HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. FEUILLETON. Dr Polderman een hersenschudding con stateerde. Later op den avond is ze per auto naar Kapelle, waar ze logeerde, vervoerd. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De politie onderzoekt de zaak. Ellewoutsdijk. Op dezelfde plaats waar de oude korenmolen van de Wed. Pries ter verleden jaar is afgebrand., is nu een nieuwe molen, geheel volgens het Dekker systeem gebouwd, genaamd „Phoeniz" (uit asch verrezen). Donderdag j.l. is de Phoenix officieel in gebruik genomen, waarbij o.a. aanwe zig was de vertegenwoordiger van de Hollandsche Molen, dhr Belgrave, ter wijl alle molenaars uit Zeeland de inge bruikneming bijwoonden. Als merkwaardigheid dient nog te wor den vermeld, dat dit in Nederland de eerste molen is, die geheel volgens 'het Dekkersysteem gebouwd is. Kattendijke. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd onder aanbieding van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen, beslo ten geen verandering te brengen in het openstellen van winkels op Zondag. Op een verzoek van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Wilhelminadorp om wijlziging te brengen in de bouwverorde ning werd afwijzend beschikt. Vastgesteld werd een nieuwe verorde ning regelende de benoembaarheid en jaarwedde veldwachter. De gemeenterekening over 1933 werd na onderzocht geweest te zijn door een com missie voorloopig vastgesteld, alsmede de rekening 1933 en de begrooting 1935 van het algemeen burg. armbestuur. G. van Huisstede was in beroep geko men tegen den aanslag hondenbelasting waarvoor hij in de vorige vergadering op het suppletoir kohier was geplaatst. Met algemeene stemmen werd afwijzend op zijn reclame beschikt. Wolphaartsdijk. Dinsdagnamiddag ont stond in een bergplaatsje van den arbei der A. van der Giezen alhier brand door een petroleumstel, dat dicht bij een raam pje stond, waarvoor een gordijntje hing. Door den tocht woei het gordijntje over het petroleumstel en vatte vlam. Het vuur breidde zich zeer snel uit, met het gevolg, dat veel arbeidersgereedschap, daagsche kleeren, benevens het dak van het bergplaatsje verbrandden. Daar ge noemd bergplaatsje aan het woonhuis ver bonden is en door meerdere woningen werd begrensd, liet de brand zich een oogenblik ernstig aanzien. De brandweer was echter spoedig ter plaatse en wist erger te voorkomen. lerseke. Dinsdag zijn de mosselexpor teurs reeds begonnen met mosselsknip pen (schoonmaken) voor Parijs. lederen dag worden een 200 balen verzonden en vinden hier een 6070 jongens en man nen volop werk. Dat dit van invloed is op de werkloosheid, spreekt vanzelf. Maandagmorgen is ingebroken in de oesterloods van den heer J. C. Sinke en zijn ten nadeele van den mosselhande laar Van der Jagt een 150-tal leege balen ontvreemd. De politie was zoo gelukkig direct de hand op de dieven te kunnen leggen. Eén ervan is naar Middelburg gebracht Uitslag wedvlucht Noyon. 227 K.M., los 7.20 uur. N.-O. wind. M. Bom 13812; W. van Haver 211 131821; v. d. Plasse 4; W. de Leeuw 561014; P. Minnaard 7—9; E. Everse 15161719; M. de Koeijer 20. Ie duif 12.23.37, laatste 1.8.9. Zoutelande. