erder's §j n brood ijner. EERSTE BLAD HEI HEDiRLANDSCHE VOLKSKARAKTER. Bij een te kort aan gras ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 289 lerder's |quetten zijn ter. ct per stuk. IEISJE Buitenland voedert U in de welde het voor- deeligst Bertels' Lijnzaadkoekjes met suiker of Bertels' Ratio-koekjes. Deze koekjes munten uit boven andere koeken door hooge voedingswaarde en zeer laag vochtgehalte. Bestelt bij Uw voederhande laar of aankooporganisatie. BERTELS' Oliefabrieken N.V. Amsterdam. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. is gewezen in de anhandelaar S. te deeld tot betaling bs. twee maanden s f 10.000.boete atenis. fEERBERCHT. pond van 18 Aug.: meest W. wind, einig of geen re- g in temperatuur. middag 3 u. Uitg.N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postcheque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingcn f0.20. Losse nummers 5 cent. Advortcntiün 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 00 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdugs f 0.75, bij vooruitbetuüng. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. Idag 3 u.: 768. Boerenleenbank te it bekend, dat van rente voor spaar- :nde rekening van (ebracht tot 3.24 IE". Wegens ver- naar buitenland >S 634 A RADIO, 237.50, nu voor penstraat 12, Goes. TOCHT NAAR DE kE ARDENNEN EN pRG OF 22, 23 EN r 17.50 (alles vrij.) TEL. 82 GOES og van dikke blad- Iper pond. Gerookt pent per pond. Sla- fieterstraat, Middel- B60. (d: J. DE MUNCK. RUIT lGSCHE VEILING. JMAAS, Oude Vlis- |ddelburg. igen onze bekende bmmels, wit v. bin- |akjes 28 ct., Roest- ïesjes, Geëm. Thee- jBel. aanbev.: L. v. |rdstr. L 105 M'burg JERHAM 32 cent lond. Leverworst 30 ]>nd. Dikke bladreu- per kilo. [geerstraat, Middel- fcNZAAD. zware kiemkracht. teelt. Te bekomen ^OP, Donze Visser- VROEGOP, Dr Ineuzen. nieuwe verbouw- |ining Spanjaardstr. vatt. 2 kam., keuk., en plat. Huurpr. Nijverheidstraat liING-BARRIER, het vak bekend, |No. 17, Bureau van GERMEISJE geplaatst in Zee- de huishouding, |et kinderen. N. B., Bureau „De Ihtige groote Krul- jiet Bloedkoralen, 6 en meer en 2 Vee- ISE St.-Laurens. 8 tot 2 uur. ÏLD, Lange Kerk- Dit nummer bestaat uit 2 bladen. In zijn „'Oudere Tijdgenooten" geeft AMard Pierson een interessante teekening van den Nederlandschen volksaard. 'Ons volk, zegt 'hij, is niet hartstochtelijk, „Het munt veeleer uit door een zekere goedaardigheid, die zic'h 'veel laait welge*- vallen door het tegendeel van prikkelbaar heid. Het pleegit tevreden, ja ingenomen te zijn met hetgeen 'het eenmaal heeft. Het is ongedurig noch wisselziek. Zijn goed aardigheid is zelfs openbaar in zijn dage- lijksche taal, waarin verkleinwoorden een hoofdrol vervullen. Gevoed door een stukje vleesc'h, gelaaid door een kopje thee, zat men onder het genoit van een glaasje wijn, zijn sigaartje, een fijne sigaar, voor een dubbeltje gekocht en met een lucifertje aangestoken, of vraagt men zijn 'kleintje om een zoentje, tenzij1 men het nog hebbe af 'te bedelen van zijn meisje, van 'zijn lief je.... Zelfs is j e te vormelijk, i e verkieslijk: topje nog te gramimatikaal; koppie wel zoo gezellig". „Een volk zoo vervolgt hij dat van verkleinwoorden 'houdt en in het gebruik daarvan zijn 'bescheidenheid en natuur lijke bedeesdheid bevestigt, blijft aan hartstochtelijkheid vreemd en bij uitne mendheid huiselijk. Binnen zijn enge grenzen beperkt, leidt het schier het leven eener gr'oote familie en verkeert het gaar ne in een zachte feestvierende stemming. Persoonlijkheden, die een eigene mee ning volgen, en ontaard genoeg zijn om de Neder lan'dsche axiomata niet te aan bidden, ziet men als vanzelf onder het licht der feest verstoorders, die amen niet haat, Imaar lastig, maar onaangenaam vindt". Deze