Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. een vrijliggend rijwielpad, breed l1/» m. In de vlakke gedeelten ligt de kruin op N. A. P., terwijl de kruising met voor noemden Zanddijk op 3.96 meter boven dit peil iB gelegen. De hoogte van den rijk vloer van de brug over bet kanaal be draagt 9.28 boven N. A. P. De opritten verkrijgen een belling van 1 in hoogte op 60 in aanleg. Ten einde een goede aan sluiting te verkrijgen tussoben den nieu wen weg en den Zanddijk, z&l deze nabij de kruising over een lengte van ongeveer 60 meter worden verlaagd tot 3.90 meter bjven N. A. P., overeenkomende met 1.78 me er boven hoogwater te Hansweert. Lit nieuwe gedeelte weg zal reeds van groo'.e beteekenis zijn voordat van de nieuwe Vlakebrug gebruik kan worden gemaakt, aangezien bij Vlake een verbin dingsoprit wordt aangelegd van den nieu wen naar den bestaanden rijksweg. Ech ter zal de weg eerst ten volle tot zijn recht komen indien ook gebruik kan worden gemaakt van de nieuwe brug en nadat ook het gedeelte weg VlakeGoes ia aan gelegd. Middelburg. Stadhuisbelich ting. Te beginnen met morgenavond zal gedurende de tweede helft van Juli en ge durende de maand Augustus iederen Woensdagavond de belichting van het Stadhuis gedurende ongeveer een uur ont stoken worden. In verband met het laat ondergaan van de zon is voor morgen avond het uur van 1011 gekozen. Wij hopen, dat nu gedurende dat uur de electrische tram niet op de Markt zal komen, doch in de Langeviele zal wisse len. Vllsslnoen. Gemeenterekening. De gemeenterekening dezer gemeente over 1933 sluit, wat den gewonen dienst be treft in ontvang op f 2.000.462,22 en in uitgaaf op f 1.905.761,26, alzoo een goed slot van f 94.700,96. De kapitaaldienst sluit in uitgaaf op f 339.655,25 en in ontvang op f 141.010,57, nadeelig slot f 198.644,68. - Het aantal werkloozen alhier bedraagt 796, van wie 109 in de werkverschaffing waren. De vorige week bedroeg het aan tal 826. Wolf aartsdijk. Maandagavond was on der leiding van Da van Dijk een verga dering belegd om te komen tot oprichting van een Hervormde bewaarschool, welke vergadering flink was bezet. Op de vraag, of de eventueel op te richten Hervormde bewaarschool moet worden beschouwd als een voorpost van een Hervormde school in deze gemeente, antwoorde de voorzitter, dat het de be doeling is het oprichten van één of meer bewaarscholen (bedoeld werd ook te öud- Sabhinge) zonder eenige bijbedoeling. 35 aanwezigen gaven zich als lid op, wat met het reedis bestaande ledental ruim 50 be draagt; in de volgende vergadering zal een bestuur worden gekozen en zullen er verdere plannen worden aangeboden. lerseke. Maandag herdacht het hoofd der Ned. Herv. school, de heer W. Hou ders zijn 25-jarig ambtsjubileum. Namens leerlingen, oud-leerlingen en ouders werd hem een schat van bloemen en een prach tig schrijfbureau aangeboden. In de pret tige samenkomst, die des avonds in Eben- Haëzer werd gehouden ter verdere hul diging, spraken Ds Engelsma namens de kerkelijke, en burgemeester Gunning na mens de burgerlijke gemeente en Mej. de Vey namens het personeel. Verder werd het woord gevoerd door diverse oud-leer lingen van hier en van Zevenbergen, waar dhr Honders vroeger werkzaam was. In een passend woord bracht de jubilaris al len hartelijk dank. De postduivenvereen. „Stormvogels" hield een wedvlucht van Corbeil, 340 K.M. Mooi weer. Z.W. wind. Los 6 uur. 1, 9 E. Everse; 2, 3 M. Bom; 4, 5 P. Minnaard; 6 L. Schipper; 7, 8 W. v. Ha ver. Ie duif 10.54, laatste 11.19 uur. Biezellnge. De postduivenvereen. „De Snelle vlucht" te Kapelle-Biezelinge hield een wedvlucht van Lier (B.) 56 K.M. vo gelvlucht, waarvan 30 duiven in concours. Ie en 2e pr. P. J. Kloosterman; 3e en 4e pr. M. Verhulst; 5e en 6e pr. P. van der Vliet Pz.; 7e P. J. Kloosterman; 8e pr. G. Bayens en Jacs Kloosterman. Krabbendijke. Maandag vergaderde de Raad voltallig. De voorzitter sprak na de opening een gedachteniswoord naar aan leiding van het sterven van den Prins Ge maal, dat staande werd aangehoord. De voorzitter bracht daarna in gedach tenis, dat dhr Vogelaar 40 jaren Raads lid is. Hij wenschte hem nog enkele jaren toe. Dhr Vogelaar dankte voor de tot hem gerichte woorden. Dhr Welleman ver klaarde 35 jaar met dhr Vogelaar te heb ben samengewerkt. De notulen werden daarna gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deed mede- deeling van de kasopname bij den gem.