Uit de Provincie. Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Telet FEUILLETON. breskens. wagenberg 15-jarige zoon vq uit Lage Zwaluv ten van werkzaaiL van de boerderij] L. Plotseling hol aanwezige perscj Men vond het oil jongen. Hij bleel linker long te hJ delijk heeft de j< de slaapkamer hL schot is afgegaa ;elo licht bij mist, beter zichbaar zou zijn uan het groene. Indien dit juist is, het- ;oen bij de komende mistperiode weldra al blijken, is dit te beschouwen als een tal&ngrijk voordeel. Provinciale Staten van Zeeland. De heer A. M. Ovcrhoff te Gcos heeft bedankt als lid dor 1 rov. Staten van Zee land, waarin hij sedert 1920 zitting had voor de S. D. A. P, Le heer H. v. d. Veen te Goes is als zijn opvolger benoemd. Minister Kalff in Zeeland. Op het vliegveld „Haamstede" arriveer de Zaterdagmiddag 14.51 de P.H.A.E. F., met aan boord den minister van wa terstaat, ir. Kalff en familie. De minister werd door den heer 1-lesman rondge leid in 't nieuwe stationsgebouw, waar een half uur werd vertoefd en Z.Ex. o.m. kennis nam van de mooie vervoercijfers op deze lijn. Hierna steeg de minister en zijn gezelschap weer op, om achtereenvol gens een bezoek te brengen aan Vlissin- gen, Knocke en Ostende, om van daar weer naar Den Haag terug te vliegen (Z. Nsb.) Luchtverkeer. Het aantal in- en uitgaande passagiers op de lijn Haam stedeRotterdam bedroeg in de maand Aug. 1596 (Aug. 1933 843, dus 753 meer). Het totaal aantal passagiers dat van 1 Jan.31 Aug. op deze lijn werd vervoerd bedroeg 5094, het aantal goederen 8059 kilogram. Goes. De Doopsgezinde kerk, die onder leiding van het architectenbureau de heeren Rothuizen, te Goes en Middelburg, aan den Westwal wordt gebouwd, ter plaatse van de vroegere, die bouwvallig werd en afgebroken is, nadert haar vol tooiing. De firma Schrijver, aannemer van het werk, heeft eer van haar arbeid. Zondag 9 Sept. a.s. te kwart over tien, zal ze plechtig worden ingewijd. Met het oog op de plaatsruimte zijn uit- noodigingen gezonden aan diegenen die daartoe in aanmerking kwamen. Naast deze genoodigden zal er niet veel plaats meer over zijn. Middelburg. Het tienjarig be staan der S. D. O. A. Gisteravond is het feest ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der S. D. O. A. besloten met een bijeenkomst in de bovenzaal van de so ciëteit De Vergenoeging, die geheel gevuld was met officieren, onderofficieren, leer lingen der school en genoodigden. De commandant der school, majoor G. Berghuijs, heeft de aanwezigen welkom geheeten, in het bijzonder kolonel H. Eg- gink, inspecteur van de militaire admi nistratie en vertegenwoordiger van den minister van defensie, en diens adjudant kapitein R. Middelbeek. Nadat het aardige strijkje, bestaande uit vier leerlingen der school, zijn eerste nummer had gegeven, heeft majoor Berg huijs zijn eigenlijke herdenkingsrede ge houden. Spr. herinnerde hoe de school haar ontstaan te danken heeft aan den wensch van de legeraanvoering om ook van verlofskader gebruik te maken voor do administratie. Zoo kwam in Augustus 1924 de oplei ding voor administratief verlofskader on der leiding van Spr. tot stand. Hierdoor, al was deze instelling voorloopig nog een onderdeel van het zesde regiment infan terie, is toch het fundament gelegd voor de S. D. O. A. Langzamerhand is de school losser komen te staan