euws Rechtszaken Telegrammen. WEEK-ABONNEMENTEN Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. Deelneming der Nederl. regeerlng. Land- en Tuinbouw schuure en 8. see huisnaai- irds, C. Hoo- _obberoo, E. J. Rottier, L. 1 aalster werd [oys, P. Keu- tz. rdexamen >u d s ch o o1 ire opleiding, ie 2de klasse: sr, N. Franse, ven, M. Hui- Kieviet, J. de B. Meijer, M. d. Peijl, M. F. van Sluijs, v. d. Bunder, H. Geensen, ilopmeijer, V. er, J. Net, L. n Nieuwkerk, v. d. Weel, Izeboud, H. de Regt, J. Laura Rijkse, Wakkee, G. de Wolf, I. de Broekert, stmangers, B. t, N. de Kuij- d. Ouden, J. np, M. Schot, M. Verspoor, ;en. a de Primaire r a.: de Huis- orderd: C. la fader, A. Boo- üuurmond; b.: iter: M. Baas, Meulblok, M. oppe, S. Suur- eeden, M. An- B. v. d. Broe- and, M. Ize- otvis, T. van C. Wattel, J. das Huisnaai- van Aartsen, Faro, L. Fa- roenenberg, N. T. Kooman, J. de Rijk, J. Tilroe, F. de er werd uitge- M. Cornelisse, S. Hillebrand, J. Smaardijk, klas Hulp in 5 2de klas: J. .gaaij, P. v. d. eren, W. West- e Huishouding Bierman, N. cheffer, N. In- M. Verlare. as Atelier naar ilgens oud pro- aan: T. Janse, de Koning, J. en fraaie hand- wel te Middel- .men hoofdakte roede. teekenen L. O. s. diploma Neder- ndentie van de de heer Ph. geslaagd voor rschool Vereen. Heijboer en use-leerares. J. voor coupeuse, roar costumière ^ilius en J. de lleerderij. is door de ge- ote geheime dis- schuur bij een De schuur was ars uit Rhenen, politie. Grond- spiritus waren e eigenaar ver voor vier gul- rd aan Baars, sleutel van. Het er jenever ge- j eens tegen B. emd rook, maar em dit niet aan- ,g genomen. ma te A m- étage van per- inen 64 te Am- •avond ongeveer ama afgespeeld, Eindhouding tus- s deze étage be eft gelegen, i een 47-jarig.e oudere vrouw, kander gehuwd, woonden. Her- tige ruzies tus- soms zulk een dat de politie moest ingrijpen om ongelukken te voorko men. Ook gisteravond was er weer zulk een heftige twist, dat de man, buiten zich zelf van woede een aardappelmesje greep en de vrouw daarmede een aantal sne den over hals, handen en een der oogen toegebracht. Gillend van pijn en hevig bloedend liep zij naar buiten, waar bur gers en eenige agenten zich over haar ontfermden. Inmiddels had de man, in de overtui ging, dat hij| zijn slachtoffer levensge vaarlijk gewond had, zich met betzelfde mesje den hals trachten af te snijden. Toen de politie in de kamer verscheen, waar het drama was geschied, lag hij met een diepe wonde in den hals op den grond. Dadelijk werd de Geneeskundige Dienst gewaarschuwd, die den man in zorgwekkenden toestand naar het Wil- helminagasthuis vervoerde. De vrouw was inmiddels in het Binnengasthuis verbon den. Haar wonden waren niet ernstig, zoodat zij zich later op den avond weer naar huis kon begeven. Doadelijke aanrijding. Gistermiddag te ongeveer vijf uur is de 27-jarige de Vries, uit Rottum, met zijn motorfiets in de bocht van den weg te Onderdendam in botsing gekomen met een vrachtauto. De man werd zwaar ge wend en is spoedig na het ongeluk over leden. Overreden en gedood. Te IJsselmonde is gistermiddag bij' het oversteken van den weg het 7-jarig zoon tje van den heer Noorland door een melkauto van de firma De Kieviet over reden en gedood. Door een uil aangeval len. Te Budel vloog een uil de slaapka mer binnen van mej. S. en verwondde haar bloedend. Huisgenooten wisten het dier te vangen. Faillissementen. Het fail lissement van M. G. Koster, brandstoffen- handelaar te Waarde, curator mr G. M. Kegge te Goes, is vernietigd na gedaan