Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken G. J. de Looff; le pr. M. v. d. Weele Israël, allen te Colijnsplaat; 2e pr. G. Heijboer te Kortgene; 2e pr. J. van Malde- gem te Kortgene; 2e pr. M. Verburg te Colijnsplaat; 3e pr. J. de Looff te Wissen- kerke. Tuinplanten: le prijs G. J. de Looff te Colijnsplaat; 2e pr. P. C. de Lange te Colijnsplaat. Diversen: le prijs Dr Gelderman te Kortgene; 2e pr. I. Heijstek te Kortgene; eerv. vermelding: L. de Looff te Wissen- kerke. Eervolle vermelding voor Tomaten in vruchtvorm: J. A. van Oeveren te Kort gene. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Geuze. Afwezig dhr Leen- dertse. Ingekomen is een dankbetuiging van het Kabinet der Koningin voor de tele grafische deelneming inzake het over lijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Mededeeling, dat tengevolge van het overlijden van den heer Flipse, de heer Dikkenberg is benoemd tot waarnemend hoofd der school te Kamperland. Ingekomen bericht van den Minister van Sociale Zaken, dat er voor deze ge meente over 1934 geen steun voor werk verschaffing kan verleend worden. De begrooting 1934 is door Ged. Staten goedgekeurd. Verzoek van Mej. Sanderse om ontslag als onderwijzeres werd ingewilligd. Haar werd met ingang van 15 October eervol ontslag verleend. Een verzoek van den schipper, varende, op het schip „Jacoba", dat geladen met straatklinkers, op het eind van de vaar geul te Kamperland omhoog voer tijdens de versperring door het schip „De Zwer ver", om eenige vergoeding van zijn ge maakte kosten wegens overlading, werd door B. en W. als een uitzonderingsgeval beschouwd. Voorgesteld werd den schip per f25 tegemoet te komen. Na eenige bespreking aldus besloten. De in de vorige vergadering behandel de huurverlaging van tuingrond van den veldwachter Van de Vreugde, waarbij over het voorstel om te verlagen tot 50 cent per roede de stemmen staakten, kwam weer aan de orde. Andermaal staakten de stemmen. Het voorstel van den heer De Looff om tot 40 cent te verlagen, had hetzelfde resultaat. De rekening 1933 was na onderzoek dooi de commissie in orde bevonden. Voorstel van B. en W. om voor de be strating van den Kaaiweg in den Willem polder, de rioleering te Kamperland en Geersdijk een geldleening aan te gaan groot f7900, werd met alg. stemmen aan genomen. Op een vraag van de gemeente Kort gene om zoo noodig mede gebruik van de lijkkoets te maken, stellen B. en W. voor hierop niet in te gaan, overwegende, dat deze gemeente uit drie kommen Be staat en wanneer er met Kortgene een contract werd aangegaan, het voorkomen kan, dat de gemeente zelf de koets noo dig heeft. Na eenige bespreking werd met alg. stemmen bepaald geen accoord aan te gaan, maar wel de verordening te hand haven, waardoor zoo noodig van de koets gebruik kan worden gemaakt. De gemeentebegrooting 1935 werd aan den raad aangeboden tot een bedrag aan inkomsten groot f 108912.02. Op een vroeger gedaan verzoek van de caféhouders om afschaffing van de personeels belasting op de biljarten, werd nu met algemeene stemmen bepaald, dat die belasting zal worden terugge bracht van f20 op f2.50. De verordening op het gebruik van de haven te Kamperland onderging vele wij zigingen. Wethouder Schippers, gedachtig aan het ongeluk, dat de heer Flipse en zijn dochtertje is overkomen, vraagt of het niet mogelijk zou zijn aldaar een waar schuwingsbord te laatsen. De voorzitter zegt niet best bekend te zijn met den laagwateroever van de Noord-Beveland- sche kust, maar wil gaarne overwegen wat er gedaan kan worden na voorlich ting door een terzake kundige. Daarna sluiting. Korfbal. Colijnsplaat. De korfbalclub S. S. S. alhier won Zaterdag met 72 van E. M. 0. S. van Kortgene. Voetbal. Arnemuiden. D'e Zaterdag gehouden voetbalwedstrijd tusschen O. V. V. te Oostkapelle en A. C. S. I eindigde met 41 in het voordeel van A. S. C. Rust stand 1<2. Arnemuiden. Zaterdagmiddag speelde Oostkapelle I een competitiewedstrijd te gen Arnemuiden I. Ruststand 1—2. Eind