Violet Vaughan HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Staten-Generaal. Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs. FEUILLETON. door E. J. WORBOISE. 109) —o— Een wijziging die nauw verband houdt met het tarief is die van een huurtoeslag. Ce minister heeft hiervoor vastgesteld, dat geen enkele gemeente meer dan 100 pet. mocht vergoeden en dat men niet verder mocht gaan, dan het reeds in ver schillende gemeenten bestaande voor schrift dat twee derde als toeslag mocht worden verstrekt. Vervolgens is voor alle gemeenten een bedrag vastgesteld boven hetwelk geen en kele uitkeering mag gaan. Een dergelijk maximum bestond reeds in de regeling voor de vier groote gemeenten, doch be houdens een enkele uitzondering gold in de andere gemeenten een zoodanige be paling niet. Wat de wijziging betreft, welke plaats heeft gehad in de bepaling voor de bere kening van den maximumsteun, deelde spr. mede, dat die trots alle bezuinigings maatregelen tot gevolg heeft, dat voor een aantal geen verlaging, voor anderen zelfs verhooging van steun plaats vindt. De hoogte van de uitkeering is in vele gevallen afhankelijk van de hoogte van het loon. Het is dringend noodzakelijk, dat tusschen den steun en het loon een be hoorlijke marge bestaat. Het maximum loopt thans zelfs tot 90 pet. Deze rege ling is in de eerste plaats bedoeld om de groote gezinnen die daaraan behoefte hadden zooveel mogelijk tegemoet te ko men. Wanneer men het geheele samenstel van de genomen maatregelen beziet, dan blijkt dat het streven van den minister van Sociale Zaken er op gericht is ge weest de noodzakelijke bezuiniging in de eerste plaats te verkrijgen uit de uitkee- ringen, die in verhouding tot die van an deren het hoogst waren en voorts door vermindering van den steun van hen, die nog inkomsten uit anderen hoofde had den. Van hen, die het 't slechtst hadden is niets afgetrokken; in verschillende ge vallen heeft zelfs verhooging plaats ge vonden. Spr. lichtte dit met enkele voorbeelden toe. Spr. hoopte, met een en ander te heb ben aangetoond, dat men niet af moet gaan op de mededeeling, dat A of B zoo veel gulden minder steun heeft gekregen, doch dat men voor een juiste beoordeeling over alle gegevens moet kunnen beschik ken. In elk geval zegt de mededeeling dat een gezin een verlaging van 10 gulden heeft gehad niets, zoolang men niet tevens daarbijl vermeldt hoeveel de inkomsten in dat gezin zijta. Hiermede is de betee- kenis van alle tot dusver gepubliceerde voorbeelden waarin men vermelding van deze gegevens had nagelaten, geken schetst. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteravond in snel tempo een aantal wetsontwerpen af gedaan, o.&. dat tot goedkeuring van het tusschen Nederland en België gesloten vestigings- en arbeidsverdrag, het ont werp van minister Oud, dat beoogt inten sievere bestrijding van de smokkelarij mogelijk te maken, en een aantal contin- genteeringsontwerpen, betreffende tapij ten, tapijtgoed, manufacturen, boven- en onderkleeding, meubels, huishoudelijk glaswerk, petten, rijwielbanden etc. Middelburg. Stadhuisbelich ting. De stadhuisbelichting zal heden avond niet van 10 tot 11, doch van kwart over tien tot kwart over elf ontstoken zijn. De winkels mogen vanaf heden tot en met 12 September des Woensdags tot 10 uur geopend zijn. Vrijdagavond te 8 uur geeft het Mid- delburgsch Muziekkorps weder een uit voering op het Molenwater. Goes. De Goesche Wijkverpleging ont ving in het tweede kwartaal totaal aan giften f 94.25. Schore. Het dagelijksch bestuur dezer gemeente heeft in een aan de landbouwers ter plaatse gezonden schrijven een beroep op deze werkgevers gedaan voor het ver- leenen van medewerking bij de bestrijding van de werkloosheid onder de landarbei ders. Het gemeentebestuur vraagt om bij het