f Neem 'n "AKKERTJE" 1 Miss Durnford en haar gezelschapsjuffrouw. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws H FEUILLETON. uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. ongeveer 200 M. van den Antwerpechen straatweg en vloog met groote vaart in een greppel langs den weg. Le bestuurder kreeg een lichte hoofd wonde, doch de heer Lamon, die met het hoofd door de voorruit was gevlogen, had zeer ernstige )cr wondingen aan het ge laat. Le auto werd geheel vernield. Na ter plaatse te zijn verbonden werden zij per ziekenauto naar het algemeen Burgergast huis te Bergen op Zoom vervoerd. De heer K. kon na verbonden te zijn het Gasthuis weer verlaten. De heer L. bleef ter verpleging opgenomen. De Commissaris der Koningin heeft aan J. G. Looy op eigen verzoek, met in gang van 1 December 1934 eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de gemeente Waarde. Middelburg. De Singelloop. Zater dagmiddag had de jaarlijksche Singel loop van „E.M.M." alhier plaats. Aan den start, die even 4 uur aan den Veerschen weg plaats had, verschenen 14 loopers. Majoor G. Berghuijs, commandant van de S.D.A.O., loste het startschot, waarop de 14 stoere Zeeuwen het op een loopen zetten, Spoedig bleek, dat de bekerhouder B. G. Moermond er alles op zette den beker te houden. Gevolgd door de anderen en gadegesla gen door belangstellenden, wier aantal minder groot was dan vorige jaren, kwam hij als eerste aan den finish, en had toen de 3700 M. afgelegd in 10 m. 46.8 sec. Ver leden jaar liep dit lid van „Rust Roest" te Zierikzee er 10 m. éöyfe sec. over. Tweede was G. A. van Zuijen, eveneens van „Rust Roest" in 10 m. 51 sec.; deze looper was verleden jaar elfde in aan komst. Derde was M. P. Bruinooge van „Odi- das" te Groede in 11 m. 3 sec., verleden jaar was hij tweede in 11 m. 2.6 sec. Vier was weer een lid van „Rust Roest" n.l. L. A. Schouls in 11 m. 9.8 sec. Hierna kwamen achtereenvolgens aan: 5. J. C. van Maanen van „Olympia" te Zierikzee; 6. C. van Sorge van „Mara thon", Vlissingen; 7. C. J. Aerssens van „Marathon"; 8. A. Kambier van „E.M.M." Middelburg; 9. F. Everaers van „Mara thon"; 10. A. van der Giezen van „Udi", Wolfaartsdijk; 11. A. Tabak van „Mara thon"; 12. W. v. d. Dussen van „E.M.M."; 13. A. Phil van „Marathon" en 14. I. Lefeber van „Marathon". De Winkelsluiting. Zondag middag zijn een drietal zaken, aan de eigenaars waarvan ingevolge de thans goedgekeurde verordening tot afwijking van de Winkelsluitingswet door B. en W. vergunning is verleend tusschen 15 Juli en 15 September op Zondag van 11 tot 3 geopend te zijn, open geweest. Zooals men zich herinneren zal heeft de heer v. d. Feltz bij de discussies in den raad aangekondigd, dat hij als officier van justitie proces-verbaal zou doen opmaken oni uit te maken of deze verordening rechtsgeldig is, speciaal inzake de be paling, dat B. en W. aan de vergunning vooi waarden mogen verbinden, i.e. het vei hod, om personeel in den winkel te hebben. Overeenkomstig deze aankondi ging heeft een agent bij de drie winke liers het open zijn en aanwezig zijn van publiek gisteren bij proces-verbaal vast gelegd. Vlissingen. Kunst in nood. Zater dagmiddag is de aangekondigde tentoon stelling van schilderijen, uitgaande van het Comité „Kunst in Nood" in de zalen van den Kunstkring „Het Zuiden" ge opend. Verschillende genoodigden hadden zich in die zalen in het Badpaviljoen „Juliana" verzameld, toen de heer Mr J. Visser, secretaris-penningmeester van het Comité allen welkom heette. Nergens heeft het Comité te klagen ge had over tegenwerking, maar vooral niet in Zeeland. Men heêft medewerking van mannen als Jacobs, Van Dijk, Bergsma, die spr. daarvoor hartelijk dank bracht. Spr. meende kort te kunnen zijn over het doel van „Kunst in Nood". Dit is feite lijk vierdeelig; in de eerste plaats het uit geven van het boekwerk en het bijeen brengen van het stichtingsfonds daar voor; ten tweede den verkoop van het boek; ten derde steun verleenen aan nood lijdende kunstenaars en ten vierde nu deze tentoonstellingen.