DE ZEEÜW TWEEDE BLAD dan in de Zon feuilleton. Violet Vaughan Uit de Provincie Qemeenteraad van Middelburg. VAN DONDERDAG 26 JULI 1934, Nr 249. BESCHERMING DER OPENBARE ORDE. Nu ook de Eerste Kamer haar goed- j keuring heeft gehecht aan de in het Wet boek van Strafrecht op te nemen nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde, zal de overheid voortaan tegen verschillende tot dusverre nog niet strafbare, maar daarentegen meer en meer gangbare strijdmethoden en -prak tijken scherper kunnen optreden. Evenals dief èn diefjesmaat te pakken genomen kunnen worden zal het in den vervolge heel wat eenvoudiger zijn door niet slechts den schrijver van opruiende taal, maar ook den man, die er zorg voor draagt, dat dergelijke ophitsende lectuur onder het publiek komt, den ver spreider hiervoor te straffen. Voldoende toch zal zijn het bewijs, dat hij wist of tenminste ernstige reden had om te ver moeden, dat hij een opruiend geschrift verspreidde. Verder wordt strafbaar het zich in be- leedigenden vorm uitlaten over het open baar gezag en over bevolkingsgroepen. Wie over de Regeering spreekt of schrijft als „het onaanstastbare en onverant woordelijke rotzooitje", of als „de knech ten der bourgeoisie die de beulen zijn van het volk", wie het heeft over „de bloed honden van de politie" aldus enkele, door minister van Schaik in de Eerste Kamer vermelde staaltjes van de wijze waarop sommige elementen zich over de wettige overheid gelieven uit te laten moge dat tot dusver straffeloos hebben kunnen doen, met de nieuwe bepalingen in de hand zal de strafrechter, degelijke ondermijners van de wettige staatsorde kunnen aanpakken. Overbodig is dit niet want minister v. Schaik kon op grond van een rijke feitenverzameling consta- teeren, dat het zich in beleedigenden vorm uitlaten over de gezagsdragers en gezagsorganen tot een politieke strijdme- thode is geworden, die ten doel heeft de overheid en de openbare instellingen met behulp van stelselmatige toomlooze kren kingen, in de onbetamelijkste vormen in de oogen der massa minderwaardig en erger te maken. In den regel zoeken de ophitsers dan juist hun kracht niet in concrete argumenten dan wel in het be zigen eener grof-beleedigende terminolo gie. Een deugdelijke bescherming der openbare orde eischt ongetwijfeld, dat, nu deze st rijdmethode een stelselmatig karak ter is gaan aannemen, de strafwet de middelen verschaft, gelijk van nu af aan het geval zal zijn, om hier tegenin te gaan, en de „verantwoordelijkheid voor de wet", die het complement is van een behoorlijke persvrijheid, broodnoodigen aanvullenden inhoud te geven. Dat ook bevolkingsgroepen in dezen tijd van verscherpte gevoelens behoefte hebben aan krachtiger bescherming, be wijst bijv. het hier en daar uitbrekend anti-semitisme in den politieken strijd van sommige partijen en organisaties. Ook dat eischt nieuwe voorzieningen. En wie dus bijv. voortaan „de Joden" (of andere be volkingsgroepen) in beleedigenden vorm bejegent, zal dit niet langer straffeloos kunnen doen. Met betrekking tot het nieuwe misdrijf van het zich opzettelijk in beleedigenden vorm uitlaten over het openbaar gezag, een openbaar lichaam of een openbare instelling bepaalt de wet, dat toepassing van preventieve hechtenis mo gelijk zal zijn. Wij zien den bedenkelijken kant, wel ken deze verruimde overheidsbevoegdheid kan hebben voor een behoorlijke vrij heid van critiek, zooals in een verant woordelijke, vrije volksgemeenschap moet door E. J. WORBOISE. 