nen aan Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten onshebben lebben van jiin, of der- kwijls een aedervenl :chts 52 cl. doosje mei inbegrepen). lit van Ged. jluit van den ie de jaar- snst van den Ged. Staten wedden van ringsdienst Deind in een et gasbedrijf unk en Min ting worden dslagen van Ike een sala- (00, zulks in ensioensstor- rooting 1934, eze wijzigin- :en is aange- wijzen daar- subsidie aan hooge rente- enz. or B. en W. hiermede re in dit ver- L935 uit het )t Rijk voor tan deze ge ien bijgedra- o-g 40 pet. en e jaren voor tgegeven, zal 1935 de ge ien waarom vele dingen hun voor gen worden stemming rooting voor euringsdienst .euringskring i bedrag van ionversie van bij de heer ïoewel hij1 dit eerste jaren zal. :king van de rwedden der •zitter mede, zooals voor gemeente, bij ring van den heeftlater ii vastgesteld. Ie intrekking egenover de beide wet- jn het onbil- le Kroon 'het ekking onder dit aan, Ged. ming der ge- nens de com- an door den erd is deze goed meisje, ;ich wat van onheid bent", Maar ik was cwijls heb ik de meisjes ten om mijn ch noemden." antwoord- weet zeker, beest heeft uitpuilende iegon vroolijk g e alleen maar zijden jurken die mijn gekost had, zoo arm als je Hortense naai, die de jen aanzette. heele piet; dat niemand de familie luden. En op iemand goed ach, wat had jetje afwezig, n onwillekeu- kleintjes. vervolgd.) tel en goed te keuren, waarbij nog opgemerkt wordt, dat gebleken is, dat f 74 te betalen was van één met Rijkssubsidie gebouwd plaatsje als eerste anuiteit door den be woner. Na het afsluiten der rekening had de betaling inmiddels plaats gehad. De voorzitter deelde de loop van deze zaak mede, en zeide toe, dat B. en W. een wakend oog hierop zullen houden. De rekening sloot metgewone dienst in komsten f 169895,07, uitgaven f 164744.31, batig saldo f 5150.76. Kapitaaldienst in komsten f 23238.62, uitgaven f 37500.90, nadeelig saldo f 14262.28. Ook de rekening van het Burg. Arm bestuur over 1933 wordt goedgekeurd tot een bedrag van inkomsten f 11944.89, uit gaven f 10480.50, en een batig saldo van f 1464.39, waarbij de commissie bezwaar maakt tegen de achterstallige pachten over 1930, welke daarop nog voorkomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Burkunk hoever het staat met de trottoirs der Hoofdstraat te Hansweert. De voor zitter zegt nog niet veel te zijn gevorderd. De heer Burkunk meent, dat men zich niet moet laten dwingen door een drietal bewoners. De voorzitter zegt, dat de plan nen voor een andere straat hem gewenscht voorkomen; later zullen de goede resul taten de onwiWigen misschien wel doen veranderen. De 'heer Sinke informeert naar de plan nen ter verbetering Zanddijk, waarop de voorzitter inlichtingen geeft. Na instal- leering der gascommissie sluiting. Ellewoutsdijk. Het bestuur van het waterschap Ellewoutsdijk heeft aan den heer H. Koole te Ellewoutsdijk op diens verzoek met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend uit zijne functie van Waterbouwkundig ambtenaar a/i. Serooskorke (W.). Maandagavond werd ledenvergadering gehouden van de ijs vereen. „Nooit Gedacht" alhier. Nadat de gewone werkzaamheden, w.o. verkiezing van twee aftredende Bestuursleden, dhrn A. Seijs en H. Janse Cz., welke met bijna alg. at. werden herkozen, had plaats ge had, werd, nadat enkele ingekomen stuk ken 'betreffende de aankoop van een eigen ijsbaanterrein zijn voorgelezen, door den voorzitter hierover nadere uiteenzetting gegeven. Uit deze mededeelingen bleek, dat t'hans deze transactie definitief tot stand kan worden gebracht, zoodat, zoo dra eenige werkloozen als