Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. EERS Midden ingezonden Stukken. ZATERDA Dit Kloeflnge. Donderdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Ingekomen is een schrijven van het comité gedenkteeken „Buys Baltot" waarbij, deze het op 22 Sept. a.8. door den Commissaris der Ko ningin te onthullen monument aan de ge meente aanbiedt. De voorzitter zegt dat het monument geheel afgewerkt wordt wordt overgedragen. De kosten van verder onderhoud komen dan voor rekening der gemeente, die dit wel dragen kan. Met alg. st. wordt dit monument aanvaard. De voorz. deelt mede, dat de heer C. de Ruiter door B. en W. is benoemd tot ambtenaar ter secretarie, en dat de heer L. v. d. Hiele door B. en W. zal be noemd worden tot agent der arbeidsbe middeling. Dhr de Ruiter, benoemd ontvanger, wordt door den secretaris binnengeleid, en legt daarna in handen van den voor zitter de voorgeschreven eeden af. Hij wenscht hem geluk met zijn benoeming. Dhr de Ruiter dankt den voorz. voor dezen gelukwensch en de leden van den Raad voor het in hem gestelde vertrou wen. Verder neemt de voorzitter de gelegen heid te baat den spoedig scheidenden Ge meenteontvanger en ambtenaar ter secre tarie dank te brengen voor de vele dien sten de gemeente bewezen en hulde voor de wijze waarop hij zijn taak steeds ver vulde. Hij is thans benoemd tot secretaris der gemeente Heinkenszand. Het staat bij spreker vast dat die gemeente in hem een goed ambtenaar krijgt. Dhr Meulendijk dankt den voorzitter voor deze woorden, ook de leden van den Raad voor de medewerking die hij heeft ondervonden en den voorzitter en den secretaris voor de prettige wijze waarop is samengewerkt. Voorstel van B. en W. om tegen 1 Oct. a.s. sollicitanten op te roepen naar de vacante betrekkin" van hoofd der ge meente-bewaarschool. Zij stellen voor de jaarwedde van f 800 te handhaven en in de oproeping te vermelden dat een diplo ma voor fröbel- of bewaarschoolonderwijs tot aanbeveling strekt. De voorz. deelt mede, dat B. en W. tot tijdelijk hoofd hebben benoemd mej. H. Klap te Wemeldinge. Dhr Straub zou gaarne zien dat akte bewaarschoolonderwijs verplichtend werd gesteld en de hoofdakte bewaarschoolon derwijs tot aanbeveling zal strekken. De voorz. zegt dat geen bezwaren hier tegen zijn. Aldus besloten. De gemeentebegrooting 1935 wordt aangeboden met de volgende cijfers: ge wone dienst f61.141.45, post onvoorziene uitgaven f 1500.62; kapitaaldienst f 4713. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord. Hierna sluiting. lerseke. Dinsdag a.s. te 7 uur zal de raad dezer gemeente vergaderen. O.a. zal aangeboden worden de gemeenterekening 1933, gemeentebegrooting 1935 en reke ning Burgerl. Armbestuur 1933. Behan deld zullen worden de begrooting Burgerl. Armbestuur 1935. Benoemd moet worden (vacature Tramper) uit 8 sollicitanten, een grafdelver. Ais laatste punt komt op de agenda voor regeling voor de tewerk stelling van werklooze arbeiders met loontoeslag door de gemeente. Wemeldinge. Gisteren had de opening van de bloemen en fruittentoonstelling al hier plaats. De voorz. dhr D. Schipper Az. heette de aanwezigen, waaronder het da- gel. bestuur dezer gemeente, de heer Han- ken, voorzitter van de Pomologische Ver een. afd. Zeeland, de heeren v. d. Plas- sche, tuinbouwconsulent, jhr. van Vreden- burg en Persant Snoep als juryleden, hartelijk welkom. De burgemeester, het woord verkrijgen de, dankte als voorzitter van het dagel. bestuur voor de uitnoodiging om bh de opening tegenwoordig te zijn en sprak de hoop uit, dat deze bloemen- en fruitten toonstelling in alle opzichten moge slagen. Spr. had opgemerkt dat de fruitafdeeling dit jaar