van andere leger- onderdeelen en sedert 1 Jan. 1927 trad de S. D. O. A. geheel in de plaats van de school voor administratief verlofskader. In 1930 kreeg do school blijvend vast per soneel. Begonnen met cursussen van 40 leerlingen, had men er in 1925 60, in 1927 150 en nu 180 op één cursus. Het aantal klassen is gestegen van 3 tot 8. De militaire opleiding geschiedt tegenwoordig bijna geheel aan de school zelf, door er bij gedétacheerd kader. Tot nu toe leidde de school op tot sergeant administrateur, maar het wordt mogelijk te klimmen tot sergeant-majoor admini strateur of opperwachtmeester-admini strateur. Reeds ongeveer 2000 admini strateurs zijn in de 10 jaar geslaagd. Er heerschte op de school steeds een goede geest. Vrij naar het Engelsch. 22) o— Toen Ruth haar brief af had, wandelde ze de bibliotheek eens in en na een zorg vuldige inspectie van de verschillende boekenplanken, koos ze een boek uit, en ging in een gemakkelijken stoel zitten en met het schuldige gevoel, dat ze niets deed om haar salaris te verdienen, ging ze zitten lezen, tot de gong voor de kof fietafel haar riep. Ze vond juffrouw Durnford in de eet kamer. De honden waren bij haar. „Wel, hoe heb je het gehad?" vroeg ze opgewekt. „Eens of twee keer heb ik aan je gedacht, maar ik had het te druk om naar je te komen kijken. De morgen is me nooit lang genoeg. Ik ben in de pro visiekamer geweest met juffrouw Gomp- ton, tot mijn beenen me pijn deden van het staan." „En ik heb gelezen en niets uitge voerd!" riep Ruth schuldbewust. „Lieve juffrouw Durnford, waarom heeft u me dan niet laten halen?" „Beste kind, waarom? Er viel niets Uit correspondentie van de comman danten van onderdeelen blijkt, dat de aan de school opgeleiden goed voldoen. Toen overplaatsing naar Gorcum was afgesprongen, kwam voor hen, die gaarne te Breda, de militaire stad bij uitnemend heid, wilden blijven, de minder aange name aanschrijving op 2 Nov. 1932, dat men met 1 April 1933 met de school naar Middelburg zou worden overgeplaatst, waar allen echter hartelijk werden ont vangen. Spr. hoopte dat de school zal kunnen blijven een goed apparaat in handen der regeering. Hierop zetten het strijkje het door allen staande medegezongen Wilhelmus in. De heer J. J. Kerkmeijer, secretaris van het Comité tot behoud van garnizoen, bracht mede namens de andere leden van het comité dank voor de uitnoodiging en de woorden van welkom. Spr. kan het begrijpen, dat de overplaatsing eerst een teleurstelling was, maar hij hoopte nu toch, dat de school jaren lang te Middel burg zal mogen blijven en dat het aantal leerlingen van 180 per cursus zoo moge lijk nog moge verdubbelen. Op het podium stonden verschillende bloemstukken. Na de redevoeringen kon worden ge pauzeerd. De avond is verder gezellig doorgebracht. Schore. Loop der bevolking over de maand Aug. Ingekomen: Ja. E. Sinke, zonder beroep van Kapelle; L. L. Corne lls, opzichter van Haarlem; Ja. M. v. d. Lee, dienstbode van Etten-Leur; Aa. Louisse, zonder beroep van Hoedekens- kerke; Jacoba Mieras, zonder beroep van Goes; C. v. Gink, opzichter van Rotter dam; S. P. v. Ertvelde, zonder beroep van Hansweert-Kruiningen; B. Louwerse, boerenknecht van Koudekerke. Vertrokken: Maria de Jonge, huishoud ster naar Sas v. Gent; J. M. v. d. Lee, dienstbode naar Loon op Zand. