Onze Foto-prijsvraag. Heeren-, Jongeheeren en Kinderk eeding De Strijd INDIEN U HOOFDPIJN HEBT E. J. BOS Ingezonden Stukken Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Grcote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG DOCTOR TUINZING is wegens ziekte tot nader bericht afwezig. G0EDK00PE TREIN BOUW- of WEILAND Adverteert in dit Blad. GROOTE VERKOOPING Sanguinose Vruchten te Velde te koop gevraagd. ROTTERDAM, DEN HAAG en AMSTERDAM op do Woensdagen t.m. 12 Sept. nette Dienstbode ZENUWHOOFDPIJNPOEDER van Dr J. B. MEENK. Morgen Donderdag verschijnt de tweede serie etalage-foto's. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat ook mede-lezers aan deze prijsvraag mee kunnen doen. Losse foto-pagina's zijn 5 cent verkrijgbaar aan ons Bureau te Goes. Jongelui die trouwen gaan, voor prima MEUBELEN HUISHOUDSTER. de navolgende Werkmansgoederen, Modeartikelen, Prachtige Stoffen voor Damesmantels en Costumes, Vitrages, Fluweelen enz. Vloer-, Divan-, Tafel-, Kapstok- en Schoorsteenkleeden. Alle mogelijke Manufacturen, Dekens en Werkgoederen. Verpletterende keuze in Stoffen. Prachtige korte Damesmantels, hoogst modern. Pluchette Overgordijnen en afgepaste Gordijnen. Dames Zomerjurken f1.50-f 2— 2-persoons Wollen Dekens f 4.50. KRABBENHTJKE. Veiling van 17 Juli. Aardappelen 4 per 100 Kg.; aanvoer 54.800 Kg. THOLEN, Veilingavereeniging „De Eendracht". Veiling van Dinsdag 17 Juli. Paarsputten 4, Witte en blauwe Eigen heimers 4.014.22, Poters 2.152.31. Alles per 100 Kg. Aanvoer 4000 kisten van 25 Kg. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 3739 gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 1.70—2.00, Eendeieren 2.S02.80. Aanvoer 135.000 stuks. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De kermis. Zeer geachte Redactie, De kermis te Golijnsplaat ligt weer achter ons. Drie dagen hebben de pire- menten uren aan één stuk hun zware, dreunende muziek en loeiende sirenes la ten hooren. Drie dagen heeft Golijnsplaat het zich moeten laten welgevallen, dat jongere en oudere menschen van alle plaatsen uit den omtrek en tal van inge zetenen zelf zich overgaven aan het twij felachtige vermaak dat hier viel te genie ten. Eén jongmensch heeft het met den dood moeten bekoopen. Zijn arme moeder zal nu van ganscher harte dit soort ver maak verwenschen. Honderden guldens zijn in dezen crisistijd, waarin tal van menschen uit publieke kassen moeten worden ondersteund om in het leven te blijven, verteerd, omgezet in den voor lichaam en geest zoo schadelijken drank. De straten hebben weerklonken van het hol geschreeuw Van pretmakende men schen. Men heeft kunnen dansen en na afloop van dit volksvermaak in de stilte van den nacht zijn lusten kunnen botvie ren. Tal van ouders hebben met klimmen de vrees de kermisdagen tegemoet gezien en menigeen is slap geweest en heeft zijn kinderen niet van het hun bedreigende gevaar tegengehouden. Anderen zijn niet in staat geweest hun kinderen tegen te houden. En wie zal schatten hoeveel mo- reele en geestelijke schade in deze enkele dagen weer aan honderden jonge en oudere levens is toegebracht? Men beseft, dat dit vermaak sterk indruischt tegen Gods wil, want waarom toont de kerk, juist op den Zondag tusschen deze beide feestdagen, zooveel ledige plekken? Om dat men gevoelt dat het niet aangaat de geest uit den afgrond en de Geest van God in één hart om te dragen. De openbare school, die beweert de meest christelijke te zijn, omdat zij de meest neutrale school is van alle en ieders overtuiging zegt te eerbiedigen, biedt den kinderen publiek gelegenheid de straat op te gaan en de kermis te bezoeken, door