niet zoo schitterend was uitge komen als verleden jaar en schreef dit toe aan een dergelijke tentoonstelling wel ke de volgende week te Kapelle wordt ge houden. Spr. gaf het bestuur den raad in dien dit weer eens samen valt, eens een jaar over te slaan. Voorts hoopte spr. dat de tentoonstelling een druk bezoek moge tendeel vallen. Daarna spraken de heeren Hanken en v. d. Plassche. Laatstgenoem de gaf aan de telers van fruit nog ver schillende nuttige wenken. Tenslotte dankte de voorzitter, de heer Schipper, de sprekers voor hun woorden en de jury voor de moeilijke taak die zij1 zoo lof waardig hebben volbracht en hiermede verklaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. Bekroningen: Afdeeling Bloemen (Stands): le pr. Gebr. de Schipper; 2e pr. P. Smit, 3e pr. L. Pieterse, 4e pr. L. Pie- terse; Mooiste collectie dahlia's: le pr. Gebr. de Schipper (met lof), 2e pr. P. Smit; 3e pr. L. Pieterse. Mooiste collectie cactusdahlia's: le pr. Gebr. de Schipper (Andrea Erickson). Mooiste collectie Dec.-dahlia's: le pr. Gebr. de Schipper (Red Champion). Collectie Rozen: le pr. Gebr. Paauwe; 2e pr. niet toegekend. Mooiste roos: le pr. Gebr. Paauwe (Hadley Govent Garden); 2e pr. idem. Vaas met bloemen: le pr. mej. Jac. Burger. Droge bouquetten: le pr. Gebr. Paauwe; 2e pr. Joh. Hannewijk. Fantasiestukken: le pr. L. Pieterse Az. Potplanten: le pr. D. Jeremiasse; 2e pr. L. Jeremiasse. Mooiste collectie cactussen: le pr. W. F. Gnirrep; 2e pr. C. Hoogesteger Mz.; 3e pr. Joh. Hannewijk. Mooiste Cactus: le pr. L. Pieterse; 2e pr. W, F. Gnirrep. Mooiste schaal: le pr. D. Pieterse Hz,; 2e pr. mej. Geluk, Kamertuintjes le pr, Gorretje Reilingh; 2e pr. Joh. Hannewijk. Mooiste collectie asters: le pr. L. Pie terse, Idem zinnia's: le pr. L. Pieterse. Idem snijbloemen: le pr Gebr. de Schip per; 2e pr. mej. Geluk. Bloemenmanden: le pr. Gebr. de Schip per, 2e pr. Joh. Hannewijk, 3e pr. L. Pieterse, 4e pr. Joh. Clement. Fruit: Stand Fruit décoratief: le pr. Gebr. Jeremiasse, 2e pr. C. Dominicus, 3e pr. Gebr. Kole Chrz. Mooiste collectie appels: le pr. P. J. J. Dekker, 2e pr. L. Lindenbergh. Idem peren: le pr. Gebr. Jeremiasse; 2e pr. Gebr. Kole Chrz. Mooiste appel: C. Wabeke Fz. Idem peer: le pr. D. Pieterse Hz. Mooiste collectie pruimen: le pr. J. Oudeman Jz.; 2e pr. Gebr. Jeremiasse. Mooiste pruim: le pr. Gebr. Kole Chrz. Mooiste verzameling zacht fruit: le pr. D. Pieterse Hz.; 2e pr. Gebr, Jeremiasse. Mooiste fruitmand: le pr. D. Jere miasse. Mooiste schaal fruit: le pr. D. Pie terse Hz. De tentoonstelling werd gisteren, de eerste dag, door ruim 250 betalende per sonen bezocht. Wolfaartsdijk. Donderdag vergaderde de raad dezer gemeente. De voorzitter richtte zich tot den heer J. Lindenbergh, die zijn 25-jarig jubileum als raadslid vierde en dankte hem voor wat door hem als raadslid en destijds als wethouder in het belang van deze gemeente was ge daan. Namens den raad bood hij een mand bloemen aan. Het voornemen be staat den jubilaris nog een blijvend aan denken te schenken. Dhr Lindenbergh dankte den voorzitter voor de waardee- rende woorden en de leden van den raad voor de aangename samenwerking. Onder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van J. Eggebeen, autobus ondernemer, om de Dorpsstraat als par keerterrein voor auto's enz. te verbieden, daar het meermalen voorkomt, dat de busdienst vertraging ondervindt door op stopping van het verkeer. Dit verzoek werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Op een verzoek van C. van Damme om vergoeding volgens art. 13 L.O.