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Aug. Ingekomen: Nicolaas Leen Hoogstrate, van Kruiningen A 245 naar A 8; Abraham Huibrecht de Smidt, van Schoondijke naar Dorpsstr. A 132. Vertrokken: Maatje Marina Moerland van Oostweg A 358 f naar Roosendaal, St. Jozefstr. 23; Forra Nieuwenhuyse, van Oostdijk C 45 naar 's Gravenpolder, Dorpsstr. A 36; Marinus Jacob Zweedijk, van Wilhelminastraat A 305 naar Poort vliet; Jacob Zweedijk van Wilhelmina straat A 305 naar St. Annaland; Andries Jan Waterman van Dorpsstraat A 192 naar Kruiningen; Johanna de Kok wed. Adr. Wabeke) van Noordweg A 53 naar Sittard, Schuttenstr. 18. Hoedekenskerke. Gisteravond hield de afd. van den Chr. Landarbeidersbond al hier een druk bezochte vergadering, wel ke ten doel had te bespreken de houding van de werkgevers, van wie ook op de laatste uitgeschreven conferentie geen en kele was verschenen. Algemeen werd deze houding scherp af gekeurd, temeer waar behalve in dezen hoek van Zuid-Beveland, overal in Zee land contracten zijn gekomen of staan te komen. Dhr Vingerling, die namens het hoofd bestuur aanwezig was, lichtte een en an der toe. Hij stelde voor om nog éénmaal de werkgevers gelegenheid te geven vrijwil lig tot een loonregeling te komen op kor ten termijn, maar zoo ook dan de werk gevers wegblijven, niets onbeproefd te laten om tot een accoord te geraken. De vergadering kon zich met algemeene stemmen hiermee vereenigen, maar sprak uitdrukkelijk uit, dat als deze laatste po ging mislukte, op korten termijn gehan deld moest worden. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze geëindigd. Als datum waarop de werkgevers zou den' worden uitgenoodigd werd vastge steld Donderdag 6 Sept. a.s. Daarna zal weer vergadering warden mhouden van de landarbeidersorganisaties, om zoo noo- dig vast te stellen wat er dan gebeuren moet. Loop der bevolking over de maand Augustus. Vertrokken: Klazina Castel, zonder beroep, naar Driewegen; Adriana Louisse zonder beroep naar Schore; Ja nus Hoekman, werkman naar Terneuzen, Catharina Anthonia Verbeek, zonder be roep naar Bergen N.-H.; Neeltje Geel- voor je te doen. Juffrouw Oompton en ik hebben het zoo vaak druk, vooral in de- tijd van het jaar, als we haast geen plaats kunnen vinden voor de potten jam en andere inmaak. Ik zal Roberts een nieuwe kast moeten laten maken als juffrouw Gompton zooveel voorraad maakt. Ik zeg zoo vaak: „Met wat minder komen we ook wel toe maar zij' is steeds bang, dat er te weinig zal zijn. Ik zou wel eens willen weten," vervolgde ze, getroffen door de verlangende uitdrukking in Ruth's oogen, „of je neefjes en nichtjes mijn bessenjam lekker zouden vinden? Het is niet de soort, die je lang bewaren kunt en er is meer, dan we zelf gebruiken kunnen. Weet je wat we doen zullen? We zullen juffrouw Compton een half dozijn potjes in laten pakken en daarbij' wat ho ning doen van Monnikshoeve en een paar flesschen cherry brandy voor je broer als hij op koude winteravonden Iaat thuis komt. Ik weet, dat hij nooit zulke cherry brandy geproefd heeft, al zeg ik het zelf. Zelfs Lilian zegt, dat de hare lang zoo goed niet is en Bob krijigt altijid een glas wanneer hij met guur weer hier komt." „Maar u is toch heusch al te goed," stamelde Ruth, die een kleur kreeg van plezier, toen ze dacht aan de oogen, die Judy en Lot op zouden zetten; maar ze mocht