ZWANEN BERG'S Uit de Provincie Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. LEVER- PASTEI getroffen maatregelen nog geen voldoende resultaten hadden gehad, daar ook nog loopende contracten afgewikkeld moesten worden. Wat de valutapolitiek betreft wees de Rijksbankpresident er nog eens nadruk kelijk op, dat de regeering sterk gekant was tegen een devaluatie van de mark. Dr Schacht zeide in het verdere ver loop van zijn rede nog, dat er nieuwe maatregelen op komst waren, teneinde den invoer met den mogelijken uitvoer in overeenstemming te kunnen brengen. Hij waarschuwde de Duitsche importeurs om niet meer goederen uit het buitenland te betrekken dan hoogst noodzakelijk was. Schacht eindigde zijn rede door erop te wijzen, dat men op het oogenblik in lli itschland alles in het werk stelt ten einde de grondstoffenproductie te bevor- li ca. Le invoercontingenten alsmede de :k iezentoewijzing voor grondstoffen zul len tot het uiterste worden beperkt. Ver der zou alles in het werk worden gesteld om de compensatie-overeenkomsten met het buitenland te bevorderen. Wat de nieuwe te nemen maatregelen betreft, zeide Schacht, dat in de toekomst voor elke transactie met het buitenland waarbij goederen worden ingevoerd een speciale toestemming rioodig zal zijn. In verband hiermede wordt gemeld, dat onze regeering de noodige stappen over weegt, om zich van den omvang der te treffen maatregelen te vergewissen en, zoo noodig, de belangen van den Neder- landschen export te beschermen. Vergadering „De Breede Watering bewesten lerseke". Het waterschap „de Breede Watering bewesten lerseke" vergaderde Maandag middag in de „Prins van Oranje". Voor zitter de dijkgraaf dhr G. L). Vereeke. Aanwezig 55 personen, uitbrengende 88 stemmen. Le voorzitter deelt o.a. mede, dat de glooiing te lerseke is hersteld. Verder herinnert spr. aan den val ten Westen van het gemaal onder Kattendijke. Des kundigen achten geen dadelijk gevaar aanwezig. Spr. herinnert aan een vorigen djkval, die het waterschap ruim f 28.0 0 kostte. Spr. memoreert eenige verrichte werkzaamheden. Wat de waterafvoer van lerseke betreft, zegt spr., dat het bestuur oen onderhoud met het Visscherijbestuur gehad heeft. Op een vraag uit de verga dering zegt spr., dat door hem eenige voorloopdge besprekingen gevoerd zijn. Men zal nu een bespreking met het vol ledige bestuur vragen. Len heer P o 1 e y antwoordt spr., dat het Visscherijbestuur er pertinent tegen is, de uitwatering op de aanvankelijk be paalde plaats te maken. Men denkt nu aan het Kanaal. Spr. zegt verder, dat ook het Rijk om medewerking gevraagd zal worden. In het kanaal moet men altijd malen, de kosten zullen dus veel hooger zijn. Er zal verder voor 25000 gulden aan de watergangen verwerkt moeten worden. Spr. deelt voorts mede, dat aan de Water schappen toegestaan is, ook de bebouwde eigendommen aan te slaan. Dhr Lenshoek wil daar een speciale vergadering voor beleggen en dan een be sluit nemen. De v o o r z.: daar is niets op tegen Van den oud-schotter en sluiswachter M. Lindenbergh is een schrijven ingeko men, waarin hij' dank zegt voor de toelage hem als oud-schotter verleend. Daar dit bedrag hem echter niet in staat stelt op eenvoudige wijze te leven, vraagt hij, hem ook een toelage toe te kennen als oud sluiswachter. Dhr Foley steunt deze aanvrage en gewaagt met lof over de zorg waarmede Lindenbergh dijken en sluis bewaakt heeft. Geen andere