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Na opening met gebed deed de voorzitter mededeeling van het overlijden van het raadslid dhr J. S. Adriaanse. De voorz. achtte het uiten van lofredenen in de gegeven omstandigheden niet op zijn plaats, maar wekte op tot voorzichtigheid opdat degene die staat, toezie dat hij niet valle. Van H. M. de Koningin was een dank betuiging ontvangen, voor het blijk van deelneming bij het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De voorz. deelde mede, dat het Burg. Armbestuur voor 1935 aan de gemeente wil geven: een bijdrage van f 75 in de kosten van den geneeskundigen dienst; f 100 als bijdrage in de kosten van het on derhoud van wegen; een bijdrage van f 600 voor werkverschaffing. Verder deelde de voorz. mede, dat B. en W., gezien den financieelen toestand, geen aanleiding kunnen vinden om over te gaan tot het bestraten van de zijkanten van den Duinweg en rioleering van een gedeelte van de kom. Volgens een schrij ven van den voorz. van het stembureau is in de plaats van wijlen dhr J. S. Adriaan se tot raadslid benoemd dhr K. de Wolf, die zijn benoeming heeft aangenomen. Na onderzoek van zijn geloofsbrieven besloot de raad tot toelating. De heer J. Verhage Pz. die eerst benoemd is, heeft bedankt. Op voorstel van B. en W. werd besloten de verkoopgelegenheid in winkels op Zon dag niet te verruimen. Een adres van Horecaf, waarin ver zocht werd de Zondagssluiting op te hef fen, werd voor kennisgeving aangenomen. Dhr Verhage wilde de café's in de maan den Juni, Juli en Augustus op Zondagen open laten zijn. Zijn voorstel wordt niet ondersteund. In verband met het verhoogen van de pensioensbijdrage werd besloten tot in trekking van het besluit waarbij de jaar wedde van den veldwachter tijdelijk met 1H pet. werd gekort. Op voorstel van B. en W. werd besloten met ingang van 1 Jan. 1935 de betrek king van gemeentewerkman op te heffen. De gemeentewerkman zal dan nog in los sen dienst bij de gemeente werkzaam zijn. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot verkoop van plm. 500 M2 gemeente grond ad f 2 per M2, aan den heer H. G. Jongeneel te 's Gravenhage. Naar aanleiding van een adres van den heer A. Geschiere werd op voorstel van B. en W. besloten aan genoemden heer een bijdrage van ten hoogste f 36 toe te kennen voor de verbetering van den We- rendijkschen weg met steenpuin. De gemeenterekening 1933 werd voor loopig vastgesteld nadat de commissie van onderzoek had gerapporteerd dat de re kening in orde was. Het batig slot van den gewonen dienst bedraagt f 1278.74, en van den kapitaaldienst f 541. De begrooting 1935 van het Burg. Arm bestuur werd goedgekeurd. Vervolgens werd 'de gemeentebegrooting voor 1935 aangeboden waarbij de voorzitter nu reeds een korte uiteenzetting gaf van den financieelen toestand der gemeente, zoo als die worden zal indien de plannen der Regeering worden verwerkelijkt. De rondvraag leverde niets belangrijks op. Daarna sluiting. O.- en W.-Souburg. Uitgaande van de vereeniging „Uit het Volk, voor het Volk" zullen ter gelegenheid van den jaardag van H.M. de Koningin a.s. Vrijdagmiddag op het daartoe gereserveerd terrein ver schillende kinderspelen plaats hebben. Voor dit doel zijn zeer vele prijzen be schikbaar gesteld, waarbij zeer nuttige en tevens aardige cadeaux zich bevinden. Een en ander is aangekocht bij de Sou- burgsche winkeliers en bevindt zich in de étalage van den heer Hermes. De deel name voor deze kinderspelen is zeer groot. Na den kerkdienst des avonds zal een muziekuitvoering door het Chr. Fanfare corps „Vlijt en Volharding" plaats hebben, waarna een lampionoptocht gehouden zal worden. De Buurtvereeniging „Paspoortstraat" zal dit jaar geen feest houden, doch het plan bestaat om met de kinderen der leden Maandag 3 September een rijtoer te