geen woord meer zeggen. Toen ze wat langer op de Dene was, ontdekte ze hoedt, zander beroep, naar Zaamslag. Ingekomen: Cornelis Frans Castel, bak kersknecht uit Goes; Jacomina Vermeu len, zander beroep uit Heinkenszand; Klaas Blauw, schipper uit Kloetinge. Kruiningen. Maandagmiddag had de installatie plaats van het nieuw benoem de hoofd der Chr. school den heer D. Huizer. Behalve het geheele schoolbestuur waren burgem. de Mul, Ds Koolstra en vele ouders der kinderen aanwezig, toen de heer C. Minnaar na de gebruikelijke opening allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den heer Huizer als hoofd der school, daarbij wijzende op de zware taak, de kinderen niet alleen te bekwamen voor den tijd, maar ook voor de eeuwigheid. Spr. hoopt, dat hij' met het bestuur en het onderwijzend personeel op de meest aangename wijze zal mogen sa menwerken en daar hier kinueren school gaan van alle protestantsche richtingen, hoopt hij dat hiermede rekening gehouden zal worden door ook in dit alles eerlijk en oprecht te zijn. Wij! vertrouwen onze kin deren aan U toe en betrek met ons de wacht aan den voet van het Kruis. Ook mevrouw Huizer wordt hartelijk welkom geheeten, waarna de aanwezigen de ze genbede Ps. 134 3 het nieuwe hoofd toe zongen. Burgemeester de Mul dankte voor de uitnoodiging tot hem gericht en felici teerde dhr Huizer met zijn benoeming en het bestuur met deze keuze. Hij' hoopte dat behalve de vele te onderwijzen leer vakken, ook aan de jeugd beleefdheid en fatsoen worde bijgebracht en eerbied voor het gezag, tevens de wensch uitsprekende dat de school met den bijbel zich moge uitbreiden. De onderwijzer Koppejan sprak na mens de leerlingen en het onderwijzend personeel en riep het nieuwe hoofd een hartelijk welkom toe. Hij hoopte op pret tige samenwerking. De heer Huizer dankte voor de harte lijke ontvangst en de vele goede woorden tot hem en de zijnen gericht. Alle begin is moeilijk, ook het aanleggen van deze nieuwe banden, doch wij hebben een ge- meenschappelijken grondslag. Ons ideaal is de Chr. school voor alle kinderen van Christelijke ouders. Wij: willen geen ker kelijke school. De kerkelijke richting is een taak der ouders. In Christus' Naam wil Spr. zijn werk hier beginnen. Ds Koolstra sprak in zijn slotwoord over de moeilijke taak voor den onderwij zer. We geven de onderwijzers onze kin deren, het beste wat we hebben. Moge God U sterken, aldus Spr., om Uw taak te volbrengen. Na gemeenschappelijk ge zang eindigde Ds Koolstra met dankzeg ging. lerseke. Zaterdag was de landbouwer Swagermaker met zijn knecht en 2 paar den aan het ploegen, toen de paarden werden aangevallen door een bijenzwerm en op hol sloegen. Ook de knecht werd ge ducht gestoken. Met vereende krachten mocht het eindelijk gelukken de paarden te vangen. Zondagavond is ten nadeele van zekere C. de R. een rijwiel dat onbeheerd voor de herberg van den heer Do Jonge stond gestolen. De politie heeft de zaak in handen. Wedvlucht Vilvoorde: 1, 2, 4, 5, 13 Joh. Bom; 3 Ph. van Os, 6, 7, 10 A. Nieu- wenhuizen; 8, 14 W. v. Kogelenberg, 9, 11, 12, 15 A. Pols. le duif 1.41.51 u., laat ste 2.01.13 u. Uitslag van de Zaterdag gehouden clubwedstrijden. Clubkampioen: J. van Kruiningen; 100 M. hardloopen F. Paau- we; 200 M. F. Paauwe; 400 M. J. v. Krui ningen; 1500 M. M. de Koeijer. Doeltrap pen H. Christiaanse; clubkampioen (Ju niores) J. v. Sprundel; 80 M. hardloopen J. v. Sprundel, 160 M. hardloopen J. v. Sprundel; hoogspringen J. van Sprun del; zakloopen J. Lindenberg. Estafette 4 maal 100 M. tusschen Gym- nastiekvereen. lerseke en voetbalvereen. lerseke om zilveren wisselbeker, gewon nen door de voetbalvereen. Meliskerke. Loop der bevolking over de Augustus 1934. Vertrokken: Adriana Jo hanna Dekker naar Biggekerke. