Kerknieuws Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen. Laatste Berichten. Leestafel. Financiëele Berichten. staande klampen tarwe behouden worden, i Het haverstroo was niet verzekerd. De oorzaak is onbekend. Tholen. Deze week behaalde de firma M.C. Deurloo alhier op den gehouden bak kerswedstrijd te Oostburg voor brood en beschuit, in de afdeeling beschuit, een le en 2e prijs. Maandagmiddag bad een aanrijding plaats in de Kerkstraat alhier tusschen een auto van dnr P. uit Scherpenisse en dhr M. H. alhier, welke per rijwiel pas seerde. Het rijwiel werd zoo goed als ver nield, terwijl dhr H. er zonder ongevallen afkwam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Resteren C. v. d. Wal te Dirksland. Geref. Kerken. Beroepen te Dokkum J. R. Sybrandy te Zwartebroek. Te Dwingelo, M. Geertse- maj cand. te Zuidwolde. De Dieseltreinen. Een ernstige tegenvaller. Op 8 October was de volledige doorvoe ring van de Diesel tractie bij de Neder- landsche Spoorwegen in het uitzicht ge steld. Daarvan zal nu, zegt het V a d e r l, niets komen. Integendeel, gisteren is de helft der thans loopende Dieseltreinen uit den dienst genomen en als alles meeloopt keert de helft daarvan in December terug. De treinen, waarop de directie zoo trotsch was en, waarvan het publiek gaarne gebruik maakte, staan nu voor een groot deel in de Centrale Werkplaat sen te Haarlem en mag men de berichten in de Arbeiderspers gelooven, dan zijn daar thans een aantal Duitsche monteurs van de Maybach-motorenfabriek te Fried- richshaven bezig aanwijzingen te geven bij het londerzoeken naar de oorzaak van de verwoesting van de motoren, die van ernstigen aard moet zijn, terwijl ook mon teurs van Heemaf, die de treinstellen heeft gebauwd, aanwezig zijn. Een staf van ingenieurs en technisch personeel neemt aan het onderzoek deel. Ingenieur Hupkes heeft in een persge- sprek van een interne technische kwestie gesproken, die slechts de spoorwegen zou aangaan. Men zal echter moeten toegeven, dat het hier een groot publiek belang betreft, al ware het slechts, dat het niet floreerend spoorwegbedrijf een zeven millioen gulden aan de Dieseltractie heeft ten koste ge legd en de Nederlandsche belastingbeta ler uiteindelijk wordt belast met het daar door vergroote spoorwegtekort. Toen de Diesseltreinen nog maar kort in bedrijf waren, kwam ons ter oore, dat de plaatsing der motoren in het midden der wagens, bij wijze van proef hier te lande voor het eerst toegepast, van na- deeligen invloed was op de constructie. Bij .onderzoek gaf men ons dit wel toe, doch het had naar men zeide, vrijwel niets om het lijf. Nu booren we, dat de proefne mingen ook in velerlei ander opzicht te leurstelling hebben gebracht. Of liever, men heeft den tijd van eigenlijke proef nemingen te kort genomen en te snel veel materiaal in dienst gesteld. Het personeel stond natuurlijk vreemd tegenover dat materiaal. De Vooruit vernam van bevoegde zijde, dat het is voorgekomen, dat herstelde Dieseltreinen, vijf uur na indienststelling met volkomen verwoesten motor weer uit het bedrijf moesten worden genomen. Bij één motor constateerde men niet minder dan elf gescheurde cylinderwanden. van het totaal van twaalf. Niet zelden worden bij de Centrale Werkplaatsen te Haarlem treinen met gebroken of verbogen krukassen binnen gesleept, terwijl uiteraard dergelijke ver woestingen groote gevolgen hebben voor de overige organen en onderdeelen. Het betreft hier de motoren van de Maybach-fabrieken te Friedrichshaven, waarvan voor de 40 treinstellen er totaal 70 werden geleverd. De dynamo's en de overige electrische uitrusting van deze treinstellen zijn gele verd door de Heemaffabrieken te Hen gelo. Daarbij hebben zich geen bijzondere storingen voorgedaan, al is de overbren ging via den versnellingsbak, die eveneens electrisch geschiedt, niet volmaakt. De toestand is