ilikaan. WOENSDAG 25 JULI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 240 delbnrg, enz. 1.355, Vlissingen agen. Kan devaluatie uitkomst brengen? Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Poters 2,10—1 1300 kisten van 56, val 3 ct., werd alhier ten G. Kram in het huis met erf en groot 5 A, 45 voor f 1235. ERBERCHT. ot matige Z. W. waar bewolkt of regen met eenige verandering in iddag 3 u. ag 3 u.: 755. iar Rotterdam, I,retour, sn, Berg en Dal litschland door 'AS NOODIG). I, 4 en 5 Aug. urg, Luik, La O,p persoon, s. rit met bezoek per persoon, iernemeis :nstraat. Tel. 688, IEN bl] inschrij- luur, 17 Gemeten, perc., in Iersche even aan P. KOLE ERNE WONING UR EN FLINKEN de Scheldestraat urpr. ƒ22.50 p. m. B. J. DEKKER ipers (als nieuw), op luchtbanden, i op autobanden P. STAAL, Kloe- rompleet voorstel een stel zijlad- wentelploeg en 4 ag. P. MOL Sme- endskerke. een beste Men- assen en breed elskar met zweek v. houten en ij ze- te fruitwagen. P. leele. gebruikte Boeren- ragen, Boerenwa- en, Driewielskar, lamoen, gebr., zij- ,tel. Compleet. J. ezand. OOP: VAARS, GELDOF, Dom- kapelle. OOP: IKTE DEERING- AAIERS. 3E Seroos- oon 4. s 11 uur voorm. persoon, retour. srdam. n., f2,per i. Telef. 443. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiön 30 cent per regel. Ingezonden mcdedeolingen 60 cent per regel. Kleine Advcrtcnticn Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. Dezer dagen hebben wij uit de Stan daard overgenomen een artikel, waarin betoogd werd, dat de weg der devaluatie langs een gevaarlijken afgrond leidt. Naar aanleiding van dit artikel ontving het blad verschillende brieven waarin be zwaren worden geopperd of vragen ge steld in verband waarmee het nu o.m. het volgende opmerkt: „Sommigen doen het voorkomen, alsof de handhaving van den gouden standaard de oorzaak is van de moeilijkheden, waar in ons bedrijfsleven verkeert en van den nood der werkloozen. Maar dat is natuur lijk een volkomen onjuiste voorstelling. De moeilijke positie, waarin ook Ne derland zich bevindt, is het gevolg van een complex van oorzaken. Van den wereldoorlog, van de verarming der vol ken, van de handelsbelemmeringen, van de sociale onevenwichtigheden, van de in dustrieels ontwikkeling der Oostersche volken, enz. In enkele landen heeft men nu getracht door monetaire experimenten de moeilijk heden eenigermate te overwinnen. Laat men de m o r e e 1 e vraag, of schoon deze van het allergrootste gewicht is, ter zijde, dan blijven slechts twee vra gen ter beantwoording over. De eerste luidt: hebben de toegepaste experimenten elders succes gehad? En de tweede zou aldus geformuleerd kun nen worden: indien al juist zou zijn, dat elders de positie door valuta-experimen ten is verbeterd, althans minder onhoud baar is geworden, is er dan reden om te verwachten, dat eenzelfde resultaat óók in ons land bereikt zou worden? Wat de eerste vraag betreft, merken wij op, dat de wereldtoestand naar alle waarschijnlijkheid beter zou zijn dan hij thans is, indien niet de Economische Conferentie te Londen ware mislukt, vooral tengevolge van Roosevelts expe rimenten. Zeer waarschijnlijk ware een slagen van deze Conferentie ook voor de Vereenigde Staten, hoewel dit wereld rijk in mindere mate dan de meeste an dere landen van import en export afhan kelijk is, economisch voordeeliger ge weest. Voorts krijgt men uit de berichten, die ons omtrent den toestand in de Ver. Staten bereiken, nu juist niet den in druk, dat de crisismoeilijkheden daar minder groot zijn dein bijv. in Nederland, dat aan den gouden standaard vast wil houden. De werkloosheid in de Ver. Sta ten is omvangrijk. De publieke lichamen weten er dikwijls zóó weinig raad, dat zij aan ambtenaren gedurende maanden geen salaris