'HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Violet Vaughan Uit de Provincie U blijft bij VERKADE's BESCHUIT! kVERKADE's BESCHUIT Jjezuiniging op de ateunverleening worden weggewerkt. De vermindering, die door do plaatB gehad hebbende herziening zal worden verkregen, is veel en veel minder dan f 25 millioen, zoodat zonder twijfel dit jaar er een belangrijk tekort zal over blijven. De heer Van Hoeven wensohte nogeens nadrukkelijk vast te stellen, dat er niet van een algemeene verlaging kan ge sproken worden. De vermindering is niet botweg met een bepaald percentage over de geheele linie geschied, doch het be schikbare bedrag is naar de behoeften meer gelijkmatig verdeeld. HET WERKFONDS 1934. Naar wij vernemen treedt de heer G. J. P. Zaalberg sinds eenige dagen niet meer op als voorzitter van het Werkfonds 1934. Met het beheer der loopende zaken is belast Dr Ir A. H. W. Hacke, directeur- generaal van den arbeid. In verband met dit ontslag heeft het H b 1 d. zich met den heer Zaalberg in verbinding gesteld, die o.m. verklaarde: Met groot tantam heeft men destijds het f 60 millioenplan aangekondigd als een opzet, waarbij dank zij practische sa menwerking van burgers en regeering het noodige in het belang van de werkverrui ming zou worden ondernomen. De werk- kelijkheid is echter anders, want alles ge beurt eigenlijk ambtelijk. Van de groote hulp van particuliere zijde geboden, maakt men niet het juiste gebruik, en de particulieren, die in het bestuur, raad van advies enz. zitting hebben genomen, verrichten feitelijk alleen een soort loket- dienst: bij hen komen voorstellen binnen en zij geven deze met hun advies weer door aan de regeeringsinstanties, welke uitmaken wat er wel en wat er niet zal gebeuren." De opmerkingen van den heer Zaal- terg, en speciaal de klacht „dat de in vloed van het Werkfonds op den aard, den omvang en het tempo der voorgeno men werkverruiming in feite gering blijkt, doordat daaraan alleen een strikt voorbereidende en adviseerende taak is opgedragen," gaven het blad aanlei ding zich tot een der meest actieve be stuurders van het Werkfonds te wenden. Op de vraag, wat hij tegenover der gelijke kritische beschouwingen in het midden meende te kunnen brengen, ver klaarde hij, dat van den beginne af bij' de regeering de werkmethode en taakver- deeling heeft voorgezeten, die men thans toepast. De adviezen, wenken enz. der particu lieren zijn uit den aard der zaak van groot belang bij de regeling der werkverruiming en de waarde van hun medewerking valt niet te onderschatten. Doch het kan niet anders, of de regeering dient ten slotte te beslissen, hoe de f 60 millioen be steed zullen worden, want zij draagt daarvoor de aansprakelijkheid. Bovendien is het ook uit een practisch oogpunt noodzakelijk, dat de regeering in deze beslist en men hier geen vrijheid aan de particulieren geeft om zekere besluiten te nemen, aangezien deze laatsten immers niet vermogen te overzien of een door hen aanbevolen werk inderdaad past in het kader van het algemeen regeeringsbeleid, op waterstaats-, op handelsgebied enz. Op de vraag of ten gevolge van de door den heer Zaalberg afgekeurde werkme thode en taakverdeeling, bepaalde objec ten voor werkverruiming, waarvoor de heer Zaalberg had gepleit, niet, dan wel rndere, waar hij tegen was geweest, wél in aanmerking kwamen om te worden uit gevoerd, met behulp van bedragen uit de f 60 millioen, werd beslist ontkennend ge antwoord. Na de opheffing van de Gezondheidscommissies. