Predikbeurten. Onderwijs. Leestafel. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Logisch en verstandig. Burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentiën. Afloop Verknopingen on Aanbestedingen dacht aan de moeilijkheden welke het richtingsverschil kan meebrengen, aan de bezwaren eener verplichte herziening van de wijkindeeling om de 5 jaren, als aan een wijk een predikant kan worden op gedrongen, die er niet wordt begeerd. Voorts acht men indeeling door den ker- keraad zonder de instemming van de pre dikanten bedenkelijk, Of ook, men acht de bepaling alleen gewenscht oor de allergrootste steden. De commissie voegt bij deze bezwaren hare eigen overwegin gen. Zij wijst er ook op, dat vooral be zwaren zijn uitgesproken in classes, waar grootere gemeenten worden gevonden. Zij meent de regeling aan de prudentk der kerkeraden te moeten overlaten. De sy node deelt dat gevoelen en verwerpt de ten vorige jare voorloopig aangenomen wijziging. Hierna volgt een rapport van Mr Tijs- sens over de consideration betreffende een tweede voorgestelde wijziging van art. 14 reglement kerkeraden (t.w. toevoeging na de woorden „in overleg met de kerkelijke administratie" vein de woorden: „en het doen van kennisgeving, voorzien van alle beschikbare gegevens, aan de gemeente, waarheen iemand, voorkomend in dit kerkelijk bevolkingsregister, is verhuisd"). De inzichten over deze toevoeging zijn verschillend en ook de commissie is niet tot eenstemmigheid gekomen. Over de conclusies van het rapport zal in de tiende zitting worden gestemd. Hulpactie voor theologi sche candidaten in de Geref. Kerken. Prof. Dr F. W. Grosheide en Ds J. L. Schouten deden een schrijven uitgaan, beoogende een actie op touw te zetten, om de vele theologische candida ten aan arbeid te helpen wat tevens be- teekenen zou: hulpbehoevende en groote stadskerken aan geestelijke verzorging. De onderteekenaars geven drie denkbeel den in overweging: 20 candidaten door hulpbehoevende kerken te doen beroe pen (de October-collecte zou dan 2 ton moeten opbrengen), 12 candidaten als Evangelisatiepredikant, verdeeld over de verschillende provincies, 75 candidaten als hulpprediker, vooral in de groote ste den. De predikanten in de groote steden zouden dan een avond per week huis bezoek moeten doen. De schrijvers stellen zich voor bij ge legenheid van de herdenking der Afschei ding in Utrecht een samenkomst te be leggen om over dit plan van gedachten te wisselen. Aantal predikant s-vaca- t u r e s. Op 1 Juli j.l. bedroeg in de ver schillende provinciën het aantal vacante predikantsplaatsen in de Ned. Herv. Kerk: Gelderland 44, Zuid-Holland 53, N.- Holland 46, Zeeland 21, Utrecht 13, Friesland 70, Overijsel 12, Groningen 40, Noord-Brabant 16, Limburg 2, Drente 8, in totaal 325. Van de in Mei j.l. aange komen en beroepbare candidaten tot den Heiligen Dienst hebben er 14 nog geen be roep ontvangen. Zondag 29 Juli 1934. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Middelburg (Geref. Bond) Gasthuiskerk 10 en 6 u. dhr Bouwman te Stellendam. Geref. Gemeenten. Golijnsplaat 9.30, 2 en 6 u. dhr Stuiven- berg te Rotterdam. De financieele nood bij ons Ghr. Bewaarschool-on der w ij is. In verband met de financi eele moeilijkheden waarin verschillende Christelijke Bewaarscholen door de Cri sistoestanden zijn geraakt, heeft het Be stuur van den Bond van Vereenigingen voor Christelijk bewaarschool-onderwijs aan de besturen van alle Christelijke be waarscholen in ons land per rondschrij ven inlichtingen verzocht omtrent den fi- nancieelen toestand dier bewaarscholen. De gevraagde gegevens moeten dienen