VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 258 aken Buitenland. Binnenland Belangrijkste Nieuws. tgevaardigd ver bet stichten van gepast. Er ia nog ichen een rechts- imbtenaar tot het zijn waardigheid imakerij" kwalijk ssproken, Aan iccountant, en H. heiden te Den egd, dat zij op 24 endriklaan te Den evoerd een oranje arop met zwarte hoogte, N.S.B. aarding werd ge- chtig onderschei ding gaf aan een even". r niet is bewezen genoemde „uit at hier geen spra ng van art. 435a :rafrecht, heeft de verdachten vrijge- 1 twee maal iekamer der Arn- i uitspraak in de ;en letterzetter J., rtstocht voor het els had, dat hij, om een brief te ten postzegel nam l min of meer on- deelde den man 'aardelijk met een zooals uit het re st. officier bleek, ing, die een ware is geworden, zoo- ilfs voor verwaar- daarop, door hem len, zoodat verd., »stzegelaffaire had de contanten be- jrrecht voor dien tot deze praktij- bijzondere voor zijn verzameling ra moeten verkoo- le postzegelverza- nk echter geener- i verwoede verza- stzegeltjes zal be- (Telegr.) n Rinsuma- 1 d. De 65-jarige beter bekend on- •tje van Rinsuma- bank te Leeuwar- jrloofd uitoefenen srdeeld tot f 750 gevangenisstraf. ^werpen. 4 zijn aan het bu ses onderstaande n aangegeven en htingen betreffen- bekomen. licure, twee kin- ertaschjes, japon- sadmuts, zes por der inhoud, bad- padvindersriem, e-gereedschap, 3 horloge-ketting, d, vulpenhouder, er, rol teekenin- doppen van een idersriem en das, horlogeketting, ndermuts, Engel- tallinnen, potlood, neshandsch oenen, ak, handdoek en hobbelpaard en •is van Politie, tAN COE1HOORN. w- Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. vruchten, Kram. kers. 1 en meubilair, v. de „St. Antony- ouwland, Boom- ieedje en Bouw- s, Boomgaard, ihappen, Struve. - en Winkelhuis, [ram. huish. artikelen, Jonkers, w.o. 2 met boven- Schuur en Erf, huis „Eben Haë- f- en Sleepersin- rteedje en Lande- f /j Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs 12.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiön 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingon 00 cont per regel. Kloine Advertontiön Dinsdags en Vrijdags 10.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10.85. Bij contract belangrijke korting. Een zwarte dag. De dag waarop Rijkspresident Von Hin denburg de moede oogen voor altijd sloot en Rijkskanselier Hitier, zonder met recht en wet erkening te houden, alle macht aan zich trok, moet voor Duitschland als een zwarte dag worden aangemerkt. Wij denken hierbij niet in de eerste plaats aan de persoon van den nieuwen president, maar wel aan de wijze waarop hij deze hooge functie veroverde. Het is altijd een slecht teeken, wanneer de Overheden, die in de eerste plaats ge roepen zijn het recht te handhaven, blijk geven zich om de fundamenteele wetten weinig te bekommeren. Wanneer de „schilden der aarde" weigeren het Recht, dat uit God is, te erkennen en ook het formeele recht, wanneer dit voordeelig schijnt terzijde stellen, dan ziet het er voor de toekomst van een volk niet gunstig uit. Hitier heeft zich thans een macht toe-* gekend, veel grooter als een Keizer ooit heeft bezeten. De Duitsche republiek is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een absolutisme, waarbij met geen grond wet meer rekening wordt gehouden. En wel wordt nu het volk in de gele genheid gesteld zich z.g. bij referendum over dezen nieuwen staatsgreep uit te spreken en de genomen maatregelen goed te keuren, maar ieder gevoelt dat een stemming onder deze omstandigheden, nu men voor een voldongen feit is geplaatst, alle vrije meeningsuiting is verboden, en het openbaren van afwijkende gevoelens gelijkstaat met het nemen van een enkele reis naar een concentratiekamp, niet de minste beteekenis beeft. Terecht schreef de „N. R. Grt": Het presidentschap van Hitler is nu, ook te genover de