Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Vechtende passagiers. Zondag omstreeks middernacht vervoer de de autoverhuurder J. uit Berghem in een auto twee mannen, zekere R. de B. en W. de B. uit 's Herfcogenbosch naar hun woning te Berghem. Onderweg wer den vele café's bezocht en de beide man nen verkeerden dan ook danig onder den invloed van sterken drank. Nabij Oss kregen de mannen oneenig- heid, die spoedig in een handgemeen ont aardde. De autoverhuurder heeft de man nen met geweld uit zijn auto verwijderd. Dezen zetten hun strijd voort en lagen weldra over den weg te rollen, eikaars hoofden op het gladde wegdek beukend. Een voorbijganger heeft de politie ge waarschuwd. De 45-jarige "W. de B. lag bewusteloos met een hevig bloedende hoofdwonde op den weg. Na verbonden te zijn is de man per auto naar zijn woning vervoerd. De 33-jarige R. de B., die eveneens ver wondingen had opgeloopen, is door de marechaussee gearresteerd en naar de kazerne te Oss gebrach*. De Bisamrat in ons land? Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat de bisamrat vermoedelijk te Apel doorn door een dame zou zijn waargeno men, Vanwege de Landbouw-Hoogeschool werd een onderzoek hiernaar ingesteld en een groote collectie knaagdieren e.d. werd bedoelde dame getoond, waaronder een exemplaar van de bisamrat, welke men uit Duitschland had laten komen. De da me, die nimmer een bisamrat op een af beelding had gezien, wees uit de collectie onmiddellijk de bisamrat aan, als het door haar geconstateerde dier. Zonder twijfel mag thans aangenomen worden, dat enkele exemplaren van deze rat reeds in ons land aanwezig zijn. Dienstmeisje jaagt in brekers op den loop. Toen het dienstmeisje van de familie D. van de Vredelaan te Laren, welke tijdelijk met vacantie elders vertoeft, Zondagavond het huis kwam luchten, bemerkte zij tot haar schrik, dat eenige kasten in de keuken en een raam openstonden. Direct daarop hoorde zij stemmen en gestommel in de werkkamer van den heer D. Het meisje, dat toen de zekerheid had, dat er inbre kers waren, snelde het huis uit en ging bij buren de politie telefonisch met het ge beurde in kennis stellen. Deze kwam ter stond daarheen, doch bij haar komst vond zij het huis verlaten. Men vermoedt, dat de indringers door het slaan van de voordeur, toen 't meisje de vlucht nam, onraad hebben bemerkt en daarop ijlings de wijk hebben genomen. In het huis van de familie D. is, voor zoover valt na te gaan, niets ontvreemd. De droogte in de Betu we. De aanhoudende droogte dreigt voor de Betuwe catastrophale gevolgen te heb ben, schrijft de Tel. De fruitboomgaarden hebben reeds schade geleden. Duizenden vruchtboomen zien er uit alsof men diep in den herfst is. Op vele plaatsen is men er toe over gegaan de vruchtboomen te gieten, omdat ernstig gevreesd wordt dat zij anders zullen sterven. De onrijpe vruchten vallen door de droogte gestadig op den grond, terwijl de vruchten die nog aan de boomen blijven hangen, niet tot normale grootte uitgroeien. De aanhoudende droogte brengt ook de te velde staande gewassen belangrijke schade toe. Vooral de aardappelen hebben ernstig te lijden. Met het weiland is het treurig gesteld. Vele weilanden gelijken dorre heidevel den. De slooten zijn vrijwel alle droog en allerwege moeten de veehouders pom pen slaan om het vee van drinkwater te kunnen voorzien. Als de regen niet spoedig uitkomst brengt, laat het zich aanzien, dat men straks het vee, bij ge brek aan gras, op stal moet zetten'hetgeen nieuwe zorgen beteekent. Ook vele huisgezinnen hebben met wa tergebrek te kampen. Heel wat pompen en putten hebben het reeds opgegeven. -—Bloedige vechtpartij1. Ten huize van P. in de gemeente Halsteren, heeft gistermiddag een ernstige vecht partij plaats gehad, tusschen den heer des huizes en den 20-jarigen v. V., die even eens te Halsteren woonachtig is. De vechtpartij ontstond naar aanleiding van een verkeering tusschen van V. en de dochter van P. De ruzie liep zoo hoog dat de vader van het meisje van V. met een broodmes op straat te lijf