om een nauwkeurig overzicht te verkrijgen van den huidigen financieelen nood der bewaarscholen. Dit overzicht is noodig alvorens pogin gen in het werk kunnen warden gesteld om een hulpactie op touw te zetten. Krabbendijke. Geslaagd voor het exa men tot verkrijging van het getuigschrift voor kerkorgelspel, afgenomen door de Ned. Orgelvereeniging te Amsterdam, dhr Cor Dieleman Wz., alhier. Geslaagd voor het examen Fransch M. 0. (akte A) dhr J. J. van Overboek te Goes. 1 Geslaagd voor de hoofdakte dhr H. Almekinders te IJsselmonde. i Geslaagd voor de hoofdakte dhr A. L. Uiterhoeve te Stoppeldijk. 0p en om den afsluitdijk, door C. Grilk. Uitgave Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam. Dit prettig geschreven en met tal van illustraties versierde boekje wordt door de Erven de Wed. van Nelle voor de verbruikers van hare producten verkrijg baar gesteld. Een alleraardigst boekje. Dit geldt zoowel van den inhoud van het ver baal als van de teekeningen en foto's van* Floris Jansen en Willy Berkhout. Wat van een vorige uitgave van deze firma ge zegd werd geldt ook hier: neutrale lec tuur, maar dan van de beste soort. Op den Uitkijk. Het kost geen moeite van deze periodiek telkens weer iets goeds te zeggen. En dat geldt dan zoowel van den inhoud als van de uitvoering. „Op den Uitkijk" is toch in alle Christelijke lees portefeuilles opgenomen? Indien niet, dan is er hier een gebrek. Laten de beheerders van dergelijke portefeuilles maar eens en kele proefnummers vragen. Zij zullen hef dan ongetwijfeld met ons eens zijn. Uit geefster is de N.V. Gebr. Zomer en Keu- nings Uitg. Mij. te Wageningen. Evangelisatie-bibliotheek. Verschenen is de tweede zending van den negentienden jaargang der E. B., uit gave J. N. Voorhoeve te 's Gravenhage. Deze zending bestaat uit: „Jongens van de straat" door Anne de Vries, een boekje waarin op treffende wijze geteekend wordt het leven van vagebondeerende kin deren die door de massa het liefst worden gemeden, maar bij wie toch ook is een hunkering naar geluk en vrede. Een pak kend boekje. Verder: De weg tot God, door D. L. Moody, vier traktaten van vier bladzijden elk, en dan nog een wandtekst ..Ken Hem in al uw wegen", naar ontwerp van C. Brandes. De uitvoering van dezen tekst kunnen wij niet bewonderen. Maar er is verschil van smaak. Op de E. B., die aan haar leden ver schillende voordeelen biedt en waarvan het doel aller steun verdient, vestigen wij gaarne opnieuw de aandacht. BESTRIJDING VAN HET EUVEL VAN KLEINE PARTIJEN. Wijziging van de Kieswet, de Prov. wet en de Gemeentewet. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging en aanvul ling van de Kieswet, de Provinciale Wet en de Gemeentewet In de toelichting wordt o.m. gezegd: Naast enkele details zijn de volgende onderwerpen door den minister meer in 't bijzonder overwogen: a. de bestrijding van het voorkomen van vele kleine partijen; b. het al of niet afschaffen van den opkomstplicht; c. uitsluiting van het lidmaatschap der lagere vertegenwoordigende lichamen (Prov. Staten, Gemeenteraad) van perso nen, die te zeer aan de verleiding bloot staan om de belangen der groep, waar toe zij behooren, te stellen boven het al gemeen belang. Voorkomen van kleine part ij- en. ad. a. Na het ondeugdelijk bevon den hebben van allerlei andere middelen, heeft de minister hier gedacht aan het eischen van een aantal stemmen, vol doende om reeds bij eerste toedeeling drie zetels te verwerven. Zoodanig middel ver draagt zich met het systeem der even redige vertegenwoordiging. Deze over weging, de bevordering van de mogelijk heid tot vorming van een parlement, dat uit