thans zoo, dat van de 35 gelevede treinstellen er nog 8 in ge bruik zijn. Men acht het uitgesloten, dat een vol ledige Dieseldienst voor het nieuwe jaar zal kunnen worden ingevoerd. Radiodistributiebedrijf verwoest. Gisteravond heeft een zware brand het radiodistributiebedrijf van den heer Klingen, aan de Breughelstraat 251, te 's-Gravenhage totaal verwoest. Het benedenhuis brandde geheel uit. Niets kon worden gered. De radio-distri butieapparaten zijn ook totaal vernield. Ongeveer 1000 aangeslotenen zijn hiervan de dupe, doch de heer Klingen verklaar de, dat de abonné's spoedig geholpen zul len kunnen worden. Tomaat als handgranaat! Tijdens de jongste vergadering van den gemeenteraad van Toledo werd een... to maat geworpen in het oog van den burge meester. Deze „handgranaat" werd ge worpen door een Baskisch nationalist, die niet tevreden was met den burgemeester, daar deze de door de regeering onwettig verklaarde verkiezingen niet had doen houden. De burgemeester gelastte hier op twee nationalisten te arresteeren, waar op de nationalisten een volledig offensief met tomaten inzetten. De civiele garde moest tenslotte met de sabel de orde herstellen. Bosch branden te Ermelo: Gistermiddag werd brand ontdekt in het dennenbosch nabij het onder Ermelo be bouwde gedeelte de Dennen kamp. Onmid dellijk werd de boschbrandweer gewaar schuwd, die met behulp van politie en vrijwilligers het vuur bestreed. Het bosch bestond uit booge dennen. Daaronder lag veel dood hout, hetgeen uitermate brand baar was. Een gedeelte van ongeveer 2 H.A. stond spoedig in lichter laaie en tot ver in den omtrek was het vuur en waren de rookwolken te zien. De huizen van De Dennenkamp liepen op een gegeven moment zelfs gevaar, doch met vereende krachten slaagde men er tenslotte in den boschbrand te stuiten en verder onheil te voorkomen. Omstreeks half vijf brak op eenige kilo meters van het verbrande gedeelte, even eens onder Ermelo, een tweede bosch brand uit, doch de boschbrandweer kon het vuur in den aanvang meester worden. Zoowel bij de Dennenkamp als op het tweede gedeelte beeft men lonten gevon den, zoodat men aanneemt met kwaadwil ligheid te doen te hebben. .Gestolen effecten in beslag genomen. Een ongeveer 30- jarige koopman die tijdelijk te Amsterdam vertoeft, is daar aangehouden op het ver moeden, dat hij betrokken zou zijn bij in braken in enkele plaatsen in het land. De recherche heeft daarbij een goeden slag geslagen. Op het hoofdbureau bleek, dat bij in bet bezit was van een pak ef fecten. Bij het nazien van deze papieren bleek, dat er bij waren van een inbraak in Mei gepleegd te Apeldoorn en in Juli in De Bilt. Het is niet vastgesteld of hij zelf medeplichtig is aan deze inbraken of dat biji de heler is van de effecten. Opstand onder gevan genen. In de strafinrichting op het eiland Belle-isle-en-mer ten Westen van Lorient, hebben, naar uit Parijs wordt gemeld, tijdens het middagmaal de ge vangenen de bewakers aangevallen en overweldigd. De gevangenen gingen ver volgens op de vlucht. Bij de opwindende jacht die volgde, werden eenige bewakers gewond. Men slaagde er in 50 gevangenen weer te pakken. Men denkt dat de anderen met booten naar bet vasteland ontkomen zijn. Spoorwegongeluk voor komen. Men meldt uit Leeuwarden aan de „N. R. Ct.": Dank zij de oplettendheid van den ploegbaas van de Nederlandsche Spoor wegen te Blija (Fr.) is een iongeluk voor komen, dat ernstige gevolgen had kun nen hebben. Bij de schouwing van de lijn bemerkte hij dat van de 32 bouten waar mede de spoorbrug over de Rijpster- vaart is bevestigd, er 27 waren losge schroefd. Het zou vrijwel uitgesloten zijn dat een dergelijk werk door jongens is verricht. De politie stelt een onderzoek in. Knaapje verdronken. In de Yisschershaven te IJmuiden is het 372-jarig zoontje van schipper H. in een onbewaakt oogenblik van den kolenlichter