schotter had zooveel crantwoording. Spr. wil hier ook f 200 's jaars voor toekennen. j o v o o r z. merkt op, dat de meerder heid van het bestuur hier tegen is. Lhr Ganseman zegt, dat nu voor do derde maal over hetzelfde feit gestemd zal worden. Spr, memoreert deze feiten. Nu wordt de prestatie van een sluiswach ter de hoogte in eestoken. In de eerste plaats heeft de sluiswachter een woning voor f 60 per jaar (f 30 wordt opgemerkt), FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 17.) o— Daar Baby zijn wantrouwen toonde door zijn lippen op te trekken en dreigend te brammen, als ze naar hem keek, be sloot Ruth voorloopig maar geen notitie van hem te nemen en al haar aandacht aan Tommy te wijden. Hij was het aar digste fox-terriertje, dat ze ooit gezien had, met 'n huidje, zoo zacht en glanzend als satijn en hij1 was levendig en vol speel zieke streken. Ondertusschen zat de be jaarde Generaal recht op in zijn mooie mand en keek zijn meesteres aan met een bijna menschelijken blik in zijn oogen, eigen aan pukhonden. „Ik moet de Generaal nu eerst zijn thee geven, want hij kijkt me de stukken uit den mond," zei juffrouw Durnford. „Neem wat sandwiches, ze zijn heel sma kelijk en we eten Iaat. Ik geef niet om middageten na een treinreis," ging ze voort. „Ik gebruik wat bij' mijn thee, dan ga ik naar boven om mijn koffers te ont pakken, dan verkleed ik me en kom weer beneden. Zie je, ik hoefde alleen maar op verder een lapje grond, de visscherij. Spr. is er tegen in deze een persoonlijke uit zondering te maken. Wil men de bijdrage verhoogen, dan moet dit voor allen gebeu ren. Dhr P o 1 e y wil, na een opmerking van dhr Lenshoek, de extra toelage op f 100 terugbrengen. Dan komt men aan f 300, het oorspronkelijke bestuursvoorstel. Dhr Lenshoek is er tegen in deze vergadering een besluit te nemen. Dhr In 't Anker sluit zich bij deze woorden aan. Spr. is er tegen op een eens genomen besluit terug te komen. In de vorige vergadering is deze kwestie in den breede besproken. Wil men toch verhoogen, dan een voorstel in de volgen de vergadering voor allen. Aldus wordt besloten. Hierna is het jaarverslag en de vast stelling van de rekening 19331934 aan de orde. De rekening sluit met 165.084.70 gulden in uitgaven en 181.029.44 gulden in inkomsten. Dhr P. O e 1 e. brengt verslag uit. De commissie wijst op de achterstallige pacht die 1 Mei nog f3500 bedroeg. Verder me moreert de commissie nog dat de post on derhoud gebouwen belangrijk overschre den is, door het in orde maken van het gebouw aan de Kade en inrichten van de archiefkamer. De commissie bevond de rekening keurig in orde en adviseert tot goedkeuring. De secr. dhr M o I antwoordt dhr Lens hoek, dat intusschen nog f 1200 van de achterstallige pacht binnengekomen is. De rekening wordt z.h.st. aldus vastge steld. Ter tafel komt een voorstel tot verkoop aan het Rijk van een gedeelte lang 414 M. van den bij het waterschap in onderhoud zijtnden Vlaakschen Zoutewwg. Het be stuur verkrijgt in deze machtiging de zaak op de voor het waterschap meest voordeelige wijze te regelen. Vervolgens is een bestuursvoorstel aan de orde tot het heffen van leges, betref fende certificaten van goed gedrag, af schriften rekeningen, inzage diverse stuk ken, enz. Dhr Lenshoek wil dit voorstel aan houden opdat de ingelanden zich kunnen voorbereiden. Spr. vraagt het concept ter inzage te zenden. Enkele leges lijken hem niet billijk. Aldua wordt besloten. Voorts stelt het bestuur voor, om met den heer M. Smits te Schore een overeen komst aan te gaan, tot het doen verval len van duiker nr 13. Het waterschap zal hier f300 voordeel van hebben. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag informeert dhr Lens hoek o.a. of er geen reden is om de lee ning van 4% pet. te converteeren in een tegen lager rentetype. Spr. wil verdei' een speciale vergadering beleggen en daarop beslissen om ook de bebouwde eigendommen volgens de belastbare op brengst aan te slaan. De v o o r z. merkt op, dat dit onder werp in studie is. Dhr Lenshoek: er is niets aan te be- studeeren. De zaak is zoo helder als glas. Dhr G. Z a n d e e merkt op, dat het bestuur toch dient te berekenen wat aan te slaan is en welk percentage, opdat daarmede eenig voordeel te bereiken is. Spr. heeft de berekening gemaakt tegen 4 pet. en dan komt men aan f 28.ÜOO. Spc meent, dat het percentage tusschen 4 en 6 pet. zal moeten liggen. Dhr In 't Anker merkt op, dat de be rekening niet zoo eenvoudig is, als dhr Lenshoek denkt. Men moet ook de bil lijkheid betrachten. Spr. heeft b v. zijn eigen gemeente nagegaan, die f 1000 op zal moeten brengen. Maar daar zal men hoofdzakelijk menschen mee treffen, die reeds als ingeland betalen. Ook zal men anderen, b.v. voor aanleg spoorweg, laten betalen, die daarvoor reeds als inwoner eener gemeente betalen. Men zal er heofd- zakelij'k den groot-grondeigenaai, die meest buiten de provincie woont, meue bevoordeelen. Spr. is niet van de billijk heid overtuigd. Onze vaders deden beter en hebben hun lasten niet op hun mede- menschen gelegd, maar ze pakten zelf aan. Een vergelijking in deze met andere polders gaat niet op. Het zou iets anders zijn, als men om bijzondere hooge kosten, b.v, van een dijkval, extra-bijdragen moest heffen. Dhr Lenshoek merkt op, dal, deze kwestie niet ter tafel is. Er wordt slechts me zelf te letten," vervolgde ze met een tikje droefheid in haar stem, „en daar door heb ik misschien slechte gewoonten aangenomen. U moet ze me maar weer zien af te leeren, juffrouw Cleveland." Toen de thee gedronken was, de honden gevoerd en voldoende aangehaald en ge streeld, stelde juffrouw Durnford voor naar boven te gaan en Ruth volgde haar de breede, mooie trap op en daarna een gang door, die wel voor een schilderijen galerij had d'oor kunnen gaan. Aan het eind daarvan opende juffrouw Durnham een deur. Samen traden ze een groote vroolijke kamer binnen. Een vlam mend vuur brandde in den haard. De meubelen waren van Spaansch mahonie hout, behalve het bed, dat van geel ko per was. Ruth voelde zich verlegen, toen ze rondkeek. Zeker had nooit een juf frouw van gezelschap zoo'n luxueuze ka mer tot haar beschikking gehad. Juf frouw Durnford's scherpe oogen schenen haar gedachten te lezen. ..Kijk. ik ben blij. dat het je hier be valt," riep ze hartelijk uit; „en het doet er niets toe, wat Susan denkt, want het zijn haar zaken niet, welke kamer jij zult bewonen. Deze kamer was logeerka mer; er zijn er trouwens nog drie of vier op deze gang, maar ze worden nooit gebruikt, omdat ik kind noch kraai in deze wereld heb, zelfs geen achternicht een onderzoek gevraagd en straks kan hot voor en tegen besproken worden Dhr In 't Anker zegt, dat hij dit al leen in 't algemeen belang wilde opmer ken, opdat het publiek zal weten, hoe sommige ingelanden er over denken. De v o o r z. wil alleen