teekening is althans voor den tijd waarop de schrijver doelt de itijd waar in 'Da Gosta en B'ilderdijk leefden zeker niet onjuist. Uit de hier geschetste karaktertrekken is mede te verklaren de scherpe tegen stand waarmee deze mannen bij hun re- formaitischen arbeid te worstelen 'hadden. Men was, zooals Pierson het uitdrukt, zoo genoegelijk bijeen in den knollentuin zij ner staatkundige en godsdienstige gevoe lens en nu 'kwamen Bilderdijk en Da Gos ta de zoete rust wreed verstoren. Geen wonder dat ze geschuwd werden en zoo ongeveer buiten de samenleving geplaatst. Maar oo'k in onzen tijd is de teekening 'die Pierson van den Ne'derlandschen volksaard gaf, nog wel eenigermate in overeenstemming met >de werkelijkheid. Er is bij ons volk een zekere gelijkma tigheid, die men 'bij' andere volken mist. Wij zijn in al'les gematigd. In onze droef heid en ook in omze uitingen van vreug de. Uitbarstingen van geestdrift die in an dere landen aan de orde van den 'dag zijn, kómen hier uiterst zelden voor. De tegen slagen prikkelen hier minder tot opge wonden betoogingen. Vandaar, dat het voor ons niet altijd gemakkelijk is ite verstaan, wat er bij an dere volken leeft. Wat b.v. in Duitschland als zeer gewoon wordt aangemerkt, wordt hier gezien als dwaze aanstellerij. Het gevolg is dat wie anderen wil na doen, zooals b.v. de N. S. B. de Hitleri- aansch'e beweging poogt na te apen, het niet altijd gemakkelijk heeft. Het „bon zee" geroep en 'het strekken van den arm, wat den Duitscher natuurlijk afgaat, maakt hier veelal een belaohelijken in druk. Deze kalmte en gelijkmatigheid heeft ongetwijfeld zijn goede kanten. Er is daar door meer astheid in 'het leven. Wij worden minder gemakkelijk door allerlei nieuwe sitroomingen meegevoerd. In ons volkskarakter zit een zekere consaiveeren- de kracht, -die echter gemakkelijk tot con servatisme overslaat. En zoo openbaren zich ook de gebre ken van onze deugden. De gematigdheid kan gemakkelijk leiden tot een soort onaandoenlijkheid, die alles wat er gebeurt voor kennisgeving aan neemt. Een indrukwekkende prediking, recht op den man af, wordt rustig aangehoord, maar ook even rustig vergeten onder 'het genot van een kopje koffie of een sigaar tje. Wie, aangegrepen door den nood der tijden vooruit wil en een krachtige actie zoekt te voeren om te 'komen tot daadwer kelijke toepassing van de ordinantiën Gods, wordt met eenige verwondering aangezien. Oo'k en vooral op politiek gebied komen de gebreken van onze deugden openbaar. Bij een verkiezing mogen we even warm loopen, zoodra de uitslag van 'de stemming bekend is, keeren we tot de genoeglijke rust terug. Zij die vooruit willen en door zetten, loopen gevaar op een gegeven oogenblik alleen te staan. Zeker, organi satie is noodig en een zekere actie kan niet worden gemist, en studie van de be ginselen is noodzakelijk, maar men „voelt" er toch niet zoo veel voor en het kopje thee en het pijpje en het 'krantje hebben een wondere aantrekkingskracht. Wij mogen de deugden die zich in ons volksleven openbaren, waardeeren. Maar we doen goed ook de gebreken van onze deugden in het oog te 'houden. Vooral als straks de zomertijd voorbij is en de werk tijd weer aanbreekt. Aan opwinding en na-aperij van wat anderen doen hebben we geen behoefte. Maar evenmin aan slapheid en verlam mende gemoedelijkheid. Als een gewillig volk, tot dienen bereid, hebben we met inspanning van al onze krachten mee te werken om in den weg en naar het bevel Gods, het goede te zoe ken voor land en volk. HITLER SPREEKT TOT HET DUITSCHE VOLK. Toch niet heelemaal gerust over de stem ming onder het volk. Gisteravond heeft Hitier te Hamburg een groote politieke rede gehouden waar bij voor de bevolking luisteren voor de radio verplichtend was gesteld. Hij