"HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcL Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Uit de Provincie Bedoelde regeling ral slechts dan toe passing kunnen vinden, indien en voor zoover de gemeenteraad verklaard heeft van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandigheden daartoe aanleiding geven. Noodtoestand In de garnalenvlsscherlj. Ce heer Van Dis heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat door den sterk verminderden afzet naar het buitenland, de noodtoestand in de garna- len\ isscherij, bepaaldelijk te Stellendam, hoogst précair is geworden? 2. Is de minister bereid te bevorderen dat zoo spoedig mogelijk een regeling voor de consumptiegarnalen wordt getroffen, waardoor aan de moordende concurrentie een einde komt en waarbij met de belan gen der visschers wordt rekening gehou den, opdat dezen \oortzetting van het be drijf mogelijk wordt gemaakt? Autocars naar België. Ter aanvulling van het bericht betref fende tusschen Nederland en België ver kregen overeenstemming over de vrijstel ling van verkeersbelasting voor het auto verkeer tusschen beide landen kan nog worden medegedeeld, dat de bestuurders van autocars verplicht zullen zijn, hun wagens aan de grens bij aankomst en ver trek te doen inschrijven in een bijzonder carnet. Nieuwe trelnrijtulgen. De Nederlandsche Spoorwegen hebben bij Werkspoor zes nieuwe doorgangsrij tuigen le, 2e en 3e klasse besteld, welke geleverd moeten worden vóór 15 Mei 1935, aldus meldt het blad „Spoor- er Tramwegen". Past op voor prijsvraag-advertenties. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt tegen het schrij ven op advertenties, die een prijsvraag bevatten met als prijzen radio-toestellen, luidsprekers, vulpennen, enz. Men moet daarbij een inleggeld van 50 cents tot drie gulden betalen. Er zijn te dier zake klachten bij hem ingekomen van n enschen, die gedupeerd werden. Zij zon den geld en kregen geen antwoord of wel zij ontvingen bericht, dat ze bijbetalen moesten. BETALINGSVERKEER NI ET DUITSCHLAND. Verplichte overlegging van documenten. Gelijk in het blad van gisteren is mede gedeeld, heeft de Regeering een maatregel genomen betreffende de vereffening van schulden wegens van 15 Augustus af uit Duitschland in Nederland ingevoerde goe deren. Mitsdien is een ieder, die op of na 15 Augustus goederen, uit Duitschland her komstig, in Nederland invoert, ingevolge het Koninklijk Besluit van 5 Juli 1933 no. 70 verplicht, bij den invoer aan de ambtenaren der invoerrechten en accijn zen de volgende documenten over te leg gen: 1. Een verklaring van dengene, die de goederen ten invoer aangeeft opslag in entrepot daaronder begrepen vermel dende naam en woonplaats van den leve rancier (afzender) en van den ontbieder (geadresseerde) 2. een verklaring van den ontbieder, houdende een verbintenis om hetgeen hij met betrekking tot de ingevoerde goede ren aan den leverancier verschuldigd is of mocht worden, af te dragen aan De Nederlandsche Bank, zonder zich op schuldvergelijking of andere kwijting te beroepen; 3. een door den leverancier ondertee- licndo kopiefractuur of ander stuk, ver meldende het bedrag van zijn vordering, den vervaldatum of vervaldata en ver dere betalingscondities, of, zoo nog geen vordering is ontstaan, de omstandigheden en voorwaarden, waaronder de levering plaats heeft. Kan het onder 3 bedoelde document niet worden overgelegd, dan kan voor- loopig worden volstaan met een verkla ring van den ontbieder, welke dezelfde gegevens bevat. Het enkele feit, dat de betaling van den koopprijs aan den invoer is voorafgegaan, F EUIL L E TON™ Vrij naar het Engelsch. 