115.) —o— En zoo was het. De dokter, die haastig geroepen was, bevestigde het oordeel van den rechtsgeleerde, ofschoon hij meende, dat het geen ernstige aanval was. De squi re vertoonde trouwens al gauw weer tee kenen van leven, waarna William zich verwijderde. Het viel niet vooruit te zeg gen, wat voor uitwerking zijn verschijning op dat oogenblik op zijn vader zou heb ben. Elke plotselinge opwinding zou fa taal kunnen blijken. Eindelijk konden ze hem naar Charles street brengen en weer werd de telegraaf te hulp geroepen om mevrouw Warneford en Daisy naar de stad te roepen. Binnen enkele dagen was hij veel beter. Dien derden avond zat hij reeds weer voor den haard de Times te lezen. Men kon het hem aanzien, dat hij heel wat te doorstaan had gehad, ma.ar toch was hij nog steeds de oude'squire van Warneford Grange, dien iedereen zoo goed kende. Daisy was in de kamer en zat lusteloos te bladeren in een boek, toen haar vader zonder eenige voorberei- bestaan, zeer wel in. Maar van twee kwa- den moet thans het minste gekozen wor- den, en tegen het giftig werk van onver- j antwoordelijke elementen dient de volks gemeenschap het beste van haar eigen vrijheden om der wille dier vrijheden te beschermen, door eenige inperking als het moet, om algeheele opheffing onder dictatoriale systemen te voorkomen. Veel zal overigens in dezen afhangen van de wijze, waarop de staande èn de zittende magistratuur van deze voorschriften ge bruik zullen maken. In de circulaire, die de minister toezeide, over de toepassing der jongste aanvullingen van ons Straf wetboek te zullen doen uitgaan, zal het ongetwijfeld niet ontbreken aan deskun dige wenken met betrekking tot een wel overwogen, recht en rechtsorde ten goede komende, hanteering der nieuwe bepalin gen. Wordt hiervoor van den heginne af zorg gedragen, dan zal al heel spoedig bovenal depreventieve waarde dezer bepalingen aan het licht treden. Dat ware zeker verreweg het verkieselijkste. Voor komen is, ongetwijfeld ook in deze ma terie, nog altijd beter dan genezen, merkt het „Hbld." op. i Benoemd tot vakwerkman bij den technischen dienst der Telegrafie en Te- ledonie te Goes dhr G. M. Windhorst, voordien op arbeidscontract aldaar werk zaam en tot vakwerkman bij den techni schen dienst der Telegrafie en Telefonie te Middelburg L. van Sluis, voordien op arbeidscontract aldaar werkzaam. Goes. Bevolking. Ingekomen: G. v. d Weele, dienstbode, van 's H. Abtskerke, Zusterstr. 15; W. Mieras, idem idem, Groote Kade 20; W. J. M. Waquó, ac countant, van Den Haag, Lange Kerk straat 40, D. J. Noiordhoek en gezin, on derwijzer, van Rotterdam, Rimmeland- straat 2; M. J. Aertssen, dienstbode, van Middelburg, Ruyterlaan 62; L. A. Eek- hardt, bakkersknecht, van Kapelle, Nieuwstr. 47; Gh. L. Hart en gezin, koopman van Terneuzen, woonwagen Goes 27; G. Steutel, zonder beroep, van Rotterdam, P. Ileinstr. 6; W. Th, van Nispen geb. Willems, zonder beroep, van Breda, Leliestr. 3; A. v. d. Broeke, caros- seriebouwer, van Veere, Nieuwstr. 50; G. Ars, dienstbode, van Ovezand, Groote Markt 9; P. Harinck geb. Schouten, zon der beroep, van Krabbendijke, Pr. Julia- nastr. 