bewerken en binnenhalen van den „Dat is het. O, Violet, je weet niet, wat een ellende wij gehad hebben, doordat we met William altijd zoo geheimzinnig wa ren. Jaren lang hebben we gehoopt, dat alles wel in orde zou komen en hebben we allerlei krijgslisten aangewend. Ik be grijp nu niet meer, hoe we het hebben kunnen volhouden. Mama stond soms ge woon doodsangsten uit, als ze meende dat papa alles ontdekt had! En die arme Daisy. Hoe vaak is ze er maar nauwe lijks zonder kleerscheuren afgekomen! Eens liepen William en zij op een donke ren avond in het wilgenlaantje, toen papa dien kant uitkwam, een sigaar rookend. Ze vluchtten over de brug de wei in en papa riep en beval hen stil te staan en wilde zelfs jacht op hen maken, toen het hem inviel, dat 't wel iemand van het per soneel met haar aanstaande zou geweest sijn. In dien tijd had het tweede meisje vsrksering met dan jongen van den sla- te velde steenden oogst zoo min mogelijk gebruik te maken van machines, waarvan het gevolg zal zijn, dat meerdere arbei ders bij de oogstwerkzaamheden te werk gesteld kunnen worden. Eellewoutsdljk. Vrijdag 13 Juli maak ten de kinderen van de hoogste klassen der O.L. school een reisje naar Antwer pen. O.a. werden beide tunnels bezocht. Het nieuwbenoemde raadslid, de heer G. Jeremiasse heeft zijn benoeming aangenomen. Krulningen. Vervolg raadsver- s 1 a g. In verband met de verbetering van den Zanddijk merkte de voorzitter op, dat vóór deze plannen worden uitgevoerd, toch nog veel aan den Zanddijk gedaan zal moeten worden. B. en W. oordeelen dat door teeren de toestand te verbeteren zou zijn; dit laatste zou ongeveer f 700 kosten. Spr. vraagt het gevoelen van den Raad. Dhr v. Hootegem meent, dat de kosten te hoog zijn; als de nieuwe verbetering spoedig komt, is het niet noodig. De voorz. zegt, dat juist dat spoedig nog geen zekerheid is en als het lang duurt moet er iets gebeuren. Dhr Groof meent, dat we er niets aan moeten doen; de Provincie is verantwoor delijk voor den slechten toestand. Dhr Minnaar geeft in overweging dat B. en W. Ged. Staten op den slechten toe stand zullen wijzen en het treffen van een voorloopige regeling tot stand zullen zien te brengen. Dhr v. Hootegem wijst op den weg van den molen naar den nieuwen Rijksweg, die in onderhoud bij den Polder zooveel kost; hij vraagt of B. en W. genegen zijn hierin bij te dragen. De voorz. zegt toe hierover van gedach ten te wisselen met het polderbestuur. Aan de orde is dan de benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur. De voordracht van het Burg. Armbestuur be staande uit: 1. H. v. d. Vliet en 2. P. J. Noels, is in een vorige vergadering te ruggestuurd, met het verzoek deze te wijzigen door rekening te houden met ver schillende gezindten. De voorz. zegt, dat het Burg. Armbestuur geen reden vond om de voordracht te wijzigen. Dhr v. Hootegem zegt, dat in het be stuur reeds rekening is gehouden met de bezwaren doordat een zittend lid deel uit maakt van een diaconie. De voorz. zegt, dat het gewenscht is, dat iemand van Hansweert wordt be noemd, en dat het bestuur er po litiek en kerk liefst buiten houdt. Dhr de Witte zegt, dat de S. D. A. P. er buiten gehouden wordt om zelf do baas in huis te zijn. Dhr Minnaar zegt, dat allen Ned. Herv. zijn en wil ook 'anderen daarin zitting doen nemen. Hij noemt personen als M. v. Alten en T. de Borst. Dhr v. Hootegem zal uit de voordracht stemmen doch noemt L. de Pauw en J. J. Simons. Gekozen wordt bij derde stemming H. v. d. Vliet met 6 st. en 5 st. op M. v. Alten. Bij de rondvraag informeert dhr Bur kunk naar de vorderingen omtrent de Hoofdstraat te Hansweert. De voorz. zegt dat de besprekingen nog voortduren. Ook informeert dhr Burkunk waar de electrische kabels te Hansweert komen, wat wordt beantwoord. Verder vraagt dhr