stand 14 in het voordeel van Arnemui den. Driewegen, Zaterdagmiddag werd al hier de finale gespeeld in de bekerwed strijden en wel tusschen Ellewoutsdijk en n Zeeuwsohe Boys-combinatie. De Boys behaalden een overwinning van 4-0, waar door de beker hun eigendom werd. Nieuwdorp. In de Zaterdagmiddag al hier gespeelden wedstrijd tusschen Nieuw- dorp en Goes-junioren wa® do overwin- ning voor de thuisclub en werden de Goe- senaren met niet minder dan 13O 'huis- toe gezonden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouddorp, J. Spelt te Mole naarsgraaf. Te Tjerkgaast, H. Mondt te Zeihom. Te Zoelen, J. H. Ch. Israël te Gendt, te Wouterswoude, J. de Bres te St. Maartensdijk. Bedankt voor Oldebroek, W. J. van Lokhorst te Hilversum. Geref. Kerken. Aangenomen naar Sleen, D. W. v. d. Laan, cand. te Driebergen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te NBarendrecht, L. H. v. d. Meijden te 's Gravenhage en P. de Sinit te Utrecht. Oud Geref. Gemeente. Aangenomen naar St. Philipsland, W. H. Blaak te Anna Jacobapolder. Ds A. Merkel ij n. Naar de Stan daard verneemt, vertrekt Ds Merkelijn. de bekende predikant van Mageland den 15en September a.s. met verlof naar Holland. Emeritaat. Da Sj. Miedema, Ned. Herv. predikant te Schingen, heeft tegen 1 Nov. a.s. eervol emeritaat ge vraagd. Geslaagd te 's Gravenhage voor het examen costumière de dames E. Lampert te Gapinge en A. de Buck te St. Laurens. Drie kinderen verbrand Te Ernst op de Veluwe heeft Zondag morgen vroeg een zware brand gewoed in een boerderij, welke brand zeer tragische gevolgen heeft gehad. Drie kinderen zijn in de vlammen .omgekomen. De brand is omstreeks half 6 uitgebro ken. De moeder was toen met twee zoons naar het land. In de boerenwoning wa ren 7 kinderen achtergebleven. Vier van hen konden zich met groote moeite in veiligheid brengen. Drie meisjes, oud 4, 5 en 6 jaar, kwamen jammerlijk in de vlammen om. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de boerde rij, alsmede eenige schuren en de in boedel geheel verloren gingen. Een paar kalveren en een stier kwamen in de vlam men om. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Le:.e noodlottige brand moet worden toegeschreven aan het spelen met lucifers door de kinderen, die zijn omgekomen. Het oudste meisje van 12 jaar werd wak ker, toen de kinderen begonnen te schrei en. Zij, ging het vertrek binnen om te zien wat er aan de hand was en ontdekte toen dat een der \loerkleedjes in brand stond. Zij' ging toen snel weg om een em mer water te halen, doch zij. kon geen emmer vinden. hoon zij' terugkwam stond de geheele kamer reeds in lichter laaie. Zij slaagde er in een der kinderen te grijpen, doch de drie anderen, de 4-jarige Frederika, de 5-jari0e Grada en de ó-jarige Hermina konden niet worden gered en zijn allen in hun bedjes verbrand. De twee jongens van het gezin, die in een aangrenzend ver trek sliepen, konden nog op tijd ontko. men. Een buurman heeft nog getracht van buiten af het raam te openen, teneinde de kinderen te bevrijden, doch helaas moest hij deze poging opgeven. 1 e moeder was door het gebeurde ra deloos. V olgens een andere lezing zou de brand ontstaan zijn door het in brand vliegen van een petroleumtoestel, toen een dei' kinderen koffie wilde zetten. Na den brand vonden de justitie en brandweer twee lijkjes in een kelder on der de plaats waar deze kinderen had den geslapen, n.l. in een opkamertje. In een bedstee lag het verkoolde lijkje van het derde kind. Smokkelauto in beslag ge nomen. De rijksambtenaren trachtten op den weg Swalmen naar Brüggen een verdacht voorkomende auto aan te hou den. Op de sommatie met het bekende douanevlaggetje tot stoppen, reed de auto door ondanks de spijkerplank, welke over den weg gelegd werd. De ambtenaren volgden het spoor van den wagen en troffen dezen onder de gemeente Beesel onbeheerd aan. Bij onderzoek bleek hij een groote hoeveelheid bouillon-extract te bevatten. De auto, die toebehoort aan den expediteur W. S. te Kessel, werd naar Roermond gebracht Een kurkfabriek ver brand. Een brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een kurkplaten- fabriek van de firma M. Helmink te Utrecht in de asch gelegd. De schade van het verzekerde bedrijf werd geschat op ongeveer f 50.000. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De fabriekseigenaar was van meening dat wellicht van kortslui ting sprake zou kunnen zijn. Kind in een beerput verdronken. In de gemeente Swal men is het anderhalf-jarig zoontje van den landbouwer H. tijdens een onbewaakt oogenblik onder het spelen in een heer- put bij de ouderlijke woning gevallen. Spoedig ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Het ventje was den verdrinkingsdood gestorven. Felle fabrieksbrand te Rotterdam. Gisternacht heeft in de Electrische koek-, brood- en banketbak kerij der firma F. den Hartigh, Bergweg 62 te Rotterdam, een felle brand gewoed. De brand sloeg over naar de papierop slagplaatsen van M. Vromen Go., die voor een groot deel verwoest werden. Vijlf en dertig paarden konden met groote moeite gered worden. Het vuur is ten slotte met acht stralen gebluscht. De boven de opslagplaats gelegen wo ningen moesten in allerijl worden verla ten, omdat deze ook meer en meer gevaar liepen. Gelukkig heeft de brandweer dit onheil kunnen voorkomen. i Valsche oormerken. Bij een varkenshandelaar te Tiel heeft de politie 15 varkens in beslag genomen, omdat deze of een groot gedeelte er van voorzien zijn van valsche oormerken. Geheime distilleerder ij. Op vermoeden, dat in de woning van den landbouwer van V. te Woubrugge een geheime distilleerderij aanwezig moesl zijn, heeft de commies-dienstgeleider bij de dir. belastingen met de politie onder leiding van den burgemeester aldaar een huiszoeking verricht. Op den hooizoldei werd een volledige distilleerinrichting aangetroffen en een boeveelheid gedistil leerd, alsmede grondstoffen voor de be reiding daarvan. Een en ander werd in beslag genomen. Tegen van V. werd pro ces-verbaal opgemaakt alsmede tegen den vervaardiger van het toestel, den heer S. te Woubrugge. Auto rijdt tegen een boom. Zaterdagmiddag heeft op den straatweg Steenbergen—Kruisland een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De heer H., wonende te Princenhage, kwam met zijn auto uit de richting Steen bergen. Vermoedelijk door te groote vaart vloog de auto in een bocht van den weg af. Na een vergeefsche poging van den heer H. om zijn wagen weer op den weg terug te krijgen, botste de auto tegen een langs den weg staanden boom om ver volgens van den dijk te vallen. De be stuurder kreeg enkele kleine verwondin gen, doch de mede-inzittende, de heer B. uit Rotterdam, bleek er erger aan toe te zijn. B. werd met inwendige kneuzingen naar het R.K. ziekenhuis te Steenbergen vervoerd, alwaar operatief ingrijpen nood zakelijk bleek. Autodoortramverpletterd. Zondagmorgen is te Rotterdam op den Oudedijk een zeer ernstig ongeluk ge beurd. Een personenauto en een tram kwamen met elkaar in botsing, toen de auto, als gevolg van slippen, plotseling dwars voor de tram kwam te staan. De auto werd totaal vernield. De zwaar ge wonde bestuurder moest met groote moeite uit den wagen bevrijd worden. De G.G.D. bracht hem in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis. Het was de lieer v. I-Ieuven uit Amersfoort. Zijn toestand was gistermiddag zorgwekkend Felle brand in garage. Zater dagavond is brand uitgebroken in de ga rage van Joh. v. d. Berg aan den Toulon v. d. Koogweg te Oosterbeek. Het gebouw was vroeger bestemd voor de Geref. Kerk, doch werd na den bouw van de Nieuwe Kerk als garage ingericht. In de beneden- lokaliteiten stonden vijf auto's, boven wa ren opslagplaatsen van meubelen. De vlammen sloegen boven het dak uit en bedreigden de belendende perceelen. Door het krachtig optreden van de brand weer konden deze echter worden behou den. De garage brandde geheel uit; drie automobielen konden tijdig in veiligheid worden gebracht, terwijl