werkzoekenden alhier staan ingeschreven, practisch werk aan het terrein kan worden verricht. Had het bestuur zijn plan kunnen verwezen lijken. door gedeeltelijke ruiling van grond met een naastaanliggend grondbezitter, dan was een ijsbaan geprojecteerd van drie banen ter lengte van plin. 200 M. Nu zal echter moeten worden volstaan met 2 banen van genoemde lengte en ver moedelijk één baan van plm. 100 M. lengte, wat toch nog in uitzicht stelt een degelijke schaatsoppervlakte. Op verzoek deelt de voorzitter nog mee, dat 75 rentelooze en 399 rentegevende obligaties zijn geplaatst, terwijl toezeg ging is gedaan, dat bij behoefte nog aan- deelen kunnen worden ondergebracht. Hij deelt voorts mede, dat leden-aan deelhouders worden verzocht, deze Za terdagavond a.s. ter verzilvering aan te bieden en de niet-leden aandeelhouders in de week a.s. zullen worden bezocht ter voldoening daaraan. De voorzitter brengt dank aan het Ge meentebestuur voor de medewerking en aan de leden- en verdere aandeelhouders voor hun bereidwilligheid om 'het uit te voeren plan financieel mogelijk te maken. Enkele vragen bij de rondvraag ge steld worden door den voorzitter bevre digend beantwoord. Namens de leden neemt dhr P, den Hollander het woord om 'het bestuur dank te brengen voor de zeer vele, tot heden met succes, gevoerde voorbereidende werkzaamheden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Tholen. Naar wij vernemen zal de cur sus in handwerken enz., gegeven in de O. L. school door de dames Geluk en Kwelhorts, eerstdaags worden opgehe ven. Waarschijnlijk zal hiervoor in de winteravonden een herhalingscursus voor naaien en nuttige handwerken in de plaats komen, waarbij dan door de on derwijzeressen der O. L. S. les zal wor den gegeven. Veere. Gisteravond hield de afd. Veere van den B. V. L. haar jaarlijksche schiet wedstrijd. De uitslag was: Jan Mesu, le prijs, 94 punten; D. Midavaine, 2e pr., 93 p. Na kampen: 'G. M. Douw, 3e pr., 91 p.; J. Bakker, 4e pr., 91 p.; D. Kasse, 5e pr., 91 p.;-S. Kodde. 6e pr., 90 p.; D. Verhoe ve, 7e pr., 90 p.; J. Leer, 8e pr., 89 p.; P. de Jong, 9e pr., 89 p.; D. de Jong. 10e pr., 89 p.; P. Karman, lie pr., 89 p.; J. Prancke, 12e pr., 89 p.; J. v. Keulen, 13e Pr., 87 p.; M. Hoogedeure, 14e pr., 86 p.; J. Verton, 15e pr., 83 p.; P. Maljaars, 16e pr., 81 p.; F. Onderdijk, 17e pr., 72 p. Brulnlsse. Gisteravond vergaderden al hier in hotel Storm de landbouwers werkgevers met de besturen van den Ghr. Landarbeidersbond met als spreker dhr Stokman en de Moderne Landarbeiders- bond met als spreker dhr Bax, om te komen tot vaststelling van een looncon- tract voor de landarbeiders. Besloten werd een commissie te be noemen om contact te zoeken met de na burige gemeente Oosterland, om geza menlijk tol overeenstemming te komen over het uit te keeren loon, daar verschil lende boeren uit Bruinisse met Ooster- landsohe arbeidskrachten werken. Deze commissie werd gevormd door de heeren F. D. van Vessem, M. J. Klompe en L. Lemsom. Kals. Maandagmorgen vergaderde de Gemeenteraad, Voorzitter de burgemees ter. Afwezig met kennisgeving dhrn Th. Maat en J. Eikenhout. De opcenten op grondlasten werden ge bracht op gebouwd 80 en ongebouwd 20; voorheen gebouwd 40 en ongebouwd 10. Opcenten personeele belasting werden ge bracht op 30f-voorheen 50 opcenten. Hierna kwam aan de orde de gemeen terekening over 1933. Ontv. f 24.851,56, uitgaven f 22.406,81. goed slot f 2384,15. Kapitaaldienst: ontvangsten en goed slot van f 362,63. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Hierna sluiting. Zierikzee. De nieuw benoemde burge meester Jhr Mr J. Schuurbeque Boeye, werd 22 October 1891 te Middelburg ge boren. Hij is thans commies bij het Cen traal Bureau voor de Statistiek te 's-Gra- venhage. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Barneveld, J. W. van Lokhorst te Hilversum; voor Jutrijp- Hommerts, J. van der Heide te Minnerts- ga; voor Rijssen, A. F. P. Pop te Monster. Geref. Kerken. Tweetal te Dokkum, J. R. Sybrandy te Zwartebroek en D. Zwart te Aalten. Beroepen te Monster, J. W. de Jager te Diever. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek, D. Henstra te Dok kum. Te Eindhoven, N. Brandsma te Bunschoten. Het bezoek aan Rijks- Land- en Tuinbouwscholen. Zooals vroeger werd gemeld, hebben de drie centrale landbouworganisaties aan den Minister van Economische Zaken een adres gericht, waarin verzocht wordt, het aantal en het bedrag der studiebeurzen voor het bezoeken van land- en tuinbouw- winterscholen te willen verhoogen, in ver band met de groote financieele moeilijk heden, waarin vele land- en tuinbouwers verkeeren en waardoor zij' hun zoons moeilijk uit het bedrijf kunnen missen. De Minister heeft op dit verzoek gun stig beschikt, en ook voor het studiejaar 19341935 zullen op ruimere schaal dan voorheen studiebeurzen worden beschik baar gesteld. i Met vuur gespeeld. Gister middag heeft te Apeldoorn een ernstigo brand gewoed, waarbij twee boerderijen en bijgebouwen door het vuur zijn ver nield. D'e brand ontstond in een hooimijt staande op het erf van den heer Beekman aan den Beemterweg. Het vuur tastte via een wagenschuur de boerderij van den heer Beekman aan, die weldra ten ge volge van den vrij sterken wind geheel in vlammen stond. Een regen van vonken kwam terecht op de aan de overzijde van den weg gelegen boerderij van den heer Koetsier, die eveneens afbrandde. De schade, welke zeer aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. Veimoed- de men aanvankelijk, dat de oorzaak aan hooibroei te wijten was, bij een nader on derzoek bleek, dat een kind in de nabij heid van den hooiberg met vuur had ge speeld. Voor de tweede maal leute. In Joego-Slavië is het thans voor de tweede maal van dit jaar lente. In 'ver scheidene deelen van het land slaan de seringen en viooltjes voor de tweede maal in bloei. Ook de vruchtboomen bloeien opnieuw en de boeren verwachten een tweede ap pel-, aardbeien-, pruimen- en kersen- oogst. De eerste lente in Joegoslavië van dit jaar was zeer vroeg en zeer warm. Kinderverlamming. Een geval van kinderverlamming heeft zich te IJmuiden-Oost in het gezin B. voor gedaan. Het slachtoffer, een jongetje van zes jaar, is naar het St. Anthoniuszie- kenhuis overgebracht. Dierentrouw. Een treffend staaltje van dierentrouw heeft zich te Horssen voorgedaan. Bij een boer kwam gisteren een paard aanloopen, dat door dezen landbouwer ruim zestien jaar gele den aan iemand in Nijmegen was ver kocht. Bij: onderzoek bleek bet trouwe dier uit een weiland te Beuningen wegge- loopen te zijn, vanwaar het over een af stand van ruim 20 K.M. den weg naar zijn ouden baas over den "Waaldijk had ge volgd. Vliegtuig-zaaimachine. Het vliegtuig wordt op de groote collec tieve boerderijen steeds meer gebruikt, al dus meldt het agentschap Tass. Het spe ciaal daarvoor ingerichte toestel „AP", dat 200 K.G. zaad kan bevatten, kan op één dag 100 H.A. land bezaaien en ver vangt 5 tractors met 10 zaaimachines. In dit voorjaar zijn in de sovjet-unie door vliegtuigen ongeveer 100.000 H.A. bezaaid. Ook wordt het vliegtuig gebruikt voor de bestrijding van schadelijke insec ten, vooral van sprinkhanen. Wolven in de Apennij nen. In het Toscaansch-Emiliaansche gebied der hooge