ging en hem verschillende diepe steken in hoofd, han den en armen toebracht. De getroffene zag kans met zijn rijwiel te ontvluchten en reed naar dr Potter te Bergen op Zoom. Voor de deur van den geneesheer zakte hij1 tengevolge van het vele bloed verlies in elkaar. Nadat dr Potter de eerste geneeskun dige hulp had verleend, werd van V. naar het Gasthuis te Bergen op Zoom overge bracht, waar hij ter verpleging werd op genomen. Zijn toestand is ernstig, doch hij verkeert niet in levensgevaar. Dp ma rechaussee stelt een onderzoek in. Redacteur Comm. week blad aangehouden. In verband met de huiszoekingen door de politie te Assen dezer dagen gedaan in een druk kerij, waar het communistisch weekblad de „Echo van het Noorden" werd ge drukt, heeft het onderzoek der Groning- sche politie uitgewezen, dat de redactie in Groningen woont en de verspreiding ook vanuit Groningen plaats heeft. In verband hiermee is aangehouden de 23-jarige B. d. J., die het hoofdartikel in het bewuste nummer had geschreven. In dat artikel worden de onlusten in Am sterdam verheerlijkt en ten voorbeeld gesteld. Bovendien was B. de J. degene, in wiens (opdracht de drukker werkte en deze 1 verdachte had ook de geheele krant in el kaar gezet. Hij wordt verdacht van opruiing ter be schikking van de justitie gesteld. Autobus in brand. Zater dagavond moest een autobus van den heer R. te Thorn, waarin een aantal mijnwer kers was gezeten, benzine innemen. Terwijl men het reservoir vulde, is de benzine plotseling in brand gevlogen. Hooge vlammen sloegen uit en in de bus ontstond een geweldige paniek. Het werd een sauve qui peut, waarbij de meesten zich via de ramen, waarin de ruiten ver brijzeld werden, in veiligheid stelden. Enkelen wondden zich daarbij echter en drie van hen moesten zich onder dok tersbehandeling stellen. Hun wonden ble ken gelukkig niet van ernstigen aard. Van verschillende inzittenden waren ook kleeren verbrand. Brand in een houtwol- fabriek. In de houtwolfabriek der fir ma Mol te Breda, ontstond Zondagmor gen door onbekende oorzaak brand in een groote hoeveelheid zaagsel. Spoedig sloe gen de vlammen hoog op en werden de gebouwen en een groote hoeveelheid mijn- hout bedre.gd. Het gelukte echter het vuur spoedig meester te worden. Zondagavond is opnieuw brand uitge broken in deze fabriek. De brand woedde thans op een geheel andere plaats. Met een twaalftal waterslangen werd het vuur bestreden. Na ongeveer een uur was het gevaar geweken. Hooibroei. Ten gevolge van hooibroei ontstond in den nacht van Za terdag op Zondag brand in een boerderij te Hattem. Het vuur greep razend snel om zich heen, zoodat de brandweer, die spoedig aanwezig was, mede ten gevolge van watergebrek', weinig kon uitrichten. Van den inboedel kon niets gered worden. Alles brandde tot den grond toe af. Zondagmorgen vroeg brak door hooibroei brand uit in een boerderij te Veendam. Het voorgedeelte der boerderij bleef behouden. Zaterdagavond is vermoedelijk door hooibroei brand uit in een boerderij te te Hilversum. Het vuur deelde zich mee aan de schuur. Een groot deel van de mijt ging verloren, terwijl de schuur vrij wel geheel uitbrandde. Gisteren is bij Zwagerveen (Fr.) een boerenbehuizing door hooibroei geheel af gebrand. Van den inboedel werd slechts weinig gered. Ongeveer 30 voer hooi ging verloren. Huis en inventaris waren ver zekerd. Dokters-visite in volle zee. Zondag arriveerde te Plymouth het Nederlandsche stoomschip „Venezuela" van de K. N. S. M., door welk schip kort tevoren medische hulp was verleend aan een der officieren van het Engelsche vrachtschip „Maidenhead". In den Atlantischen Oceaan ving de „Venezuela" een draadloos verzoek om hulpverleening op van dit te Londen thuis behoorende vrachtschip, waarvan de eer ste machinist ziek was en in ernstigen toe stand verkeerde. De „Maidenhead" vroeg een doktersadvies en nadat de scheeps arts van de „Venezuela", Dr Van der Sluys, draadloos de symptomen van de ziekte had gevraagd, seinde hij, welke me dicijnen den patiënt moesten worden toe gediend. Het bleek echter al spoedig, dat de „Maidenhead" deze medicijnen niet aan boord had, waarop de beide schepen elkaar tegemoet stevenden en Dr Van der Sluys zich aan boord liet brengen van het Engelsche vrachtschip, waar hij den pa^ tiënt persoonlijk behandelde en de noodige medicijnen alsmede verdere verplegings- voorschriften achterliet. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat de patiënt er ernstig aan toe was en vermoedelijk het leven dankt aan de be handeling van den Nederlandschen arts. Jeugdige hotelratten gearresteerd. Op 8 Juli j.l. kwa men in een groot hotel te Noordwijk twee jongelieden logeeren. Nadat den volgen den morgen van de lunch gebruik was gemaakt, vertrokken zij met groote haast en vergaten te betalen. Doch dit was nog niets in vergelijking met de ontdekking, welke men even later deed. Men merkte n.l. dat uit de kamer van een der badgas ten een broche ter waarde van f 4000 en een gouden armband van f 450 werden vermist. Men meende met hotelratten te doen te hebben, zoodat aan de recherche van alle politiebureau's van deze feiten mededee- ling werd gedaan. Zaterdagavond bemerkte de politie te Zandvoort, dat de jongelui aldaar ka mers hadden besproken in een der groote hotels. Zij zouden laat in den nacht thuis komen. Waarschijnlijk wilden zij ook daar hun slag slaan. De politie slaagde erin hen 's nachts om half twee aan te houden. Op het politiebureau bekenden ze, na een langdurig verhoor, de daders te zijn van den hoteldiefstal te Noordwijk. Een hunner was de voorwerpen te Brussel gaan verkoopen en had er 4000 francs voor gekregen. Ook bleek, dat ze nog in andere hotels gelogeerd hadden, o.a. te Amsterdam, zon der te betalen en dat ze zich schuldig maakten aan het opgeven van valsche na men. Het zijn L. J. de W. zonder beroep H. A. V., kantoorbediende, wonende te Den Haag, terwijl nog naar zekeren B. wordt gezocht. Vernielende hagelbui. Een ontzaglijke hagelbui tijdens een on weer heeft Zondagmiddag enorme schade veroorzaakt in de gemeenten Odoorn, aan de Zuidzijde van Odioorn te Klijndijk, maar vooral te Odoornerveen-Zuid. Er vielen hagelsteenen zoo dik als kas tanjes. Plm. 100 H.A. te velde staande gewassen zoowel als afgemaaid koren is verwoest. Van het niet afgemaaide koren zijn de aren van de halmen door de hagel steenen afgeslagen. Een gedeelte is ver zekerd. Van de aardappels staan alleen nog de stengels. Van de bietenvelden eveneens. Ruiten in de woningen aan de wind- zijde zijn ingehageld, evenals dakvensters, o.a. van de school. Drukker ijl uitgebrand. Gisteravond is een felle brand uitgebro ken in een pand aan de Korte Elisabeth- straat te Utrecht waarin gevestigd is de drukkerij van den heer van Oostrum. De brandweer heeft het vuur gebluscht, doch kon niet voorkomen, dat het pand zoo goed als geheel uitbrandde. Huiszoeking bij de 0. S. P Gisterochtend heeft de Justitie te Am sterdam een huiszoeking verricht in het kantoorgebouw van de O. S. P. aan de Reguliersgracht aldaar. Zooals men weet zijn in Rotterdam ver volgingen ingesteld tegen eenige bestuurs leden van de afdeeling Rotterdam der 0. S. P. De huiszoeking had plaats om meer der bewijsmateriaal bijeen te brengen. Verschillende bescheiden werden in be slag genomen. Tragische dood van een Haagsch meisje te Antwerpen. Te Antwerpen is Zaterdag een ongeval gebeurd bij het ontladen van een revolver, dat aan een Haagsch meisje het leven heeft gekost. Het jeugdige slachtoffer kreeg een kogel in het voorhoofd en over leed Zondagochtend aan haar verwondin gen. Het ongeluk geschiedde onder wel zeer droevige omstandigheden. Het meisje, de 13-jarige Marietje v. d. K., vertoefde met eenige familieleden te Antwerpen. Bij een uitstapje naar het strand te St.Anneke had men een geladen revolver gevonden. Zaterdagochtend nu wilde een neef van het meisje de revolver ontladen. Hij ver richtte dit gevaarlijke werk aan tafel, waaraan het geheele uit zes personen be staande gezelschap geschaard zat. Reeds waren een paar kogels uit de revolver verwijderd, toen plotseling een scherpe knal