Aanbestedingen Verpachting Uitsluiting bestuurders en vrijgestelden. DINSDAG 4 SEPTEMBER 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 2b3 ;N 2 Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. 1.501.70, alles werd in hotel aarder Heijboer en dhr J. M. de huis, schuur en erkt A 75, groot hrijver I. Flipse Koets Lz. voor de alhier woon- ERBERCHT. in 4 Sept. 1934: rar bewolkt met egentouien, later iQsdienst. edenxnorgen om oek van Holland op uw hoedel" ddag 3 u. gen 10 u.: 757. voord niet bn hij kan Irijf op wit |derlandsche Nederland- ^a, met ver- Me|., uw 7elieve ook en maand Ier jaartal. |jn antwoord I ontvangen bescheiden is te doen, cells terug- inheld. >ces-verbaal Jury,samen- I competente ■ruk, schrift, zending de Ising bestaat |jl mag niet Lijd sluit op 34 en de lijst aars, met de Ir jury-leden, !|n loegezon- |e reglemen- alificeerden. Aid. 24 13 SEPT. 1934, Itwee uur, in het Is", aan de Koe- lelburg, ten over- laris J. C. BLAU- Iran IOUW- EN WEI- DIJK, emeente Middel- tleverskerkschen jede „Arnestein", ter grootte van j 85 A., toebehoo- pmeente Middel ton 2 solide bor- de verpachting lig zijn. Geen on- thters. vermelding van irijving der per- |baar ten kantore lotaris, aan de Middelburg. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchöque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 7)e Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingcn f0.20. Losse nummers 5 cent. Advcrtcntiön 30 cent per regel. Ingezonden mcdcdcclingcn 00 cent per regel. Kleine Advcrtcntiön Dinsdags cn Vrijdags 'f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. Tegelijk met de indiening van het wets ontwerp tot wijziging van de Kieswet is door Minister de Wilde aanhangig ge maakt een voorstel tot wijziging van de Provinciale- en de Gemeentewet, met de bedoeling om van de verkiesbaarheid voor de Provinciale Staten en de Gemeen teraden uit te sluiten de bestuurders van, of personen in dienst van vereenigingen, die beoogen de belangen van bet personeel in dienst deri provincie (gemeente) bij bet provinciaal bestuur (gemeentebe stuur) voor te staan. Dit voorstel heeft nogal wat stof opge jaagd. Van verschillende kanten zijn be zwaren geopperd en in „Patrimonium" meende de beer W. J. B(ossenbroek) het zelfs als een misgreep te moeten be titelen. De opmerking is iook gemaakt, dat Minister de Wilde met zichzelf in tegen spraak zon zijn gekomen, daar hij zich in 1930 bij de behandeling van de wijziging der Gemeentewet tegen een dergelijk voor stel zou hebben uitgesproken. Aangezien deze kwestie in 1930 vrij breedvoerig in de Tweede Kamer is be sproken, kan het misschien verhelderend werken, als we van de toen over en weer aangevoerde argumenten een en ander meedeelden. Op den voorgrond nroet worden gesteld, dat het toen behandelde voorstel niet ge lijkluidend was aan het thans door Minis ter de Wilde ingediende amendement. Toen werd voorgesteld te bepalen dat met ambtenaren in dit artikel (23 Gemeente wet) worden gelijkgesteld „de bezol digde bestuurders van, of personen in denst van vereenigingen, die beoogen de g e 1 d e 1 ij k e belangen van bet personeel in dienst der gemeente voor te staan". De bier gespatieerd gedrukte woorden ont breken in bet ontwerp van Minister de Wilde. De eerste spreker, die toen over dit voorstel het woord voerde, Dr Vos (lib.), verklaarde zich er niet tegen. Het komt, zoo betoogde hij!, dikwijls voor, dat vrijge stelden in gemeenteraden voor een gewe tensconflict worden geplaatst. Als er leden zijn, die met verstrekkende salaris-voor stellen komen, die zij niet in het belang der gemeente achten, is het voor hen wel uiterst moeilijk daartegen in te gaan. De heer Vliegen (S.D.A.P.) bestreed het voorstel als een aanslag op het recht van organisatie van