De Groote Opmarsch ■van Tuxe HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl kunnen /ij gaan Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie l "AKKER'TJES kosten slechts 52 ct. per 12 stuks. Metalen zakdoosje met 3 stuks 20 Ct. (omzetbelasting inbegrepen]. vo'doende om in de behoeften aan per- i sjiieel te voorzien. Belanghebbenden die aan de eischen voldoen zullen daarom goed doen zich zoo spoedig mogelijk bij het Departement van Financiën aan te melden. Zij die niet in het bezit zijn van het vereischto diploma worden zonder meer afgewezen. Nodcrlands:hc rondvlucht 1934. Evenals hot vorig jaar zal 'ook ditmaal aan de rondvlucht een wedstrijd in het zuiver waarnemen verbonden worden. Daartoe zullen zoowel op het parcours van den 24sten als op het parcours van den 25en Augustus door de goede zorgen van de consuls van den A.N.W.B. een aantal witte kruisen uitgelegd worden. De deelnemende vliegers moeten de plaats dezer kruisen zoo nauwkeurig mogelijk bepalen en deze op hun kaart inschetsen. Niet alleen wordt met dezen wedstrijd een element van spanning geschapen, doch daardoor ontstaat tevens een prik kel om de voorgeschreven route zoo nauw keurig mogelijk te volgen. Een aantal mooie prijzen, bestaande uit kunst- en utiliteitsvoorwerpen alsook me dailles werden uitgeloofd door de Alge- meene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de American Pe troleum Cy., de Bataafsche Import Mij., de Texaco, alsook door Jhr Ir A. Krayen- hoff, de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart en het organisatiecomité. Vorbindende kracht van ondernemers overeenkomsten. Ilet N.V.V. heeft aan de Tweede Ka- mor een adres gezonden nopens het wets ontwerp op de verbindendverklaring van ondernemersovereenkomsten. Het betuigt hierin zijn instemming met het beginsel, dat aan het wetsontwerp ten grondslag ligt- D'e wijze waarop dit beginsel echter is uitgewerkt, kan adressant niet toejui chen. De belangen van de verbruikers zoo wordt betoogd zijn in dit wetsontwerp niet voldoende gewaarborgd. Voorts is de wijze, waarop in het ontwerp een sanctie gesteld is op het niet-naleven van verbin dend of onverbindend verklaarde bedin gen of besluiten, niet voldoende om de juiste naleving van de ministerieele voor schriften te waarborgen. Het zou daarom alleszins aanbeveling verdienen op over treding van deze wet een strafrechterlijke sanctie te verbinden. Ten slotte zal de consequentie van het aannemen van dit wetsontwerp moeten zijn, dat ook wordt overgegaan tot he', scheppen van de mogelijkheid, dat collec tieve arbeidsovereenkomsten verbindend worden verklaard. Ontslagen en loonsverlaging. D'oor aanplakking in de fabriek der firma Jansen en Tilanus te Friezenveen is bekend gemaakt, dat een loonsverla ging van vijf tot tien procent zal worden ingevoerd. Enkele vaste werkers hebben verder schriftelijk bericht ontvangen, dat zij binnenkort ontslagen zullen worden. Zaandam contra de Regeering. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering kwam in behandeling liet Koninklijk Besluit, waarbij de ge meenteraad wordt aangemaand binnen een termijn van drie maanden het Ambte narenreglement aan te vullen, overeen komstig de aanwijzingen daartoe gegeven in de aanschrijvingen van Ged. Staten van Noord-Holland. Burgemeester Ter Laan stelde namens de meerderheid van het college van B. en W. voor aan do regeering te berichten, dat de gemeenteraad bij zijn besluit blijft. Het lid Dorjêe (C.II.) vroeg stemming, waarop de stemmen over het voorstel staakten. Links stemde tegen rechts. In de eerstvolgende vergadering zal dus op nieuw gestemd moeten worden. Verpachting van land in den Wieringermeerpolder. Naar gemeld wordt zal de volgende week een aanvang worden gemaakt met de uitgifte in tijdpacht van een aantal landbouwbedrijven in den Wieringermeer polder. Men zal beginnen met zuiver weidebedrijven. Een