Burkunk, welke maatregelen B. en W. denken te nemen tegen de sterke daling van het gasver bruik. De voorz. zegt, dat het in de bedoe ling ligt de secretarie en burgemeesters kamer met gas te verwarmen. Door de gasfabriek is tijdens de landbouwtentoon stelling ook flink reclame gemaakt, terwijl het idee van den gasdirecteur is, dat de beste propaganda is: goede bediening. Dhr Groof meent, dat bij feesten de ne ringdoenden vóór moeten gaan uit de bur gerij. De voorz. zegt dat bij de laatste fees ten wel degelijk is rekening gehouden met de burgers en dat dit zelfs met hen is be sproken. Dhr de Bat wijst den voorz. er op, dat bij het geven van subsidie aan de Z.L.M.- commissie door hem de toezegging is ge- ger en daardoor werd zijn achterdocht tot zwijgen gebracht. En nu weet papa, dat William weer in het land is en geen van de verschrikkelijke dingen, die we ons al lemaal hadden voorgesteld, is gebeurd. Ik geloof, dat de voortdurende spanning me lichamelijk kwaad deed; ik voel me zooveel beter, sinds alles aan den dag is gekomen en mijn geest rust heeft. Tus schen twee haakjes, Violet, is er nog iets bekend geworden van dien akeligen Ford?" „Niets betrouwbaars, geloof ik. Wil liam heeft vernomen, dat hij zich ergens in Normandië verscholen houdt en het heel arm heeft. Hij zou hem willen hel pen, als hij kon. Ford schijnt schandelijk met de boeken geknoeid te hebben, al minstens een jaar of vijf. Het is alles zoo verward en in elkaar grijpend, dat ik het niet kan uitleggen. De heeren Metcalfe schijnen te gemakkelijk te zijn geweest, t e goed van vertrouwen, ze hebben van alles maar aan hem overgelaten. Nu al les eens zorgvuldig nagegaan wordt, ko men er verbazende tekorten aan het licht. Het schijnt, dat Ford begonnen is te speculeeren met zijn spaarduitjes aan vankelijk heel in het klein. Hij had geluk en begon meer te wages; en eindelijk, daan, dat tijdens die tentoonstelling geen feestelijkheden zouden worden toegestaan, en vraagt of de Z. L. M. de dansmuziek heeft aangevraagd. De voorz. zegt, dat de tentoonstelling geslaagd is, ook financieel, en dat ook met de dansmuziek alles ordelijk is verloopea. Dhr Witte komt terug op zijn voorstel, om het benoemingsrecht van B. en W. aan den Raad op te dragen. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 4 st. Dhr Burkunk geeft in overweging voortaan voorstellen en vragen voor de rondvraag schriftelijk in te dienen, wat wordt wenschelijk geacht. Daarna sluiting. Calijnsplaaf. Maandag 10 Juli j.l. werd in de Herv. Kerk de tweede anti-kermis avond gehouden. Ds Raams van Kloe- tinge was, evenals verleden jaar, weer bereid gevonden een serie lichtbeelden te vertoonen, die in onmiddellijk verband staan met de geschiedenis van het Hei lige Land. Ditmaal werden wij als in vogelvlucht rondgeleid van Bairoeth over Damascus, de Zee van Galilea, Jeruza lem, Bethlehem, Hebron naar de pyra- miden en sfinx van Egypte om bij de oorsprongen van den Nijl te eindigen. Het was weer een goede avond en de aan wezigen waren dankbaar voor den ver- helderenden blik, dien zij op veel Schrift plaatsen mochten slaan. Tholen. Uitslag wedvlucht „Trouwe duif", van Lier, op Zaterdag 14 Juli. C. Baaij Pzn 1, 10, 14, 24, 35, 40, 42, 48. Prijs. G. Havermans 2, 12, Anth. Wagemaker 3, J. Vermoij 4, 23, 27, 28, Gebr. de Korte 5, 8, 18, 33, 41, 44, J. v. d. Zande 6, 7, 16, 19, 26, 34, C. de Jonge 9, 15, 31, 38, 49, C. Baaij Nz. 11, 17, 36, 39, L. Laban 13, 37, J. Bervoets 20, 32, 47, J. Knuist 21, 22, 29, 46, D. Jansen 25, 30, 45, L. Meerman 43 en le overduif. Aankomst le duif 1.49.3. Laatste 3.14.44. Wedvlucht Bordeaux van 14 Juli. Af stand 841 K.M. Losgelaten Vrijdagmorgen 6.15 uur. Aankomst le duif Zaterdagvm. 10.35. Laatste 3.8 uur. Prijzen: G Baaij Pz. 1, 2, 4, 5, G Baaij Nz. 3. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te ZoetermeerZegwaart, G. de Vries te Heerde. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Aalten, J. van Dijken, oand. te Woltersum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Genemuiden, H. Ligten- berg, cand. te Rotterdam. Emeritaat. Ds W. v. d. Waal, Ned. Herv. pred. te Nieuw-Loosdrecht, heeft eervol emeritaat aangevraagd en verkregen, ingaande 1 Oct. 1934. i Geslaagd te Breda voor het Mulo diploma A Mej. A. Wabeke te Krabben- dijke. i Voor het examen practijkleeraar handelscorrespondentie Engelsch (V.T.H.) is geslaagd Mej. W. P. Zweegman te Vlis- singen. Eindexamens H.B.S. A. Bij Kon. besluit van 9 Juli 1934 (Stbl. 359) is de inwerkingtreding van het nieuwe reglement en programma voor de eind examens der H.B.S. A, uitgesteld tot 1 Sept. 1936. Het nieuwe reglement zou aanvankelijk worden ingevoerd op 1 Jan. 1933. Deze datum werd twee jaar geleden reeds gewijzigd in 1 Jan. 1935. En thans is ook deze laatste datum weer losge laten. Geslaagd aan de „de Ruijterschool" te Vlissingen voor stuurmansleerling di ploma BS: de heeren B. van den Berge; G. H. J. P. Dewulf; F. J. A. Gubbels; F. van der Vies; Th. de Vries. Geslaagd voor diploma AS: H. K. An- theunissen; A. A. Becu; G. Buijze; H. W. Ingezonden Mededeeling. toen zijn eigen fondsen tekort schoten, heeft hij, naar we veronderstellen, zich verkrepen aan het geld van zijn meerde ren. Toen dit niet gemerkt werd, werd hij brutaler en brutaler. De speculaties vielen hem nogal mee, waardoor hij veel geld in handen kreeg. Zooals je weet, zijn het sterke beenen, die de weelde kunnen dragen. Waarom hij die dertig pond weg heeft genomen en wat hij met de andere twintig pond heeft uitgevoerd, is onbe kend, want ze zijn niet teruggevonden." „Herinner je je het gesprek, dat we eenige maanden geleden over onze spo ken hadden?" „Eb of. En ze zijn, of liever, worden met spoed begraven." „Hoe staat het met het proces? We we ten hier niets; zelfs mama tast in het duister. Papa zegt haar niets." Eén ding is er nieuw. Het schijbt, dat William iets heeft opgevangen in een koffiehuis, denzelfden dag dat de diefstal in King Williamstreet plaats had, dat niet zonder beteekenis is." „Maar wat van belang kon William nn in een koffiehuis over het proces opvan gen?" „Hij hoorde er twee mannen over pra ten; doch toen had hij er geen flauw ver- Churchill; M. J. Malgo; S. J. MoL Afgewezen geen. DE NEDERLANDSCHE-ENGELSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Ongeoorloofde verdachtmaking. In het Engelsche vakblad „The Fruit grower" troffen wij, aldus de Tuinde rij, onderstaande korte beschouwing aan betreffende de Nederlandsch-Engelsche handelsbesprekingen „De handelsovereenkomst tusschen ons land en Frankrijk werd vorige week af gesloten, en de Nederlandsche delegatie kwam deze week in Londen aan, teneinde te onderhandelen over een Nederlandsch- Engelsche handelsovereenkomst. In het eerste geval verzekerde Frankrijk zich een verlaging van invoerrechten voor bepaal de soorten snijbloemen, voor sla en as perges, echter zoodanig, dat hieruit geen nadeel voortvloeide voor de Engelsche belanghebbenden. Tegelijkertijd met de publicatie van den tekst van de Engelsch-Fransche overeen komst, werden door het Ministerie van Landbouw bijzonderheden bekend ge maakt betreffende de wijziging der maat regelen, welke de Britsche Regeering had getroffen om het binnenkomen van den coloradokever uit Frankrijk te verhinde ren. Van haar kant heeft Frankrijk het in voerverbod voor Engelsche planten en aardappelen opgeheven. Nederland zal o.m. vertegenwoordigd worden door Ir Bonthuis, Inspecteur van den Landbouw, maar het nieuwsagent schap, dat deze informatie heeft verstrekt, meldt niet of de land- en tuinbouworgani saties „contact" hebben gehad met het