Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw. Burg. Armbestuur moet rich beperken) enz. Voorgesteld wordt de belasting te ver- hoogen van het gebouwd van 40 op 80, van het ongebouwd van 10 op 20 en van de personeels belasting van 80 op 180 opcen ten. Het gebouwd en ongebouwd staan dan op het maximum. Dhr Huysman zegt, dat de uitgaven geweldig zijn gestegen, vooral die van het onderwijs. Dit is niet de schuld van B. en W. Dit College verdient alle lof voor het gevoerde beheer. Do voorzitter licht toe, dat de raming zoo sober mogelijk gemaakt is. Het Burg. Armbestuur krijgt minder inkomsten van de landerijen, dus heeft minder uit te ge- gen. De belastingverhooging is ingrijpend, doch B. en W. weten geen beteren weg. Dhr de Buck weet ook geen andere be lastingobjecten. ofschoon hij de verhoo ging van de personeele belasting zeer be treurt. De onderwijsuitgaven zijn sinds 1931 met f 2000 gestegen. Volgens de sta tistiek is Meliskerke een duurdere ge meente dan de omliggende dorpen. Aange nomen met alg. stemmen. B. en W. bieden de gemeenterekening 1933 aan. Uitgegeven is f 14294.971/*, ont vangen f 15008.63, goed slot f 713.841/». Dhrn d. Buck en Huysman worden aan gewezen deze rekening na te zien. Tenslotte kwam nog een schrijven ter tafel van dhr L. W. Krijger e.a. om van gemeentewege tot verharding over te gaan van de Molenweg tot aan de Aagtekerk- sche grens; de aangelanden zijn in meer derheid genegen in den vorm van baatbe lasting de onkosten te helpen bestrijden. Gevraagd wordt een weg te leggen van 2.5 M. 'breed over een lengte van 1990 M., zonder steun van de Provinciee. B. en W. hebben deze zaak lang en breed besproken. Het college is voor wegs- verbetering, maar meent dat tijd en wijze in acht genomen moeten worden. De ge- meentefinancien eischen een voorzichtig beleid, daarom is hun voorstel om het verzoek niet in te willigen; wel zouden zij bereid zijn als de weg door belanghebben den gelegd werd deze bij oplevering over te nemen en voor het onderhoud te zor gen. Ook stellen ze nu voor om een Raads besluit, eenige jaren terug genomen om bij wegenaanleg 30 pet. van de totale on kosten van gemeentewege bij te dragen, in te trekken. (De berekening was toen 50 pet. door belanghebbenden, 20 pet. door den Polder Walcheren en 30 pet. door de gemeente). Dhr Francke wil het verzoek inwilligen. Dan krijgen we een goede verbinding met Aagtekerke. Ongeveer 60 personen wonen aan dien weg. De buitenmenschen mogen ook wel eens een beurt hebben, de kom- bewoners hebben altijd voorrechten ge noten. De voorzitter vraagt dhr Francke de geldmiddelen aan te wijzen om deze uit gaaf te bestrijden. Dhr Francke had daar over geen vast plan en wist geen bronnen dan leenen. Dhr Dekker heeft zich afgevraagd of het nu de tijd is om zulke dingen uit te voeren. Hij gelooft van niet. Dhr Huysman steunt het voorstel van B. en W. De belasting is opgeschroefd en voor nieuwe uitgaven hebben we geen middelen. Dhr de Buck gaat ten deele met het voorstel mee. Op de basis van een baat belasting kan er niets van komen. De belanghebbenden zijn maar verplicht een gedeelte van de kosten te vergoeden en wat zal er moeten gebeuren met hen, die onwillig of ook onmachtig zijn? Hij zou gaarne zien, dat de belanghebbenden de kosten bijeenbrengen, de gemeente neemt de weg over, zorgt voor het onderhoud en geeft bij oplevering 20 pet van de aanleg- kosten, een gelijk bedrag als de polder Walcheren. Spr. dacht hiervoor de kapitaaldienst te mogen verzwaren en desnoods over langen termijn te verdeelen. De voorzitter ontraadt dit plan en be veelt het voorstel van B. en W. aan. Het plan-de Buck wordt niet ondersteund. Daarna wordt met alg. st. het voorstel van B. en W. aangenomen. O.- en W.-Souburg. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. De voorz. herdenkt het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Namens de Ge meenteraad is een telegram van rouw beklag aan H. M. de Koningin gezonden. Ingekomen is een verzoek van de Chr. Wijkverpleging om subsidie voor 1935. Dit zal worden behandeld bij de begrooting 1935. Jaarwedderegeling burgemeester, secre taris en verdere ambtenaren. Naar aan leiding van de door Ged. Staten ontwor pen nieuwe regeling deelen B. en W. mede dat de jaarwedden van burgemeester en secretaris met f150 wordt verlaagd, ter wijl de periodieke verhoogingen gelijk blijven. Voor den ontvanger bedraagt de verlaging f20 en voor de wethouders f5. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand belast met huwelijken, zal verlaagd wor den met f28. De ambtenaar, belast met de overige werkzaamheden betreffende den Burgerlijken Stand, geniet thans een jaarwedde van <500. Die zal f276 worden. De tijdelijke kortingen komen hierdoor te vervallen. Bij het college van B. en W. bestaat geen overwegend bezwaar tegen deze rege ling. De heer de Priester vindt de toelich tingen van B. en W. niet duidelijk en vraagt of de voorgestelde verlaging geldt als nieuwe korting nadat de 12*4 kor ting is vervallen. De voorz. antwoordt toestemmend. Verder vraagt de heer de Priester of B. en W. in 't geheel geen bezwaar heb ben tegen de korting. Het werk is de laatste Jaren sterk toegenomen vooral wat betreft de wethouders. Dit salaris is thans reeds veel te laag. Spr. wil bij Ged. Staten bezwaren indienen. Ook voor den ontvanger geldt zulks. Dhr Goedbloed kan zich er bij neerleg gen, behalve voor de wethouders. Deze salarissen kunnen niet lager worden ge steld. De heer Suurmond zegt, dat de A.-R. fractie accoord kan gaan met het voor stel van Ged. Staten, dus ook met de verlaging der wethouders. Weth. Jacques had liever uniformi teit gezien over de geheele provincie. De heer Van Soelen gelooft, dat aan deze van bovenaf opgelegde verlaging niet zal zijn te ontkomen. Doch spr. wil een eventueel voorstel tot afwending der ver laging steunen. De heer de Priester kan niet medegaan met het gezegde van den heer Suurmond, dat de verlaging der weth. maar f5 be draagt, daar deze al verschillende ver lagingen hebben ondergaan. Voor Zeeland is verlaging overigens zeker niet op zijn plaats eerder verhoo ging. Spr. stelt voor bij Ged. Staten te protesteeren tegen de verlagingen en deze ongedaan te maken. Dit wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Suurmond, Lorier en Lou- werse tegen, terwijl de wethouders zich van stemming onthouden. Rapport Brandweer. In een achttal pun ten werd uiteengezet de meening der brandweercommissie in antwoord op door den heer Van Soelen gestelde vragen. Ook werd overgelegd een rapport van den plaats gehad hebbenden brand aan den N.-Vlissingschenweg op Woensdag 8 Januari. De heer Van Soelen zegt, dat in dit rapport zijn naam is genoemd, doch hij verklaart aan de samenstelling hiervan niet te hebben deelgenomen. Zijn conclu sie is, dat het het beste zou zijn als er voor Souburg een autospuit zou beschik baar zijn of deze in de toekomst zal wor den aangeschaft. Spr. vraagt waarom de spuit niet met handkracht ter plaatse is gebracht toen er geen paard aanwezig was. Ook dat er in een verkeerde wijk alarm is gemaakt en het luiden niet vol doende is geschied, heeft spr. niet in de raadsvergadering gezegd. Verder vraagt spr. er voor te zorgen, dat licht bluschmateriaal steeds in de depots voorhanden is. Dat er pompers voldoende aanwezig zijn, betwist spr. Ook de afzetting was bij den brand niet vol doende. Dat een Brandwaarborg-Mij naar aanleiding van dezen brand haar premie verhoogde, is waar. De heer de Priester wil evenals de heer Van Soelen opbouwende critiek leveren en becritiseert sterk het optreden van de Assurantie-Mij, welke haar tarieven ver hoogde. Hij zou gaarne weten, welke Mij dit is. Dan kan er door B. en W. onder handeld worden over dit punt. Wat het vervoer der spuit betreft, deze was met het paard zeer vlug ter plaatse. Met handkracht ging het zeker veel lang zamer. Ook de wijze van alarm te maken wil spr. zoo goed mogelijk doen zijn. Het spijt spr. nog steeds, dat de post uitgetrokken voor de motorspuit, is ver bruikt geworden. Als een autospuit uit Middelburg disponibel