verzet. Het faillissement van A. Janssen, koop man te Goes, handelende onder de fa. M. G. Janssen te Goes, curator Pb. R. Hu- genholtz, is opgeheven wegens gebrek aan baten. Faillissementen. In de na volgende faillissementen is de heer Mr J. H. F. Bloemers benoemd tot Rechter commissaris: A. G. Vlaander, koopman te Axel; J. van Bendegom, koopman te Axel; de Coöp. Bouwvereen. „Willen is kun nen" te Vlissingen; N.V. Handel en Land- bouwmaatschappij v.h. Kantoor Hombach te Hulst; E. van Damme, A. M. P. van Damme, A. van Damme, T. van Damme, R. L. van Damme en G. van Damme, allen landbouwers te Graauw; de N.V. onder de firma Reijnierse Zoon en hare vennoo- ten J. en P. Reijnierse, graanhandelaars te Middelburg; S. Meertse, landbouwer te Golijnsplaat. In de navolgende faillissementen de heer Mr C. E. Muller: B. Kooman, koop man te Middelburg; J. Meijaerd, landbou wer te N. en St. Joosland; A. F. Man- naert, handelende onder den naam S. G. Mannaert, koopman in rijwielen te Ter- neuzen; P. L. R. Salm, electricien te Ter- neuzen; J. de Wee Kzn, rijwielhandelaar, Ierseke; J. G. Vos, koopman, Goes; G. de Kievit, veehandelaar te Goes; G. Domi- nicus, autohandelaar te Colijnsplaat; L. Janse, koopman te Goes; B. Janse, koop man te Goes; L. G. van Hooff, steenhou wer te Hulst; B. A. Hanse, landbouwer te Zierikzee; J. Staal, landbouwer te Kat- tendijke; H. Vissers, schilder en behanger te Goes. Valsche varkensoor- merken. Twee landbouwers te Raalte, vader en zoon, werden door de rechtbank te Zutphen wegens het valschelijk aan brengen van varkensoormerken, voor waardelijk veroordeeld tot resp. 6 maan den en 1, maand gevangenisstraf. Het gerechtshof te Arnhem heeft thans den vader onvoorwaardelijk veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en den zoon voorwaardelijk tot 14 dagen gevan genisstraf. Eerste Kamer. DEN HAAG. Hedenmorgen kwam de Eerste Kamer der Staten-Generaal in ver gadering bijeen. Aan de orde is de w ij z i g i n g van de landbouwcrisiswet. Dhr Ruiter vraagt zich af of een basisprijs van f0.30 voor de margarine wel voldoende is. Hij meent, dat niet toe gestaan mag worden, dat de margarine industrie gaat strijken met een deel van het geld, dat door het volk wordt opge bracht. Spr. becritiseert het bestuursapparaat van de akkerbouwcentrale, waarbij hij verdeeling der verantwoordelijkheid vreest Spr. klaagt over achterstelling der bin- nenlandsche reuzel bij de Amerikaansche. Minister Steenberghe wijst er oo, dat bij het nemen van beslissingen alge- meene belangen moeten gelden, niet het belang van één groep. De kwestie der statuten van de akker bouwcentrale ziet de heer Ruiter te som ber. Omtrent de verhouding tusschen zuivel en margarine kan thans nog geen beslissing worden genomen. Deze kwestie moet rustig bekeken worden. Het ontwerp wordt z.h.»t goedgekeurd. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijzigingderwinkelsluitings- wet. De heer Van Citters ontwikkelt principiëele bezwaren. Ook verwacht hij moeilijkheden met betrekking tot het ver plaatsen van den strijd naar de gemeen teraden. De heer Jansen ziet in het ontwerp geen principiëele wijzigingen. De opdracht aan de gemeenteraden kan spr. echter niet bewonderen; hij vreest, dat een kleine meerderheid maatregelen achter wege zal laten, die een groote minderheid noodzakelijk acht Den termijn van 2 maanden waar binnen de raad moet be slissen, acht spr. te kort. De heer van Sasse van IJsselt dringt aan op het geven van richtlijnen aan de gemeentebesturen. Voor dit is ge schied ga de minister niet over tot af kondiging. De heer De Zeeuw dringt eveneens aan op vertraging der afkondiging. De heer de Savornin Lohman zegt, dat een deel zijner fractie tegen stemt, omdat het ontwerp verzwakking brengt van de Zondagsrust. Minister Steenberghe gaat op de principiëele bezwaren niet in. De termijn van 2 maanden is gekozen, omdat deze maatregel niet langer mag worden uit gesteld. Het ontwerp wordt met 355 stemmen goedgekeurd. Tegen de A.