levensvatbare deelen is samengesteld en waarin voor momenteele belangenpoli- tiek niet aanstonds plaats is, heeft den Minister geleid tot het voorstellen van zul ke regeling. Daarnaast meent de minister, dat nog plaats is voor een poging om de verkiezingen reeds van den aanvang af in rustiger banen te leiden. Daartoe is zijn keuze gevallen op het stelsel van de waarborgsom (ƒ250). De opkom81p 1 icht. ad. b. De mi nister stelt zich ten deze op het stand punt, dat alles wat naar stemdwang zweemt, ook onder het huidige kiesstelsel ongewenscht is. Echter hebben alle po gingen, in dit opzicht de kieswet te wij zigen, tot dusver schipbreuk geleden. Er blijkt ten deze in de Kamer een controvers te bestaan. De minister meent, dat, met het oog op de taak van het tegenwoordige kabinet, het thans niet de aangewezen gelegenheid is, zijnerzijds met betrekking tot dit vraagstuk van principiëelen aard voorstellen te doen. Het vraagstuk der vrij gestel den. ad. c. Het komt den Minister in verband met gerechtvaardigde critiek, die op den bestaanden toestand wordt ge oefend zeer wenschelijk voor, dat ten aan zien van het vraagstuk der z.g. vrijge stelden als leden van bestuurscolleges thans een regeling wordt getroffen. Voor toepassing van die regeling op de beide Kamers der Staten-Generaal zou wijziging van de Grondwet noodzakelijk zijn. Daar om kon de vraag, of zij voor die Kamers wenschelijk is, hier buiten beschouwing blijven. In de Provinciale en Gemeentewet wor den echter de in dit verband noodige wij zigingen en aanvullingen voorgesteld. Overwogen is voorts de wenschelijkheid van het lidmaatschap van de lagere ver tegenwoordigende colleges mede uit te sluiten personen, die ondersteuning ont vangen van Maatschappelijk Hulpbetoon. In verband met de daarbij gerezen vraag of de uitsluiting van zoodanige personejn zich wel volledig verdraagt met de Grond wet, heeft de Minister gemeend, daarvan te moeten afzien. Nummering der lijsten. Ten slotte bevatten de artikelen VII en VIII van het ontwerp een wijziging van de artikelen 50 en 50a met betrekking to' de volgorde, waarin de nummering d r lijsten plaats heeft. Deze nummering gc schiedt thans in de volgorde door het ln*. te bepalen. Volgens de voorgestelde rege ling biedt de wet, zonder zelf harerzijds tusschen de lijsten en de in de lichamen vertegenwoordigde partijen verband te leggen, aan die partijen gelegenheid om naar eigen goedvinden en naar gelang van de sterkte van haar vertegenwoordi ging zich in het volgnummer harer can- didatenlijsten te openbaren. Zoo zal den tijdens de verkiezing zit ting hebbenden leden van het lichaam, waarvoor de verkiezing wordt gehouden, gelegenheid worden geboden invloed uit te oefenen op de volgorde, waarin de lijs ten worden genummerd, n.1. door inleve ring bij 't centr. stembureau van 'n verkla ring, waarbij zij een groep van lijsten, een stel gelijkluidende lijsten of een op zich zelf staande lijst voor een voorkeurnum mer aanbevelen. De volgorde waarin die lijsten voor een nummer in aanmerking komen, wordt bepaald naar het aantal leden, te beginnen met het hoogste, het welk de onderscheidene lijsten voor een voorkeurnummer heeft aanbevolen. Vrachtauto botst tegen tramrijtuig. Een vrouw ge dood; twee passagiers licht gewond. Gisteravond had te Well een ernstig ongeluk plaats. Een zwaar bela den vrachtauto, bestuurd door den 22- jarigen Eussen en waarbij gezeten was een 24-jarige broer, ontmoette in een flauwe bocht van den weg de personen- tram VenloNijmegen. Nauwelijks was de auto de locomotief gepasseerd of de wagen boog naar rechts uit, schuurde ra kelings langs het