is, is verhooging van premie niet noodzakelijk. Het aantal pompers was voorloopig vol doende, doch de afzetting van het terrein was niet voldoende. De heer Suurmond onderstreept den wensch om eens een autospuit te bezitten doch deze zal er voorloopig niet komen. Dat weet ieder raadslid. De commissie heeft uit de nu gemaakte fouten een les getrokken, welke fouten in het vervolg zullen worden voorkomen. De verhooging der assurantie-premie is zeker onbillijk te noemen, daar de plaatse lijke brandweer het gevaar voor uitbrei ding voldoende kon verhinderen. Als het later noodig mocht blijken, dat het verkeer moet worden stopgezet, zal hiertoe worden overgegaan. Weth. Cijsouw geeft als waarn. burge meester een relaas van het toen gebeurde. De afzetting van den weg was toen van korten duur, wat voldoende bleek. De voorz. zegt, dat uit het gebeurde de noodige lessen zijn getrokken en wil zoo noodig gaarne met de Assurantie maatschappijen spreken. De heer Van Soelen is bereid den naam der Mij te noemen als bewezen kan wor den, dat dit in het belang der ingezetenen zou zijn. Hierna wordt de discussie gesloten en het rapport voor kennisgeving aange nomen. Wijziging begrooting en uitbreidings plan. B. en W. deelen mede, dat het hui dige uitbreidingsplan dateert van 1910 en niet meer voldoet aan de ontwikke ling der gemeente. Ook de inspecteur der volksgezondheid is deze meening toege daan. Voorgesteld wordt om door den heer de Ranitz te 's-Gravenhage een plan te doen ontwerpen. De kosten zullen plm. f250 bedragen. De heer Suurmond juicht dit voorstel toe, daar er geregeld willekeurig wordt gebouwd en dit de ontsiering der ge meente in de hand werkt. Een deskundig plan is zeker gewenscht. Ook de rooilijn en het hoogtepeil der straten dient te worden herzien, in verband met den af voer van rioolwater. De voorz. zegt hier mede rekening te zullen houden. De heer de Priester is ook voorstander van een nieuw plan. Spr. vraagt verder wat B. en W. hebben gedaan ter verkrij ging bijdrage ten behoeve van de zieken fondsen. Dit zou aan Armbesturen ten goede kunnen komen. In het belang der werkloozen dringt spr. op spoed aan. De voorz. zegt, dat B. en W. reeds het initiatief hiertoe hebben genomen, dit zal de gemeente een belangrijk voordeel op leveren van ruim f 1300. De wijzigingen worden hierna goed gekeurd. Rondvraag. De heer Lorier vraagt waar om er met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik op het veer bij den Abeele niet is gevlagd geworden. De voorz. zegt, dat dit gebouw niet aan de gemeente behoort, doch zal dit feit doen onder zoeken. De heer Goedbloed bespreekt nogmaals de notulen der vorige vergadering. Hier in staan feiten, welke hij betreurt. Er blijkt een misverstand te bestaan inzake het al of niet mogen discussiëeren bij de rondvraag. Was zulks mogelijk geweest, dan had hij kunnen toelichten voor welk feit hij dhr de Priester een leugenaar noemde. De heer de Priester bestrijdt in den breede de meening van den heer Goedbloed en hoopt, dat deze alsnog een nader onderoek zal instellen, waarna deze verklaart verder daaraan geen behoefte te hebben. De heer Janssen bespreekt nogmaals de controle op de straatverlichting, daar deze nog steeds niet in orde is. Hij vraagt dat dit vanwege de P.Z.E.M. zal ge schieden. De voorz. zegt een desbetreffend verzoek te zullen doen wat de heer Suurmond doet opmerken, dat een aangegaan ac coord behoort te worden nageleefd. Daarna volgde geheime zitting. WAT DE REKENKAMER VOND. Dë lectuur van het jaarverslag der Al- gemeene Rekenkamer is altijd van de ge noeglijkste soort, ook ditmaal is er voor elk wat wils. Zoo leest men in het verslag over 1933 over een cursus bij den dienst der Poste rijen in het koken van een burgerpot, die gevolgd werd door een adjunct-commies en 18 telefonisten en over het voornemen der directie om een vervolg-leergang in te richten voor de bereiding van minder eenvoudige gerechten. Verder over uitgaven betreffende ont wikkeling en ontspanning van postperso- neel als „maatregelen die