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: Jan Bostelaar uit Middelburg. twee dingen, in de eerste plaats, dat juf frouw Durnford het 's morgens altijd even druk had en ten tweede, dat het zenden van kistjes met allerlei lekkere, voed zame dingen aan zieken 'Oif menschen in moeilijke omstandigheden iets heel ge woons was en door juffrouw Compton als een deel van haar dagelijksch werk beschouwd werd. Na de koffie kwam het rijtuig voor. Juffrouw Durnford verklaarde, dat ze minstens een mijl of tien zouden rijden, omdat de vossen wat beweging noodig hadden, een anderen dag zouden ze wel eens gaan wandelen en den omtrek be zichtigen. Ruth vond het best. Ze stap ten in en reden weg. Eerst toen het don ker werd keerden ze terug. De zitkamer zag er buitengewoon be- hagelijk uit in de schemering. Een over dekte lamp op de theetafel gaf maar een flauw licht, dat zich mengde met de war me gloed van de houtblokken in den haard. „Ziet het er hier niet genoegelijk uit?" vroeg juffrouw Durnford tevreden, terwijl ze mantel en hoed aflegde. „Neen, neen, laat liggen," vervolgde ze, toen Ruth haar kleeren wilde wegbergen. „Die neemt Ra chel zoo wel mee, als ze de thee binnen brengt. Ik vindt dit altijd het prettigste uurtje van den heelen dag, ofschoon ik wel eens slaperig word, als er niemand Vertrokken: Jacomina Jacobse naar N. en St. Joosland. Bij de Zaterdag gehouden schietwedstrijd van den Bijz. Vrijw. Land storm werden door de deelnemers achter eenvolgens de prijzen behaald: W. de Wolf le pr. 98 punten; P. S. Geschiere 2e pr. 97 p.; A. Koets 3e pr. 96 p.; B. G. Nibbelink 4e pr. 94 p.; J. Walhout 5e pr. 93 p.; A. Wattel 6e pr. 92 p.; J. Vlieger 7e pr. 91 p.; L. Bimmel 8e pr, 90 p.; W. Meijer 9e pr. 90 p; W. Krijger 10e pr. 89 p.; Jn. Krijger 11e pr. 89 p.; A. Louwerse 12e pr. 89 p.; J. Jansen 13e pr. 86 p.; A. Bastiaanse 14e pr. 86 p.; W. Coppioolse 15e pr. 86 p.; L. v. d. Woestijne 16e pr. 85 p.; A. v. Maldegem 17e pr. 83 p.; Joh. Meijer 18e pr 82 p.; C. Glarisse 19e pr. 82 p.; J. Joziasse 20e pr. 71 p. Gelijk aantal punten zijn geplaatst naar het beste laagste schot. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: Adri ana Johanna Dekker, B 78 van Melisker ke; Riemerdina Schat geb. v. d. Velde en gezin, B 91 van Utrecht. Vertrokken.' Marinus Provoost van A 96 naar Aagtekerke. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Augustus. Vertrokken: L. P. Vijf vinkei, onderwijzer, en gezin, naar Koudekerke; H. H. Trimpe, onderwij zeres, naar Aagtekerke. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Augustus. Ingekomen: J. Broerse en gezin A 7, uit Middelburg; J. Caljouw en gezin B 82c, uit Koudekerke; A. J. Barentsen en gezin B 53d uit Mid delburg. Vertrokken: Jac. Rooze van 189 naar Middelburg; E. M. Vaane van B 155b naar Rotterdam; J. Geldof B 122 naar Middelburg; S. v. d. Schaaf en gezin, B 14 naar Rijswijk; M. Bostelaar wed. M. Verhage van A 71 naar Middelburg; I. C. Flipse van B 66 naar Wissenkerke. Zaterdagmiddag werd alhier een schietwedstrijd gehouden voor de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Een aan tal prijzen waren aangekocht, waartoe door verschillende ingezetenen gelden wa ren beschikbaar gesteld. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le prijs J. M: Houterman 49 punten; 2e pr. M. Boone 49 p.; 3e pr. J. Louwerse 48 p.; 4e pr. P. Francke 47 p.; 5e pr. Jac. Roose 47 p.; 6e pr. J. Marinissen 47 p.; 7e pr. J. Vogel 46 p.; 8e pr. W. Da- vidse 46 p.; 9e pr. A. Midavaine 46 p.; 10e pr. S. Hillebrand 46 p.; lie pr. W. Christiaanse 45 p.; 12e pr. P. Francke Pzn 45 p.; 13e pr. M. v. Slooten 43 p.; 14e pr. K. Willemse 43 p.; 15e pr. Joh. Kasse 43 p.; 16e pr. M. de Regt 43 p.; 17e pr. M. Gilde 43 p.; 18e pr. P. Kwekke- boom 42 p.; 19e pr. S. Abrahamse 37 p. Op de vrije baan werden 6 prijzen als volgt toegekend: le pr. Jac. Roose 50 p.; 2e pr. E. P. Davidse 50 p.; 3e pr. J. M. Houterman 50 p.; 4e pr. J. Passenier 49 p.; 5e pr. J. Muizelaar 49 p.; 6e pr. C Willemse 49 p. Arnemuiden. Loop der bevolking over de maand Aug. Ingekomen uit: Haarlem, G. J. Visser A 79; Middelburg, Di. van Dalen A 105; Wissenkerke, Me. M. de Koster wed. G. H. Leendertse G 129c; Den Helder, S. Polderman S 129e. Vertrokken naar: Kapelle-Biezelinge D 14, A. Schuit; Koudekerke D 91, M. L. de Jager; Wissenkerke, A 133, C. Kasse; Eindhoven, E. Aarnoutse; Aagtekerke 113, S. Kerkhove; Vlissingen, Kanaalstr. 134, H. Poortvliet. Serooskerke. (W.) Maandagmiddag werd voltallig Raadsvergadering gehou den. Onder de verschillende ingekomen stukken waren o.a.: Goedkeuring van Ged. Staten, betreffende grondverkoop aan de IJsvereen. „Nooit Gedacht" alhier; dank betuiging namens H. M. de Koningin voor deelneming bij het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik; bericht van den Commis saris der Koningin, dat den burgemeester verlof is toegestaan van 8 tot en met 24 Sept. a.s. Nog is ingekomen de begrooting van den Vleeschkeuringsdienst kring Oostka- pelle met een eindcijfer van i 6827. Een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van toestemming aan de IJsvereen. „Nooit Gedacht" alhier om een gedeelte van perc. sectie E nr. 749 te vervreemden, wordt z.h.st. aangenomen. is om mee te praten. Daarom ben ik juist zoo blij je hier te hebben", en ze knikte vriendelijk tegen haar gezellin. „Nu heb ik tenminste iemand om me antwoord te geven en een beetje met me te babbelen, als ik verlang naar een praatje; dat is juist, waarnaar we zoo vaak verlangd hebben, niet Generaal," en ze keek liefde vol naar den ouden hond, die zijn trouwe, haast blinde oogen naar haar toewendde. „Ja, ja, Lilian was een verstandig kind, toen ze me aanraadde een aardige jonge dame in huis te nemen, met wie ik zou kunnen praten en wandelen en van alles doen. Wat zeg jij er van, oude jongen?" „Ik hoop, dat ik uw verwachtingen niet zal beschamen, juffrouw Durnford," ant woordde Ruth, die zich sterk aangetrok ken begon te voelen tot dit eenvoudige, hartelijke menschje. „Ziet u, ik speel een beetje piano en zing wel eens niet mooi ik heb maar kort les gehad en niet veel tijd om te studeeren; maar ze hoorden me graag thuis." „Dan zal het mij ook wel zoo gaan," antwoordde juffrouw Durnford vriende lijk. „Wat