opmerken, dat er toch wel kosten van vallen te dokken waren. En het heeft hem getroffen, dal men even over den nieuwen val verschrikt was, maar ineens was dit over en nu spreekt niemand er meer over. Intusschen sluit spr. zich hij de opmerkingen vau dhr Lenshoek aan. Verder deelt hij nog mede, dat de val plaats vond precies op de grens van de Breede Watering en den Wilhel- minapolder. Griezelige vondst te Hontenisse. Toen de landarbeider G. te Hontenisse bezig was met „zandschieten" in het z.g. Kerkpadje, dat Kuitaart met Lamswaar- de verbindt, stuitte hij op een diepte van ongeveer 20 c.M. op een menschelijk hoofd. De man graafde door en vond een volledig menschelijk geraamte, met de beenen op de borstkas gedrukt en met aangezicht naar beneden gekeerd. Men heeft vastgesteld, dat het lijk ver borgen moet zijn geweest in een houten koffer van ongeveer 1 M. lengte. Uit de ligging van het geraamte kon men duide lijk zien, dat het lijk op onmenschelijke wijze in de kist is gestopt. Het gerucht doet de ronde, dat men hier te doen heeft met de stoffelijke res ten van zekeren J. F., die twintig jaar geleden spoorloos verdween en welke ver dwijning de justitie nooit heeft kunnen ophelderen. Middelburg. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit nummer voorko mende advertentie betreffende den bloempjesverkoop ten bate van het T.B.G. Fonds „Draagt elkanders lasten" op Don derdag a.s. Kloetlngs. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is door B. en W. benoemd dhr G. de Ruiter, ambtenaar ter secretarie van Veere, wonende te 's Heer Arendskerke. Heden had op den 's Gravenpolder- schen weg een botsing plaats tusschen een motorrijder en een rijwielrijder. Op het rijwielpad reed de wielrijder B. uit 's Heer Arendskerke in de richting 's Gravenpolder, terwijl de motorrijder eveneens in die richting reed. Plotseling reed de wielrijder naar de andere zijde van den weg, doch werd daarbij door den motorrijder gegrepen. Hij kwam op den weg te vallen en liep een wonde aan hot hoofd op, zijn rijwiel werd ernstig ke- schadigd. De moterrijder liep geen verwondingen op; zijn motor werd eenigszins bescha digd. De wielrijder is per auto naar zijn we ning vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wemeldinge. Ook dit jaar organiiee.it de Bloemenvereeniging „Floralia" weer een bloemen- en fruittentoonstelling. Er zijn voor alle afdeelingen veel inschrij vingen binnengekomen, zoodat reeds te voren vaststaat, dat er weer zeer veel moois te zien zal zijn en bijgevolg ook, dat het aan belangstelling van de zijde van het publiek weer niet zal ontbreken. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, wordt de tentoonstelling Dinsdag middag door burgemeester P. J. Keijzer geopend. lerseke. Gezamenlijke Postduivenver- vereenigingen van lerseke vlogen natio naal van Parkestone. Afstand 20J K.M.. Los 11 uur. 1, 18, S. Paauwe, 2. P. Lindenberg, 3, 6, 12, 19 en 21, W. van Haver; 4, 7, 20, L. Schipper, 5, 11, A. Pols, 8, M. Bom, 9, 15, M. de Koeijer, 10 Joh. Bom, 13, A. Vermast, 14 D. v. Boven, 16, P. de Koey- er, 17, G. J. van Es. le duif 2.56.43 u.; laatste 4.07.15 u. De bond van Zeeuwsche mossel- kweekers heeft als eerstaangewezene voor lid Nederl. Visscherij-centrale benoemd de heer Mr. A. J. van der Hoeven, bur gemeester van Tholen, voorzitter van bo- vengenoemden Bond. Met de verzending van mosselen naar België gaat het zeer goed. De vraag is goed