postrijtuig van de tram en botste toen met volle vaart tegen het volgende personenrijtuig, waarin acht passagiers gezeten waren. Op dit moment moet een stuk bout der carrosserie van den vrachtwagen door de voorruit van het rijtuig zijn heengeslagen. De 16-jarige Valk uit Oyen werd door den schok van zijn plaats in de tram weggeslingerd en kwam aan de andere zijde onder een der banken van het rijfiuig teredht, waar door hij licht gewond werd. Tegenover de zen jongen man was gezeten de 58-jarige weduwe Willems uit Bergen (L.) die het stuk hout dat door het rijtuig gedrongen was, dwars door haar lichaam kreeg, ter wijl haar bovendien beide beenen verbrij zeld werden. Een R.K. zuster werd licht gewond. Boor den schok is de auto in omge keerde richting op den weg komen te staan. Door de groote kracht der aanrijding ontspoorde de laatste wagon van de tram, zonder dat hierdoor verdere ongelukken werden veroorzaakt. De gebroeders Eussen kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Een half uur na het ongeluk is de we duwe W. overleden. De overige passa giers werden met een autobus verder ver voerd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets met zekerheid bekend. Het ver moeden wint veld, dat de chauffeur ten gevolge van den krachtigen N.W. wind het stuur van zijn wagen iets naar rechts heeft aangehouden. Toen de tram even gepasseerd was, was de winddruk op zijn wagen iets minder, waardoor te verklaren valt, dat de auto naar rechts uitweek en met de tram in aanraking kwam. Een pracht -va der. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd bij de landbouwers van Zandvoort en Verweij op het Loo te Nistelrode een belangrijke partij kippen gestolen. Daar men vermoedde, dat de dieven uit Oss afkomstig waren werd de gemeente politie te Oss gewaarschuwd, die het on derzoek instelde en in den loop van Vrij dag arresteerde zekeren v. L., terwijl later nog zijn twaalfjarig zoontje werd aange houden. Tevens kon men de hand leggen op de gestolen kippen. De jongen heeft bekend, de kippen uit de hokken gehaald te hebben, terwijl de vader op den uitkijk stond. Vet in belag genomen. Door den opsporingsdienst van de Crisis-Zui- velcentrale is gisteren bij eenige winke liers te Oss een belangrijke partij vet in beslag genomen, die niet voldeed aan het wettelijk voorschrift en waarschijnlijk van buitenlandsche herkomst. Petroleum en benzine. Een week geleden hebben wij' melding ge maakt van de aanhaling van een partij van 5000 liter geheel of gedeeltelijk ont kleurde petroleum te Zwolle. Ook zou de Overijlsselsche Benzine- en Oliehandel deze petroleum met benzine vermengd hebben. Naar thans gemeld wordt heeft het des betreffend onderzoek op het laboratorium van den dienst der Accijnzen te Amster dam uitgewezen, dat er in dit geval wel sprake is geweest van het ontkleuren van petroleum, doch dat niet bewezen is, dat men deze petroleum met benzine heeft vermengd. Driepijlen-insigne geoor loofd. Bij vonnis van den kantonrech ter te Middelburg zijn 2 sociaal-detnocra- ten, tegen wie een vervolging was inge steld, omdat zij het drie-pijlen-insigne in het openbaar droegen, vrijgesproken. Boteraccijns blijft een gulden. Voor de week tot en met 4 Aug. is de boteraccijns, benevens die van de ver- voervergunning voor importboter weder om vastgesteld op één gulden per kilo. Teelt van Bravo-aardappels. In antwoord op de vraag van den heer v. d. Heuvel betreffende het al of niet toelaten voor 1935 van de teelt van den Bravo-aardappel, heeft minister Steen- berghe geantwoord: „In verband met de gevaren voor den uitvoer van door den Nederlandschen Al- gemeenen