Overheidspersoneel, waarbij voorts werd opgemerkt, dat men wanneer het dezen weg opgaat, ook zou1 moeten uitsluiten personen die met het raadslidmaatschap hun eigen belang zouden kunnen dienen. Een soort gelijk bezwaar werd mede door den heer Snoeck Henkemans (C.H.) aangevoerd. Onder de tegenstanders schaarde zich ook de heer Smeenk (A.R.), die evenwel erkende, dat er theoretisch voor 't stand punt van de Regeering wel een en ander is aan te voeren. Wie geen nieuweling is in onze tegenwoordige verhoudingen, zoo betoogde hijl, weet ook wel, dat er metterdaad gevaar kan ontstaan voor een zijdige behartiging van een bepaald be lang, in casu bet personeelsbelang, door personen, die door die groep worden ge salarieerd; een eenzijdigheid welke ook schadelijk kan zijn voor de algemeene ar beidersbelangen." Toch verklaarde hij zich tegen het voorstel, omdat de voorge stelde maatregel hem weinig doeltreffend scheen en omdat men, wanneer men in deze lijn ging, ook andere personen zou moeten treffen. De aangevoerde bezwaren werden door den heer Schokking (C.H.) niet gedeeld. De gemeenteambtenaren zelf, aldus de heer S., worden zonder tegenspraak van wie ook, uitgesloten. Welnu, dan ligt het in de lijn, dat personen die de ambte naarswereld van de gemeente in haar ge heel vertegenwoordigen, de ambtenaren in totaal, mede warden uitgesloten. En dan de heer De Wilde. Werd, zoo als het nu wordt voorgesteld, tiet voorstel door hem zander meer bestreden)? Het antwoord deze vraag moet ontkennend luiden. -Op zich zelf zoo zeide hij is het volkomen logisch, dat de z.g. vrijgestel den uit den Raad worden geweerd. Het zou onlogisch zijn om ambtenaren en werklieden, in dienst van de gemeente, om het geldelijk belang dat zij' hebben met toe te laten, maar om iemand dien zij opzettelijk kiezen met de bedoeling om hun belangen voor te staan, wel toe te laten." Intusschen had Mr. de Wilde nog wel enkele bedenkingen. Als een bezwaar werd genoemd dat in het ontwerp sprake was van vereenigingen die de gelde- 1 ij k e belangen van het personeel voor staan, zoodat men er in de practijk niet veel verder mee zou komen, terwijl er ook op gewezen werd dat het in de prac tijk slechts voor een zeer klein getal men- schen zou gelden. Mr. de Wilde eindigde daarom met aan den Minister nadere toelichting te vragen. Minister Ruys de Beerenbrouck wees er in zijn verdediging op, dat de bestreden bepaling ook reeds werd voorgesteld in het verslag van de Staatsoommissie-Op- penheim, om dan verder te betoogen, dat het hier beslissende element is, dat vrijge stelden eenmaal tot lid van den Raad ge kozen, in de vervulling van het lidmaat schap niet absoluut vrij zijn. De minister gaf toe, dat zij voor hun optreden in den raad wel niet ter verantwoording zouden worden geroepen, wat een al te grove schending zou zijn van het principe dat de gekozenen stemmen zonder last of rug gespraak. (Het Amsterdamsche drama waarbij een drietal roode raadsleden we gens hun „verkeerd" stemmen aan den dijk werden gezet, was toen nog niet af gespeeld.) Wel echter ligt het, naar de Minister betoogde, voor de hand, dat zij in den Raad zullen werkzaam zijn in den geest van hun organisatie. Zij zijn daar door niet vrij. En zij1 zullen in alle aan gelegenheden, het gemeentepersoneel be treffende, rechter zij'n in eigen zaak, juist een toestand die de Gemeentewet met alle middelen en onder alle omstandigheden heeft willen voorkomen. Met instemming citeerde de Minister verder Prof. van der Pot, dat wie vandaag pleitbezorger is in een zaak, daarover morgen niet als rech ter behoort te zitten. Ondanks het betoog van den Minister werd een amendement-Van den Bergh om de voorgestelde bepaling te schrappen, met 48 tegen 30 stemmen aangenomen. Maar onder de voorstemmers was niet