Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Marktberichten. en al zwemmende den kant te bereiken, t Vermoedelijk is ook de zoon van den heer j Eijman op dezelfde wijze uit de auto geko men. Mevrouw Eijman, die achterin zat, heeft door een ruit in te trappen, zich ook zwemmende naar den kant begeven. Zij had een groote vleeschwonde aan het rechterbeen betamen. Na verbonden te zijn is zij naar het ziekenhuis te Bever wijk vervoerd; haar toestand was redelijk wel. De beide ander dames wisten zich ech ter niet uit de auto te redden. Onge veer een uur na het ongeval heeft een bok de auto uit het water opgehaald. Direct heeft men toen de twee dames uit de auto verwijderd, waarna geruimen tijd kunst matige ademhaling werd toegepast door verschillende geneesheeren. Dit alles mocht echter niet baten. Omtrent de schuldvraag valt nog niets met zekerheid te zeggen. Omtrent de toedracht van dit zoo nood lottige Ongeluk wordt nog het volgende gemeld: Het ongeluk schijnt te moeten worden toegeschreven aan een misverstand tus- schen het pontpersoneel en den kapitein van het vaartuig. De bestuurder van de auto, de heer Eyman, zag, toen hij kwam aanrijden, dat ■de pont vol was en wilde toen wachten op de volgende. Hij kreeg echter een wenk van boord van het schip, dat er nog wel plaats zou zijn en inderdaad zag hij, dat de verschillende voertuigen, welke op de pont stonden, wat opschikten, teneinde ruimte te maken. De heer E. reed dienten gevolge de pont op en juist op het oogen- blik dat de voorwielen van den wagen het vaartuig hadden bereikt, zette dit laatste zich in beweging. De heer E. had nog de tegenwoordigheid van geest uit de auto op de pont te springen, doch de rest van het gezelschap verdween met het voertuig in de diepte Treinontsporing te Hilversum. Geen persoonlijke onge lukken. Om even na zeven uur gisteravond is op den spoorwegovergang aan den hooge Laarderweg te Hilversum een rangeeren- de personentrein uit de rails geloopen. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaast. De trein stond scheef over het em placement, zoodat het verkeer in de rich ting naar Bussum en Amsterdam geheel gestremd was. Van Amsterdam uit konden reizigers met bestemming tot Bussum, langs den gewonen weg vervoerd worden. Zij' die verder dan Hilversum moesten zijn, wer den met treinen gedirigeerd via Utrecht naar Amersfoort. Het spreekt vanzelf dat heel wat reizi gers hierdoor waren gedupeerd. Het ongeval is ontstaan doordat de wis- se^achter, zekere B., die reeds meer dan 20 dienstjaren heeft, per ongeluk een ver keerde handle overhaalde. De trein reed met een snelheid van ongeveer 5 K.M., aan welk feit het te danken is, dat slechts twee wagens uit de rails liepen over een afstand van 20 meter. Er bevonden zich geen passagiers in den trein. Conserveeren van steen met melk. In de Westminster Abdy heeft men de steenvlakten in de kerk met magere melk bestreken, om deze voor verval te behoeden. Magere melk dringt in tegenstelling met volle melk in de po riën van den steen en ze moet een prach tig conserveeringsmiddel zijn. Na verloop van eenige jaren kan men natuurlijk pas het resultaat der proefnemingen beoor- deelen. De voor deze eigenaardige melk- ververij benoodigde hoeveelheid is betrek kelijk klein. Auto botst tegen een boom. Twee zwaar gewon den. Vrijdagavond heeft op den Bos- schenweg onder Haren een ernstig ver