- Vrij naar het Engelsch. 5). o- „Ja, Shirley, dat kan ik me indenken; maar in den grond van de zaak ben je het toch met me eens en je vindt me toch heusch niet een afschuwelijk, akelig, ondankbaar kind, is 'twel?" „Neen hoor; maar je bent een volhar dende jonge dame, dat moet ik zeggen". Toen won zijn toegenegenheid het van zijn gewone stugheid en het opgeheven gezichtje naar zich toetrekkend, gaf hij haar, wat geforceerd glimlachend, een vaderlijken kus op het voorhoofd. Het is in orde, hoor, maak je maar niet onge rust, je bent een meisje waar pit in zit en God zegene je in je nieuwen werk kring". Dan, als verlegen dat hij zich zoo had laten gaan wendde hij zich haas tig om, opende de straatdeur en had het huis verlaten, voor Ruth van haar ver bazing bekomen was. Dat die stormachtige discussie zou ge volgd worden door zoo'n vriendelijk af scheid, was op zichzelf al bijzonder, maar nog verrassender, haast ongeloofelijk was Hoe noodig de steun in zeer vele ge vallen is, bleek uit een voorgelezen schrij ven van een schilder, die geen nood, maar totaal ellende heeft en die van f 1.50 tot f2 per week moet zien rond te komen. Men moet werken en de zaak vroolijk aanpakken en geen gezicht zetten of men zelf onder de noodlijdenden behoort Alle groepen werken hier mede, dank zij de niet genoeg te waardeeren hulp van H. M. de Koningin. Niet alleen door Haar werk voor het boek, maar ook door het af staan van twee zalen van het Paleis Het Loo voor de tentoonstelling. Dat deze nu voorging en Vlissingen van één twee werd zal men zeker niet kwalijk nemen. Spr. hoopte, dat de aanwezigen ook anderen zullen opwekken te komen kijken. Spr. hoopte op veel succes en verzocht den burgemeester de tentoonstelling te openen. De heer Van Woelderen noemde het een eer daaraan te mogen voldoen. Het is wel typisch zooveel succes als het Comité heeft, maar toch te begrijpen als men mannen aan het roer ziet als de heeren Visser en Van Dort, de dagelijksche lei der der tentoonstellingen. De Kunst is in Nood, ja in ellende. Dit is nu wel meer het geval geweest, als men alleen maar denkt aan den droeven toestand van Rembrandt bij zijn dood. Doch aanpakken is zeker de weg om te komen tot een goed resultaat. Spr. bracht dank aan den heer Van Dort, die reeds een jaar geleden toezegde, dat Vlissingen een primeur zou hebben en dit woord thans gestand doet. Daar is zeker ook reden voor, want na de centra zijn het wel het Gooi en Walcheren, waar de meeste schilders wonen. Men heeft veel aan hen te danken, omdat zij met hun werken bekendheid gaven aan de streek. Spr. wijst er op, dat onder de 130 ge- exposeerde stukken er 7 van Zeeuwsche schilders zijn, waarvoor men het Comité dankbaar moet zijn. Spr. hoopte ook zijnerzijds op veel be langstelling en verklaarde hiermede de tentoonstelling geopend. Goes. De Gasthuisbeg rooting. Naar aanleiding van de door B. en W. en in aansluiting daaraan in ons Raads- overzicht gemaakte opmerkingen over de overschreden posten van de Gasthuisbe- grooting voor 1932, deelt men ons mede, dat het steeds de gewoonte was van de overschrijding der begrootingeposten pas kennis te geven als de rekening over dat jaar was afgesloten. Dit kon nu niet plaats hebben, omdat het oude Gasthuis- bestuur inmiddels was afgetreden. Driewegen. De Raad vergaderde 10 de zer. Aanwezig 6 leden. Afwezig J. de Witte. De gemeenterekening over 1933 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 23720.11 en in uitgaaf op f 19391.49, alzoo met een goed slot van f 4328.62 X. De begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1935 wordt vast gesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 4412.81 K. Voor de aangebrachte verbetering van den Platteweg wordt besloten een geld- leening aan te gaan groot f 7500 tegen 4 pet. 