Apenijnen zijn in en kele weken ruim 100 schapen van de daar weidende kudden verdwenen. Later vond men de cadavers verscheurd in het dichte struikgewas. D'e verklaring van deze raadselachtige r feiten werd dezer dagen gevonden door eenige herders, die her en der verspreid troepen wolven ontdekten. Men herinnert zich niet, dat in dit gebied der Apennijnen tevoren wolven zijn voorgekomen. Twee Nederlanders aan gehouden. Markensmokke laars. De Duitsche douane heeft te Elmpt den leider van een reisgezelschap en zijn moeder gearresteerd onder ver denking van markensmokkelarij. De ar restanten hadden voor een reisbureau te Tilburg, waarvan de man directeur is, een reis langs den Rijn geleid. De douane heeft de autobus in beslag genomen, zoodat de deelnemers en de chauffeur met een bus uit Roermond de reis moesten voortzetten. Inbraken opgehelderd. Eenigen tijd geleden werd ingebroken in een proviandloods, die in Hagesteyn by Vianen lag. De politie stelde een onder zoek in en daaruit bleek, dat de inbraak door een paar Rotterdammers gepleegd moest zijn, namelijk door zekeren B. en Van E. Laatstgenoemde is een bekende recidivist. In de woning van de verdach ten werd een huiszoeking gedaan, doch de politie vond daar niets dat van de in braak afkomstig was. De beide mannen waanden zich na de huiszoeking veilig en hadden het gesto- lene naar huis gebracht. Toen voor de tweede maal de politie huiszoeking ver richtte, hadden de rechercheurs meer succes. Zij vonden niet alleen goederen uit de proviandloods maar ook een deel van den inventaris, die gestolen was uit een jacht, dat in de Kreek te IJsselmon- de lag. De twee mannen werden gearres teerd. N.V. Zuid-Preanger Rubbermaatschappij te Middelburg. Volgens het in de vergadering van aan deelhouders op Woensdag uitgebracht verslag over 1933, bleef de tap op de on derneming Agrabinta gestaakt. Tegen het einde van het jaar heeft de directie even wel voorbereidende maatregelen getrof fen om de exploitatie te heropenen, waartoe het herstel van den rubberprijs alle aanleiding gaf. De tap is in Februari hervat. Er zijn voorverkocht van den oogst 1934 80 Engelsche tons standaard smoked sheets k fO.15% Per halve k.g. cif. New-York. Aan de onderneming Agrabinta Is voor de toepassing der ingevoerde rubberre strictie een voorloopige basis productie toegekend van 948.000 halve k.g. voor '34. De directie is ervan overtuigd, dat door deze productieregeling een belangrijke stap is gezet op den weg, die tot een uit eindelijke saneering van de cultuur zal leiden. Zooals reeds eerder gemeld, toont de verlies- en winst-rekening een ver lies van f 48.383.31. Omtrent den gang van zaken bij de dochtermaatschappij, de N.V. Landbouw- en Cultuurmaatschappij „Goenoeng Sin- doer" kan worden medegedeeld, dat de opbrengst van de landzaken f 23.555 be droeg. Daar de verpondingsordonnantie niet toestaat, verliezen in de door den landheer gedreven cultures geleden te compenseeren met de opbrengst der Landzaken, moest een bedrag van f 15.143.40 worden gereserveerd voor te be talen verpondingsbelasting. De rubber-aanplant bestaat uit 2095 bouws met 428.035 boomen, waarvan 1245 Jjouws met 206.169 boomen produc tief. De vergadering keurde verslag, winst en verliesrekening en balans goed en her koos als commissaris dhr J. Ph. M. van 't Hoff te Rotterdam. De tevens voorgestel de statutenwijziging moest worden aan gehouden, omdat daarvoor niet voldoende aandeelen vertegenwoordigd waren. N.V. Rubber-Mij. „Tjibantjet", Middelburg In de Woensdag gehouden vergadering van aandeelhouders bleek uit 'het jaar verslag, dat de tap op de onderneming