OE ZEEUW Uit de Provincie TWEEDE BLAD Violet Vaughan eveneens in met het belastingjaar 1995. Terzelfder tijd wordt het aandeel, dat de gemeenten in de hoofdsom der grondbe lasting ontvangen, van 75 pot. terugge bracht tot 35 pet. 3e. Uit het fonds wordt een bijdrage verleend in de uitgaven wegens kosten van steunuitkeeringen aan werkloozen en die van arbeidsloonen, betaald bijl werk verschaffing aan werkloozen. De beperking, welke lot dusverre geldt, dat alleen de uitgaven wegens kosten van steunuitkeeringen aan werkloozen, die af komstig zijn uit e.g. crisisvakken, voor bijdrage in aanmerking komen, vervalt. 4e. de sub 3 bedoelde bijdrage zal over het algemeen worden verleend in de mate, als in een bij de Ministerieele circulaire gevoegde schaal is aangegeven. 5e. op de gemeente-begrooting voor 1935 behoort te worden gebracht het 1/10 gedeelte van het bedrag aan werkloos heidsuitgaven, dat buiten de begrooting voor 1934 is gesteld (z.g. uitgestooten be drag) zooals dat bedrag nader definitief zal worden vastgesteld. In dit gedeelte zal ten laste van het fonds een bijdrage wor den verleend, berekend naar hetzelfde percentage, als ingevolge het sub 4 ge stelde in de uitgaven, sub 3 bedoeld zal worden verleend. 6e. indien met de bijdragen sub 4 en 5 aangegeven geen evenwicht in de ibe- grooting kan worden verkregen, kan op de begrooting op een afzonderlijken post een extra-bijdrage worden geraamd. Deze extra-bijdrage zal tezamen met de bij drage sub 4 niet meer dan 99 pet. van de uitgaven sub 3 aangegeven, mogen uit maken. De extra-bijdrage wordt slechts ver leend, indien ten genoege van de Regee ring, die zich terzake door Ged. Staten doet voorlichten, wordt aangetoond, dat inderdaad de inkomsten van de gemeente zoo hoog zijn opgevoerd, als voor de ge meente, rekening houdende met de rea liteit, mogelijk is, en dat de huishouding van de gemeente in die mate versoberd is, als in de huidige omstandigheden, nu voor de dekking van de crisis-uitgaven allerwege zware offers gebracht moeten worden, noodzakelijk is. Om den anderen dag zwem men. De gemeenteraad van St. Jan steen heeft de politieverordening dusda nig gewijzigd, dat het mannelijke perso nen boven de 16 jaar verboden wordt in openbaar zwemwater te zwemmen op Maandag, Woensdag en Vrijdag in die ge meente. Op Zondag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag geldt zulk een verbod voor vrouwelijke personen boven de 16 jaar. Men mag zich daarbij ook niet ophouden binnen een afstand van 25 meter dei zwemgelegenheid. Dit besluit is genomen naar aanleiding van een verzoek van de R.K. geestelijk heid, in verband met de openbare zede lijkheid. De vorige week werd een geblindeer de smokkelauto in beslag genomen op den weg van Koewacht naar Moerbeke. Deze bleek zooveel gevechtswaarde te bezitten, dat ze in dienst zal gesteld worden van het Belgische leger. i De ontvanger der Directe Belastin gen te Middelburg, dhr W. van Rietscho ten, is belast met de waarneming van de Inspectie der Directe Belastingen te Goes voor de maanden Augustus en September. Kanaalzwemwedstrijd. Zaterdagmiddag zal de jaarlijksche ka naalzwemwedstrijd Middelburg-Vlissingen over een afstand van 5 K.M. plaats heb ben. Zooals bekend is de hoofdprijs de ka- naalwisselbeker, uitgeloofd door 'dhr C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlis- singen. Te ongeveer 2 uur heeft de start plaats ter hoogte van het Vlissingsch Wagen plein. Het eindpunt is ook nu weer bij de zweminrichting te Vlissingen. Verleden jaar was dhr W. Kemper uit Groningen no. 1 in 1 u. 22 m. 48.8 sec. Vlissingen. Het aantal werkloozen alhier bedraagt thans 821, waarvan 114 in de werkverschaffing. De vorige week bedroeg het aantal 813. Goes. Resultaten van de K. N. A. C.