te water geraakt en verdronken. De schipper slaagde er in bet spoedig op het droge te brengen maar toch gelukte bet niet de levensgeesten op te wekken. Lijkje opgehaald. Te Em- pel is het zwaar verminkte lijkje opge haald van den 6-jarigen L. de Graaf uit Den Bosch, die eenige maanden geleden van een zolderschuit viel en verdronk. Doodelijike slag van een paard. De landbouwer J. v. d. Laar te Milheeze, die dezer dagen een slag van zijn paard kreeg, is aan de gevolgen er van overleden. Het conflict te Krom menie. Het personeel van de Ver. Blik- fabrieken te Krommenie heeft de nieuwe voorstellen, welke de directie in de con ferentie met den rijksbemiddelaar had ge daan, met groote meerderheid verworpen. Daarop heeft de directie medegedeeld, dat wie gisteren het werk niet hervatte, ontslagen was. Dit ultimatum heeft geen resultaat gehad. Geen enkele staker is gis termorgen aan het werk gegaan, zoodat allen dus zijtn ontslagen. Bij het conflict zijn meer dan 500 man betrokken. Chicago betaaltzijn o n d e r w ij' z e r s. De voorzitter van de schoolcommissie van Chicago, James B. MacCahey, is uit Washington terugge keerd met een chéque ten bedrage van 22.365.000 dollar, bestemd voor uitbeta ling van de achterstallige salarissen van 14.000 onderwijzers. Het was hoog tijd ook, want het meerendeel had in twee jaar geen cent salaris gezien en het zal wel een raadsel blijven voor een buiten staander hoe zij zich door het leven heb ben weten te slaan. Vleesch van eeuwen en eeuwen geleden genuttigd. Tij dens een diner, dat te Stockholm gegeven is naar aanleiding van het terugkeeren van een wetenschappelijke expeditie uit Noord-Siberië, is een vleeschschotel opge diend, bereid uit het vleesch van een mammouth, die de expeditie, welke onder leiding stond van Prof. Lindbergh, bij Taiga in het ijs ingevroren had gevon den. Het vleesch van het dier was voortreffe lijk geconserveerd en de expeditie zond een deel ervan naar Stockholm. Een nauwkeurig onderzoek werd inge steld, waaruit bleek, dat het vleesch nog zeer goed bruikbaar was, waarop tijdens het banket een daaruit bereide schotel aan de gasten werd voorgezet. Het prae- historische gerecht schijnt den heeren voortreffelijk te hebben gemaakt. Politierechter te Middelburg. Zitting van 28 Aug; 1934. D© volgende zaken werden nog behan deld: P. F. v. P,, 50 j., werkman te Clinge (België) werd verdacht dat hij te Clinge Christina Seghers en Elisabeth van Puy- velde heeft geschopt, gepleegd op 1 Juli 1934. Eisch 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar, uitspr. f 20 of 10 d. G. A. de C., 28 j., arbeider te Koewacht, werd verdacht dat hij op 3 Juli 1934 te Koewacht Alphons de Coninck heeft ge slagen en gestompt. Eisch 1 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar, uitspr. f 20 of 10 d. J. G. v. G., huisvr. van J. J. A., zonder beroep, te Clinge, werd beklaagd dat zij op 30 Juni 1934 te Nieuw-Namen Isa bella Janssens heeft beleedigd. Eisch f 5 of 5 d., uitspr. f 5 of 3 d. H. J. M., 31 j., huisvr. van A. E. C., winkelierster te Sluis, werd verdacht dat zij op 11 Mei 1934 te Sluis Mathilda Vijnckers beeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 5 of 3 d. h. A. B., 19 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, werd ten laste gelegd dat hij op 8 Juli 1934 te Assenede een rijwiel, toe- behoorende aan Karei de Roo heeft weg genomen. Eisch 6 mnd. gev.straf voorw. proeftijd 2 jaar, uitspr. f 20 of 10 d. h. C. L. V., 31 j., landarbeider te Biervliet, werd verdacht dat hijl op 8 Juli 1934 te Biervliet Cyriel de Vos onderscheiden stampen heeft toegebracht. Eisch 14 d. gev.straf voorw., proeftijd 2 jaar, uitspr. f20 of 10 d. L. A. L., 28 j., landarbeider te Stoppel dijk, werd ten laste gelegd dat hijl op 13 Juli 1934 te Stoppeldijk Apolonia Annaert op het hoofd heeft geslagen met een be zem. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet verklaard: D. L. Janse, arbeider te Burgh. Rechter-commissaris: Mr C. E. Muller, Rechter. Curator: Mr W. Nieuwenhuizen, adv.-proc. te Zierikzee. W. Hamerlinck, koopman te Terneuzen, Dijkstraat 44. Rech ter-commissaris: Mr C. E. Muller, Rechter. Curator: Mr W. H. H. Dieleman, adv.-proc. te Middelburg. Het drama aan het Waterlooplein. AMSTERDAM. De gruwelijke ontdek king van het lijkje van de 8-jarige Sonja Beugeltasch op de vliering van een ba- nanenpakhuis en de kort daarna gevolg de arrestatie van den 21-jarigen employé P. vormt op het Waterlooplein en omge ving nog steeds het onderwerp van ge sprek. De bevolking is zeer geladen, zoo dat, indien de dader van bet gruwelijk misdrijf in baar handen zou vallen, zijn leven geen cent meer waard zou zijn. In- tusschen is de employé nog steeds inge sloten, waar zijn onverschillige houding niet sympathiek aandoet. Hij ontkent dat hij op eenigerlei wijze bij het gebeurde is betrokken. De politie schijnt echter over aanwij zingen te beschikken, die het gewettigd doen zijn dat bij in arrest blijft. Belangrijk is vooral het onderzoek dat de politiescbeikundige ter plaatse beeft ingesteld. De gevonden situatie van de vliering is zooveel mogelijk intact gelaten, opdat vin gerafdrukken en andere aanwijzingen, die voor de bewijsconstructie van onschatbare waarde zijn, niet verloren gaan. Behalve de vliering is het pakhuis voor de gewone werkzaamheden weer vrij ge geven. Reeds eerder is P. voor een zedenmis drijf veroordeeld geweest, welke zaak van verleden jaar dateert en in hetzelfde ba- nanenpakhuis is geschied. Vooral ook dit feit, waarvoor hem drie maanden gevangenisstraf zijn opgelegd, wordt als een sterke aanwijzing tegen den verdachte beschouwd. De F 36. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal de F 36 over een drietal weken overgaan naar de K. L. M. De reeks van proefvluchten, die tot nu toe zijn ondernomen, zullen ook in de komende dagen ter vaststelling van be paalde eigenschappen worden voortgezet. Ofschoon het toestel geheel in orde is, wil men a.m. nauwkeurig de snelheid op verschillende hoogten meten en verder metingen verriahten over het benzine verbruik. Vooral zal de radiopeilinstallatie terde ge worden beproefd. Op het programma staan verder vluch ten met deze machine door de oudere piloten der K. L. M., terwijl ook nacht vluchten zullen worden ondernomen. Het ligt eveneens in de bedoeling dat de F 36 voor vlagvertoon een aantal vluchten naar het buitenland zal maken en wel naar Londen, Parijs, Malmö, Kopenhagen en waarschijnlijk naar Berlijn. Daarna zal de machine voorloopig in de Londen-route worden ingelascht ,omdat deze de meeste passagiers telt. Ontploffing. DORDRECHT. In een pand in de Bil- derdijkstraat alhier had hedenmiddag omstreeks half één een ernstige ontplof fing plaats. De 15-jarige leerling van het Gymnasium. W. Langenberg, die daar woont, was bezig met het nemen van scheikundige proeven, toen plotseling een geweldige explosie ontstond, welke alle ruiten van het huis deed springen en de woning ernstig beschadigde. De jongen kreefr ernstige wonden aan hoofd en han den en werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Nederlander verongelukt. DEN HAAG. Jhr. Warner van Len- nep, theol. doctorandus, is gister veron gelukt in de bergen van Haute-Savoye. Door het breken van een touw, waaraan bij met zijn gids was verbonden, is hij met een rots in aanraking gekomen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Het touw schijnt te zijn gebroken door dat een rotsblok erop is neergestort. Zuivering der S. A. BERLIJN. Tijdens een revue over een Berlijnsche S.A.-brigade verklaarde Von Jagow dat de bevolen zuivering der S.A. vrijwel was beëindigd. De meeste S.A.