wereld, een pinible aangele genheid geworden. Zijn wij weten tot onzen spijt geen beter woord zijn toon baarheid heeft sedert 30 Juni verschrik kelijk geleden. Vóór dien datum was hij de represen tatieve figuur van Duitschland, na Hin denburg, niettegenstaande zijn verleden en alles wat er onder zijn bewind gebeurd was. Zijn persoon scheen er niet door aangetast. Dat is na 30 Juni anders ge worden. Zelfs de Engelsche regeering, die koele beleefdheid zoo hoog weet te hou den en het Duitschland van Hitler, ten deele om Hitier zelf, nog steeds had ont zien, zegt nu over de naburige en „be vriende" mogendheid onbegrijpelijke vrij moedigheden. Uit Italië zijn golven van smaad over Duitschland en zijn leider gegaan. Alleen nog voor Hindenburg bleef men het hoofd buigen. Zijn waardigheid was de waardigheid van Duitschland. Hitier is nu voor de wereld de man, die haar op 30 Juni diep geschokt en diep teleurge steld heeft. Een vorm van rehabilitatie zou het hebben kunnen zijn, als het Duit sche volk hem, ondanks het gebeurde, geestdriftig en eenstemmig als opvolger van Von Hindenburg had aangewezen. Dat heeft hij blijkbaar niet meer durven afwachten". Duitschland wordt wel zwaar geteisterd. Want geen grooter ramp voor een volk dan wanneer het een overheid heeft, die geen eerbied toont voor recht en wet. De 2e Augustus was niet minder dan die van 1914, toen eveneens het recht werd prijsgegeven, een zwarte dag voor Duitschland. NA DEN DOOD VAN v. HINDENBURG. Imperator Hitier. Bijna op hetzelfde oogenblik, dat het bericht van het overlijden van rijkspre sident von Hindenburg officieel werd be kend gemaakt, werd tevens medegedeeld, in den meest officieelen vorm, door de af kondiging van een nieuwe wet, dat de kwestie der opvolging reeds definitief ge regeld is. In Hitier worden de ambten van rijks president en rijkskanselier vereenigd. Nog terwijl Hindenburg met den dood streed, is deze nieuwe wet gemaakt; slechts is met de afkondiging gewacht tot het heengaan een feit geworden was. Maar ook geen dag langer. Hitler is nu keizer, imperator, volko men, absoluut, aan niemand verantwoor ding schuldig alleenheerscher over Duitschland. In politieke kringen neemt men aan, dat de samentrekking van deze twee amb ten voor het leven van Hitier zal gelden. Hooger kan de eerzucht van een mensch niet gaan. Hitier heeft in waardigheden alles bereikt, wat menschelijkerwijze te bereiken valt. Zal Hitier naast de eer en de waardig heid, ook het verantwoordelijkheidsbesef hebben, dat absoluut onontbeerlijk is, om een dergelijke concentratie van machtsbe voegdheden te dragen en te beheerschen? Het verleden geeft helaas reden om ernstig ongerust te zijn over de toekomst van Duitschland onder het bewind van Hitler. Hindenburg en Hitier. Het waren twee tegenstellingen. Hin denburg heeft Hitler en met dezen Duitschland voor veel gevaarlijke stappen behoed. Te Neudeck, het hem bij zijn vijf en tachtigsten verjaardag geschonken landgoed, is constructief werk verricht, in oogenblikken, dat de instorting van Duitschland dreigde. Hindenburg, de groote, levenswijze man, oefende een temperenden invloed uit. Wat staat Duitschland na het heengaan van Hindenburg te wachten? Het is een benauwende vraag. Te Weenen werden in de koffiehuizen en restauarants de gevolgen, die de dood van den rijkspresident zou kunnen heb ben, met gedempte stem besproken. Steeds weder keerde de bezorgde vraag in de gesprekken terug, of de overname van het rijkspresidentschap door Hitier zou leiden ten nadeele van Oostenrijk. Men vreest, dat Hitier na den dood van den rijkspresident, die nog eenigszins remmend werkte, den Anschluss met Oos tenrijk nog meer zal voorstaan, om zijn populariteit te vergrooten. De dood van rijkspresident von Hin denburg heeft te Parijs een zekere onrust verwekt. Men voorziet, dat het tengevolge van het heengaan van den veldmaar