-R. en de C.-H. de Vos van Steenwijk en van der Hoeven. Hierna werden nog eenige wetsontwer pen o.a. naturalisatie van Dr C. J. G. M. Borms zonder beraadslaging of stemming goedgekeurd. De vergadering werd hierop gesloten. Begin September zal de Kamer weder bijeen komen. DEN HAAG. Blijkens een heden ver schenen staatsblad aal de wet van 16 Mei 1914 tot nadere wijziging van de wet houdende bepalingen op de loodsdienst voor zeeschepen (verlaging der loods gelden met 20 pet.) op 1 Augustus a.s. in werking treden. DEN HAAG. Heden is een staatsblad verschenen waarin onderscheidene be sluiten tot instelling bij sommige recht banken van enkelvoudige kamers voor de vereenvoudigde behandeling van straf zaken worden ingetrokken en bij elke ar rondissementsrechtbank een uit één lid bestaande (enkelvoudige) kamer voor de vereenvoudigde behandeling van straf zaken wordt ingesteld. ARNHEM. Alhier heeft vannacht brand gewoed in een papierbergplaats van het Leger des Heils. Postvlucht. AMSTERDAM. Het K.L.M.-vliegtuig de Oehoe is hedenmorgen om 5 uur van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan (boord bevinden zich 3 passagiers. Te 7.15 is de Oehoe te Leipzig aangekomen. AMSTERDAM. Twee personen, waar schijnlijk Duitschers, pogen den laatsten tijd, te Almelo en te Deventer en om geving hun slag te slaan door den wis seltruc engros toe te passen. Zij melden zich bij verschillende banken aan en trachten bij het doen van verschillende wisseltransacties of het fcoopen van vreemd bankpapier de kassiers van de banken in de war te brengen en daardoor te bewegen tot afgifte van meer geld dan hun toekomt. Zij zijn zeer wel bespraakt en trachten de aandacht van het bank personeel af te leiden door lange ver halen in het Duitsch te vertellen terwijl ze de transacties zoo ingewikkeld mo gelijk maken. Het tweetal verblijft meestal te Amsterdam en gaat met de auto G 1082 de provincie in om daar hun slag te slaan. Zij zijn ongeveer 40 en 32 jaar oud. De jongste heeft een Israëlietisch uiterlijk, flink postuur, dik hoofd, draagt prijs colbert oostuum, gewoonlijk een jockeypet. De commissarissen van po litie te Almelo en Deventer verzoeken aanhouding van bedoelde personen. De hittegolf in de Vereen. Staten. NEW-YORK. De ontzaglijke hittegolf in de Vereen. Staten heeft tot dusver in de Staten van het Westen en het Midden ruim 1100 slachtoffers geëischt. Hier en daar is regen gevallen, doch deze heeft slechts weinig verlichting gebracht. De staking in Amerika. SAN FRANCISCO. Voor het eerst sinds bijna 3 maanden begint de stakingstoe- stand in de havens aan de Westkust eenigszins op te klaren in verband met het feit, dat de havenarbeiders met over weldigende meerderheid hun stemmen hebben uitgebracht ten gunste van fede rale arbitrage voor al hun punten van conflict met de werkgevers. De ontploffing te Ouddorp. OUDDORP. Inzake de in de visschers- haven van Ouddorp en Goedereede gister middag plaats gehad hebbende ernstige ontploffing aan boord van een visschers- vaartuig, vernemen wij nog, dat de schip per P. Kastelein en