heeft daarbij een uitvoerige uiteen zetting gegeven van de redenen, die hem noopten de bevoegdheden van den rijks- president op zich te nemen. Hij knoopte hieraan vast een beschrijving van zijn jarenlangen arbeid als leider der natio- naal-socialistische partij, fulmineerde te gen het vroegere parlementaire systeem en pleitte daarna voor het leiders-begin sel, zooals dat in den huidigen D'uitschen staat is verwezenlijkt. Toen onze grijze generaal-veldmaar- schalk en rijkspresident von Hindenburg, na een gezegend leven de oogen sloot, wa ren er buiten het rijk niet zoo weinig menschen aldus Hitier die in zijn dood het begin zagen van ernstige bin- nenlandsche twisten in Duitschland. Ele menten, die wij nooit zullen vergeten, en waarmede wij ons nimmer zullen verzoe nen, toonden plotseling groote bezorgd heid. waarbij gelijk zoo vaak de wensch de vader was der gedachte. Men praatte over „dreigende onrust", over „strijd tusschen partij1 en rijksweer", over „strijd der leiders onder elkaar om de opvolging", over stakingen en onlus ten. In die kringen koesterde men de hoop, dat er een lange tijd zou aanbreken, waarin geen leiding was; men verwachtte daar, dat er weer een spel van combina ties zou gaan beginnen, en dat hierdoor onrust zou ontstaan. In het belang van het Duitsche volk en van het D'uitsche Rijk, zoo riep Hitier uit. heef't de rijksregeering dat spel van booze verwachtingen verstoord. Ge kunt er zeker van zijn, dat wij anders wel eerst de meening van het volk hadden gevraagd (II), al zijn wij er zeker van, dat de uitslag niet anders zou zijn geweest dan hij nu zal zijn. Onder de bestaande omstandigheden konden wij echter niet beter doen, dan langs volkomen legalen weg zorgen, dat de leiding gehandhaafd bleef. Nu zal men vragen, aldus Hitier, waaraan ik het recht ontleen den titel van rijkskanselier en Führer te dragen. Welnu, ik geloof dat recht te ontleenen aan mijn 15-jarigen arbeid, die ik altijd vrijwillig heb gedaan en over welks be- teekenis de historie zal oordeelen. Ik verklaar mij voor een positief Chris tendom, aldus de rijkskanselier en zal er ernstig naar streven de rechten der bei de geloofsrichtingen te beschermen, doch ik zal hun plichten ook in overeenstemming brengen met de opvattingen en eischen van den staat. D'e werkloosheid zal worden bestreden en als het mij is gelukt in 1% jaar 4J4 millioen menschen arbeid en brood te ge ven, dan zal het mij ook gelukken de rest werk te verschaffen. Ik geef u de verzekering, zoo riep Hit- Ier uit, dat elke nood zal worden bestre den, maar dan moet ik ook kunnen reke nen op uw steun. Ook thans koester ik nog hetzelfde doel als vijftien jaar gele den en voor dat doel zal ik tot mijn laat- sten ademtocht blijven strijden; Duitsch land weer vrij, gezond en gelukkig te zien. Hilers triomftocht door Hamburg. Omtrent het bezoek van Hitier aan Hamburg wordt het volgende gemeld: •Ongeveer 'kwart over één 's middags 'landde het vliegtuig van Hitier op het vliegveld Fühls'büttel. Daar .stonden vele eere-formaties opgesteld, welke 'de Fuhrer onder de tonen 'van de nationale liederen en marsch^muziek inspecteerde. Een reus achtige menigte was in de buurt van het vliegveld verzameld. Het „heill" geroep was niet van de lucht, maar duizenden riepen trouwens ook later bij Hitlers tocht dooT de stad „ja!" Van het vliegveld begon de triumftocht van den Rijkskanselier naar het raadhuis aan den Adolf Hitler-platz, een weg van 14 K.M. lang, omzoomd aan beide kanten door een duizendkoppige menigte, over welfd door tientallen eerepoorten. Alle huizen waren van onder tot boven be- vlagd. Vele bewoners 'hadden groote bil jetten op de huismuur 'geplakt: „Dit huis stemt „ja!" Om 'kwart over twee kwam de leider in het stadhuis aan, waar hij ontvangen werd door den burgemeester en zijn naam schreef in het gouden boek. 