weerklonk. Door nog niet opgehelderde oorzaak was het vuurwapen plotseling afgegaan en ongelukkigerwijze was de loop juist op het meisje gericht. De kogel drong haar van dichtbij in het voorhoofd, verliet het hoofd weer aan den achterkant en sloeg tegen den muur. Groot was de consternatie in het ge zelschap. De moeder van het meisje had zich juist even omgedraaid toen het on geluk gebeurde. Zij hoorde een hardver- scheurenden gil en zag, toen zij opkeek, haar dochtertje zwaar gewond neerlig gen. Onmiddellijk werd medische hulp ingeroepen en ook de politie werd ge waarschuwd. Deze was spoedig ter plaat se, doch het duurde anderhalf uur voor een dokter kwam. In zorgwekkenden toe stand werd het meisje naar een zieken huis vervoerd waar het Zondagochtend is overleden. Het lijk van het meisje zal naar Den Haag worden vervoerd. (Telegr.) Dreumel brandt weer. Op nieuw heeft te Dreumel een felle brand gewoed. Door onbekende oorzaak is vuur ontstaan in de slagerij van den heer Reu ver. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en in korten tijd stond het ge heele pand in lichtelaaie. Het brandde ge heel af. Van den inboedel en den inven taris kon niets worden gered. De brand weer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. De schade wordt door verzeke ring gedekt Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig kennis geven van het voorne men om van richting te veranderen en niet binnen de bebouwde kom eener ge meente een signaal geven wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert: A. D. te Goes 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: na gedaan verzet: bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis: W. de W. te Goes f 25 of 25 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: E. Aa. W. te Dinteloord f 1 of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zander val-- doende remmen: P. J. 0. te Ellewauts- ddjk f 5 of 5 d. h.; P. v. d. D., te Borsselen, f 5 of 5 d. h., H. K. te Krabbendijke f 10 of 5 d. h., L. H. te Kruiningen f5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is Voorzien van een behoorlijk geluid dempende inrichting voor de afgewerkte gassen: A. D. G. W. te Goes en L. H. te Kruiningen ieder f 5 of 5 d. h. Fietsen zonder bel: G. H. te Kruiningen f 3 of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: G. V. te Middelburg f 3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder licht en zonder dat verlicht en zichtbaar is het nummer met letter: G. v. d. S. te Rotterdam f3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het rijbewijs ver- toonen: J. J. M. thans te Vlissingen: f 10 of 5 d. h.; A. D. te Goes f 1 of 1 d. h. Straatschenderij: C. J. te Vlissingen 1 mnd. tuchtsch. voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. Dronkenschap op den openb. weg: H. V. te Dordrecht f 15 of 10 d. h. Idem bij vijfde herhaling: P. J. V. te Vlissingen: 3 w. hechtenis; plaatsing in een Rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar. Als houder van een hondenkar die ge bruiken anders dan met inachtneming van de voorschriften: H. L. te Middelburg f 3 of 3 d. h. In het gebied der Zeeuwsche Stroomen op plaatsen waar men niet rechthebbende is, de visscherij uitoefenen: J. J. de K. te Tholen f 10 of 5 d. h. Beschadigen van de kunstmatige verde diging van waterkeerende dijken: H. P. G. te Kapelle f 10 of 10 d. h. Te Vlissingen, terwijl hem bij een volks verzameling op den openbaren weg door de politie gelast wordt, zich uit de volks verzameling te verwijderen, niet onmid dellijk aan dezen last voldoen: M. M. te Vlissingen f 15 of 10 d. h. Te Goes als bestuurder van een motor rijtuig meer personen medevoeren dan waarvoor het blijkbaar bestemd is: A. A. de B. te Goes f 15 of 5 d. h. Te Goes voorwerpen (met uitzondering van gedrukte stukken) aan de huizen te koop aanbieden zonder vergunning van B. en W.: A. v. 't H. te Krommenie f 3 of 3 d. h. Te Wolfaartsdijk zonder vergunning van B. en W. andere dan krachtens wet telijke bepalingen geoorloofde inzamelin gen houden: P. S. te Goes: Vrijspraak; A. A. F. te Goes: Vrijspraak. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 24 Juli. De volgende personen werden gedag vaard: J. G. D., 38 j., muziekleeraar te Dom burg, wegens mishandeling van H. H. R. Eisch f 15 of 10 d. h. Uitspr. f 7.50 of 2 d. h. P. M. D., 30 j., landbouwer te Elle- woutsdijk, wegens mishandeling van Wil lem Batenburg. Eisch f 25 of 10 d. h. Uitspr. f 15 of 3 d. h. en toewijzing civiele vordering ad f5.—. A. W. L., 39 j., groenten-koopman te Vlissingen, wegens beleediging van Cor nells Franken. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. M. v. d. S., huisvr. van I. M. G., 54 j., zonder beroep, te Zonnemaire, wegens be leediging van P. I. de Vlieger. Eisch f 10 of 5 d. h., uitspr. f 5 of 1 d. J. L., huisvr. van G. v. H., 45 j., zonder beroep te Goes, wegens beleediging van Pha. Josephine Bleijenberg. Eisch f 10 of 5 d. h„ uitspr. f 2.50 of 1 d. h. G. v. H., 34 j., gemeentewerkman te Goes, wegens beleediging van Heinrich Hackner. Eisch f 10 of 5 d. h., uitspr. f 2.50 of 1 d. h. L. F. de H., 40 j., koopman te Goes, wegens verduistering van een motor van een Fordauto, toebehoorende aan J. van 't Westeinde. Eisch en uitspr. f 30 of 15 d. h. De Koningin en Prinses naar Noorwegen. AMSTERDAM Naar wij vernemen, zal de Tanimbar, aan boord van welk schip de Koningin en Prinses zich naar Noor wegen zullen begeven, Zaterdagmiddag te 12 uur van de Javakade, te Amsterdam vertrekken. Aardbeien-campagne in Kennemerland geëindigd. Nu de aardbeiencampagne in Kenne merland is geëindigd, blijken de resulta ten van den oogst, alle pessimistische ver wachtingen ten spijt, aanzienlijk beter dan het vorig jaar. De opbrengst is ruim f 150.000 hooger, terwijl het beschot van den oogst ongeveer 350.000 K.G. groo- ter is. De totale omzetten voor alle veilingen gezamenlijk bedragen 2.320.000 K.G. met 'n opbrengst van f 440.000 tegen 1.959.483 K.G. voor f 290.597 in 1933. De opbrengst was ongeveer f 150.000 meer dan in 1933. De gemiddelde prijs was f 19 per 100 K.G. tegen f 14.10 in 1933. Kon. Ned. Landbouw-Comité. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nijsingh is op 18 en 19 Juli 1934 de gecombineerde vergadering van de Eer ste Afdeeling en van het bestuur van het Kon. Ned. Landbouwcomité te 's-Graven- hage gehouden. De Eerste Nederlandsche Coöperatieve Suikerfabriek te Sas van Gent heeft zich voor het lidmaatschap van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité aange meld. Zonder hoofdelijke stemming werd tot toelating besloten. Medegedeeld werd, dat de vergadering van dag. besturen der drie Centrale Land bouw Organisaties besloten de regeering voor te stellen, de opbrengst der extra heffing rund- en kalfsvleesch in het Land bouwcrisisfonds te storten, met de bestem ming van aanwending ten behoeve der rundveehouderij. Besproken werd een voorstel, gedaan in de vergadering van dag. besturen der drie C. L. O. een adres te richten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan gaande het wetsontwerp tot herziening van den wettelijken tijd. Men acht het n.l. meer gewenscht, dat in ons land de Mid- den-Europeesche tijd wordt ingevoerd, dan de West-Europeesche. De vergadering verklaarde zich met dit voorstel accoord. De drie centrale landbouw-organlsatles. In de vergadering der drie centrale Landbouworganisaties (Chr. Boeren- en Tuindersbond, Kath. Ned. Boeren- en Tuinderhbond en Kon. Ned. Landbouw- Comité), gehouden te Middenmeer (Wie- ringermeer) op Maandag 10 Juli 1934, werden de volgende zaken behandeld: Voordracht Crisis-centra- len. Aan de hand van de adviezen, ge vraagd aan en uitgebracht door de Pro vinciale Landbouw-Crisis-Organisaties, werd de voordracht opgemaakt voor de benoeming van de leden der volgende Gri- sis-Gentralen: Akkerbouw-Centrale, Vee houderij-Centrale, Zuivel-Centrale, Groen ten- en Fruit-Centrale, Pluimvee-Centrale. Garantie steun landbouw producten. Een ontwerp-regeling voor het verleenen van steungarantie door de Regeering aan producten, geteeld op gescheurd weiland werd