- ontvanger. Alles was in orde. Een adres werd voorgelezen van dhr Lindenberg, verzoekende alsnog betaling van een zeker bedrag voor zijn ziekenverpleging elders. De voorzitter lichtte het adres toe en stelde voor het voor kennisgeving aan te nemen. Dhr Haverhoek zeide, dat tijdens de eerste 'behandeling een ander licht op de zaak gevallen is. Hij zou gaarne willen dat het restant uitbetaald werd. Alle hee- ren voerden over dit adres het woord. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. om het voor kennisgeving aan te nemen verworpen met 4 tegen 3 st., zoodat alsnog uitkeering van het restant zal plaats hebben. Medegedeeld werd, dat bij de komende periode, de werkloosheiduitkeering in sommige gevallen iets zal verbeteren. In gekomen was een adres van huurders van gemeentewoningen, om verlaging van hnur. De voorzitter merkte op, dat reeds vroeger een verlaging is toegepast. Het college is van meening, dat men niet ver der kan gaan. Dhr Haverhoek wees er op, hoe deze woningen vroeger in duren tijd gebouwd zijn en dat men een ander type wilde, maar door de regeeringssubsidie gebonden was. Er was toen groote wo ningnood, zoodat deze huizen, die een hooge huur opbrachten, gemakkelijk te verhuren waren. Maar voor iedor wel denkend raadslid stond het vast, dat als er kentering kwam, die huur niet ge handhaafd zou kunnen worden. Die ken tering is er nu. Een huur van f 3.25 is voor een arbeider niet te betalen. Dhrn Welleman en Vogelaar sloten zich hierbij aan. Dhr Gebraad zeide, dat de bewoners van Den Doel nog duurder wonen, wat dhr Haverhoek deed vragen wat de toe komst daar dan brengen moet. De begrooting voor het Burg. Armbe stuur werd gewijzigd in stijgende lijn. Aan de orde kwam de herziening der jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand. Dhr Vogelaar vroeg of 'het de bedoeling is wat gelijkstelling te brengen over het geheele land. Dan gaat hij er mee accoord, maar anders voelt hij er niets voor. Het concept werd aangeno men. Het volgende punt was de herzie ning van de jaarwedden der overige ge meente-ambtenaren. Bij de algemeene be schouwingen daarover zeide dhr Haver hoek, dat er verschil is tusschen den in- tellectueelen ambtenaar en den landarbei der. De eersten gaan met de conceptrege ling nog vooruit, terwijl de gemeente-ar beiders een stuk naar 'beneden gaan. Hij acht dit geen goede politiek. Nadat de voorzitter daarop had geantwoord en en kele leden zich nog hadden uitgesproken, werd het concept aangenomen. Aan één gezin werd voor een derde ont heffing verleend van schoolgeld, terwijl een ander geheel ontheven werd. De lijst van oninbare en nog te verhalen posten, betrekking hebbende op 1933, werd voor gelezen. Er werd op gewezen, dat we in een ordelooze toestand geraken als dit zóó voortgaat. Er zal over gewaakt wor den. De gemeenterekening 1933 werd aan geboden met een goed slot van f 8000. De heeren Gebraad en Neeleman werden aan gewezen de rekening na te zien. Bij de rondvraag vroeg dhr van Iwaar- den enkele inlichtingen, terwijl dhr Vo gelaar de kans besprak van vlasbewerking wanneer de gemeente iets wil doen. Daar na sluiting. 