schalk tot nieuwe onlusten zal komen. De „Intransigeant" schrijft: Er is thans nog slechts één heer en meester. Hitier heeft thans zichzelf als opvolger van Hin denburg aangewezen, maar wordt hij er sterker door? Wij gelooven het niet. Als hij nog een restantje van wijsheid of althans van handigheid had behou den, dan zou hij zelf alle verantwoorde lijkheid niet op zich hebben genomen. In dezen vacantietijd en door het uit eengaan van het parlement is het moei lijk van gezaghebbende Engelsche zijde te vernemen, hoe de. door Hitier genomen stap in Engelsche regeeringskringen wordt opgenomen. In politieke en diplo matieke kringen wordt de aanneming van het presidentschap door Hitier als zeer onverstandig beschouwd. Rouwbeschikkingen. Bepaald is: 1. Alle dienstgebouwen van het rijk, bondsstaten, gemeenten, alsmede open bare gebouwen en scholen hijschen tot en met den dag der bijzetting de vlaggen halfstok. Het Duitsche volk wordt aange spoord zich bij dezen rouw aan te slui ten. 2. Op den dag der begrafenis vervallen alle openbare vermakelijkheden. 3. De kerkelijke autoriteiten gelasten tot en met den dag van de bijzetting dagelijks, des avonds van 8 tot 9 uur het luiden der klokken. 4. Tot en met den dag van de bijzetting is in café's e.d. alle muziek verboden. 5. Gedurende een volksrouw van veer tien dagen dragen de ambtenaren van rijk, bondsstaten en gemeenten, aan den linkerarm een rouwband. 6. Op den dag der begrafenis staat op een nog nader aan te geven tijdstip het verkeer één minuut stil. In de bedrijven rust gelijktijdig het werk. 7. De Duitsche radio zal met al zijn zenders in zijn programma's met den rouw van staat en volk rekening houden. De familie van rijkspresident von Hin denburg verzoekt geen bloemen te zenden, maar bij gelegenheid van het overlijden van den rijkspresident eens geheel bizon der1 aan de noodlijdende volksgemeen schap te denken. Wie dit doet, eert het best de nage dachtenis van den grijzen veldmaar schalk. Uit zeer vele landen stroomen de tele grammen van rouwbeklag binnen. De laatste dagen. Volgens Reuter wordt een strikte af zetting rondom het slot Neudeck gehand haafd. De politie treedt zeer scherp op tegen journalisten, die trachten door te dringen en dreigt dezen met arrestatie. En wordt geen enkele informatie ver strekt over de laatste uren van den pre sident en zijn laatste woorden. Naar een vertegenwoordiger van de „United Press" van betrouwbare zijde verneemt, heeft Hindenburg geweigerd een operatie te ondergaan, die zijn lijden zou verlichten. De artsen hebben hem herhaaldelijk gesmeekt, dit toe te laten, maar de rijks- president antwoordde afwijzend. De artsen verklaarden dat deze weige ring om die operatie te ondergaan, de laatste dagen van von Hindenburg zeer zwaar gemaakt heeft. Kort voordat Hindenburg het bewust zijn verloor, riep hij1 nog zijn kleinkinde ren bij zich, van wie hiji altijd veel gehou den heeft. Hij sprak hen liefdevol toe en streek hen over het haar. Gistermiddag is het lijk plechtig opge baard. Officieren houden de eerewacht. Over het gelaat van Hindenburg ligt rust. De staatssecretaris dr Meissner blijft belast met de leiding van het bureau van den rijkspresident. De begrafenis. Maandag zal er voor den rijksdag in de Kroll-Opera te Berlijn een rouwplech tigheid plaats vinden, waarbij alle leden van de regeering tegenwoordig zullen zijn. Na afloop van deze plechtigheid zullen de leden van de regeering naar Neudeck vertrekken, waar eveneens een rouw- plechtigheid zal worden gehouden. De plechtige uitvaart van Hindenburg zal plaats hebben op Dinsdag 7 Aug. te Tannenberg, terwijl de teraardebestelling zal plaats hebben te Neudeck op 9 Aug. Het lij'k zal in den nacht van Maandag op Dinsdag naar het monument te Tan nenberg worden vervoerd. Toch een volksstemming. Hitier heeft aan den minister van bin nenlandsche zaken