kunnen uitkeeren. Van de ellende, waarin breede groepen van rondtrekken de jeugdige werkloozen verkeeren. kun nen wij ons nauwelijks een voorstelling maken. De levensstandaard der arbeiders is, ook al stegen de nominale loonen, reëel gedaald. Voor zoover de positie van de binnenlandsche markt verbeterde, moet daarin vooral het gevolg gezien worden van de werkverruimingsplannen der Regeering. De schuldenlast wordt zwaarder, maar op dit oogenblik heeft natuurlijk de werkverruiming een gunsti- gen invloed op de binnenlandsche markt. In Engeland is de export niet toege nomen, ook al daalde de koers van het pond. Een der Engelsche Ministers heeft daarop dezer dagen nog weer met nadruk gewezen. De beschermende politiek bracht aanvankelijk op de binnenlandsche markt eenige verlevendiging. Maar het is nog zeer de vraag, of deze politiek op den duur voor Engeland voordeelig zal blijken te zijn. Aan de devaluatie is in elk geval de lichte verbetering niet te danken. De cijfers zeggen voorts, dat de po sitie der arbeiders door de devaluatie niet is verbeterd, maar veeleer ongun stiger is geworden. Terwijl in Nederland de kosten van het levensonderhoud sedert 1929 met circa 15 pet. zijn gedaald, zijn deze in Engeland gestegen. Voor hetzelfde aantal shillings kan men niet meer, doch minder koopen dan in 1929. De uitkeeringen bij werkloosheid, krachtens de Verzekeringswet, waarin te vens de ondersteuningen zijn geregeld, bedragen thans, n a de verhooging met 10 pet., in Hollandsch geld f 9.40 voor man en vrouw en f 0.75 voor elk, van de ouders afhankelijk, kind. Hierbij is gere kend met den tegenwoordigen koers van het goud. Ook al neemt men aan, dat de binnenlandsche koopkracht van het pond grooter is dan de buitenlandsche, dan nog moet gezegd worden, dat deze uit keeringen, gerekend met den levensstan daard in Engeland, lager zijn dam in Nederland. Reeds wezen wij op de groote verschil len, voor wat invoer en uitvoer betreft, tusschen de Vereenigde Staten, Engeland met de Dominions en Nederland. Ook al zouden wij wat n i e t het ge val is de eerste vraag bevestigend be antwoorden, dan nog zouden wij zeer be slist op de tweede vraag een krach tig n e e n 1 ten antwoord geven. Men moet dan ook niet zeggen, zoo als een inzender doet, let op den nood der werkloozen, op de moeilijkheden ook, waarin de kerken met vele werklooze le den verkeeren. Dien nood vergeten wij geen oogenblik en die moeilijkheden zijn ons niet onbekend. Maar de vraag is, of devaluatie hier uitkomst zou kunnen bie den. En dat juist betwisten wij. Veeleer zouden de moeilijkheden, óók voor de werkloozen, daardoor nog grooter worden." Het Franscha Kabinet blijft ongewijzigd. Doumergue is er in geslaagd, de mee- ningsverschillen in den boezem van het kabinet bij te leggen, zoiodat Sarraut, de minister van binnenlandsche zaken, na afloop van den kabinetsraad aan de pers mededeelde, dat het ministerie zijn taak zal voortzetten. Toen de ministers, na afloop van de kabinetszitting uit elkander gingen, kon Doumergue met stralende blikken verkla ren, dat de nationale regeering in haar tegenwoordige samenstelling zal blijven voortbestaan, en dat de politieke wapen stilstand gehandhaafd zal blijfven. Terechtstelling! te Weenen. De beide vroegere leden van den „Schutzbund", Gerl en Anzboeck, die Za terdag biji het plegen van bomaanslagen op den oeverspoorweg langs den Donau op heeterdaad werden betrapt en bij een poging tot ontvluchting een inspecteur van politie aanschoten, zijn gisternamid dag kort na vijf uur door het Weensche standgerecht ter dood veroordeeld. Ongeveer twee en een half uur later werd door het ministerie van justitie be kend gemaakt, dat bondspresident Miklas aan den eenen veroordeelde Anzboeck gratie had