de heer De Wilde. De textielstaking in Amerika. Men kan op het oogenblik nog niet over zien, hoevelen gehoor zullen geven aan het stakingsparool, daar in de noordelijke staten de fabrieken wegens den feestdag van den arbeid gisteren gesloten waren. In de streken, waar de feestdag niet ge vierd werd, hebben de meeste fabrieken hun deuren open gehouden. Duizenden arbeiders hebben hun werk plaatsen niet opgezocht, maar een aan zienlijk aantal niet-georganiseerde arbei ders is op het werk verschenen. Stakingspamfletten probeerden de werk willigen door overreding er toe te bren gen, het werk neer te leggen, welke po gingen echter slechts in weinig gevallen succes hadden. In de Zuidelijke staten hebben slechts 50 pet. van de arbeiders in de garen- fabrieken het werk gestaakt. Sloan, de voorzitter van het instituut voor de katoenindustrie, heeft gezegd, dat het meerendeel van de arbeiders in het Zuiden aan het werk wenscht te blijven. Gorman, de leider van de staking, daar entegen zegt meer dan tevreden te zijn, daar in twintig steden van het Zuiden alle arbeiders het werk zouden hebben neergelegd. Hij voorspelt, dat tegen Zater dag 85 90 pet. van de arbeiders de fa brieken zullen hebben verlaten. Morgen zal men echter pas een over zicht kunnen krijgen van den stand van de staking. Uit Kongs-Moutain in North Carolina wordt gemeld, dat de stakende arbeiders drie katoenspinnerijen zijn binnengevallen en die 900 arbeiders, die daar aan het werk waren gebleven, hebben verjaagd. Op verschillende plaatsen zijn onge regeldheden voorgekomen, waarbij enkele stakers gearresteerd zijn. Over het algemeen kan echter worden gezegd, dat de aanvang van de staking zonder ernstige incidenten is verloopen. Voorloopig werken in Noord- en Zuid- Carolina 220 bedrijven, terwijl er 200 ge sloten zijn. Vernomen wordt, dat de Regeering niet achter de stakers zal staan. Men ziet hierin een aanwijzing, dat de Regeering haar tot dusver bij arbeidscon flicten aangenomen neutrale houding ook nu zal bewaren. Troebelen op Cuba. Te Havana zijn de revolutionaire troe belen weer begonnen. Er is gevochten in het hart van de stad; men weet niet wat daarbij voor verliezen zijn geleden. In tal van overheidsdiensten en op de scholen is een staking van 24 uur uitgeroepen om te protesteeren tegen de terechtstelling van deelnemers aan de jongste troebelen. De Joodsche emigratie uit Duitschland. Volgens den Nationaal-Socialistischen Persdienst, zijn sedert den aanvang van het Hitler-regime 65.000 Joden uit Duitschland geëmigreerd. Hiervan gin gen: 3000 naar Nederland, 10.000 naar Palestina, 21.000 naar Frankrijk, 8000 naar Polen, 4000 naar Tsjecho-Slowakije, 3000 naar Vereenigde Staten, 3000 naar Zwitserland, 2000 naar Engeland, 2000 naar België. De werkloosheid in Engeland en Amerika Het aantal werkloozen in Engeland be droeg op 20 Augustus 2,136.758, hetgeen 10.318 meer is dan op 23 Juli 1934 en 274.559 minder dan een jaar geleden. Men schrijft de toeneming sedert de vo rige maand toe aan de groep jongens en meisjes, die dezen zomer de school heb ben verlaten. Het aantal werkloozen in de Vereenig de Staten bedroeg in de maand Februari 20 tot 23 millioen, dus ongeveer een zesde deel van de Amerikaansche bevolking. B'e totale uitgaven aan steunverleening sedert het jaar 1930 worden geraamd op drie milliard dollar. Ernstige beschuldigingen. Dë vroegere Oostenrijksche vice-kanse- lier, Winkler, heeft aan een vertegen woordiger van 'tPraagsche Montagsblatt in een interview verklaard, dat bondskan selier Schuschnigg vroeger „arm in arm met de nationaal-socialisten is gegaan, doch later, na zijn benoeming tot bonds kanselier krachtige maatregelen tegen de nationaal-socialisten heeft geëischt". Winkler beweerde voorts, dat Fey, kort voor den 25sten