keersongeval plaats gehad. De geneesheer dr Lobach uit Udenhout reed per auto in de richting den Bosch. Bij zijn poging om een wielrijder, die plotseling vanuit een zijweg den rijweg opreed, te ontwijken, reed hij tegen een boom op. Daarbij ge raakte de wielrijder tusschen de auto en den boom bekneld. De auto werd geheel vernield. Dr L. bekwam een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen, terwijl de wielrijder, zekere G. Smits uit Helvoirt, eveneens een zware hoofdwonde en andere blessuren opliep. Per auto wer den beide slachtoffers naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Beider toestand is ernstig. Een gevaarlijke schuil plaats. In het plaatsje Klotzsche, bij Dresden, hadden bij een hevig onweer zes personen onder eenige sparreboomen beschutting gezocht tegen den regen. De bliksem sloeg in deze boomen, waardoor allen, die er onder schuilden, werden gewond. Een twintig-jarig meisje uit Dresden- Plauen is korten tijd later aan de opge- loopen zware verwondingen overleden; twee zusters, van 15 en 19 jaar, werden zwaar gewond, evenals een vrouw van middelbaren leeftijd. Twee andere per sonen werden licht gekwetst. Noodweer. Te Nierstein, dat on geveer 14 dagen geleden door een hevig onweer is geteisterd, heeft Donderdag middag opnieuw een hevig onweer ge woed, dat met een wolkbreuk gepaard ging. De massa's water vernielden in de wijnbergen vele muren. Op talrijke plaat sen heeft het water 34 M. diepe gaten veroorzaakt. De schade in de wijnbergen is zeer groot, daar geheele rijen wijnstok ken uit den grond zijn getrokken. Ook de schade op de velden is nog niet te overzien. Het treinverkeer moest gedurende on geveer twee uur onderbroken worden, daar het slijk de rails metershoog bedekte, heeft ook ondergeteekende in de stellige 'overtuiging geleefd, dat zulks het geval is geweest. Eerste lawaaimakers be keurd. Naar de „Tel." verneemt, heeft de politie in de gemeente Rheden enkele malen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de bepalingen in het ge wijzigde motor- en rijwielreglement, waarbij o.m. het geven van onnoodige signalen strafbaar is gesteld. Zoo is een autobestuurder bekeurd, die door het ge ven van signalen met zijn claxon de aan dacht van zijn meisje wilde trekken. Een andere automobilist, die in plaats van de deurbel te gebruiken, door zijn electri- schen signaalhoorn van zijn aanwezig heid deed blijken, kreeg eveneens een bekeuring. Auto tegen een boom gereden. Een inzittende gedood. Gistermiddag is een auto tus schen De Ginkel en Ede tegen een boom gereden. Behalve de bestuurder waren in de auto vier personen gezeten. De 30-ja- rige mej. De Graaf werd bij de botsing op slag gedood. Haar stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Ede vervoerd. De overigen werden niet gewond en kwamen met den schrik vrij. De auto werd ge deeltelijk beschadigd. Eet smakelijk. Gistermiddag heeft een der ambtenaren van den vleesch- keuringsdienst Rotterdam bij den slager P. D., :te Capelle aan den IJssel, in de ijskast aangetroffen twee helften van een geslacht varken, geheel van de huid ont daan. Op 'dit vleesch werd geen enkel goed- keuringsmerk aangetroffen. De ambtenaar heeft he't vleesch in be slag 'genomen en naar het Openbaar Slachthuis alhier vervoerd, waar bij na der onderzoek bleek, dat uitgebreide beentuberculose van bijna alle wervels aanwezig was. Bij verhoor