7.) o- „Ik weet wel dat mijn meening niet ge vraagd wordt," zeide ze stijfjes, „maar ik ben naar mijn geweten verplicht te zeg gen, hoe ik er over denk. Als jij' die be trekking bij juffrouw Durnford aanneemt, zul je geen fatsoenlijk mensch meer ont moeten. Wat voor gasten, denk je, dat ze vraagt? Een hoop rijk geworden, slecht- opgevoede burgerluidjes, die een achter buurtentaaltje spreken en tegen elkaar opsnijden over hun geld. Je mag je nog wel eens goed bedenken, meisje, voor je je in zoo'n kring waagt. Wij zijn arm, dat is waar, maar niemand kan ontkennen, dat we menschen van stand zijn. Schrijf nu maar aan juffrouw Durnford, dat je er maar van afziet en dan zullen we de advertenties nog eens nakijken." Maar Ruth had zich voorgenomen, nu eens haar eigen gang te gaan en ze was niet van haar stuk te brengen en ofschoon Lucia zich zoo opwond, dat ze er hoofdpijn van kreeg, en naar bed moest, werd er dien avond een brief aan juffrouw Durnford geeft geen vrijstelling van de overlegging en inzending der vereischte documenten. De ontbieder zal desverkiezende bij zijn verbintenis, om het verschuldigde bij de Nederlandsche Bank te storten, kunnen vermelden, dat en waarom hij meent, ter zake niets meer schuldig te zijn of te zullen worden. Het bovenstaande is niet van toepas sing op: a. met vrijdom van rechten ingevoerde diplomatieke of consulaire zendingen en kanselarij -benoodigdheden b. in het z.g.n. kleine grensverkeer voor de dagelijksche behoeften der grensbewo ners ingevoerde, niet voor den handel of bedrijf bestemde, goederen; c. als bagage ingevoerde goederen, voor zoover aannemelijk is, dat ten aanzien van deze goederen geen betalingsverplich tingen tegenover het in aanmerking ko mende land meer bestaan of alsnog zullen ontstaan; d. goederen, zooals in internationaal verkeer gebezigde vervoermiddelen met toebehooren, monsters zonder handels waarde of ten weder uitvoer bestemd, re tourzendingen, verhuisboedels, erfgoed, huwelijksgoed, met vrijdom van rechten ingevoerde producten van of benoodigd heden voor grenslanderijen en dergelijke De voor de ingevoerde goederen ver schuldigde koopsom, of, intlien de goe deren bij den invoer nog niet verkocht zijn, de uit den eersten verkoop in Neder land verschuldigde koopsom moet worden overgemaakt aan de Nederlandsche Bank. Dit kan geschieden op de gewone wijzen: overschrijving door middel van bank- of postrekening, storting in contanten, enz. Hierdoor is de Nederlandsche debiteur rechtens van zijn betalingsverplichting bevrijd. Het op andere wijze vereffenen of doen teniet gaan van vorderingen, waarop deze regeling van toepassing is, wordt als mis drijf gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden of geldboete van ten hoogsste f 100 0 0. De verplichting tot storting is afhankelijk van het feit of bovenbedoel de documenten al dan niet zijn over gelegd. Niet overlegging der documenten wordt eveneens als m i s d r ij f gestraft. Tegelijk met de overmaking aan de Nederlandsche Bank moeten aan het Ne derlandsche Clearinginstituut verschillen de gegevens worden medegedeeld onder gebruikmaking van het daarvoor voorge schreven formulier. Exemplaren van het formulier zullen van Vrijdag 17 dezer bij de verschillende kantoren van de Nederlandsche Bank en de groote bankinstellingen alsmede bij het Nederlandsch Claeringinstituut te 'sGravenhage verkrijgbaar zijn. Prijzen der landbouwproducten in Zeeland. Men meldt ons: Met de prijzen der landbouwproducten gaat het in Zeeland buiten verwachting naar wensch. Vele perceelen aardappelen werden den laatsten tijd verkocht voor f 300 en meer per gemet, waarbij het rooi en enz. voor koopers rekening komt. Dit is een prijls, welke in verscheidene jaren voor het product niet meer te maken is geweest. Ook de ajuin, hoewel minder verbouwd dan in andere jaren, wordt veel te velde verkocht voor den sinds lang ongeleenden prijs van f 1.3Óf 1.50 per roede. Voor schokker-erwten, die dit jaar een goed beschot gaven, wordt 13 cent per K.G. besteed, betgeen ook een zeer rede lijke prijs mag worden geacht. Ook de suikerbieten staan er zeer goed voor en op sommige perceelen werd nu reeds een gehalte geconstateerd van 