17; J. H. v. d. Veen, vertegenw., van Amsterdam, Opril Groote Markt 11; J. G. H. Holleman en gezin, zonder be roep, van Kloetinge, Zonnebloemstr. 24; F. L. J. van Vredegem, loodgieter, van Vlissingen, Scheldestr. 58; H. B. Bouw man, ambt. crisisorganisatie, van Gronin gen, Wijngaardstr. 13; C. J. Stavenuiter, zaadteler, van Enkhuizen, Opril Gr. Markt 10; M. J. Fokke geb. Laven, zander beroep, van Wemeldinge, St. Jacobstr. 40; A. G. J. Simons, zonder beroep, van Zwa- luwe, L. Vorststr. 82. Vertrokken: A. C. de Wit en echtg., zon der beroep, naar Amsterdam, Verl. Vecht- str. 118; J. Verhage, huishoudster, naar Harderwijk, Wilhelminalaan 43; J. de Rijke, dienstbode, naar Wemeldinge G 17; W. Bareman, kantoorbediende, naar Kloetinge B 158; D. B. Maas, onderwij zeres, naar Kortgene; J. Vroonland, dienstbode, naar Nisse, 111; M. M. G. Hendrikse, dienstbode, naar Amsterdam, Javastr. 19 III; M. Sturm en gezin, ploeg baas N.S., naar Winterswijk, wachtpost 55; T. D. M. van der Vliet, zander be roep, naar Yerseke B 203; J. J. G. van de Put, klerk N.S., naar Rotterdam, Bosland 15; D. P. Huige, dienstbode naar Kapelle D 125; J. Greve, vertegenw., naar 's Her togenbosch, Kruisstr. 39; M. A. Duvekot, onderwijzeres, naar Ned.-Indië; A. N. Spronk, leerl. verpleegster, naar Dom burg, Badhuisweg 36; G. M. Jansen, apolh. ass., naar Arnhem, Bergstr. 24; G. M. Visser, hulp huish., naar de Bilt, Utrechtschestr. 314; G. v. d. Putte, dienst bode, naar Middelburg, P 41; C. de Jonge, en gezin, brig.-maj. rijksveldw., naar Haamstede B 143; W. J. Willemse en echtg., zonder beroep, naar Den Haag, Busken Huetstr. 91; J'oih. Bogaers, grond werker, naar Made, 411 Hoef kens. Poortvliet. Uitslag schietwedstrijd. Per- soneele baan van de schietvereen. „Neder land en Oranje". Max. 100 p. Ie prijs K. ding plotseling zei: „Daisy, kind, houd je veel van dien jongen man, Edgar Collier?" „Heel veel, papa". „Dan mag je met hem trouwen. Je bent een plichtsgetrouw meisje geweest en hij is een achtenswaardig jongmenscli en. Maar dat doet er ook niet toe. Schrijf hem dat hij je mag komen opzoeken. Vrijdag gaan we terug naar Allingham". En D'aisy sloeg haar armen om haars vaders hals. „Lieve, lieve papa, hoe zal ik u danken? O, als u nu William nog maar zoudt willen vergeven, wat gelukkig zou den we dan zijn?" De woorden ontsnapten haar, eer ze zich zelf er van bewust was. Ze schrok, van wat ze gedaan had en bleef bleek en bevend staan, een uitbarsting van hevigen toorn verwachtend misschien wel een nieuwen aanval van beroerte. Maar haar vader school haar alleen zwijgend opzij, en vervolgde zijn hoofdartikel. Zou zijn hart dan nooit verteederd worden? HOOFDSTUK XLVn. Zooals Mr Dexter wel verwacht had, herstelde de heer Warneford spoedig van zijn ziekte en al gauw was hij weer in staat naar huis terug te keeren. Maar voordien was Edgar Collier openlijk als J. K. v. d. Slikke 91 punten; 2e pr. G. K. Krijger 89 p.; 3e pr. Herm. Uyl 87 p.; 4e pr. J. K. Krijger 86 p.; 5e pr. A. Kesteloo 84 p.; 6e pr. W. Bolier 84 p.; 7e pr. Joh. v. d. Hoven 82 p.; 8e pr. J. Bolier 82 p.; 9e pr. G. Sakko 81 p.; 10e pr. J. Looienga 80 p.; lie pr. D. Verburg 80 p.; 12e pr. I. Moerland 79 p.; 13e pr. A. Dek ker 79 p.; 14e pr. S. Quist 79 p.; 15e pr. W. Kurvink 79 p.; 16e pr, H. Potter 78 p.; 17e pr. D. v. 