-V eiligheids'laan. De K. N. A. G. meldt, dat gister, den eersten dag van de veiligheidalaan. bij eerste keu ring 137 automobielen werden gekeurd, waarvan er 24 reeds dadelijk in het bezit van den oranje wimpel konden worden gesteld. 55 wagens werden na revisie herkeurd en in orde bevonden, zoodat in totaal 79 auto's ten slotte met den wimpel gingen strijken. De overigen bleven afgekeurd, daar zij niet voldeden aan de gestelde eischen. Gisteravond vergaderde onder voor zitterschap van den heer J. I. Ballegoijen de Jong de Oranjevereeniging met de af gevaardigden van vier buurtverenigin gen. De voorzitter herdacht Z.K.H. Prins Hendrik en deelde mede, dat een deputa tie uit de vereeniging de begrafenis heeft bijgewoond. De voorzitter brengt dan in bespreking de vraag, of op 31 Aug. feestelijkheden zullen plaats hebben. Het is gebleken, dat er van het kinderfeest niets zal kunnen komen, door te weinig overleg tusschen de schoolhoofden en de onzekerheid over de vraag, of door het overlijden van den Prins wel sprake zou kunnen zijn van feest vieren. Nu is juist de circulaire van den Minister bekend geworden. Het Be stuit# is niet eenstemmig in zijn meening. Hierover wordt nu geruimen tijd ge discussieerd. Allerlei opmerkingen wor den gemaakt en ideetjes geopperd. Ten slotte wordt besloten, omdat de meeste scholen reeds vacantie hebben (een en kele tot 3 Sept.) en de tijd van voorberei ding nu te kort is, om het kinderfeest niet te laten doorgaan. Wel wordt besloten op 31 Aug. een bijeenkomst te houden waar een bekend spreker zal optreden (ver schillende namen werden genoemd) en zoo mogelijk ook muziek zal worden ten gehoore gebracht. Het Bestuur ontving machtiging om deze plannen nader uit te werken. Kapelle. Onder voorzitterschap van dhr W. Glas kwam de vereeniging van oud- leerlingen van de Tuinbouwcursussen in algemeene ledenvergadering bijeen. De voorzitter heet de talrijk opgekome- nen welkom, wijst op de komende werk zaamheden voor de te houden groenten, fruit en bloemententoonstelling, te houden 6, 7 en 8 Sept. a.s. Over de medewerking valt geenszins te klagen. Een voorloopig programma werd vast gesteld. Alsnu kwam de secretaris, dhr L. Wil- leboer aan het woord, die op onderhou dende wijtze weergaf de excursie naar Bel gië. Besloten werd om Zaterdag a.s. een bezoek te brengen aan de proeftuin in den Wilhelminapolder. De voorzitter doet verder verslag van de vergadering, gehouden te Goes van den Plantenziektenkundigen dienst. Biezelinge. Uitslag van de wedvlucht postduivenvereen. „De Snelle vlucht" al hier. Wedvlucht van Cembloux, afstand 113 K.M. vogelvlucht. Ie prijs P. J. Kloosterman; 2e, 3e en 4e P. van der Vliet Pz.; 5e G. Baijens en Jac. Kloosterman; 6e P. van der Vliet Pz. Ie over duif M. Verhulst. Aankomst le duif 13 u. 58 m. 4 sec.; laatste 14 u. 3 m. 5 sec. Gelost 12 uur. Ellewautsdijk. Vrijdagmiddag vergader de de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving dhr Meulenberg. Eén vacature. Na de opening der vergadering her denkt de voorzitter het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, het welk door de leden staande wordt aange hoord. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een schrijven van dhr G. P. Meijaard, waarin deze mededeelt, dat hij door zijn vertrek naar elders, ontslag neemt als lid van den Raad. Daarna wordt de gemeenterekening voor den dienst 1933 aangeboden. De wer kelijke inkomsten van den gewonen dienst bedragen f 24.840,88, de uitg. f 23357,54, alzoo een batig slot van f 1483.34. Voor den kapitaaldienst zijn deze cijfers resp. f 10566.50 en f 10058.29. Batig slot f 508.21. Deze rekening wordt vervolgens voor onderzoek in handen gesteld van een daartoe, benoemde Raadscommissie, be staande uit dhrn Meulenberg en Plat- schorre. De nieuwe jaarwedderegeling voor bur gemeesters, secretarissen en ontvangers, welke andermaal een korting beteekent, aoht de Raad alleen dan gerechtvaardigd als het peil der jaarwedden daardoor niet daalt beneden dat der overige provinciën. Een verzoek van dhr J. Witte, om een standplaats voor een schiettent met de a.s. kermis, wordt onder dezelfde voorwaar den als voorheen ingewilligd. Een wijziging der gemeentebegrooting voor den dienst 1934 houdt verband met de werkverschaffing. Door verhoogde bij dragen van diverse openbare lichamen ter plaatse, is men weer in staat gesteld om een bedrag van f 1000 voor werkverschaf fing beschikbaar te stellen. De geloofsbrief van het in de vacature- Meijoard benoemde raadslid G. Jeremiaa- se wordt onderzocht en goedgekeurd. Bij de rondvraag dringt dhr Platschorre op een betere afwatering der Langeviele aan, hetgeen wordt toegezegd. Op verzoek van ditzelfde lid zal den graanbouwers verzocht worden hun tar we met de hand te laten snijden tegen f 1011 per gemet. Aan 'het Zaterdag gehouden jaar- lijksch concours werd deelgenomen door 37 schutters van 12 vereenigingen. De prijzen werden behaald door de navolgen de schutters: Hoofdvo'gel: A. Stouthamer. „Zorgvliet" alhier; le klep: I. van Wijngen, id.; 2e Klep: A. Stouthamer, id.; Zijvogels: resp. A. Wijck, „Willem Tell", Ovezande en P. Remijnse, „Ons Genoegen", Oudelande; Hoofdkallen: G. Verheijke Jr, „Zorgvliet", alhier en A. Luijk, „Willem Teil", Kapel- Ie: Kallen: A. van Wingen, id. en P. P. Stouthamer, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk. Heinkenszand. Maandagmiddag verga derde de raad dezer gemeente. Ingekomen is bericht van den heer J. J. Meulendijk, dat hij zijn benoeming tot gemeente-secre taris aanneemt met verzoek tot indienst treding op 1 September. Met alg. stemmen wordt op voorstel van B. en W. besloten de indiensttreding op 1 September te be palen. In verband met dezen datum wordt tevens besloten den heer P. A. Westdijk, waarnemend ambtenaar van den Burgerl. Stand, belast te laten met deze functie tot 16 September. Besloten wordt in verband met de wegverbetering der dorpsstraat, het electrisch net onder- grondsch te maken vanaf het Steenen slop tot aan het Claruspad. Aan B. en W. wordt door den raad machtiging verleend tot een regeling met de eigenaars van voortuintjes enz. aan de Dorpsstraat. De gemeenterekening over 1933 wordt den raad aangeboden met in ontvang f67858.16 en in uitgaaf f 59363.74, met een goed slot van f 8594.42. De voorzitter licht in het kort deze be dragen toe, uit welke toelichting blijkt, dat het goed 6lot een deel is van een goed slot van 1930. In bespreking komt een voorstel van B. en W. inzake reorganisatie van de Brandweer. Na uiteenzetting door den voorzitter wordt tot reorganisatie beslo ten. De brandweer zal in den vervolge bestaan uit 4 commandanten en 16 brand weerlieden. Besloten wordt op voorstel van B. en W. om in verband met de brandbluschmiddelen een bedrag van f400 uit te trekken om deze middelen op peil te brengen. Een bespreking wordt gehouden zonder een besluit te nemen inzake de onderwijzerswoning, die zeer veel onderhoud vordert en ondanks dat een slecht en ondoelmatig gebouw blijft. In de naaste toekomst zullen B. en