Juli met de nazis onder handeld heeft. Dit interview heeft te Weenen verras- sing en ontsteltenis gewekt. Volkenbond veroordeelt Economisch Nationalisme. Eerst heden is de tekst gepubliceerd van het rapport, dat na de jongste zit ting van den volkenbondsraad van 17 Juli door de economische volkenbonds commissie bij den raad werd ingediend. In dit document veroordeelt de econo mische sectie van den volkenbond het eco nomisch nationalisme, dat thans alom zijn noodlottige gevolgen doet gevoelen. Het weer in Italië. In de Opper-Italiaansche bergen is de eerste sneeuw gevallen. Het Stifser Joch is bedekt met een laag versche sneeuw van dertien centimeter dikte. In de bergen bij Triest ligt reeds vanaf 1800 meter sneeuw. In de lager gelegen gebieden van Noord- Italië woeden stormen en wolkbreuken, die groote schade aanrichten. De wijn- bouwstreken hebben groote schade gele den. Niet minder dan 400 duizend cente naren wijndruiven zijn in de laatste da gen in dit gebied volkomen vernield. Nachtelijke oefeningen boven Brussel. Boven Brussel zullen in den nacht van 6 op 7 September belangrijke luchtoefe- ningen door de Belgische militaire esca- driljes worden gehouden. Het komt er op aan evenals te Londen en te Parijs is geschied na te gaan of Brussel, in geval van een onverhoedschen nachtelij ken luchtaanval, tegen de vijandelijke vliegers kan worden beschermd. Andere luchtbeschermingsoefeningen zullen bij dag plaats hebben. Zoo zijn o.m. aanvallen voorzien op de wijk van het Ambiorixpark, op de Brusselsche gasfa brieken, op het rangeerstation te Schaar beek, de stations te Etterbeek en Ouder- gem. Evangeline Booth tot commandante van het Leger des Heils gekozen. De conferentie van Heilsofficieren te Londen heeft tot generaal van het Leger des Heils gekozen Evangeline Cory Booth, commandante van het Leger des Heils in de Vereenigde Staten van Ame rika en vierde dochter van den stichter van het Leger, generaal Booth. Zij is 69 jaar oud. Reeds in haar jeugd leidde zij kinder bijeenkomsten van het Leger in het huis van haar vader. Spoedig daarop werd zij kapitein in het „donkere" Oosten van Londen en vervolgens deed zij zendings werk door geheel Engeland. In 1896 vertrok zij naar Canada en New Foundland als „commissionair" en in 1904 werd zij commandante van het Le ger des Heils in de Vereenigde Staten. Onder haar leiding steeg de organisatie in de V. S. snel; zij beschikt thans over 6.000.000. Evangeline was een van de vrouwelijke volksredenaars in de V. S. Zij dichtte en componeerde verscheidene strijdliederen. Korte Berichten. 1 De directeur-generaal van de Ham- burgsche afdeeling der Kruppfabrieken is te Weenen gevangen genomen. Men was tot de ontdekking gekomen, dat hij met de nazis complotteerde en hun groote hoeveelheden wapens leverde. Het paleis van den keizer van Mand- sjoekwo staat in brand en dreigt geheel te zullen afbranden. In Japan meent men, dat aan brandstichting moet worden ge dacht. De politie te Weenen heeft drie com munistische vergaderingen ontbonden en 120 deelnemers in hechtenis genomen. De Zwitsersche Volkenbondsdelegatie zal bij den Bondsraad voorstellen niet toe te stemmen in de toelating van Rusland tot den Volkenbond. Bij het dep. van buitenl. zaken te Athene is men een verduistering ten bedrage van tien millioen drachmen (on geveer 15.000 gulden in Nederlandsch geld) op het spoor gekomen. Een in deze zaak verwikkeld hooggeplaatst ambtenaar heeft de hand aan zichzelf geslagen. Een zeer hevige storm uit het noord oosten heeft in de omstreken van Perpig- nan groote verwoestingen aangericht; op de hooge plateau's is sneeuw gevallen. De treinen hebben door storm groote vertra ging gehad. Het de vorige maand op de lijn OostendeDover in dienst gestelde motor schip „Prins