'sjaars. Overeenkomstig het verzoek van den Commissaris der Koningin wordt een verordening voor de Burgerwacht vastge steld. In verband met de vacante betrekking van gemeenteveldwachter, wordt onder zekere voorwaarden besloten met de ge meente Ovezand te overleggen om voor de beide gemeenten één veldwachter te vragen. Besloten wordt om aan steuntrekken- den welke van elders komen, de eerste zes maanden geen steun te verleenen. Voor het bezit van grond zal voortaan een zeker deel op de uit te keeren steun worden gekort. Wemeldinga. Het geladen motorschip „Pax" kwam gistermorgen alhier aan met de voorpiek vol water. Met een pomp- boot langszij is het water uitgepompt, waarna het lek, dat ontstaan was door het uitvallen van een klinknagel, kon wor den gedicht en de reis verder worden voortgezet. Wissenkerke. Zaterdag hield de Zwem- vereen. „Ons Genoegen" haar jaarlijk sche zwemwedstrijden. Te 1 uur namid- het, van haar broer een dergelijke lief- koozing te ontvangen; Shirley kuste maar zelden zijn eigen kinderenl Zelfs die schat tige kleine heks Judy, met haar innemen de maniertjes, moest dikwijls om een en kel zoentje bedelen, door haar rozig mondje smeekend naar hem op te hef fen, iets, wat Shirley niet weerstaan kon, en toch hield misschien geen vader meer van zijn kinderen, dan Shirley van de zijne. Ruth vermoedde dan ook niet, hoe diep ontroerd haar broeder was door de toezegging, die ze hem had afgedwongen. „Arm klein ding", mompelde hij, ter wijl hij het Park doorging, „het nestje waar je in woont is wel niet zoo zacht bekleed, maar waarschijnlijk is het er warmer en veiliger dan daarbuiten in de kou. 'tls waar, ze heeft wel niet veel aan haar leven", overpeinsde hij verder, „maar Lucia en ik hebben toch altijd gedaan wat we konden, zelfe voor Mary zouden we niet meer kunnen doen." „O" en hij zuchtte lang en diep, „leefden we nog maar in den goeden ouden tijd, toen de mannen het brood verdienden en gelegenheid hadden om dat te doen, en de vrouwen thuis aan het spinnewiel of het borduurraam zaten en haar eigen kleeren maakten en kookten en haast van niets rond kwamen; in den tijd, toen ty pisten en vrouwelijke klerken en meisjes met een academische» graad onbekend. dag werd onder de klanken van „Apollo" naar den zeedijk gemarcheerd. Het pu bliek toonde veel belangstelling. Nadat „Apollo" nog eenige opwekkende num mers ten gehoore gebracht had, werd de wedstrijd, onder wat druilerig weer, aan gevangen, met groep 1, 50 M. vrije slag voor meisjes tot 13 jaar: le pr. Jos. van Halst, 2e pr. H. van Halst, 3e pr. Jac. Dieleman, 4e pr. G. Maas, 5e pr. M. P. A. Marcusse, 6e pr. C. Gast, 7e pr. D. E. W. Marcusse. Greep 2. 50 M. vrije slag meisjes tot 15 jaar, le pr. To Swenne, 2e N. den Boer. Groep 3, 100 M. vrije slag dames: le pr. To Swenne, 2e pr. J. Goedegebure. Groep 4. 100 M. vrije slag heeren le pr. H. G. Tansbeek, 2e pr. D. Verburg, 3e pr. A. Zoeters, 4e pr. A. Maas. Groep 5. 4C0 M. vrije slag dames le pr. K. Dieleman, 2e pr. G. Dieleman. Groep 6. 