17 pet., bij een grooter gewicht per biet dan op andere jaren omstreeks denzelfden tijd. geschreven, waarin Ruth haar van haar beslissing in kennis stelde. HOOFDSTUK III. „Ze noemden me Je m." Toen Juffrouw Durnford's antwoord kwam, overhandigde Ruth het schrijven zwijgend aan Lucia. Ze wist, dat haar sohoonzuster zich veronachtzaamd zou voelen, als ze haar het briefje niet bad laten lezen, want met al haar vriendelijk heid, kon Lucia soms wel een beetje veel- eischend zijn. Maar Ruth wist reeds van te voren, hoe de critiek zou luiden, als ze het gebrekkig gestelde en slecht geschre ven briefje zou zien. „Lieve help, heb je ooit zoo'n schrift ge zien!" ziep ze uit. „Het is groot genoeg, maar absoluut onleesbaar. „Misschien," liet ze er sarcastisch op volgen, „zou je zoo vriendelijk willen zijn, me te vertellen hoe laat ze je verwacht." Onwillekeurig glimlachte Ruth, want ook zij verkeerde omtrent dit punt in twijfel. „Ik geloof om half vier," antwoordde ze, „maar heelemaal zeker ben ik er niet van. In ieder geval staat er 's middags achter, dus ik weet zeker, dat me dit keer geen feestelijke maaltijd waoht." Toen verliet ze met haar brief de kamer om er nog eens alleen op te studeeren. Eindelijk gaf ze haar pogingen op en be- De tarweoogst belooft zeer goed te zul len zijn, zoowel wat de kwantiteit als de kwaliteit betreft. Bij nog langduriger re genval zou, voorzoover de oogst nog bui ten staat, de kwaliteit op den duur kun nen gaan lijden. Voor vele landbouwers, die reeds jaren achtereen niets hebben verdiend of met verlies hebben gewerkt, is er thans wer kelijk wel eenig uitzicht, dat de cultuur dit jaar Loonend zal zijn. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 16 Sept. a.s. be noemd tot adjunct-commies ter Provin ciale Griffie den heer G. R. Boshuizen, thans le ambtenaar ter secretarie van de gemeente Markelo (Overijssel). Middelburg. Een conflict op de veiling. Aardappelen en fruit blijven onverkocht. Gisterenmid dag ontstond een conflict op de veiling, toen de kooplieden weigerden overeen komstig de nieuwe bepalingen van be stuur en raad van toezicht de aardappe len bij vier kisten van 25 K.G. tegelijk te koopen en toen ook de vruchten onver kocht lieten staan. Naar aanleiding van een en ander had den wij gisteren nog een onderhoud met den directeur der Veiling en later ook met den voorzitter van den Koopliedenbond. Uit deze besprekingen is ons o.a. ge bleken, dat tot nu toe per kist van 25 K.G. is geveild, doch dat de nieuwe, vrij om slachtige regeeringsmaatregelen, o.a. het moeten invullen van een uitvoerige lijst voor iedere verkochte partij aardappelen hoe klein ook, de administratie op het kantoor der veiling heeft doen toenemen en dit voor bestuur en raad van toezicht aanleiding is geweest de verplichting om vier kisten te gelijk te koopen, uit te vaar digen. De directeur meende, ook na rugge spraak met het bestuur, den voorgeschre ven maatregel te moeten handhaven. De kooplieden meenen, dat men hen toch zeker had moeten kennen in dien maatregel en met de drie organisaties te Middelburg, Vlissingen en Souburg had moeten onderhandelen. Zij zijn ook van meening, dat voor verschillende hunner het koopen van 100 K.G. te gelijk groote bezwaren heeft. Toen dan ook aan het namens hen gedane verzoek om de invoe ring der regeling op te schorten tot Don derdag en eerst als nog overleg te plegen, niet werd ingegaan, weigerden zij aard appelen te koopen. Alle aanwezige koop lieden verlieten toen de veiling, en lieten ook het fruit onverkocht staan, omdat zij meenden daardoor te kunnen demonstree- ren, dat zij niet van plan zijn te voldoen aan maatregelen van het bestuur, die ge nomen zijn zonder voorafgaand overleg. Zij wachten nu af wat het bestuur en de raad van toezicht verder ter zake zullen bepalen. Teraardbestelling W. A. Schuurman. Nadat gisterenmorgen het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. U. Schuurman, in