en vooral Brussel gebruikt veel mosselen. Naar Duitschland, tengevolge van de financieele moeilijkheden, wordt om van tijd tot tijd bij mij' te komen lo- geeren. Maar toen ik schreef, dat de blauwe kamer voor je in orde gemaakt moest worden, omdat die recht tegenover de mijne is, wel toen voelde Susan zich gewoon beleedigd en we hebben hevigen twist gehad, voor ik haar tot rede kon brengen." „Maar Susan had gelijk, deze kamer is veel te mooi voor mij, juffrouw Durnford. Elke kamer hier in huis zou goed ge noeg voor me geweest zijn," en toen Ruth dit zeide, glimlachte een ongeziene toe hoorster, die juist aan wilde kloppen bit ter en mompelde: „Dat zou ik ook zoo denken." „Binnen", klonk er na het kloppen. „0, daar heb je Susan," riep juffrouw Durn ford, toen een groote vrouw met een ern stig gezicht, gekleed in een zwart zijden japon de kamer binnentrad. Ze droeg een groote, witte schort van geplooid netel doek, een horloge was oip haar borst ge speld. Als ze niet zoo strak gekeken had en de dunne lippen zoo stijf op elkaar geklemd hield, zou Ruth haar bepaald een knappe vrouw gevonden hebben. Maar nu maakte ze zoo'n stuggen, kou den indruk, dat de arme Ruth ervan schrok. Toen zag ze, dat juffrouw Durn ford haar vriendschappelijk, vol toege negenheid begroette; maar ze zou nog wel leeren, dat Susan het zoo kwaad niet heel weinig gezonden. De mosselkweekers gevoelen er weinig voor om maandenlang te moeten wachten en verkoopen dan lie ver niet, De qualiteit is zeer goed tot ma tig, naar gelang de plaats waar ze van daan komen. Over het algemeen zijn de kweekers tevreden. De prijs is niet schit terend, maar men hoopt, dat het regee- ringsingrijpen betere prijzen tengevolge zal hebben. Arnemuiden. De afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield andermaal een schietoefening in het prijsschieten. De door de Landstormcommissie beschik baar gestelde prijzen werden door de vol gende schutters gewonnen. Maximum aantal punten 50. G. Schoevers 49 p. le prijs; P. de Nooijer 49 p., 2e pr.; J. de Ridder 49 p., 3e pr.; J. Siereveld 48 p., 4e pr.; P. Boone 48 p., 5e pr.; en J. Cor- nelisse 48 p., 6e pr. Daar er slechts zes prijzen beschikbaar waren, kon aan de overige schutters geen prijs worden uit gereikt. Domburg. De vlaggetjesverkoop voor de Ghr. actie in de Weermacht bracht ruim f37 op. Wissenkerke. Tot waarn. ontvanger griffier van den Onrustpolder is benoemd dhr J. Geuze alhier. Voetbal. Kapelle. De eerste nederlaagwedstrijd tusschen Kapelle II en Wemeldinge I werd door Wemeldinge I met 31 ge wonnen. lerseke. Voetbalwedstrijd tusschen ler seke II en Zwart-Wit I (kampioen van de afdeeling Zaterdagmiddagcompetitie). Ge wonnen door lerseke II met 61. Voetbalwedstrijd tusschen Goes Ju niores en lerseke Juniores. Rust 21 in 't voordeel van laatstgenoemde. Einde 6 2 in 't voordeel van eerstgenoemde. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Harderwijk, W. J. van Lok horst te Hilversum, G. B. Holland te Put ten en J. Vermaas te Hoogeveen. Geref. Kerken. Tweetal te Loppersum. W. J. van Enk te Vries en G. J. Hoytema te Kooten. Beroepen te Hoek van Holland, H. de Jong, cand. en hulppr. te Voorburg. Aangenomen naar Tzum, Dr G. v. d. Linden, cand. te Leeuwarden. Bedankt voor Leens, G. J. Hoytema te Kooten. Voor Nieuwolda en Opeinde- Nijega, Dr J. v. d. Linden, cand. te Leeu warden. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Assen, D. Henstra te Dokkum. Emeritaat. Het Prov. kerkbe stuur van Gelderland heeft ds Hage tj 's Heerenberg op verzoek tegen 1 October emeritaat verleend. Ds Hage zal 30 Sep tember zijn afscheid prediken. Kloetinge. Door B. en W. is benoemd tot tijdelijk hoofd der gemeentebewaar- gchool mej. H. Klap te Wemeldinge, zulks met ingang van 1 September. Weer een proces-verbaal tegen H. Th. Roelofsen. Tij dens een rede welke de heer H. Th. R'oe- k'fsen dezer dagen te Golmschate voor de Nationale Slagersvereen. heeft gehouden, heeft hiji o.a. uitlatingen gebezigd, waar voor door de politie proces-verbaal tegen hem opgemaakt werd. Boomgaarden in woes- tijn. In de zandvlakten van de Kara Kum-woestijn, ten Oosten van de Kaspi sche Zee in Midden-Azië, worden thans pogingen aangewend om boomgaarden aan te leggen. Reeds is men er in geslaagd in deze vlakten gerst, graan en rijst te verbouwen, waarvan de oogst, de omstandigheden in meende, als men bij de eerste kennisma king wel zou denken, en dat ze, ondanks haar scherpe tong en norsche manieren, heel veel hield van haar meesteres. „Waarom ben je me niet wat eerder komen begroeten, jij' koppig schepsel," vroeg juffrouw Durnford op haar leven dige manier. „Dit is juffrouw Cleveland, Susan, en jij moet haar onder je bescher ming nemen en probeeren het haar zoo prettig mogelijk te maken." „Ik tracht altijd mijn plicht te doen, juffrouw Jem," antwoordde Susan, er zorg voor dragend, niet naar de nieuwe gezelschapsjuffrouw te kijken, terwijl ze sprak. „Ik heb uw koffers uitgepakt, terwijl u thee dronk en misschien zoudt u zoo goed willen zijn me te zeggen, waar ik alles moet laten," en Susan's stem klcnk zoo streng berispend, dat het bloed haar meesteres naar de wangen steeg. „Nu zie je zelf," zeide ze klagend, zich tot Ruth wendend. „Heb ik je niet gezegd, dat Susan me een standje zou maken over mijn buitensporigheid? Maar ik zal je wel tot zwijgen brengen, Suusje; ik heb je het mooiste cadeautje meegebracht, dat je je voor kunt stellen"; maar „Suusje" wilde zich niet laten omkoopen. „Ja, u heeft geld genoeg om zich aller lei gekke bokkesprongen te veroorloven, juffrouw Jem," antwoordde ze. „Maar het Ingezonden Mededeeling. I Fijn van imaak on geur. Een tractatie oan de koffietafel. aanmerking genomen, zeer is meegeval len. Watermeloenen zijn ook reeds geteeld, en men heeft hoop, ook met de vracht- boomen goede resultaten te bereiken. Aan brandwonden over leden. Vrijdag trok in een onbewaakt oogenblik het 2-jarig zoontje van de fa milie G. v. d. B. te Oudenbosch een pot kokende aardappelen van de kachel, waardoor de arme kleine het kokend wa ter over het lijfje kreeg, dat deerlijk met brandwonden werd overdekt. Opgenomen in het St. Elisabethgesticht is de kleine daar aan de gevolgen overleden. Lijk op de spoor Ij aan Gistermorgen is op het baanvak tusschen Apeldoorn en Essel het lijk van een mans persoon uit Apeldoorn gevonden. De man bleek door een trein overreden en gedood te zijn; hij was zwakzinnig. Wonderbaarlijke redding. Gidsen zijn er in geslaagd op de Nan- tillions-gletscher een alpinist te redden, die acht dagen in een gletscherspleet, 18 M. onder den gletscher, had doorgebracht. De man heeft zich in het leven gehouden met chocolade, een kaars en wat druiven. Hij had de brigades, die tot zijn redding waren uitgezonden, boven zijn hoofd over den gletscher hooren loopen. Wonder boven wonder is er van den alpinist