Gemengd Nieuws Crisis-Publicatiën WEEK-ABONNEMENTEN Telegrammen. Laatste Berichten. Financiëele Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. IR I KA'S XER IN gekomen zien, wat heeft (van er thans Ilioen per een lagen >lland ver- optimisme. 10 van nd dit in de tot 3 d. gedurende inet 30 Juli, an versche aardbeien terug van .000 K.G. 5 onze ex- 91.000 K.G., i vruchten jaar ruim vaarde van :he belang- 5t werk om snpulp ver zij er nog nu de on- delsverdrag ter moeten van aard- iurende de 's is terug- ,.G. in 1933 clen natuur- groote ver- n aardbeien den zij een ctie tot ver- invoerrecht. ier dit jaar aan, wordt olg zou zijn an de zijde 1 De Engel- ïter, dat de srden export ;en actie tot Engelsche tenpulp als orteerden al op de drei- /oerrecht. snpulp heeft 1 ij k plaats alles is zoo- iri geïmpor- i zouden wij geïmporteerd loed niet op 1 gaat zelfs van Land- voerrecht op n te verhoo- ;he ton of 8 it een derge- mende met vaarde, onze ■adicaal zou nder de aan- acht en ver- idelaars erin markt voor n, dan zullen ran ons hart personeel is ïeer te bezei- le in de kel ther, die voor net hen mee- ras alles rus- aspeuren. En wilden allen boven, doch wat te wach- ekerheid vast is. Plotseling nee: Juister Sn inderdaad lonk er in de aangroeide iuid geklaag." sn of andere bekennen. En et had te va- ras geen aasje et allesl" ■dt vervolgd.) Ontploffing. De bewoners van de grensstreek in de z.g. Aoht Zaligheden bij Eindhoven, zijn gisteren opgeschrikt door een geweldige ontploffing. Het bleek, dat een depot van ontplofbare stoffen van de dyn&mietfabriek Arendonck in België, een eind van de fabriek in de heuvels ge legen, door onopgehelderde oorzaak in de lucht is gevlogen. De arbeider Kauwenberg uit Arendonck die in de nabijheid werkte, werd door de weggeslingerde stukken puin getroffen en op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. De doodende straal nog niet ontdekt. Het bericht, dat een „doodende straal" zou zijn gevonden, wordt, naar de „Matin" meldt, door pro fessor Darsonval tegengesproken. Professor Darsonval verklaart, dat de geleerden wel is waar weten, dat een der gelijke straal bestaat, doch hij is nog niet ontdekt. De geleerden zijn op den goeden weg, doch het is voorbarig om te bewe ren, dat de straal reeds bekend zou zijn. Dersonval verklaart verder, dat de straal nooit een aanvalswapen zal kunnen zijn, aangezien groote electrische centra les noodig zijn om hem op te wekken; wèl zal het mogelijk zijn hiermede het land tegen eiken aanval te verdedigen. Het moet zelfs mogelijk zijn 10.000 vliegtuigen tegelijk ermee omlaag te halen. Brandstichters in het groot. Voor de rechtbank te Innsbruck is het proces begonnen tegen de drie brandstichters Van Hopfgarten, die in den tijd van Maart 1929 tot Mei 1932 niet minder dan 38 branden hebben gesticht. Zij hebben vele boerderijen, de kerk, een houtzaagfabriek en de bioscoop van Hopfgarten in vlammen doen opgaan. De drie misdadigers, die tusschen 24 en 26 jaar oud zijn, worden verder beschul digd van verscheidene moorden en roof moorden. Slechts één der drie heeft nog niet bekend. Overtreding Crisis-zui- v e 1 w e t. Bij een zuivelbereider te Vrees wijk is een inval gedaan waarbij' een hoe veelheid boter in beslag is genomen, wel ke aldaar in strijd met de Crisis-zuivelwet werd aangetroffen. De zuivelwerktuigen werden verzegeld. Tegen den zuivelberei der is proecs-verbaal opgemaakt. De verzakte spoordijk. Gistermiddag is men met het herstellen