Tjibantjet in 1933 gestaakt bleef. De ge leidelijke verbetering van den rubberprijs deed het evenwel wenschelijk voorkomen de exploitatie te hervatten, waartoe in Februari 1934 werd overgegaan. Uit den oogst 1934 werden voorverkocht 18 En gelsche tons standaard smoked sheets a f 0.18 per halve K.G., cif New York. Zooals reeds gemeld, sluit de verlies en winstrekening met een verlies van f 17.873,79. Het stemt aldus het verslag ze ker tot voldoening te kunnen constatee- ren, dat de achterliggende jaren een tijd van zeer lage prijzen heeft doorstaan niet alleen zonder genoodzaakt te zijn de on derneming met schulden te bezwaren, doch ook met instandhouding van een deel der kasmiddelen, terwijl de aanplant en de fabriek geheel intact zijn gebleven, zoodat de N. V. van de verbeterde markt positie dadelijk kon profiteeren. Nu bo- vendien de ingevoerde restrictie 't waar schijnlijk maakt, dat de rubberprijs zich tenminste op het huidige niveau zal hand haven, acht de directie de toekomst der maatschappij alleszins gunstig. De 'hevea-aanplant bestond uit 500 bouws productief en 120 bouws niet-pro- ductief. De vergadering keurde het verslag, de winst- en verliesrekening goed en 'her koos tot commissaris dhr Mr P. Dieleman te Middelburg. N. V. Cultuur-Mij. Salatri Plantations. In de Woensdag te Middelburg gehou den vergadering van aandeelhouders der N. V. Cultuurmaatschappij Salatri Plan tations, bleek uit het jaarverslag, dat de oogst In 1933 bestond uit 3.864.28 picols koffie van 893 bouws, en. 365.277 halve K.G. rubber van 2005 bouws. De koffieoogsten hadden wederom te lijden van de ongunstige weersgesteld heid en plagen, als boeboek en aaltjes. De dochtermaatschappij „Karang An- jar" sluit het boekjaar met een verlies van f 14.853,27, na betaling v. f 24.217,89 interest. Terwijl op de onderneming Sa latri de tap nog gestaakt bleef, behaalde de onderneming Sanghyangdainar van de dochtermaatschappij van dien naam een rubberoogst grooter dan was getaxeerd. Hij kon een winst behalen van f 8.054,38, nadat f 11.684,05 aan rente was betaald. D'e verlies- en winstrekening der N. V. zelve toont, als reeds gemeld, een nadee lig saldo aan van f 11.612,91. De cultuurmaatschappij „Bandalaram" waarvan de N. V. de meerderheid der aandeelen bezit, oogstte 3.305.35 picols koffie en sluit haar boekjaar af met een verlies ad f 4.872,20. Van den koffieoogst 1934 der onderne ming „Karang Nongko" en van dien der onderneming „Karang Anjar" van de gelijknamige dochtermaatschappij werden voor-verkocht 4000 picols Robusta-koffie. W. I. b. ongesorteerd a f 15.50 per picol, netto goedang Soerabaia. Uit den oogst 1934 van de „Sanghyang- damar" werden voor-verkocht 36 E. tons en 20 tons standaard crêpe a NCF resp. 16/4 en 21^4 c. per h.k.g. cif. New-York. De maatschappij en haar dochtermaat schappijen hebben een vrij belangrijke schuld aan achterstallige erfpachtscanon en verpondingsbelasting. Tot dusver is 'het gouvernement zeer ter wille geweest met het verleenen van uitstel van betaling voor deze bedragen; het is ten zeerste te hopen, dat deze cle mente houding voorshands bestendigd blijft. De kostprijs van de koffie was f 18.25 de gemiddelde netto verkoopprijs f 17.16 per picol. De vergadering keurde het verslag, de winst- en verliesrekening goed en her koos als commissaris dhr J. Ph. M. van 't Hoff te Rotterdam. N.V. Cultuurmaatschappij „Soember Moedjoer" te Middelburg. Volgens het jaarverslag, uitgebracht in de Woensdag gehouden vergadering van aandeelhouders bedroeg de oogst over 1933 8.127.20 picols koffie en 634.084 halve k.g. rubber. Als gevolg van ongunstige weersom