400 M. vrij© slag heeren le pr. H. G. Tonsbeek, 2e pr. A. Heijstek, 3e pr. D. Verburg, 4e pr. A. J. Luyk. Estafette. Tusschen Wissenkerke en Kortgene werd de wisselbeker gewonnen door Kortgene. Popduiken. le pr. Nellie den Boer, 2e pr. Jos. van Halst, 3e pr. Hannie van Halst, 4e pr. M. P. A, Markusse. Hinderniszwemmen: le pr. H. G. Tons beek, 2e pr. P. Krijger, 3e pr. Job. van Halst, 4e pr. D. Verburg. Vrouwenpolder. Zaterdagmiddag werd in de duinen alhier door de motorclub „Scheldegouwen" de jaarlijksche motor wedstrijd om het terreinkampioenschap van Zeeland gehouden. Ingeschreven had den 16 deelnemers, waarvan er 15 aan de start verschenen, te weten 4 in klasse I motor tot 250 c.c., 8 in klasse II motor tot 350 c.c. en 3 in klasse III motor boven 350 c.c. De uitslag was als volgt: in klasse I eerst aankomende G. Huijbregts uit Mid delburg op „Calthorpe" in 2 u. 23,5 min.; 2e was J. P. H. Mesters uit 's Gravenhage op „O. K. Supreme" in 2 u. 37 min. In klasse II, eerst aankomende G. W. Tim mer uit Assen op „New Imperial" in 2 u. 10 min. 10 sec.; 2e G. H. P. v. d. Bout uit Zierikzee op „Velocette" in 2 u. 43 min. 13 sec., 3e L. J. Huysman, uit 's Graven hage op „Norton" in 2 u. 51,5 min, 4e K. van Kempen uit Grijpskerke op „Velo cette" in 2 u. 57 min. 45 sec. In klasse III eerst aankomende C. de Haan uit Strijen op A.J.S." in 2 u. 23 min. 12 sec., 2e J. Brugge uit 's Graven hage in 2 u. 54 min. 40 sec. De snelste ronde werd in klasse I gereden door C. Huijbregts te Middelburg op „Calthorpe" in 11 min. 37 sec. in klasse II door G. W. Timmer uit Assen op „New Imperial" in 9 min. 43 sec., in klasse III door G. de Haan te Strijen op „A. J. S." in 10 min. 35 sec. De beker aangeboden door „Beverol" te Beverwijk voor de algemeen beste presta tie werd gewonnen door dhr G. W. Tim mer uit Assen op „New Imperial". Grijpskerke. Daartoe uitgenoodigd door de J.V. op G.G. „Onesimus" werd Zondag avond in de Geref. Kerk alhier door Ds M. J. van Dijken van Oostkapelle een rede uitgesproken getiteld. „Oogen open". Aan de eene zijde, aldus spr. valt er in de laatste kwarteeuw een opbloei en ver rijking van het leven waar te nemen, mede als gevolg van de hooge vlucht der wetenschap en techniek, maar ander zijds valt er te constateeren een toene ming van de gevaren welke de wereld en het menschenleven bedreigen. Op alle terrein neemt de verwarring hand over hand toe, door het verkiezen van eigen gezochte wegen. Een geslacht is gekweekt dat zich van God afkeerend zelf het geluk zal schep pen, maar dat nu bij de puinhoopen ervan neerzit en geen uitkomst meer ziet. In dit alles zien wij toespitsen de strijd, aller eeuwen, de strijd tusschen God en Satan, welke steeds meer alle macht aan wendt, naarmate de komst van het Gods rijk op deze aarde nadert. Ook tot ons komt de vorst der duister nis zij' het ook soms als een Engel des lichts om te verleiden en van God af te keeren. Daartegen heeft de Christen te waken en te strijden, zich vastklemmend aan de rots des behouds, uitdragend in de wereld de van God ontvangen schatten, geopenbaard in Zijn Woord. Daarvoor is noodig voorbereiding voor waren." Dokter Cleveland was in een echte con- trariestemming dien middag, want bij vorige gelegenheden had hij juist het tegenovergestelde betoogd en uren gerede neerd over de rechten der vrouw en haar verbeterde levensomstandigheden in de twintigste eeuw. En toch, schoon het nog maar weinig weken geleden was, dat dokter Cleveland zich zoo had uitgelaten, vervulde het plan van zijn zuster Ruth hem met wre vel en tegenzin. En Ruth? Het meisje bleef eenige oogen- blikken strak naar de deur kijken, die haar broeder zoo resoluut achter zich had dicht getrokken, als trachtte ze er door heen te zien. „Ik wilde, dat ik nu eens even goed kon uithuilen", sprak ze tot zichzelf, „het zou me echt goed doen, maar het zou Lucia zoo van streek maken. Lucia is zoo vreeselijk gevoelig, dat ze ook zou beginnen te schreien en dan zou Shirley nog meer reden voor