-wet 1920, voor een zijner kinderen, dat de openbare lagere school voor U.L.O. te Goes bezoekt, werd gunstig beschikt. De vergoeding werd vastgesteld op f 2.per maand. Als leden van de Commissie voor Werkverschaffing werden herbenoemd de heeren Lindenbergh en Van Oeveren. De verordening personeele belasting werd ge wijzigd. Vastgesteld werd een heffings verordening opcenten personeele belas ting tot een bedrag van 125 opcenten op deze belasting. Met algem. st. werd besloten de onder wijzerswoning te Oud-Sabbinge opnieuw te verhuren aan het hoofd der school al daar voor f 250 per jaar. Aan den heer J. P. van Wel werd op zijn verzoek ontslag verleend als kloklui der, welke functie door hem 47 jaar werd vervuld. Besloten werd een oproep te doen voor sollicitanten op een salaris van f 30 's jaars. Verder werd besloten met ingang van 1 Oct. de klok slec'hts 1 maal per dag te doen luiden en wel morgens om 8 uur. (Tot 'heden werd 3 maal per dag geluid.) ©e tegenwoordige klokluider 'hoopt 7 Sept. zijn 90sten geboortedag te vieren. Arnemuiden. Hedenmorgen werd alhier de jaardag van H. M. de Koningin met. klokgelui aangekondigd. Zaterdagavond 7 30 u. zal het muziekgezelschap „Arnes Genoegen", bij gunstig weer haar laatste zomerconcert geven op de tent op het Marktplein. Het programma bevat uitsluitend ko raal- en Vaderlandsche liederen. Na af loop van 't concert zal nog een muzikale wandeling door het dorp worden gemaakt, waarna met de taptoe op de markt zal worden besloten. Dood el ijk ongeluk. Gistermid dag waren op het sportterrein te Gorin- chem eenige timmerlieden bezig met het opstellen van een bok, welke noodig was bij de kinderspelen, die vandaag ter gelegenheid van de Oranjefeesten zullen worden gehouden. Bij het laten zakken van het gevaarte is dit plotseling doorgeschoten. De ongeveer 40-jarige ar beider H. de Zeeuw, die onder den bok stond, werd getroffen. Hij overleed spoe dig. De man Iaat een vrouw en drie kinderen achter. Door bliksem vernield. Tij dens een hevig onweder, dat boven de gemeente Opmeer woedde, is de kapitale boerderij van den heer N. Laan, wet houder dier 'gemeente, door den blik sem getroffen en afgebrand. Dit is voor de derde maal, dat de boerderij van den heer Laan in vlammen opgaat, waar van tweemaal tengevolge van het hemel vuur. Fraude aan een veiling. Aan de fruit- en groentenveiling „Westland" te 's Gravenzande, is fraude ontdekt, welke gepleegd is door een keurmeester. Er is gebleken, dat deze functionaris op de wekelijksche staten meer werk uren: voor het losse personeel had op gegeven, dan er in werkelijkheid ge werkt was. Hierdoor is gedurende be paalden tjjd teveel aan loon uitbetaald. De keurmeester is voorloopig geschorst. Historische boerderij af gebrand. Onder Mierlohout heeft gis termiddag een felle brand gewoed in de kapitale bosrdorij, genaamd „Het Apostelhuis". De boerderij, die eer. diepte had van 50 M. was uit de 14e eeuw en had historische beteekenis. Zij is to taal uitgebrand. De boerderij werd momenteel beheerd door het kerkbestuur van Mierlo en het vruchtgebruik er van kwam ten goede aan de armen uit die gemeente. Ongeval met Nederland- sche auto "in Frankrijk. Reuter meldt uit Langres (Frankrijk) dat een Nederlandsche auto, bestuurd door den heer M. Brandz uit Driebergen, in de buurt van Fays-Billot in aanrijding is gekomen met een andere auto. De heer Brandz heeft daarbij een sleu telbeen gebroken en heeft voorts ver moedelijk een bekkenfractuur gekregen. Zijn zoon werd aan het hoofd gewond. Jacht op een gestolen auto. Woensdagmorgen bevond zich een garage-houder uit Sliedrecht met een ge stolen auto te Ginneken. Een chauf feur uit Sliedrecht, die zich toevallig eveneens met een auto te Ginneken be- vond, herkende den gestolen wagen en zette hem