houden. Westkapelle. Dinsdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Jhr Mr de Casembroot. Alle leden waren tegenwoordig. Na opening der ver gadering herdacht de voorzitter het over lijden van Z.K.H. Prins Hendrik en deelde mede, dat door hem, mede namens den Raad en de burgerij aan H. M. de Ko- j ningin een telegram van rouwbeklag is gezonden, waarop een dankbetuiging is Ingezonden Mededeeling. Niete nieuws onder de zon. In verband met het bericht omtrent Amerikaansche bankroovers, die om ver volging te voorkomen, de bankbedienden dwongen hun broek uit te trekken, geeft de heer A. Salomé, technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat te Breskens, in het „Vaderland" een aanhaling uit een „Ordinantie, keure, voorwaerde ende be- steck" van een bedijking van een polder in Zeeuwsch-Vlaanderen, uit het jaar 1618. „Item niemandt 't zij meester ofte knecht en zullen vermogen den dijkgraeff ende geswoorens den Dijck passeerende noch op schouw ofte sierdagen te volgen voorder dan op sijn eijgen ofte sijns mees ters werck ofte den selven dijckgraeff ende geswoorens aen tespreken als de vier- schaere gebannen is, dan met oorlof ende consent daertoe hebbende, blijvende al- tijdts twee Roeden lengte van de selve Dijkgraeff ende geswoorens sonder naer- der te mogen komen, ende oft Iemant ter contratie dede des vermaent zijnde, ver beuren sijn opperste kleet ten profijte van de hellebardiers terstond te aenveerden." Middelburg. Gevonden voorwerpen. Dop van electrische lamp, Rooze, Noord- weg, B 151; Regenmantel, Scheijbeler, Jasmijnstr. W 169; Blauwe parkiet, Pias- schart, Latijnschestr. C 53a; Postduif, Le- bon, Wagenaarstr. D 62; Zakmes, Ver daasdonk, Bagijnhofstr. E 176; Halsket tinkje, P. Schoonaard, Noordsingel R 57a, Centuur, E. Buthner, Dam N.Z. 60; Kinderblaezer, J. Reijnhout, Achtersingel Q 143; Damesarmbandhorloge, A. v. d. Ven, Vliss.straat S 179; Huissleutel, F. Klaver, N. Oosterschestr. N 103; twee sleuteltjes en twee kindersokjes, A. Ver hage, KI. Vlaanderen M 158; Zakkam metje, Wichman, Achtersingel Q 166; Be id stingmerk, J. Klerkq, Vlasmarkt L 21; 1 aar broeksveeren, Renierse, 't Zand, D Ij; Gouden broche, F. Onderdijk, Molen- dreef, N.- en S.-Joosland; Muts, N. v. Beiois, K. Delft P 19; Damestompouse, Pagê, Gravenstraat I 264; Band van kin dermanteltje, J. Ooms, Gravenstr. I 195; paar kinderpantoffels, C. Tevel, KI. Vlaanderen M 177; eenig geld, L. v. Eenennaam, Dam Z.z. G 98; Duifje, Moer land, Emmastraat W 44; Bushel fruit, Wiltenburg, Noordweg S 223; Band van jurk, J. de Wijze, 'tZand D 212; School- étui, L. v. d. Berge, L. Singelstr. N 206; Starter van motor, J. v. Gemert, Heeren gracht M 18; Dameshandschoen, Ever- sen, Spanj.straat F 79; Gouden ring, Cijssouw, Arn.pad T 103; Liniaal, W. Nieuwdorp, Veerschesingel S 47b; Zilv. broche, W. Abrahamse, Breeweg D 187; Stalen duimstok, C. Klerk, Gravenstraat I 194; Zilv. vulpotlood, Lagaay, Sociëteit Markt; Bout met stootblokken, Gris- tiaanse, Brigdamme B 150; Gouden broche, C. Roose, Brigdamme B 140; Da meshandschoen, M. Simons, Zach. Jan- senstr. S 91; Postduif, Sociëteit, Markt; Damestaschje, Secretarie, Arnemuiden. Vlissingen. Tentoonstelling „KunstinNood". Gisterenavond had in de tentoonstellingzalen van den Kunst kring het Zuiden alhier de sluiting plaats van de tentoonstelling van „Kunst in Nood", die aldaar vanaf 11 Aug. is ge houden. Dhr E. J. van Dort, lid van het Comité „Kunst in Nood" en leider van de ten toonstelling wees nog eens op het werken