van den spoordijk tusschen Leeuwarden en Wirdum, waarvan het talud Zondag middag over 20 Meter was gezakt, gereed gekomen. De trein, welke van Leeuwarden om 15 u. 17 vertrekt, reed wederom over de rechte lijn, welke sedert Zondagmid dag voor het treinverkeer gesloten is ge weest. In de Lek verdronken. De 19-jarige electricien P. Hey te Culem- borg, is bij; het zwemmen in de rivier de Lek verdronken. Het slachtoffer was van een krib afgesprongen, doch kwam niet meer boven. Een tweetal personen dat ge tuige was van het ongeval, heeft nog ge tracht den ongelukkige te redden, doch hun pogingen waren vergeefsch. Tot dus ver heeft men het lijk nog niet opgehaald. Het dorp der langle vend e n. Het dorp Villa Ruiva staat be kend als „het dorp der langlevenden". In het afgeloopen jaar zijn daar slechts drie personen overleden, die bovendien allen de 100 jaar waren gepasseerd. De oudste was 115 jaar toen hij stierf en de beide anderen 104 en 101 jaar. De ongeregeldheden te Amsterdam. De politie van het Bu reau Raampoort heeft gisteravond den 20-jarigen schildersknecht F. gearres teerd, die verdacht wordt een levendig aandeel te hebben gehad in de ongere geldheden, de vorige week te Amsterdam. Hij zal ter beschikking van dé justitie worden gesteld. Ernstigauto-ongeval. Gister middag is aan het Hoendiep te Hoogkerk een vrachtauto tegen een boom gebotst, doordat het stuur bleef vastzitten bij het nemen van een bocht De chaffeur, de 27-jarige D. K, te Sevenhuizen, kreeg een dijbeenbreuk en verschillende verwondin gen. Zijn mede-passagier, de 44-jarige K. S. werd zeer ernstig gewond. Hij verkeert in levensgevaar. De auto is totaal ver nield. Waterslang in de Maas. Uit het water van de Maas, nabij Andenne, is door een visscher een levende water slang opgehaald, die meer dan 1 M. lang was. De visscher dacht eerst met een reuzenpaling te doen te hebben. Toen hij echter zag, dat het een slang was, BEKENDMAKING AAN GERST TELERS. Voor het vervoer van ongedorschte gerst van het land naar een zetplaats, welke niet op het bedrijf gelegen is, dient bij de Districts-Secretarissen der L.C.O. voor Zeeland een (kostelooze) machtiging hier voor te worden aangevraagd. Voor het vervoer naar eigen schuren of opslagplaatsen, welke op het bedrijf gelegen zijn, is geen machtiging vereischt Indien men voornemens is gerst te dor- schen moet men van dit voornemen min stens 3 dagen voor het dorschen aangifte doen aan de Districtskantoren door mid del van de daarvoor bestemde aangifte- kaarten, die den telers zullen worden toegezonden. schrok hij zoo geweldig, dat hij bijna in óe rivier terecht kwam en het dier liet ontsnappen. Vóór den oorlog werd, na genoeg op dezelfde plaats, een waterslang van 70 C.M. gedood. DeCanadeescheSimson. Vic tor Dalamerre, de 44-jarige Simson van het district Lac Bouchette, heeft zijn vier de lustrum als gewichtsheffer gevierd, door 26 mannen in eens op te tillen. Deze mannen stonden op een platform, dat door den sterken man verscheidene voeten werd opgeheven. Na dezen toer rustte de Simson een half uur om daarna een auto tegen een ladder op te dragen. Kopergroen in consumptie- ij s. In de havenstad Boergas aan de Zwarte Zee is een bijeenkomst in het offi cierscasino verstoord, doordat na het ge bruik van ijs, 75 personen onwel werden. De toestand van zes personen is zorgwek kend. Tot de ernstige zieken behoort de garnizoenscommandant en diens beide kinderen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat hier sprake is van een kopervergiftiging. Het ijs was in een koperen pot bewaaxd en door kopergroen vergiftigd. De pachter van het casino is gearresteerd. Driejarig ventje doodge reden. Op den Floraweg te Amsterdam is gisteravond een 3-jarig jongetje door een gemeentebus overreden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Een dag steun ingehou den. Van hen, die te Rotterdam door deelneming aan de staking van de haven arbeiders het stempel voor Maandag van de vorige week missen, heeft Maatsch. Hulpbetoon de uitkeering voor dien dag van den steun ingehouden. Met betrek king tot den Dinsdag zouden B. en W. nog een nadere beslissing nemen. Voortvluchtige pen ningmeester gepakt. De pen ningmeester van den R.K. Metaalbewer kersband, J. van B. te Eindhoven, die de zer dagen op de vlucht is gegaan, na vier duizend gulden aan bondsgelden te heb ben verduisterd, is door de Brusselsche politie gearresteerd. Reeds onmiddellijk na zijn verdwijning vermoedde men, dat hij naar België was uitgeweken, en men had daar te lande dan ook zijn signalement verspreid. De Nederlandsche regeering zal te Brussel de uitlevering van Van B. ver zoeken. Hetconflictindemijnen. Wij hebben reeds gemeld, hoe het stand punt van eenige organisaties is tegenover het voorstel der mijndirecties om de loo- nen met 3 procent te verlagen. Samenvattend is de toestand thans als volgt: De R.K. Mijnwerkersbond aanvaardt het voorstel. Het hoofdbestuur van den Protes- tantsch-christelijken mijnwerkersbond zal op de vergadering aanneming van het voorstel verdedigen. De Nederlandsche mijnwerkersbond ver werpt de voorstellen. Het Hoofdbestuur der centrale van werknemers in het mijnbedrijf acht de voorstellen onaanvaardbaar. De regeering overweegt maatregelen tot steun. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. EERSTE KAMER. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering der Eerste Kamer was aan de orde het wetsontwerp houdende na dere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde. De heer Droogleever Fortuyn ziet het belang van dit wetsontwerp in zijn preventieve kracht. Hij gelooft, dat het behoorlijke critiek niet zal belemme ren. De bezwaren tegen de preventieve hechtenis deelde Spr. niet; evenmin als die tegen den nieuwen vorm der klacht procedure. De heer Me n d e 1 s acht het te hulp roepen van de strafwet niet het geschikte middel om de maatschappelijke orde te saneeren. Strafrecht moet blijven uitzonderings- recht. Dit wetsontwerp werkt heel veel op losse schroeven. Het begrip bevolkingsgroepen vindt Spr gewrongen. Bovendien zijn allerlei ont duikingen der wet denkbaar. Den nieu wen vorm der klachtprocedure keurt Spr. af. Burgemeester van Apeldoorn. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond de be noeming bevatten van Jhr Dr G. G. G. Quarles van Ufford, griffier der Staten van Utrecht, tot burgemeester van de meente Apeldoorn met ingang van 1 Sep tember a.s. De heer Quarlee van Ufford behoort tot de C.