ontstemming en verdriet hebben." „Heb je al dien tijd met Shirley ge praat?" vroeg Lucia verwonderd, want het kwartier, dat haar schoonzuster afwezig was geweest, had haar natuurlijkerwijs erg lang toegeschenen. „Ga nu zitten, Ruth, en laten we gezellig een beetje praten. Begin nu niet meer zoo gejaagd aan Judy's jurk te pikken, het is toch het leven d&t wacht en daaraan mede te werken zij en blijve het doel der jeugd verenigingen, opdat alzoo worde ge kweekt een geslacht dat pal staat voor de eere Gods in dezen zoo gevaarvollen tijd. Nadat een tweetal coupletten van het Lutherlied waren gezongen eindigde dr v. Dijken met dankzegging. Voetbal. Kapelle. Zaterdag speelde Kapelle I voor de competitie tegen Ierseke H. Uit slag 21 voor eerstgenoemde. Waarde. Zaterdag' speelde de v.v. Waarde haar laatste competitiewedstrijd tegen Krabbendijke. Ruststand 32 voor Waarde. Eindstand 32 voor Waarde. Arnemuiden. Zaterdag speelde A. S. C. I alhier een voetbalwedstrijd tegen de voetbalclub „Uitspanning door Inspan ning" te Serooskerke, welke eindigde met 21 voor Serooskerke. Ruststand 01. Oostkapelle. Zaterdag speelde Oostka pelle I tegen Veere II een competitiewed strijd. Ruststand 54. Eindstand 81 in het voordeel van Oostkapelle. Korfbal. Middelburg. Zaterdag speelde de kovf- balvereeniging Sportief op het sportter rein op de Nadorst tegen de korfbalver- eeniging E.M.O.S. van Kortgene. De jonge vereeniging won met 40 van Middelburg. Geref. Kerken. Beroepen te Doornspijk, J. C. Borg- dorff te Nieuwlande. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Eindhoven, N. Brandsma te Bunschoten en D. Henstra te Dokkum. Geslaagd voor de hoofdakte mej. A. A. C. den Hoed, Vlissingen en de heer J. Rijckvorst, Schoondijke. Geslaagd voor examen Engelsch L.O. mej. J. M. Rekkers te Sluiskil en de heer C. J. Kooman te Goes. i Te Utrecht slaagde voor de akte Engelsch L.O., de heer M. Dhont te Den Haag, vroeger te Schoondijke. Te Utrecht slaagde voor het examen Engelsch L.O. mejuffrouw J. A. Wie- landt te Hengelo, vroeger te Middelburg. Voor het Staatsexamen A is te Amersfoort geslaagd de heer J. Franke te Vlissingen. i Voor de akte Engelsch lager on derwijs is te 's Gravenhage geslaagd de heer I. Butler te Aardenburg. Voor het te Rotterdam afgenomen leeraarsexamen Engelsche handelscor respondentie, slaagde o.m. mej. Joh. Kriense. Een jubileum zonder jubilaris. Te Kortenhoef Vierde de heer P. M. Bakker, tolbeheerder en raads lid, vroeger wethouder, een jubileum. De leden van den raad, de burgemeester en de secretaris zaten om de raadstafel geschaard, de publieke tribune was vol. Het wachten was slechts op den jubilaris. Voor zijn zetel stond een vaas bloemen. Men begreep, toen het een kwartiertje na achten was geworden, dat er iets aan de hand moest zijn en de secretaris en een raadslid werden afgevaardigd om den ju bilaris te zoeken. Het is een kwartiertje fietsen naar de Zuwe, doch het trof, dat juist een Hilversumsche slager met zijn auto het raadhuis passeerde, die zich be reid verklaarde de afgezanten mede te nemen. De harmonie, die voor haar taak gereed stond, holde achter de auto aan, maar besloot halverwege om zich op te stellen en dan achter de terugkeerende auto naar het raadhuis te marcheeren. De jubilaris weigerde evenwel mede te gaan. „Zeg maar, dat ik niet kom," was zijn eenig en boel bescheid. De familie nam tegenover de afgevaardigden een dreigende houding aan, een schoonzoon zoo donker, want de dagen zijn alweer aan 't korten." „Nu, laat ik dan maar eens lui wezen", antwoordde Ruth gelaten en ze liet zich in een armstoel vallen, die dicht bij de rustbank stond. „Lucia Shirley is toch zoo lief voor me geweest. Hij gaf me een zoen en zei