verleend. Het vonnis van den tweeden veroor deelde werd evenwel door den bondspre sident bevestigd en is reeds voltrokken. Steun aan de veeteelt in Engeland. Het Engelsche Lagerhuis heeft gister avond met 232 tegen 53 stemmen het re- geeringsontwerp aangenomen om tij de- lijken steun van ten hoogste 3 millioen pond te verleenen aan de veehouders om hen in staat te stellen hun bedrijf te blij ven uitoefenen. Minister Elliott zeide, dat het een tijdelijke maatregel betrof, zoo lang de onderhandelingen met de vleesch- invoerende landen nog niet waren vol tooid. In het debat zeide Rees Davies namens de arbeiderspartij, dat de regeering met dezen steun op den verkeerden weg was. Als het zoo voort moet gaan, zou de ka toenindustrie wel 30 millioen en de tex tielindustrie 80 millioen subsidie noodig hebben. Bovendien was het beginsel volkomen verkeerd, want men kon nu eenmaal geen land mesten noch koeien voeden met bankbiljetten. Elliott antwoordde, dat de maatregel geen verhooging van de binnenlandsche prijzen ten gevolge zou hebben, maar dat de regeering verplicht was geweest de veehouders door deze crisistijden heen te helpen. Hij herhaalde ten slotte het tijde lijk karakter. S. A.-leider smokkelde bommen. De Zwitsersche minister van justitie heeft in den Bondsraad medegedeeld, dat het onderzoek betreffende de smokkelarij van Duitsche ontplofbare stoffen de door de bladen gepubliceerde lezing heeft be vestigd, dat het in beslag genomen schip met een lading bommen toebehoorde aan een S.A.-leider, die talrijke reizen op het meer had gemaakt, waarschijnlijk met smokkelwaar. Deze herhaalde tochten hadden de aandacht der politie getrokken. De stakingsbeweging in Amerika. Uit Chicago: Zevenhonderd slagers der slachthuizen zijn plotseling in staking ge gaan. De staking komt zeer ongelegen, daar er uit de veegebieden van het Westen voortdurend veetreinen aankomen, welk vee geslacht moet worden tengevolge van de droogte en de daardoor ontstane schaarschte aan voeder. De groote lood sen, waar het vee tijdelijk wordt gestald, zijn alle reeds overvol. Gisteren telde men 75.000 stuks vee, waarvan 42.000 uit de droogtegebieden naar Chicago zijn ge bracht in het kader van de regeerings- steunmaatregelen voor de farmers. Nieuwe overstroomingen in de Karpathen Terwijl Polen nog kampt met de gevol gen der overstrooming, kondigt zich reeds een nieuw onheil aan. De rivieren in het gebied der Karpathen, die weer in hun bedding teruggestroomd waren, zijn op nieuw buiten hun oevers getreden ten ge volge van wolkbreuken. Reeds staan zeven dorpen in deze streek onder water. De bevolking was gedwongen haar huizen te verlaten. Aan den mond van de San, waar deze rivier in de Weichsel stroomt, bij Sando- mir, is de toestand buitengewoon beden kelijk. Daar zijn de indijkingen vernield, zoodat zich een reusachtig meer heeft ge vormd van 50 K.M. lengte en 7 K.M. breedte; hier en daar staat het water vijf meter hoog. Een oppervlakte van 15000 H.A. bouwland is onbruikbaar geworden; 52 dorpen en 1500 huizen staan onder water. Tot dusver zijn 4200 menschen in veiligheid gebracht; de overigen hebben hun toevlucht op de daken gezocht en zien reikhalzend naar hulp uit. Ook militairen zijn gerequireerd. De schade aan den oogst wordt geschat op 4 millioen zloty. Complot te Weenen. In alle districten van Weenen zijn Maandag vele sociaal-democraten en com munisten gearresteerd. Aangezien de po- litiebureaux en de voor arrest gebruikte strafinrichtingen vol met gevangenen en arrestanten zitten, zijn de gearresteerde Marxisten ondergebracht in de leegstaan de montage-werkplaatsen van de Caros- seriefabriek Armbruster. Er zouden 600 1000 personen zijn gearresteerd. De fa briek wordt scherp bewaakt. Omtrent de aanleiding