Uit de Provincie Gemengd Nieuws. hun broodwinning zagen verliezen of ach teruitgaan. Dhr de Bruin vraagt of de beton nen muur noodzakelijk was en of die nog kan warden weggenomen vóór de bedoel de woningen en vervangen door een hek. De v o o r z. kan niet met zekerheid zeg gen, of het hek kan worden doorgetrok ken. Maar bij den aanleg waren er tech nische bezwaren. Spr. wil nog wel nadere inlichtingen vragen. Spr. wijst verder op de tot stand gekomen verbetering, waar tegen het mindere uitzicht van enkele be woners niet 'Opweegt. Voor het voorstel- Mes zijn zeker billijkheidsgronden aan te voeren, maar Spr. waarschuwt tegen consekwenties. Het werk is voor V< door het wegenfonds betaald en de provincie zal zeker voor een schadevergoeding niets gevoelen. Er worden tal van wegen ver legd, waardoor sommigen worden gedu peerd. Spr. wij'st op wegen op Zuid-Beve land en straatophoogingen bij de Maas brug te Rotterdam. Spr. ontraadt aanne ming van het voorstel-Mes. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met de stem van den heer Mes tegen. Crediet verlenging drai- neerkanaal duinwaterlei ding. Nadat de rapporten van de com missies van fabricage en financiën zijn uitgebracht, zegt de voor z., dat nog lang niet is uitgemaakt, wat de producti viteit der waterleidingswerken is. Dit kan eerst volgend jaar bekend zijn. Zoolang kan niet met het nu voorgestelde werk gewacht worden. De wijze van uitvoering is opgezet als werkverschaffing. Daarom is ook de rijksbijdrage in uitzicht gesteld. Bij' de egaliseering van hel terrein etc. is door Ged. Staten, toen hel om de geld- leening ging, verband gelegd met de wa terlevering aan Vlissingen. Wellicht zal dit nu weer worden gedaan, 't Is nu nog niet te zeggen, of dit werk productief is of niet. Bij een waterleidingbedrijf moet de be doeling van winst maken worden uitge schakeld. Het is een bedrijf, wat verband houdt met de hygiëne. Met de electrici- teit is dat anders. Spr. adviseert het werk als werkver schaffing te beschouwen, gezien ook de minder economische opzet. Het werk zal worden aanbesteed. Het vervoer van de werkloozen zal uit het bestek worden ge schrapt, ingevolge een wenk van den Mi nister. Dhr Jeronimus zou niet willen spreken van Middelburgsche aan nemers. Maar weinig Middelburgsche aannemers zullen er voor in aanmerking komen. Deze beperking kan in 't nadeel der gemeente zijn. (Dhrn van Roo en Harthoorn hebben de vergadering verlaten, zoodat de ge- heele Chr. Historische fractie absent is.) Dhr Paul wil het werk als productief werk beschouwd zien. Ook al was er geen werkloosheid, dan zou toch aan dit werk moeten worden gedacht. B. en W. spraken zich vorig jaar in zulk een geest uit, dat de waterleiding toen ongeveer aan het eind van haar capaciteit was. Dit werk is inderdaad binnenkort noo- dig. Vlissingen wil, als deze uitbreiding te Oranjezon is tot stand gekomen, boven de 100.000 kub. M. nog 50.000 kub. M. water afnemen. Het werk is productief en rendabel. Men moet daarvoor geen bijdrage van het Rijk vragen. De voorzitter: laat U dit toch aan het Rijk over. Dhr Paul wil dit toch eerlijk uitspre ken. Als het Rijk ons benadeelt, zijn we er ook bij. Spr. wil ook de bepaling, dat alleen on der Middelburgsche aannemers wordt aanbesteed, schrappen. Voorgeschreven kan worden in het be stek, dat alleen Middelburgsche arbeiders via de Arbeidsbeurs mogen worden aangenomen en dat alleen paarden- tractie mag worden gebruikt. Daar tegen zullen, naar Spr. zeker meent te weten, geen bezwaren rijzen. Dhr Jeronimus: Kunnen we gaan stemmen? Dhr Paul: We zijn gewoon U