een tweetal, dat geheel achter in de groote ruimte stond, gespaard bleef. De bovenverdieping brand de geheel uit, het dak werd vrijwel ge heel vernield. Het gebouw was tegen brandschade verzekerd. De meubels, die waren opgeslagen, gedeeltelijk. Inbraak tijdens vuurwerk. Vrijdagavond is te Leeuwarden tijdens het vuurwerk, dat afgestoken werd ter ge legenheid van den verjaardag van de Koningin een inbraak gepleegd aan de Sperwerstraat 4 aldaar. Uit een kast in een van de kamers zijn ontvreemd twee geldkistjes, inhoudende verschillende obli gaties tot een waarde van f3100, een schuldbekentenis van f4000, eenige rijks postspaarbankboekjes waarop een totaal bedrag van f 450 en aan contanten een bedrag van ongeveer f 500. Ziekte van Weil. De 49-jarige Leidenaar, die in een zweminrichting door de ziekte van Weil werd aangetast, is daaraan overleden. Vliegtuig door den bliksem getroffen. De „Daily Mail" meldt, dat Vrijdag een passagiersvliegtuig van Pa rijs naar Londen boven het Kanaal door den bliksem getroffen is tijdens een plot seling losgebarsten onweder. De bestuurder van het vliegtuig werd aan gelaat en linkerarm getroffen, terwijl ook zijn kleeding gedeeltelijk verschroeide. Gelukkig was het niet zoo ernstig, dat hem het besturen van het toestel onmoge lijk werd en hij kon dit dan ook veilig op de plaats van bestemming brengen. Het radio-apparaat werd vernield. Waar schijnlijk is de oorzaak van dit ongeval daarin gelegen, dat men, wegens het plot seling optreden van het onweer, geen ge legenheid had, het radio-apparaat buiten werking te stellen. Dolle schietpartij. In het woonwagenkamp te Grave in N.-Br. heeft .gistermorgen een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij 4 personen zijn gewond. De aanleiding was een veete tusschen de families van E. en R., die in het kamp verblijf houden. Er vormden zich twee partijen, die el kander als dollen te lijf gingen. De vech tersbazen, die voorzien waren van jacht geweren en revolvers, maakten van hun wapens gebruik. Er knalden verscheidene schoten en het gevolg was dan ook, dat aan beide zijden slachtoffers vielen. De marechaussees vonden 4 gewonden op den grond liggen, die naar het zieken huis werden overgebracht. Oude man verdronken. Zater dagmorgen is in een sloot te Gouda, drij vende gevonden het lijk van een ouden man, den 82-jarigen V. uit Rotterdam. De terugkeer van H. M. de Koningin. DEN HAAG. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana worden a.s. Maandag 10 Sept. te Amsterdam terug verwacht. Betalingsverkeer met Duitschland, DEN HAAG. Naar aanleiding van de uit Berlijn geseinde aanvulling van de hier te lande van officieele zijde gedane mededeeling betreffende de met Duitsch land tot stand gekomen transferregeling, volgens welke aanvulling de voor de transfer van de rente binnen het kader der overeenkomst vereischte deviezen in vollen omvang ter beschikking worden gesteld uit het bestand der aanvullende leveringen (zusatz exporten), welke Ne derland in Duitschland zal bestellen, ver neemt het correspondentiebureau van be voegde zijde, dat zulks in het afgemeen wel juist is, doch dat niet moet worden gemeend, dat Nederland hierbij verplich tingen op zich heeft genomen welke de Nederlandsche volkshuishouding zouden kunnen schaden. Met name moet niet de gedachte ontstaan, dat Nederland goede ren moet koopen, die het niet kan ge bruiken. Drie kinderen vergiftigd. BREDA. In het gezin van den arbeider L. uit O ver-A onder de gemeente Prin- senhage werden Zaterdag drie kinderen, resp. 3, 4 en 5 jaar, na het eten van bes sen ongesteld. Twee van hen zijn aan de gevolgen overleden. De toestand van het derde kind was hedenmorgen ernstig. Kerk te Rhenen verbrand. RHENEN. Hedennacht is brand ontstaan in de bekende Gunera-kerk alhier. Het vuur greep snel om zich been en tastte het kerkgebouw geheel aan. Het dak stortte in. Bijna niets kon Worden gered. De brandweer slaagde er in den beroem den Gunera-toren. die aan het kerkge bouw grenst, voor het vuur te beschermen. Kort na het uitbreken van den brand arriveerden de brandweer van Wagenin- gen, Veenendaal en Arnhem^ Het blusschingswerk werd met kracht ter hand genomen. Met 8 stralen werd water gegeven, doch het mocht niet baten. Het kerkgebouw werd een prooi der vlammen. Aan alle kanten sloeg het vuur uit. Uit het kerkgebouw kon slechts zeer weinig worden gered. Hedenmiddag om 3 uur woedde de brand nog voort. 