heeft de slager bekend, dat dit 'varken door hem frauduleus was ge slacht en niet te keuring was aangeboden. Proces-verbaal is opgemaakt niet alleen wegens overtreding van de vleeschkeu- ringswet, doch ook wegens ontduiking van de Crisis-varkens'wet. Begrafenisstoet dringt een speelhol binnen. De Ameri- kaansche politie is er onlangs in geslaagd een casino 'te Long Beach te overrompe len, waar de bezoekers met behulp van zeer geraffineerd in elkaar gezette rou lette-toestellen werden geplunderd. Het geval op zichzelf is niet eenig in zijn soort maar merkwaardig is de manier, waarop de politie zijn slag sloeg. In tegenstelling met de gewone wijze, waarbij de auto's der politie met veel lawaai naderen, zoo- dat iedereen verscheidene minuten vóór de eigenlijke komst der heeren gewaar schuwd is, sloop men dezen keer naderbij in den vorm van een begrafenisstoet. Deze werd egopend door een met guir landes en rouwkransen behangen wagen, die het stoffelijk overschot heette te bevat ten. De chauffeurs der voertuigen wisten niet wat 'het doel van den tocht was. Zij waren in dienst van een bekende begra fenisonderneming en volgden alleen de instructies der „overlevenden". Toen de stoet het casino naderde, werd plotseling bevel tot stoppen gegeven en de treurende begrafenisgasten stormden in rouwdracht en met revolvers gewapend de verdachte lokaliteiten binnen. Iedereen aldaar was zoo verbluft, dat er meer dan vijftig arrestaties gedaan konden worden, terwijl de kas en alle apparaten in beslag werden genomen. Reg is termarken voor rei zen den. Volgens een in de Engelsche bladen gepubliceerd bericht zouden de naar Duisc'hland komende vreemdelingen vanaf 1 October 1934 geen registermar'ken meer ontvangen tot bestrijding van hun levensonderhoud, daar de Rijksbank met het oog op den gespannen deviezentoe- stand niet meer in staat zou zijn deze faciliteiten te verleenen. Naar het „Berliner Tageblatt" mede deelt, is dit bericht niet juist. De buiten landers, die voor herstel van gezondheid of voor het maken van een plezierreis naar Duitschland komen, ontvangen ver der registermarken. Daarentegen is aan de vreemdelingen, die zich in verband met hun beroep langeren tijd in Duitschland ophouden, zooals b.v. diplomaten, journa listen enz. medegedeeld, dat de Rijksbank vanaf 1 Augustus voor hen geen register marken ter beschikking stelt. Drie woonhuizen afgebrand. HEERENWAARDEN. In den afgeloo- pen nacht heeft alhier een ernstige brand gewoed, waarbij drie woonhuizen totaal in de asch zijn gelegd. De brandweer van Heerenwaarden geassisteerd door de brandweren van Rossum en Den Bosch waren met alle beschikbare materiaal ter plaatse daar werd gevreesd dat het vuur tengevolge van den hevigen wind nog meer buizen zou aantasten. Men slaagde erin het vuur tot de drie afgebrande woonhui zen te beperken. Zoutelande. De Nederlandsche Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en Aanverwante Bedrijven „Hore- caf" heeft aan den Raad dezer gemeente een adres gezonden, waarin gezegd wordt dat de nood in het hotel-café-restaurant bedrijf in Nederland hoog is gestegen. Tengevolge van internationale belemme ringen in het reisverkeer en de heer- schende economische crisis in Nederland ziet de ondernemer van voornoemd be drijf zijn inkomsten nog dagelijks achter uitgaan. Juist des Zondags vertoeven de meeste lieden buitenshuis en zijn