aller lei vriendelijke dingen ten minste, voor zooveel hij vriendelijk kan wezen. Hij is niet echt boos; het spijt hem alleen maar, dat ik het noodig acht, zoo'n stap te doen. Ik heb er bijna een week lang tegen op gezien als tegen een berg; maar nu is het veilig achter den rug en nu moet ik juf frouw Durnford schrijven en vragen wan neer ze me ontvangen kan, want ze zou me graag nog eens spreken, naar ze zeide." „Wacht nog een oogenblik, kind", ver zocht Lucia op smeekenden toon. „Lieve help, wat ben je toch altijd haastig ge bakerd en ik heb je nog zooveel te vragen. Je forceert de dingen te veel, zooals Shir ley til zei. Ik ben er heelemaal niet zoo zeker van, of je wel verstandig doet, de eerste de beste betrekking aan te nemen, die zich voordoet. Je hebt me zelf ver teld, dat die juffrouw Durnford heelemaal geen dame is." „Zij is niet, wat jij of ik onder een dame verstaan", antwoordde Ruth naar waarheid. „Ze ia een heel gewoon mensch- riep, dat zij Bakker niet netjes behandeld hadden, terwijl de dochter niet wilde, dat haar vader in een slagersauto ging. Toen de harmonie de auto uit de verte zag tei'Ugkeeren,werden de eerste feesttonen ingezet, maar de verbolgen afgezanten brachten haar tot zwijgen. De corpsleden, die hun naam „Amicitia" eer wilden aan doen, besloten om Bakker de hulde die hem toekwam niet te onthouden en zij marcheerden naar het tolhuis, waar de feestklanken tegen een gul onthaal wer den uitgewisseld. De afgezanten brachten inmiddels in den raad rapport uit. Burgemeester War- molts zeide alleen: „Nu zitten we met het cadeau," en hij ving vervolgens aan met de afhandeling van de agenda. Binnen het half uur was men aan het einde der agenda en dit was het moment hetwelk de burgemeester voor de huldi ging had bestemd, maar de jubilaris ont brak. Eenige leden vonden, dat de bur gemeester zelf Bakker had moeten halen en dat B. en W. 's middags hadden moe ten gaan feliciteeren. „Dat was niet noo dig," zeide de burgemeester, „daarvoor heb ik deze vergadering belegd." De raadsleden vonden het jammer, dat het zoo geloopen was, maar zij besloten dan maar een jubileumfuif te houden zonder jubilaris. De dichtstbijwonende ca féhouder verscheen met de bestelde dran ken. Zoo vierde de raad van negen tot twaalf uur het jubileum Bakker en de be volking vierde mee, de eene helft in het raadhuis, de andere in het tolhuis. Het gemeentelijk cadeau een klok werd den anderen dag door den horloge maker, die de levering had gekregen, op order van den burgemeester bij den jubi laris afgeleverd. Deze weigerde evenwel het te accepteeren, omdat hij het geen pas vond dat op deze manier een geschenk werd aangeboden. „Zij hadden mij 's avonds kunnen ko men halen, niet in een slagersauto die toe vallig voorbijrijdt, maar in een speciaal daarvoor bestemde auto. En de raadsver gadering had ook speciaal belegd moeten worden en er hadden geen andere punten op de agenda moeten staan." Jubileum-deskundigen geven Bakker gelijk. (Telegr.) Brandkast opengescheurd. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van de firma Kluft en Tervoort te Bever wijk. De inbrekers zijn het pakhuis bin nengedrongen en daarna in het kantoor gekomen, waar zij het loket hebben ge forceerd en de brandkast hebben open gescheurd. De brandkast bevatte geen grooter bedrag dan f 40. Kinderverlamming te Doe- t i n c h e m. Te Doetinchem is een geval van kinderverlamming geconstateerd bij het 11/2-jarig dochtertje van den heer S. uit Ulft. Door Duitschen kommie3 beschoten. Vrijdagavond trachtte een 31-jarige Duitscher, komende uit Weck- berg, op 15 km afstand van de grens, tus schen Effelt en Vlodrop Nederlandsch grondgebied te bereiken. Hij werd bij deze poging