diens knecht G. de Keizer, die ernstig werden gewond, heden morgen in het ziekenhuis te Dirksland aan hun verwondingen zijn overleden. Tragisch ongeval. NUTH. Tegen middernacht heeft zich tijdens het voorbijrijden van een goede rentrein op het stationsemplacement ti Nuth een tragisch ongeval afgespeeld. De 44-jarige machinist J. v. d. Veen uit Heer len, die op een locomotief dienst deed, hing over het hek, toen hij met zijn hoofd tegen een lichtmast sloeg. Door den schok viel hij van de locomotief en kwam on der den trein terecht. De man was op slag dood. Hij was gehuwd en vader van 5 kinderen. DEN HAAG. De minister van Buiten- landsche Zaken Jhr Mr de Graaff die steravond telefonisch door den Neder- ndschen gezant te Weenen op de hoogte is gesteld van den dood van Bonds kanselier Dr Dollfuss, heeft hedenoch tend de deelneming der Nederlandsche Regeering aan den Oostenrjjkscben zaak gelastigde den heer G. Alexich, betuigd. WEENEN. President Miklas heeft zijn zomervacantie in Veldens afgebroken en is hedenmorgen met een extra-trein in Weenen aangekomen. Duitsche gezant teruggeroepen. BERLIJN. De Duitsche regeering heeft, naar officiéél wordt medegedeeld, den Duitschen gezant in Oostenrijk van zijn post teruggeroepen, daar hij zonder haar toestemming een tusschen de opstande lingen en de Oostenrijksche regeering getroffen overeenkomst heeft goedge keurd. De rijksregeering heeft gelast, dat alle opstandelingen, die de Duitsche grens overschrijden, in arrest moeten wor den genomen. Hitier heeft zijn vacantie onderbroken. De meening van de Engelsche pers. LONDEN. De Engelsche bladen maken er melding van, dat het haast wel zeker is, dat de hoofden der Nat. Soc. partij in Duitschland mede staan achter de putsch in Oostenrijk. Dit blijkt ook uit het feit, dat Hitier, niet zooals oorspronkelijk de bedoeling was, een reis aan boord van 'n Duitsch oorlogsschip naar de Noorsche wateren is gaan maken, doch zich op het laatste oogenblik voor zijn vacantie naar Beieren heeft begeven. De correspondent van de Daily Tele graph te Munchen wist Woensdag te mel den, dat aldaar verluidde, dat het legioen van Oostenrijksche nazi's in Duitschland gereed stond om Oostenrijk binnen te ruk ken. De intensieve activiteit van de Oosten rijksche sectie van de nazi partij geduren de de afgeloopen 4 dagen heeft belang rijke onrust veroorzaakt. Gemeld wordt, dat 3000 Oostenrijksche nazi's onder de wapenen zijn en wachten om van verschillende punten langs de Oos'tenrijksch-Beiersche grens Oostenrijk binnen te rukken. De correspondent van het blad voegt hieraan toe, dat, hoewel dit bericht niet kan worden bevestigd, men ervan over tuigd is, dat het niet zonder grond is. Ook de correspondent van de Daily Herald meldde Woensdag dergelijke berichten aan zijn blad. Hij wist erbij te melden, dat het Oosten rijksche legioen geconsigneerd wordt en de barakken niet mocht verlaten. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het opvalt dat de eerste berichten welke van Duit sche zijde over de Putsch werden gepu bliceerd in het geheel niet spraken over een pultsch van Nat.