-H. partij. Centralisatie crisisdiensten. DEN HAAG. Bij de behandeling van het ontwerp van wet tot wijziging van de Landbouw crieiswet 1993 heeft de Minis ter van Economische Zaken in de Tweede Kamer enkele mededeelingen gedaan be treffende de oentraliestie van de verschil lende crisisdiensten, welke naar wij ver nemen zoo mogelijk omtrent 1 Augustus o.a. tot stand zal komen. Gelijk bekend zal onder den Minister de leiding van bet geheele crisis-apparaat berusten in handen van een college van Regeerings-commissarissen, bestaande uit vijf personen. Onder leiding van den Re- geeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij, zullen staan de volgen de vijf centrales: de Akkerbouw-centrale, de Nederlandsche Meelcentrale, de V. I. T. A., de Aardappelmeelcentrale en de Veehouderijcentrale. Onder leiding van den Regeeringecoxn- missaris voor de Melkveehouderij zal staan de Nederlandsche Zuivelcentrale. Onder leiding van den Regeeringscom- missaris voor den Tuinbouw en de Fruit teelt zullen staan de Groenten- en Fruit- centrale en de Nederlandsche Sierteelt centrale. Rechtstreeks onder leiding van den Secretaris-Generaal zullen staan de Visscherij-centrale. de Ned. Turfcentraie en de Nederlandsche Pluimveecentrale. Minister Deckers. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal de Minister van Defensie vergezeld van zijn adjudant luit. ter zee le kl. J. E. A. Uitermeer, den tocht met 3 watervliegtui gen der marine van Den Helder naar Ko penhagen op 23 Juli meemaken. In Ko penhagen zal de Minister embarkeeren aan boord van H. M. Hertog Hendrik, behoorende tot het oefeningsescader dat op het oogenblik een reis in de Oostzee maakt. Aan boord van dit schip zal de Minister met het escader 28 Juli uit Ko penhagen naar Nederland vertrekken. De aankomst in Den Helder is bepaald op 1 Augustus. Groote spoorwegwerken te Utrecht. DEN HAAG. Verschenen is het verslag van de commissie voor de verbetering van den spoorwegtoestand te Utrecht. Voorge steld wordt een station met 5 perrons met verlenging van de aanwezige tunnel naar de perrons en het maken van een nieuwen tweeden tunnel met een afzonderlijken in- en uitgang aan de Moreelsche laan en op hooging der spoorwegen. Voorts wordt voorgesteld de beweegbare spoorwegbrug gen over de Vaartsche Rijn en de Vecht door vaste overbruggingen te vervangen, met een doorvaarthoogte van 4.72 M. en een doorvaartwijdte van 9 M., terwijl met het oog op de afwatering in de Vecht- brug een tweede opening van 6 M. is ont worpen. Tenslotte is een wijziging opge nomen van de plaatsen waar ten behoe ve van het wegverkeer onderdoorgangen zullen zijn, terwijl de opruiming van ge bouwen en vernieuwing vein het stations- Spoorplein zal worden verkregen. De kos ten worden begroot op ruim 14,5 millioen gulden, waarvan 12 millioen voor werken aan den spoorweg en 2,5 millioen voor werken aan aansluitende wegen en stra ten. De duur van het werk wordt op 0 jaar gesteld. De commissie dringt uit een oogpunt van werkverschaffing op een spoedige uitvoering aan. Doodelljk ongeval. EINDHOVEN. In den afgeloopen nacht keerde een aantal jonge menschen per auto van een feestje huiswaarts. De 23- jarige van Lierde, student in de medicij nen, had zijn hoofd buiten bet portier ge stoken; bij bet nemen van een bocht reed de auto tegen een lantaarnpaal met het gevolg, dat v. L. met zijn hoofd tegen de paal sloeg en zijn halswervel brak. Hij overleed spoedig daarop. Auto In brand. NUNSPEET. Hedenochtend is naJbij Nunspeet een groote vrachtauto, afkomstig uit Amsterdam, in brand gevlogen. In dezen wagen werden vervoerd 6 Husqvar- na-renmotoren, afkomstig van de interna tionale motorrennen in België, w.o. die van den de vorige week zoo noodlottig om het leven gekomen Nederlandschen motor renner v. d. Pluym. In den wagen bevon den zich ook eenige zuurstofapparaten, welke ontploften. Tengevolge van deze ex plosie sprongen tot op ongeveer 200 M. afstand de ruiten