-mannen zullen weer in eere in hun functies terugkeeren. De ramp in Campana. BUENOS AIRES. Nader kan worden gemeld, dat vrijwel de halve stad Cam pana reeds in puin ligt. Bij de eerste ont ploffing, die zoo ontzaglijk was, dat wijd in den omtrek de grond schudde alsof een nieuwe aardbeving ontstond zijn op zijn minst 20 arbeiders gedood en tientallen anderen ernstig gewond. Men schatte, dat 50 millioen gallon olie is verbrand. LONDEN. Volgens alhier ontvangen be richten is de ramp in Gampana nog groo- ter geworden tengevolge van het feit, dat de wind is gedraaid, waardoor het vuur op een aantal andere olietanks over sprong. Met ontzaggelijk gedonder vlogen nog 14 olietanks de lucht in. Gasmaskerfabriek. STAMBOEL. Te Ankawa zal een fabriek worden gebouwd voor het vervaardigen van gasmaskers. De fabriek zal een capa citeit krijgen van 100.000 gasmaskers per jaar. PARIJS. In een onderhoud met een vertegenwoordiger van de Excelsior heeft de Minister van Financiën zich wederom uitgesproken tegen de devaluatie van den franc, waarbij hij er op wees, dat zijn bogrootingspoiitiek tegen inflatie is ge richt. Dë veiligheid van Frankrijk staat in verband met zijn goudvoorraad. Het bloc der landen met goudvaluta moet worden versterkt. Een gedevalueerde Fransche franc zou afhankelijk worden van het pond sterling. Men stelle zich eens voor wat dat voor een val voor Frankrijk zou zijn. Negen vreemdelingen in Duitschland gearresteerd. BERLIJN. Het verluidt, dat een negen tal vreemdelingen 4 Engelschen, 3 Fran- schen en 2 Spanjaarden Zaterdag j.l. zijn gearresteerd. Voor hun arrestatie is geen reden opgegeven, het schijnt, dat de ge arresteerden naar Duitschland waren ge komen van een anti-oorlogs- en anti-fas cistisch congres in Spanje, met het doel de arbeiderstoekomst in Duitschland te bestudeeren en een bezoek te brengen aan de arbeidskampen. GEMEENTERAAD MIDDELBURG. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Middelburg, onder voorzitter schap van wethouder Onderdijk. Aangeboden werd de gemeenterekening 1933; de gewone dienst heeft een batig saldo van f 39.650.74, de kapitaaldienst van f 16.357.46. Ged. Staten hebben enkele begrootings- wijzigingen van gemeentewerken en -be drijven niet goed gekeurd. B. en W. stellen voor niet in beroep te gaan; met 105 stemmen wordt alzoo besloten. Ged. Staten maken bezwaar tegen de nieuwe schoolgeld-verordening voor het gymnasium en wel tegen 't in gebruik ge ven van boeken en leermiddelen. De raad handhaaft zijn oorspronkelijk besluit. De voorstellen tot het aangaan van de definitieve geldleening en tot de verkoop van grond in de Griffioen worden aange nomen. Hierna geheime zitting. MIDDELBURG. Ladelichter. De politie beeft proces verbaal opgemaakt te gen een jongen, die geld wegnam uit de lade in een winkel in de Spanjaardstr. Den laatsten tijd kwam dit veelbelovend jongmenscb meer met de politie in aan raking. Men vierde zilveren bruiloft. Een automobilist, die voorbij het woonwagenkamp was komen rijden, deed bij de politie aangifte, dat een der bewoners van bet kamp, die blijkbaar in beschonken toestand verkeerde, met een bierflesch een ruit van zijn auto inwierp. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat men in bet kamp feest vierde, omdat een echtpaar 25 jaar getrouwd was. Te water geraakt. Gister morgen geraakte tegenover de Nieuwstr. een 11-jarige jongen te water. De knaap verkeerde in groot gevaar, doch de heer Huijbregtse begaf zich te water en mocht er in slagen den drenkeling behouden op het droge te brengen. A&nröding. Op den hoek ran den Nooidaingel en den Noordweg heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een wielrijder, die schrok van een auto, en deze auto. Persoonlijke ongelukken kwa men er niet bij voor, doch auto en rijwiel liepen schade op. De Stadhuisbelichting. Het bestuur van Vreemdelingenverkeer deelt mede, dat de belichting van het stadhuis hedenavond te half tien zal ont