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van de aanspraken op wachtgeld van de gewezen secretarissen van en de ge wezen ambtenaren in den zin der Ambte narenwet 1929 in vasten en tijdelijken dienst bij de voormalige Gezondheidscom missies. De billijkheid brengt mede, dat aan de gewezen secretarissen wachtgeld: wordt toegekend. De regeling van het K. B. van 3 Augustus 1922 moet echter, gezien den aard van het bekleede ambt, voor hen te vrijgevig worden geacht. De Minister acht het daarom wenschelijk, dat een andere wachtgeldregeling voor deze categorie FEUILLETON door E. J. W0RB0ISE. 118.) o— „Hoe zwaar? Is de presse-papier goed?" „Ja, maar een steen zou nog beter zijn." „Waar heb je het voor noodig, Violet?" „Anne, ik geloof heusch, dat het water al tot aan den muur is gekomen. Ik kan het niet zien wel hooren. En als ik nu iets zwaars uit het raam liet vallen, konden we luisteren, of het een plons gaf, waaruit met zekerheid zou zijn af te leiden, dat ik me niet vergis." „Neem de presse-papier; ze is van mar mer, en een nacht in het water liggen zal haar niet beschadigen." Inderdaad deed zich duidelijk een plons hooren, toen Violet het voorwerp kalm naar beneden had laten vallen. „Het wordt nu ernstig", zeide Anne. „Violet, Daisy, ik geloof heusch, dat er nu dient aangepakt te worden. Mama is veel te zenuwachtig en bovendien moet zij bij papa blijven, die ni,ets van het gevaar mag weten, zoolang we het voorkomen kunnen." „Dus je denkt, dat er gevaar is?" vroe gen Alice en Esther als in één adem. van ambtenaren wordt in het leven geroe pen, welke zich beter aanpast bij den aard hunner positie. Op de gewezen ambtenaren en tijdelijke ambtenaren, die wegens opheffing der commissiën hun betrekking hebben ver loren, is het K. B. van 3 Augustus 1922 van toepassing te verklaren. Het wetsontwerp beoogt de aanspraken op wachtgeld vast te leggen, terwijl de vaststelling der wachtgeldregelingen aan een algemeenen maatregel van bestuur ware over te laten. Handelsbetrekkingen met Engeland. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toeko men de nota-wisseling tusschen Hr Ms. gezant te Londen en den Britschen mi nister van Buitenlandsche Zaken, waarhij een tijdelijke modus vivendi is vastgelegd inzake de handelsbetrekkingen tusschen Nederland en Engeland. Da loongeschlllen In het landbouwbedrijf in Zeeland. Prof. Mr P. S. Gerbrandy te Amster dam, arbiter in de loongeschillen in het landbouwbedrijf van het eiland Tholen en van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen (district Hulst) heeft reeds de eerstp besprekingen gehad met de vertegenwoordigers van de landbouwers en van de landarbeidersbon den. Nog deze week zullen beide partijen hun standpunt schriftelijk voor den arbi ter uiteenzetten. Zaterdag volgen de mon delinge toelichtingen en besprekingen en wel voor het district Tholen te St Maar tensdijk en voor Oost-Zeeuwsch Vlaande ren te Bergen op Zoom. Vlissingen. De Nederlandsche Scheldevlucht 1934. De deelne mende vliegtuigen aan de op Zaterdag 4 Augustus te houden Eerste Nederland sche Scheldevlucht, komen hier des mor gens tusschen 11 en 12 uur binnen. Van 12 tot 2 uur is er pauze en om 2 uur vertrekt het eerste vliegtuig voor de wed vlucht om de wisseltropee „de Zilveren Scheldemeeuw". De wedvlucht-deelnemers zijn ongeveer half drie vertrokken. Dan volgen andere vliegtuigen en de militaire escadrille van Soesterberg. De eerste deelnemer aan de rondvlucht wordt omstreeks 14.08 te Oostburg ver wacht; Terneuzen 14.22, Axel 14.30, Hulst 14.39, Tholen 14.57, Zierikzee 15.13, Haamstede 15.23 landen en 16.30 vertrek; Goes 16.43; Veere 16.55, Domburg 17.04, Westkapelle 17.10 en Vlissingen (finish) 17.18. Goes. Goes zeehaven! Gisteren arriveerde hier in de haven het zee motorschip „Pax I" met een lading Wales-anth raciet De lading die het schip aan boord heeft en die rechtstreeks in Wales (Engeland) geladen is, is bestemd voor W. Faasse, steenkolenhandel alhier. Gisteren had alhier op de Mid- delburgschen straatweg een ernstig mo tor-ongeluk plaats. Een motorrijder, ze kere H. uit Nieuwdorp is tegen een vrachtauto van S. eveneens uit Nieuw dorp, aangereden. Hij sloeg tegen de straat en bekwam een hoofdwonde, een paar gebroken ribben en een elleboog- fractuur. Op advies van dr v. d. Berg, die spoedig ter plaatse was, is H. naar tut Ziekenhuis St. Joanna vervoerd. De vrachtauto bekwam geen schade. De po litie stelt een onderzoek in. De K. N. A. G.