Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Uit den Middelburgschen Raad. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Geslaagd voor notariëel examen deel li J. A. W, Smits te Temeuzen. Aagteksrka. Met ingang van 1 Sept, Is benoemd tot onderwijzeres aan de «obool der Gerof, Gemeente mei. Cath, F. Ur- sinus te Maurik, Het s. s. Lingestroom op de Noorderpier te IJ muiden ge loop e n. Het ruim 1400 ton metende s.s. Lingestroom, van de Hollandsche Stoomboot Mij te Amsterdam, is gister avond tegen 12 uur bij het uitvaren uit de haven van IJmuiden met bestem ming naar Bristol, met volle kracht op den binnenkant van de Noorderpier ge- loopen Het vastloopen van de automatische stuurinrichting is oorzaak geweest, dat het schip tegen de pier is gevaren Het ongeval was niet meer te voor komen, ondanks het feit, dat de gezag voerder bij de ontdekking van het de fect van de stuurinrichting onmiddellijk de machine volle kracht achteruit deed slaan, en het anker liet uitgooien. Het schip is vannacht vlot gesleept en vanmorgen naar Amsterdam opge varen. Het heeft onder de waterlijn een groot gat gekregen, als gevolg waarvan ruim I veel water heeft gemaakt. Het schip wordt door twee sleepboo- ten achterste voren getrokken. In het dok van de Ned. Dok Mij wordt het gat voorloopig gedicht, waar na het schip aan de Handelskade zal worden gelost. 'n Lieftallige echtgenoot e. In den nacht van Woensdag op Donder dag keerde een patrouille van de bri gade der Kon. Marechaussee te Oss naar de marechaussee-kazerne terug. Op den Berghemscheweg hoorden zij in de wo ning van den vrachtrijder B. een hevig spektakel. De politiemannen drongen het huis binnen, waar de bewoner en zijn echtgenoote in een hoogloopende twist waren gewikkeld. De vrouw hield een geladen pistool in de hand en maakte aanstalten, dit in de richting van haar echtgenoot af te vuren. Na veel moeite gelukte het de marechaussee de vrouw, die als een dolle tekeer ging, het wapen afhandig te maken. Zij werd wegens poging tot doodslag gearresteerd en in de marechausseekazerne te Oss ingeslo ten. De twist bleek te zijn ontstaan doordat de vrouw pas tegen middernacht van de kermis te Berghem huiswaarts was gekeerd. Zij had toen een pistool uit haar kleeren te voorschijn gehaald, dat zij op haar echtgenoot wilde afvu ren. Het pistool, dat met scherp gela den was, is door de politie in beslag genomen. Het ongeluk bij Soestdui- n e n. Uit een nader ingesteld politie onderzoek is gebleken, dat de wielrijder, die gisternacht bij Soestduinen door een trein overreden en gedood werd, is de 27-jarige ongehuwde bakkersknecht S. uit Utrecht. Onweer en overstrooming. Gistermiddag heeft zich een hevig onweer boven Zandvoort ontlast, gepaard gaande met geweldige slagregens. Binnen enkele minuten stonden de laag gelegen straten onder. Het onweer heeft aan het strand een ongeval veroorzaakt. 's Middags sloeg de bliksem in in een' strandtent. Een begin van brand werd door den hevigen regenval van zelf ge- bluscht. In de tent waren ongeveer twintig personen aanwezig, zoodat begrijpelijk de consternatie groot was. De heer S. uit Amsterdam, die met vrouw en kind een dagje naar Zand voort gekomen was, werd door den blik sem bewusteloos geslagen, terwijl zijn zoontje, dat op zijn arm gezeten was, den rechterarm schroeide. Later kon de man huiswaarts keeren, hoewel aan het hoofd gewond. Een ander slachtoffer maakte de bliksem in St. Anna Parochie. Tijdens een kort onweer, dat Donderdagmiddag in die omgeving woedde, is de 27- jarige B. getroffen en gedood. B. was met zijn vader aan het werk op het land toen zij door het onweder werden overvallen. 