W., gehoord deze bespreking, met voorstellen komen. De voorzitter brengt in bespre king verbetering van het Steenenslop in verband met de vernieuwing van de Dorpsstraat. Zoodra nadere gegevens zijn verkregen, zal een verbetering van het Steenenslop als punt op de agenda wor den geplaatst. Nu de Dorpsstraat weder om voor een groot deel van rioleering wordt voorzien, zullen de bewoners van deze straat in de gelegenheid worden gesteld hun huishoudwater enz. op het riool te loozen. Door B. en W. zal eerlang een verordening den raad worden aan geboden en een rioolbelastingstelsel. Bij de rondvraag vraagt de heer de Mol voorziening in het woest rijden met motoren door de Dorpsstraat. ,De voor zitter zegt, dat maximum-snelheid is be paald en dat hij de politie opdracht zal geven strenger toe te zien. Daarna in geheime zitting bespreking van de school geldheffing in verband met de aanslagen in de Rijksinkomstenbelasting. VAN DINSDAG 31 JULI 1934, Nr 253. HET WERKLOOSHEIDSSUBSIDIE- FONDS. De gemeenten en de werkloosheidslasten In 1935. Het vraagstuk van de dekking der ge meentelijke uitgaven voor werkverschaf fing en steunverleening aan werkloozen vraagt in steeds toenemende mate de aan dacht van de Regeering. Bleek het over bet jaar 1933 nog mogelijk uit 's Rijks kas een bedrag beschikbaar te stellen, hetwelk over het algemeen in staat stelde bij' een rationeele verdeeling de lasten te dekken, voor 1934, toen het voor dit doel op de Rij'ksbegrootine beschikbaar geachte be drag moest worden teruggebracht tot f 46 millioen, werden de moeilijkheden aan merkelijk grooter. Voor het jaar 1935 zullen de moeilijk heden voor alle daarbij betrokken partijen weder grooter zijn. Reeds kan met zeker heid worden vastgesteld, dat de bijdrage van het Rijk in geen geval grooter dan f 46 millioen kan zijn, terwijl de finan- cieele weerstand van de gemeenten, wier financiën door de werkloosheid zijn ge troffen, weder aanmerkelijk is verzwakt. Deze moeilijkheden hebben de Regee ring geleid tot de overweging van een maatregel, welke uitsluitend in den ernst van den toestand hare rechtvaardiging vindt. Deze maatregel zou neerkomen op het bestemmen van een gedeelte van het gemeentelijke belastinggebied van alle ge meenten des Rijks voor de dekking van de meergenoemde lasten. Zonder op eenigérlei wijze vooruit te loopen op de besluiten, welke de Kroon in gemeen overleg met de Staten-Generaal terzake zal nemen, doet de Minister van Binnenlandsche Zaken in een circulaire mededeeling van de regeling, welke thans in overweging is. le. de instelling van een fonds, waar van de inkomsten zullen worden aange wend ter tegemoetkoming aan de gemeen ten in hare uitgaven terzake van de werk loosheid (Werkloosheids-subsidie-fonds) 2e. als inkomsten van het fonds zullen gelden behalve de f 46 millioen welke het Rijk beschikbaar stelt: a. 25 opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting volgens de le klasse; b. 10 opcenten op de hoofdsom der Ver mogensbelasting; c. 75 opcenten op de hoofdsom der Per soneele Belasting/ in elke gemeente te heffen volgens het tarief der wet op de Personeele Belasting, 1896 en volgens de klasse of de klassen, waarin de gemeenten gerangschikt zijn; d. 40 pet. van de hoofdsom der Grond belasting. De heffingen sub. a. en b. vangen aan met ingang van het belastingjaar 1935 '36. De gemeentebesturen zullen er reke ning mede behooren te houden dat hun bevoegdheid tot heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der Fondsbelasting en van 50 opcenten op de hoofdsom der ver mogensbelasting met ingang van hetzelf de