Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Rechtszaken Crisis-Publicatiën Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Marktberichten. Nog geen 3 COVlt per kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Burgerlijke Stand Hotelbrand te Helmond. Zondagmiddag brak brand uit in hotel St. Lambert te Helmond. Aangewakkerd door den feilen wind, stond het hotel in korten tijd in lichter laaie. Naast het ge bouw is hotel De Korenbeurs gelegen, welk gebouw groot gevaar liep. De brand weer wist het vuur spoedig meester te worden. De bovenverdieping van het hotel brandde geheel uit. Het overige deel, be nevens de geheele inboedel, bleef ge spaard, doch liep groote waterschade op. De waterschade is grooter dan de brand schade. Verzekering dekt de schade. Autobus-ongeluk in Bel gië. Een autocar met kaatsers, hun vrouwen en een aantal supporters uit Roeulx in België, die op weg was naar 's Gravenbrakel bij Soignies, is, doordat de chauffeur wilde uitwijken voor twee fietsers, geslipt en tegen een langs den weg staanden boom gereden. Tien perso nen, onder wie ook de bestuurder van de autobus, werden ernstig gewond naar een ziekenhuis vervoerd, terwijl 10 an dere inzittenden lichte kwetsuren oplie pen. Auto tegen een boom gebotst. Tusschen Putten en Bijsteren is Zaterdag een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij drie personen ernstig wer den gewond. Een personen-auto bestuurd door den chauffeur van den heer Visser uit Rot terdam, moest uitwijken voor een uit een zijweg kamende vrauchtauto. De bestuur der verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom. De chauffeur en de heer en mevrouw Visser, die achter in de auto zaten, wer den vrij ernstig gewond en naar het zie kenhuis te Ermelo vervoerd. T.ussschen een dorsch- machine bekneld geraakt. De landarbeider S. geraakte tijdens werk zaamheden bij een landbouwer te Ooster- wijk met een been tusschen een dorsch- machine. Het lichaamsdeel werd hem af geknepen. Hij is naar het Academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. Zijin toestand is ernstig. Vader gedood, de zoon ern stig gekwetst. De 50-jarige heer F., wonende te Groningen, is ter hoogte van Assen met zijn motorrijwiel tegen een personenauto aangereden. Hij werd van het rijwiel geslingerd en is ernstig ver wond naar 'het ziekenhuis te Assen ver voerd, alwaar hij korten tijd later aan de bekomen verwondingen is overleden. Zijn 26-jarige zoon, die op de duo was gezeten, bekwam eveneens ernstige ver wondingen en een fractuur aan zijn on derarm. Hij werd per auto naar het R.-K. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel/motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: B. K. te Oostkapelle: teruggave aan ouders zonder toepassing van straf; M. W. te Amsterdam f 5 of 5 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom links houden: S. de W. te Rotterdam f 5 of 5 d. Met een rijlwiel een weg in verboden richting berijden: K. J. B., te Antwerpen f 1 of 1 d. fa.; Ja. Gha. Ia. v. d. El, te Antwerpen: teruggave aan ouders zander toepassing van straf; Aa. Ma. Ge. G. te Antwerpen f 1 of 1 d. h. Met een motorrijtuig/rijwiel een weg welke voor dit verkeer in beide richtingen is gesloten, berijden: M. v. D. te St. Amandsberg (B.) f0.50 of 1 d. h.; J. G. K., te Vlissingen f 2 of 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: P. K. D., te Maassluis, G. J. M. te Clinge, M. v. D. te Zevenber gen, P. R. te Heinkenszand, ieder f5 of 5 d. h. Rijiden met een motorrijtuig zonder spie gel: P. de B. te 'sH. Arendskerke, G. J. Ch. de W., te Arnhem, M. H. te Bergen op Zoom, allen f 1 of 1 d. h.; F. den O. te Amsterdam f2 of 2 