'Om vier uur 's middags kwam de rijks kanselier weer uit 'het stadhuis te voor schijn, toegejuicht door 'de duizenden, die zich op het plein in de omgeving hadden verzameld. De tocht naar de haven be gon weer met een rit door de stad naar den aanlegsteiger, waar 'de „Schleswig Ho'lstein" lag, waarvan de bemanning stond aangetreden. Voor de eerste maal inspecteerde Adolf Hitler in zijn nieuwe functie van opperbevelhebber der marine de zeemacht. Al'le schepen in de haven waren gepavoiseerd, op het water wemel de het van allerlei vaartuigjes, waarin zich 'belangstellenden hadden opgesteld om den Fuhrer zelf bij zijn tocht op het water toe te juiohen. Alle havensirenes en alle stoomfluiten loeiden; kanonschoten don derden over het water, afgevuurd op de „Schleswiig Bolstern", totdat Hitier den voet aan wal zette !op iden stegier nabij de 'groote werf waar de „Vaderland", de „Deutschland", de „Europa", de „Bre men", de „Bismarck" en de „Monte Cer vantes" zijn. gebouwd. Na de rede begaf de leider zicb naar het hotel Atlantic, waar hij bleef totdat hij zich weer naar het stadhuis begaf voor het uitspreken van zijn 'groote rede. De kerkelijke strijd in Duitschland. De eenige maanden geleden afgezette dominee Gupts uit Riesenburg in Oost- Pruisen is door den rijksbisschop weder in zijn oude functie hersteld. Deze maat regel heeft in de kringen der kerkelijke oppositie een zekere onrust verwekt. Cupts werd namelijk indertijd uit zijn ambt ontzet wijl hij in een brochure scherpe aanvallen gedaan had op het Oude Testament. In deze brochure wordt o.a. gezegd, dat een kerk, welke het Oude Testament niet afschaft, zeker niet de kerk van het Duitsche volk zal zijn. Ook de vroegere directeur van het Ver- suchs-seminar van den rijksbisschop in Klein-Neurede, die eveneens wegens min achtende uitlatingen over het Oude Tes tament uit zijn ambt ontzet was, is op be vel van den rijksbisschop weder in zijn vroegere functie hersteld. Het Leger des Heils. Bij aankomst van Evangeline Booth te Plymouth uit New-York, heeft een ver tegenwoordiger van Reuter haar ge vraagd, of zij eenig idee ervan had wie de opvolger van generaal Higgins zou worden. Zij antwoordde daarop, dat dat niet het geval was, maar dat zij bereid was de functie te aanvaarden als de Hooge Raad haar daarvoor zou aanwij zen. Evangeline Booth werd afgehaald door generaal Higgins en ook begroet door haar nicht commissaris Gatherina Booth. Parlementaire crisis in Japan? In politieke kringen in Japan verwacht men een spoedige ontbinding van het Japansche parlement en de uitschrijving van nieuwe verkiezingen. Men is van meening, dat door de groeiende oppositie van de Seijoekai-parij en door het roye ment van drie Seijoekai-ministers uit de parij de positie van het kabinet Okada onhoudbaar is geworden, zoodat nieuwe verkiezingen de eenige oplossing zijn. Ook in sommige nationalistische kringen keert men zich tegen de regeering-Okada. Spanning tusschen Japan en de Sovjet-Unie. Van de zijde van het Japansche mini sterie van buitenlandsche zaken wordt verklaard, dat de Japansche regeering nog steeds een algemeene waarschuwing aan Sovjet-Rusland overweegt, doch nog geen. definitieve beslissing heeft genomen. De waarschuwing zal betreikking hebben op> de grensincidenten en de sovjet-jprovoca- ties, doch zal niet het gebruik van eenig geweid met zich meebrengen. De zegsman van 'het ministerie van bui- tenlandsohe zalken verklaarde, dat 'hij kon garandeeren, dat de Japansche regeering geen enkele bedoeling 'had om beslag te leggen op 'den Noord-Mamdsjoerijschen spoorweg, ondanks de 'Russische propa ganda, die het tegendeel wilde suggeree- ren. Volgens 'berichen in de Japansche pers