ertoe kunnen bijdragen het arbeidsvermogen en dus den werklust van het personeel op. peil te hou den". Ook uitgaven van ge'heel anderen aard worden in beschouwing genomen, zooals een uitgaaf van f 250 door de Directie der Staatsmijnen voor het vervoer van een lijk van Heerlen naar Westerveld ter crema tie (een onwettige handeling) en van 430 gld. besteed aan reiskosten van een de putatie van 35 personen uit Heerlen naar Westerveld om getuige te zijn van een on wettige handeling. Een uitgaaf van f 710 voor geschenken aan ambtenaren die een jubileum vieren wordt slechts afgekeurd voor het geval het belang van het Staatsmijnenbedrijf er niet klaarblijkelijk mee gediend is. Dat belang is er altijd wel bij te balen zoodat Bijzonder treffend in dezen tijd, waar in de mijnarbeiders zoo onnoemelijk veel moeten verduren is het volgende geval: Er is een N. V. de Nederlandsche Mijn- houthandel. Alle aandeelen zijn in han den der Staatsmijnen. De directeur der N. V., die steeds een hoog hoog salaris had, overleed en zijn weduwe ontving een uitkeering voor eens gelijk aan 3 maan den van het hooge salaris van den over ledene en bovendien een doorloopende on dersteuning van f 250 per maand. Dit ging door onder de benaming van „salaris als vertegenwoordigster", ofschoon zij als zoo danig geen taak had. D'e Kamer stelde de vraag, of de Ven nootschap niet heelemaal kon worden ge liquideerd. Kort voor de verzending van 'het jaar verslag der Kamer kwam bericht in vol gens welk de N. V. wordt geliquideerd. Tenslotte mag worden aanbevolen de lectuur van par. 15 van het verslag vol gens welke paragraaf tengevolge van een betreurenswaardig verzuim zooals de minister van Justitie het genoemd heeft aan het Departement van Justitie ge durende drie jaren geen rekening gehou den is met het bestaan der Ziektewet. Bij het zweefvliegen veron gelukt. Zondag in den vooravond is onder Ede een ernstig ongeval met een zweefvliegtuig gebeurd, waarbij deH.B.S.- leerling J. C. Brandts Buys uit Velp om het leven is gekomen. Het vliegtuig kwam in een vrille en stortte van ruim 30 M. hoogte neer. De vlieger brak den hals wervel en was op slag dood. Ongekleurde petroleum. Te Alblasserdam hebben ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen bij de fir ma J. V. aldaar 13000 L. ongekleurde pe troleum in beslag genomen. Brutale inbraak in de hoofdstad. Zondagmiddag is in een woning aan de Karei du Jardinstraat te Amsterdam een brutale inbraak gepleegd waarbij1 een geldkistje met f 3000 alsmede f 10 die afzonderlijk in een buffet lagen zijn gestolen. De bewoners van 't huis waren 's mid dags eenige uren afwezig geweest en ge durende dien tijd zijn de inbrekers, waar schijnlijk met behulp van een breekijzer de woning binnengedrongen. Het meest onaangename van deze in braak is wel dat het geld niet aan den be woner van het huis toebehoorde, doch aan zijn schoonzoon, een garagehouder, die in dezelfde straat woont en die het bij zijn schoonouders in bewaring had gegeven. Toen deze Zondag van een buitenland- sche vacantiereis terugkwam en direct naar zijn schoonouders ging om het geld weer in ontvangst te nemen, ontving hij daar de ontstellende mededeeling, dat het kistje juist even te voren was gestolen. De schoonouders hadden het geld onder een bed verstopt, in de meening dat het daar wel veilig lag. De dieven, de aanwezigheid van het groote geldsbedrag kennende, hebben ver moedelijk reeds langen tijd gewacht op een moment dat er niemand in de woning was om daarna hun slag te slaan. En dat is hun dan ook gelukt. (Tel.) Noodlottig auto-onge luk in Frankrijk. Zaterdag heeft tussohen Nancy en Besanqou een tragisch auto-dongeval plaats gehad, waarvan drie Haagsche ingezetenen het slachtoffer zijn geworden. De heer E. E. van Blokland, tandarts te Den Haag, reed aldaar met zijn auto waarin tevens zijn echtgenoote en dochter waren gezeten. Hoogstwaarschijnlijk heeft de heer v. B. een andere auto ingehaald en is daarbij ter zijde van den weg in een kuil gereden. Verondersteld wordt dat hij