na. Dit scheen de garage houder te merken. Met groote vaart ging hij ervan door, reed een melkwagen omver en verdween in de richting Ul- vemhout. De chauffeur die de achtervolging had ingezet deed aangifte bij de politie te Ginneken, die direct de grensposten waar schuwde ten einde uitwijking naar het buitenland te voorkomen. Gisterenavond is de auto onbeheerd gevonden in de bosschen langs een zij weg van den Chaamschen weg. De ga ragehouder is nog niet aangehouden. Sprinkhanen verduisteren de zon. Een zwerm sprinkhanen heeft de stad Lorenzo Marques in Portugeesch Oost-Afrika gedurende 16 minuten in volledige duisternis gehuld. De zwerm was ruim 10 kilometer lang. Vele mi nuten voordat de zwerm boven de stad was, was hij reeds hoorbaar en het ge luid dat de sprinkhanen maakten was nog te hooren, nadat zij reeds lang voorbij waren gevlogen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Het conflict op de veiling te Middelburg. Vlissingen, 28-8-'34. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke vriendelijk opname van on derstaand ingezonden stuk in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn harte- lijken dank. Daar er van zekere zijde getracht wordt, dit conflict te betitelen als een Greep naar d" Macht, zij het mij ver gund een korte uiteenzetting te geven van de oorzaak waaruit dit conflict is ontstaan, waaruit duidelijk zal blijken, dat van een grijpen naar de macht ab soluut geen sprake is; maar wel van een georganiseerd opkomen voor onze rechten. De zaak zit n.l. zoo. Sedert vorig jaar Juni bestaat op Walcheren maar één Groenten en Fruitveiling, n.l. die te ^Middelburg, vanwaar dus alle hier woonachtige kleinhandelaars hun producten konden betrekken. Hierbij dient opgemerkt te worden, dat deze veiling een kleine veiling, dus z.g.n. keuken- veiling is. Zooals misschien op andere veilingen ook wel voorkomt, bestonden ook hier verschillende misstanden, welke de klein handelaren gaarne opgeruimd zagen. Daartoe is reeds van vorig jaar af door de afd. Middelburg, Souburg en Vlissin gen gewerkt. Vele malen zijn door ons gerechtvaardigde klachten ter sprake ge bracht bij het veilingsbestuur, totdat vo rig jaar November onze drie afdeelin- gen met het geheel e veilingsbestuur een gecombineerde vergadering hielden, waar deze klachten welke toen reeds tot een respectabel aantal waren aangegroeid, werden besproken. Een resumé dezer vergadering zal ik niet geven, maar wel wil ik de aandacht er op vestigen, dat het Veilingsbestuur ons toen toezegde, dat aan onze billijke wenschen zou wor den tegemoet gekomen, en dat genoemd Bestuur in het vervolg steeds overleg zou plegen met onze afdeelingen, vooral wanneer het verandering van veilen enz. betrof. Een prachtige toezegging nietwaar? Zoo dachten wij tenminste, maar het bleek al ras, dat wij ons blij hadden gemaakt met een doode musch. Spoe dig bleek reeds, dat voornoemd Bestuur wel veel had beloofd, maar deze belof ten gestand te doen, scheen tot hun niet doorgedrongen te wezen. In het eerst ging het nog, maar spoedig begon de oude sleur weer, de klachten stapelden zich op, gehoor werd niet verleend, of anders werd men met een kluitje in "triet gestuurd. Om maar één voorbeeld te noemen: Is het niet treurig, dat de controle op de aangevoerde goederen ten eenenmale niet toegepast wordt. Op pronken van 'tgoed komt hier dage lijks voor, getuige dat zelfs van de tri bune geroepen wordt, denk er om, daar komt een verdacht nummer. Ook het gewicht liet zeer veel te wenschen over. Kon het bij zoo'n toestand anders, dan dat de klachten zich opstapelden? De emmer was vol, één druppel en hij liep over. En nu betrekkelijk onverwachts