leven zenuw arts, vanaf de Veluwe, naar de woning van de familie Schuurman op den Dam alhier was overgebracht, had des mid dags van daaruit de ter aarde bestelling plaats. Niet alleen, dat op de kist en aan den lijkwagen vele kransen hingen, maar in een open rijtuig werd nog een groot aan tal bloemstukken als blijken van groote waardeering en deelneming in het op jeugdigen leeftijd heengaan van den over leden geneesheer, medegevoerd. Verschillende rijtuigen met familieleden en vrienden volgden den lijkwagen, ter wijl op de algemeene begraafplaats een groot aantal belangstellenden de komst van den lijkstoet afwachtte. Onder hen merkten wij op bijna alle medici uit Mid delburg en verschillende uit Vlissingen en andere plaatsen op "Walcheren als mede de rustende geneesheeren dr H. Reilingh alhier en dr D. Schouten te Wassenaar; de voorzitter van het be stuur der Godshuizen, de directrice en Ingezonden Mededeeling. sloot maar in den loop van den middag te gaan. Ze kwam bij het 'hotel aan, juist toen een naburige klok het half uur sloeg. De portier vertelde haar, dat juffrouw Durnford nog niet terug was van haar rijtoertje, maar elk oogenblik kon komen. „Misschien kan ik dan even wachten," vroeg Ruth en tot haar verrassing (Ruth had nog niet veel van de wereld gezien) noodigde de kellner haar uit in de lift plaats te nemen, die haar zonder eenige inspanning harerzijds eenige verdiepin gen hooger bracht. Toen werd ze in een kleine, maar gezellige zitkamer gelaten: Overal, op stoelen en op de tafel, in de vensterbank en op de sofa lagen pakjes en doozen ordeloos verspreid. Daar geen enkele zitplaats meer vrij' was, maakte Ruth er een leeg, nam plaats en keek toen nieuwsgierig naar al die verleide lijke pakjes. „Ze moet wel heel rijk zijn", was haar eerste overdenking. „Wat een leuke din gen liggen daar", kijkend naar een vee- ren boa, een mof van sabelbont en een rij mantel met bontkraag, die ordeloos over een stoelleuning hingen. „Ik denk, dat ze naar de stad is gekomen om haar inkoo- pen te doen. Misschien, dat ze mij volgen den zomer wel meeneemt. Wat zou dat leuk zijn! Dan kan ik kerstcadeautjes voor Lucia en de kinderen koopen en dan ga ikRuth was zoo verdiept in die pret tige vooruitzichten, dat ze verschrikt op sprong, toen de deur met veel geraas ge- enkele verpleegsters en andere aan het gasthuis werkzame personen; den secre taris van het Middelburgsch Ziekenfonds, bestuursleden van de Middelburgsche Schaakclub en vrienden van den overle dene. Toen de kist boven het graf was neer gezet en de groote schat van bloemen er om heen was geschikt, trad dr G. F. Koch naar voren en zeide, dat op hem als waarnemend voorzitter der afdeeling Walcheren van de Ned. Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst en als voorzitter van den Medischen Staf van het Gasthuis te Middelburg de droeve eer rustte enkele woorden té spreken. Wij staan hier aldus spr. ongeveer aan het graf van onzen vriend Schuur man, wiens laatste levensjaren een lijdens weg zijn geweest, dien hij heeft bewan deld met een moed en een opgewektheid, die den grootsten eerbied afdwingen. Hij was hiertoe in staat, omdat hij gedragen werd door een groote liefde voor zijn werk en voor zijn zieke medemenschen. De dagelijksche omgang met zijn patiën ten bracht mee, dat hij zich moest ver diepen in oneindig veel leed, maar het trok hem niet omlaag. Door zijn groote geestkracht wist hij in tegendeel talloo- zen op te beuren en door de groote ken nis, die hij in zijn vak verkregen had, wist hij velen te genezen, die hem steeds dankbaar zullen gedenken. Dat om die kennis steeds te vermeerderen de dag voor hem niet lang genoeg was en hij ook dikwijls een groot gedeelte van zijn nachtrust moest opofferen, heeft degenen, die wisten, dat die geweldige energie huisde in een ziek lichaam, met stijgende bezorgdheid vervuld. Hoe zou hij dat kun nen