-Veigheids- 1 a a n. De K.N.A.G. meldt, dat gisteren den tweeden dag van de veiligheidslaan, bij eerste keuring 145 automobielen wer den gekeurd, waarvan er 26 reeds dade- li.k in het bezit van den oranjewimpel konden worden gesteld. 67 wagens werden na revisie herkeurd en in orde bevonden, waaronder er ette lijke waren, die zich reeds eerder ter keu ring hadden aangeboden, zoodat in totaal 93 auto's ten slottte met den wimpel gin gen strijken. De overigen bleven afgekeurd, daar zij niet voldeden aan de gestelde eischen. Kloctlnge. Half September zal alhier weer een bloemententoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling zal worden gehouden in den tuin van het café Tol. Daar verleden jaar gebleken is, dat de ruimte te beperkt was, zal dit jaar over meer ruimte beschikt worden. Voorts zul len behalve bloemen ook fruitmanden in gezonden kunnen worden. Mej. L. Smallegange, hoofd der ge meentebewaarschool alhier, heeft tegen 1 September a.s. eervol ontslag gevraagd. Donderdagavond 8.30 u. hoopt „Cloe- ting's Gemengd Koor" een concert aan te bieden aan de Familie Rademacher Scho- rerClotterbooko Patijn van Gloetinge, in den tuin van hun Jachthuis. Dit concert is toegankelijk voor het pu bliek voor zoover men wil meewerken aan stilte tijdens den zang. (Belangeloos bericht.) lerseke. Een 12-tal mosselvaartuigen van lerseke is op de zandbank onder Hel- levoetsluis mosselzaad gaan visschen. De qualiteit is mooi en de vangst is niet on gunstig. De grootte is als tarwekorrels. De prijs bedraagt f 0.60 a f 1.en verschillende visschers kunnen er weer een boterham verdienen. Wolphaartsdijk. Door het gemeentebe stuur is aan alle landbouwers in deze ge meente een schrijven gericht waarin ver zocht wordt, aangezien er nog altijd werk- loozen staan ingeschreven bij de arbeids bemiddeling als werkzoekenden, gebruik te willen maken van deze werkloozen bij het snijden van den oogst en het verdere inzamelen van den oogst. In de laatste raadsvergadering is nog medegedeeld, dat goedkeuring is ver leend voor aankoop bouwterrein aan den Achterweg ten Noorden van het ge meentehuis. Souburg. Het was voor de jongens van de Jongensclub Walcheren (afd. Nederl. Jong. Verb.) Zaterdag j.l. een bijzonderen dag. Ze waren alhier samengekomen voor een jongensbuitendag met sport en spel op het terrein van den landbouwer Jacob- se. Hoewel slechts weinigen opgekomen waren en het weer minder mooi was, heb ben de aanwezigen toch genoten van de diverse jongensspelen. De pauzes werden opgeluisterd door muziek van de mond orgelclub „Excelsior", afd. Jongensclub alhier en het Pijperscorps „Juliana", afd. C. J. V. V. te Middelburg. Zoutelande. Maandag vergaderde de gemeenteraad. De heer Adriaanse was wegens ongesteldheid niet aanwezig. De voorz. sprak woorden van nagedachtenis en waardeering ten opzichte van Prins Hendrik. Bij stemming over het voorstel tot ver koop van grond aan dhr J. T. Vermeulen te Middelburg staakten de stemmen 'op nieuw, waardoor het voorstel was verwor pen. Dhrn Koppejan, Maas en de Witte stemden tegen. De raad kon zich vereenigen met de door Ged. Staten voorgestelde jaarwedde- regeling, uitgezonderd de verhooging van de kindertoelage, welke niet werd ge- wenscht. De jaarwedde en pensioensgrondslag van den gemeenteontvanger werd met in gang van 1 Juli a.s. vastgesteld op f 530. Op verzoek van het schoolbestuur werd beslaten ten hoogste f 50 beschikbaar te stellen voor den aankoop van boekjes, die aan de sohoolkinderen zullen worden uit gereikt op den verjaardag van H. M. de Koningin, en waarin de Koningin-Moeder en de Prins worden herdacht. Op voorstel van B. en W. werden z.h.s. vastgesteld: een verordening op de hef fing en een verordening op de invorde ring van schoolgeld, een nieuwe verorde ning voor de afkondiging van officieele stukken. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1933 werd goedgekeurd met een voordeelig saldo van f 1804,951/». De rekening der gemeente over 1983 werd aan den raad aangeboden. Het goed slot van den gewonen dienst bedraagt f 1278.74, van den kapitaaldienst f 5415. Dhrn Verhage en Maas werden benoemd om de rekening na te zien. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan de wedstrijdcommissie voor de brand weer op Walcheren een bijdrage van f 5 te verleenen. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: Willemina de Pagter, dienstbode, uit 's Gravenhage. Vertrokken: Jan de Visser, landarbei der, naar Aagtekerke; Johannis Kleine- pier, landbouwersknecht, naar Medem- blik; Jan Francke, landbouwersknecht, naar Zoutelande. Arnemuiden. Maandagmiddag is de vrachtrijder G. de Nooyer met zijn auto aan den rijksweg met een flinke vaart van den dijk gereden, waar hij ten slotte in de sloot terecht kwam. De inzittenden kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij, doch de ma terieels schade is aanzienlijk. Breskens. Maandagavond stak Mej. V. per rijwiel de Dorpsstraat alhier over, toen een motorwielrijder aankwam, die haar aanreed. De wielrijdster had op twee plaatsen haar been gebroken en is op medisch advies naar het Ziekenhuis te Oostburg overgebracht. IJzendijke. Bij het oogsten met een zelf- binder op een perceel akkerland raakten de paarden op den loop. De zoon van Ha- verbeke sprong er voor, maar werd op den grond geworpen. Hij kwam onder de messen terecht en werd zwaar gewond. De dokter verleende spoedig hulp en acht te overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Oud-Vcssemeer. Op de aanbeveling voor dijkgraaf van den Van Haaftenpolder zijn geplaatst de heeren M. K. van Nieuwen- huijzen, D. J. Ampt G.Jz. en S. J. Pol derman. Kcrtgene. Maandagavond vergaderde de Raad voltallig. De voorzitter herdenkt het overlijden van wijlen Z. K. H. Prins Hen drik. Een ingekomen concept-regeling jaar wedden burgemeester, secretaris, ontvan ger, wethouders en ambtenaren van den burgerlijken stand wordt goed gevonden. Met alg. st. wordt echter besloten Gedep. Staten te verzoeken, het daarheen te wil len leiden, dat voor genoemde functiona rissen in alle provincies een uniforme re geling tot stand komt. De havenmeester, E. de Korte, vraagt salarisverhooging. Na eenige bespreking wordt zijn salaris van f 350 op f 400 ge bracht. Deze verhooging geschiedt tevens in verband met het verhoogde pensioen- verhaal. De jaarwedde van Mej. de Wed. Willems wordt gebracht van f 300 op f 305. De verordening op de brandweer ver valt, daar men nu een vrijwillige far an d- weervereen. bezit. De voorzitter deelt mee, dat er f 75 op de begrooting is uitgetrok ken voor het aanschaffen van nieuw ma teriaal en dat er een voldoend aantal brandputten in de gemeente aanwezig is. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering besproken kwestie inzake de maximum-snelheid, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. hieromtrent een voor stel wenschten te doen, doch dat zij dit voorstel, in verband met een voorgestelde wijziging van de motor- en rijwielwet, waarin de bevoegdheid aan den Raad ont nomen wordt wenschen in te trekken. B. en W. zijn aangeboden voor f 700 een lijkauto en voor f 100 een lijkwagen te koopen. B. en W. stellen voor, niet tot deze uitgaven over te gaan. Dhr Dorst zou het goed vinden als er met een lijk wagen begraven wordt, doch gelooft niet veel goeds voor f 100 te krijgen. Hij wil een onderzoek. Ook dhr Dees is voor aan schaffing van een lijkwagen. Dhr Wolse vraagt, of er gevraagd is, of men met Ingezonden Mededeellng. Ingezonden Mededeeling. „Het is niet uitgesloten, dat het huis het op den duur begeven zal", antwoord de Anne