achtervolgd door een Duit schen kommies. De man, die op de fiets was. waadde met zijn rijwiel door de beek die het Duitsche en Nederlandsche grond gebied scheidt. Toen hij zich reeds op Nederlandschen bodem bevond, loste de Duitsche kommies, die op dat oogenblik aan de Duitsche zijde van de grens stond, een schot, dat het slachtoffer in het rech- terbovenbeen trof. De marechaussee te Vlodrop heeft deze zaak in onderzoek. Doodelijk ongeval. Zater dagavond passeerde de automobilist van W., uit Arnhem, met matige vaart de Geffensche Barrière onder Geffen, toen hij een schok en een doffen slag gewaar werd. De automobilist stopte onmiddellijk. Terzijde van den weg lag, naast een ge heel vernield rijwiel, een meisje, dat hevig bloedde. Een spoedig gearriveerden dok ter kon slechts den diood constateeren. Het slachtoffer bleek te zijn dé 23- jarige ongehuwde mej. Van der L., uit Geffen. je en niet erg beschaafd. Maar ondanks dat, mag ik haar toch wel. Ze is goed hartig en gul. Denk toch eens even, Lucia, duizend gulden per jaar en bijna geen plichten dan onderhoudend en ge zellig te zijn. Wei, ieder zou zoo'n aan bod met beide handen aangrijpen; en dan is ze heel eenvoudig, heelemaal niet uit de hoogte of zoo", ging het meisje voort. Ze vertelde me onmiddellijk alles omtrent haar vader en schaamde zich heelemaal niet voor haar afkomst. Hij had een klein winkeltje in Norvick en stond zelf achter de toonbank om zijn klanten te bedienen, totdat hij die zeep uitvond Durnford's zeep, die nu over de geheele wereld gebruikt wordt daar maakte hij fortuin mee. Hij kon zijn win keltje sluiten en zond zijn dochter naar een kostschool in Brussel om haar op voeding te voltooien." „En hij is al een poos dood, niet waar?" vroeg Lucia angstig. „O ja, haar vader is al jaren geleden gestorven en haar moeder ook; en daar ze geen broers of zusters heeft, voelt de arme stakker zich erg eenzaam, ondanks al haar geld. Daarom heeft ze behoefte aan iemand, die met haar uit kan gaan en haar 's avonds gezelschap houdt." (Wordt vervolgd.) Hotel Zondagmidda den tijd feil in hot wist J.y. h< De b gehe de doch St. Lambert door korten bouw is welk gebouw weer worden brandde nevens spaard, De waterscha schade. Verze A u t o I g i Een s vrouwen en Roeulx in B< 's Gravenbrak de chauffeur fietsers, gesli weg staander) nen, onder de autobus, v een ziekenhu dere inzitten* pen. A u t c gebotst. T is Zaterdag e beurd, waarbi den gewond. Een persoi chauffeur va terdam, moes zijweg komen der verloor c botste tegen De chauff Visser, die ax den vrij erns kenhuis te Ei T.u6s1 machine De landarbeic zaamheden b: wijk met een machine. Het geknepen. Hij kenhuis te G Zijn toestai V a d e 1 s t i g g e k w wonende te G Assen met z personenauto het rijwiel g< wond naar 'h voerd, alwaa de bekomen Zijn 26-jari gezeten, bekv wondingen ei derarm. Hij v Ziekenhuis t< toestand is e Kantoni De Kantor veroordeeld Met een noodzaak de houden: B. aan ouders M. W. te An Met een mi nen de beboui W. te Rotterd Met een richting beriji fl of 1 d. h Antwerpen: t< toepassing va Antwerpen f Met een welke voor di is gesloten, Amandsberg K., te Vlissin Rijden met doende remm G. J. M. te gen, P. R. 5 d. h. Rijden met gel: P. de B Ch. de W., Zoom, allen Amsterdam Kruiningen, licum f 3 of J. A. S. te de P. te Rijden het is J. A. S. te Met een een weg He welke breeder Goes f 3 of Fietsen ke f 5 of 5 Fietsen dinge f 1 of 's Avonds te Hansweert dekerke f2 ic gen f 3 of 3 1 ri. n te te f f f G> Goes met voorzie G< ing '3 c zon d. zor Crii Onder van Dinsdag twee c~" S t e de datum van 1 Ver model heer onjuisth u n. De am moe August voer E twee moet hel De

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2