officiëele Departement. Wij vernemen echter, dat Holland zich heeft voorzien van „onderhandelingsbevoegdheden" of schoon de Londensche-correspondent van de „Manchester Guardian" het betwijfelt of Mr Elliot bereid zal zijn concessies te verleenen, waardoor Britsche belangen geschaad zouden kunnen worden. Het is bekend, dat bloemen en vruchtenpulp de onderhandelings objecten der Hollanders zijn. Het is opmerkelijk (en zeer beteekenis- vol), dat d© export van alle soorten vruchtenpulp (in 't bijzonder van aard- beienpulp) van Nederland naar ons land gedurende de laatste paar maanden klei ner geweest is dan die in het vorige jaar. Dit is waarschijnlijk metopzet gedaan om een gunstigen indruk te wekken." Tot zoover het artikel in „The Fruit grower". Het artikel op zichzelf beoogt opper vlakkig bezien, te zijn een mededeeling van twee feiten: ten eerste dat er tus schen Engeland en Frankrijk een handels overeenkomst is gesloten en ten tweede, dat de Nederlandsche delegatie momen teel in Engeland vertoeft om te onder handelen over een nieuwe overeenkomst. In den staart zit echter het v e n ij n. Wanneer we dit artikel gelezen hebben krijgen we den indruk, dat de schrijver de bedoeling gehad heeft slechts één ding onder de aandacht zijner lezers te bren gen, namelijk dat de Hollandsche expor teurs opzettelijk in verband met de ko mende handelsbesprekingen tusschen En geland en Nederland, den uitvoer van vruchtenpulp naar Engeland zouden heb ben geremd, teneinde als het ware den Engelschen vertegenwoordigers een wa pen uit handen te nemen. Het is ons namelijk niet ontgaan, dat er in Engeland reeds geruimen tijd een geweldige actie wordt gevoerd om den Minister van Landbouw te bewegen, het invoerrecht op vruchtenpulp te ver- hoogen. Verleden jaar meenden de belangheb benden met cijfers te kunnen aantoonen, dat het invoerrecht van 25 van de waarde in 't geheel geen invloed uitoefen de op de hoeveelheid ingevoerde vruch tenpulp. Nu is het waar, dat er in Engeland steeds een goede vraag is geweest naar Hollandsche versche aardbeien. De invoer van dit product was zeer goed mogelijk, toen het invoerrecht van moeden van, dat het een zaak betrof, die zijn eigen familie gold. Maar meneer Col lier zeide onmiddellijk, dat het van groot belang was en hij en meneer Laverock zijn er druk mee bezig. Waarschijnlijk zal de volgende maand alles beslist wor den." „En ik wed, dat we niets van papa zul len zien, voor het achter den rug is. Al ben ik gaandeweg een heeleboel anders gaan zien en denk ik ook anders over hem, toch kan ik niet zeggen, dat we ge lukkiger zijn, als hij erbij is. Want door hem heeft het spook „onverzoenlijkheid" vrij spel." „Maar nn wat beduiden die praatjes van Esther over spoken?" Anne keek wat schichtig voor zich. „Violet, je moet geduld met me hebben. Denk erom, dat ik hier altijd ziek heb gelegen en dat ik er tot voor kort, zulke troostelooze opvattingen op na hield. Maarheusch, ik kan nog niet van me afzetten, dat er hier werkelijk sprake is van iets bovennatuurlijks. Ik heb al het mogelijke gedaan, om voor al die geheim zinnigheden een andere verklaring te zoe ken, doch 'tis me niet gelukt." „Kom, kom, Anne, er moet toch een verklaring «ja." Ingezonden Mededeeling. WILLIAM J. GARVEY, AMERIKA'S KAMPIOEN SIGARETTEN-MIXER IN ONS LAND. Groote plannen. „Ik ben speciaal naar Holland gekomen om met mijn eigen oogen te zien, wat voor sigaret ten men in Holland pre fereert", ver klaarde Wil liam J. Gar- vey, „en wat ik er nu van weet, geeft mij de over tuiging, dat mijn nieuwe merk „O.K." een groot suc ces wordt." En inder daad, wie na gaat welk een enorme reputatie deze man heeft (van een van zijn merken worden er thans in Amerika meer dan 100 millioen per dag gerookt) en weet voor welk een lagen prijs zijn merk „O.K." in Holland ver kocht zal worden, deelt zijn optimisme. 