tot deze massa- arrestaties doen verschillende geruchten de ronde. Beweerd wordt, dat de politie een groot Marxistisch complot om de regeering ten val te brengen op het spoor zou zijn gekomen. Het weer in het buitenland. In het midden-Westen van Amerika wijst nog niets op een spoedige afkoeling van het weer. De record-hitte duurt on verminderd voort. Overal worden tempe raturen geregistreerd van ver boven 30 gr. C. Het totaal aantal slachtoffers is tot meer dan 700 gestegen. Millioenen huisdieren dreigen van dorst om te komen en de boschbranden ver menigvuldigen zich. Ook in Europa is het hier en daar warm. Het Balkan schiereiland, waar tot dusver vrijwel voortdurend koel en regen achtig weer heeft geheerscht, is plotseling door een buitengewoon hevige hittegolf bezocht. De hitte heeft talrijke ongelukken ten gevolge gehad. In Bosnië zijn drie men schen door de hitte bevangen en omgeko men. Tengevolge van de groote hitte, waar door Portugal geteisterd wordt, is aan den oogst groote schade toegebracht. Het fruit is meerendeels uitgedroogd. De hitte was zoo groot dat de spoorrails zoo uitzetten, dat het verkeer onmogelijk was en dan ook op sommige trajecten ge staakt moest worden. In Engeland is het weer grondig ver anderd, Zware onweders, gepaard met wolkbreuken, trokken over geheel Enge land. In het bijzonder te Londen en om streken vielen zware regens. Tientallen huizen in Londen werden door den blik sem getroffen. Vele straten stonden eenige centimeters onder water. Persoonlijke ongelukken door het on weer zijn, voor zoover bekend, niet voor gevallen. De smokkelarij van ontplofbare stoffen van Duitschland via Zwitserland naar Oostenrijk. Inzake de Duitsche bommensmokkelarij via Zwitserland naar Oostenrijk kan nog worden gemeld, dat de in verband daar mede in het kanton St. Gallen gearresteer den een uitvoerige bekentenis hebben af gelegd. Zij behoorden tot het Oostenrijk- sche legioen in Duitschland en hadden de ontplofbare stoffen in directe opdracht van den commandant van het S.A.-legioen te Lindau door Zwitserland naar Oosten rijk moeten brengen. De ontplofbare stof fen zijn afkomstig uit de magazijnen van de S.A.-gouwleiding te Lindau. De gearres teerden zullen zich te verantwoorden heb ben wegens overtreding van de douane voorschriften en wegens inbreuk op de wet inzake ontplofbare stoffen. Naar uit officiëele kringen te Bern ver luidt, zal deze aangelegenheid hoogst waarschijnlijk diplomatieke stappen ten gevolge hebben. Te Bern was men er reeds geruimen tijd van op de hoogte gesteld door de autoriteiten van St.-Gallen, dat vermoede lijk ontplofbare stoffen uit Duitschland door Zwitserland heen naar Oostenrijk werden gesmokkeld. Korte Berichten. Voor de eerste maal zal de top van de Mont-Blanc gebruikt worden als kam peerplaats. Een uit drie leden bestaande Fransche expeditie heeft veilig den top bereikt en is voornemens er drie weken in een tent te blijven, ter voorbereiding van de Fransche Himalaya-expeditie van het volgend jaar. De temperatuur op den top van de Mont Blanc bedraagt 18 gr. Fahrenheit. Het Weensche standgerecht heeft twee personen, die resp. beschuldigd wer den van een aanslag op een spoorweg en van een poging tot moord op een baan wachter, ter dood veroordeeld. Volgens het D. N. B. zijn het beiden soc.