van de in de omgeving gelegen boerderijen. De auto brandde ge heel uit en de zes motoren, elk vertegen woordigend een waarde van ongeveer 4000 gld. werden vernield. Het voertuig was op weg naar Zweden. Op den weg moest de politie maatregelen nemen om het verkeer te beveiligen. Ook eenige hooibergen in de onmiddellijke nabijheid moesten tegen brandgevaar worden beschermd. Drie per. sonen, die zich op den wagen bevonden, konden deze verlaten zonder letsel op te loopen. AMSTERDAM. De Vacantie-Kamer der Arrondissements-rechtbank alhier heeft vanmiddag uitgesproken het faillissement van de drukkerij N. V. „Atalanta", uit geefster van het dagblad „De Tribune". 's-HERTOGENBOSCH. Hedenmorgen te omstreeks 4 uur werd brand ontdekt in een der blokken van 112 in aanbouw zijn de arbeiderswoningen, die voor rekening der gemeente in de vogelwijk alhier wor den opgetrokken. Dé huizen waren reeds bijna gereed. De brandweer slaagde er in twee huizen, waarin de brand woedde in zooverre te behouden, dat slechts de bovenverdiepin gen uitbrandden. Een huis, waarin 160 deuren voor den bouw van het complex waren opgeslagen, brandde geheel uit. Brandstichting is de oorzaak. DINTER. Hedennacht toen de gebroe ders van Erp van de kermis huiswaarts gingen kregen zij ruzie met drie jonge mannen uit Nistslrode. Er ontstond een vechtpartij waarbij een van de gebroeders van Erp zoo ernstig werd gewond, dat hij bijna onmiddellijk overleed. De daders werden gearresteerd en hebben bekend den doodslag te hebben gepleegd. Aardbeving geregistreerd. DE BILT. Hedennacht om 1 uur 48 min. 48 sec. tijd van Greenwich werd aan het Kou. Ned. Meteorologisch instituut te De Bilt eeu sterke aardbeving opgeteekend, afstand 9300 K.M. Oorsprong nabij midden Amerika. HEERLEN. Dinsdag werd even buiten het dorp Nijswillen een vrouw bloedend langs den weg gevonden. Haar waren ver schillende messteken toegebracht. In zorgwekkenden toestand werd zij naar bet ziekenhuis te Heerlen overgebracht. De vrouw bad een woordenwisseling met baar man gehad van wien zij reeds eenigen tijd gescheiden leeft. Bij dit on derhoud heeft hij haar de messteken toe gebracht. EINDHOVEN. Bij de ontploffing in de dynamiet-fahriek te Arendonk in België is ook het tweede slachtoffer de 67-jarige F. Gevers uit Arendonk, die werkzaam was aan de glycerinefabriek aan de beko men verwondingen overleden. Groots hitte In Engeland. LONDEN. Geheel Engeland zucht thans wederom onder een drukkende hitte. Tot hedenmiddag 12 uur was de temperatuur reeds 3 gr. hooger gestegen dan gisteren op hetzelfde uur, toen daar te lande 83 gr. werd waargenomen. In verscheidene dee- len van het land heeft het geonweerd, terwijl boven de kusten van Lancashire, een bijzonder sterke stormwind gister avond heeft gewoed. MONTREAL. Zes personen, waaronder een vrouw, zijn op slag gedood en elf ge wond, toen 'n één-mans-tramwagen in botr sing kwam met een vrachtwagen. BRESLAU. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in een bootenhuis. Daar er groot gevaar bestond voor de om geving werd bijna al het beschikbare ma teriaal gerequireerd. Het bootenhuis brandde geheel uit, ongeveer 100 kano's en motorbooten gingen verloren. BLACKPOOL. Boven de Engelsche bad plaats Blackpool heeft een zeer hevig on weer gewoed, waarbij de bliksem in het Lunapark is geslagen, een groot deel daar van is door het vuur vernield. Slechts aan den hevigen regenval is het te danken, dat niet het geheele complex een prooi der