gedeelte van het wei land zal dan ec'hter in verband met de tijdsomstandigheden mogen worden ge scheurd. Daarna komen de akkerbouwbe drijven aan de beurt. FEUILLETON. IC) Vrij naar het Engelsch. De grootte van de bedrijven loopt van 20 tot 50 hectaren. Er wordt voor elk te verhuren bedrijf een vaste huurprijs per hectare bepaald, terwijl uit de gegadig den er zijn zeer vele aanvragen een selectie wordt gemaakt. De pachtvoor- waarden zullen overigens weldra in den breede worden bekend gemaakt. Burgemeesters. Bij Koninklijk besluit van 11 Augustus zijn benoemd tot burgemeester der ge meente Itteren J. L. Keijser; tot burge meester der gemeente Z i e r i k z e e Jhr meen te Itteren J. L. Keijsers; tot burge meester der gemeente Vlodrop J. Th. Mooren; tot burgemeester der gemeente Bergharen J. J. C. M. Luske, burgemees ter der gemeente Horssen. Bij Koninklijk besluit is aan J. J. Beu kenkamp, op zijn verzoek, met ingang van 4 September, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Den Ham en aan Jhr O. J. M. van Nispen tot Pan- nerden, als burgemeester der gemeente Groesbeek. Een kano is een roeiboot. De Hooge Raad heeft bij vonnis uit spraak gedaan, dat een kano moet wor den beschouwd als een roeiboot, zoodat in het donker helder wit licht gereed moet worden gehouden. „Niemand kan zeggen, dat ik een on gevoelig man ben, is het wel, Piet?" vroeg hij den grinnekenden witkiel. „Een oud paard is geneigd in slaap te vallen, ten zij je het van tijd tot tijd een beetje kriewelt. Heusch, juffie, Bob en ik ken nen elkaar langer dan vandaag of gis teren." Toen overhandigde juffrouw Durn ford hem de beloofde kwartjes en een brochure, en haastte zich weg. Jufforuw Durnford gaf altijd brochures aan koetsiers, uitgegeven door de Ver eeniging tot bescherming van dieren, waarvan ze lid was. Als kennissen wel eens trachtten haar van die gewoonte af te brengen, gaf ze altijd ten antwoord, dat koetsiers zooveel tijd voor lezen hadden. „Je weet nooit, hoe een stuivertje rol len kan", zei ze dan, „ik denk altijd maar aan die mooie spreuk uit Salomo: „Werp uw brood uit op het water, want ge zult het vinden na vele dagen". Daarom strooi ik mijn kruimpjes maar overal waar de gelegenheid zich voordoet. Teraardebestelling van den heer Fllpse en diens dochtertje. Onder groote belangstelling is gisteren te Westkapelle het stoffelijk overschot van den 'heer Flipse te Kamperland en diens dochtertje, die de vorige week zoo jam merlijk om het leven kwamen, ter aarde besteld. De kist van den vader werd graf waarts gedragen door de getrouwde neven en die van Mientje door de ongetrouwde neefjes. Op het kerkhof werden o.a. opgemerkt, de burgemeester en de gemeentesecreta ris van Westkapelle, de heeren Jhr Mr de Casembroot en J. de Vos; het Dage- lij-ksch bestuur van Wissekerke, 'het on derwijzend personeel van Kamperland, mej. Oele en de heer Di'kkenberg, het hoofd der Openb. school te Geersdijk, de heer De Ruyter en de onderwijzeres, mej. Sanderse, die heer Félius, hoofd der openbare school te Colijnsplaat, benevens kinderen der openbare school van Kam perland en vele andere belangstellenden uit Kamperland. Verder werden nog op gemerkt de heer Wit, inspecteur van hot lager onderwijs, de heer Spinnaay, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Ond. Gen., de heer Robijn, oud-collega van den over ledene, de heeren Heyt en Tavenier, col lega's, mej. Kleyn Brem, leerares aan de meisjes Mulo-school, waarvan de over leden Mientje leerlinge was en een klasse- genoot. Aan de geopende groeve werd 'het woord gevoerd door Ds Tonsbeek, die den over ledene schetste als een besten vader en Mientje als een lief dochtertje. Hoe smar telijk dit verlies moge zijn, getroost zijn zij, die gelooven in het woord Wat God doet, is welgedaan. Spr. herdacht den ontslapene als iemand, die door daden blijken gaf te leven voor zich en anderen