standigheden en natuurlijke plagen ble ven de koffieoogsten der ondernemingen Soember Moedjoer en Bantaran wederom beneden het normale. De cultuurmaat schappij „Djenang" sluit met een verlies groot f20.451.01, waarin begrepen is f 10.196.44 rente. Zooals reeds gemeld toont de verlies- en winstrekening der vennootschap een verlies aan groot f 18.784.51. De beide rubberondernemingen daaren tegen profiteerden van de geleidelijke stijging van den rubberprijs, zoodat de landbouwmaatschappij „Goenoeng Rowo na betaling van f 12.321.60 interest een winst boekte van f 14.028.30. Van den koffieoogst in 1934 te behalen zijn voorverkocht 4000 picols Robusta W. I.B. der onderneming Djollong, ongesor teerd NCF 17 per picol f.o.b. Semarang; 2000 picols Robusta W.I.B. der onderne ming Bantaran ongesorteerd ft NCF 18 per picol franco Goedang Soerabaja. De rubberoogst 1934 der beide onder nemingen wordt door den Superintendent met inachtneming van de ingestelde re strictie, getaxeerd op 690.500 halve K.G. Hiervan zijn op contract verkocht 60 Engelsche tons standaard smoked sheets a NGF 0.15^4 per halve Kg. cif, New- York, benevens tons a NCF G 0.1914 per halve kg. cif Liverpool. De vergadering keurde zonder discus- cussie het verslag alsmede de verlies- en winstrekeningen en balansen, zoowel van de maatschappij zelve als van de dochter maatschappij „Goenoeng Rowo" en „Djenang" goed. Zij herkoos als commissaris den heer Gh. D'ochen te Hoei (België). Branden. DREUMEL. Terwijl hedenmorgen twee woonhuizen een prooi der vlammen wer den, brak tegen 11 uur opnieuw brand uit in een café en woonhuis aan de Waaldijk. De vlammen sloegen over naar de aangrenzende woning. Dit huis dat met riet was gedekt, stond weldra in lichter laaie. De brandweer bestreed het vuur met alle kracht, doch kon niet voor komen dat beide huizen geheel afbrand den. BUSSUM. In den afgeloopen nacht ont dekte de politieagenten dat de timmerfa briek van de firma Mouissie te Bussum in brand stond. De brandweer heeft met zes stralen het felle vuur bestreden. Fa brieksgebouw en inventaris zijn verze kerd. Explosie op een jacht. ALPHEN a. d. RIJN. Gisteravond heeft op het motorjacht Bosano, dat op het Brasemermeer voor anker lag, een he vige explosie plaats gehad. Bij het aanslaan van den motor, die niet goed functionneerde, vloog deze in brand en onmiddellijk daarop volgde de explosie, waardoor het schip geheel van het water werd gelicht. De ontploffing was in wijden omtrek te hooren. In aller ijl wisten de heer F. en zijn echtgenoote zich in een volgbootje in veiligheid te stellen, van waaruit zij moesten toezien hoe het vuur zich onmiddellijk over het geheele jacht verspreidde, totdat dit ge heel in de diepte verdween. De geheele inventaris, die niet verze kerd is, waartoe o.m. een vrij groot be drag aan geld, een nieuwe fiets en een radiotoestel behoorde, is verloren gegaan. Het fraaie eikenhouten jacht dat ver zekerd is, moet als verloren worden be schouwd. Burgemeester van Heeswljk overleden. DEN BOSCH. Na een kortstondige ziek te is in den ouderdom van 49 jaar over leden de heer G. J. Wagenaar, burge meester van Heeswijk en Dinter en lid der Prov. Staten van N.