vlammen is geworden. In de stad moest het verkeer wegens overstrooming der straten worden stopgezet. De lager gelegen gedeelten der stad staan onder water. De staking te San Francisco. SAN FRANCISCO. Ondanks het feit, dat het stakingscomité eenige concessie gedaan heeft met betrekking tot het rijden van de tram en het openen van restau rants was de toestand gistermiddag laat nog zeer gespannen. De levensmiddelen voorziening is nog niet in orde. De stakers hebben teneinde de sympathieven van het publiek niet te verliezen het parool uit gegeven levensmiddelentransporten door te laten. Toch blijven de totale aanvoeren betrekkelijk gering. Den tweeden dag van de algemeene staking zijn verschillende vensterruiten ingeslagen. De stakers blijven posten en maken het vrijwel onmogelijk voor werk willigen om aan den arbeid te gaan. Langs de havens zijn thans 4600 man gardisten achter barricades opgesteld. Ook de wijk van den groothandel staat onder strenge bewaking van troepen, die met machinegeweren, bajonetten en revolvers gewapend zijn en aldus de verzending van graanvoorraden beschermen. Ook in Mi- niapolis is de toestand gespannen. 7000 chauffeurs van vrachtwagens hebben het werk neergelegd. SAN FRANCISCO. Nader wordt gemeld: Het stakingscomité stemt er mede in, dat het conflict door arbitrage wordt opgelost. Dit besluit wordt algemeen beschouwd als een bewijs, dat de meer bezonnen ele menten de overhand gekregen hebben. Deze ommekeer is hoofdzakelijk ontstaan door het feit, dat gister een reeks com munistische propagandacentra zijn uiteen gedreven. Gisteravond waren reeds 300 communisten door de politie gearresteerd. Eenige communisten zijn door het publiek ernstig mishandeld. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Stuk koord, Adriaanse, Penningh.singel L 40; Sigarettenkoker, J. Lievense, Bellink- str. G 198; Port. met in., v. d. Weel, Gan- zegang O 20; Zwemkaart, v. Schelven, Veerschesingel S 24; Port. met rozen krans en Postduif, F. Früberg, Lange Viele K 206; Port. met inh., Joziasse, Noordweg S 207; Port. met inh., Vermeu len, Bellinkstr. G 170; Portemonnaie, r. Boven, Arn pad F 146; Boodschaptasch, Den Engelsman, Segeersingel V 71; Bad- schoentje, J. Grool, Hoogstraat 1128; Be- lastingmerk, A. Heijstek, Bureau van Pol.; Zweep, F. Moerdijk, Leliestraat S 150; 3 paar kousen, Daane, Jodengang, R 286; Bankbiljet, de Munck, Emmastraat W 110; Badschoen M. v. d. Berge, L. Gist- straat F 179; Heerenport., Moens, Zand- srt. I 128; Zwemgordel, G. M. de Leeuw, Dwarsstr. O 205; Kinderjasje, de Vos, Brakstraat 0 254; Port. met inh., Mulder, Jodengang R 227; Schooltasch, Sohier, Zuidsingel E 42; Statief fototoestel, J. M. Ooms, EG. Vlaanderen M 195; Broche, J. Wevers, Penningh.singel L 37; Autoband, Labruijère, Stadsschuur S 54; .Pak inh. boeken, J, de Bruijne, Oude Vliae. weg V 19; Geldstukje, F. Hendriks», K. Gist- straat A 130; Vulpen, Dronkers, Noord- weg S 225; Trekhondentuig, Gem.veld- wachter, St. Laurens; Sjaal, A. Seibeler, Oude Kerkstr. B 81; Vulpen D. Bleuze, Bree E 145; 2 Port., Padvindersriem, Stropdas, p. Kousen Gem. Zwemschool; Zaklantaarn, La Lau, Veerschesingel S 71; Koperen Gewicht, Melse, Rouaansche Kaai G 59; Zilver Kettingtje, A. Pagter, Molenwater M 253; Regenjas, M. Lam- bermond, Dam Z.Z., G 29; p. Kinder schoentjes, Eiff, Rozenstraat W 224; Speldje, Hubrechtse, Schuitvlotstr. N 165; Polshorloge (Dames), Gillissen. Latijn- scheschoolstr. 