toen het stuur is kwijtgeraakt en tegen een boom is gereden. Mevrouw v. Blok land werd bij' dit ongeluk terstond gedood, terwijl de heer v. Blokland en zijn dochter zeer ernstig werden gewond. Smokkelbende te Budel aangehouden. De smokkelhandel in de Noord-Brabantsch-Belgische grens streek bloeit nog steeds. In den afgeloopen nacht heeft een ambtenaar uit Bubel een smokkelbende van zes personen weten aan te houden. De frauduleus ingevoerde goederen, die de bende vervoerde, werden in beslag ge nomen. Ze bestonden uit eenige honder den kilo's suiker en eenige honderden kilo's margarine. Meisje in zee verdron ken. Aan den Wassenaarschen Slag heeft gistermiddag een tragisch ongeval plaats gehad, dat aan het 19-jarig meisje S. M. v. H., wonende te Den Haag, het leven heeft gekost. Zij' was met haar moe der en een vriendin in zee aan het baden, waarbij zij' in een kuil schijnt te zijn ge vallen. Aangezien zij1 niet kon zwemmen, kreeg zij water binnen en is zij' blijkbaar zoo zenuwachtig geworden, dat zij niet meer boven is kunnen komen. Op het hulpgeroep van de moeder snelde een tenthouder toe, die met behulp van eenige andere personen het meisje op het droge bracht. Ruim twee uur is men bezig ge weest met toepassing van kunstmatige ademhaling, doch zulks mocht niet meer baten. Voetganger gedood. Gister middag is op den Leidschen straatweg bij Ben Haag een voetganger tengevolge van onvoorzichtig oversteken door een pas- seerende auto aangereden. Het slachtof fer bleek te zijn de 60-jarige heer K. uit Den Haag, die inwendig zwaar gewond, naar het Ziekenhuis in Den Haag is over gebracht, waar hij ongeveer een uur la ter aan de bekomen verwondingen is overleden. Ergerlijke dierenmishan deling. Te Wijhe hebben een of meer personen een aantal schapen van den landbouwer Van der Horst te Marle af schuwelijk mishandeld, door het eene dier de oogen uit te steken en het andere de ooren af te snijden. Een en ander ge schiedde op twee achtereenvolgende nach ten, terwijl in den derden nacht weer een schaap werd vastgebonden, zonder echter te worden mishandeld. Vermoed wordt, dat wraaklust de oorzaak van deze daad is. Laat thans uw kippen door den dierenarts Inenten. Pluimveehouderij in Frankrijk. We zijn dus nu druk aan het inenten geslagen tegen de diphtherie of liever, we hebben de dierenartsen aan het werk ge zet, want zelf enten loopt op schade en verdriet uit. Voorloopig behoef ik dus niet meer over de diphtherie te praten; wie thans heeft laten inenten door een dierenarts is vrijwel geheel veilig voor dezen herfst en winter. De ongevoeligheid welke met de entstof der Rijksserumin- richting bereikt wordt duurt meer dan een jaar, wat met andere entstoffen lang niet altijd het geval is. Ik heb op groote bedrijven, waar vorig jaar met andere entstof geënt was, de kippen herent en zag dat 80 pet. weer reageerde, dat wil dus zeggen al weer gevoelig was voor de smetstof. Interessant is ook een serie proeven die ik verleden jaar nam met kuikens van 5 8 weken oud. Van verschillende broed sels werd vanaf Mei tot Juli de helft der kuikens op dien leeftijd geënt en de an dere helft niet. De geënte kuikens 'onder vonden van deze lichte operatie niet den minsten last en groeiden normaal door, wat op de door mij een paar weken gele den beschreven manier heel gemakkelijk te controleeren is. Nu na een vol jaar ble ken de kippen en hanen, die als jonge kuikens geënt waren, nog geheel ongevoe lig en de niet geënte bleken zeer gevoelig. Over het algemeen zijn oudere kippen niet erg gevoelig voor de smetstof als zij in hun eerste jaar geënt zijn, vandaar dat ik aanraad voorloopig alleen maar de jonge dieren te laten enten en degenen, die ver leden jaar gedaan zijn, niet te enten. Uit de bestellingen aan de Rijksseruminrich- ting zie ik, dat mij!n advies goed ingesla gen 1b, er wordt reusachtig veel ingeënt en het rijk verleent met deze entstof, die vrijwel niets kost, een grooten steun aan onze pluimveehouderij. Uit mijn proeven blijkt, wat trouwens al lang bekend was, dat men de