1-ïet gevaar voor den toren was nog niet gew eken. Vermoedelijk moet de oorzaak worden gezocht in onachtzaamheid van den lood gieter die hedenmorgen op het kerkge bouw werkzaam is geweest. Doode ijk verkeersongeval. EINjHOVEN. Gisteravond wilde het lij irig meisje M. V. de Hoogstraat alhier oversteken. Het kind, dat blijkbaar geen acht sloeg op het verkeer, werd door een personenauto, bestuurd door den heer G. uit Nunen, gegrepen. Het meisje kreeg ernstige verwondingen, waaraan zij kort daarop is overleden. Rusthuis verbrand. EPE. Hedenmorgen is vermoedelijk door een lek in den schoorsteen, brand uitgebroken in het rusthuis „Pansari". Het gebouw brandde uit, de inboedel kon gedeeltelijk worden gered; het huis was laag verzekerd. D'e laatste pension gasten waren juist Zaterdag vertrokken. Roofoverval. ALKMAAR. Zaterdagavond heeft hier een brutale roofoverval plaats gehad, waarvan de 70-jarige landbouwer W. H. het slachtoffer is geworden. Nadat de zoon en de knecht ter kermis waren ge gaan had de man zich ter ruste begeven. Te kwart over elf schrok hij: wakker door ruitengerinkel; een onbekend gebleven individu kroop door bet verbrijzelde raam de slaapkamer van den ouden man bin nen om vervolgens diens pantalon, welke onder zijn hoofdkussen lag, weg te nemen en daarmede door bet raam weg te vluch ten. In de pantalon bevonden zich twee portemonnaies met totaal f 900. Een auto te water. Eén doode. SCHALKWIJK. Hedenmorgen te onge veer elf uur reed een personenauto, af komstig uit Amsterdam, door tot nog toe onbekende oorzaak in de Schalkwijiksche wetering. In de auto waren behalve de chauffeur vier dames gezeten. Door on- middellijik toegeschoten hulp werden de chauffeur en drie dames op het droge ge bracht. Eén der dames is echter verdron ken. In verband met dit ongeluk wordt mag gemeld, dat de auto, afkomstig uit Am sterdam, op weg was naar Grave. Het was een gebuurde wagen; behalve den chauf feur zaten er vier zusters in, n.l. mevr. G. Wesseling, mevr. E. Siemering en mevr. S. Boghols, allen uit Amsterdam en mevr. A. de Kruyf uit Baarn. Een der dames is om het leven gekomen, doch 't was hedenmiddag nog niet bekend, wie der zusters het ongeluk heeft getroffen. Een der andere dames is er tengevolge van het omgeval slecht aan toe. Nader wordt gemeld, dat Mevr. de Kruyf-Boghols uit Baarn overleden is. Van de drie andere dames is Mevr. Sie- mering-Boghols er het ergst aam toe. Zij heeft veel water binnen gekregen. Noodweer. KOPENHAGEN. Zaterdag en in den nacht op Zondag is Denemarken door een feilen storm en wolkbreukachtigen regen val geteisterd. Op enkele plaatsen is 68 m.M. water gevallen. Talrijke stoomsche pen hebben aanzienlijke vertraging on dervonden. Tal van schepen zijn gestrand waarbij 40 personen konden worden ge red. De kerkelijke strijd In Duitschland. BERLIJN. Het Hoog Gerechtshof van Berlijn beeft het optreden van Rijksbis schop Muller tegen zijn opponenten on wettig verklaard door zijn vonnis ten gunste van Dr Buoh'holtz. de predikant van het Tempelhof, district Berlijn, uit te spreken. D'r Buchholtz was door het constito- rium van de Brandenburgsche kerkpro vincie afgezet op grond van het. decreet van bisschop Muller van 3 Febr. j.l. In dit decreet nam Dr Muller de macht om autocratisch predikanten van de eene plaats naar de andere over te plaatsen, hen voorloopig met verlof te zenden of te schorsen. Dit decreet berustte op een ander de creet van 26 Januari, waarin de primaat zichzelf alle volmachten had toegekend van de Pruisische Kerksynode en alle voorzieningen van de