van het comité, dat in enkele weken f 30.000 tot f 35.000 bijeen bracht en dank zij in de eerste plaats de medewerking van H. M. de Koningin zulk een succes had. Hier te Vlissingen is er zeker reden tot blijdschap en vreugde voor de medewer king van velen, maar aan den anderen kant is er ook een wrange zijde. Spr. meende door zijn verblijf in Zeeland van 1914 tot 1918 met vertrouwen ook deze tentoonstelling tegemoet te kunnen zien, maar in 17 dagen zijn er slechts 603 toe gangsbewijzen, tevens loten verkocht. Daaronder zijn er ook nog een percen tage aan vreemdelingen gekomen, zoodat Spr. tot zijn spijt moet vaststellen, dat de Zeeuwen, die hij toch zoo voor Oranjege zind aanziet, in dezen het koninklijk voorbeeld niet hebben gevolgd. Dank bracht spr. aan allen, die het Vrij naar het Engelsch. 18.) -k>- „Ik geloof, dat je je best thuis voelt hier," zei ze op goedkeurenden toon. „Je hebt al naar je broer geschreven, zie ik, terwijl ik een slaapje deed. Ik heb de menschen haar cadeautje gegeven en zelfs Susan zegt, dat het hare prachtig is. Ze is lang zoo mopperig niet meer, de hui trekt gelukkig over maar ze wil nog niets met jou te maken hebben. Dat is alleen maar haar naijver, dat ze alles voor me doen wil." „Ik ben wel een beetje benauwd voor haar," bekende Ruth eerlijk, toen ze arm in arm de trap afgingen, als twee oude vriendinnen. Ze dorst niet hardop te spre ken, want door de geopende deur van juf frouw Durnford's kamer zag ze Susan's donkere blik, die haar volgde. HOOFDSTUK VII. Ruth spant haar netten. Het was Juffrouw Durnfords gewoonte om na een reis ongewoon vroeg naar bed Comité krachtig hebben bijgestaan. Aan het damescomité buiten Vlissingen, be staande uit de dames Mevr. v. d. Veur te Middelburg, Mevr. Van Voorthuysen te Domburg, Mevr. Bergsma te Zoutelande, Mej. Okx te Veere, Mej. Mr Van Deinse te Middelburg en Mej, Van der Kamp te Domburg. Verder aan de heeren Van Dijk en Jacobs. Spr. verklaarde grooten eerbied te heb ben voor hen, die den Kunstkring van het Zuiden nu reeds 15 jaar in stand weten te houden, gezien de weinige be langstelling voor de kunst bij de bevol king van Walcheren. Deze bleef zelfs weg nu er niet alleen Zeeuwsche schilders hun werk zonden, maar zeer velen uit alle deelen van Nederland. Dank bracht spr. in het bijzonder aan Mevr. Hendrikx, die één harer werken aan zijn eChtgenoote aanbood. Spr. heeft te Apeldoorn gezegd, dat van daar de victorie begon, nu moet hij vast stellen, dat er ook bij dit werk up en downs zul len blijken te zijn. Zij. die gaan begrijpen, hoe nijpend de nood der beeldende kun stenaars is, kunnen van één der nog ko mende tentoonstellingen loten nemen en dit doen door storting van het bedrag OP giro nummer 84726 van Hobokens- bank voor den penningmeester van het comité, Mr J. Visser. De heer G. A. van Woelderen, burge meester alhier, zeide, dat men zeker een beter bezoek had verwacht dan nu geme moreerd is. Het kon hier zelfs niet wor den: „Eind goed. al goed". Het is juist, dat de Kunstkring het Zuiden het nu reeds 15 jaar hebben moet van een klei nen kring van getrouwen van werkers als de heeren Jacobs en Bergsma. Spr. hoopt dat men in Zeeland uit de laatste dagen leering heeft getrokken. Spr. heeft wel steeds getwijfeld, dat men ook hier de 2000 bezoekers zou halen, maar zoo wei nig als nu had bij toch niet gedacht. Spr. bracht vooral hulde aan den heer en Mevr. van Dort, die 'hun heele vacantie geven voor dit werk en hoopte, dat de tentoonstellingen in andere plaatsen een wel verdiend succes zullen worden. Op beide toespraken volgden 'bewijzen van instemming. De volgende tentoonstelling wordt te Den Haag gehouden. Na deze officieele sluiting had de ver loting plaats van 6 prijzen. Deze vielen resp. op de nummers 3054, 2703. 