-Brabant Nieuwe kolenwagons. HEERLEN. De Staatsmijnen hebben in Nederland en in Duitschland een 300-tal nieuwe spoorwegwagons besteld welke van een bijzondere constructie zyn. Deze zullen moeten dienen voor het gebruik bij de overlading van steenkolen aan de havens van het Julianakanaal. Bij het overstorten van de kolen behoeft niet zooals bij de gewone wagons de geheele wagon te worden opgetild, doch de on derstellen blijven op de rails staan. Hier door wordt minder energie verspild, om dat de zware onderstellen niet meer on- noodig de last kunnen verzwaren. Doodelijk ongeval. MILLE. Gistermiddag werd de land bouwster de wed. M. v .d. Boogaard uit Mille, die per fiets reed, door een auto gegrepen en gedood. Zij laat een gezin met deels nog jeugdige kinderen achter. Boschbranden. PARIJS. De boschbranden die uitge broken zijn in de streek van Brignoles in de omgeving van Toulon hebben zich thans reeds over 7 gemeenten uitgebreid. Een oude vrouw die op het land aan het werk was, heeft den dood gevonden in het vuur. Troepen zijn derwaarts ge zonden om het vuur te bestrijden. Aardschokken. ROME. De bevolking van de Liparische eilanden welke ten N. van Sicilië zijn ge legen, werd gisteren hevig opgeschrikt door twee zeer duidelijk waarneembare aardschokken en 'n zwaar ondergrondsch gerommel en 't beginnen van een zware uitbarsting van de Strombolie. Vijf jaar geïsoleerd. REVAL. Naar uit Moskou wordt ge meld is de Russische ijsbreker Krassin er thans in geslaagd bij het Wrangel- eiland voor anker te gaan en de sedert 5 jaar daar geïsoleerde manschappen aan boord te nemen. Deze mannen, voor 'het grootste gedeelte Sovjet-Russisc'he onderzoekers en weten schappelijke assistenen, waren indertijd voor 2 jaar naar het eiland getrokken. Daar het de na dien termijn uitgezon den hulp-expeditie niet was gelukt over het ijs naar het eiland te komen, moest de expeditie noodgedwongen 5 jaar op 't eiland doorbrengen. Door het opraken van de batterijen van de draadlooze ontvangstations waren zij geheel van de buitenwereld afgesneden. Zij hebben zeer veel te 'lijden gehad tengevolge van gebrek aan levensmidde len. MINIAPOLIS. De sedert weken durende staking der expeditie-arbeiders, waarbij ongeveer 6000 arbeiders waren betrokken, is thans met een nieuwe loonovereen- komst geëindigd. Het basis-loon van de in de binnendienst werkzame arbeiders zal 40 cent per uur bedragen, terwijl de koetsier en chauffeurs 50 cent per uur zullen ontvangen. De 'hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland, heeft heden morgen aan het gebouw van het provin ciaal bestuur te Middelburg aanbesteed het vervangen van een gedeelte kademuur in de stadshaven te Veere door een ijzeren beschoeiing met bijkomende werken. Raming f 9300. Inschrijvers: G. v. d. Klippe, Vlissin- ■gen f 10.600; W. Klootwijk Gzn., Papen- drecht f 10.230; Jac. Joh. Jansen, Mid delburg f 10.200; N.V. Sliedrechtsche be- tonijzerbouw v.'h. P. Volk er Th.zn., Slie- drecht f 10.147; N.V van Splunders aan nemersmaatschappij, Ridderkerk f 10.080; firma G. Verwater en Co., Goes f 9980; A. Kelkens, Dordrecht f 9975; N.V. Th. Smeulers aannemersbedrijf, Rotterdam f 9960; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 9930; J. G. Simon, Schiedam f 9910; N.V. C. Kasteleijn en Zoon, Dordrecht f 9868 A. A. de Wilde, Middelburg f 9843; N.V. van Dongen en van Hoven, Dordrecht f 9840; Guis en Rietveld, Rot terdam f9831; N.V. Visser en Smit's aan nemersbedrijf, Papendrec'ht f 9644; N.V. A. van der Straaten Jr.'s aannemersbe drijf, Hansweert f 9500; firma Gebr. Pa rel, Sliedrecht f 9410; J. Blijlevens, Geer- truidenberg f9331; L. J. Dekker, Veere f9280; J. van 't Hoff, Hoek f9195; J. Wisse, Axel f 9178 P. Dekker, Veere f 9108; Iz. Lagasse en Zoon, KoudekeTke f 9060; en N.V. Aannemersbedrijf Volkers Heiwerk, Leiden f 8175. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Aug., 2.30 u. Londen 7.3914-^7.40^. Berlijn 58.13—58.17. Parijs 9.729.7434. New-York 1.451.457/s. Brussel 34.6134.65.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3