-Socialisten. Onder den titel: ,,Het Volksgericht in Oostenrijk" werd in den loop van den avond een me- dedeeling gepubliceerd welke heette van Oostenrijksche zijde afkomstig te zijn en waarin werd medegedeeld, dat over de Regeering-Dollfuss in Oostenrijk 't Volks gericht was uitgesproken. WEENEN. De Oostenrijksche gezant te Rome, Rintelen, is na afloop van de ka binetsraad gearresteerd en wordt onder sterke militaire bewaking gevangen ge houden in het ministerie van nationale verdediging. Hij heeft vanmorgen een poging tot zelf moord gedaan en zich daarbij in de borst verwond en is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht, waar hij he denmiddag is overleden. Hij heeft een brief achtergelaten, waarin hij verklaart, dat hij niet met de samenzweerders in contact had gestaan. Eenige van zijta voornaamste vrienden zijn gearresteerd. In welingelichte politieke kringen wordt verklaard, dat er geen enkele wij ziging in de regeering zal worden ge bracht voor de begrafenis van Dr Doll fuss. Bondspresident Miklas is hedenmor gen te Weenen teruggekeerd. De politieke besprekingen zullen den geheelen dag voortduren. Het uiterlijk beeld In Weenen. WEENEN. Reeds te middernacht en ook heden nog wordt de geheele stad door tallooze Heimwehr-posten bezet. Bij het hoofdbureau van politie is het bijzonder druk. Voortdurend ziet men de groene wagens die bestemd zijn voor het vervoer van gearresteerden, af en aan rijden. Daaruit blijkt, dat talrijke arrestaties werden verricht. Starhemberg neemt de leiding. WEENEN. Officieel wordt meegedeeld: Vice-kanselier vorst Starhemberg, die in Weenen is terug gekeerd, heeft zich na zijh ontvangst bij den Bonds president onmiddellijk begeven naar de bijeenkomst van den Minister raad, waar hij ad interim werd belast door den met de leiding der Regeering belaste Minister Schuschnigg met het voorzitterschap van den Ministerraad en daarmee met de leiding der loopende za ken. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN ENGELAND. Wij lezen in „Het Vaderland": Het tempo, waarin de conjunctuur in Engeland verbetert, heeft zich merkbaar verlangzaamd. Is er werkelijk een stil stand ingetreden of zijn er zelfs reeds aanwijzingen, die een terugslag moeten doen verwachten? Dit zijn vragen, die op het oogenblik zeker moeilijk te beantwoorden zijn. Toch geeft dat, wat zich tegenwoordig in Engeland op eoonomisch gebied vol trekt, aanleiding tot bedenkingen en twij fel. De overtuiging dringt zioh n.l. op, dat, waar de verwarring in de wereldhuishou ding een voldoende toeneming van den Engelschen goederenuitvoer in den weg blijkt te staan, de opleving in het binnenland dank zij debe- sichermende rechten enpon- dendepreciatie zoowel naar tijd als naar volume be grensd blijft. Allereerst zij dan de aandacht geves tigd op de lichte toeneming van de werkloosheid, welke in Juni viel waar te nemen. Het aantal werkloozen steeg met 2205 tot 2.092.586, waarbij te genover een opmerkelijk sterke stijging van de werkloosheid in den kolenmijn- bouw, in de katoen- en wolindustrie als mede in de automobielindustrie een uit seizoensinvloeden te verklaren verminde ring in de transportbedrijven stond. Te noteeren valt dus weer een verslechtering van den toestand in de zeer conjunctuur gevoelige stapelindustrieën. Weliswaar is er een, zij het geringe, compensatie aan wezig in den vorm van een toegenomen werkgelegenheid in de machine-industrie en den scheepsbouw, doch ook dan blijft nog als kenmerkend verschijnsel over, dat de jonge en zeer sterk op de binnenland- sche markt georienteerde industrieën geen tegenwicht hebben kunnen bieden. Dit beeld zou kunnen werden aangevuld met de rapporten uit de afzonderlijke takken van bedrijf, waarvan alleen de ijzer- en staalindustrie een gunstige en belangwek kende uitzondering vormt. De productie van ijzer en staal handhaaft zich op een opmerkelijk boog peil, evenals in nauw verband daarmee, de bedrijvigheid in het