het volgende schrijven gericht: De ten gevolge van het nationale onge luk, dat ons volk getroffen heeft, nood zakelijk geworden wettelijke regeling van het vraagstuk van het staatshoofd, geeft mij aanleiding tot de volgende order: 1) De grootheid van den overledene heeft den titel Rijkspxesident een bijzon dere beteekenis gegeven. Deze titel is vol gens ons aller gevoel in hetgeen hij ons zeide, 'onverbreekbaar verbonden met den naam van den grooten doode. Ik verzoek daarom voorzorgsmaatregelen te willen treffen dat ik in het officieele en niet- officieele verkeer zooals totnogtoe slechts als leider en Rijkskanselier word aange sproken. Deze regeling zal gelden voor de geheele toekomst. 2) Ik wil dat de door het kabinet beslo ten en grondwettig geldige toevertrou wing van de functies van den vroegeren Rijkspresident aan mijn persoon en daar mee aan het ambt van Rijkskanselier op zichzelf, de uitdrukkelijke sanctie van het Duitsche volk verkrijgt. Doordrongen van de overtuiging dat alle macht in den staat van het volk uitgaat en door het volk in vrije verkiezing bevestigd moet worden, verzoek ik u het besluit van het kabinet met de eventueel nog noodzakelijke aan vullingen onverwijld aan het Duitsche volk te laten voorleggen voor een vrije volksstemming. EEN VERKLARING VAN BONDS KANSELIER SCHUSCHNIGG. De muiterij van 25 Juli onderdeel van een uitgewerkt revolutieplan. De nieuwe bondskanselier Dr von Schuschnigg ontving gisteravond voor den eersten keer de vertegenwoordigers der buitenlandsche pers. Hij gaf een schildering der laatste tragische gebeurte nissen in Oostenrijk en verklaarde, dat deze gebeurtenissen van 25 Juli, volgens reeds verkregen bewijsmateriaal, geen toe vallige uitbarsting van eenige desperados zijn geweest, maar een geheel voorbereid revolutieplan tot oorsprong hadden. Op 25 Juli zou volgens het nat.-soc. plan in geheel Oostenrijk de revolutie begonnen zijn. Het vermoorden van den politiechef van Innsbrueck op den voormiddag van 25 Juli was het officiëele signaal voor het uitbreken der revolutie. Van de 144 re bellen, die op 25 Juli in de bondskanse- larij waren binnen gedrongen, waren 12 actief dienende politie-ambtenaren, die tot het nationaal-socialisme waren overge gaan. Het vermoorden van Dollfuss was één der doeleinden van deze revolution- nairen, want de rebellen hadden Dollfuss toch zonder meer gevangen kunnen nemen, zonder hem te dooden, indien zij niet de opdracht tot ombrengen hadden gekregen. In Karinthië, Stiermarken en Opper- Oostenrijk had de revolutie een tamelijk grooten omvang aangenomen, maar hoofd zakelijk omdat de nationaal-socialisten daar door hun leiders bedrogen waren met de mededeeling, dat de revolutie in Weenen gelukt was. Schuschnigg verklaarde verder, dat in Oostenrijk een volkomen anarchie ge- heerscht zou hebben, indien de omwente lingspoging zou zijn geslaagd en dat dit een aanleiding zou zijn geweest, dat binnen drie uur buitenland sche troepen Oostenrijk bezet zouden hebbetn. De regeering zou aan de wereld in de eerstvolgende dagen bewijzen, dat de groote meerderheid der bevolking achter haar staat. Men heeft deze uitlating aldus opgevat, dat de regeering misschien binnenkort een volksstemming zal houden. Verder stelde de bondskanselier vast, dat de regeering geen dictatuur wilde, maar dat een terugkeer tot de oude par lementaire democratie uitgesloten was. Seitz, de vroegere burgemeester van Weenen, en andere sociaal-democratische leiders, die sedert Februari gevangen ge zet zijn, werden gisteren in vrijheid ge steld. Reuter verneemt uit Weenen, dat tot nog toe 2000 personen zijn aangehouden in Karinthië in verband met de jongste onlusten. De derde aanvoerder der opstandelingen die in de Bondskanselarij waren binnen gedrongen, Paul Hudl, is door het mili taire gerechtshof tot levenslange kerker straf veroordeeld. In de