'Zij zochten een schuilplaats onder de te velde staande korenschoven. De bliksem is in de scho ven geslagen en heeft den jongen B. getroffen. Het slachtoffer was ongehuwd. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven, en niet binnen de bebouwde kom eener gemeente met den hoorn signaal geven, wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert: P. B. te Kwa- dendamme, 2 m. f5 b. of 2 m. 5 d.h. voor iedere boete. Met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: P. C. M. te Rotterdam, f 5 b. of 5 d.h.; Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: W. de W., te Veere, fl b.s. 1 d.h.; M. P. S„ te N. en St.- Joosland fl b. s. 1 d.h. Rjjden met een motorrijtuig zonder voldoende remmen: J. B. te Middelburg, f8 b.s. 3 d.h.; M. Z. te Heinkenszand, f10 b. s. 10 d.h.; C. E. B„ te Goes, f5 b. 8. 5 d.h. R\jden met een motorrijtuig zonder spiegel; J. A. A. ie Eindhoven, f2 b, 8. 8 d.h.A. P. K., te Vlissingen, f2 b. 8. 2 d,h.j A, J, S„ te Kapelle, W. v. L, t© Kloetinp, C. v. d, H, te StrHon, J. W. T., te Gooa, W. F', van G., te Rilland-Bath, A. H. te Bergen op Zoom, C. de H., te Strijen, allen 12 b. s. 2 d.h.; M. v. d. H., te 's Gravenpolder, f3 b. of 3 d.h. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig over een in de 2e klasse ingedeel- den weg, met een lading breeder dan 2.35 M.: M. v. d. H., te 's Gravenpolder, f5 b. s. 5 d.h.; M. v. d. H. te 'sGraven polder f5 b. of 5 d.h. Fietsen zonder bel: P. van B., te Hansweert, f3 b. s. 3 d.h.; K. v. d. G., te Vlissingen, f2 b. s. 2 d.h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. O., te Enschedé f5 b. s. 5 d.h.; D. W. H., te Kapelle, f2 b. s. 2 d.h.; E. P. te O en W. Souburg, f5 b. s. 5 d.h.; P. B. te Kortgene, f3 b. s. 3 d.h.; H. B., te Kortgene, f 6 b. s. 6 d.h. 's Avonds rijden met een voertuig zon der lantaarn: M. L. M., te Kortgene, fö b. s. 5 d.h.; J. 'J. V„ te Kortgene, f3 b. s. 3 d.h.j D. J. K. D., te Kortgene, f3 b. s. 1 w. tuchtschool. Rijden met een rijwiel op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen over rijwielpaden, A. W., te Vlissingen, 'f2 b. s. 2 d.h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van één daartoe bevoegden ambtenaar zijn rij bewijs vertoonen: 'J. M. K. te Kloe- tinge, f5 b. of 5 d.h. Rijden met een rjjwiel op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het ver keer wordt in gevaar gebracht: R. A. B., te Haarlem, vrijspraak. Als schipper, die een Rijkskanaal be vaart, niet van de voorgeschreven regle menten voorzien zijn: L. de V., gedo micilieerd te Stekene (B.), J. L. gedom. te Groot-Flottbek (D.), D. B. gedom. te Dordrecht, allen 2 maal f2 b. s. 2 d.h. voor iedere boete. Bij het gebruik maken van een Rijks kanaal niet den naam van den schip per met voorgeschreven letters aange geven hebben: D. van V., gedom. te Rotterdam, J. van W. gedom. te Gro ningen, beiden f5 b. of 5 d.h. Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, niet zijnde ge drukte stukken, langs de huizen te koop aanbieden: J. P. te Ginneken gedom. f2 b. s. 2 d.h. Tot voor enkele jaren was het gewoonte, dat de Gemeenteraad van Middelburg in de maand Augustus niet bijeenkwam. Het was dan vacantie voor de Raadsleden, aangename herinnering aan lang ver vlogen tijidenl Woensdag werd on der voorzitterschap van weth. Onder- dijk de burgemeester was met vacan tie een Augustus-vergadering gehou den, die van 2 uur tot half zeven duurdel Het kan verkeerenl Een uur was gemoeid met de afhande ling der ingekomen stukken. Onder deze stukken waren er een paar, die er ge tuigenis van aflegden, dat Ged. Staten terdege toezicht houden op de financieele gestie der gemeentebesturen. Ook Goes deed Donderdag een dergelijke ondervin ding op. Ged. Staten maakten er bezwaar tegen, dat een paar posten samen f 9000 be dragende op den kapitaalsdienst voor kwamen. Volgens hen behoorden ze op den gewonen dienst, in casu die van 1934. Enkele Raadsleden wilden wel eens zien uitgemaakt, of de Kroon de zienswijze van Ged. Staten deelde, maar ten slotte gaven toch 10 van de 15 Raadsleden er de voorkeur aan accoord te gaan met G.S. Hetzelfde college bracht bezwaren in tegen het in gebruik geven van boeken en leermiddelen aan sommige leerlingen van het gymnasium. Maar op dit punt gaf de Raad zich nog niet gewonnen. De nieuwe schoolgeldregeling zal f 1500 meer op brengen dan de oude, terwijl van de door G.S. bestreden bepaling practisch weinig gebruik zal wioirden gemankt en ook voor leerlingen der H.B.S. geldt. Het tweede uur van den Woensdag middag was gewijd aan een geheime zit ting. Na heropening kreeg de benoeming van een boekhouder bij gemeentewerken spoedig haar beslag. Eveneens de wacht geldregeling voor het personeel der meel fabriek. Zelfs de heer Jeronimus was nu voorstander daarvan geworden. Met de vergoeding aan de politie-agen- ten voor ziekenhuisopname is het vreemd geloopen. Nadat het amendement-Paul de Bruin, om deze vergoeding te behou den, was verworpen met 9 tegen 6 stem men, diende mevr. Weijl een voorstel in, dat de voorzitter in wezen precies het zelfde noemde als het verworpene. Men kon er hetzelfde principiëele bezwaar tegen in brengen wat hij evenals de heer den Hollander dan ook deed dit n.l., dat aan de politie-agenten iets wordt toegekend, wat andere groepen gemeente- personeel niet hebben. Mevr. Weijl merkte op, dat haar voor stel alleen dé nu in dienst zijnde agenten betrof. Haar voorstel werd tenslotte met de kleinst mogelijke meerderheid aan genomen. Weer werk voor Ged. Staten? Zooals te begrijpen was, hebben de be woners van den Blauwendijk, die om schadevergoeding hebben gevraagd we gens vermindering van de waarde hun ner panden door den aanleg van de nieu we straat, nul op het rekest gekregen. Het ia nu eenmaal niet te voorkomen, dat bij aanleg van straten en wegen de een er beter en de ander er slechter van wordt. Heel lang veel te lang naar de mee ning van sommige Raadsleden heeft de heer Paul het woord gevoerd om te betoogen, dat de verlenging van het drai- ntserkahaal der waterleiding te Oranje zon geen werkverschaffing maar een nor maal, productief werk is. Zijn meening botste radicaal met die van den voorzitter, zijn partijgenoot. Pit was dezen middag trouwens nief Ae eenige keer, dat zich zoo iets voorde^.;. Erkend moet worden, dat de heer Paul wel enkele argumenten aanvoerde, die gegrond leken, en