volhouden. En niet alleen zijn pa tiënten, maar ook zijn collega's hadden hem zoo dringend noodig om zijn uit stekenden raad en steun. Niet alleen hier, maar ook elders in den lande door de meest bevoegde beoordeelaars werd zijn werk gewaardeerd en openlijk geprezen. Wij waren trotsch een zoo bekwaam man in ons midden te weten, die ons behalve van zijn wetenschap deed genieten van zijn humor en veelomvattenden geest. Na elke periode van gedwongen rust kwam hij ons, wel niet hersteld van lichaam, maar geheel gezond van geest en vol werklust tegemoet. Nu hij van ons is heengegaan, laat hij een groote leegte achter, maar zijn nagedachtenis zal dezen dag ver overleven, omdat hij zichzelf on vergetelijk heeft gemaakt door zijn per soonlijkheid en zijn werk. Moge het besef hiervan zijn familie tot eenigen troost zijn en moge deze laatste slaap hem de rust en herstel geven, die hij zoo dikwijls te vergeefs heeft trachten te vinden. Vervolgens sprak de heer C. Keg als oudste zwager van den overledene; de heer Dr van Senden als oude vriend; en Dr Biemond, die zijn groote waardeering uitte voor de kennis van den man, wiens praktijk hij tweemaal heeft waargeno men en die in den kring van de zenuw artsen bekend stond als de beste in Neder land. Men zal dit waardeeren, door in zijn geest te blijven werken. De heer Schuurman uit Haarlem, een broeder van den overledene, dankte mede namens de weduwe en verdere familie voor de groote bewijzen van deelneming bij deze droeve plechtigheid. Goes. Naar wij vernemen is aangewe zen tot secretaris van het Gasthuisbe- stuur de heer J. S. Visscher. Kloetinge. D'oor B. en W. alhier is 'er vervulling van de vacature voor gemeente ontvanger de volgende aanbeveling op gemaakt: 1. C. de Ruijter, ambtenaar ter secreta rie te Veere. 2. J. C. Beenhakker, volontair ter secre tarie te Schore, wonende te Kloetinge. Waarde Maandagavond hield de afd. Waarde van den N.C.L.B. een ledenverga dering, onder leiding van haar voorzitter dhr A. Waterman. Na vaststelling der notulen verkreeg dhr Vingerling het opend werd en juffrouw Durnford bin nentrad. „Ach, ach, ik ben minstens tien minu ten te laat! riep ze op een toon van leed wezen, maar haar goedhartig gezicht straalde. „Madame Lafayette hield me ook zoo lang op. Ik ben gewoon doodop van het lange staan en het verveelt me hartgrondig, al dat passen van japonnen en mantels en hoeden. Gaat u zitten, juf frouw Cleveland, dan zal ik om thee bel len, ik heb dorst gekregen van al dat pra ten. Kom, schuif uw stoel lekker dicht bij het vuur", vervolgde ze vriendelijk. „Het is al zoo guur en vochtig, het lijkt wel November in plaats van October. Hè, ik heb zoo het land aan die mistige namid dagen; ik zal blij zijn, als ik weer in Shepperton terug ben. Ik voel me maar zelden gezond, als ik lang in Londen ben. Gewoolijk ga ik weer naar huis terug met een verkoudheid en een leege beurs" en juffrouw Durnford begon hartelijk te lachen. „Mijn oude Susan zal me wel weer een standje geven, als ze al mijn pakjes openmaakt en als er iemand is, voor wie ik bang ben dan is het Susan." Als juffrouw Durnford lachte, wat ze gaarne deed, daar ze een opgewekte vrouw met veel gevoel voor humor was, sperde ze den mond wijd open en ver toonde een rij hagelwitte tanden, die de bewondering van eiken tandarts, die liefde voor zijn vak voelt, zou hebben op gewekt, zoo gelijk en gaaf waren ze. Uitstappen: het einde van den rit. Het portier gaat open voorzichtig Ianders is het uit met de vreugde. Want het roekeloos openen van het por tier kan f 150,— boete kosten I Open aiTtodeurenvoorzichtig woord, welke 't verloop der verschillende acties memoreerende, constateerde, dat nu met dwang van de overheid verkregen werd, datgene waarvoor de organisaties sinds jaar en dag gestreden heeft. Met het oog op den waarschijnlijk langen duur van de overheidshulp aan het bedrijfs leven, was deze dwang onmisbaar, uit