heeft 'het ministerie van oorlog besloten, de zwakke politiek die tot nog 'toe tegen over de Sovjet-provocaties is gevolgd, te wijzigen en in de toekomst krachtig op te treden. Ingezonden Mededeeling. „Paris Midi" bevat een bericht van een special en correspondent te Wladiwostok, die mededeelt, dat aldaar meer dan 200000 man troepen van 'het roode leger gecon centreerd zijn, terwijl zich in do omgeving minstens 700 militaire vlieguigen van verschillende typen bevinden. Steeds nieuwe militaire treinen met 50 tot 60 wagons komen langs den Trans- Siherischen spoorweg naar het Oosten, evenals levensmiddelentransporten, muni tie-treinen en ambulance-wagens. Volgens den correspondent berust de zwakke positie 'der Russen in het Verre O'osten echter op het ontbreken van een oorlogsvloot, die ook maar eenigszins te gen de Japansche vloot is 'opgewassen. De droogte in Amerika. De Minister van Landbouw Wallace geeft als zijn meening te kennen, dat de Vereen. Staten den invloed van de droog te eerst in den winter werkelijk zullen be ginnen te gevoelen. Hij gelooft niet dat de invoerrechten voor levensmiddelen zullen worden verlaagd. De minister voegde hier evenwel aan ote, dat hoewel de hoeveelheden graan, melk en groenten waarover men de be schikking zal hebben, voldoende zullen zijn om aan de vraag te voldoen, de be hoefte aan aardappelen, fruit, eieren, bo ter, kaas, spek 5-10 pet. grooter zal zijn -dan het aanbod. Het tekort aan versch vleesch zal z. i. 1520 pet. bedragen en aan vark'ensvlee'sch zelfs 30 pet. Men zal echter in 'dit tekort gemakkelijk kunnen voorzien door het gebruik van geconser veerd vleesoh. Korte Berichten. De politie te Manilla is versterkt met militaire troepen, aangezien de regeering ordeverstoringen vreest in verband met de staking der sigarenmakers en tabaks bewerkers, die intrekking van de dezer dagen afgekondigde loonsverlaging eischen. Volgens mededeelingen van de Pool- sche bladen zijn in de laatste weken 4500 Pools'che arbeiders uit Frankrijk naar Polen teruggekeerd. In Hermsdor (Silezië) is een fami lie, bestaande uit vijf personen, na het nuttigen van zelfgeplukte paddestoelen ernstig ziek geworden. De vrouw des bui zes is reeds overleden. Trujillo, de president van de Domi- nicaansche republiek, heeft gisteren een nieuwe 'bewindsperiode van vier jaren aangevangen. In een der mooiste deelen van de Dolomieten, waar wijlen koning Albert van België bij voorkeur verbleef om zicb aan de bergsport te wijden, zal in de rot sen een gedenkplaat te zijner eere wor den aangebracht. Samenstelling besturen nieuwe crisis organisaties. De centralisatie van de verschillende crisisdiensten, waarover reeds vroeger mededeelingen werden verstrekt, zal om streeks 1 Sept. a.s. voltooid zijn. Op dat tijdstip zal de Minister van Economische Zaken de besturen van de nieuwe crisis- organisaties benoemen. Teneinde ervan verzekerd te zijn, dat in deze organisaties de groepen van be langhebbenden zooveel mogelijk vertegen woordigd zullen zijn, heeft de Minister thans tot niet minder dan 84 organisaties van belanghebbenden het verzoek gericht hem een natuurlijk 'overigens geheel vrijblijvende aanbeveling te willen doen toekomen van personen, welke naar de meening van deze organisaties in de nieu we besturen zitting zouden kunnen ne men. Het overleg omtrent de vertegenwoor diging in de nieuwe Crisis Gentralen met Binnenland. Samenstelling besturen crisisorganisaties. Het coöperatieve landbouwcrediet. De heer Hajenius vraagt ontslag als bur gemeester van Goes. Buitenland. Hitier houdt een verkiezingsrede. Spanning tusschen Japan en Rusland. Invoerrechten in Engeland verhoogd. de Centrale Landbouw-organisaties is na genoeg beëindigd; vertrouwd wordt, dat het breed opgezette overleg met de