-democraten. i Het Belgische koningspaar zal zich eerstdaags naar Zweden begeven om al daar enkele weken vacantie door te bren- gen. HET SABOTAGE-GEVAL OP DE NAUTILUS. De dader gearresteerd. Naar uit Den Helder wordt gemeld, is aan boord van de „Nautilus", nadat aan vankelijk enkele leden van de bemanning bij bet vooronderzoek werden betrokken en ter beschikking werden gehouden, zon der dat echter van voorarrest sprake was thans een marine-schepeling (niet-gegra- dueerde) gearresteerd, die er van verdacht wordt de daad van sabotage (verontreini ging van de smeerolie) te hebben ge pleegd. Het onderzoek duurt nog voort. De „Nautilus" is naar de haven terug gesleept en ligt thans aan den ketting. Niemand mag het vaartuig verlaten. Sinds Zondagmiddag is de geheele bemanning aan boord gebleven en wordt voortdurend geboord. Gistermorgen zijn vice-admiraal Brutel de la Rivière en zijn adjudant naar Den Haag vertrokken voor een bespreking op het departement. Men kan er van overtuigd zijn i zoo schrijft bet „Hbld" dat de Marine-auto riteiten alles in het werk zullen stellen oin bet sabotage-geval aan boord van de „Nautilus" tot volledige 'klaarheid te brengen. Het zou in ieder geval onjuist zijn om uit dit enkele sabotagegeval te concludeeren dat de Marine en de Over heid die achter haar staat, op onvoldoen de wijze de lessen uit de ervaring van Februari 1933 zouden hebben getrokken. Er is integendeel, na den moreelen slag die destijds de Marine zoo gevoelig trof, energiek gereorganiseerd, gesaneerd en. gestreefd naar een gezonde, nationale in nerlijke herziening. Maar in een zoo in gewikkeld apparaat als dat van onze vloot kan men niet overijld te werk gaan, wan neer men tenminste meer wil bereiken dan een s c b ij n-succes. En men kan niet ver wachten, dat alle onbetrouwbare en on militair denkende elementen, die bet laat ste 'anderhalf jaar, uit angst voor 'hun be trekking zijn stil gebleven en daardoor niet in de gaten liepen, onze zeemacht reeds hebben verlaten. Het saneeringspro- ces kost tijd en dus geduld. Het gebeurde op 'de „Nautilus" is een waarschuwing, dat dit proces nog steeds voortgang moet hebben. Het is een nieuw signaal voor de Marine-leiding, de regeering en allen, die het goed met onze weermacht meenen: Blijft paraat. De reis van de Koningin. Wij1 meldden reeds, dat de „Tanimbar" van de Stoomvaart-Mij. „Nederland", aan boord van welk schip H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zich naar Ulvik in den Hardanger-fjord (Noorwe gen) zullen begeven, Zaterdagmiddag van Amsterdam zal vertrekken. De „Tanimbar" is een vrachtschip met passagiersaccomodatie. Op uitdrukkelijl- ken wensch van de Koningin worden aan boord voor deze reis geen veranderingen aangebracht. Naar alle waarschijnlijkheid zal het doel van de reis Maandag bij' daglicht worden bereikt. In gezelschap van eenige directeuren van de Mij. Nederland hebben gistermor gen enkele leden van de hofhouding de verschillende hutten aan boord van de „Tanimbar" bezichtigd. De vierdaagsche. De afmarsch te Nijmegen beeft gister morgen kwart over vijf onder gunstige omstandigheden plaats gehad. Er waren 3118 inschrijvingen, waarvan 137 niet op gekomen waren. Acht deelnemers zijn gistermorgen niet gestart. Het aantal deel nemers was dus 2973. De marsch van Dinsdag heeft een zeer vlot verloop gehad. De tocht ging over Berg en D'al, Groesbeek, langs het Cuyk- sche veer, Heumen en zoo naar de kazerne terug. Tegen 1 uur arriveerden de eersten der deelnemers. Om 5 uur waren de meesten binnen. Er waren slechts drie uitvallers. Be regen, die om zes uur gistermiddag viel, geeft hoop, dat de toestand der wo gen heden beter zal zijn. In het parcours waren zeer moeilijke stukken. Be geest onder de deelnemers is zeer goed. De huwende ambtenares. Prov. Staten van Noord-Holland heb ben gisteren het voorstel van Ged. Staten verworpen om de huwende ambtenares ontslag te verleenen. Binnenland. De Minister verplicht tot overleg tusschen landbouwers en landarbeiders. Het conflict in het mijnbedrijf. Het sabotage-geval op de Nautilus. De dader gearresteerd. Het landbouwconflict op Tholen. Buitenland. Complot te Weenen? Nieuwe overstroomingen in de Karpathen. Wapensmokkel