ook weinig bestrijding ondervonden, maar ja, laat nu de Ge meenteraad van Middelburg eens tot den Minister zeggen: „Excellentie, we zijn U wel dankbaar, dat U dit werk als werk verschaffing wilt beschouwen en daar voor een flinke bijdrage toezegt, maar we zullen het toch maar als een gewoon werk aanbesteden en het zelf geheel be talen om de arbeiders het normale loon te bezorgen en hen bij een normaal werk geplaatst te krijgen". Om die Rijksbij drage draaide feitelijk alles. Tenslotte bleef de heer Paul in zijn meening alleen staan. Zelfs voor een voor stel tot aanhouding kreeg hij geen steun, ook niet van zijn partijgenooten. De moord op het Waterlooplein. AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht om ongeveer half drie heeft de politie de moordenaar naar de p'laats van de mis daad gebracht. In een gesloten auto en vergezeld van inspecteur Kater en een rechercheur werd hij geboeid van het politiebureau naar het bananenpakhuis overgebracht. Korten tijd later kwam in specteur Bakker en de politie-scheikun- dige. In het bananenpakhuis heeft de dader aangewezen hoe het drama zich heefit af gespeeld. Er waren enkele honderden per sonen op de been. Alles bleef kalm. Koninginnedag. DEN HAA'G. De geboortedag van H. M. de Koningin is heden in de Residentie op de gebruikelijke wijze herdacht met in achtneming van de wenschen, zooails de Koningin die onlangs na het verlies, dat ons Vorstenhuis dit jaar heeft getroffen, had te kennen gegeven. Er werd veel gevlagd. Reeds vroeg in den ochtend begaven duizenden 'zic'h naar het 'Malieveld, waar een groots parade werd gehouden. In den loop van den dag werden op verschillende plaatsen der stad muziek uitvoeringen gegeven, terwijl ook voor den avond een aantal feestelijkheden was ge organiseerd. In de ten paleiZe liggende registers werd druk geteekend. AMSTERDAM. Hedenmiddag te half 3 is de Lingestroom bij het terrein van de Nederl. Droogdok-Mij', aangekomen. De sleepreis, welke op zeer voorzichtige wijze moest geschieden, had een vlot verloop. Na de aankomst zijn onmiddellijk maat regelen genomen om het gat voorloopig te dichten. Stakers aan het werk. HENGELO. Na de bereidverklaring van de stakers in de werkverschaffing aan de havenwerken te Hengelo op j.l. Maandag, dat zij op de gestelde voorwaar den van de Ned. Heide-Mij. het werk weer wenschten te verrichten, zijn heden morgen van de 90 stakers 84 weer aan genomen en te werk gesteld. Auto-ongeval. MAASBOMMEL. Hedenmorgen heeft hier een auto-ongeval plaats gehad. Een auto met 4 inzittenden slipte in een bocht van den weg en kwam tegen een boom te recht. Alle inzittenden bekwamen lichte verwondingen en zijn naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. De Javaansche radio-uitzending. Hedenmiddag zond de Nederlandsch- Indisc'he Radio-Omroep een speciaal voor Nederland bestemd programma uit. De uitzending begon om 3 uur met een korte openingstoespraak, gevolgd door een gedeelte van de rede, hedenmorgen door den Gouverneur-Generaal ter ge legenheid van het z.g. Openbaar Gehoor gehouden. Daarna werd een gevarieerd programma uitgevoerd, waarbij o.a. ga- melanmuziek ten gehoore werd gebracht. De uitzending had een uitstekend verloop. Treinongeval. GARBIN. Gisteravond hebben Mand- sjoerij'sche vrijscharen een aanval gedaan op een trein op het Zuidelijk