hun in deze dagen vrijaf te geven. De kerk tracht dit gevaar te stuiten, maar meer malen lijkt haar stem als die van een roepende in de woestijn. Wanneer zullen de personen, die door hun tolereeren van de kermis de onmid dellijke oorzaak zijd van het bedrerf van veel jonge menschenlevens, eindelijk eens hun oogen openen voor het groote gevaar, waaraan zij veel levens bloot stellen en voor de onrust van menig ouderhart? Wij, die als verantwoordelijke geeste lijke leiders alles moeten doen wat in ons vermogen is om de menschen tot Christus te leiden, zien in enkele dagen tijds een arbeid van maanden en jaren verwoest. Wij verwenBchen dit bedenkelijk soort van volksvermaak en roepen allen, die het wél meenen met de ziel van ons volk, op hun beste krachten in te spannen om in de toekomst een herhaling van wat wij ieder jaar moeten aanschouwen en dul den, te voorkomen. Met hetzelfde devies, waarmede de kruisvaarders hun tochten naar het Heilige Land ondernamen wil len wij een kruistocht tegen dit vermaak openen: „God wil het!" U, geachte Redactie, dank ik zeer voor de mij verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw. nr. Ds. M. BONS. Golijnsplaat, 18-7-1934. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel daar mede in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: D. F. te Goes f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een rijwiel/motor rijtuig daarmede een weg, welke voor het verkeer toet rijwielen/motorrijtuigen in één richting is gesloten, in die richting berijden: J. J. M. te Middelburg, J. K. te Zoutelande, Ma. V. huisvr. v. O. te Kort- gene, Fh. S. te Amsterdam, A. A. te Mid delburg allen f 1 of 1 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, zonder dat het rijtuig is voorzien van ten minste twee onafhankelijk van elkander krachtig wer kende remmen: P. J. V. te Bergen op Z., f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet binnen bebouwde kommen van ge meenten met den hoorn een signaal ge ven, wanneer de veiligheid van het ver keer zulks vordert: H. H. te 's H. Arends- kerke f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een niet ingeschre ven motorrijtuig daarmede over een weg rijden: M. v. B. te 's H. Arendskerke f 5 of 5 d. h. Met een rijwiel rijden zonder behoor lijke verlichting: J. A. te Middelburg f 5 of 5 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: M. v. d. J., te St. Annaland f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren nummer en/of rijv bewijs vertoonen: R. B. te Karlsruhe (D.) f 10 of 10 d. h.; G. v. B. te Goes 2 maal f 0.50 of 2 maal 1 d. h. Dronkenschap: W. K. te 's H. Arends kerke f 10 of 5 d. h.; W. Z. te Schore f 15 of 5 d. h.; A. M. P. te Goes f 10 of 5 d. h. Loopen op eenig weiland gedurende de maand Juli: P. G. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; Aa. Ca. K. te Vlissingen fl of 1 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren de, niet de voorgeschreven reglementen aan boord hebben: A. W., gedom. te Ant werpen f 1 en 2 maal f 0.50 boete of 1 d. h. voor iedere boete; L. W. gedom. te Schooten f 1 en f 0.50 boete of 1 d. h. voor iedere boete. Zonder vergunning over kanaalgrou den met een voertuig rijden: A. G. P. te Middelburg f 3 of 3 d. h. In de gemeente Ierseke als niet ingeze tene aan de huizen met koopwaren, geen gedrukte stukken zijnde, venten zonder vergunning van B. «n "W.: A. V. te Ka- pelle: Vrijspraak, met last tot teruggave van de inbeslag genomen melk. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 17 Juli 1934. In den avond van 11 Juni 1.1. kwam de caféhouder G. te Sluis, na het sluiten van zijn café tot de minder aangename ontdekking, dat een geldkistje, waarin een bedrag aan Belgisch en Hollandsch geld was geborgen, uit de keukenkast was ontvreemd. Bij de politie deed men aan gifte en bij een door hen ingesteld onder zoek viel het vermoeden op een zekere V. de K., huisvrouw J. M., wonende te Lembeke, die dien avond in het café was geweest bij het ophalen van geld voor de dansm)uziek en welke vrouw meerdere malen door anderen op de achterplaats en in de omgeving van de keuken was ge zien. Thans stond de vrouw, die zich in voor arrest bevindt, terzake van diefstal te recht. De Officier van Justitie achtte de fei ten bewezen, de getuigenverklaringen sluiten in elkaar. Spr. eischt 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest. De verdediger van verdachte Mr Kui pers, is van meening dat in deze zaak onwaarschijnlijkheden zitten. Vast staat dat verdachte bij de bewuste kast is ge weest, doch niet vast staat, dat verdachte het kistje gestolen heeft, niemand heeft het gezien en verdachte ontkent. Geduren de een 7-tal jaren maken verdachte en haar echtgenoot in de omgeving muziek en volgens spr. is er geen sprake van dat eenige schuld van verdachte is bewezen. Pleiter verzoekt de Rechtbank haar vrij' te spreken, subs, een lichte straf op te leg gen. S. W., 43 j., adviseur te Amsterdam, had zich te verantwoorden wegens oplich ting, door op 10 Maart 1.1. te Hulst bij ze kere Helsland te komen en zich tegenover dien en diens huisgenooten voor te doen als Controleur van de Tarwewet en aldaar een Tarweregister ter inzage te vragen en een nieuw register af te geven, en bij die gelegenheid aan H. een geldsbedrag van f 25 ter leen te vragen. Door voornoemde mededeelingen die in strijd met de waar heid waren, aangezien W. reeds als con troleur der Tarwewet was ontslagen, wer den H. en diens vrouw, die in de veron derstelling verkeerden dat verdachte in derdaad nog bij de Controleurs behoorde, bewogen aan hem een geldsbedrag van f 25 af te geven. Eisch drie maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte Mr F. W. Adriaanse, verzocht aan verdachte een voorwaardelijke straf op te leggen. G. K., 26 j., arbeider te Axel, verdacht van vernieling van eenige glasruiten in de woning van A. F. J. M. Dierikcx te Axel op 1 April 1.1. Eisch: 1 mnd. gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proeftijd. G. J. B„ 40 j., J. R., 40 j., G. R., 40 j., J. du F., allen van beroep arbeider en wo nende te Biervliet, hadden zich te verant woorden terzake van diefstal van een hoe veelheid voederbieten ten nadeele van den landbouwer M. Leenhouts te Biervliet op 29 Mei 1.1. Eisch 3 maanden gevangenisstraf voor ieder. J. C. K., 21 jaar, leurder te Middelburg, thans in voorarrest was op 9 Juni 1.1. te Middelburg bij den schoenmaker P. W. Schonis gekomen, dezen vragende een paar schoenen voor zijn te Vlissingen woon^htigen broeder op licht te mogen ontvangen. S. die de zaak vertrouwde, gaf verdachte twee paar schoenen mede, doch laatstgenoemde, die ze inmiddels weer had verkocht, liet niets van zich hooren. Wegens oplichting vorderde de Officier van Justitie thans tegen den verdachte 3 maanden gevangenisstraf. P. C., 85 j., kolenhandelaar te Middel burg, had zich te verantwoorden wegens heling van voornoemde schoenen, doordat hij die schoenen van verdachte G. had gekocht te zamen voor f 2.50, zonder voor af te infoirmeeren op welke wijze G. aan die schoenen was gekomen en waarom hij ze voor een zoo lagen prijs verkocht. Eisch: drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. V. H. W. W., 60 jaar, reiziger te Mid delburg, thans in voorarrest, verdacht