kuikens ge rust op eiken leeftijd kan laten inenten. Juni, Juli en Augustus zijn de beste maanden om te laten inenten, dus denk daaraan. Nu wat anders. Een lezer vraagt me: „Weet u ook raad voor kippen die dood gaan, die de eieren in de leg door gaan. We voeren gemengd voor en we geven zo ook wel eens hondemelk. Wil u er eens over berichten?" Dat klinkt al heel raar. Kippen die hondemelk krijgen. Bedoeld zal wel zijn ondermelk, wat een prachtig voer is voor alle pluimvee, zoowel kuikens ais kippen. Overigens blijkt de vraagsteller mijn ar tikelen niet altijd te lezen, want ik heb er zeker al tientallen malen op gewezen, dat ik geen koffiediklezer ben en geen beant- woorder van vragenbussen in pluimvee bladen. Die anonieme heeren weten op van alles advies te geven, ik niet. Mijn advies blijft altijd bij alle sterfte: Stuur op naar de Rijksseruminrichting te Rot terdam voor gratis onderzoek. Wie dat doet kan zich de moeite besparen mij brieven te schrijven en krijgt meteen des kundig advies. Ook weer een vorm van regeeringssteun die schitterend werkt en jarenlang tot algeheele tevredenheid. Iets wat lang niet altijd van alle moderne steunmaatregelen gezegd wordt! Een oud Deli-planter die Fransch en Spaansch kent vraagt mij hoe ik er over denk om in Spanje of Frankrijk een pluimveebedrijf op te richten. Deze brief valt dus op een gloeiende plaat, want de lezers weten dat ik juist in Frankrijk ge weest ben om daar eens te zien wat er te doen is. In de buurt van Parijs zijn thans ver schillende flinke pluimveebedrijven, waar onder er ook zijn die door Hollanders ge dreven worden. De eieren en het slacht- pluimvee brengen in Parijs flinke prijzen op en de pluimveehouderij" in Frankrijk gaat een bloeiperiode tegemoet, als men in deze malaisetijd tenminste van een bloeiperiode mag spreken. Prachtig ge schikt terrein is er goedkoop te krijgen, de omstandigheden zijn gunstig, maar. men moet het vak grondig kennen. Op dat laatste is een der bedrijven die ik bezocht voorloopig leelijk vast geloopen. Een prachtplaats, een oude abdij, met 9 H.A. weelderige weiden, boomgaard, bosch en vijvers, omgeven door een zware muur, tegen allerlei wind beschut, overvloed van schaduw, eenvoudig een kippenparadijs in de buurt van Parijs. Daar had men een drie duizend kippen in gebracht, gekocht van goede bedrijven in Holland en nu had men gedacht als men zulke kippen maar voert, rollen de eieren er vanzelf uit en brengen veel geld op. Yan deze kippen had men dit jaar wat hanen ge fokt en daarmede zou men het volgend seizoen gaan fokken tot er een tiendui zend dieren waren. Van controle geen sprake. De eigenaar was vreeselijk ont daan toen ik hem vertelde dat zijn prach tige kipen die hij' had, uitstekend voor de soep waren en dat het ook het beste was ze daarin te stoppen. Dat oordeel heb ik dan verzacht tot onmiddellijk apart zet ten van die prachtkippen tot ze in den rui vallen en dan in de soep. Want wat was het geval? De dieren die de eigenaar zoo prachtig vond, hadden goudgele poo- ten en snavels, mooie veeren en groote, volle onbeschadigde staarten. Inderdaad prachtig voor een tentoonstelling, maar iedere kippenleerling weet dat dergelijke geelpooten bedriegsters zijn die niet ge legd hebben. Een kip die goed gelegd heeft moet blanke, bleeke pooten hebben en een versleten staart. Dit is nu maar één greep uit vele fouten die ik zag, vandaar mijn advies: Begin geen pluimveebedrijf, ook niet in een veel belovend land, als gij1 het vak niet gron dig kent. En kijk nu meteen eens in uw eigen kippenhok en zie eens of er ook van die prachtige geelpooten bij zijn. Mijn raad daarbij weet U nu. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. (Nadruk verboden.) TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 1 Aug.: Meest matige Zuidel. tot Westel. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op regen of onweer, waarschijnlijk over dag koeler. I Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 9 u. 25 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6