gedeelte van den Oost-Chineeschen spoorweg. Vier Ja- pansche reizigers werden gedood, 24 ge wond. Dreigbrieven aan Mevr. Franklin Roosevelt. NEW-YORK. Gister is een man gear resteerd beschuldigd te hebben gedreigd de beide kleinkinderen van Roosevelt te zullen ontvoeren, wanneer hem niet een groot losgeld werd uitbetaald. Hij had dreigbrieven gezonden aan me vrouw Franklin Roosevelt, waarin zij erop werd gewezen dat indien zij deze instruc tie niet uitvoerde, Roosevelt onaangename dingen zou ervaren. De Oost-Chineesche spoorweg. TOKIO. Veel belang wordt gehecht aan het rapport uitgebracht door den minis ter van buitenlandsche zaken in de kabi netsvergadering over de onderhandelin gen betreffende de overdracht van den Oost-Chineesohen Spoorweg. Hij heeft het kabinet ervan in kennis gesteld dat er nog ruimte bestaat voor on derhandelingen, Rur' nd heeft nog geen uiteindelijk voorst l ingediend, m&ar toch bestaat de hoop, '.at er wegen suilen worden ge- vond#'" om uit de tegenwoordige impasse te ge aken. De ramp van Campana. BUENOS AIRES. Men is er tiians vrij wel in geslaagd den brand te Campana te beperken tot twee terreinen. Inmiddels is echter gevaar ontstaan voor het in brand vliegen van een nieuwe olietank, die 10 millioen liter benzine bevat. Men schat de waarde van de tot dusver verbrande olie op 18 millioen pesos. De verdere schade wordt gerekend op ruim 60 millioen pesos, In den loop van den dag zijn gisteren ruim 200 personen^ die verwondingen van lichteren aard hadden bekomen, ver bonden. Centralisatie van in- en uitvoer. BERLIJN. Naar verluidt zijn binnen kort ingrijpende economische maatrege len van de Duitsche regeering te verwach ten, welke 'ten doel hébben te trachten de moeilijkheden, welke in den a.s. winter worden verwacht, te boven te komen. Het ligt n.l. in de bedoeling te komen tot een volledige centralisatie van den in- en uitvoer. De instelling van deze centralisatie be- teökent de uitvoering van een reeds in het voorjaar van 1932 door Dr Schacht ontworpen plan dat hij destijds heeft voor gelegd aan de leden van het Reichsver- band der Duitsche industrie. De Duitsche industrie 'heeft zich toen fel tegen het plan gekeerd en ook Dr Luther, die in dien tijd president van de Reichsbank was heeft zich er 'tégen ver zet. Thans nu dr Schacht volledige bevoegd heden heeft tot het nemen van dergelijke maatregelen, is geen verzet van de in dustrie te verwachten. Haar houding is geheel passief. Ook ui't vrees voor de gevolgen van de mislukking van de economische maatrege len, die dr Schacht thans meent te moe ten nemen. Vo-orts wordt gemeld, dat spoedig de nationalisatie van alle 'goudvoorraden in het land is 'te verwachten. Deze nationalisatie 'zal van verstrek- kenden aard zijn en heeft ten doel gelden beschikbaar te stellen voor de werkver schaffing. Reeds is een begin van uitvoering aan dit plan gegeven, daar gedurende de laat ste weken in be't geheel geen goud meer beschikbaar wordt gesteld voor indus- trieele doeleinden. Emigrant ontvoerd. BAZEL. Een Duitsch emigrant, die verblijf hield te Zurich, is door een an dere Duitscher, die zich uitgaf voor emi grant, naar Dui'tsc'hland vervoerd. De man zou hem hebben uitgenoodigd voor een autotochtje en hem toen over de grens hebben gesleept. Deze zaak is aan het licht gekomen door een anoniem schrijven