derhalve op een lafenis en een verpoozing in hotels, restaurants en café's aangewezen. Wan neer zooals in deze Gemeente de café's en retaurants den geheelen dag gesloten zijn, wordt daardoor de omzet van voormeld bedrijf belangrijk verkleind. Gevraagd wordt daarom de lasten van het hotel-café-restaurantbedrijf in deze Gemeente te verlichten door dit bedrijf toe te staan ook des Zondags geopend te blijven. Politierechter te Middelburg. Zitting van 11 Aug. 1934. De volgende persoon was gedagvaard: M. L., 21 j., kanaalventer, te Wemel- dinge, wegens mishandeling van W. van Stel, te Wemeldinge, op 4 Juli 1934, door hem met een roeiriem te slaan. Eisch en uitspraak f 20 of 10 d. h. De relletjes te Zuilen. Gis teren heeft de politierechter te Utrecht een 28-jarigen bakker uit Zuilen, die op 7 Juli als colporteur van „De Stempel- courant" had meegewerkt tot het plegen van verzet, veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf. In genoemde courant stond een artikel: „Barricades te Amsterdam", waarin op gewekt werd ook te Zuilen het scherp ste verzet te plegen. Verdachte voerde ter verdediging aan, dat hij niets opruiends in het bewuste artikel had kunnen zien. Bij de plaatselijke politie stond hij zeer gunstig bekend, al voegde de politierech ter hieraan toe, dat hij een zwak karak ter had en aldus een willig werktuig was in handen van anderen. Nadat door den officier van justitie vier maanden was geëischt en Mr Eskes de verdediging had gevoerd, besloot de politierechter tot halveering der straf, hetgeen voor verdachte aanleiding werd, van hooger beroep af te zien. Overzicht veilingen. De aanvoer van fruit, aldus Ir v. d. Plasscbe in het „Z. Ldbld.", begint op de veilingen van steeds meer beteekenis te worden en over de prijzen is men wat de goede kwaliteit betreft niet ontevreden. Behalve de krozen beginnen reeds wat betere pruimen ter veiling te komen. Er zijn de laatste jaren zeer veel pruimen bijgeplant en in de wijze waarin ze in den handel worden gebracht komt veel verbetering. Voor de pruimen is een nieuwe ver pakking ingevoerd. Het vorige jaar reeds te Kapelle en nu ook te Goes. D'e vruch ten worden gelegd in z.g. caisses, wat kleine geplooide papiertjes zijn, die ook voor bonbons worden gebruikt en zoo in kistjes van één laag. Deze papiertjes voegen zich zeer goed naar de vorm van de vrucht en men krijgt een net geheel, dat in uiterlijk niet onder doet voor het buitenlandsch product en wel met geringe kosten. Sommige telers achten deze kosten nog te hoog, doch wanneer men enkele tien tallen centen per Kg. wenscht van de vruchten, moet men ook bereid zijn en kele centen voor de verpakking te geven. Op de elite-veiling waren het de Pre- cose de Trevoux en de Perzikroode Zo- merappel die reeds in flinke hoeveelhe den waren aangevoerd, terwijl ook de eerste Glapp's Favorite reeds waren ver tegenwoordigd. Op de gewone veiling komt niet veel goeds. De weersgesteldheid is dit jaar niet gunstig. Veel schurft en de droogte en de warmte benadeelt vooral de houd baarheid. Over het dooden van luizen en andere parasieten in warme dagen. Naar aanleiding van eenige vragen het volgende: Een lezer vraagt mij naar een middel tegen schurftmijten bij duiven. Het uiteinde der slagpennen wordt geheel opgegeten. Een bad van warm water met anijs heeft niet geholpen. De vogel vliegt gelijk met de andere uit en is overigens