besproken. Export-regeling en u i t- voercontrole op uien. Van gedachten werd gewisseld over een plan tot regeling van den uitvoer van uien, waaraan dan de uitvoercontrole zou wor den vastgekoppeld. Een adres hierover zal aan de Regeering worden gezonden. Het merken van volvette boerenkaas. Besloten werd geen steun te verleenen aan het denkbeeld om voor volvette boerenkaas in te voeren een caseïne-merk naast het gewone kaasmerk. Smidstarieven voor werk zaamheden voor,1 andbou wer s. In verband met een klacht van den Bond van Smedenpatroons in Neder land werd het standpunt van den georga- niseerden landbouw te dezer zake vast gesteld. Dit zal in een schrijven aan de Regeering worden kenbaar gemaakt. Export van fokschapen naar Frankrijk. Opnieuw werd de wenschelijkheid uitgesproken om den uit voer van fokschapen naar Frankrijk te bevorderen. LEIDEN. In het Kamerlingh Onnes- laboratorium zijn de proeven langs mag- netischen weg om lage temperaturen te bereiken voortgezet. Prof. Dr W. J. de Haas en D'r E. C. Wiersma hebben een nieuw toestel geconstrueerd, dat dezer dagen met goed gevolg beproefd is. DUIVENDRECHT. Uit de Dijksloot is het lijk opgehaald van een naar schatting 55-jarigen man. De identiteit kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Lijk aangespoeld. OOSTVOORNE. Hedenmorgen is aan gespoeld het lijk van dhr H. v. d. Pot, die vorige week Vrijdag bij het baden in de Maas verdronk. De toestand in de mijnen. HEERLEN. Naar wij vernemen heeft de directie van de Oranje-Nassaumijnen, in verband met den aandrang om te ko men tot een werkweek van vijf dagen, het voornemen om met ingang van 1 Sept. 350 mijnwerkers op de Oranje-Nassaumijn IV te ontslaan. Tevens ligt het in de be doeling der Directie om de salarissen van de beambten met 1 Sept. a.s. met 3 pet. te verlagen. Staking in Bergen (België). BERGEN. De drukkerijen alhier heb ben hun arbeiders ervan in kennis ge steld, dat zij niet langer een werkweek van 48 uur kunnen garandeeren, doch slechts voor 32 uur per week werk heb ben; bovendien hebben zij verklaard niet in staat te zijn vrije dagen uit te betalen. In verband daarmede zijn de arbeiders in staking gegaan. De president naar Parijs terug. PARIJS. De President der Republiek, Lebrun, is Maandag tegen middernacht weer naar Parijs terug gekeerd en heeft reeds verscheidene conferenties gehad. De overstrooming van de Weichsel. WARSCHAU. Ruim 10.000 soldaten en burgers zijn ononderbroken aan het werk om de dreiging van het stijgende water zooveel mogelijk te keeren. Intusschen blijft het water in de Weichsel voortdu rend stijgen. In allerijl opgeworpen dijken bieden thans bescherming aan de voor steden, doch zoowel deze nooddijk als de geweldige Szerncindijk, die het omliggen de land moet beschermen blijkt reeds te laag en het water stroomt er reeds over heen. Gister bedekte het water in het lager gedeelte van de Weichsel reeds een opper vlakte van ongeveer 5 mijl breedte. Alle steden beneden Warschau loopen gevaar. Vandaag zal blijken, of de maatregelen die genomen zijn om Warschau zooveel mo gelijk te beschermen voldoende zijn ge weest om groote rampen te voorkomen. Pretest tegen terrorisme in Oostenrijk. ROME. Men acht het hier waarschijnlijk dat de Italiaansche Regeering een formeel protest zal indienen bij Rijkskanselier Hitler in verband met het voortdurende Nat.-Socialistische terrorisme in Oosten rijk. Mussolini zou te kennen hebben ge geven dat de Italiaansch-Duitsche vriend schap niet tot stand zou kunnen komen, zoolang de huidige terreurgolf blijft voort duren. BERLIJN. De „Sunday Times" is in Duitschland voor den tijd van twee we ken verboden. De overstrooming in Zuid-Korea. TOKIO. De overstroomingen in Zuid- Korea zijn nog steeds niet tot staan ge komen. Hedenmorgen is wederom een rivier buiten haar oevers getreden. Ruim 100.000 personen izijn thans door het hooge water in het nauw gedreven. 400 huizen zijn totaal weggespoeld, terwijl me de duizenden andere woningen onder wa ter staan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3