Boudewijn" is het snelste motorschip ter wereld. Het is het eerste Dieselschip, dat een geregelde verbinding tusschen Engeland en het vasteland van Europa onderhoudt. Onder de stad Lissabon is een stelsel van kelders ontdekt, die uitstekend ge schikt zijn voor een schuilplaats bij een aanval uit de lucht. Deze kelders zijn na de groote aard beving van 1755 ingericht om als onder dak te dienen bij een eventueele herhaling van een dergelijke kat&strophe en tevens voor het aanleggen van waterreserves. De Koningin in Noorwegen. Het moet naar uit Aasgaardstrand aan de „Msb." wordt gemeld, onwaarschijnlijk geacht worden, dat de Koningin nog een nieuw bezoek aan Oslo zal brengen. Tot heden is er in de onmiddellijke om geving van de Koninklijke gasten niets van een hernieuwden tocht naar de Noor- sche hoofdstad bekend. De Koningin, zoowel als de Prinses zijn beiden uitermate voldaan over haar be zoek aan Aasgaardstrand en haar verblijf in het Aasgaarden Toeristenhotel, waar zij inderdaad vooral in den nazomer een rust vinden, die nauwelijks door eenig ge rucht verbroken wordt. De Prinses is opgetogen dat zij zich volkomen vrij kan bewegen, zoowel in het park van het hotel als langs de wegen rondom Aasgaardstrand. D'e eenige wensch van de hooge gasten is zoo onopgemerkt en eenvoudig moge lijk een landelijk leven te leiden. Gisteren maakten de Koningin en Haar dochter een lange wandeling. Later op den dag speelde de Prinses tennis met een der heeren van het gevolg. Minister Oud. De Minister van Financiën, Mr P. J. Oud, is van verlof teruggekeerd en heeft gisteren zijn ambtsbezigheden hervat. Een marinedag te Scheveningen. Door de Haagsche afd. van het Natio naal Jongeren Verbond was gisteren te Scheveningen een Marinedag georgani seerd. Er was voor deze bijeenkomst zeer veel belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer W. Bantz, een openingswoord had gesproken, waar in hij in 't bijzonder Minister Deckers en generaal Snijders verwelkomde, werd het woord gevoerd door Minister Deckers. Spr. begon met een woord van eerbied aan de nagedachtenis van hen, die in de mobilisatiejaren in dienst van het Vader land zijn gevallen. De Koninklijke Marine aldus de Mi nister heeft een goeden dag. Zij dankt hem aan het Nationaal Jongeren Verbond, jonge vereeniging van jonge Nederlan ders, wier ideaal het is den nationalen zin levendig te houden in eigen hart en van de warmte hunner liefde voor Ko ningin en Vaderland mede te deelen aan de ouderen. Overtuigde voorstanders zijn wij van internationale gelijktijdige vermindering der bewapening en wij blijven hopen op succes van den arbeid op dit terrein. Dit neemt niet weg, dat wij in het belang van Land en Volk rekening moeten hou den met de mogelijkheid, dat voor of na de strijd ons wordt opgedrongen. Wij moe ten in staat zijn de onafhankelijkheid van ons Rijk, hier en overzee, te beschermen. Geen deel ervan mag aan zijn lot worden overgelaten. Als offers worden gevraagd voor de weermacht, overwege men daarenboven de groote beteekenis van haar preven tieve waarde. Hij, die de les van 1914 heeft begrepen, weet, wat dit zeggen wil. Gelijk 20 jaar geleden heeft onze weermacht ook thans prestige, maar de omstandig heden, waaronder zij zich moet doen gel den, hebben wij niet in onze hand. Onze weerkracht moeten wij behouden. Dit staat een goede staatseconomie geenszins in den weg. Maar voor zulk een weer kracht is de marine onmisbaar. Wie Nederland zegt, zegge Indië. Dat Nederland en Indië één blijven, is het belang van land en volk hier zoowel als ginds, is ook in het belang van den wereldvrede. Het is in dienst van deze Binnenland. Een marinedag te Scheveningen. De kerkbrand te Rhenen. Buitenland. Gommandant van het Leger des Heils ge kozen. Troebelen op Cuba. De