stoken zijn. Het verzoek om ook nu de tram tijdens de belichting niet op de Markt te doen komen, is door de directie ingewilligd. De Ringrijderij.Inde Adbij is men heden bezig met bet in gereedheid brengen van de beide banen, waarop de 55 deelnemers aan de ringrijderij zich morgen zullen meten. VLISSINGEN. Goed afgeloopen. Gisterenavond is op den Nieuwen Middel- burgschen weg een auto, toen de bestuur der wilde uitwijken voor een links rijden den wielrijder, in het struikgewas bij de Ijsbaan gereden en zoo in de sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. De politie onderzoekt de schuldvraag. Aan de morgen in den gemeenteraad te behandelen stukken is nog toegevoegd een voorstel om 192 kub. M. grond aan den Singel voor f2556 te verkoopen aan J. Loois Hz. Zestigduizend baden. Giste ren is het 60.000ste zeebad in dit seizoen genomen en wel door jongejuffrouw Split alhier, die uit handen van den burgemees ter een gouden armbandhorloge in ont vangst had te nemen. GOES. Meerdere malen is van verschil lende zijden aangedrongen op het graven van een haventje voor kleinere scheepjes als zeilsloepen, kleine motorvaartuigjes en kano's. Naar ons thans wordt meege deeld, heeft deze zaak de volle aandacht van het gemeentebestuur en is het zelfs niet onmogelijk dat in den komenden win ter met de werkzaamheden zal worden aangevangen. De zaak is echter nog slechts in bet beginstadium, zoodat ook de plaats waar een dergelijk haventje zal komen nog niet is vastgesteld. De ver goeding voor het gebruik van ligplaats en van andere faciliteiten zal, naar wordt aangenomen, bij voldoende deelname re delijk gehouden kunnen worden. Liefheb bers van de watersport zullen een en an der met blijdschap vernemen. De School met den Bijbel, Hoe wij haar verkregen en behielden, door P. de Zeeuw J.Gz. Uitgave Oosterbaan en Le Cointre, Goes. Prof. Dr Waterink, die voor deze bro chure een inleidend woord schreef, zegt daarin o.m.: „Zal onze Christelijke school de plaats, die zij veroverde, kunnen blij ven innemen, dan moet de liefde tot het Christelijk onderwijs niet verflauwen. Wil len wij onze school behouden, dan moet ons volk weten hoe wij haar verkregen en tot dusver behielden". Daarvan vertelt de heer de Zeeuw in dit aardige boekje, dat meermalen her innert aan „Een eeuw van strijd" van wijlen P. Brouwer. In groote trekken wordt de schoolstrijd en de daardoor bereikte resultaten geschetst. Maar dat niet alleen. Aan het slot vestigt de schrijver ook nog met een enkel woord de aandacht op het gevaar, dat nog steeds dreigt. De strijd blijft tegen de tegenstanders, die haken naar het oogenblik, dat de pacificatie on gedaan wordt gemaakt en tegen de voor standers, die nu het recht van de Chr. school erkend is, zoo licht in den dom mel geraken. Deze brochure, die zich zeer goed leent voor verspreiding, bevat een aantal portretten van voormannen, wiens namen en daden niet vergeten mogen worden. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 44X 44 X Philips Gloeilampen G.B. 217 X 218 Unilever 67 68)4 Anaconda Copper 77/s 7 X Bethlehem Steel 187/a 18 X U.S. Steel Corp. 21X 2l7a Koninkl. Petroleum 157 X 157 Shell Union 4X 4'/a Amsterdam Rubber 103 103 X Ned. Scheepvaart Unie 36 30 Deli Maatschappij 140 141 Handelsverg. Amsterdam 175 175 4 pot. Indië 1934 100 100 4X pet. Ned.-Indië 1920 100X 100X 4 pet. Nederland 1934 101X i01s/a A.K.U. 36 X 37 Het is jammer dat de Amerikaansche Markt nog niet mee doet. De stemming blijft daar weifelend in tegenstelling met de locale markt die de laatste dagen in opgewektheid heeft gewonnen en waar van de meeste afdeelingen in koers kon den verbeteren. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Aug., 2.30 u. Londen 7.327.30 X. Berlijn 57.75—57.85. Parijs 9.719.75. Brussel 34.62—34.67. New-York 1.45—1.46.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3