'tHof 78 p.; 18e pr. D. v. d. Maas 77 p.; 19e pr, K. Kurvink 74 p.; 20e pr. Anth. v. Tiggele 74 p.; 21e pr. W. Lindhout 71 p.; 22e pr. J. Anthonisse 71 p.; 23e pr. M. Geuze 70 p.; 24e pr. Joh. Zuideweg 69 p.; 25e pr. P. Verburg 69 p.; 26e pr. C. Geuze 65 p.; 27e pr. Joh. v. d. Slikke 65 p.; 28e pr. J. M. Voshol 65 p.; 29e pr. M. Geluk 63 p.; 30e pr. G. Goud zwaard 57 p.; 31e pr. B. A. Reeders 54 p.; 32e pr. A. Lindhout 53 p.; 33e pr. P. Geluk 50 p.; 34e pr. L. v. d. Hoven 46 p.; 35e pr. II. Overbeeke 45 p.; 36e pr. G. L. de Jonge 88 p.; 37e pr. A. Verburg 27 p.; 38e pr. D. W. Kesteloo 18 p.; 39e pr. W. Oostdij'k 8 p. Breskcns. Naar aanleiding van een het vorig jaar October, verschenen be richt dat de Rijksveldwacht alhier frau- duleuse handelingen op het spoor was gekomen, waarbij de regeering voor be langrijke bedragen was benadeeld door de garnalendrogerijien te Breskens en Groede, kan de Breskensche Grt. thans mededeelen, dat de rechtbank na een zeer minitieus onderzoek geen termen heeft gevonden om tot een vervolging over te gaan. Terneuzen. De 19-jarige Hamelink, wo nende te Sluiskil, was Woensdagmiddag gaan zwemmen in den Braakman, en is daarbij verdronken. Het lijk is vervoerd naar het lijkenhuis van het R.-K. zie kenhuis te Sluiskil. De veiligheidheidslaan van de K.N.A.C. te Goes. Zooals reeds is bericht, maakt de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club voor ongeveer 6 maanden een tournee door Nederland met haar Veiligheidslaan, teneinde door heel het land de automo bilisten te kunnen waarschuwen voor de gevaren, welke dreigen van niet goed onderhouden automobielen. Deze groot- sche veldtocht tegen de verkeersgevaren begon 9 April j.l. in Amsterdam. Thans komt Goes aan de beurt. Gezien de resul taten, die in de verschillende steden wer den bereikt, wordt ook te Goes op groote belangstelling gerekend. De laan wordt van Maandag 30 Juli tot en met Donder dag 2 Augustus a.s. ingericht op den Stationsweg en staat dagelijks open van half negen tot half één en van half twee tot zes uur. Iedere automobilist kan zijn wagen gratis, dus zonder eenige kosten, welke dan ook, op de Satefy-Lane laten onder zoeken. Wanneer het voertuig volkomen in orde zal zijn bevonden, zal de bekende oranje veiligheidswimpel der K.N.A.C. worden uitgereikt, ton teeken, dat de eigenaar het bewijs heeft geleverd mede te werken aan de verhooging van de ver keersveiligheid. De K.N.A.C. ondervindt van vele zijden medewerking om haar streven te doen slagen. Behalve de steun van gemeente en politie-autoriteiten, heeft zij ook de directie van de Fa Kattenburg Co. be reid gevonden om in haar magazijn aan de Lange Kerkstraat een speciale étalage in te richten, waarin de maquette van de veiligheidslaan ongetwijfeld veler aan dacht zal weten te trekken. Het spreekt vanzelf, dat "niets de K.N.A.C. aangena mer zal zijn dan wanneer zooveel moge lijk van de veiligheidslaan gebruik zal worden gemaakt. Er zij op gewezen, dat auto's, welke getest worden, niet zwaar der mogen wegen dan 3000 K.G., daar de verschillende instrumenten niet op zwaar dere wagens zijn berekend. Tenslotte verdient het aanbeveling om te zorgen, dat de banden der auto's op spanning zijn, daar dit het goed resultaat der proeven kan bevorderen. Te