te laten uitspreken. Als U dit niet wenscht, gaat U dan weg. Wat mij betreft, komt niet meer terug. Spr. herhaalt, dat hij' er tegen is pro ductieve werken als werkverschaffing te laten uitvoeren. Ook het Ned. Verbond van Werkgevers sprak zich daartegen herhaaldelijk uit. Spr. stelt voor het voorstel aan te hou den. Dan kunnen B. en W. het nog eens rustig bekijken. De v o o r z. wijst er op, dat ook ver schillende Middelburgsche aannemers werkloos zijn. Aan hen wil Spr. ook den ken. Ook de Minister gaat er mee accoord, dat men zich beperkt tot Middelburgsche aannemers. De kwestie van de opzetjes is wel te ondervangen. De vorm, waarin een werk uitgevoerd wordt, bepaalt mede of het werkverschaf fing is. Spr. is geen oogenblik ongerust, dat het Rijk na de rede van den heer Paul zijn toezegging intrekt. De directeur-generaal van het Dep. van Sociale Zaken heeft zelf geadviseerd dit werk uit te voeren in werkverschaffing, omdat tot nu toe alle kanalen aldaar zoo zijn gegraven. Als er te Middelburg geen voldoende geschikte grondwerkers zijn, zal de aan nemer er bij uitzondering van buiten de gemeente mogen nemen. Ten slotte is ook het uitbaggeren der vesten productieve arbeid. Het voorstel-Paul om uit te stellen, is overbodig, want alle gegevens om het voorstel te beoordeelen zijn bekend. Spr. handhaafde namens B. en W. het voor stel, waarvan de hoofdstrekking is zooveel mogelijk arbeiders aan het werk en van de straat te houden. Het zal blijken, dat het bedrag in dit jaar uitgetrokken voor steun, enz., bij lange na niet voldoende is en dan ia het prettig hier zulk een mooi werkobject te hebben. De heer M o n d e e 1 zeide de noodzaak van het voorstel-Paul tot uitstel niet in te zien en het dan ook niet te kunnen steunen. Dhr B o a s s o n zeide, in antwoord op een vraag van dhr Paul, dat alleen Vlis singen in Juli en Augustus wat minder water heeft gehad dan in andere maan den, maar volgens de leveringsovereen komst, had Middelburg de levering in die maanden geheel kunnen stop zetten. Of men de extra hoeveelheid aan Vlis singen zal kunnen leveren in de toekomst hangt af van de capaciteit der waterlei ding. Spr. beval met klem aan het voor stel van B. en W. onveranderd aan te ne men en het werk te doen uitvoeren door Middelburgsche werkkrachten onder lei ding van Middelburgsche aannemers. Aanhouden van de beslissing zou zeker niet goed zijn, want men kan hier nu spoedig met een mooi werk beginnen en anders wordt het voor dit jaar te laat. De heer Paul heeft zeer uitvoerig zijn standpunt nog nader verdedigd. Er is z.i. nog altijd wel een speling voor opzetjes, als onder Middelburgsche aannemers wordt aanbesteed. Het werk aan 't kanaal is eenvoudiger dan dat aan de vesten en er is dan ook geen sprake van, dat er te Middelburg niet voldoende geschoolde krachten voor dit werk zouden zijn. Bij gewone uitvoe ring zullen de werklieden hoogere loonen trekken en meer kans op uitkeering uit hun werklo'ozenkassen hebben. Spr. zou niet weten hoe men het werk aan de ves ten als productief zou moeten voorstel len. Verschillende posten van uitgaaf ver vallen als het werk gewoon wordt uitge voerd. De heer O n d e r d ijl k zeide met het oog op het ver gevorderde uur te zullen afzien van verdere discussie. De heer den Hollander kwam er tegen op, dat de heer Paul zoolang sprak over iets waarvan hij zeker wist, dat het niet zou worden aangenomen. De heer Onderdijk zeide, als voor zitter het woord niet te kunnen ontnemen aan iemand, die spreekt over een der agendapunten. Het voorstel wordt tenslotte aangeno men met 10 tegen 1 stem, die