d. h.; J. v. L. te Kruiningen, f 1 of 1 d. h.; E. B. te Ber- hcum f3 of 3 d. h.; C. M. K., te Goes, J. A. S. te Goes, ieder f 1 >c*f 1 d. fa.; J. de P. te Goes f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van ten minste één hoorn: J. A. S. te Goes f 5 of '5 d. h. Met een ingeschreven motorrijtuig over een weg He klas rijden met een lading welke breeder is dan 2.35 M.: J. de P te Goes f 3 of 3 d. h. Fietsen zander rem: B. D. te Aagteker- ke f 5 of 5 d. h. Fietsen zonder bel: N. B. te Wemel- dinge f 1 of 1 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: Th. G. te Hansweert f 5 of 5 d. h.; E. M. te Kou- dekerke f2 of 2 d. h.; J. C. te Vlissin gen f 3 of 3 d. h.; W. J. A. te Borsselen, Rectificatie. Onder Crisispublicatiën in ons blad van Dinsdag 7 Aug. komen de volgende twee onjuistheden voor: S t e u n. D'e onder deze alinea genoem de datum moet zijn 1 September inplaats van 1 Augustus. Vervoerbewijzen. Hier wordt model E twee keer genoemd. De tweede keer moet het zijn G inplaats van E. De Landb. Crisis-Org. y. Zeeland. Ga. Ha. Ha. v. d. S. te Vlissingen, J. S. V te Kats, allen f 5 of 5 d. fa.; A. G. K. te Kapelle f 3 of 1 w. t.soh. en f 0.50 of 1 w. t.sch. Als bestuurder van een motorrijtuig niet aan daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoonen: G. v. B. te Krab- bendijke f 3 of 3 d. h.; G. F. te Eindhoven f 10 of 5 d. h. Een motorrijtuig doen besturen door een persoon, die den vereischten leeftijd voor bet verkrijgen van het rijbewijs nog niet heeft bereikt: E. B., te Berlicum f 5 of 5 d. h. Fietsen op zoodanige wijze, dat de vei ligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: J. A. A. te Goes f2 of 2 d. fa. Rijiden met een rijlwiel, terwijl hij ver keert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behaoren te besturen: F. de G. te Goes f 20 of 1 w. t.sch. Nachtrumoer verwekken: J. M. L., te Middelburg, f 15 of 5 d. h.; J. G. S. te Middelburg f 15 of 30 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. J, B. te Vlissingen f 15 of 5 d.; A. M. te Antwerpen gedom. f 15 of 30 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de, niet aan de buitenzijde van het schip den naam van den schipper met duide lijk leesbare letters aangegeven hebben: J. D. de W., gedom. te Rotterdam f 5 of 5 d. b. Over de sluisdeuren van een Rijkska naal loopen, voordat zij geheel gesloten zijn: P. v. d. B., te Lokeren (B.) f 3 of 3 d. h. In een binnenwater van de provincie Zeeland visschen met een vischnet waar van de maaswijldte kleiner is dan 20 m.M.: J. G. N. te Ierseke f 0.50 of 1 d. h. met verbeurdverklaring van het inbeslag ge nomen kruisnet. Te Biggekerke met een voertuig blijden staan met het doel waren aan bet voor bijkomend publiek te verkoopen: W. K. te Middelburg f2 of 2 d. fa. Te Wolfaartsdijk voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden zonder vergun- ning van B. en W.: J. den B. te Goes f 2 of 2 d. fa. Te Oostkapelle met een motorrijwiel binnen de bebouwde kom der gemeente harder rijden dan 20 K.M. per uur: P. J. L. te Vlissingen f 10 of 10 d. b. INDUSTRIEBANKEN. Vergelijken wij de stroomingen, die dank zij de Limburgsche initiatieven en in navolging daarvan op het oogenblik in ons land voor de oprichting van in- dustriebanken ontstaan zijn, met de Cré dit Mobilier-beweging uit de vijftiger- en zestiger-jaren, dan blijkt de les van het verleden wel zeer sterk ter harte genomen, constateert de „Msb." „Naast eenige overeenkomst toch met het verleden vertoont de tegenwoordige strooming belangrijke verschillen. De overeenkomst is, dat men thans, evenals vroeger, door het scheppen van industrie-financieringsinstituten bevruch tend op het