Middelburg zal de veiligheidslaan komen van 7 tot en met 10 Aug. en te Bergen op Zoom van 20 tot en met 23 Aug. Hoe de laan is ingericht. Aangezien het mogelijk is, dat velen, die thans gelegenheid krijgen om met de werking van deze Veiligheidslaan ken nis te maken, nog niet op de hoogte zijn van de inrichting van dit gratisproef station, lijkt het ons nuttig hiervan een korte beschrijving te geven. Zoodra men de laan oprijdt en daar mede het verlangen te kennen geeft de automobiel te doen onderzoeken, ontvangt men een kaart, welke men op de verschil lende stopplaatsen, welke duidelijk in de laan zijn aangegeven, aan de controleurs moet overhandigen. Heeft men de kaart ontvangen, dan rijdt men door en stopt bij de controleurs, die in korten tijd door middel van eenige vernuftige instrumen ten de verlichting controleeren. Op de kaart worden de bevindingen inzake de verlichting aangegeven, waarna men doorrijdt naar de volgende stopplaats. Hier wordt de werking van den ruiten- wisscher en van de achter- en stoplamp nagezien, terwijl ook de banden aan een onderzoek worden onderworpen. Een vol gende controleur onderzoekt of do spe ling in het stuurwiel de veiligheidgrens al dan niet overschrijdt, terwijl even later de sporing der wielen op de controlekaart wordt geregistreerd, dank zij een speciaal toestel, dat nauwkeurig aangeeft of de wielen goed dan wel slecht sporen. Hier na komt men aan de ongetwijfeld belang rijkste stopplaats in deze laan, namelijk de rembeproevings-installatie. Door mid del van dit apparaat is in eenige secon den te zien of de remcapaciteit van den wagen voldoende is en of de remactie zich over alle vier wielen op de juiste wijze verdeelt. Ook hier wordt de kaart door den controleur ingevuld. Zoo komt men tenslotte aan het einde van de laan, waar de leider aan de hand van de con trolekaart zijn oordeel over de geheele proef geeft en aan hen, die de proef met goed gevolg hebben doorstaan, een speciaal voor dit doel vervaardigd wim peltje uitreikt. Indien de auto op een of ander onderdeel is afgekeurd, ontvangt men een blauwe herkeuringskaart op ver toon waarvan men na revisie onmiddel lijk toegang heeft tot de laan zonder in de file te hoeven wachten. Men zal inder daad verstandig doen de gebreken te laten nazien voor het te laat is. Tijdens de Veiligheidslaantournée is overduidelijk gebleken, hoevele automo bilisten prijs stellen op het'bezit van den oranje-veiligheidswimpel, welke men thans alom in den lande ziet wapperen, ten teeken, dat de Nederlandsche auto mobilisten het hunne hebben bijgedragen tot de zoo gewenschte en noodzakelijke verhooging van de verkeersveiligheid. Daisy's verloofde en aanstaand echtge noot ontvangen en de ongeduldige jonge man, die niet in staat was tevreden te zijn met dit onverwachte geluk, had werkelijk de stoutmoedigheid te vragen het huwelijk zoo spoedig mogelijk te doen plaats vin den. De stoutmoedigen hebben de halve wereld, zoo ook in Edgars geval, want hij bracht er den squire toe, goed te vinden, dat zijn dochter reeds in den zomer het ouderlijk huis zou verlaten. Mevr. Warne ford kwam met bezwaren aan. Men be hoorde toch minstens een jaar verloofd te zijn en hoe moest men in zoon' korten tijd met een uitzet en wat al niet meer noodig was klaar komen I Neen, het vol gend