bouwvak. Het bouwbedrijf vormt trou wens de kern van de opleving, die er tot nu toe geweest is. Naast de cijfers omtrent de toegenomen werkloosheid zijn van even groot of mis schien nog wel grooter belang die van de armenzorg, waar eveneens een stij gende lijn naar voren komt. Het aantal van hen, die armenondersteuning ontvan gen, is in de afgeloopen twaalf maanden met niet minder dan 19 pet. tot 822.224 gestegen. Deze aanwas valt in een tijd, dat de wijziging in de steunmaatregelen, wel ke talloozen van de werkloozenuitkeerin- gen overbracht naar de armenzorg, reeds hare uitwerking bad gehad. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes vorige koers heden Ned. Handel Mij, 167 165 *S Philips Gloeilampen G.B. 210*4 208 Unilever 58 3A 56*4-7 Anaconda Copper 7Vs 7Vn Bethlehem Steel 178/n 17 *4 U.S. Steel Corp. 22 21"/« Koninkl. Petroleum 150 148*4 Shell Union 4s/s 4 *4 Amsterdam Rubber 102 99 Nederl. Scheepvaart Unie 32 M 32 Deli Maatschappij 130 130 Handelsverg. Amsterdam 167 165*4 4 pet. Indië 1934 lOOVs lOOVe 4*4 pet. Ned.-Indië 1926 100*4 100*4 4 pet. Nederland 1934 lOl'/a 1017/n Het waren nu weer de Oostenrijksche berichten die roet in het eten deden. Het aanbod was weliswaar niet dringend maar toch moesten de meeste locale soor ten enkele punten prijsgeven. De Duitsche waarden hadden echter van veel aanbod te lijden, terwijl ook Unilevers zwaar in de markt lagen. Wisselkoersen. Amsterdam 26 Juli 2,30 u. Londen 7.437.46. Berlijn 56.60—56.75. Parijs 9.73*4—9.75. Brussel 34.5634.60. New-York 1.47*4—1.48*4. GOES. Huwelijks-aangifte: Pieter Jan Jobse, 28 j. jm. en Antbonia Janetta van Cleemputte, 27 j. jd. Geboren: Cornelia Dina, d. v. Jacob Willem Huisson en Maria Neeltje Wessel; Suzanna Johanna, d. v. Jein Roose en Adriana Margaretha den Exter. Van 1320 Juli. IERSEKE. Geboren: Johannes Jacob, z. v. Arnoldus Snoep en Geertruida Dor- repaal; Gornelis, z. v. Pieter van Stee en Jacoba Staal. Overleden: Willemina Vleugel, 82 j., wed. van Gerard Tramper. MIDDELBURG. Aangevoerd door boer innen: Boter 85 ct., kipeieren f2.80, eendeieren f 2.80, kalkoeneieren f 4.50. Aangevoerd door bandelaren: Boter 82.5 ct., kipeieren f2.80, eendeieren 2.50. Part. prns: boter 92.5 ct., kipeieren f 3.80, eendeieren f 3.80. Veilingsvereen. „Walcheren". Aangev. 23000 eieren. Prijzen kipeieren 52—54 kg f2, van 54—56 kg 2.18, van 66—58 f2.40, van 68-60 f2.64—f2.81, van 60 -62 f 8.07—f 8.24, van 62-64 f8.18. Bruine id. van 66—58 kg 12.89, van 58—60 f3.17, van 60—62 f3.29, eend eieren f3, kalkoeneieren 6 ct. per stuk. MIDDELBURG. Veiling van 25 Juli. Spinazie 4, postelein 68, wagenaarsboo- nen 24, suikerboonen 2—6, stoksnijboo- nen 414, stamsnijboonen 310, stok- princessen 49, stamprincessen 7, Roem van Holland 79, zwartje 25, noord ster 36, zilveruien 410, gele boontjes 2—3, doperwten 46, rentegevers 812, ct. alles per k.g.; peen 1,52,5, kroten 2,53, uien 2, selderie 2,5—4,5, peterselie 1,5, rabarber 1, rammenas 1,5 ct. alles per bos; savoye kool 3,54,5, roode kool 2,56, bloemkool 110, andijvie 0,53, kropsla 0,52,5, komkommers 14, spitskool 2,5 ct. alles per stuk; fruit: oranje pruimen 1011, tomaten 68, frambozen 2042, morellen 3133, roo de bessen 413, witte kruisbessen 25, roode kruisbessen 3 ct. alle per k.g. Bloemen: begonia's 4 ct., basconin 4, fradescantia 4, colea 45, saxifragen 4 ct. alles per pot, dahlia's 68, anjers 2, asters 4, gladiolen 57, margriet 1, gips- kruid 1 ct. alles per bos. Exportveiling 26 Juli 10 u. vm.: Roode bessen 2 ct. p. k.g. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 25 Juli 1934. Roode Bessen 44.10, Aardappelen 3.62 per 100 Kg. Kleine veiling. Kersen: Klerken 25— 31, Eierkrieken 22, Limburgers 24, Zure Morellen 910, uitschot Kersen 512, Kruisbessen 27, Roode Bessen 36, Frambozen 30, Vroege Oranjepruimen 3 8, Blauwe Pruimen 4, Tomaten 4—8, Stoksnijboonen 716, Stamsnijboonen 4 6, Dubbele Princessen 611, Rentegovers 15, Perfect 1112, Roem van Holland 5 dl, Vroege Wagenaars 2, Gele Slaboon- tjes 1, Postelein 28, Sjalotten 4, Aard appelen 3.004.50, idem poters 1.80 - 2.30, alles per 100 Kg.; Bloemkool 1.50 13, Roodekool 4.60, Gr. Savoyekool 3— 5.40, Kropsla 1.603.10, Andijvie 2.50— 3, Andijvieplanten 0.110.12, Perziken 1.503.70, Meloenen 1225, Witte Kom kommers 0.802.30, Groene idem 1.10 1.90, Augurken 0.120.26. alles per 100 stuks; Wortelen 24.60, Kroten 3.50 5.10, Rammenas 3.50, Pootuien 2.70—0, Rabarber 2.10, Bloemen: Gladiolus 37, Asters 3, alles per 100 bos. KAPELLE, 25 Juli 1934. Aardappelveiling 10 u. vm.: Gele Eigen heimers 3.603.61, Blauwe Eigenheimers 3.58 per 100 Kg. Veiling 1 u. nm.: Groote veiling. Roode Bessen 3.504.20, Dubb. Princ. z. dr. 91 9.40 per 100 Kg. Kleine veiling. Klerken 2635, Eier krieken 2026, Dubb. Eierkrieken 20— 25, Zure Morellen 1016, Zwarte Morel len 1619, Witte Suikerkersen 21, Fram bozen 17—46, Roode Bessen 38, Kruis bessen 210, Zwarte Bessen 910, Wit te Bessen 46, Oranjepruimen 69, Oc- culanen 611. St. Janspruimen 6—10, Eng. Krozen 1014, Eld. Blauwe 412, Gitroenpruimen 58, Valpruimen 30, Madeleinen 518, St. Jacobappels 27, Keswick 4—6, Earley Victoria 37, Per zikappels 26, Mr Gladstone 38, Ooms kinderen 618, Roode Suikerij 4--6, N.-H. Suikerperen 37, Zomerlouwtjes 48, Janbaasperen 35, Peren 3-11, Dubb. Princ. z. dr. 810, Perfectboonen z. dr. 1011, Groene Boonen 24, Gele Boonen 23, Snijboonen 616, Zilver uien 12, Tomaten 48, alles per Kg.; Aardappelen 23.60 per 100 Kg.; Meloe nen 2023 ct. per stuk; Perziken 0.80 5.30 per 100; Bloemkool 24 per stuk, Komkommers 23, Kroten 0.80>1.50, Wortelen 1.602.10, Uien 0.701.10 per 100 bos; Augurken 916 per 100 stuk». KRABBENDIJKE. Veiling van 25 Juli. Aardappelen 3.523.73 per 100 Kg. Aanvoer 60.000 Kg. Nederlandsche Plantenzlektenkundlge Vereeniging. Woensdagnamiddag arriveerden te Goes de deelnemers aan een excursie, die was uitgeschreven door bovenge noemde vereeniging. Onder voorzitterschap van Prof. W. Roepke te Wageningen werd des avonds te Goes vergaderd, tot het doen van mededeelingen over de excursie en tot het inleiden van enkele onderwerpen. Ir A. W. van de Plassche besprak „Het voorkomen en bestrijden van spint in vruchtboomen". Dat men hier, aldus spr., een inten sief fruitbedrijf vindt, komt doordat de eigenaar zich geheel aan de fruitteeltbe- langen kan geven. Vooral bjj de ziekte bestrijding komt dit tot uiting en terwijl men een tiental jaren nog meende, dat men alleen kon spuiten óf met vrucht- boomcarbolineum, óf met Bordeauxsche pap, wordt nu gespoten zoowel met het een als met het ander, en een geheel spToeiscbema afgewerkt. De resultaten zijn zeer gunstig. Een moeiljj'k vraagstuk is nog de spint. Hiervan komen in Zeeland ver schillende soorten voor, waarvan de roode vruchtboomspint die in eivorm op de boomen overwintert, de belang rijkste is. Achtereenvolgens worden de resultaten medegedeeld van de genomen proeven met verschillende bestrijdingsmiddelen, waarvan de conclusie is, dat een win- terbespuiting met vruchtbóomcorbolineum li

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3