2793, 2673, 2688 en 3090, en werden gewonnen door Ir Vogel, Den Haag; Mevr. Boasson- Sander3, Middelburg; dhr But, Oranje zon; Mevr. Dieleman, Middelburg; aan het comité, daar dit nummer niet ver kocht was, en aan dhr Dr L. Weijl te Middelburg. Goes. De collecte voor het Crisis-Comité bracht deze week op f 56.45. De heer L. Goeman heeft zijm be noeming tot lid van den Gemeenteraad (vacature Van der Wart, G.-H.) aangeno men. Mej. S. E. R. Leymes heeft tegen 1 December a.s. ontslag gevraagd als ge meente-vroedvrouw. Voor de bijeenkomst die door de Oranje-vereeniging ter inleiding van den verjaardag van H. M. de Koningin is be legd, kan groote belangstelling worden verwacht. De band tusschen Oranje en Nederland is door de droeve gebeurtenis sen van de laatste maanden ongetwijfeld versterkt. De naam van den spreker, Pa ter Borromaeus de Greve, werkt ook mee om een goote opkomst te verwachten. Hij is een gevierd redenaar, wiens stem wel bijzonder geschikt is voor een qpenlucht- bijeenkomst. De groote vraag is, hoe het weer zich zal houden. Het zou jammer zijn als het minder gunstig was, maar een bezwaar behoeft het niet te zijn, daar zoo noodig in de zalen van het Schut tershof wordt vergaderd. Zooals reeds werd medegedeeld, zal ook muzikale me dewerking niet ontbreken. Kloetinge. De 15-jarige wielrijdster de P. werd Dinsdagavond op den Patijnweg aangereden door een Brabantsche auto. Ze werd van haar rijwiel geslingerd en bij omwonenden binnengedragen, waar te gaan. Om negen uur had ze Ruth al goeden nacht gewenscht en samen waren ze naar boven gegaan; maar het meisje was veel te opgewonden om zich nu al ter ruste te begeven. Juffrouw Durnfords onophoudelijk ge praat had haar vermoeid en ze was blij nog rustig een poosje bij het vuur te kun nen zitten om al de gebeurtenissen van dien dag nog eens aan haar geest te laten voorbijgaan en nog eens te denken aan al de prettige dingen, die ze ondervonden had. „Ik word behandeld als een gast", had ze dien middag aan Lucia geschreven. „Ik heb de mooiste kamer uit het heele huis. Als jij en Mary het konden zien maar morgen zal ik je er een meer uit gebreide beschrijving van geven. Het is zoo'n prachtig huis; zoo heerlijk ouder- wetsch en gemakkelijk en zoo smaakvol ingericht, maar daar zijn de vorige be woners aansprakelijk voor. Naar haar kleeding te oordeelen, zou juffrouw Durn ford zelf heel wat minder gelukkig in haar keuze van meubelen geweest zijn." Ruths gedachten dwaalden juist weer af naar het Hoekhuis en zijn bewoners, toen ze door een tik op de deur opschrok en het volgend oogenblik stapte Susan naar binnen. Haar gezicht droeg nog steeds die uitdrukking van atrenge af keuring. Plotseling kreeg het meisje een inspiratie en handelend naar de ingeving van een goed hart, sprong ze op uit haar stoel met een vroolijken glimlach van verwelkoming. „Ha, ben je daar Susan?" riep ze uit „Ik ben zoo blij je te zien, zie je, ik ben vandaag wel een beetje uit mijn gewone doen. Ik geloof niet, dat ik ooit ergens anders dan in mijn eigen bed geslapen heb. Grappig hè, op mijn leeftijd?" Maar Susan scheen de opmerking niet te hooren. „Juffrouw Durnford verzoekt me, mij er van te overtuigen, dat u alles heeft, wat u noodig