's Gravenpolder. Gisterenmiddag werd alhier door den Ned. Chr. Landarbeiders- bond een vergadering belegd om met de landbouwers in overleg te treden over de loonen en arbeidsvoorwaarden der land arbeiders. Twee landbouwers waren aan wezig, doch voor het slagen der conferen tie te weinig. De aanwezige landbouwers zullen nu in samenwerking met het be stuur der arbeidersvereeniging trachten nog enkele collega's te bewegen deel te nemen aan een nieuwe conferentie op Maandag 23 Juli a.s. Mocht ook deze con ferentie mislukken, dan zal de hulp van den Minister van Economische Zaken worden ingeroepen. Borssele. Zondagavond werd in een door Ds Fransen van Driewegen geleide vergadering een Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag „God zij met ons", opge richt. Aanvankelijk gaven zich 9 leden op. Een reglement werd voorloopig vastge steld en de bibliotheek van de op 23 Fe bruari 1927 opgeheven Jongelingsvereeni ging, van den kerkeraad in dank aan vaard. Als bestuursleden werden gekozen D's H. Fransen, voorz., N. J. de Regt, secr. en J. Geelhoed, penningm.-bibliothe- caris. Besloten werd om de 14 dagen ver gadering te houden. Kruiningen. Maandagavond vergaderde de Gemeenteraad voltallig onder leiding van burgemeester B. C. de Mul, die bij de opening herdacht het overlijden van Prins Hendrik. Allen hoorden deze woor den staande aan. Na voorlezing der notulen deelde de voorzitter mede, dat door Ged. Staten de begrooting over 1934 is goedgekeurd; dat Vrijdag de laatste vergadering der oude gascommissie is gehouden, waardoor deze commissie heeft opgehouden te bestaan. Hij dankt het lid Burkunk voor alles wat hij in deze kwaliteit daarin heeft gedaan en hoopt, dat het nieuwe bedrijf in zijn tegenwoordigen vorm moge bloeien. Aangeboden wordt de rekening der ge meente over 1933 met een batig saldo van f 5150,72. De voorzitter wijst er op, dat dit goed slot nog is behaald, doordat de subsidie van het Rijk voor de werkver schaffing nog net binnenkwam voor de afsluiting der rekening. Het doet B. en W. genoegen, dat de rekening met een batig saldo sluit, waar vele gemeenten met tekorten zitten. Dhrn Burkunk en van Hootegem wor den benoemd als commissie tot bet na zien van deze rekening. Voorgesteld wordt de conceptregeling van Ged. Staten over de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, wethouders enz. goed te keuren, doch aan Ged. Staten te verzoeken de gemeente in een hoogere klasse te plaatsen, daar Kruinin- gen op 18 inwoners na de 4000 behaalde en dit op 1 Jan. wel zal behalen, terwijl voor Hansweert een uitzondering dient te worden gemaakt, gezien het vele meerde re werk dat dit ter secretarie meebrengt als havenplaats en als dubbele gemeente. Dhr v. Hootegem is voor een hoogere klasse, doch tegen de verhooging die er thans uit voortvloeit. Dhr Sinke is tegen die verhooging, terwijl dhr Minnaar niet wil vastleggen een cijfer, dat nog niet is bereikt. Dhr Burkunk zegt, dat ook onder wijzers ontslagen moeten worden, soms omdat er slechts drie leerlingen te kort zijn. De voorzitter stelt nu namens B. en W. voor het concept van Ged. Staten on gewijzigd goed te keuren, waartoe zonder stemming wordt besloten. Voorgesteld wordt de jaarwedden door de uniforme pensioenstorting met zooda nig bedrag te verhoogen, dat de ambte naren beneden de f 1000, die volgens de oude regeling geen storting behoefden te doen met het bedrag der storting worden verhoogd, waardoor ze toch feitelijk geen meerder salaris krijgen en dit de gemeen te ook niets meer kost. Dhr v. Hootegem vindt deze regeling goed. Dhr de Groof zegt, dat dokter Nieu- wenhuize f 300 heeft voor een spreekka mer te Hansweert; hij meent, dat dit geen salaris is. Dhr Burkunk en ook de voor zitter meenen, dat de toestand op Hans weert door een tweeden geneesheer veel beter is geworden dan bij een epreeklokaal vroeger. Dhr Witte is ook tegen verlaging van ambtenaren, doch meent, dat daggel ders bij de gemeente ook niet verlaagd dienen te worden. Na eenige bespreking wordt de nieuwe regeling zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Bij de wijziging van het ambtenarenre glement, strekkende