rustig. „Laten we ons er in ieder geval op voorbereid houden". „Maar wat kunnen we doen?" „In de eerste plaats op God vertrouwen en zorgen, ons hoofd koel te houden. Daisy en Violet, zou je er op tegen hebben eens naar beneden te gaan, om te kijken, hoe het er daar uitziet?" Zij gingen en eerst openden zij de groote hall-deur en zagen dat het water reeds tot aan de bovenste trede van de trap gerezen was; toen namen zij haar weg naar den zij-ingang, die wat lager gelegen was dan de hoofddeur, doch na enkele oogenblikken hoorden zij plotse ling een hevig gegil, dat blijkbaar was aangeheven door de dienstboden, die ver der weg waren. De beide meisjes stonden stil en verbleekten. Zij verwachtten niets anders dan plotseling het water met brui send geweld de hall te zien binnenstroo men, doch er gebeurde niets, uitgenomen, dat men het water tegen de steenen stoep hoorde klotsen. „Laat ons naar de keuken gaan", zeide Violet. „Daar moet iets zijn voorgevallen." „Neen", antwoordde Daisy, die het huis beter kende. „Het geluid kwam uit de richting van de kelders." Ze gingen de keldertrap af, waar ze halverwege de dienstboden in een groepje vonden vergaard. Het bleek dat de kel ders halverwege in het water stonden; 't gegil was afkomstig geweest van de keu kenmeid, die wat haastig naar beneden dalend om iets te halen, in de duisternis plotseling in het water was beland. Er was veel beweging in den vloed, die de kelders overstroomd had. Het water botste telkens met veel gedruisch tegen de wanden en het was duidelijk te zien, dat het met groote snelheid steeg. Toen ze zeer ontdaan terugkeerden, vonden zij tot haar ontsteltenis, dat de kleine hall reeds aan het onderloopen was. „Maar dat is verschrikkelijk!" steunde Violet. „Daisy, het huis zal het stellig niet lang uithouden. Ik geloof heusch, dat iedereen het behoort te verlaten. Sst! laat ons zwijgen waar het personeel bij is anders geraakt dat heelemaal in een pa niekstemming!" „Violet, maar waar moeten we heen? Het is overal water en nog eens water. Stil! hoorde je dien slag?" „Zijn er booten?" „In het dorp verscheidene; en wij heb ben er een; doch ze is al in zoo lang niet gebruikt, dat wel niemand er mee voort zal kunnen." „Toch moet er een van ons onmiddellijk naar Allingham om hulp te halen." De meisjes zochten het mannelijk per soneel op, doch niemand was genegen, de gevaarlijke zending te 'Ondernemen. „Jan heeft het geprobeerd", zeide oude John, „en het water kwam hem al tot boven de knieën, eer hij nog twee stappen gedaan had." „Al kwam het tot aan zijn middel, daar sterft men toch niet aan, als men 'n beetje nat wordt." „Dat mag u wel zeggen, juffrouw. Maar vergeet niet, als het water hier bij het huis al tot over iemands knieën gaat, dan staat het tien meter verder tot aan het middel en bjj de brug tot aan je hals. Zie daar maar tegen op te komen met dien sterken stroom, om dan nog niet te spre ken, dat het op het oogenblik glad onmo gelijk is, om ooit den weg te vinden." De meisjes moesten erkennen, dat de man gelijk had. Maar toch er moest iets gedaan warden. En de minuten wa ren kostbaar. Op dat oogenblik kwam mevrouw Warneford naar beneden; ze I hoorde het water luider en luider tegen den muur van het oude gebouw botsen. Plotseling klonk er een hevig gekraak, en een groote golf drong aan alle zijden het huis binnen. Eerst nu schenen de dienst boden den vollen omvang van het gevaar 'te beseffen. Allen vlogen naar hun ka- mers, om naar hun bezittingen om te zien. Sommige deuren echter lieten zich niet meer openen. En toen Violet met een Want elke beschuit uit zoo'n groote rol van Verkade is 't beste bewijs hoe Verkade, ondanks de prijsverlaging, de be roemde kwaliteit van zijn heerlijk-brosse beschui ten handhaafde. U kunt ze vergelijken met ieder ander merk:U blijft bij Golijnsplaat en Wissenkerke kan samen werken. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dat zou vermoedelijk meer kosten dan een eigen wagen. Weth. Boot en andere heeren zeggen, dat bij begrafenissen het gemis van een lijkwagen sterk wordt gevoeld. De voor zitter vindt geen reden om tot aanschaf fing van een lijkwagen over te gaan. Dhr Wolse zegt, dat een met mest be vuilden boerenwagen voor het vervoer van een lijk toch niet geschikt is. Weth. De Looff is niet voor aanschaf fing. Ten slotte draagt de Raad B. en W. op een kostenberekening te maken. De voorzitter deelt mee. dat een wijzi ging, die bevordert het verkrijgen van de mogelijkheid tot aangifte ingevolge de Vleeschkeuringswet te Kortgene en Kats op zijn verzoek heeft plaats gevonden, daar er moeilijkheden rezen, doordat een onbevoegde thans deze aangifte opnam. De Minister vraagt om de positie van de burgerwacht in een verordening vast te leggen. Hier zijn geen bezwaren tegen. Daar de bezitters van oude auto's min der personeele belasting betalen dan de bezitters van matoren met duo, wordt be sloten deze belasting in dier voege te wij zigen, dat een auto in minimum en een motor met duo evenveel betalen. B. en W. stellen voor, in alle straatlan taarns lampen van 60 watt te plaatsen (nu 75 watt). Dit zou plm. f 200 per jaar be sparing geven. Er wordt besloten bij wijze van proef hiertoe over te gaan. De weg aan de Oost- en Westzijde van den Molenweg te verbeteren kost te veel geld. Daarom moet men zich tot den West kant bepalen. Er zijn twee manieren van verbetering mogelijk: le om een gootje naast de hekjes van de huizen te leggen en ten 2e om een gootje te leggen tusschen den berm en het rijwielpad. Het eerste geval kost f 542; het tweede geval f 680. Beide plannen worden door B. en W. te duur bevonden. Het college stelt voor, de bestaande toestand te handhaven. Mis schien kunnen de bewoners zelf betonnen plankjes langs de tuinen plaatsen. Dhr Dorst zou een klein gootje langs de huizen al voldoende vinden. Dit zou niet meer dan f '250 kosten. De voorzitter zegt, dat er al eens ge praat is over verbetering van den Lange- weg. Als dit in de toekomst plaats vond, en de Molenpad werd hierin inbegrepen, dan zou de Provincie ook daarin een bij drage verleenen. Over deze kwestie zal in een volgende vergadering nog eens ge praat worden, terwijl dan onder het oog zal gezien worden of het niet goedkooper uitgevoerd kan worden. Het 'Centraal Bureau uit het Ned. Land bouw Comité G. A. te Rotterdam wou op het haventerrein een pakhuis vestigen. B. en W. hebben een bedrag gevraagd f 6 voor bouwterrein in den dijk en f 10 per vierk. M. voor één der tweede haventerrei nen. Het Centraal Bureau vindt dit te hoog en heeft inmiddels daarvan afgezien. Nu is er nog een verzoek van den heer J. Verburg om een pakhuis te mogen plaat- lantaarn naar buiten keek, nam ze waar, dat alle bijgebouwen rond het huis ver dwenen waren. Waar ze ook keek, niets was er te zien dan de klotsende, schuimende golven. In vertwijfeling greep mevrouw War neford zich aan Violet vast; in het flauwe licht van de lantaarn zag ze de doode- lijke bleekheid van haar gelaat. „Violet, gauw, kom mee naar boven, hier zijn we niet veilig; vlug, de anderen moeten ook allemaal komen. Waar zijn Alice en Esther," en handenwringend ging zij de trap op naar haar man. „U moet niet boven blijven," riep Violet, „de fundamenten houden het niet uit te gen de kracht van het water, het huis zal straks nog instorten; we moeten probee- ren te vluchten." „Ik ga naar de squire," riep mevrouw. „O, wat moeten we toch beginnen; er is geen boot, en als het huis nu werkelijk eens instort; o ons huis, ons oude huis, nee dat mag niet, papa zal verdrinken en Anna!" „Daar ga ik naar toe," en meteen vloog Violet de gang in, naar Anne's kamer. Esther stond voor het raam, en Anne zat zoover rechtop, als haar maar eenigs- zins mogelijk was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2