uit Duitsch- land, gericht aan de politie van Zurich. De chauffeur, die het tweetal naar de grens heeft gebracht, heeft het bevestigd. De autoriteiten in Zurich hebben de Bondsregeering verzocht zijn vrijlating te eischen, daar hij in een concentratie kamp is opgesloten. KARLSRUHE. Vannacht is in een vliegtu'igihal op 'het vliegveld alhier brand uitgebroken. De hal werd volkomen door het vuur vernield. De oorzaak is onbe kend. ERFURT. Het dorp Marienfeld is door een verwoestenden brand geteisterd. Tijr dens een hevig onweer is de bliksem in een landbouwscbuur geslagen, die in brand vloog. Het vuur 'breidde zich snel uit en tastte 3 woonhuizen, 5 schuren en 10 bijgebouwen aan, welke alle in de asch werden gelegd. Veel oogstproducten, ma- chines en klein vee werden een prooi der vlammen. Dynamiet-ontploffing. RIO DE JANEIRO. De hoofdstad van de staat Rio Geraes, Rello Horizonte, en het geheele district met een straal van 30 mijl zijn geschokt door de ontploffing van 12 ton dynamiet en een hoeveelheid petro leum. Ondanks het feit, dat de grond als bij een heftige aardbeving dreunde, is niemand gewond of gedood. Vrouwepolder. Blijkens advertentie in dit nr spreekt a.s. Zondagavond ds Tun- derman voor de Geref. Jongel.- en Meisjesvereen. een rede uit. Wolfaartsdijk. Hedenmorgen werd door notaris E. G. van Dissel uit Goes te Oud-Sabbinge publiek verkocht: een woon- en winkelhuis met garage, erf en tuin, aldaar, groot 3.51 A., bewoond door dhr P. van Strien Jzn. Koopers werden de heeren P. F. en F. Bebelaar te Wol- phaartsdijk, ieder voor de onverd. helft voor f2000. Vrouwepolder. Woensdagmiddag had alhier ten overstaan van notaris J. L. van der Harst te Middelburg de verkoo- ping plaats van het hofsteedje „Bruns- wijck", bewoond door dhr P. Melse Gz. Perceel I, huis, schuur, tuin enz., groot 150 roeden, werd gekocht door dhr W. Duvekot Jr., alhier, voor f3830, Ptrc. II, 148 roeden weiland door dhr A. Fillus te Middelburg voor f 611, Perc, III en IV in combinatie, 1 gemet en 243 roeden bouw land door dhr F. Kodde te Serooakerke voor f 1440. Pero. V, 1 gemet en 288 roe den bouwland door dhr C. Oeté, alhier, voor f 1800. Pero, VI, een huis en tuin door dhr Jac. Louwerse, alhier, voor f 1100. Perc. VII, een huis en tuin door dhr P. L. Koster alhier voor f 750. Com binatie perc. VIII t.m. XI, 3 maal 72 roe den bouwterrein plus 1 gemet 53 roeden bouwgrond door dhr Minderhoud te Mid delburg voor f2170. Combinatie perc. XII t.m. XIV, 2 gemet 129 roeden bouwland door dhr G. Osté alhier voor f 1390. Perc. XV, 3 gemet 255 roeden dijk door dhr Jan Louwerse Pz. te Serooskerke voor f806. MIDDELBURG. Bevallen: J. J. Leien- decker, geb. Kokke, d.; P. C. PJujjmers, geb. Bodb\jI, d. Ondertrouwd: J. Mondeel, 32 jr en J. M. van Lujjk, 29 jr. Gehuwd: M. v. d. Buuse, 27 jr en L. B. J. van Boven, 24 jr; P. Schout, 29 jr en J. M. Meeuwse 23 jr; A. Hujjsman, 49 jr en A. M. Scheltinga, 32 jr; A. J. Barentsen, 26 jr en J. J. Roose, 24 jr. Overleden: J. Diermanse, 75 jr, wedn. J. J. Kampman. Van 23—30 Augustus. KRUININGEN. Geboren: Cornelia Adri- ana, d. v. Jacobus Pasman en Maartje Gjjsje Bogaards. Ondertrouwd: Jacob Nujjten, 32 jr en Adriana Traas, 31 jaar. MIDDELBURG. Veiling van 30 Aug. Fruitveiling. Peren: br. d'amanlis 216, br. de mérode 14, jutten 211, berga- motte 16, bon chretien Williams 