belastingjaar zal worden gewij'zigd in een bevoegdheid tot heffing van 75 opcen ten op de hoofdsom der fondsbelasting en van 40 opcenten op de hoofdsom der ver- mgensbelasting. De heffing sub c. vangt aan met het belastingjaar 1935. De gemeentebesturen zullen alsdan met ingang van hetzelfde belastingjaar uit de personeele belasting wegens hoofdsom en opcenten geen hoo- ger bedrag mogen heffen dan overeen stemt met 225 ten honderd van de hoofd som der personeele belasting volgens het tarief der wet op de Personeele Belasting 1896 en volgens de klasse of de klassen, waarin de gemeenten gerangschikt zijn. In bijzondere gevallen zal aan een ge meente toestemming kunnen worden ver leend van het hiervoren bepaalde af te wijken. De bestemming voor het in te stellen fonds van het sub d. genoemde gedeelte van de hoofdsom der grondbelasting gaat F ÏTUTLJL ET O N. door E. J. WORBOISE. 117.) o— Natuurlijk werd haar verzoek ingewil ligd, en daar Violets kamer ver verwij derd was van het deel van het huis, waar de geluiden hoorbaar waren, brachten de twee een rustigen nacht door. In den och tend bleek duidelijk, dat de dooi was in gevallen. de wind was naar het zuid-wes ten gedraaid, en men kon de sneeuw als het ware zien smelten. Al gauw hoorde men van alle kanten neervallende drup pels water tikken. Tegen den avond stond het land vrijwel geheel blank. De rivier stond zeer hoog, maar was nog niet aan overstroomen toe, terwijl de slooten hun ongewone waterhoeveelheid nauwelijks konden bevatten. De squire was erger in- plaats van beter. Hij was was niet in staat zijn linkerhand op te heffen, die koud en gevoelloos was zooals hij ver telde. Maar toch wilde hij niet, dat zijn eigen dokter uit Hadleigh gehaald zou worden. En nog een nacht en dag ver streken langzaam en steeds hield de dooi aan; de sneeuw was vrijwel geheel ver dwenen, slechts hier of daar onder de struiken, in een kuiltje of op een zeer be schut plekje zag men nog iets wits liggen. De avond was zeer zacht en helder, en Violet, die altijd hartstochtelijk naar fris- sche lucht verlangde, als ze verplicht was binnen te blijven, besloot naar buiten te gaan en voor haar zelf te zien, hoe de zaken eigenlijk stonden. Ze herinnerde zich dien gedenkwaardigen avond, toen zij en "William elkaar voor het eerst ont moet hadden; want weer zette ze Daisy's tuinhoed op en wikkelde zich in een war men mantel. Rachel, die haar overschoe nen bracht, zei, „Maar juffrouw Vaughan u moest u niet buiten wagen. Je kunt ner gens loopen, bij1 wijze van spreken. Je zou gewoon kunnen denken, dat je op zee was en het tij aan het rijzen was, terwijl dit huis een eilandje is. Ik kom van de kust en het doet mijn hart goed al dat water te zien het doet me aan oude tijden den ken, maar ik zou er toch niet graag in gaan. Pas maar op juffrouw Vaughan, dat u niet verdrinkt." Violet beloofde voorzichtig te zijn, maar lachte bij het idee te verdrinken in wat poelen en modderplassen. Natuurlijk zou ze wel oppassen niet in de rivier te loo pen, of een van de vele beekjes, die de Grange omgaven. Maar het eerste van al les wilde ze toch eens een kijkje gaan ne men in het Wilgenlaantje om te zien, of de brug onder water stond. De wassende maan stond aan den hemel, zoodat het verre van donker was. Ze hield van dat rustige plekje en luisterde naar het ge- kabbel van het water. Maar nu was het er allesbehalve rustig, want het water kookt en schuimde, of de zee erin leeg gestroomd was, en nog voor ze het midden van haar gewone wandeling had bereikt, moest ze stop pen. oor haar was een groote, diepe ri vier, de