25 Juni tot 31 Dec. 1932 nog 10 van de waarde bedroeg. Het feit echter, dat Engeland dit in voerrecht in Sept. 1932 verhoogde tot 3 d. per lb. of f22.20 per 100 K.G. gedurende de periode van 1 April tot en met 30 Juli, maakte practisch den invoer van versche aardbeien onmogelijk. Onze uitvoer van versche aardbeien naar Engeland liep in één jaar terug van 1.249.000 KG. in 1932 tot 104.000 K.G. in 1933. Daartegenover vermeerderde onze ex port van aardbeienpulp met 2.791.000 K.G., terwijl onze totale export van vruchten pulp naar Engeland verleden jaar ruim 22 millioen K.G. bedroeg ter waarde van 3y2 millioen gulden. Daarom stellen de Engelsche belang hebbenden alle pogingen in het werk om het invoerrecht op vruchtenpulp ver hoogd te krijgen, en vestigen zij er nog eens speciaal de aandacht op, nu de on derhandelingen over een handelsverdrag aangevangen zijn. Met schrik hebben zij echter moeten constateeren, dat de invoer van aard beienpulp uit Nederland gedurende de eerste vijf maanden des jaars is terug- geloopen van 2.5 millioen K.G. in 1933 tot 1.1 millioen K.G. in 1934. De Engelsche kweekers zouden natuur lijk liever ook dit jaar een groote ver meerdering van den invoer van aardbeien pulp hebben gezien, dan hadden zij een krachtig argument bij hun actie tot ver hooging van het Engelsche invoerrecht. Nu daarentegen onze invoer dit jaar aanmerkelijk is achteruitgegaan, wordt geïnsinueerd, dat dit het gevolg zou zijn van een doelbewuste actie van de zijde der Nederlandsche exporteurs! De Engel sche kweekers vergeten echter, dat de oorzaak van onzen vermeerderden export in 1933 gelegen is in hun eigen actie tot invoerrechtenverhooging de Engelsche fabrikanten, die onze vruchtenpulp als grondstof noodig hebben, importeerden al wat zij konden met het oog op de drei gende verhooging van het invoerrecht. De import van onze vruchtenpulp heeft dit jaar dus niet ge 1 e i d e 1 ij k plaats gehad, gelijk vroeger, doch alles is zoo veel mogelijk vóór 1 Januari geïmpor teerd. De verdachtmaking, als zouden wij met opzet dit jaar minder geïmporteerd hebben, mist echter haar invloed niet op de groote massa. De Engelsche Boerenbond gaat zelfs c zoover, dat hij den Minister van Land bouw verzocht heeft het invoerrecht op vruchtenpulp in het algemeen te verhoo- gen tot 10 pd.st per Engelsche ton of 8 cent per K.G.l Het behoeft geen betoog, dat een derge lijk invoerrecht, overeenkomende met ruim 50 van de exportwaarde, onze uitvoer van vruchtenpulp radicaal zou vernietigen. Wij hebben een en ander onder de aan dacht onzer Regeering gebracht en ver trouwen, dat onze onderhandelaars erin slagen zullen de Engelsche markt voor onzen export te behouden. „Nu, als je die kunt vinden, dan zullen we je allen uit den grond van ons hart dankbaar zijn. Want met het personeel is op het oogenblik geen land meer te bezei len. Van de week moesten ze in de kel ders zijn en toen is kleine Esther, die voor geen geruchtje vervaard is, met hen mee gegaan. Eerst, vertelde ze, was alles rus tig, en niets bijzonders te bespeuren. En toen, het werk gedaan was, wilden allen weer zoo gauw mogelijk naar boven, doch Esther stond erop, om nog wat te wach ten, want ze wilde nu met zekerheid vast stellen, waar ze aan toe was. Plotseling riep het linnenmeisje, Patience: „luister juffrouw, daar komt hetl" En inderdaad zoo vertelde Esther klonk er in de gewelven een gefluister, dat aangroeide en eindelijk overging in een luid geklaag." „Dat is natuurlijk de een of andere luchtstroom geweest." „Er was geen zuchtje te bekennen. En het was stil in de natuur. Het had te vo ren hevig gesneeuwd en er was geen aasje wind. Maar dat was nog niet alles!" „Wat dan nog?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2