als een waar C'hristenmensch; nauwgezet in alles; zich met volle liefde gevende aan de zijnen en zijn evenmensch. Spr. her dacht met waardeering wat de heer Flipse heeft gedaan voor de kinderen. Verder werd het woord gevoerd, door den heer Geuze, burgemeester van Wis sekerke; den heer Wit, inspecteur van het L.O. te Middelburg; den heer J. Stout, hoofd eener c'hr. school te Rotterdam, vriend van den overledene; den heer Ro bijn te Middelburg, oud-onderwijzer te Kamperland; den heer Spinnaay, lid van het hoofdbestuur van het N. O. G., die den overledene herdacht als secretaris der afd. N.-Beveland en als publicistden heer Maris te Wissekerke als oudste der Wissenkerksche collega's, en door den Ingezonden Mededeellng. Binnen enkele dagen zijn ze hier en er zullen alsdan meer Tuxedo's in Neder land zijn dan ooit tevoren in heel Europa en Aziël heer Joh. Verhulst namens de zieken- huisverpleging, waarbij tevens gewezen werd op wat de overledene deed voor de 1 Zeeuwsche Beker en de Ned. Chr. Radio- vereeniging. Een neef van den overledene dankte voor de overgroote belangstelling. Diep onder den indruk verliet de schare 'het kerkhof. Jubileum-Concert „Hosanna". Gisteravond is in den tuin van het „Schuttershof" te Goes, vanuit de mooi verlichte muziektent een feestconcert ge geven door het muziekgezelschap „Ho sanna", bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan dezer vereeniging. Directeur van „Hosanna" is de heer C. G. Govaarts te Bergen op Zoom. Het programma stond voor een groot deel in het teeken der her denking. Psalm 119 was ook het begin- nummer van het eerste concert op 13 Aug. 1890. No. 2 „Hosanna's 9e Lustrum" is een feestmarsch van dhr Govaarts. Ver der „Blanchette", fantasie van Aug. Tac'k, voor het eerst in 't publiek gespeeld op 20 September 1895. Vervolgens „De blijde boodschap", fantasie van Oostelaar, con coursnummer le afd., waarmede onder directie van dhr L. de Beste in 1901 aan het concours te Dordrecht werd deelge nomen. Als laatste No. voor de pauze werd gegeven „Luisa de Montfort", cla- rinet-solo, gespeeld door dhr J. Ortelee. Deze solo vergt technisch nogal veel van den solist, temeer nog daar deze was overgezet van een fa- voor een es-clarinet. De daardoor ontstane moeilijkheden in sommige grepen zal dan ook wel oorzaak zijn geweest, dat 'hij enkele noten liet glippen, wat niet wegneemt, dat zijn uit voering overigens zeer goed was. De hierop volgende pauze vormde door medewerking van „Cloeting's Gemengd Koor" tevens een overgang van het in strumentaal naar het vocaal gedeelte van dezen concertavond. Het programma, dat door dit koor is uitgevoerd, bestond uit 12 Nos., teveel om alle te vermelden. Zonder op de andere Nos. iets af te din gen moeten wij toch als bijzonder mooi uitgevoerd vermelden „Zaansch Liede- ken" van Oosterzee, „O, lustig spel" van 1 Jannequin, benevens „Heilig", oud Kerk lied van Bortnyanski. Na de pauze zijn prachtig vertolkt de twee concoursnum mers, die in de afd. uitmuntendheid zijn gezongen, n.l. „Kerstlied" van Nieland en „Musschen" van Würts. Op te merken is dat de samenstelling van dit niet groote 'koor uitstekend evenwichtig is in de stem menverhouding; daardoor wordt, bij zui verheid van toon, steeds een mooi geheel gevormd. De 'heer 'S. J. Tamminga heeft als directeur met zijn koor veel succes geoogst. Nu volgde de verdere afwerking van het programma door „Hosanna" te be ginnen met „Feest-ouverture", een mooie compositie van J. C. Anderson, een vroe gere directeur der vereeniging, gecompo neerd bij gelegenheid van het 25-jarig be staan. Met „Fantasie Romantique" werd in 1925 op het concours te 'Oosterhout, onder directie van dhr Govaarts een le prijs behaald. No. 8 „Variété sur les Calife de Bagdad" is een geschenk van den directeur van „Cloeting's Gemengd Koor". Na een marsch van Sousa volgde nog Ps. 68, waarmede „Hosanna" ook haar