heeft", antwoordde ze kort af, „daar Dorcas soms wat vergeetachtig is het is nog maar een jong ding en te veel denkt aan dien jongen, leek het me het beste zelf even te komen kijken." Ze keek de kamer rond, maar toen haar blik viel op het mooie bed, kon ze een verachtelijk gesnuif niet weer houden. „Is het niet prachtig?" vroeg Ruth vol bewondering; „weet je, Susan" en ze lachte even, „nog nooit heb ik in zoo'n kamer geslapen. Je moest het armoedige kabinetje, dat ik thuis had, eens zien, dat op de kinderkamer uitkwam, dan zou het je niet verbazen, dat deze me haast een paleis toeschijnt Maar 't is hier eigen lijk veel te mooi voor mij. Juffrouw Durn ford moest me maar een andere kamer geven." De uitdrukking op Susans gezicht werd wat zachter en ze zag er minder uit zooals juffrouw Durnford het altijd noem de, „als een gebeeldhouwd standbeeld." „Ze is veel te koppig, juffrouw", ant woordde Susan op beleedigenden toon, „als juffrouw Jem zich iets in het hoofd gezet heeft, kan niemand het er meer uit praten. „Waarom zou u de beste lo geerkamer aan uw gezelschapsjuffrouw geven?" heb ik haar zelf gezegd, „waarom geef u haar niet het roode kamertje, waar de morgenzon op staat", maar neen hoor, ze wilde er niets van weten en van de groene kamer ook niet. Het moest en zou de blauwe kamer zijn, met het mooie bed, dat de kolonel zelf uit Parijs mee gebracht heeft en de vergeet-mij-niet-gor- dijnen, die ze zelf zoo mooi vindt en de klok en schrijftafel, die haar vader haar gegeven heeft; vindt u dat nu niet over dreven", eindigde Susan, de vijand in haar vertrouwen nemend. „Ja, daar heb je volkomen gelijk in", antwoordde Ruth met haar vriendelijkste stem. „Juffrouw Durnford heeft in haar goedheid een vergissing begaan, maar misschien zal ze dat over eenigen tijd ook zelf wel inzien en dan zal ze er niet op ontvangen. De rede werd door de leden staande aangehoord. Daarna deelde de voorzitter mede, naar aanleiding van een schrijven van het Nat. Steuncomité, dat voor steun B voor noodlijdende gemeenten, een gelijk bedrag mag uitgetrokken worden als het vorige jaar, n.l. 1409.50 per jaar. Daarna werd opnieuw de pensioens grondslag van den burgemeester vast gesteld. Goedkeuring was ontvangen voor de geldleening ad f 1000, noodig voor de bestrating van Pauluswegeling. De voorzitter deelde verder mede, dat de bijdrage in de kosten voor de bestra ting van den Baaijweg bedraagt 18 pet. tot een maximum van 1656. Van de P.Z.E.M. was een schrijven in gekomen, dat per jaar 1514.12 uitgekeerd wordt in de kosten van het ondergrondsch laagspanningsnet. Naar aanleiding van een ministeriëel schrijven betreffende de mogelijkheid van verruiming in de openstelling van win kels op Zondag, werd op voorstel van B. en W. besloten de winkeliers in de ge legenheid te stellen zich daarover te be raden en eventueel hun wenschen aan den Raad daarover te kennen te geven. Uit principiëel oogpunt stemden de hee ren H. Cijsouw en L. Minderhoud tegen. Na eenige bespreking werd daarna op voorstel van B. en W. met algem. stem men besloten het loon van den klokluider en diens helper te bepalen op f 2.50 en f 1 per dag; n.l. voor het luiden der klok bij gelegenheid van den dood van Prins Hen drik. Aangeboden werd daarop de ge meenterekening 1933 met f82055 in ont vang en f 84105 in uitgaaf, alzoo sluitende met een nadeelig slot van f2050. Blijkens toelichting door den voorzitter is dit te kort ontstaan, doordat ten deele de sub sidie op de werkverschaffing voor 1933 