brug was niet te zien, het kleine stroompje was buiten haar oevers getre den, de ondergrondsche uitlaat scheen al het water niet te kunnen verzwelgen. Zelfs terwijl ze daar stond te kijken, on beweeglijk van schrik, scheen het water dichter op haar toe te komen en het maakte haar voeten nat. Ze ging achter uit, maar reeds enkele minuten later had het water haar weer bereikt. Het was werkelijk als het rijzend tij maar een tij, dat niet op een bepaald uur weer zou gaan zakken. Erg ongerust en zeer ver baasd verliet Violet het Wilgenpad en ging een kijkje nemen naar de weilan den achter de boerderij. De glinsterende maanestralen toonden haar een uitge strekt meer van schuimend water; nog een half uur en het water zou het hoen derpark hebben bereikt, vreesde ze. Was het vee wel veilig? Toen volgde ze de op rijlaan. Het park tusschen den straatweg en het huis was geheel overstroomd en witte schuimvlokken dreven snel voort in het maanlicht. Hoe zou 'tAllingham- meer er wel uitzien? Als dat zoo voort- ginge dan zou het halve dorp onder- loopen! De maan was bijna onder toen Violet weder naar binnen ging. Als er nu ge vaar ging dreigen, zouden door de duis ternis hun moeilijkheden nog vermeer derd worden. Ze moest de anderen toch op de hoogte brengen van hetgeen ze had waargenomen, doch terzelfder tijd besloot ze, dat ze met den squire uiterst voor zichtig diende te zijn. Want allen waren er nadrukkelijk op gewezen, dat de min ste opgewondenheid hem in levensgevaar kon brengen. Doch het personeel was haar al voor geweest. Jens, de tuinknecht, was reeds komen zeggen, dat de varkens in hun hokken rondzwommen en dat juf frouw Esthers ponny losgebroken was en bij de keukendeur stond te hinneken. Mevrouw Warneford kon niet veel an ders doen, dan den menschen op het hart te binden, hun uiterste best te doen, daar de heer des huizes onder geen beding mocht gestoord worden. Esther was in groote zorg over haar ponny en 'ze rustte niet, het tegenstribbelen van de keuken- 8chor». Maandagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den 'burgemeester. Afwezig wegens ziekte dhr J. G. van Nieuwenhuijzen. Na opening der vergadering herdacht de voorzitter het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Medegedeeld woidt: dat de nieuwe steunregeling voor de gemeente Schore niet ongunstiger zal zijn dan die, welke gedurende 1933—'34 is toegepast, en dat op 13 Juli de laatste vergadering is ge houden van do liquidatie-commissie der gascentrale Oosteinde. De voorzitter zegt dhrn van Nieuwenhuijzen en Karelse, wel ke de gemeente gedurende meerdere jaren in de gascommissie hebben vertegenwoor digd, dank voor alles wat zij in dezen in het belang der gemeente Schore hebben verricht. In verband met het verhoogd verhaal van pensioenbijdragen (van 8 tot 10 pet.) wordt de tijdelijke korting op de jaarwedde van den gemeente-veldwachter ingetrok ken met ingang van 1 Juli 1934. De gemeenterekening over 1933 wordt overgelegd met voor den gewonen dienst een ontvang van f 31.045, uit uitgaaf van f 29.517 en een batig slot ad f 1528 en voor den kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van f 4897. Vervolgens worden overgelegd de rekening 1933 (nadeelig slot f 165) en de begrooting 1933 van dat bestuur. Bij de rondvraag informeert dhr Bruijn- zeel naar de mogelijkheid om te Vlake een eventueel voorkomenden brand te blua- schen. De voorzitter zegt, dat hij reeds bij de waterleiding heeft geïnformeerd naar de mogelijkheid om een brandkraan op de waterleiding te doen plaatsen, doch de directeur heeft medegedeeld, dat dit op de bestaande leiding niet mogelijk is. Een be gon van brand is altijd wel te bestrijden met het weinige water dat te Vlake nog aanwezig is, doch indien het ernst moest worden, zou desnoods met behulp van veel materiaal water uif het kanaal kunnen worden betrokken. 