jaar in April, dat zou beter uitko men. Daisy keek bescheiden voor zich en zei niets en mevrouw Warneford trachtte te gelooven, dat ze slechts den onuitgespro ken wensch van haar dochter onder woor den bracht, waar ze om uitstel verzocht. Maar de squire en Edgar droegen de over winning weg en den avond, voor de War neford Clargesstreet verlieten, werd er vastgesteld, dat het huwelijk in Juli of begin Augustus zou plaats hebben en dat Edgar zijn Paaschvacantie in Allingham zou doorbrengen. En D'aisy was een goede gehoorzame, dochter, die nergens bezwa ren tegen maakte en evenmin geneigd scheen te treuren over het verlies van de acht of negen maanden meer vrijheid, waarvoor haar moeder vergeefs gepleit had. De morgen van het vertrek brak aan, stormachtig en met sneeuwbuien. Me vrouw Warneford en Daisy voelden er veel voor nog in de stad te blijven tot het weer wat beter zou zijn; maar de squire was haast kinderlijk ongeduldig om weer thuis te zijn, en hij' was er zeker van, dat in een eerste klas compartiment, in een snel trein met (mantels, bont, plaids en voet warmers, ze van geen enkel ongemak te lijden zouden hebben. Op het afgesproken uur gingen ze dus op weg en slaagden er in het station intijds te bereiken, ofschoon het verkeer in de straten zeer belemmerd werd door een dikke laag h'alfgesmolten sneeuw. „We zullen wel geen al te prettige reis hebben, hé conducteur?" vroeg de squire aan de beambte, die hem in de coupé hielp Hij was nog zeer zwak, terwijl de heele linkerkant van zijn lichaam neiging toon de hem in critieke oogenhlikken in den steek te laten. „Dat kon wel eens waar zijn, mijnheer, ik vrees dat we een aardig tijdje onder weg zullen zijn. Ik hoop alleen maar, dat we niet vast raken in de Chinningly-kloof; gisteren lag het er al aardig hoog de Gisteren vergaderde de Gemeenteraad van Middelburg. Afwezig de keeren Por- theine en Harthoorn. De laatste kwam la ter ter vergadering. De secretaris leidde het nieuwbenoem de lid dhr J. W. Kögeler in de vergade ring binnen, waarna deze in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden aflegde. De voorzitter wenschte dhr Kögeler ge luk met zijn Raadslidmaatschap. De voorz. herdacht daarna 't overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Het gemeentebestuur heeft aan de ge voelens van deelneming uiting gegeven door een telegram van rouwbeklag, H. M. de Koningin toegezonden op den dag van het overlijden. De Voorz. deelde mede, dat B. en W. tijdens de Nederl. Reisweek van 20 tot 27 Aug. de entree tot het raadhuis zullen verlagen. De raad bleek geen bezwaar te hebben. De Voorz. deelde mede, dat B. en W. nog twee punten wilden behandeld zien, n.l. dat inzake verlaging van den steun- norm en dat inzake het ontslag aan de Meelfabriek. De heer Onderdijk deelde mede,dat nog gepoogd is Middelburg in een hoo- gere klasse te krijgen, men heeft dit schriftelijk en mandeling toegelicht. Niet tegenstaande deze poging is tengevolge van den toestand van de Rijksmiddelen geen enkele toezegging gedaan. Inzake den huurtoeslag is een betere oplossing mogelijk gebleken. Inzake de Meelfabriek is gebleken dat de directie weder bereid was mede te wer ken aan een wachtgeldregeling waarbij zij weder de helft wilde dragen en zoo noo dig een paar weken geheel, mits later de gemeente