Pruisische Kerk synode waarmede deze maatregelen niet in overeenstemming waren had opgehe ven. Het Gerechtshof heeft thans bevel ge geven tot uitbetaling van het achterstal lige salaris van Dr Buchholtz en tot de voortzetting van de uitkeering van zijn volle salaris, terwijl tevens werd bevolen, dat hij in het bezit moest worden gesteld van zijn woning en dat de kosten van bet proces moesten worden betaald. Het Hof was tot de conclusie gekomen, dat zijn ontslag ongeldig was. aangezien bet decreet van D'r Müller van 26 Janu ari geen rechtskracht bevat. MIDDELBURG. H e t 10-j a r i g be staan van de S. D. O. A. Heden heeft de School voor dienstplichtige onderoffi cier-administrateurs haar 10-jarig be staan, dat feitelijk reeds op 1 Augustus j.l. viel, door een grootendeels onderling feest herdacht. Voor dit feest waren over gekomen Majoor H. Eggink. inspecteur van de militaire administratie met zijn adjudant, kapitein R. Middelbeek en de kapitein van den generalen staf, G. J. M. van Weel, hoofd van de tweede afdeeling van het departement van defensie als ver tegenwoordiger van den Minister. Hedenmorgen tegen half twaalf bega ven deze heeren zich met den comman dant der school, Majoor G. Berghuijs en zijn adjudant, den eersten luitenant W. K. de i eyter, naar de woning van den Commissaris der Koningin, tegenover welke de kapel der marine uit Vlissingen stond opgesteld. Toen de manschappen der school on der commando van den eersten luitenant J. D. Hattink, van de kazerne komende met tamboers voorop de Abdij in mar cheerden, zette de kapel van de marine een marsch in. Daarna defileerde de troep voor den Commissaris der Koningin en Mevr. Ouarles van Ufford en genoemde officieren. Na 'het défilé werd rond de Abdij ge marcheerd tot weer voor de autoriteiten en toen zette het muziekkorps het Wilhel mus in. Hierna trok de troep verder door een deel der stad. Op de Markt waren in- tussohen de militaire autoriteiten ten stadhuize verwelkomd door den 'burge meester, weth. Boasson en den gemeente secretaris. Hier bad het muziekkorps plaats genomen tegenover de pui. De troep heeft hier éénmaal gedefileerd, het muziekkorps, een marsch gespeeld en hiermede was de openbare viering van bet tweede lustrum afgeloopen. Hedenmiddag hadden on het militaire sportterrein onderlinge wedstrijden plaats en hedenavond komen officieren en man schappen op de bovenzaal van de Verge noeging bijeen. SEROOSKERKE. Zaterdagavond om streeks half negen heeft op den weg van hier naar Vrouwepclder een aanrijding plaats gehad van den auto van dhr De Visser met een met paard bespannen wa gen van dhr Duvekot. Dhr D. werd een eind meegesleept en kwam toen in een sloot terecht. Hij klaagde over veel pijn. VLISSINGEN. Op 64-jarigen leeftijd is te Souburg overleden dhr Ir W. A. G Job, chef van de inkoopafdeeling van de Kon. Mij. De Schelde alhier en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Maandagmorgen passeerde alhier Koningin Astrid van België aan 'boord van een Zweedseh schip. Namens de Bel gische loodsensociëteit is H. M. een bloe menhulde aangeboden. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 3 Sop. 1934. Poging tot diefstal: A. A. de G., 38 j., leurder wonende te Hulst, thans in voor arrest, 1 week gevangenisstraf. Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld: J. G. 40 j., reiziger te Amsterdam. Vrijspraak. Mishandeling: A. N., 19 j., arbeider te Hontenisse, 6 w. gev.straf. Koopen en niet betalen: J. v. A., 60 j., koopman te Hoek, 2 mnd. gev.straf voor waardelijk en binnen 2 jaar de gemaakte schulden betalen. Ontucht: J. J. A., 45 j., arbeider te Glinge. Vrijspraak. Oneerlijke mededinging: W. J. V., 23 j., ohauffeur te Nijmegen f 30 af 10 d. h. Overtr. Grisis-invoerwet: I. S., koop man te Terneuzen f 100 of 1 mnd. hech tenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen rundvet en teruggave van de in beslag genomen auto. Diefstal met braak: H. H. R., 19 j.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3