12, clapp's favorite 19, dr Jules Guyot 1 4, scharlakenpeer 36, seign. d'espe- ren 18, N.H. suikerpeer 13, triumph de Vienne 814, duch. Williams 14, muskus 2, br. hardy 8, calebas 24, dr Gornelis 56. Appels: transp. de cronsels 17, dant- ziger kant 25, swedenappel 1—4, the queen 38, codlin keswick 14, codlin mank's 37, lemoenappel 5, Jacq. Lebel 23, goudbal 1, Bramley's Seedling 2 6, Dorothea royale 1, citroenappel 0,5 1, princes noble 6, warners king 27, af val 12 ct. i ruimen, reine victoria 312, blauwe pruimen 57, witte wijns 617, kirkes pruim 10, Jefferson 67, burbank 8, tonneboer 5—9, gele pruimen 7, Was hington 67 ct. Diversen: tomaten 23, franckentha- ler 1920, witte druiven 1019, bramen 14, roode bessen 89 ct. alles per k.g.; netmeloenen 415, ananasmeloenen 2,5 11, suikermeloenen 915,5, zesweek- sche meioenen 5, vijgen 12, perziken 1 3 ct. alles per stuk. GOES, 30 Augustus 1934. Zure Kroet- appels f 0.60, Dubbele Princesseboonen f 10 —f 11.60, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Zigeunerin extra 25, Idem A 20—21, Idem B 14—18, Idem C 8—15, Transp. de Croncels extra 14—17, Idem A 10—13, Idem B 6—11, Idem C 38, Manks Codlin extra 1422, Idem A 13—22, Idem B 8—13, Idem C 3—7, Signe Tillish extra 16, Idem A 14, Idem B 013, Idem C 25, Jacques Lebel extra 7, Idem A 6—7, Idem B 4-6, Idem C 2—7, Codlin Keswick extra 7—9, Idem A 67, Idem B 4—5, Idem C 1—3, Oranje Reinetten 24, Notaris 45, The Queen 3—5, Ganze- bout 24, Warnersking 24, Gulderling 24, Ganzerodes 4, Bismarck 2—3, Cilini 3, Lord Grosvense 3—4, Clasieappel 3, Koolappel 24, Zoete Ribbeling 47, Blomzoet 67, Zoete Dobber 4—8, Afval- en Uitschotappels 0.50—2 gulden, alles per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite extra 1415, Idem A 11—14, Idem B 511, Idem C 3—9, Triumphe de Viënne extra 16—24, Idem A 16—20, Idem B 1318, Idem C 614, Seigneur d'Esperen extra 19—21, Idem A 1518, Idem B 1415, Idem C 39, Bon Chrétiën William extra 12, ld. A 10—12, Idem B 8—10, Idem C 3—5, Wil liam Duchesse extra 1011, Idem A 10, Idem B 7, Idem C 25, Jutten extra 21, Idem A 17, Idem B 15, Idem C 410, Dr Cornelis extra 14, Idem A 12, Idem B 10, Idem C 36, Beurré d'Amanlis extra 20, Idem A 1819, Idem B 1516, Idem C 612, Beurré de Merode extra 8, Idem A 7, Idem B 6, Idem C 24, Beurré Har dy 815, Beurré Lebrun 57, Beurré Wil- helmina 35, Beurré Clairgeau 24, Beur ré d'Aremberg 35, Beurré Durandeau 2 —5, Soldat Laboreur 4—5, Spaansche Wijn peer 3—6, Marg. Marillat 58, Souv. de Congrês 4—7, Souv. Madame Treyve 4— 7, Ronde Perzikpeer 3—5, Bergamotten 4 —5, Diamantpeer 2—3, Duifjespeer 24, Goudballen 2—3, Calleboutspeer 24, Scharlakenpeer 2—5, Afval- en Kroetpeer 0.504 gulden, alles per 100 K.G. Pruimen: Jeffersons 7—28, Kirkespruim 618, Reine Claude 1629, Reine Claude Violette 318, Reine Victoria 417, Belle de Louvain 614, Abrikoospruim 525, Blauwe Abrikoospruim 1014, Roode Eier- pruim 515, Ditrich Ulhorn 58, Tonne- boers 24, Princeprium 23, Uitschot pruimen 2—4 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 21—30, Moer beien 21, Roode b esse tl 6, Tomaten 13, Uien 3, Aardappelen 3.50—4.30, Drielingen 0.80 gulden, alles per 100 K.G. Meloenen f 3f 15, Perziken f 1.60, R. V. pruimen f 0.50—f 1.10, alles per 100 stuks. Honing 10.25 per flacon.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3