le concert beëindigde op 13 Aug. 1890. Het behoeft geen betoog, dat de num mers uit het verleden thans zijn- weerge geven op een wijze, die „Hosanna" des tijds te hoog was. De harmonie „Hosan na" is niet enkel gegroeid in het aantal bestaansjaren. Het is bij dit concert weer gebleken, dat zij in staat is werken uit te voeren op een wijze, die ook door ken ners zeer wordt gewaardeerd. Dit is voor een groot deel te danken aan de kranige leiding van haren directeur, die in No. 2 overtuigend blijk heeft gegeven van zijn muzikale gedachten en in de vertolking van het gëheele programma van zijn ga ven als dirigent. Uit de stille aandacht, waarmede dit concert den geheelen avond door een tal rijk publiek is gevolgd, en uit de blijken van instemming bleek, dat aan dit jubi leum-concert groote waarde werd toege kend. Nadat „Hosanna" het eerste ge deelte van haar programma had af gewerkt, betrad de voorzitter van de Har- monie „Euphonia", Mr H. J. M. Stieger, vergezeld van eenige mede bestuursleden, de tent en complimenteerde „Hosanna" met haar 45-jarig bestaan; hij sprak de beste wenschen uit voor den verderen bloei van Hosanna en 'bood namens Euphonia ter herinnering aan dit jubilé een muzieknummer aan. In de pauze, volgende op het eerste optreden van Cloe ting's gemengd koor, verzamelden de leden van beide vereenigingen zich in een der zalen van het Schuttershof, waar de voorzitter van „Hosanna", dhr Duyve- waarde, Cloeting's gemengd koor dank bracht voor de welwillende medewerking. Van de Chr. Zangvereeniging „De Lof- stem" te Goes was een schriftelijke feli citatie ingekomen, terwijl de heer H. Dronkers, 'burgemeester van Hedel en Kerkwijk, oud lid Commissie van Advies en eere-lid van Hosanna, een telegrafische gelukwensch zond. De heer L. de Beste te Amersfoort, oud-directeur-voorzitter en eere-lid der vereeniging, had bericht van verhindering gedaan en bij zijn felicitatie een gift gevoegd. De heer W. C. de Beste, lid der 'Comm. van Advies, bood een twee tal muziekmarschen aan. Van een en an der werd dankbaar kennis genomen. Waterschappen. Bij Kon. be sluit zijn benoemd: met ingang van 30 October 1934 tot dijkgraaf van de polders Westeren-ban-van-Schouwen L. J. Blom te Haamstede, uiterlijk tot het einde van het zittingjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; met ingang van 29 Sept. 1934 tot dijkgraaf van den Hertogin Hed- wige-polder H. P, J. Rottier te St. Jan steen; met ingang van 14 Sept. 1934 tot dijkgraaf van den Adriana Johanna-pol- der L. J. Mol te Dreischor; tot gezworene van den Koudepolder J. Krake te Hoek; met ingang van 1 Nov. 1934 tot lid van het bestuur van de waterkeering van den calamiteuzen Vlietepolder S. H. v. d. Berg te Wissekerke; met ingang van 1 Nov. 1934 tot lid van het bestuur van de calamiteuze polders Onrust, Jacoba en Anna-Friso C. de Kam te Nieuwekerke; met ingang van 1 Nov. 1934 tot lid van het bestuur van de waterkeering van de calamiteuze Burgh- en Westlandpolders C. Blom te Haamstede, uiterlijk tot het einde van het zittingjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Hansweert. Gistermorgen brak een schoorsteenbrand uit in de woning, be woond door den heer De P. De brand kon door de bewoners spoedig gebluscht worden. Het dochtertje van den 'heer B. had gistermiddag het ongeluk van een fiets te vallen, waarbij zij een beentje brak. Ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig, die noodig oordeelde, dat het kind in het ziekenhuis te Goes werd opgenomen. Kruiningen. Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag '21 Aug. 1934 onder leiding van burgemeester B. C. de Mul. Aanwezig 8 leden. De heer Witte is wegens ongesteldheid afwezig, terwijl de heer Minnaar uitstedig is en de heer Groof met vacantie. De voorzitter deelt mede, dat bij Kon. Ingezonden Mededeeling. Toen juffrouw Durnford hen tegemoet trad, zag Ruth bij den eersten oogopslag, aan het snelle knippen van haar oogen, dat ook zij min of meer zenuwachtig was; dit maakte haar nog meer van streek, want ze wist, dat juffrouw Durnford dit altijd door bijzonder luid spreken zocht te verbergen hetgeen niet geschikt was, om Shirley's oordeel gunstig te beïn vloeden. „Dat hebt u me dus afgesnoept, juf frouw Cleveland", begon juffrouw Durn ford het gesprek. „Nu, dat vind ik aardig, hoor. En is die heer uw broeder? Hij lijkt niets op u." Dokter Cleveland nam zijn hoed af en deed zijn best een zoo gunstig mogelijken indruk te maken. „Ik vond het maar het beste zelf mijn zuster onder uw hoede te stellen, juf frouw Durnford, daar zij nog nooit van huis is geweest. Begrijpelijkerwijs zijn we dus wel een beetje bezorgd voor haar, ziet u." Juffrouw Durnfords gezicht klaar de aanmerkelijk op en ze knikte vrien delijk. „Dat vind ik aardig van u", antwoord de ze. „Je bent een gelukkig meisje, juf frouw Cleveland, om een broeder te be zitten, die zoo op je past. Als ik denk aan al die nachten, dat ik mezelf als kind in slaap huilde, omdat ik zoo erg naar een broer verlangde. Kinderen zijn won derlijke schepseltjes, vindt u niet, dok ter?" Een vroolijke glimlach verhelderde het onregelmatig gezicht van den medi cus. „De mijne seker". antwoordde hij. „Ons jongste tweetal zegt en doet tenminste de grappigste dingen. Dames, ik geloof, dat het tijd voor u wordt om een plaatsje te zoeken." Hij liep den trein langs en zocht voor haar twee hoekplaatsen in een eerste klas-compartiment. „U heeft er blijkbaar voor gezorgd, dat het u aan niets zal ontbreken, noch naar het geestelijke, noch naar het materiëele", glimlachte hij fijntjes, toen hij een zwaar gepakte pic-nic-mand in het net zette en een heele stapel couranten en tijd schriften op de bank naast haar neer legde. „Neen, dat is ook niet te hopen", ant woordde juffrouw Durnford levendig. „Een leege maag geeft een slecht humeur zooals mijn Susan dikwijls zegt. Ik doe trouwens altijd mijn best, het mezelf en anderen zoo aangenaam mogelijk te ma ken, dat zal uw zuster kunnen beamen, als ze een paar weken op de Dene ge weest is." Dokter Cleveland lachte vroolijk. Toen kwam de conducteur de portieren sluiten, Shirley gaf zijn zuster een stevigen af scheidskus en schudde juffrouw Durn ford hartelijk de hand, waardoor Ruth zich weer wat meer op haar gemak be gon te voelen. Waarschijnlijk zou ze zich nog veel meer verlicht gevoeld hebben, als ze haar broer had kunnen hooren, toen hij zijn indrukken over juffrouw Durnford aan zijn vrouw weergaf. „Het is een heel eenvoudig menschje", vertelde hij, „maar ze leek me niet on aardig. Ze is eerlijk en dat is heel wat. Ik beweer niet, dat ik haar type erg bewonder, hoor, ik zie liever wat rustiger manieren en minder bewegelijkheid; maar ze lijkt me door en door goedhartig en ze schijnt op Ruth gesteld te zijn, dat was duidelijk te merken." „Wel, ik geloof, dat ik best op zou schie ten met je broer", begon juffrouw Durn ford opgewekt, toen de trein het station uitstoomde. „In 't begin maakte hij me wel een beetje verlegen, hij keek me zoo strak aan of hij dwars door me heen wilde zien, maar toe hij lachte, wel, toen vond ik hem beslist aardig, hoewel hij niet knap van gezicht is. Ik heb altijd een zwak gehad voor knappe mannen", vervolgde ze rustig, terwijl ze een reis deken ontvouwde. „Mijn vader was een man, die er wezen mocht, ofschoon ik zelf zoo leelijk ben. Ik denk, dat ik juist daarom zoo graag mooie gezichten zie. Moeder zei altijd: „Schoonheid van bin nen is veel meer waard dan een knap gezichtje", om me een beetje op te vroo- want nu wij "Akkert je"bij ons hebben zullen wij zeker géén last hebben van hoofdpijn, spierpijn, kiespijn, of der gelijke kwaaltjes aie zoo dikwijls een prettig uitstapje kunnen bederven I besluit vernietigd is bet besluit van Ged. Staten en goedgekeurd het besluit van