van den heer Paul. Tijdens de discussie hadden successievelijk de heeren Harthoorn, v. Roo, Portheine en Jeronimus de verga dering verlaten. Het voorstel tot wijziging van 't Raads besluit inzake de jaarweddekorting voor het politiepersoneel ging z.h.s. onder den hamer door. Nog kwam aan de orde het punt van het wachtgeld aan de vakonderwijzers aan school G de heeren E. Mos en W. de Graaf. Voor eerstgenoemde is de rijksre geling van kracht, maar voor den heer de Graaf meenen Ged. Staten dat er geen sprake is van wachtgeld, omdat dit voor vakonderwijzers in lichamelijke opvoeding niet zou gelden. Mevr. W e ij 1 wees er op, dat als dit juist was, er voor geen enkelen ambtenaar zulk een droevig gevolg van de wachtgeld regeling zou zijn ais voor den heer de Graaf. Dit heeft nimmer in de bedoeling van den raad gelegen en daar Ged. Staten het advies van den Minister van Onder wijs afwachten, stelde Spr. voor zich tot den Minister te wenden met een uiteen zetting van den stand van zaken te Mid delburg. Dhr Heemskerk meende, dat het niet goed was, dat de raad er zich nu reeds in mengde. Men moet de beslissing afwachten. Later kan men altijd nog in beroep gaan. Dhr den Hollander zeide, dat het hier om één persoon gaat. Mevr. W e ij 1: maar dan 'Om een ge meente-ambtenaar. Toen men hem ont sloeg, wist men niet, dat dit inzake de wachtgeldregeling zulke moeilijkheden zou meebrengen. Het voorstel van mevr. W e ij 1 werd aangenomen met 7 tegen 4 st., die der heeren den Hollander, Heemskerk, Köge- ler en Mes. Te 6.30 uur sloot de voorzitter de ver gadering. Kapelle. Omtrent de te houden fruit-, groenten- en bloemententoonstelling, deelt men ons mede, dat het gemeentebestuur het eere-comité en de genoodigden offi ciéél hoopt te ontvangen ten gemeente huize. Prof. Sprenger is bereid gevonden om deze tentoonstelling, welke drie dagen zal duren, te openen. Alle voorbereidende maatregelen verlie pen naar wensch. Er is hard gewerkt om alles voor te bereiden. Muziek en zang, ook de P.Z.E.M. zullen medewerking verleenen. Voor verdere bij zonderheden zie men de advertentie in ons nr van Zaterdag a.s. Oostkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Ingekomen is een schrijven van den Commissaris der Ko ningin, dat de toegepaste korting op het salaris van den gemeenteveldwachter dient te worden ingetrokken. Aldus be sloten. De gemeenterekening over 1933 wordt vastgesteld op een bedrag aan inkomsten f34779.72, uitgaven f32864.74, goed slot f 1915.48. De begrooting 1935 wordt aangeboden, aanwijzende in ontvangst en uitgaaf 131411.73 met een post voor onvoorzien van f 1480.31. De voorz. deelt mede, dat deze begroo ting sluitend gemaakt kan worden zon der belasting verhooging, B. en W. stellen voor om van dhr v, d. Bosch te huren een perceel grond aan het einde der lange baan, zijnde de voor malige zandput, ter grootte van 34 A. 10 c.A,, voor den prijs van f25 per jaar. De bedoeling is, dat het bestaande hout gewas wordt opgeruimd en dat de put gedempt wordt met den inhoud der asch- bakken. Bedoeld is een en ander als object voor de werkverschaffing. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. De voorz. wil ook gelegen heid geven aan bewoners van buiten de kom der gemeente om daar hun asch of ander vuil te deponeeren. Aldus besloten. Van het Gemeentebestuur van Middel burg is ingekomen een concept-overeen komst voor hulpverleening bij brand. Dit contract wordt aangegaan en geldt tot wederopzegging. Besloten wordt om nog enkele materia len voor de brandweer aan te schaffen. Ingekomen is een verzoek van de con cessionaris van den buizenaanleg voor gaslevering, om de concessie over te dra gen aan een op te richten Zeeuwsche Gasmaatschappij. B. en W. stellen voor om hier aan te voldoen, behoudens goed keuring door Ged. Staten. Aldus besloten. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Economische Zaken in zake de wenschelijkheid van meer open stelling van winkels op Zondag, wordt besloten om geen verruiming daarvan te verlangen. De begrooting van den Vleeschkeurings- dienst wordt aangeboden op een bedrag van f6827. Ingekomen is een verzoek van dhr J. P. Tetterode om een ventverbod in het leven te roepen, om de z.g.n. verkapte bedelaars te weren. Besloten wordt hier op afwijzend te beschikken, aangezien het doel, dat adressant beoogt, door een ventverbod niet wordt bereikt. Op verzoek van den Inspecteur wordt aangegeven wat voor de bouwverordening onder duin- en boschgebied moet worden verstaan. Daarna sluiting. Arnemuiden. Toen een dezer dagen verschillende motorvisschersvaartuigen het kanaal bij Veere uitvoeren, om zich door het Veersche gat ter vischvangst te begeven, werd het motorvisschersvaartuig Arm. 12 door de Arm. 16 aangevaren, waardoor eerstgenoemd vaartuig (schip per E. Meerman), van achteren zeer be schadigd werd. Het vaartuig moest zich voor herstelling naar de scheepswerf al hier begeven. De oorzaak van de aanvaring schijnt te zijn, dat er dien morgen meer stroom daar ter plaatse ging dan anders het ge val is. De Arm. 16 kon zich vrijwel on beschadigd ter vischvangst begeven. Serooskerke (W.). Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin op Vrijdag a.s. hoopt het muziekkorps E.M.M. alsdan, des avonds ten 8 ure, een concert te geven op de muziektent Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde alhier de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Goedgekeurd werd de rekening B. A. 1933. Van de gemeente Kortgene was een verzoek ingekomen om een over eenkomst te sluiten tot huur van de lijk koets bij begrafenissen. Door B. en W. waren de volgende voorwaarden gesteld: De lijkwagen kan gebruikt «worden voor f 8 per keer, B. en W. hebben te beschik ken door welken voerman met de lijkwa gen zal worden gereden. Eventueele aan gebrachte schade zal worden vergoed. 'Dit wordt goedgevonden met algem. st. Thans kwam ter tafel het verzoek van buiten de kom wonenden om vergoeding van ge meentewege te verleenen, ter aansluiting aan de P.Z.E.M. B. en W. stelden voor een garantie te bepalen van 3 pet. Dhr Dees kan zich niet met het voorstel ver eenigen. Hij vindt het in deze tijdsom standigheden onbillijk voor iets dergelijks geld uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Men kan het, aldus spr., best met de petroleumlamp stellen. Hij acht het luxe en wie zich dat dan wil veroorloven, moet het zelf maar betalen. Gesproken over de billijkheid, waarop men zich be roept, dat n.l. aan het vroegere electri- sche bedrijf ook door de buitenwoners is betaald, acht hij dat dit achter den rug is. In 1918 is men noodgedwongen over gegaan tot plaatsing van een electrisc'he centrale. Laten wij thans geen nieuwe strop op den hals halen. Ook dhr Con tant is er tegen. Deze zegt, dat vele ar beiders hun aansluiting op moeten zeg gen, omdat ze niet kunnen betalen. Laten de landbouwers in vroeger jaren hebben mee betaald, thans krijgen zij steun, waar toch ook ieder aan betaalt. Dhr Hartog spreekt dit laatste tegen. Hij vindt het niet alleen billijk van de gemeente, maar acht het zelfs plicht. Hij wil daarom voorstellen, dat de gemeente 5 pet. garandeert. Weth. Haringman antwoordt, dat 'het voor B. en