'Arbeider gedeeltelijk bedolven. De arbeider G. Bal ge raakte Maandagmiddag bij den brugbouw te Vlake tijdens zijn werkzaamheden in een voor een damwand gegraven gleuf door neerstortende aarde gedeeltelijk be dolven, zoodat zijn medearbeiders hem uit zijn benarde positie moesten bevrijden. Bal is per auto naar zijn woning alhier vervoerd. De te hulp geroepen geneeskun dige constateerde inwendige kneuzingen. Meliskerke. Alhier vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Allereerst herdacht de voorzitter het versoheiden van Z. K. H. Prins Hendrik. De notulen werden na eenige discussie over de aanvrage van de Boaz-school en de houding van B. en W. daartegenover goedgekeurd. Van dhr A. de Bree was een verzoek ingekomen om ontheffing aanslag school geld 1934, omdat zijn inkomsten kleiner waren dan was geraamd. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen. Hier is volkomen wettig gehandeld. Dit voorstel wordt aangenomen; alleen dhr Francke tegen. Vervolgens kwam in bespreking de cir- culaire van Ged. Staten over verlaging jaarwedden gemeente-ambtenaren met resp. 10 en 20 pet. B. en W. hadden geen advies. Dhr de Buck is van meening, dat alle burgers zich versoberingen zullen moeten laten welgevallen en dus ook de ambtena renstand zal daaraan niet kunnen ontko men. De nieuwe schaal van Ged. Staten moet dit bevorderen. De uitwerking is echter nogal ongelijk, vooral als er ge combineerde betrekkingen zijn. Sommige ambtenaren gaan met de nieuwe schaal V' duit, anderen 15.6 en 20 pet. achter uit. Dit is niet billijk. Dhr Francke wil met Ged. Staten mee gaan. Dhr Spruijt wil een billijker rege ling voor den Burg. Stand. Dhr de Buck doet een voorstel om Ged. Staten te vragen het ongelijke uit de nieu we schaal te willen wegnemen en vorder accoord te gaan met het adres van Phi lippine. Met alg. st. aangenomen. Vervolgens doen B. en W. een voorstel tot ver hooging van diverse belastingen voor den dienst 1935. Uit een memorie van toelichting blijkt, dat de uitgaven aldoor stijgen: onderwijs, werkverschaffing, straks waarschijnlijk ook krankzinnigenverpleging (want het prinses ten spijt, voor het goede dier veilig en wel gestald was in de kleine bijkeuken. Weder verstreken enkele uren geduren de welke mevrouw Warneford bij de ziekensponde waakte, terwijl de meisjes de wijk genomen hadden naar Anne's kamer. De invalide zelf lag in een rol stoel bij den haard, luisterend naar het geruisch van het water, dat zich steeds duidelijker en luider door de gesloten vensters deed hooren. Ten laatste merkte zij op: „Alice, zet het raam open. Wat geeft het ons, of we ons zoo al opsluiten? Ik verbeeld me, dat het water al tot dicht bij het huis is genaderd. Waarom zouden we ons daar niet van overtuigen?" Doch Alice deinsde ter^g en het was Violet, die de blinden losmaakte en het venster opende. Doch ze slaagde er niet in, de duisternis te doordringen; het was intusschen hevig gaan regenen, waardoor zich buiten het venster een dichte sluier vormde, die elk uitzicht benam. Doch te hooren was er wel wat, en Violet meen de zich al sterk te moeten vergissen, in dien op het oogenblik het water niet tegen den muur van het huis klotste. „Geef me eens jets zwaars iets, waar je geen bijzonderen prijs opstelt" ver zocht ze de anderen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5