bedrijfsleven wil inwerken, een poging, die op zichzelf beschouwd indertijd zeer zeker successen heeft ge boekt. Het groote verschil is echter, dat daarbij vroeger begane fouten, nu vermeden wor den, omdat de zaak van een anderen, haast tegenovergestelden kant wordt be gonnen. In Limburg en wij zouden willen, dat de daar gevolgde procedure algemeen in gang vond vangt men niet aan met de oprichting eener bank, die vervolgens hare beleggingsprojecten moet gaan zoe ken. Integendeel, er wordt door een af zonderlijk en onafhankelijk lichaam een onderzoek ingesteld naar projecten en de bank financiert slechts die, welke goed- bevonden zijn. Men kan hier dus van een terdege gecontroleerde belegging spreken, waardoor tevens de objectie, dat de ver gelijking tusschen vroeger en nu niet opgaat, omdat de voorwaarden voor de industrie zooveel ongunstiger zijn dan in het midden der vorige eeuw, veel van het kracht verliest. Industrieën, die geen bestaanskans heb ben, moeten niet aan de beurt komen. Een tweede verschil is, dat de industrie- banken, die men thans in het leven wil roepen, niet op de eerste plaats de groot industrie, maar de kleine en middelgroote industrie zullen dienen. Hiervoor zijn de credieten begrensd en wordt de beleg ging ongetwijfeld veel overzichtelijker dan bij een deelname in gecompliceerde en vertakte concerns het geval kan zijn. Het feit derdens, dat de industrieban- ken thans op kleiner leest geschoeid en aan het regionale verband aangepast zul len worden, zoodat plannen en onder nemingen van dicht bij te beoordeelen zijn, draagt er ongetwijfeld toe bij het risico der bank aanmerkelijk te vermin-' deren. Wij willen hiermee niet zeggen, dat geen enkel risico aanwezig zal zijn: aan iedere nieuwe onderneming is het noodzakelijk verbonden. Maar gezien den stimuleerenden invloed, die vroegere fi nancieringsinstituten op de industrie ver mochten uit te oefenen, gezien dat de om standigheden, die toen voornamelijk tot de uiteindelijke mislukking voerden, thans vermeden worden, achten wij, in 't licht van het verleden bezien, dit risico thans aanvaardbaar." Ook late aardappelen gaart goed. Men meldt uit de Streek: De vroege aardappelen zijn nu nage noeg van het veld en van de markten verdwenen. De telers mogen op een rede lijke teelt terugzien en thans is hun be langstelling sterk gericht op het markt- verloop voor de latere soorten en de winteraardappelen. Ook hiervoor laat het zich beter aan zien dan de laatste jaren het geval is geweest. De Dues gaan voor f 1.25 per baal over zee, en de Hollandsche consumptie soorten zijn goed gevraagd. De prijs voor alle soorten liep de laatste dagen op van f2.30 tot f2.60, waarbij voor den kooper nog f0.50 crisisheffing komt Als de teelt wat ruim is, en na de regens is de stand van het gewas ver beterd, is deze prijs goed loonend. Het faillissement van de Atalanta. AMSTERDAM. Het gerechtshof alhier vernietigde in zijn arrest van heden het faillissement van de drukkerij N.V. Ata lanta, waar de „Tribune" wordt gedrukt, hetwelk door de rechtbank was uitgespro ken. De Raad van Arbeid, de aanvrager van het faillissement, mist, aldus over woog het Hof, de bevoegdheid het faillis sement aan te vragen. De Raad van Arbeid heeft besloten in cassatie te gaan tegen het arrest. ENSCHEDE. De politie heeft op het station alhier aangehouden een 26-jari- gen Pool, die op weg was naar Amster dam. De man blijkt zich te hebben schul dig gemaakt aan verschillende kerkdief stallen. Hij heeft o.a. Zaterdag ingebro ken in de synagoge te Almelo waar hij de offerbus heeft meegenomen. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. Doodelijk ongeval. MARKELO. De aankomst van de eerste pleziervaarboot van de fa. B. J. Smit uit Markelo, welke gisteravond ongeveer half 10 terugkwam van een tocht naar Zutfen en bier in de pas geopende haven aan bet Twente-Rijinkanaal arriveerde, is tragisch verloopen. De 43-jarige postbode uit Markelo G. J. Leuverink, stapte per ongeluk aan den verkeerden kant uit de boot en verdween in de diepte. Na eenigen tijd is hij! levenloos opgehaald. Het slacht offer was ongehuwd. De kerkstrijd in Duitschland. BERLIJN. In een groot deel der Evan gelische kerken in Duitschland is giste ren van den kansel een manifest voorge lezen, waarin wordt geprotesteerd tegen de besluiten van de z.g.n. nationale Sy node die op 9 Aug. j.l. bijeenkwam, be sluiten nam, wetten goedkeurde en onge rechtigheden, die korten tijd geleden wa ren gepasseerd tot recht verklaarde. De onderteekenaars van het manifest stel len hiervoor het ministerie der kerken verantwoordelijk en in het bijzonder den rijksbisschop, die tot taak bad de instel lingen der kerk te beschermen. Het ker- kenkabinet is echter niet op de hoogte van de meest elementaire beginselen van recht en wet. D'e verkondiging wordt on dergeschikt gemaakt aan de machtswel lust van dwalende menschen. Het manifest eindigt met de woorden: Wij verklaren daarom tegenover de ker ken en de gemeenten in onze verantwoor delijkheid voor God, dat gehoorzaamheid van dat kerkregime ongehoorzaamheid aan God is. Het manifest is rondgezonden aan alle geestelijken, die deel uitmaken van den Noodbond der kerken. Men acht den toe stand van de Duitsche kerken op het oogenblik zeer critiek. LEIPZIG. In den afgeloopen nacht is een goederentrein bij bet verlaten van station Borgsdorf op een stootblok geloo- pen. De locomotief kantelde en 10 goede renwagens werden zwaar beschadigd. Eenige wagons verbrandden. Vier spoor- wegemployé's werden gewond. Twee autobussen met elkaar in botsing. LONDEN. Gisteren kwamen op een straatweg twee volle autobussen met elkaar in botsing. 13 personen werden ernstig, en 30 licht gewond. Machinegeweer als speelgoed. MOSKOU. Een Moskousche wapenfa briek beeft een model van een machine geweer als kinderspeelgoed in den han del gebracht. Het machinegeweer is een juiste copy van het werkelijke machine geweer en is bedoeld, om de leden der Russische jeugdclubs het 'bedienen van een machinegeweer te leeren. In den loop van September zullen de Moskousche kin derclubs 100 van deze modellen krijgen. Aardschokken. MEXICO CITY. Uit Celaya wordt ge meld, dat in de stad Gujuato krachtige aardschokken zijn gevoeld, .zoodat de be woners der dorpen hun woningen hebben verlaten en den Zondag in de open lucht hebben doorgebracht. De aardschokken die vrij hevig zijn, hebben een plaatselijk karakter. HAVANNA. De eerste verjaardag van de revolutie, waardoor president Macha- do werd verdreven, is gisteren begonnen met een algemeens verkeersstaking en tal rijke homaanslagen. Een der bommen ont plofte in de Nat. Politieke Club. Twee vrouwen werden ernstig gewond. De ar beiders hielden als sympathiebetuiging met de stakende verkeersarbeiders een groote betooging. WEENEN. Het gerucht doet de ronde, dat het voornaamste doel van Starhem- bergs bezoek aan Mussolini de bespreking is van een plan tot reorganisatie van de Oostenrijksche Heimwehr tot een goed gedisciplineerd militair corps dat geschikt is voor de verdediging van Oostenrijk. Men gelooft, dat Italië bereid zou zijn. de groote kosten aan de uitvoering van een dergelijk plan verbonden, te financieren. Starhemberg verklaarde, dat Mussolini heeft getoond, dat hij Oostenrijk zou ver dedigen niet alleen met woorden, maar ook met daden. De jongste zoon van den ex-konlng van Spanje verongelukt. WEENEN. De jongste zoon van den ex-koning van Spanje is bij een auto ongeval gedood. D'e infante Beatrice reed met haar broer Gonzalo per auto van Villarch naar Partschach, bij Krumpen- dorf moest de auto uitwijken voor een onvoorzichtig rijdend fietser waardoor de auto tegen een muur reed. Gonzalo werd zoodanig gewond, dat bij kort daarna overleed. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij. 40 40 Philips Gloeilampen G.B. 207 208 Unilever 61 60% Anaconda Copper 7 A 77/s Bethlehem Steel 17 Vt 16% U.S. Steel Corp. 21% 2ÓVe Koninkl. Petroleum 153 151 Shell Union 4% AA Amsterdam Rubber 103 100 Ned. Scheepvaart Unie 34 34 Deli Maatschappij 138 136% Handelsverg. Amsterdam 172 169 4 pet. Indië 1934 lOOVs 100% 4% pet. Ned.-Indië 1926 1007/i» 1007/i. 4 pet. Nederland 1934 102Vs 102 A. K. U. 34 32% D'e stemming op de Hollandsche beleg- gingsmarkt bleef ook vandaag minder gunstig; ook de 4 pet. gemeenteleenin- gen worden wat minder enthousiast ont vangen, terwijl van de 3% pet. Noord- Holland nog steeds een flinke post moet verwerkt worden. De aandeelenmarkt bleef lusteloos van stemming. Wisselkoersen. Amsterdam 13 Aug.,2.30 u. Londen 7.40—7.43%. Berlijn 57.70—57.80. Parijs 9.719.75. Brussel 34.65—34.70. New-York 1.45%1.46. Rotterdam, 13 Aug. 1934. Veemarkt. Aanvoer: vette runderen 377, vette kalveren 346, schapen en lam meren 563, varkens 1086, nuchtere kal veren 5. Prijzen per K.G.: vette koeien 5862, 5456, 4044, vette ossen 5456, 46 50, 4244, vette kalveren 7080, 60 65, 4550, varkens (lev. gew.) 2830, 24 26, 2123, schapen 35, 33, 30, lamme ren 38, 33, 30, schapen p. stuk f 16, f 12, f9, lammeren p. stuk f 11, f9, f7. Vette koeien en ossen aanvoer minder, handel willig, prijzen hooger. Prima ex. 2 ct. boven noteering. Vette kalveren aan voer ruimer, handel flauw, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzen lager, varkens veel aanvoer, handel traag, prij zen iets lager. Zaden. Karwijtzaad 1618, lijnzaad wit bloei zaai 89, lijnzaad voer 78, lijnzaad blauw bloei zaai 89, Mauw maanzaad 1718, koolzaad 1012 gld. Vlas. 750 K.G. Mauw 4045 ct., 7400 K.G. Hall. Geel 4050 ct. Handel kalm, prijzen onveranderd. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 6, Zeeuwsche id. 5.506, blauwe id. 5.506, Zeeuwsche bonte en blauwe 6.50 7, Westl. ronde nieuwe 78, blauwpit- ten 67,50, alles per K.G. Tamelijke aanvoer, kalme vraag. Graanmarkt. Gerst chevallier 6 6.25, wintergerst 5.655.85, haver 6.75 7.25, kleine groene erwten 8.509.50, schokkers 1112.50 gld. alles per 100 K.G., la plata-mais f 115 per last. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 11 Aug. 1934. Zure Kroetappels 0.70, Bubb. Prin- cesseboonen 4.406.10 per 100 Kg. Appels: Perzik Roode Zomerappel ex tra 15—17, id. A 9—16, id. B 8—14, id. G 47, Earley Victoria extra 69, id. A 79, id. B 39, id. G 37, Godlin Keswick extra 68, id. A 57, id. B 46, id. G 24, Zigeunerin 814, Yel low Transparante 914, Zomer Belle fleur 56, Duch. d'Oldenburg 27, Manks Godlin 56, Ganzebout 24, Pre sent van Lunteren 35, Tarweappel 31 4, afval en kroetappels 0.502, alles per 100 Kg. Peren: Precose de Trevoux extra 16 18, id. A 12—15, id. B 6—12, id. G 4—9, Glapps Favorite extra 1518, id. A 8 17, id. B 6—14, id. G 4—6, Dr Jules Guyot 10, Beuurré Giffard 8, Beurré de Merode 6, Bruine Heerenpeer 27, Pe tite Marguerithe 46, N.H. Suikerpeer 14, Roode Suikerijen 0.502, Dirkjes peer 1'2, Spekperen 13, uitschot- en kroetperen 0.50—3, alles per 100 Kg. Pruimen: Washingtons 1229, Dub bele Boete witte 1132, Witte Wijnprui men 1326, Burbankpruim 1220, Belle de Louvain 1025, Gzarpruim 824, Wijnkroos 34, Engelsehe