pas na Juli 1934 is ontvangen. Op aan wijzing van den voorzitter vormen de heeren K. Minderhoud, K. Cijsouw en L. Minderhoud de commissie voor het nazien der rekening. Na ampele bespreking werd op voorstel van B. en W. besloten tot intrekking van de verordening, regelende de maxi mum snelheid. Aan de politie zal opge dragen worden streng controle te houden of de snelheid in de gemeente, teneinde ongelukken te voorkomen. Daarna gaat de openbare in een be sloten vergadering over voor behandeling van den aanslag in de baatbelasting van J. Moens, en verzoekschriften om onthef fing van hondenbelasting en betaling van schoolgeld. Na heropening werd besloten om van de 5 perceelen er 4 wel en één niet aan te slaan, terwijl aangehouden werd het verzoek om teruggaaf van be lasting. Op het verzoek tot ontheffing honden belasting voor het 2e halfjaar 1934 werd gunstig beschikt, op dat van vrijstelling van het betalen van schoolgeld niet. Daarop werd met 5 stemmen benoemd tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs de heer W. Flipse, zulks in de plaats van den heer S. Lie- vense, die als zoodanig had bedankt. Bij de rondvraag wees de heer H. Cij souw nogmaals op de slechte rioleering van het Noordkerkepad; daarnaar zal een onderzoek ingesteld worden. De heer Huibregtse bracht de toepas sing der steunregeling ter sprake. Hem was n.l. medegedeeld, dat thans minder uitgekeerd werd dan voordien. De voorz. deed daarover breedvoerig mededeeling. De uitkeering geschiedde volgens de ge gevens van den heer Staal te Middelburg, totdat door den controleur dezer dagen gewezen werd op den onjuisten aftrek van verdiensten van gezinsleden. De voor zitter zal evenwel daaromtrent nadere in lichtingen inwinnen. De heer Lous vroeg nog of geen maat regelen kunnen genomen worden, dat in den winter het ijs op de ijsbaan niet bedorven wordt door er te vroeg op te loopen, of het met steenen stuk te gooien. De voorz. merkte op, dat een verordening in dien geest bestaat, waarop de secre taris daarvan voorlezing gaf. Daarop sluiting. Bruinisse. Gistermiddag ontstond op de hofstede bewoond door K. Kik aan de Nieuwstraat alhier, brand in een klamp haver stroo. Door spoedig en doortastend optreden van de brandweer konden twee daarbij tegen hebben, dat ik naar de roode kamer verhuis." Maar in haar hart hoopte ze, dat het nooit zoo ver zou komen. „Luister nu eens, Susan", ging ze voort, „ik zou graag goeie vrinden met je wor den. Je bent juffrouw Durnfords oude kinderjuffrouw, is het niet en nu ben je eigenlijk meer haar vertrouwde, dan één van haar personeel; daarom zou het zoo prettig zijn, als ik bij jou zou kunnen komen om inlichtingen, want ofschoon ik al drie en twintig ben, heb ik nog maar heel weinig van de wereld gezien en heb geen idee, wat eigenlijk de plichten van een gezelschapsjuffrouw zijn. Juffrouw Durnford is zoo vriendelijk en aardig, dat ik haar voor geen geld ter wereld zou willen teleur stellen. „Daar heeft u gelijk in, betere menschen zou je met 'n kaarsje moeten zoeken", ant woordde Susan. Haar strakke gelaatstrek ken ontspanden zich en ze begon zelfs te glimlachen. Alle leden van de huis houding hielden van hun goedhartige meesteres, maar voor Susan Trotter was ze meer dan vriendin of verwante en zelfs juffrouw Durnford besefte niet ten volle welk een teederheid er verscholen lag onder die norsche manieren en welk een warm hart er klopte onder Susans stijf gestreken boezelaar. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2