vrijen wil onderhandelen liep steeds op niets uit. Momenteel wordt voor O.Z.B. gewerkt; er is goede hoop, dat het hier zonder strijd in orde komt, wat te wenschen is, want krachtens ons uitgangspunt prefe- reeren wij den vrede boven den strijd. Na ruime gedachtenwisseling eindigde dhr Vingerling met dankzegging. Borsselen. Het de vorige week geplaat ste bericht omtrent den aankoop van kolen door de kolenvereen. eischt verbetering. Aan de firma Wibaut uit Vlissingen werd de levering gegund van circa 125 ton stukkolen voor f 9.75 per ton plus omzetbelasting, vrachtvrij station Bors selen, en eierkolen circa 150 ton voor f 9.75 franco voor de wal. Veere. Gistermiddag vergaderde de Ge meenteraad. De voorz, opent de vergade ring en heet allen welkom, maar in het bijzonder den heer van Heeswijk, de ar chitect van ons stadhuis, daar hij alles heeft gedaan wat in zijn vermogen was en nu gaarne den Raad voorlichten wil om trent de inrichting van het inwendige van het stadhuis. De voorz. stelt voor de notulen voor het laatst te houden en eerst de ingekomen stukken te behandelen; dit wordt aan genomen. Ingekomen is van Ged. Staten dat de gevraagde verhooging subsidie Stadhuis is goedgekeurd. Verder, dat de begroeting j 1934 is goedgekeurd, evenals een besluit rekening 1931. Voor kennisgeving aan genomen. De voorz. deelt nu mede dat B. en W. voorstellen om met den heer van Hees- wijk in besloten vergadering te spreken Na heropening deelt de voorz. mede dat aan de regeering zal worden gevraagd, om gedurende den tijd die noodig is de volle aanspraak te mogen hebben op de entree-gelden, onder voorwaarde dat het stadhuis zal worden ingericht volgens gegeven advies. Hierbij zal de bepaling worden gemaakt, dat inwoners van Veere kosteloos toegang hebben tot het bezichti gen van het stadhuis. Ook werd besloten boekjes van het stad huis uit te geven en te koop aan te bie den voor 50 cent per stuk. Dhr v. Hees- wijk wordt door den voorz. dank gebracht voor zijn gegeven adviezen, waarna deze de vergadering verlaat. Ingekomen is een schrijven van Mid delburg over hulpverleening bij brand. B. en W. meenen dat dit goedgekeurd kan worden; aldus besloten. De voorz. deelt mede dat de grasver pachting heeft plaats gehad en stelt de raad voor dit den pachters te gunnen; al dus besloten. Een verzoek van W. Harpen om de 3 perceelen die zijn 'Overleden vader in pacht had te mogen overnemen tegen 25 pet. korting, wordt goedgekeurd. Een strookje grond wordt nog in ruil van grasveld toegestaan aan F. Giffart. Daarna sluiting. Serooskerke. In verband met het be richt over den brand 'der schuur van de „Neen, ze is achteraf toch zoo leelijk niet", overdacht Ruth, toen juffrouw Durnford zich met een plof op een in middels leeggemaakten stoel liet vallen en trachtte haar nauwe handschoenen uit te trekken. Tot op zekere hoogte was ze goed ge kleed, haar mantel en rok waren blijk baar door een kleermaker uit West-End gemaakt en lieten niets te wenschen over, maar het heele effect werd bedorven door een buitengewoon opzichtigen hoed, die alle kleuren van den regenboog vertoon de maar juffrouw Durnford in gelukkige onwetendheid van de scherpe kritiek, die haar hoofddeksel uitlokte, droeg het be wuste hoofddeksel, als was het geheel in overeenstemming met haar overige toilet. Toen Ruth haar wat beter leerde kennen, moest ze dikwijls glimlachen om haar kinderlijke en doorzichtige ijdelheid en haar voorliefde voor opschik. „Ik ben een echte pauw, wat kleeren betreft", placht juffrouw Durnford te zeggen, „ik houd nu eenmaal veel van vroolijke kleuren. Süsan, die alleen licht of donkerbruin draagt, houdt me dikwijls voor oogen, dat alle opschik in den Bijbel verboden wordt; 't is de wortel van alle kwaad, beweert ze; maar ja, zij is erg handig in het uitvin den van nieuwe spreekwoorden", dus zóó nauw neem ik het maar niet. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2