kerngezond. Aan de geruide (nieuwe) pennen is tot nog toe niets te bespeuren. Ik kan zonder onderzoek niet zeggen wat de oorzaak is van het wegvreten der veeren, doch het is best mogelijk, dat hierbij de een of andere soort van mijten in het spel is. In elk geval is dan het volgende te probeeren: Een lauw bad klaar maken van pro cent oplossing van fluoor-natrium, dat men bij een dierenarts of drogist koopen kan. Deze oplossing doodt de parasieten en werkt ook nog een poos na, zoodat de jonge parasieten, die eenige dagen later uit de eitjes kruipen, eveneens ge dood worden. Dit middel is ook wel aangewend tegen luizen bij kippen, men gaf de kippen dan met warm weer een lauw bad in de op lossing en liet ze daama snel drogen. Een dergelijke behandeling is echter tijd- roovend, daar men de kippen stuk voor stuk voorzichtig moet behandelen. Van daar dat een andere methode snel ingang gevonden heeft, n.l. het 's avonds bestrij ken der zitstokken met een oplossing van nicotine-aulfaat. In ons land wordt dat on der den naam van Nuedo-tox in den han- del gebracht. Het principe is hiervan het volgende: De nicotine verdampt lang zamerhand van de zitstokken en de dam pen daarvan dringen dan tusschen de veeren en dooden de luizen en mijten. Hier krijgt men dus met één behande ling van de zitstokken 's avonds alle kip pen tegelijk te pakken en het middel werkt minstens even goed als de meer ouderwetsche baden. Men moet eerst de zitstokken goed rei nigen van mest voor men het middel er op smeert, ongeveer een half uur voor het op stok gaan der kippen. De kippen moe- i ten wel frissche lucht hebben, maar toch niet te veel, daar anders het middel te veel vervliegt. Er zijn zelfs aanwijzingen dat het middel ook werkt tegen kalkpoo- ten, maar dan alleen in het beginstadium. De eitjes der parasieten worden niet ge dood, dus wie de kippen radicaal ontlui zen wil doet beter de behandeling na een week te herhalen. De eitjes zijn dan uit gekomen en men krijgt dan dus het jonge parasieten-broedsel ook te pakken. Wie de moeite wil doen om onder de zitstokken witte stukken papier te leggen zal den volgenden morgen daarop massa's parasieten vinden. Men moet echter scherp toekijken tusschen de mest, die op het papier valt, de luizen en mijten zijn erg klein en niet zoo gemakkelijk te zien. Wie dit middel wil gebruiken (en ik kan in deze warme dagen alle kippen houders aanraden hun dieren eens flink te ontluizen) moet er een gebruiksaan wijzing bij vragen en zich daaraan hou den. Parasieten op de kippen maken de dieren onrustig en doen den leg vermin deren. Bij sterke besmetting kunnen de dieren zelfs min of meer bloedarmoede krijgen, terwijl bovendien deze huidpara sieten allerlei besmettelijke ziekten over kunnen brengen. De tweede brief is erg lang en ik ver meld hem alleen als voorbeeld hoe de pluimveehouders nog steeds door brutaal heid fran leveranciers de dupe worden. Deze lezer heeft verleden jaar 500 kui kens gekocht van een fokker van naam, met garantie van pullorum-vrij (dat is om te beginnen al mis, want zoo'n garan tie kan een behoorlijk fokker niet geven). Toen de kuikens stierven werden ze opge zonden naar Utrecht en daar bleek: pul- lorum. Dit jaar werd bij denzelfden fok ker gekocht, weer gingen de kuikens dood en nu kreeg de Rijksseruminrichting de eer van het onderzoek en weer bleek: pullorum. Mij dunkt, dat was nu wel