kwam die druppel, niet uit de lucht gevallen, maar er boven op gestort door het veilingsbestuur. Wat bleek nu? Begin Augustus bereikte ons het ge rucht, dat voornoemd veilingsbostuur ons als kleinhandelaars zou verplichten tot minimum-afname van 100 K.G. aardap pelen. Door den voorzitter der afd. Mid delburg is dit punt met den directeur der veiling besproken, waarbij doorhem er op gewezen werd, dat wjj daarmede geen genoegen zouden nemen, vooral op grond van de ons vroeger toegezegde beloften. Tevens werd de directeur nog verzocht deze zaak met het veilings bestuur te bespreken. Verschillende veilingen verliepen en alles ging op den ouden voet door, tot dat j.l. Maandag 13 Augustus op het veilingbord werd gedicteerd: „Vanaf 14 Augustus minimum-afname 100 K. G. aardappelen. Dit was dus weer zonder eenig over lag of bespreking met onze Organisaties gebeurd, wat vanzelfsprekend bij ons de ontstemming nog heviger deed oplaaien. Dinsdag 14 Augustus vóór het begin der veiling hebben wij als Organisatie ons protest daartegen laten hooren en nogmaals opschorting van dezen maat regel gevraagd, tot deze kwestie door de organisatie met het veilingsbestuur zou besproken zijn. Botweg werd deze vraag geweigerd, waarop die georgani- seerden, evenals verschillende andere kooplieden de tribune verlieten, en wei gerden onder die voorwaarden te koo- pen. Daar oogenbli'kkelijk op de aard appelveiling de fruitveiling begint, heb ben wij alsnog een poging in het werk gesteld om een oplossing te krijgen, welke echter ook op botte onwil strand de, zoodat besloten werd, 14 Augustus 'niets te koopen, waarop de veiling haar deuren sloot. 15 Augustus bereikte ons een uitnoodi ging van Dag. Bestuur der veiling, om dienzelfden middag over deze zaak te confereeren, welke wij met open armen ontvingen. Onze gedachten omtrent die conferentie waren wél niet hoog ge spannen, waar wat wij daar ondervon den was beneden alle critiëk. Botweg werd door het Dag. Bestuur der veiling alle bemiddeling van de hand gewezen, en dat op een manier, die o.i. alle perken te buiten gaat, waar zich zelfs een der Dag. Bestuursleden zoover liet vervoeren, dat hij ons als niet minder dan een stelletje communisten beschouw de; op ons protest daartegen draaide hij eenigszins bij door onze actie al- 'zoo te beschouwen. Erg klein nietwaar? (Ter geruststelling kan ik meedeelen, dat wij absoluut geen communisten zijn, en niets liever willen dan den geordenden weg bewandelen, maar overal en ten allen tijde zullen wij strijden voor onze belangen). Dat er op die manier van oplossing van 't conflict geen sprake kon zijn, laat zich begrijpen. De handschoen is ons toe geworpen en wij hebben haar opgeraapt. Niet een zekere groep handelaars heeft op het oogenbli'k de veiling den rug toegekeerd, maar de georganiseerde klein handel op Walcheren, aangesloten bij den Nederlandschen Bond, evenals nog Vele ongeorganiseerden, die sympathiek met onze actie staan. In het 'kort heb ik de oorzaak van het conflict uiteengezet, en hoop daarmee aangetoond te hebben, dat het bij ons geen greep naar de macht is, maar een opkomen voor onze rechten. Namens de Besturen der Afd. Middel- delburg, Souburg en Vlissingen, M. LOUS, Secretaris. Slechte bietenoogst In het vooruitzicht? Men meldt uit den kring van den West- Brabantschen landbouw aan het „Dagbl, v. N.