W. een moeilijke zaak was. Zij zijn daarom gekomen met een compromis voorstel. Weth. van Dis vindt de onbillijk heid bij' de P.Z.E.M. Waarom niet in en buiten de kom wonenden gelijk gesteld De voorzitter wijst nog op het belang van werkverschaffing bij ondergrond- schen aanleg. Het voorstel van dhr Har tog werd verworpen met 6 tegen 1 st. Het voorstel van B. en W., waarin nog als voorwaarde was gesteld, ondergrond- sche aanleg op eigen kosten en door in gezetenen van Colijnsplaat, werd verwor pen met 4 tegen 3 st. (tegen d'hrn Dees, Contant, de Regt en de Pree). De gemeenterekening 1933 werd voor- ioopig vastgesteld op: gewone dienst ont vangsten f 63603.52, uitgaven f 57882.86, goed slot f 5720.66. Kapitaaldienst f4148.11, slot ni'hil, Bij de rondvraag brengt dl r de Regt nog naar voren de mogelijkheid van te werkstelling in werkverschaffing aan de ijsbaan, ook al is het minimum aantal nog niet bereikt. Hierna sluiting. Tholen. Uitslag wedvlucht Valkeston, van „De trouwe Duif", Tholen. Prijzen C. Baay Pzn. Ie; A. Baay 2e, 3e en 4e; J. Knuist 5e; C. Baay 6e; G. Havemans 7e; L. Laban 8e; C. Baay 9e; J. Berre- voets 10e; J. Vermey lie. C. Baay le overduif. Gelost 11 uur. Aankomst le duif 3.35.11. Laatste duif 7.41.14. Deelname 3874 duiven. Woensdag vergaderde de raad. Af wezig met kennisgeving de heer Dekker. In verband met een ingekomen rapport van den boschwachter, wordt besloten de oude beplanting op de begraafplaats te rooien en nieuwe aan te brengen. Vastgesteld wordt de verordening rege lende de eischen van benoembaarheid enz. van de veldwachters. Naar aanleiding hiervan merkt de voorziter op dat het minimum salaris nu wordt f 1150 en maximum f 1350, terwijl de vergoeding kleeding gebracht wordt van f 125 op f 100. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand wordt benoemd met algem. stemm. Mr A. J. van der Hoeven, mede op de voordracht stond de 'heer V. Laban. Met algem. st. wordt gekozen tot lid van den Raad van aandeelhouders N.V. Waterlei ding Mij. Tholen, de heer J. B. Dekker. Aangeboden worden de begrootingen der gemeente-bedrijven en instellingen van liefdadigheid over 1935 en in de commissie tot nazien benoemd de heeren Moelker, Wagenaar en Overbeeke. Voorloopige vaststelling vindt plaats der rekeningen van de gemeentebedrijven en gew. dienst ontv. f 186029.03, uitg. f 185757.54, batig slot f271.49. Kapitaaldienst uitgaven f 74585.60. In komsten f50117.17, nad. slot f24468.43. Algem. Armbestuur in'k. f5113.96'/2, uitg. f5094.51, batig slot f 19.45V2. Pot- Meyerfonds: inkomsten f5583.91 Vs, uitg. f 5376.91Vs, goed slot f207. De stemmen staken over een voorstel van B. en W. tot opheffing cursus nuttige handwerken. Tegen de 'heeren Bogerd, Wagenaar en Overbeeke. De heer Wagenaar hield een warm plei dooi voor handhaving van dezen cursus. Spr. begrijpt niet hoe B. en W. nu in eens de botte bijl 'gaan gebruiken en alles direct willen opheffen. 'Deze cursus voorziet in een groote behoefte. Vele moeders zouden niet gaarne willen, dat tot opheffing wordt besloten. Waar subsidie wordt ge geven voor bouwkundig teekenen en het U.L.O.