raak, twee jaar achter elkaar. De kooper vraagt schadevergoeding. Geen kans. De leveran cier schrijft brutaal weg, dat pullorum beslist uitgesloten is en verder allerlei smoesjes meer om de ziekte te verkla ren. De vraag, die gesteld moet worden is: wie heeft de kippen onderzocht en op welke manier zijn ze onderzocht. Zelfs na het strengste onderzoek kan een fok ker geen verklaring van pullorum-vrij geven, dat is een reclame-truc. Men kan alleen verklaren, dat de kippen ernstig i door dien en dien dierenarts onderzocht zijn, meer niet. De derde brief betreft een vraag naar de diphtherie-entstof, waarover ik schreef. Schrijver heeft een circulaire gekregen van een entstof uit de Bilt, die hij zelf kan aanwenden. Ik raad dit ten allen tijde af, ten eerste omdat deze entstof een geheim middel is, waarvan de bereidings wijze niet nauwkeurig bekend is, ten tweede omdat zij in haar reclamepapieren beweert, dat zij door rijksinstellingen ge- bruikt wordt, zonder dat zij deze noemt en ten derde omdat men bij het zelf enten allerlei fouten begaat, zooals de ervaring mij al vaak leerde, die vermeden worden als men den dierenarts laat inenten, i De enting door den dierenarts komt over het algemeen niet duurder dan dat men j zelf ent met onbekende entstoffen. Wendt U dus rustig tot uw dierenarts en be spaar u de moeite zelf te gaan knoeien met onzeker resultaat. Dr TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennep®, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. DR TE HENNEPE. MIDDELBURG. Veiling van 10 Aug. Spinazie 3, postelein 514, wagenaars- boonen 34, suikerboonen 4—5, stoksnij- bconen 714, stamsnijboonen 3-10, stok- princessen 614, Roem van Holland 4 12, zwartjes 5, uien 5, rentegevers 105, perfect 911, slagzwaard 10, zilveruien 411, noordster 8, doperwten 1418, roode princes 5 ct., alles per k.g. Peen 25,5, rapen 3, kroten 13, uien 3,56, selderie 16, knolselderie 3,5 4,5, rabarber 13, rammenas 3,54 ct., alles per bos; savoye kool 47, roode kool 78, bloemkool 1,517, andijvie 1,5 4,5, kropsla 14, witte komkommers 13, groene komkommers 1 ct. alles per stuk. Fruit: netmeloenen 928, ananasme loenen 1226, suikermeloenen 2135, perziken 47 ct., alles per stuk; bl. prui men 4, prince pruimen 710, czar prui men 1021, Washington 25—36, oranje pruimen 11, tomaten 711, morellen 40, roode bessen 511, witte kruisbessen 4, moerbeien 2428 ct. alles per k.g. Bloemen: zinnia 4, gladiolen 29, tore- nia 8, asters 5 ct., alles per bos; ster van Bethlehem 1215, saxifragen 5, echeve- ria 5, asters 7, erica 9 ct. alles per pot. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Kleine veiling van 10 Aug. 1934. Boonen; Stoksnijboonen 50, Stam snijboonen 25, Rheinische Spekboonen 6, Stokprincesseboonen 812, Perfect- boonen 711, Rentegevers 811, Dub bele Princessen 311, Roem van Hol land 35, Heinrichs Riesen 2, Groene Boonen 3, alles per 100 Kg. Pruimen: Washingtons 1827, id. He soort 816, Dubb. Boerewitte 1721, Belle de Louvain 1214, Gzarpruimen 11 19, Engelscbe Kroos 35, Princepruim 25, Okkelanen 3, Kouwelijnen 3—6, al les per 100 Kg. Diversen: Blauwe Druiven 3850, id. He soort 26, Roode Bessen 6, Tomaten 811, Postelein 611, Uien 1.50, Zilver uien 11, Aardappelen 4.205.50, alles p. 100 Kg.; Meloenen 1122, Witte Kom kommers 0.701.20, Groene id. 11.20, Augurken 0.070.15, Kropsla 24.60, Andijvie 2.703.80, Bloemkool 514, id. Ille