-Br.". De abnormale droogte ge paard met schrale winden der laatste da gen dreigt voor de bietenoogst der zand gronden van West-Brabant catastrophale gevolgen te zullen hebben. Bij genomen proeven heeft men kunnen vaststellen, dat de staarten der bieten aan het slap worden zijn, hetgeen er op wijst, dat de plant niet in staat is bodemvocht op te nemen. Alleen dagenlange doordringende regen kan nog hulp brengen, daardoor zal ech ter de achterstand niet meer kunnen wor den ingehaald. Hef verbouwbod voor de Bravo en even- tueele andere aardappelrassen. In verband met de gevaren voor den uitvoer van aardappelen, ligt het, zooals bekend gemaakt is. in de bedoeling van de regeering, voor den oogst 1935 een verbouwverbod uit te vaardigen voor het voor wratziekte zeer vatbare aardappel ras Bravo. Met de mogelijkheid, dat te gelegener tijd hetzelfde zal geschieden voor de rassen de Wet en Kampioen, moet rekening worden gehouden. Vele verbouwers van deze rassen zul len hierdoor genoodzaakt zijn, dit najaar of het volgende voorjaar pootgoed aan te schaffen van andere rassen. Aangezien het uitvaardigen van een verbouwverbod ten doel heeft de gevaren, die voor cultuur en handel aan de teelt van voor wratziekte vatbare rassen ver bonden zijn te verminderen, raadt de plantenziektenkundige dienst met de meeste klem aan om ter vervanging van Bravo en eventueel van de Wet en Kam pioen alleen die rassen te verbouwen, welke onvatbaar zijn voor de wratziekte. Tot deze rassen behooren o.a. de hier vol gende, in de rassenlijst van het Instituut voor Plantenveredeling opgenomen, geel- vleezige rassen: Triumph, Alpha, Beve lander, Furore, Noordeling, Souvenir, Populair, Jubileum, Friso, Albertha, Erd- gold, Robijn, West-Brabander, Muutiuga 17, Unicum, Record, Oostermoerschi, At las, Bato, Preuszen, Monocraat, Julinio- ran, en de witvleezigo rassen Albion. Ma- jestio, Great Scot, Parnasaia, Hellena, Concurrent. Tot de zeer weinig vatbare rassen kunnen gerekend worden do Rco- de en Bonte Star. Bij de aanschaffing van pootgoed lette pien er ten strengste op, dat dit niet af komstig is van partijen, die gegroeid zijn op met wratziekte besmette terreinen. Men loopt dan n.l. de kans, dat met aan- hechtenden grond de ziekte wordt overge bracht. Het aankoopen van te velde goed gekeurd pootgoed, voorzien van certifi caat en plombe van den N.A.K., verdient alle aanbeveling. Steun aan exporteurs van slachtgevogelte en eieren. De minister van Economise w Zaken heeft goedgekeurd, dat, ten e.nii tege moet te komen aan de verhoogde produc tiekosten ten gevolge van de hs'f'ng op granen aan de bij de Stichting Neder landsche Centrale voor Eieren en Pluim vee georganiseerde exporteurs van eieren, ten behoeve van de pluimveehouders-eier- producenten door deze Stichting uit het Landbouw-Crisisfonds steun wordt ver leend voor het tijdstip van 1 September tot en met 30 September 1934. Deze steun bedraagt per 100 s'uks ge- exporteerde eieren: van kippen f 0 50 en van eenden f 0.37. D'e minister van Economische Zaken heeft voorts voor het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 30 September 1934 den steun ten behoeve van de pluimveehou dersproducenten van slachtgevogelte als volgt bepaald: A. voor geëxporteerd le vend pluimvee: a. voor piepkuikens, waaronder worden verstaan kuikens mei witte huidkleur en witte pootkleur, f0.05 per Kg. levend gewicht, benevens de on der b. genoemde bedragen, indien de ver zending per wagon geschiedt; b. voor kip pen en hanen: le. bij verzending naar Duitschland per wagon f5; 2e. bij ver zending naar Italië en naar Spanje per wagon f 15; 3e. bij. verzending naar Frank rijk en Zwitserland per wagon f 10. B. voor geëxporteerd geslacht pluimvee: a. voor piepkuikens f 0.06 per Kg. netto; b. voor kalkoenen f 0.06 per Kg. netto; c. wot ganzen f 0.08 per Kg. netto en d. voor kippen en hanen f 0.15 per Kg. netto. Ten slotte is bepaald, dat met ingang van 1 September het verschil tusschen den prijs, waarvoor