Keuringsdienst goedgekeurde pootaardappelen, welke verbonden zijn aan de teelt van voor de wratziekte vat bare rassen, ligt het in de bedoeling een algemeen verbouwverbod van den Bravo- aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen." Mijnongeluk. PARIJS. In een mijnschacht in Escan- dain in de omgeving van Rijssel zijn vijf arbeiders door een aardverschuiving be dolven. Twee Poolsche mijnwerkers kon den slechts als lijken worden geborgen; de drie anderen zijn zwaar gewond. CHICAGO. In enkele streken in Ameri ka duurt de hitte nog steeds voort. Schrik wekkend hooge temperaturen heerschen nog in Ohio en Texas, waar thans 60.000 stuks vee zijn geslacht. Op vele plaatsen wordt het vee eenvoudig neergeschoten om het uit zijn lijden te helpen, daar de boeren geen kans zien het van water te voorzien. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat ls logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 76 cent bij vooruitbetaling. Van 19—16 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. J. v. d. Ende 30 j. en J. T. L. Vernieuwe 20 j.; L. G. Slavenburg, 21 j. en J. M. Minder hout 19 j.; W. de Ridder 28 j. en J. T. van Belle 26 j. Getrouwd: P. F. van Maaren 32 j. en M. J. G. Kokelaar 27 j.; T. J. de Lorijn 31 j. en G. A. U. Belderok 31 j.; G. F. Va der 22 j. en M. van Schijndel 20 j.; J. J. Kooman 33 j. en W. J. Sinke 30 j.; W. A. Schuit 27 j. en G. Tienpond 33 j.; A. Luitwieler 24 j. en H. Jongepier 17 j. Bevallen: R. M. L. van Dierendonck geb. Van Loo z., C. de Wolff geb. de Rijke d.; M. J. H. Lems geb. Ross z.; L. van Domburg geb. de Smet z.; C. E. S. Bakker geb. v. d. Meulen, z.; F. Goedegebure geb. Galjouw z.; L. C. G. Ligthart Schenk, geb. Heeren, d.; C. P. Kiburg geb. Huil- mand z.; J. P. W. Tax geb. Acda d. Overleden: M. Huineman 53 j. vr. v. J. M. Kuiler; J. Wagenaar 21 j.; E. C. Luij- mes, 55 j. vr. v. J. L. Bouff; A. Minder- houd 32 j. (Vliss. Crt.) Van 19—26 Juli 1934. KRUININGEN. Ondertrouwd: Andries Cornelis Bruinshoofd 25 j. te Kapelle en Christina Johanna Polderman 26 j. Geboren: Honnoré Johannes Fransis- cus z.v. Franciscus den Boer en Marie Anna Stobbelaar; Marinus z.v. Dingenis Lokerse en Paulina Kole. Van 20—27 Juli 1934. IERSEKE. Geboren: Hendrik Jan z.v. Marinus Cornelis Lamper en Maatje Beenakker; Johannes z.v. Dirk Martinus van der Kemp en Abramina v. Papering. MIDDELBURG. Veiling van 27 Juli. Op de veiling deden: spinazie 23, postelein 39, wagenaarsboonen 26, suikerboo- nen 26, stoksnijboonen 616, stamsnij- boonen 38, stokprincessen 57, stam- princessen 910, perfect 711, Roem v. Holland 89, noordter 6, zilveruien 6,5 8, dappers 1315, zwartjes 27, sper- cieboonen 8 ct. alles per k.g.; peen 1,5 4,5, rapen 3,5, kroten 23,5, uien 2—3, selderie 15,5, peterselie 1,52, rabar ber 1,5 ct. alles per bos; augurken 539 ct. p. chip; savoye kool 3, roode kool 2,5 4,5, bloemkool 213,5, andijvie 1,54, kropsla 1,52, witte komkommers 13, groene komkommers 12, spitkool 2,5 ct. alles per stuk. Fruit: netmeloenen 1630, suikerme loenen 25,5, ananasmeloenen 18, perziken 18 ct. p. stuk; oranje pruimen 610, kaapsche 6, Early Laxson 19, roode prui men 10, prince pruimen 9, tomaten 810, frambozen 2439», morellen 16, roode bessen 412, witte bessen 48, witte kruisbessen 27, roode kruisbessen 25 ct. alles per k.g. Bloemen: kubia 2, begonia 2, corea 4 6, fradescansia 4 ct. alles per pot; stroo- bloem 4, dahlia 13, anjers 3, meiden blut 8, gabardia 1, gipskruid 2, zinia 1, gladiolen 45, Yvonne 8, flaming word 8, Prince of wales 8 ct. alles per bos. GOES, 27 Juli 1934. Roode bessen 3.40 -4.70 per 100 K.G. Kleine veiling. Kersen: Klerken 37-40, Eierkrieken 27, Limburgers 32, Zure mo rellen 11, Uitschot kersen 4-9, p. 100 KG. Diversen: Kruisbessen 2.10-6.10, Roode bessen 4-6, Witte bessen 9, Frambozen 25- 26, Blauwe Druiven 47-54, Rijpe vroege Oranjepruimen 5-10, Tomaten 5-10, Stam- snijboonen 5-8, Stoksnijboonen 7-14, Stok- trosprincessen 11-14, Rentegevers 8-10, Perfect 7-9, Roem van Holland 5-7, dubb. Princessen 6-8, Vroege Wagenaars 2, Groene boonen 3-4, Gele boontjes 1, Pos telein 6, Sjalotten 5, Zilverulen 7, Aard appelen 3.50-4.70, id. poters 2.25-3.10, alles per 100 K.G. Perziken 1.80-4.40, Meloenen 13-29, W. komkommers 0.70-2.30, Groene id. 0.70- 2.20, Augurken 0.10-0.22, Kropsla 1.80- 3.60, Andijvie 2.80-3.30, Bloemkool 2-10, Roodekool 3-5.50, Groene Savoyekool 2- 3.50, Preiplanten 0.11, alles per 100 stuks. Wortelen 3.10-5.50, Kroten 1.90-5.50, Rammenas 3.20-4, Rabarber 1.10-3, Uien 3-5, Selderij 3.50-3.80, Gladiolus 2-6, alles per 100 bos. KAPELLE', 27 Juli 1934. Aardappelveiling 10 u. v.m.: Blauwe Eigenheimers 3.603.80, Gele Eigenhei mers 3.904.18, Eerstelingen 4.46, alles per 100 Kg. Groote veiling 1 u. nm.: Roode Bessen 3.303.60. Dubb. Princ. z. dr. 8.208.80 per 100 Kg. Kleine veiling. Klerken 3036, Eier krieken 2328, Dubb. Eierkrieken 24 30, Zure Morellen 615, Vleeschkersen 2123, Frambozen 2043, Roode Bessen 26. Zwarte Bessen 1011, Kruisbessen 210, Oranjepruimen 59, Okkelanen 49, Princepruimen 5—9, Engelsche Krozen 610, Wijnkrozen 4—6, St. Jans- pruimen 48, Tollenaarspruimen 57, Precoise Prolific 613, Prumes Picarde 7, Madeleinen 520, Eerley Victoria 3 7, Duchesse d'Old. 3—5, St. Jacobsapyel 3 —5, Perzikappel 49, Citroenappel 34, St. Janappel 6, Keswick 38, Zomeraagt 6, Oomskinderen 420, Roode Suikarij 1 2, N.-H. Suikerij 16, Spuitjesperon 25, Heerenperen 25, Valperen 35, Dubb. Princ. z. dr. 79, Perfect z. dr. 10, Wagenaarsboonen 4, Trosprinsessen 13, Groene Boonen 24, Gele Boonen 23, Snijboonen 613, Tomaten 48, Poste lein 10, alles per Kg.; Aardappelen 2.20 4.30 per 100 Kg.; Perziken 0.405.20, Augurken 612, Meloenen 2223, Krop sla 0.70, Kroten 0.902.10, Wortelen 1.50 2.30, alles per 100; Bloemkool 28, Savoyekool 13, Roodekool 34. KRABBENDIJKE. Veiling van 27 Juli. Aardappelen 3.87 per 100 Kg. Aanvoer 60.000 Kg. 's GRAVENHAGE. Grossiersveiling van Vrijdag 27 Juli. Peren: Kruideniers I 14 23, II 613, Presentpeer 38, Hand peer 8, Suikerpeer 36, zwaanhalzen 2, Heerenperen 2, Janbazen 68 ct. p. k.g. Yellow Transparant I 1219, II 610, Madeleine 812, Early Victoria 57, Charles mosky 3—6, Keswiek 25, Okke lanen 35 ct. p. K.G. Pruimen. Krozen 612, Eldersche blauwe 1418, Oranje krozen 812 ct. p. K.G. Bessen: roode bessen 413, kruisbes sen 611 ct. p. K.G. Kersen: Zwarte kersen 26, morellen 16 ct. p. K.G. 's Heerenhoek. Alhier werd Donderdag ten overstaan van notaris A. Th. Verbist te Goes in het openbaar verkocht het huis, met schuur, kippenhok, tuin en boom gaard in de gemeente Borsselen, eigen dom van dhr Adr. Bal. Kooper werd dhr Jan Paauwe te Borsselen voor f 2772 plus f 75 overname. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 28 min. Maandag 9 u. 27 min. Ondertrouwd MARINUS DE BAT jz. en FORRA NIEUWENHUIJSE JOH.d. 's-Gravenpolder, Krabbendijke. 1 26 1931 Huwelijksvoltrekking D.V. 9 Augus tus a.s. j§ Zoo de Heere wil hoopt onze fl geliefde Vader, Behuwd- en jm Grootvader PAULUS JAN POLEIJ, op Dinsdag 31 Juli a.s. zijn I 70sten Geboortedag te her- 1 denken. ji Dat hij nog lang gespaard s moge blijven is de wensch I van zijn j| Dankbare Kinderen, Be- jf huwd- en Kleinkinderen. Yerseke, Juli 1934.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3