motiveering van het vonnis wordt gezegd, dat Hudl niet beschouwd kan wor den als de aanvoerder van de bende, wel ke zich meester heeft gemaakt van de kanselarij, reden waarom hem slechts levenslange dwangarbeid wordt opgelegd. De Fransche bladen trachten D u i t s c h- lands medeplichtigheid aan de gebeurtenissen in Oosten rijk in het licht te stellen. De „Petit Parisien" publiceert de aanwijzin gen, die het Duitsche Nieuwsbureau heeft gegeven en concludeert daaruit, dat Goebbels de gebeurtenissen te Weenen al verwachtte twee uur voor de Bondskanselarij bezet werd. Volgens het „Journal" blijkt uit clichés die het Straatsburgsche blad Elsaesser ontvangen had, dat Berlijn al drie dagen te voren van de bijzon derheden van den opstand en van het feit, dat Dollfus ver moord moest worden, op de hoogte was. Nieuwe putsch In Weenen gevreesd. iDe „Daily Express" verneemt uit Wee nen. dat men daar in September op een nieuwen opstand rekent. De berichtgever van het blad verklaart, dat alle tegenstanders van de regee ring zich aaneen zullen sluiten. In ver band hiermede beweert hij verder, dat de socialistische Schutzbund nog twee derden van zijn geweren, mitrailleurs en revol vers in zijn bezit heeft. Uit de verschillende arrestaties conclu deert de correspondent, dat in die ran gen nationaal-socialisten te vinden zijn. Duizenden zijn in de gevangenissen of concentratiekampen opgesloten, terwijl de Heimwehr in de provincie amok maakt en de politie niet in staat is hieraan een einde te maken. De Heimwehr is ontevreden, omdat niet hun leider Starhemberg doch Dr Schusch nigg bondskanselier is geworden. Dr Schacht Duitsch minister van Economische zaken. De ernstige ziekte, die onlangs den Duitschen minister voor Economische za ken, Dr Schmidtt, heeft getroffen, maakt een langdurig verlof voor hem noodzake lijk. Daar de hoop wordt gekoesterd, dat Dr Schmidt na hersteld te zijn, zijn krach ten weder aan het ambt zal kunnen wij den, doch het met het oog op de dringen de economische vraagstukken niet moge lijk is, het departement van economische zaken gedurende geruimen tijd zonder lei ding te laten, had de rijkskanselier den rijkspresident reeds verleden week voor gesteld aan den president van de Duitsche Rijksbank, Dr Schacht, voorloopig voor zes maanden de leiding van het departe ment voor Economische Zaken toe te ver trouwen. De rijkspresident heeft de hierop be trekking hebbende stukken gereed ge maakt. Daar de president van de Duitsche Rijks bank ook tevoren reeds aan de zittingen van het Rijkskabinet deelnam, kan men uit zijn benoeming tot minister van eco nomische zaken opmaken, dat de princi- pieele economische politiek der rijksre- geering geen verandering ondergaat. De overstroomingen in Korea. Volgens een officieel bericht uit Seoel hebben de jongste overstroomingen in Ko rea 350 menschen het leven gekost, zijn 12000 huizen door de woedende wateren weggevaagd en 53000 andere huizen on- dergeloopen. De totale schade wordt op 30 millioen yen geschat. Korte Berichten. Woensdag is op den bisschop van Berlijn, Mgr Bares, een revolveraanslag gepleegd. Wonder boven wonder bleef de bisschop ongedeerd. Naar wij vernemen is „De Maasbode" met ingang van gisteren voor 14 dagen in Duitschland verboden. Teruggave vergunningsrecht Tabakswet. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat terug gave zal plaats vinden van hetgeen in gevolge de beslissing van den toenmali- gen Minister van Financiën d.d. 29 Juni 1925, aan vergunningsrecht ingevolge de Tabakswet ter zake van bedrijven, uitge oefend in vennootschappen onder een firma, wegens het vorderen van dat recht van de leden der vennootschap meer is voldaan dan verschuldigd zou zijn ge- Binnenland. Geringe graanvoorraden in ons land. De leiding van de Varkenscentrale heeft niets laakbaars gedaan. Vergadering Bond van Mosselkweekers. Buitenland. A.s. Dinsdag begrafenis van Von Hin denburg. Verklaring van den Paus. Samenzwering in Spanje ontdekt. Een verklaring van Bondskanselier Schusshnigg. weest indien het vergunningsrecht van de vennootschap zou zijn gevorderd. Belanghebbenden wordt verzocht zich daartoe vóór 15 September a.s. bij een ongezegeld verzoekschrift, onder overleg ging van bescheiden, die tot bewijs van hun aanspraken kunnen strekken, te wen den tot den inspecteur der invoerrechten en accijnzen, binnen wiens ambtsgebied het vergunningsrecht is betaald. Stijgende graanprijzen. De hoogere graanprijzen, welke de laat ste dagen op de Graanbeurs te Rotterdam genoteerd worden, hebben eenige onge rustheid veroorzaakt, daar deze stijgende prijzen een gevolg zijn van een gering aanbod. De te Rotterdam opgeslagen tarwe zou slechts voldoende zijn voor een verbruik in ons land voor vier dagen. En de Re geering zou deze ongewenschte toestand geschapen hebben door het nemen van de verschillende crisis-maatregelen. Dat er te Rotterdam momenteel slechts 45.000 ton tarwe ligt opgeslagen moet toe geschreven worden, zegt de Stand., aan de vrees van de graanhandelaren om thans voorraden op te slaan, omdat men het niet onwaarschijnlijk acht, dat de Regeering, nu de prijzen stijgen, de mono polieheffing zal verlagen of zelfs geheel zal laten vervallen. Mais en gerst zijn in het geheel niet voorradig. Het Comité van Graanhandelaren zal zich thans tot de Regeering wenden met het verzoek om een spoedige oplossing en men vertrouwt, dat spoedig maatregelen genomen zullen worden, waardoor een herstel van de voorraden mogelijk wordt Gedaalde spoorwegonvangsten. De definitieve ontvangsten der Neder- landsche Spoorwegen over April beliepen in totaal f 9.000.189 tegen f 10.301.704 over dezelfde maand van het vorige jaar. De ontvangsten over de maanden Jan. tot en met April '34 bedroegen 36.812.612 gulden, vergeleken met f 39.960.329 over dezelfde periode van 1933, hetgeen een vermindering beteekent van ruim f3.1 millioen. Hagelschade aan tuinders. Naar wij vernemen heeft de Koningin een bedrag beschikbaar gesteld als bij drage in den steun voor de tuinders in de gemeenten Uithoorn. Nieuwveen, Leimui- den en Mijdrecht, die tengevolge van den zwaren hagelslag op 18 Juli j.l. groote verliezen hebben geleden. De bijdrage van de Koningin is ter be schikking gesteld van den voorzitter van het comité, den burgemeester van Uit hoorn. Minister Cotijn in September naar Indië? De „Javabode" meent, dat Minister Dr Colijn nog steeds vasthoudt aan zijn plan om een bezoek aan Indië te brengen en dat deze reis in September ondernomen zou worden. Minister Colijn is op het oogenblik met vacantia afwezig. Ten departemente is er echter van een voornemen om in Septem ber naar Indië te gaan niets bekend. Het moet ook onwaarschijnlijk worden geacht, dat de voorzitter van den minis terraad juist in de maand, waarin vallen dq laatste voorbereidingen en de indiening van de Staatsbegrooting. zich voor lango ren tijd buitenslands zou begeven. De Nederl. Varkenscentrale. Gisteren hebben wij gemeld, dat de com missie van onderzoek betreffende de cri sismaatregelen aan H. M. de Koningin een voorloopig rapport heeft aangeboden omtrent de vraag of bij de gestie der Ned. Varkenscentrale iets is geschied, dat uit een oogpunt van politieke moraliteit afkeuring verdient. Naar het H d b 1. verneemt, is de com missie na uitgebreid onderzoek tot de con clusie gekomen, dat aan de leiding van de Nederlandsche Varkenscentrale niets laakbaars kan worden ten laste gelegd. Burgemeesters. De heer J. van der Molen Tz. heeft wegens persoonlijke omstandigheden tegen 16 October a.s. eervol ontslag ge vraagd als burgemeester van Renkum. De burgemeester van Zuidhorn, de heer G. de Vries, heeft tegen 1 October a.s. eervol ontslag gevraagd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1