de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee haar monopolieproducten zal mogen koopen en verkoopen zal bedragen: voor eenden en kippeneieren in schaal f 0.60 per 100 stuks; voor niet meer in schaal aanwezige b standdeelen van vogeleieren, bewerkt 'of onbewerkt, verwerkt of onverwerkt, f0.25 per Kg. netto. Hooger tarieven In Engeland voor tuin bouwproducten. Met ingang van 1 September worden in Engeland de invoerrechten op bloem kool, spruitkool, wortelen, rapen en en kele fijne tuinbouw-producten verhoogd. De commissie van advies voor de in voerrechten zegt in haar aanbeveling hiertoe, dat de binnenlandsche produc tie is toegenomen, en de afzet-methodes verbeterd zijn. De prijzen zijn hierdoor niet ten nadeele van de verbruikers ge stegen. Daarentegen is de invoer sterk vermeerderd. Het invoerrecht op bloem kool en spruitkool zal voortaan van 1 Maart tot 30 Juni verhoogd worden van 3 tot 4/- per cwt. Om in Engeland het telen van vroege wortelen in broeikas sen te bevorderen, wordt het invoer recht hierop gedurende de periode van 1 Mei15 Juni verhoogd van 2/4 tot 10/- per cwt., terwijl het 'invoerrecht op rapen in dezelfde periode wordt ver hoogd van 2/4 tot 8/-. Het invoerrecht op sla, andijvie, en cichorei wordt van 1 Maart tot 31 December verhoogd met 2/- per cwt., terwijl de periode, waar voor het invoerrecht van 2d per pond op tomaten geldt, verlengd wordt tot 31 Augustus. Verder wordt bepaald, dat bij het in voeren van bloemen en heesters voort aan een uniformtarief zal worden ge heven van 20/- per cwt. in plaats van verschillende tarieven voor fcluitplanten. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting: Meest zwakke wind uit Z. tot W. richtingen, betrokken tot zwaar of half bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, iets warmer over dag. Stand van hedenmiddag 3 u. Ui tg.: N.V. U Emorgo" tor e> Bureaux PoHtehë'i Bijkantoor Ml Directcur-I nummc Stand van gistermiddag 3 u.: 757. Licht op voor fietsen: Zaterdag 8 u. 30 min. De klacht i in dezen crii wordt voor de soms zelfs te stelling van d volksgroepen. De werkloos werp van de gemeentelijke landbouwende alle manieren vraagt men, w tijd voor den bepleit de bels en wie zorgt tijden het hoof Nu ja, er is ie contigenteerinj credietbehoeiu gelijken met v groepen gedaa De juistheid niet zonder mi mers, niemanc wat voor de 1 en voor de we in de laatste ten goede kon groepen lijden denstand daar maar het omj den steun aan profiteert ook Meer juist dezer dagen d( bar geuit, dat de economise! dacht wordt ge van den midd standsvraagstu Weinigen, z< pen om de waa middenstand wijl alle aanda besteed aan grootbedrijf. Ti fout de meeni post vatte, da economische lijk van weinig En met reel rende middens van groote bet Op een driet in dit verband Het product laatste jaren terwijl een mt de voorkeur b „En deze g< tigheid in uitl in het kleinbei verantwoordeli, sprakelijkheid meer voorzicht ders is dan ac tijden van laag val dan niet zc sche leven zou der met schoki Ook het wei kleinbedrijf is wel bewezen, c. beduidende ela denstander bel. kosten dan de inzetten van z: zijn huisgenoot noodig met een den. De kleine mendrukbaar" die vaak voor Verder is er loosheid. „Naarmate treerd wordt mingen en du, afneemt, naar tal arbeiders tal ondernemei ter. Hetgeen bi crisis veel met worden gestoot schap komen zijn. Hoe meer p het economisch en hoe minder boe minder probleem is. E dernemer kom laste van de vastloopt, dan voor om alle: gang" te komer Verder word beteekenis van Slaat als belasi dat een breede een veel vaster zwaarwegen-den tal schatrijken bezitloQzm.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6