slechts één voet bevroren. Kanovaarder doet kranig werk. Gistermiddag is te Zandvoort een ongeluk aan het strand bij het baden ge beurd, dat nog wondergoed is afgeloopen. Een familie uit Amersfoort, bestaande uit man en vrouw, waren in zee aan het baden, toen zij beiden plotseling door den sterken stroom, die langs de kust liep, werden meegetrokken. De man zag nog kans den beganen grond weer te bereiken, doch de vrouw was tegen den stroom niet bestand en dreef zee in. Een tot nu toe onbekende kanovaarder zag het ongeluk gebeuren en snelde direct naar de plaats des onheils toe om de vrouw te hulp te komen, wat gelukte, zoodat de drenkelinge de kano kon vasthouden. Door de hulp, die de kanovaarder haar moest geven, was het hem totaal onmogelijk de kust te bereiken, waardoor de boot nog een halven kilo meter bijna afdreef. Inmiddels was het ongeluk ook door anderen bemerkt; leden van de Zand- voortsche reddingsbrigade togen er dade lijk met de vlet op uit en namen de vrouw in hun boot mee naar land. Het slacht offer had reeds het bewustzijn verloren, doch den ontboden geneesheer gelukte het haar na eenigen tijd bij te brengen. Des avonds is de vrouw per trein naar haar woning te Amersfoort vervoerd. Door de krachtdadige hulp van den onbeken den kanovaarder die na aankomst op het strand in het publiek verdween is erger onheil voorkomen. Tegenwoordigheid van geest. Zaterdagmiddag wilde een 14- jarig te Deventer woonachtig meisje op het perron van het Staatsspoorstation, uit een Dieseltrein stappen, welke zich op dat oogenblik juist in beweging zette. De jonge dame viel tusschen het perron en den trein, doch door dat zij stil bleef liggen, reed de trein langs haar heen en zij kreeg geen letsel. Duitsch journalist ver dronken. Gisteren is te Edam het lijk aangebracht van een Duitscher, die vol gens op hem gevonden papieren Hans Becker heette, geboren 23 Mei 1900 in een plaatsje in Würtemberg, van beroep jour nalist, woonachtig te München. Hij heeft van 20 op 21 Augustus te Enkhuizen gekampeerd en is vandaar op 21 Augustus terwijl er een stevige bries woei, met een opvouwbare kano, voorzien van een zeil tje, naar Kampen vertrokken. Deze tocht verstand komt met de jaren en de jaren zijn er nog niet. Uw vader zaliger zou zich in zijn graf hebben omgedraaid, als hij wist, hoe u met het geld smeet, dat wil ik u wel vertellen;" toen verliet ze nog mop perend de kamer. Juffrouw Durnford lachte maar eens. „Wat heeft die Susan het weer te pak ken. We zullen op onze tellen moeten pas sen, juffrouw Cleveland. Ze is boos over mijn verkwisting. Ze kan nooit velen, dat ik zonder haar naar Londen ga. Nu moet ik maar naar haar toe gaan en probeeren het weer goed te maken. Wil je Dorcas hebben om je te helpen? Neen; dat dacht ik wel," toen Ruth ontkennend het hoofd schudde. „Ik kon ook nooit iemand om me heen velen, behalve Susan en aan haar ben ik zoo gewend, dat ik haar voor geen geld ter wereld zou willen missen." Het kostte Ruth niet veel tijd om haar koffer uit te pakken en haar goed op te bergen in de groote kleerkast en toen ze zich verkleed had, ging ze zitten en schreef een kort maar hartelijk briefje aan Lucia, waarin ze haar eerste indruk ken van de „Dene" beschreef. Nauwelijks was ze hiermee klaar of juffrouw Durn ford verscheen weer, in een prachtig be werkte middag-japon van oud-roze zij met kant afgezet. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2