soort 1.50—4. Roodekool 2.10 3.10, Groene Savoyekool 2.605, Boeren kool 0.50, Dalia's 1.60, Washingtonpruim 1, Perziken 1.30, alles per 100 stuks; Wortelen 2.604.20, Kroten 2.304.10, Rammenas 3, Pootuien 1.603.50, Sel derij 33.10, Rabarber 1.60, Bloemen 1 3, alles per 100 bos. KAPELLE, 10 Augustus 1934. Groote veiling: Roode bessen f3.30, Dubb. princ. z. dr. f 10.90, Zure kroet f 1.10f 1.20, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Pruimen: Washington 12 —31, Reine Victoria 10—30, Belle de Lou vain 8—25, Witte Wijnpruimen 2025, Czaarpruimen 10—24, Oranjepruimen 2— 5, Princepruimen 26, Tollenaarspruimen 2—7, Citroenpruimen 24, Kouwelijnen 2 5„ Eldensche Blauwe 11—14, Dubb. Boe- renwitte 2835, Marbelanen 24, Abri- koospruimen 7—12, Occulanen 2—5 ct., alles per K.G. Frambozen 2634 Moerbeien 6063, Blackberries 3640, Roode bessen 24, Kruisbessen 24, Blauwe Druiven 87, Abrikozen 9—15 ct, alles per K.G. Appels: Madeleinen 3—16, Eastly Vic toria 2—7, Keswick 1—7, Perzikappelen 312, Manks Codlin 410, Zigeunerinnen 412, Duchesse d'Old. 1—8, The Queen 26, Zomer Bellefleur 12, Jacques Le- bel 25, Transparante de Cronsel 513, Valappels 12 ct., alles per K.G. Peren: Clapps Favorite 418, Précose de Trévoux 4—19, Beurré d'Aremberg 1— 3, Beurré Giffard 611, Beurré de Me- rode 24, Bruine Heerenperen 210, An- dré d'Esportes 37, N.-Holl. Suikerij 13, Roode Suikerij 12, Dr Jules Guyot 39, Spekperen 13, Petite Marguérite 36, Fortilitie 3, Bergamotten 24, Valperen I3 ct., alles per K.G. Dubb. princessen z. dr. 611, Snijboo- nen 412, Rheinische Spekboonen 8—9, Groenee boonen 4, Stokprincesseboonen 9 12, Tomaten 39, Sjalotten 12, Aard appelen 34 ct., alles per K.G. Kropsla f 1.80f 2.70 per 100 krop. Per ziken 60100 ct. per 100 stuks. Meloenen II18, Abrikozen 50—80 ct. per 100 stuks. Komkommers 13, Augurken 612, Sa voye kool 13, Roode kool 24, Bloem kool 26 ct., alles per stuk. Kaspruimen f 1.50f 3.60 per 100 stuks. DEN HAAG. Veiling van land- en tuin bouwproducten N.V. Grossiersveiling van Vrijdag 10 Aug. 1934-, Pruimen: Dubbele Witte 1 21-30, 2 15- 20; Enkele Witte 1 16-20. 2 10-15; Reine Victoria I 1930, 2 10-15; Washingtons 1 26-30, 2 16-24; Belle de Lauvain 1 28- 34, 2 18; Eld. Blauwe 1 13-18, 2 7-10; Perzikpruimen 25; Reine Claude 18-31; Pond Seedling 29-36; Abrikoospruimen 13-27; Blauwe pruimen 14-19; Wijnprui men 28-36, Burbank 21-25; Sleuren 17- 22; Princepruimen 6-8; Mastpruimen 19; Santa Rosa 32; Groene Mirabella 14-21; Krozen 1 7-8, 2 4-5; Oranjekrozen 6; Bleeke krozen 4-5, Donkere krozen 4-6, Gitroenkrozen 4 cent. Peren: Clapp Favorite 1 12-20, 2 5-9; Sijsjesperen 10-12; Kriekperen 5-6; Doc tor Julius 7-10; Précose de Trévouse 1 12-20, 2 8-9; Jutten 1 13-17, 2 5-8; Hee reperen 3-9; Kruideniers 1 14, 2 7; Kei zerinnen 3-6; Fransche Wijnperen 15; N. H. Suikerperen 1 3-5, 2 1-2; Triumph de Vienne 17; Portesooyen 4-8 cent. Appelen: Earley Victoria I 814. II 47, Gamersche Zuren 712, Yellow Transparant I 12—17, II 6—8, Keswich I 1012, II 37, Zigeunerinnen 2030, Kosmossen 3—5, Jac. Lebel 6—10, II 4, Hondenmark 6, Tulpappelen 35 ct. Diversen: Abrikozen (Oranje) 20, Mo rellen 9, Roode Bessen 6, Princesboonen 12, Snijboonen 712, Alicante 34 ct. Alle prijzen zijn per Kg. tenzij anders vermeld. Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 13 min. Maandag 9 u. 12 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3