24; Tortelduif, Pluimers, St. Janstraat 51; Zwembroek en Bad handdoek, J. de Lange, Pijpstraat N 214. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 38 38 Philips Gloeilampen G.B. 211 211 Unilever 68 68 Anaconda Copper 8*/e 8% Bethlehem Steel 19 19 U.S. Steel Corp. 23 X 237/s Koninkl. Petroleum 152 152% Shell Union B 47/a Amsterdam Rubber 103% 102% Ned. Scheepvaart Unie 33 33 Deli Maatschappij 135 135% Hand els verg. Amsterdam 168 169 4 pet. Indië 1934 1007/e 100% 4% pet. Ned.-Indië 1926 100»/» 100»/» 4 pet. Nederland 1934 101% 1017/i. A. K. U. 35 347/a De berichten omtrent het einde der sta king te San Francisco gaven hier voor de geheele markt, doch inzonderheid voor Amerikaansche waarden een vriendelijker stemming. Voor incourante rubberaan- deelen bleef goede vraag bestaan en de meeste soorten vooral de zoogen. Burgen maatschappijen waren weder een 5-tal procenten hooger. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Juli, 2.30 u. Londen 7.43—7.44%. Berlijn 56.61—56.64. Parijs 9.73%—9.74%. Brussel 34.4634.49. New-York 1.47-4.48%. MIDDELBURG. Huw.-aangifte: H. v. d. Broeke, 29 j. en E. J. Antheunisse, 27 j. Bevallen: J. E. VosVolkers, z.; G. BassieHarpe, z.; S. G. RothuizenDek ker, d.; J. de VisserMinderhoud, d. Overleden: P. de Korte, 71 j., geh. met G. Bodbijl. MIDDELBURG. Aardappelveiling van 17 Juli 3 u. n.m. Mitlothiams aardappe len 56, poters 3, drielingen 2,5—3,5, bonken 6 ct. p. k.g. Groene Mitlothiams 5,5, poters 2,5; blauwe eigenb. 4,55,5, poters 2-3, drie lingen 2,5, witte eigenheimers 55,5, po ters 2,5, drielingen 3, paarspitten 4.5, po ters 2 ct. alles per k.g. Deze prijzen zijn zonder heffing. MIDDELBURG, 18 Juli. Ochtendveiling: Roode bessen 4—11, Witte bessen 59, Zwarte bessen 45, Witte kruisbessen 2 6, Roode kruisbessen 37, Madeleinen 2—13, Yellow Transparant 10, Frambozen 20—25, Morellen 12—20, Aardbeien 12—20, Westfries 315, Oranje-pruimen 22, Fran- kenthaler 61 ct, alles per K.G. Suikerme- loenen 15—25, Netmeloenen 18—28, Per ziken 2—3 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 17 Juli 1934. Aardappelen 44.09, Zware Bessen 8.20, Roode Bessen 2.804.20, idem af wijkende 2.80 per 100 Kg. Kleine veiling. Klerken 1929, Zwarte Vleeschkersen 1525, Eierkrieken 171 19, Zwarte Blance 16, Roode Blance 13, Zure Morellen 611, Zuurtjes 11, uit schot Kersen 46; Peren: Oomskinderen 17, Janbaas 46, West fries 7'13. Kei zerinnen 4; Appels: Yellow Transparante 1225, id. He soort 6—12, afval Appels 24; Pruimen: Vroege Oranje Pruimen 410, Okkelanen 7, afval en uitschot Pruimen 26; Blauwe Druiven 4652, Kruisbessen 2—3.90, Zwarte Bessen 11, Roode Bessen 313, Witte Bessen 79, Aardbeien 5—13, Frambozen 1329, To maten 56, Aardappelen 45, id. Poters 22.80, alles per 100 Kg.; Meloenen IS—" 23, Perziken 1.30—6, Kipeieren 2, alles per 100 stuks; Gladiolus 3—6 per 100 bos; Bolbegonia's 4 per 100 pot. KAPELLE, 17 Juli 1934. Aardappelveiling 10 u. vm.: Blauwe Eigenheimers 4, Gele Eigenheimers 4. Veiling van 1 uur nm.: Morellen 19— 21, Klerken 1826, Abesse de Moulon 18, Markiezen 2022. Vleeschkersen 1719, Eierkrieken 16—19, Dubb. Eierkrieken 1719, Ronde Krieken 1618, Zuurtjes 1315, Zure Morellen 1415, Zwarte Blanche 1619, Oranjepruimen 615, Aardbeien 914, Madeleinen 816, Val Madeleinen 23, Frambozen 1638, Roode Bessen 47. Witte Bessen 46, Zwarte Bessen 6—11 per Kg.; Aardappe len 2.604.30 per 100 Kg.; Kruisbessen 26, Dubb. Princ. z. dr. 8—10, Groene Boonan 8—5 per Kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3