van oplichting ten nadeele van een Hypo theekbank, gepleegd te Terneuzen in 1934. Eisch: 3 maanden gev.straf, Uitspraak in alle zaken 27 Juli a.s. Hooger beroepen. Door H. N. S., 35 j., glazenwasscher te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens openbare dron kenschap is veroordeeld tot f 30 of 10 d. hecht. Idem door W. F., 61 j., Middelburg, te gen een vonnis van denzelfden rechter, waarbij hij wegens overtr. van de Manor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 50 of 25 d. h. met ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Idem door F. A., 20 j., koopman, Mid delburg, tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg, waarbij hij we gens overtr. van de Politieverordening te Biggekerke is veroordeeld tot f5 of 5 d. h. Idem door H. V., 39 j., rijwielhandelaar te Arnemuiden, tegen zijn veroordeeling door den Kantonrechter terzake van overtr. van de Motor- en Rijwielwet tot f 2 of 2 d. h. Idem door P. de K., 19 j., venter te Middelburg, tegen een veroordeeling van den Kantonrechter te Middelburg wegens overtr. van de Politieverordening te Kou- dekerke tot f 10 of 10 d. h. Door den Ambt. van het Openb. Mi nisterie bij het Kantongerecht is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter waarbij M. M. v. d. V., 35 j., huisvr. G. J. R., te Vlissingen is vrijgesproken van de tenlastelegging: het dragen van kleedingstukken, die uit drukking zijn van een Staatkundig stre ven (Nederlandsche Arbeiderssportbond). Door J. D., 29 j., koopman te Rotter dam is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens het uitoefenen van de geneeskunde is veroordeeld tot 2 maal f 100 boete of 2 maal 25 d. h. Door de Rechtbank te Middelburg zijn failliet verklaard: M. K. Koster, brandstoffenhandelaar te Waarde. Rechter-commissaris Mr. J. H. F. Bloemers, Rechter. Curator: Mr C. M. Kegge, adv. te Goes. M. L. Dekker, timmerman, wonende te 's Gravenpolder. Rechter-comm. Mr A. v. d. Hoop, Rechter. Curator: Mr. A. L. W. v. Heel( adv. te Goes. Faillissementen. Het fail lissement van L. FierotCraamer, werk man wonende te Breskens, curator mr G. Tichelman te Terneuzen, is geëindigd 1 door de verbindend geworden eenige uit- deelingslijst met een uitkeering aan de concurrente schuldeischers van 1.164 pet. Eveneens het faillissement van P. A. Davidse, banketbakker, wonende te Ter Neuzen, curator mr. G. Tichelman te Ter Neuzen, met een uitkeering aan de con currente schuldeischers van 15,4588 pet. 1 Ter burgerlijke zitting van de Rechtbank te Middelburg is dhr D. Hui- nink, burgemeester te Veere, beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Regeling voor peulvruchten. Naar het Handelsblad meldt, wordt de bekendmaking van de regeling voor peulvruchten a.s. Zaterdag verwacht. De handel ziet met groot verlangen daarnaar uit, want op het oogenblik is het onmo gelijk overeenkomsten op eenigszins ver wijderden termijn te sluiten. Wie nog voorraad houdt, wil dien niet afstaan voor hij de prijzen kent, die de Regee ring den verbouwer toezegt. Vooral de exporteurs ondervinden daardoor moeilijkheden. Onderwijl zij lij delijk moeten afwachten dat er straks weer aanbod komt en dat zij weer offertes kunnen doen, doet de buitenlandsche con current zaken. Hoe spoedig er aan dien toestand een eind komt hoe beter. Men hoort natuurlijk allerlei gissingen omtrent de prijzen die voor de verbou wers zullen worden vastgesteld. De ver tegenwoordigers van de belanghebbenden hebben indertijd laten weten, dat zij voor erwten en boonen voor menschelijk ge bruik een prijs van f 12 per 100 Kg. en voor paardeboonen van f9 per 100 Kg. noodig achtten. Het spreekt vanzelf, dat velen vol belangstelling afwachten of de normen ver van de genoemde prijzen ver wijderd zullen blijven. Ook de regeling voor den export, die weliswaar eerst van groote practische be- teekenis zal worden, als in 1935 uitzaai en oogst toenemen, is een punt dat velen bezig houdt. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 19 Juli: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richting, toenemende bewolking met kans op regen of onweer, later opklarend en veel koeler. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Donderdag 9 u. 37 min. Homoeopathlsch Geneesheer Haringvliet 26 Rotterdam li Vcrkooper kan eventueel pachter blijven. Brieven onder letter W. B. Bureau „De Zeeuw", Goes. van Vlissingen t/m. Roosendaal naar Zie aanplak- en Strooibiljetten. Mevrouw VAN VUGT, Badhuis straat 107 Vlissingen, vraagt tegen 1 Augustus (liefst boerenstand), voor dag en nacht. is Uw eenigste goede kans om binnen 5 minuten weder frisch en met genoegen Uw arbeid te verrichten, het gebruik van een Etui van 6 at. 28 cents; 5 cents per poeder. Laat U niets anders aanpraten, dit is niet Uw belang. Let op portret en driehoekzegel E.M.B. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Dr J. B. Meenk's Bloedzuiverings- en Ontlastingpillen 40 cents per doos. In „De Prins van Oranje", Nleuwstraat GOES. De strijd om het bestaan is tegenwoordig bitter ernstig. Van velen wordt het uiterste gevergd. Zenuwachtigheid; gejaagdheid; angst; slapeloosheid; gedurige vermoeidheid; gebrek aan eetlust; het zijn alles teekenen dat iemand niet ongedeerd uit dien strijd is gekomen. Versterk daarom intijds uw krachten! zal U de kracht, de levenslust en de energie teruggeven, die gij noodig hebt. Per flacon f2.—, 6 fl. f 11.—12 fl. f21.—. Omzet belasting inbegrepen, Twee lepels per dag is voldoende. Bij alle Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c-4 Den Haag. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. naar 't Meubelhuls van Lange Delft H 16-17, MIDDELBURG. Een groot aantal oom plate Ameublementen staan steeds ter bezichtiging gereed. Zeer lage prijzen. Gevraagd tegen 1 September een flinke eenvoudige Hulshoud ster, G. G., die de geheele huis houding kan waarnemen. Brieven met opgave van leeftijd, verlangd salaris en verdere inlichting onder letter K Adv.-Bureau LITTOOIJ 6 OLTHOFF. Middelburg. TE HUUR: Huis en Tuintje, Berglaats Biggekerke. weg naar Valkenisse B 107. Bevragen Notaris VAN DER HARST. Middelburg. De Notaris H. JONKERS te Goes zal op WOENSDAG 25 JULI 1934, n.m. 7 uur (N.T.) te Oudelande, in de herberg van Gez. Lous con tant publiek verkoopen: wassende op de hofstede de „Tien Gemeten" te Oudelande, op 16 dezer door hem publiek verkocht: a. van den heer W. C. BIERENS te Steenbergen: =fc 1.04.64 H.A. TARWE, op perc 10 0.94.83 H.A GERST, op perc. 11 0.49.70 H.A HAVER, op perc. 11 =fc 0.88.29 H.A TARWE, op perc. 11 1.62.00 HA AARDAPPELEN, op perc. 12 =fc 0.97.20 HA TARWE, op perc. 15; b. van Mej. Wed. E. THOMAES CLAEYS te VHeerenhoek: 0.89.85 HA SUIKERBIETEN, op perc. 3 0.58.86 HA TARWE, op perc. 4 0.91.56 HA MANGELS, op perc. 4 en 5 0.39.24 HA SUIKERBIETEN, op perc. 8. Aanvaarding terstond. Inlichtin gen te bekomen ten kantore van den Notaris. De geannonceerde ver- kooping bij inschrijving gaat niet door. P. DE WILDE zal verkoopen voor de Firma J. GERRITZEN, een xeer groote partij Dc verkoop heeft plaats: Woensdag 18, Donderdag 19, Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli van 10—8 uur. Betaaldag 1 November 1934. Contante koopera geen opgeld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 4