den Raad der gemeente regelende de jaar wedde van het hoofd van dienst van den Vleeschkeuringsdienstdat Ged. Staten hebben goedgekeurd de jaarwedden van de ambtenaren bij den Keuringsdienst dat door B. en W. zijn benoemd in een propagandacommissie voor het gasbedrijf de raadsleden de Bat, Burkunk en Min naar. Zonder hoofdelijke stemming worden vastgesteld de pensioensgrondslagen van de gemeente-ambtenaren, welke een sala ris genieten beneden de f 1000, zulks in verband met de gewijzigde pensioensstor ting. Bij de wijziging der begrooting 1934, deelt de voorzitter behalve deze wijzigin gen mede, dat door Ged. Staten is aange drongen op bezuinigingen; zij wijzen daar bij op de bewaarscholen, de subsidie aan de muziekvereenigingen, de 'hooge rente voet bij den kapitaaldienst, enz. De voorzitter zegt, dat door B. en W. bij de begrooting voor 1935 hiermede re kening zal worden gehouden. Verder deelt de voorzitter in dit ver band nog mede, dat voor 1935 uit het Werkloosheidsfonds door het Rijk voor steun en werkverschaffing aan deze ge meente slechts 9 pet. zal worden bijgedra gen; voor 1934 bedroeg dit nog 40 pet. en in 1933 75 pet. Waar vorige jaren voor dit doel f 9000 ongeveer is uitgegeven, zal bij een gelijke uitgave dit in 1935 de ge meente f 8000 kosten, redenen waarom B. en W. noodgedwongen op vele dingen zullen moeten bezuinigen in hun voor stellen bij de a.s. begrooting. De voorgestelde wijzigingen worden daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vastgesteld wordt de begrooting voor den gemeenschappelijken Keuringsdienst van vee en vleesoh in den Keuringskring Kruiningen voor 1935 tot een bedrag van f 5570. Verder werd besloten tot conversie van diverse geldleeningen, waarbij de heer van Hootegem opmerkt dat, 'hoewel hij dit goed vindt, dit althans de eerste jaren niet veel voordeel opleveren zal. Bij het voorstel tot intrekking van de tijdelijke korting op de jaarwedden der veldwachters, deelt de voorzitter mede, dat de verlaging daarvan, zooals voor alle andere ambtenaren der gemeente, bij de veldwachters de goedkeuring van den Minister van Justitie niet heeftlater zullen nieuwe normen worden vastgesteld. De heer Burkunk vindt de intrekking dezer verlaging onbillijk tegenover de andere ambtenaren, ook de beide wet houders en meerderen vinden het onbil lijk. De voorzitter zegt, dat de Kroon het wil. Besloten wordt de intrekking onder protest goed te keuren en dit aan Ged. Staten mede te deelen. Vastgesteld wordt de rekening der ge meente óver 1933, nadat namens de com missie tot 'het nazien hiervan door den heer v. Hootegem geadviseerd is deze lijken. „Wees jij maar een goed meisje, Jem, dan zal niemand er zich wat van aantrekken, dat je geen schoonheid bent", voegde ze er dan aan toe. Maar ik was toen een echt gansje en dikwijls heb ik mijn oogen rood gehuild als de meisjes op de kostschool me uitlachten om mijn grooten mond en me kikvorsch noemden." „Dat was ook heel onaardig", antwoord de Ruth verontwaardigd. „Ik weet zeker, dat u nooit iets van zoo'n beest heeft weg gehad. Ze hebben zulke uitpuilende oogen." Juffrouw Durnford begon vroolijk te lachen. „Och kind, het was immers alleen maar hun jaloezie, omdat ik drie zijden jurken had en een sealskin mantel, die mijn vader bijna duizend gulden gekost had, en er heel wat onder hen zoo arm als kerkratten waren. Daar had je Hortense Leray, de ergste van allemaal, die de kleintjes tot allerlei plagerijen aanzette. Haar vader was aan 't hof, een heele piet; maar Fraulein vertelde me, dat niemand vermoedde hoeveel moeite het de familie kostte haar stand op te houden. En op de heele school was er niemand goed genoeg voor Hortense. Ach, ach, wat had ze een drukte." „Ja?" vroeg Ruth een beetje afwezig, want haar gedachten keerden onwillekeu rig 'terug naar Lucie en de kleintjes. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2