zal dat prettig zijn, 's avonds wat muziek te hebben; Lilian zingt als een lij'ster. Ik zal naar Morley schrijven, dat hij me iemand stuurt om de piano te stemmen. Help het me herinneren, juf frouw Cleveland, want mijn hoofd lijkt wel een zeef, zooals Susan vaak zegt." Voorstel van B. en W. om de gemeente- zandput, gelegen aan den Zoekweg II te sluiten. In deze zandput is thans het laatste zand geschoten; naar Schatting is de thans nog aanwezige hoeveelheid zand voor 5 jaren voldoende om de bij de ge meente in onderhoud zijnde wegen te on derhouden. B. en W. zouden dit zand voor dit doel willen bestemmen, behou dens aanvrage van zand voor onderhoud van binnenwegen, ten opzichte waarvan zij ieder geval op zichzelf willen beoordee- len. Z.h.st. goedgekeurd. Idem de volgende voorstellen van B. en W.: a. tot intrekking van de tijdelijke korting op de jaarwedde van den gemeen te veldwachter ingaan de 1 Juli 1934; b. tot vaststelling van een nieuwe verorde ning voor den gemeenteveldwachter; c. om hun college te machtigen het perceel wei land aan den Zoekweg II en het perceel tuingrond biji het gemeentehuis te ver pachten; d. cm de kostende prijs per leer ling der Lagere school over 1932 te be palen op f9.72; e. de vergoeding als be doeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 voor 1932 voor de school der Ver. voor Geref. L. O. te bepalen op f 1776.33 en voor de school der Vereen, voor Chr. Volksonder wijs op f 524.88. Hierna wordt door den voorz. de ge- meentebegrooting 1935 aangeboden, met als eindcijfer voor den gewonen dienst f32.699.24, en voor den kapitaaldienst f 63.—. Nog deelt de voorz. mede, dat is ingeko men een verzoek van de in voorbereiding zijnde N.V. Zeeuwsche Gasmaatschappij, ten einde de loopende concessie met de gemeente bij de tegenwoordige Mij., welke verdwijnt, op dezelfde voorwaarden per 1 Nov. 1934 over te mogen nemen. Naar aanleiding hiervan leest de voorz. een schrijven voor van den burgemeester te Veere, waarin deze voorstelt genoemde aangelegenheid met de andere gemeente besturen te bespreken. Voor deze samen- spreking wordt niets gevoeld. Z.h.st. wordt het verzoek ingewilligd. Breskens. Zaterdagavond werd door den heer Van Zuijen, burgemeester dezer gemeente, met het uitspreken van een rede de nieuw gebouwde radio-centrale van de firma Schippers en Nauta offi cieel in bedrijf gesteld. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Ferwerd, P. Krop, cand. te Rotterdam. Bedankt voor beroep naar de Indische Kerk, P. van Lelyveld te Doetinchem en H. Mondt te Zelhem. Gei-ef. Kerken. Tweetal te Zeist, S. R. Smilde te Gees teren Gelselaar en J. B. van der Sijs te Steenwijk. Beroepen te Loppersum, W. J. van Enk te Vries. Theologische studenten in Duitschland. Het aantal theologische studenten aan de Duitsche evangelische theologische faculteit bedroeg over 1933 in totaal 7146 en thans 6373. De oorzaken van dezen teruggang worden door de Deut sche Evangelische Korrespondenz toege schreven aan de werking van de wet op beperking van de toelating tot de studie en aan de invoering van den vrijwilligen arbeidsdienstplicht. Wissenkerke. Benoemd tot kweekelinge met akte aan de Chr. school alhier mej. R. van der Zee te Goes. Zijn vrouw verloren. In het gehucht HoutBlerick bij Venlo is Maan dagmiddag de landbouwersvrouw G. Joosten, toen