-onderwijs, 'terwijl dit nog niet eens speciaal voor Thoolsche kinderen is, meent spr. dat men voor dezen cursus ge rust de f 800 kan en mag uitgeven. In dien B. en W. willen bezuinigen, laat men dan de lesuren halveeren en de school gaande kinderen naar vermogen iets doen 'bijdragen. D'br Overbeeke acht opheffing ook niet gewenscht, daar deze cursus voorziet in een -groote behoefte. De voorzitter meent, ■dat de opmerking dat B. en W. er het snoeimes hebben ingezet, niet geheel juist is, B. en W. willen bezuinigen, doch daar naast hebben zij mej. Kwelhorst gezegd, dat zij alle medewerking zullen verleenen indien zij dien cursus wi'l blijven hand haven, door -het verleenen van een ver warmd lokaal zonder eenige kosten. Het is nu geen tijd voor zulke cursussen op gemeentekosten. Een en ander behoort particulier initiatief te zijn. De heer Bo gerd deed zich ook kennen als een warm voorstander, terwijl de heer Moelker met het voorstel van B. en W. kan medegaan. Weth. v. d. Berge zegt: dat hij, na lezing van het rapport gemeend heeft, tot op heffing te moeten besluiten, temeer daar toch aan alle scholen 'handwerkles wordt gegeven. Indien men dan toc'h deze f 800 wil besteden, acht spr. het nuttiger, dat men dit bedrag toekent voor een eventueel te stichten Fröbelschool Bij de rondvraag dringt de heer Bogerd aan op bet niet toelaten van muziek enz. wanneer de klokken luiden voor een be grafenis. De voorzitter zegt toe, hierop te zullen laten toezien. Hierna sluiting. Drie jongens omgekomen. Uit het mijnwerkersplaatsje Petrozseni in Zevenburgen, wordt gemeld, dat al daar een 13-jarige jongen een vlieger opliet, die bevestigd was aan een zeer dun metalen draadje. Deze draad kwam in aanraking met een hoogsparmingslei- ding. De jongen en twee makkers, die den draad vasthielden, werden door den stroom gedood. Hevige wervelwind te Soest. Ter hoogte van de Nieuwstraat en den Hartweg te Soest ontstond gis termorgen om halftwaalf plotseling een hevige wervelwind. Eerst werd een man die melk en eieren liep te verkoopen, tegen den grond geslagen, daarna moes ten enkele daken het ontgelden. Een rieten dak van het huis bewoond door Jantje van Alles werd gedeeltelijk ver nield; van enkele andere woningen waai de een aantal dakpannen af. De wervel wind schijnt daarna weer omhoog te zijn gegaan, doch aan den Noorderweg kwam hij wederom dicht bij den grond. Hier werden enkele jonge boomen ont worteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade aan de huizen is betrekkelijk gering. De gruwelijke moord te Amsterdam. Nog steeds is de politie te Amsterdam onder leiding van inspec- teuï P. A. Kater, bezig met het naplui zen van de modedeelingen van den ar restant omtrent het doorbrengen van de middaguren. Dit noemt, zoo wordt ge meld, zooveel tijd in beslag, omdat niet alle opgaven van het jonge mensch blij ken te kloppen. Aangeduide, doch niet altijd duidelijk beschreven personen moe ten gezocht worden, en zoo zijn er meer moeilijkheden. Ook het onderzoek van den politie-deskundige is nog niet afge- loopen. Bouten niet losgeschroefd. In tegenstelling met anders luidende be richten, deelt men aan het persbureau Vaz Dias mede, dat bij de jaarlijksche schouwing van de lijn op den Noord- Frieschen Locaalspoorweg de bouten van de spoorbrug over de Rijpstervaart niet bleken te zijn losgeschroefd. Wel worden hier de gewone werkzaamheden ver richt, welke elk jaar geschieden om de brug na te kijken en mogelijk in on- gereede gebrachte dingen te herstellen. Het conflict te Krommenie breidt zich uit. De mëtaalbewer- kersbonden hebben zich thans achter de stakers bij de blikfabrieken gesteld. In- tusschen wordt aan de steunactie van de ongeorganiseerden met spoed ge werkt. Men rekent op een mogelijken langen duur van het conflict. Vandaag vergadert het personeel te Krommenie opnieuw. De resultaten van de besprekingen zullen daarna aan de directie worden medegedeeld. Ook de georganiseerden, modernen zoowel als katholieken, 'hebben thans van hun bon den het consigne gekregen aan de sta kingsactie deel te