Kroos 24, Blauwe Wijnpruim 6—11, Prineepruim 27, Kouwelijnen 24, Marbelaan 2' 4, Okkelaan 2—4, uitschot Pruimen 28, alles per 100 Kg. Diversen: Aardappelen 3.80—4.50, To maten 60, Kruisbessen 23, Roode Bessen 3, alles per 100 Kg.; Perziken 3.104.70, Meloenen 820, id. Stek 3 6, alles per 100 stuks; Bloemen 2 per 100 bos; Cactussen 7 per 100 pot. MIDDELBURG. Overleden: G. G. Lin- denberg, 6 d., d. v. I. J. Lindenberg en G Lahr; 9, M. G. Mervel, 68 j., gehuwd met G. H. J. Dierikx; 9, G. van Wasbeek, 65 j., gehuwd met A. H. Weverling; 10, A. G. G. Meeuse, 59 j., gehuwd met G. S'urm. GOES. Huw.-afkondiging: Hendrik Marinus Mijnsbergen, 28 j. jm. en Wil helmina Geertruida van Overbeeke, 27 j. jd. te Oost- en West-Souburg; Frederik Bolle, 23 j. jm. te Kapelle en Jacoba Mie ras, 25 j. jd. te Schore, laatst te Goes; Adriaan Paauwe, 29 j. jm. en Adrians Johanna Tramper, 25 j. jd. te Wissen- kerke. Geboren: Maria Jacoba, d. v. Gilles Martinus de Witte en Wilhelmina Hen- drika Reniersen; Margaretha, d. v. Adri aan Jacobs enMargaretha Luijks; Af ra Maria, d. v. Machiel Johannes Arnoldus Agterberg en Helena Christina de Wit. Levenloos aangegeven: een kind van Adriaan Lobbezoo en Maatje Poelman, te Krabbendijke. Overleden: Christiaan Rijkse, 85 j., weduwnaar van Wilhelmina Zweedijk. Van 29 Aug. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. Beek man, 23 j. en M. Boogaard, 20 j., Th Slootmans, 26 j. en B. H. van Aken, 25 j.; I. Leijnse, 24 j. en J. E. Merison, 20 j.; A. Pasveer, 24 j. en S. E. Kakenbeig, 22 j.; H. H. Velting, 40 j. en A. E. Plum, 34 j. Getrouwd: J. A. Fibbe, 28 j. en T. vau der Hoek, 23 j.; W. de Ridder, 28 j. en J. T. van Belle, 25 j. Bevallen: L. G. Theune, geb. Stroo, d.; A. P. H. Zurhaar, geb. van Burgh, d.; J. G. Schroevers geb. Antbonisse, z.; M. M. M. Ran, geb. de Glercq, d.; M. G. Kouwen- hoven geb. van Houten, z.; A. P. A. van der Zande geb. Minneboo, z. Overleden: J. van der Star, 92 j., wedn. van L. W. Burger; L. Willeboordse, 77 j., vrouw van P. Krijger; F. La Roij, 80 j., wedn. van G. I. ten Hout; J. Goedhart, 80 j., man van H. Zijta; J. de Ridder, 73 j., man van P. van Biemen; K. J. Kouwenhoven, 2 d.; M. Bouwens, 80 j., wedn. van S. Lauret; J. Lute, 70 j., man van M. F. Provoost; J. C. Landmeter, 84 j., vrouw van A. E. Edelman. (Vliss. Crt.) IERSEKE. Overleden: Cornelis West- veer, 84 j., echtgen, van Jacoba Nieru- wenimisen. Van 611 Aug. WEMELDINGE. Overleden: M. West- strate, 44 j., gehuwd met M. van Koe- veringe. Over de maand Juli. SCHERPENISSE. Gehuwd: P. Jagt, 22 j. en L. J. Quaak, 18 j. Geboren: Abel, z. v. M. Potappel en D. I. Hartog. Overleden: Abel Potappel, 2 d., z. v. M. Potappel en D. I. Hartog; J. Duyn- houwer, 82 j., echtgen. van A. Tazelaar; D. A. Larooy, 78 j., echtg. van A. P. de Fouw. St. Laurens. D'oor notaris Struve werd Vrijdag alhier publiek verkocht: Een huis met schuurtje, kippenhok, erf, tuin en boomgaard aan den Noordstraatweg A 71, groot 0.53.90 H.A. (1 g. 112 r.) aan dhr L. Pieterse voor f 3870. Bouwland nabij den aardenweg van Grijpskerke naar Middelburg te Grijpskerke, groot 1.20.50 H.A. (3 g. 21 r.) aan dhr L. van Soelen te Grijpskerke voor f 1530. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 14 Aug.: Matige tot zwakke, later wellicht toe nemende Noordelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk wei nig of geen neerslag, aanvankelijk iets koeler, later warmer. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van de Bildt 13 Augustus 10 u. aan alle posten: attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: 758. Licht op voor fietsen: Dinsdag: 9 uur 11 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3