zij met haar man op een met een paard bespannen boerenkar naar den akker reed, ten gevolge van het schichtig worden van het paard van de kar geslagen. Toen de landbouwer, die nog op de kar zat, na eenigen tijd zijn paard weer in bedwang had, bemerkte hij eerst dat zijn echtgenoote niet meer naast hem zat. Hij reed onmiddellijk terug, „Waarom zoudt u zich die moeite ge troosten? Kan ik niet aan dien mijnheer Morley schrijven, als u me zijn adres geeft?" vroeg Ruth. „Dat zou je zeker kunnen doen, daar had ik heelemaal niet aan gedacht," ant woordde juffrouw Durnford. Haar gezicht vertelde duidelijk, dat ze zich aanmerke lijk verlicht voelde. ,.Ik heb nergens zoo het land aan als aan brieven schrijven. Liever zwavel ik honderd jampotjes uit dan een blaadje vol te krabbelen. Dat is dus afgesproken. Ik zal jou het adres van Morley geven, dan kun je morgenochtend schrijven, want nu zijn we allebei te moe om nog over zaken te beginnen." Ruth vond het beter, haar niet tegen te spre ken, 'ofschoon ze zich zoo frisch als een hoentje voelde na haar rijtoer; maar haar bezige geest had juist weer een ander plannetje bedacht en ze haastte zich dit aan haar gastvrouw mee te deelen. „Juffrouw Durnford, zoudt u het niet prettig vinden, als ik u van tijd tot tijd 's avonds eens wat voorlas, u heeft zooveel mooie boeken. Ik ben vanmorgen in de bibliotheek geweest en heb ze daar gezien. Winteravonden zijn soms zoo lang. (Wordt vervolgd.) maar intusschen door voorbijgang^ stand en hevig gevonden. Nadat| dige hulp was zorgwekkenden t<| huis te Venlo ove Ongeluk! aan den Mo el aan de in aanbol Hollandsch Diep 35 meter lange I en in het water I die aan het w| water. Allen konden boeien weder oj bracht. De maelf werkzaam was, haald. In de mol de gemeente Tetl H. Zondagavon| keerde van de in een modderpJ zijn woning lag. modder gestikt, oud, gehuwd en Brand tl gen is brand uil Hotel te Ermelol hoff. Met vier sIeT den. De bovenve| De oorzaak is De kerl Omtrent den bra kerk kan nog kwart over drie de nablussching toren kon behou Het schip vap nield, doch de van het vuur wé echter valt hierl schade te betreul De hechte conl is oorzaak, dat blijven tot de hou schuin toeloopen hout voorzien. Dit hout is gel| luk was, dat de op de zware nn| in het midden he gewelf van steenl den was van hef was dus tusscher kapping als het muur, die voorkfj ijaar beneden dc Noch de boutl stukken zijn dool gewelf heeft zicll De oorzaak va| aan het onklaar blaaslamp, die dd reparatie was gel In 't algemeen de groote schadq de houten bekanl gedeelte van denl De brandweer f gewerkt. De b r a n gen is het ondel van den rampzalf gezet. Uit het onder] kinderen na het| iets onder het duisternis kon z| waarom ze op de kamer haaldel raking gpknmen ke oogenblikkelij je, dat in het bi dit te verlaten,! Coba, die in eenl aoor het hulpgerq de elfjarige jong een bedstede slie Coba heeft nc water te halen meisjes uit het die pogingen is I vieren hebben zei de brandende bc radeloosheid ziet gevende van hetl nog in de brandJ Morgen zal de hebben van de van de buren, zijn en ook de kinderen voorloc gevonden. A ul sonen-auto, bestJ waarin tevens 1 Derksen uit Dord kens-—Groede inl gereden. De heeij ruit geslingerd i hoofd verwond. lichte hersenschi] naar het Zieker DoodJ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2