van Duitschland door Zwitserland naar Oostenrijk. Het Fransche kabinet blijft ongewijzigd. „De Tribune". Het communistische blad „De Tribune" is Zaterdag j.l. weer in groot krantenfor maat verschenen en zal voortaan weer iederen dag uitkomen, 's Zaterdags en 's Woensdag in groot formaat en de overige dagen in kleineren vorm. Het blad wordt thans gedrukt bij de firma Dijkman Co. aan het Nassau- plein 1 te Amsterdam. Deze firma heeft haar opdrachtgevers echter medegedeeld, dat zij het blad alleen wil blijven drukken wanneer er geen opruiende artikelen in worden geschreven. De loonsverlaging in hei mijnbedrijf. Maandag ontving minister Steenherghe namens den Minister-president de direc ties van de Dominale Mijn-Maatschappij en de N. V. Steenkolenmijn Willem So phia, teneinde kennis te nemen van haar standpunt in het hangende loonconflict. De Regeering erkende de bijzondere moei lijkheden waarin deze mijnen verkeeren. Nochtans verzocht minister Steenherghe namens de Regeering beide mijnonderne mingen op dit oogenblik genoegen te ne men met een loonsverlaging van 3 pet., gedurende 3 maanden, van 1 Augustus af. De directies der betreffende mijnonder nemingen verklaarden zich bereid aan dit verzoek van de regeering te voldoen. Zij wezen er echter op, dat zij, gezien de zeer ongunstige omstandigheden, waarin de mijnindustrie verkeert, binnen 2' maan den het geheele vraagstuk opnieuw onder het oog zullen moeten zien. Couponbelasting en woningbouwvereenigingen. De Minister van Sociale Zaken heeft den volgenden brief gericht tot de ge meentebesturen: Krachtens het bepaalde in artikel 5 van de wet van 29 December 1933, tot beffing van een Couponbelasting, is belasting ver schuldigd op de opbrengst van binnen landsche effecten door den schuldenaar van die opbrengst. Deze bepaling is uiter aard ook van toepassing op uitstaande obligatieleningen van op grond van de Woningwet toegelaten woningbouwcorpo raties. In de slotalinea van genoemd artikel 5 is den belastingschuldige echter de be voegdheid gegeven, bij de uitbetaling van de opbrengst de verschuldigde belasting af te houden. Ten einde te voorkomen, dat deze belasting in den vorm van een hoogere exploitatiebijdrage, ten laste van de overheidskassen komt, is het gewenscht dat de besturen van de betrokken corpo raties van deze bevoegdheid gebruik ma ken. Ik verzoek uw bestuur, dit ter ken nis dezer besturen te brengen en toe te zien, dat dienovereenkomstig wordt ge handeld. Bij de vaststelling van de bij dragen uit 's Rijks kas in de exploitatie tekorten van de woningen zal deze belas ting in geen geval in aanmerking worden genomen. De huisvesting van de crisisbureaux. Het ligt in de bedoeling, dat het land bouwcrisisbureau van het departement van economische zaken, dat thans geves tigd is in eenige perceelen aan. den Be~ zuidenhoutsche weg te 's Gravenhage, nog deze week zal overgaan naar het daarvoor ingerichte gebouw aan het Lange Voor hout (Kröller-Müller-museum). De overige bureaux, welke in verband met de centralisatie in dat gebouw onder gebracht zullen worden, zullen zoo spoe dig mogelijk verhuizen. Het ligt in de be doeling de nieuwe bureaux 1 Aug. in gebruik te nemen. Vergoeding gebruik rijwiel in rijksdienst. Ingevolge een beslissing van den raad van ministers is de vergoeding voor het gebruik van een eigen rijwiel ten behoeve van 's rijks dienst maximaal op f30 per jaar vastgesteld. Voor zoover een ambtenaar dit maxi mum over het loopende jaar reeds heeft overschreden, zal dit meerdere niet be hoeven te worden teruggestort. VERDERE KORTING DER INDISCHE PENSIOENEN? Onder het opschrift „De Nieuwe Pen sioenskorting. Twee opvattingen", schrijft de „Javabode":

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1