Yi zou bijdragen. Er zouden 74 menschen, van wie 55 als kostwinners in aanmerking kwamen, voor wachtgeld bij! betrokken zijn. Er 13 nu een regeling getroffen die neerkomt op f 14.10 per week. Dit zou voor de gemeente f 194 per week kosten. Deze wachtgeldregeling is het beste voor de werklieden, maar ook voor de gemeen te en het rijk. Als de werklieden in de crisisregeling vallen zal dit f370.20 voor de gemeente kosten, en bij de werkverschaffing f 453 per week. Daarbij zal men trachten bij de Maas te Rotterdam de 65-jarigen te pensionnee- ren en in openvallende plaatsen men schen uit Middelburg te plaatsen. Afgesproken is, dat de regeling zal in gaan met half Augustus. Spr. vroeg een crediet van f 800. Dit is voor 4 weken ge noeg. Dan kan een nader voorstel war den gedaan. Dhr Paul dankte B. en W. voor de werkzaamheid tegen het verlagen van de steunbedragen, al hebben zij geen succes gehad. Spr. dringt aan op een goede rouleering bij de werkverschaffing. Spr. meende, dat de directie der Meel fabriek een zeer goed voorbeeld geeft, en 'n regeling biedt, die zeer acceptabel is. Dhr v. d. Feltz vroeg of alle 55 ten laste komen van Middelburg, of ook van andere plaatsen; of er geen gevaar is, dat zij hier blijven hangen en hoe oud ze zijn. De heer Heemskerk vroeg of te verwachten is, dat de sluiting der fabriek voor altijd of slechts voor tijdelijk is. De heer Onderdijk zeide, dat het moeilijk is, o.a. bij! het werk aan den Pol der Walcheren om steeds te rouleeren, omdat men daar over een fiets moet be schikken. Maar ieder die het vraagt, krijgt op zijn tijd werk. Voor Middelburg blijven er 55 gehuwden of kostwinners werkzaam aan de Meelfabriek over. De raad besloot z.h.st. mede te werken aan de wachtgeldregeling. Op advies van Staatsboschbeheer zul len 17 boomen, die gevaar loopen voor anderen, om te worden besmet met iepen ziekte gerooid worden. In de commissie voor de Strafverorde- Toch vol energie! Al was.de temperatuur zóó hoog Dat 't water aan de kook gaat, Dan zorgt een "Akkertje" dat U Dat kook-geval "ijskoud" laatl Neem 'n "AKKERTJE" sneeuw bedoel ik en het heeft eigen lijk de heele nacht doorgesneeuwd, wat je buiten op het open veld nog eens zoo goed merkt als in Londen!" De squire keek nerveus om zich heen en zijn vrouw zou zelfs nu nog gaarne zijn teruggekeerd, ofschoon de kaartjes al genomen waren, om op beter weer te wachten, maar de heer Warneford was te verlangend dat de reis achter den rug zou zijn; nu hij ze eenmaal was aangevangen, moest en zou hij' ze ook volbrengen. Of schoon de tocht zeer lang en vermoeiend was en de koude intens, gebeurde er niets ergers, dan dan men een half uur moest stilstaan in een 'diepe kloof, terwijl er een andere locomotief gehaald werd om hen er weer uit te halen; en ze bereikten het station, waar ze voor Allingham moesten overstappen zonder ernstige moeilijkheden Maar nu kwamen ze in een vlak land en ze uitten een kreet van schrik. Dte sneeuw lag zoo dik, dat, als de dooi was ingetreden, het heele land, tenminste het heele land rond Allington, onder water zou staan. Het hoogere land er achter zou al zijn overtollig water naar de vlakte loozen; de dijken zouden overstroomen, en het was niet te voorzien, wat er dan kon gebeuren. 1 (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5