nemen in overleg met het stakingscomité. Al de lithografen en steendrukkers, die tegen 8 September a.s. ontslagen zijn, hebben de aanzegging gekregen, de fabriek te verlaten daar er voor hen geen werk meer was. Trein op een kudde koeien ingereden. Een kudde koeien en kal veren van den veehouder L. van Dalen, die in een weiland graasde, is op de spoorlijn SieenwijkNijeveen terecht ge komen. Don vorigen avond had een fa milielid, na het voeren der kalveren, het hek onvoldoende afgesloten. Een trein uit de richting Leeuwarden is op deze kudde ingereden met het gevolg, dat één der runderen werd verminkt en moest worden afgemaakt. Auto van een helling ge reden. Te Vaals is de auto van den hoer N., uit D'en Haag, van een berm gekan teld. Behalve N. zaten in de auto twee dames, een man en een jongen. De heer N. werd ernstig verwond aan het onder lijf en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. D'e overige passagiers bleven ongedeerd. Du auto bleef geheel onbeschadigd. Schandelijke baldadig heid. Een automobilist uit Zuid-Lim burg kwam met zijn auto uit Noord- Brabant en reed tusschen Weert en Bae- xem tegen een over den weg gespannen koperen draad, waaraan ter weerszijden een bus was bevestigd, die gelukkig juist naast de ruiten van zijn auto sloegen, waardoor enkel de carosserie werd be schadigd. D'e draad was aan twee boomen vastgemaakt. Toevallig aankomende auto's verleen den hulp, zoodat, wanneer opzet voor be- rooving in het spel zou geweest zijn, het daaraan te danken is, dat zulks mislukte. D'e draad was te hoog gespannen en te deskundig bevestigd, dan dat dit door kinderen zou gedaan zijn, hetgeen met het oog op het late uur en de eenzaamheid der streek ook wel niet het geval zal zijn. D'oor den betrokken automobilist is van het geval aangifte gedaan bij de politie D'e doodende stroom. Be 21- jarige J. P. v. d. P. te Haarlem was gis terenavond om acht uur in een gang, uitkomende aan de Kloosterstraat, bezig met een looplamp, die hij wilde brengen naar een schuurtje achter de woning, waar geen licht was. Hij wilde den kabel verlengen en stak daartoe een schroeven draaier tusschhen den stekker. Zelf stond hij op den vochtigen grond. De jongemao kreeg den electrischen stroom door het lichaam en viel neer. Eenige geneeshee- ren zijn gedurende enkele uren bezig ge weest te trachten de levensgeesten weer op te wekken, wat niet gelukte. Het lijk is overgebracht naar de ouderlijke woning in de Regulierstraat. Tegen een tram geloopeu. Gisteravond om half zes wilde mej G. d H. een fietspad bij de Hertenkamp te Haarlem oversteken op het oogenblik, dat zoowel uit de richting Heemstede als van Haarlem een tram naderde. Zij zag de tram uit Heemstede, welke zij liet pas- seeren, doch niet die uit de richting Haarlem. Het gevolg was, dat zij tegen deze tram botste en bewusteloos bleef lig gen. Zij is naar de Mariastichting ver voerd, waar bleek, dat zij een zware her senschudding had opgeloopen. Verdronken. Het l^-jarig zoontje van den bloemistarbeider van Oostrum, die met zijn gezin in een woon schuit verblijft in de Ringvaart nabij Lei- muiden, geraakte in een onbewaakt oogenblik te water en verdronk. Buiten vervolging gesteld. Namens den Officier van Justitie te Breda, is aan den heer J. R., wethouder van Sociale Zaken te Roosendaal, doch sedert einde Februari van dit jaar met ziekteverlof op non-activiteit gesteld, me degedeeld, dat de instructie in de zaak, welke tegen hem aanhangig was gemaakt, is gesloten en dat bij verder buiten ver volging is gesteld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6