werkloosheid in Engeland en Amerika. De staking in Amerika. eenheid, dat de Marine staat en hij, die dit beseft, gelijk wij het beseffen, geeft de Marine zijn belangstelling, zijn steun en zijn liefde. Een marine, die zich gedra gen weet door de belangstelling van het volk, zal dit volk met opgewektheid dienen. Verder werd nog het woord gevoerd door den kapitein ter zee H. Ferwerda, commdt, van het vliegkamp De Kooy en door Prof. Jhr. Mr R C, de Savor win Lohman, lid van de Eerste Kamer, die er op wees, dat ons volk- de drogredenen der ontwapenaars begint te doorzien en die verder liet. pleit voerde voor de rijks eenheid, waarbij gewezen werd op bet glorieus verleden onzer marine. Tegen den avond begaven alle genoo- digden en verdere deelnemers zich naar de terrassen tot het bijwonen van de de monstraties van het eskader de Hertog Hendrik, de Piet Hein, de K. 16 en de K.17, waarbij met zoeklichten een schijn- aanval werd getoond. Ook eenige marine vliegtuigen namen aan de demonstraties deel. Met een fakkeloptocht en een taptoe is de marinedag besloten. De lange golfzender te Huizen. Naar het „Handelsblad" verneemt zal van 1 Januari a.s. af de lange golfzender te Huizen buiten gebruik worden gesteld. Ook overdag zullen dan de uitzendingen via den rijkszender Kootwijk geschieden tot te zijner tijd de Nederïandsche zen derkwestie definitief zal zijn opgelost. Bij informatie werd aan de „Msb." van bevoegde zijde medegedeeld, dat omtrent het buiten werking stellen nog niets defi nitiefs bekend is. De nood der Nederïandsche vlasspinnerij. De heerschende noodtoestand in de N.V. Nederïandsche Vlasspinnerij te Tilburg, heeft aan het bestuur van de Vlassersver- eeniging, vertegenwoordigend alle vlas sers in Nederland, aanleiding gegeven zich te wenden tot den minister van oeco- nomische zaken, teneinde de bizondere aandacht van den minister te vestigen: op het buitengewoon groote belang, dat de geheele vlasserij heeft bij het voortdu ren van een vlasspinnerij in eigen land. Vlaslint, aldus adressante, het eindpro duct van den vlasbewerker, was grooten- deels export-artikel. Buitenlandsche afzet wordt echter steeds moeilijker, daar alle belangrijke importlanden van dit artikel trachten, hierin zooveel mogelijk zelf te voorzien. Door dit alles komen de Nederïandsche vlassers in steeds moeilijker toestand. De zeer zware verliezen in de voorafgaande jaren hebben vele vlassers geheel ten on der doen gaan. Van de overgeblevenen zijn de bedrijfsmiddelen grootendeels op geteerd. Zij kunnen hun bedrijf slechts blijven uitoefenen, dank zij den regee- ringssteun. Onder deze omstandigheden is er drin gende behoefte aan verruiming van den binnenlandschen afzet. Adressante verzoekt den minister drin gend het daarheen te willen leiden, dat de Nederïandsche vlasspinnerij niet ge sloten worde, maar als belangrijke ver- bruikster van het Nederïandsche vlasljnt in stand kunne blijven. De Dieseltreinen. De commissarissen van de Nederïand sche Spoorwegen zijn Zaterdag in ver gadering bijeen geweest, waarin speciaal de moeilijkheden, die bij- de Dieseltractie gerezen zijn, een punt van bespreking hebben uitgemaakt. De nieuwe seinkieuren bij de spoorwegen. Zooals indertijd is medegedeeld werd op 16 Juli j.l. de beteekenis der kleuren bij de seinen gewijzigd: langzaam rijden werd geel inplaats van groen en veilig groen inplaats van wit. Uit de ingekomen rapporten van het treinpersoneel en van het stationsperso- neel blijkt, dat men met de wijziging is ingenomen en dat deze algemeen als een verbetering wordt beschouwd. Behalve de reeds bekende voordeelen, die in de praktijk bevestiging vonden, zou nog gebleken zijn (ofschoon men daarin nog weinig ervaring kan hebben) dat het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1