ver melde organisaties tot resultaat zal heb ben, dat de vertegenwoordiging van alle groepen van belanghebbenden in de nieu we Gentralen tot zijn recht zal komen. De uitnoodigingen hiervoren vermeld, zij'n niet alleen gericht tot direct betrokke nen bij de crisis-organisaties. Ook aan den handel in het algemeen is ruim schoots vertegenwoordiging toegedacht, terwijl daarnaast eveneens in de voor naamste centralen een of meerdere plaat sen voor vertegenwoordigers der Indu strie beschikbaar zijn gesteld. Hierom trent wordt door den Minister overleg ge pleegd met den Nijverheidsraad. Ten slotte heeft de Minister, teneinde tegemoet te komen aan het in de Staten- Generaal tot hem gerichte verzoek, be sloten in de besturen van alle Prov. Landbouw-Grisis-Organisaties een verte genwoordiger van den handel op te ne men. Een aanbeveling hiervoor is ge vraagd aan den Industrie- en Handels- raad voor Land- en Tuinbouw. Conflict in de textiel-industrie. Gistermiddag heeft te Almelo een con ferentie tusschen de directie der N.V. Ka- toenmaatschappij v.h. Gebr. Schodten en de besturen der textielarbeidersorganisa- ties St. Lambertus, de Eendracht en Uni- tas plaats gehad ter bespreking van ver schillende grieven. Inzake de arbeidsvoorwaarden in dit bedrijf is geen overeenstemming bereikt. Een door de arbeiders gedaan voorstel inzake de loonen werd door de directie af gewezen met bet motief, dat haar eigen maatregelen tot een gewenschte verbete ring zouden leiden. Hierdoor is volgens een mededeeling der organisaties de toe stand zeer verscherpt en de kans op een conflict vprgroot. Arbeidsconflicten in den landbouw. Gisteren zijn te Zevenbergen onder lei ding van den Rijksbemiddelaar, prof. mr P. J. M. Aalberse, besprekingen gehouden met partijen, betrokken bij de dreigende arbeidsconflicten in den landbouw te Lage Zwaluwe en Standaardbuiten. In het eerste geval kwamen partijen overeen, op Dinsdag a.s. de voorwaarden te bespreken, waarop een collectief con tract zal worden afgesloten, en kon dus geconstateerd worden, dat van een drei gend conflict geen sprake meer is. Wat Standaardbuiten betreft, bleken de ter vergadering aanwezige werkgevers in het geheel niet in staat te zijn, namens alle boeren in die gemeente op te treden. Zij zullen alsnog trachten een mandaat te krijgen. Mogelijk zal dit ten gevolge hebben, dat beide partijën tot arbitrage besluiten. Loonconflict te Hengelo. De schorsing van de ongeveer 100 ar beiders, die de vorige week in Hengelo van de gemeentelijke werkverschaffing in een loonconflict uitgesloten werden, was met ingang van gisteren opgeheven, zoo dat de menschen den arbeid konden voortzetten. Toen zij op bet terrein van het werk kwamen werd bun meegedeeld, dat de oude voorwaarden gehandhaafd waren en dat zij gedurende de eerste vier weken een toeslag van 5 pet. op het loon zouden krijgen. De arbeiders achtten deze voorwaarden niet te accepteeren en maak- ten andere wenschen kenbaar. Hun werd van de zijde van de leiding meegedeeld, dat men daarmede niets te maken had, doch dat men nogmaals de vraag stelde of men den arbeid wilde her vatten. Hierop werd ontkennend geant woord, waarna den arbeiders gelast werd het terrein te verlaten. Zij worden thans als stakers beschouwd en mogen op geen enkele wijze gesteund worden, ook niet in natura. Zij behoeven niet te stempel len. Het aantal stakers bedraagt ongeveer 100. Slechts een achttal van de oorspron kelijk geschorsten heeft den arbeid hervat. Voorziening in onderofficiers-vacatures. In deze tijden van malaise bestaat de laatste jaren bij de dienstplichtige on derofficieren, die hun eerste oefentijd hebben volbracht, zeer veel animo voor onbepaalden tijd te blijven nadienen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1