tot het geven van ont slag aan ambtenaren op 65-jarigen leef tijd, zegt de voorzitter, dat B. en W. mee nen, dat het billijk is in deze tijden dat oudere ambtenaren plaats maken voor jongere krachten. Dat dit hier alleen van toepassing is op den Gem. ontvanger wil niet zeggen, dat men die juist wil treffen, daar B. en W. niets dan lof hebben voor diens werk voor de gemeente, zoowel vroe ger als ook nu nog. Verschillende leden meenen, dat de ontvanger niet gedupeerd wordt. Dhr Sinke zou het ontslag willen doen ingaan 1 maand na den 65-jarigen leeftijd inplaats van op 1 Jan. d.a.v. Dhr de Bat zag in dit geval liever, dat de ont vanger zelf ontslag vroeg. Zonder hoof delijke stemming wordt de wijziging in het ambtenarenreglement aangenomen. Be heer Witte zegt, dat het benoemingsrecht van de gemeente-ambtenaren aan den Raad moet komen. Hijhad verwacht, dat dit ook behandeld zon worden. Hij zal bij de rondvraag 'hierop terug komen. De pensioengrondslag van den ontvan ger wordt goedgekeurd, waarna de be sprekingen over verbetering van den Zanddijk door den voorzitter worden geopend. Ged. Staten willon medewerken om dezen weg te verbeteren en daarvoor plannen maken waarvan de kosten Vi voor de provincie en Y< voor de gemeente zouden zijn. Algemeen is men van gevoe len, dat deze weg verbetering behoeft, vooral door het drukke verkeer dat door de provincie er over gelegd is van de boot tot station Kruiningen. Het maken van deze plannen wordt goedgevonden. (Slot volgt.) Aagtekerke. De Meisjesvereeniging „Helpt Eelkander" alhier hoopt Donder dag 19 Juli, 's avonds van 7.309 uur in de consistorie der Ned. Herv. Kerk al de goederen, die in het afgeloopen jaar ver vaardigd zijn ten toon te stellen. Dona teurs en belangstellenden zijn dien avond hartelijk welkom. Vrouwenpolder, Zaterdagmiddag hield de te Gapinge gevestigde schietvereeni- ging „Prins Hendrik" hare jaarlijksche huish. wedstrijden. De uitslag was als volgt Personeele baan le pr. L. J. Keste loo 188 p.; 2e pr. P. Joziasse 183 p.; 3e pr. Johs Vos 182 p.; 4e pr. J. Passenier 182 p.; 5e pr. P. de Bue 180 p.; 6e pr. Jac. Wondergem 180 p.; 7e pr. A. de Bue 179 p.; 8e pr. J. Bakker 176 p.; 9e pr. J. Pou- wer 171 p. 10e pt. W. Kesteloo 168 p.; lie pr. A. Westdorp 165 p.; 12e pr. L. Dingemanse 162 p.; 13e pr. A. P. Pouwer 154 p.; 14e pr. K. Luit wieier 153 p.; 15e pr. Jac. Wattel 152 p.; 16e pr. P. Bakker 149 p. en 17e pr. G. Pouwer 145 p. Vrije baan buks le p. P. Joziasse 288; 2e p. A. de Bue 288; 3e p. L. Dingemanse 283 p.; 4e p. L. J. Kesteloo 281; 5e Jac. Wondergem 280; 6e P. de Bue 279; 7e p. J. Pouwer 269; 8e p. P. Bakker 268; 9e W. Kesteloo 267; 10e p. Johs. Vos 266 p. Eerebaan buks le pr. P. Joziasse 96. 2e pr. L. Dingemanse 94 p. Vrije haan cylinderle p. A. de Bue 177 p.; 2e p. J. Bakker 176 3e p. L. Din gemanse 174; 4e p. P. Joziasse 174 p.; 5e p. P. de Bue 172 p.; 6e p. L. J. Kesteloo 171 p.; 7e p. K. Luitwieler 169 p.; 8e pr. P. Bakker 168 p.; 9e p. J. Wondergem 168 p.; 10e pr. J. Passenier 167 p.; Eerebaan cylinder le prijs P. Joziasse 57 p.; 2e pr. L. Dingemanse 57 p. Kamp serie 57 p. Cclijnsplaat, Evenals het vorige jaar was ook nu onder leiding van Ds Bons een anti-kermis-vergadering georgani seerd. Zaterdagavond, toen Ds Bons de samenkomst op de bovenzaal der Christ, bewaarschool opende, was deze tot in alle hoeken gevuld, in hoofdzaak met jonge menschen. Leden der J.V. en M.V. waren reeds wekenlang aan het studeeren ge weest om de bezoekers aangenaam bezig te kunnen houden. Deze avond is dan ook in alle opzichten geslaagd. Ernst en luim wisselden elkander af. In de pauzes werd getracteerd op limonade en koek. Ook de Chr. muziekvereen. „Soli Deo Gloria" ver leende haar medewerking door enkele stukjes ten gehoore te brengen. Met name de organisator, Ds Bons, kan met genoe gen op dezen avond terugzien. Tholen. Uitslag wedvlucht postduiven vereen. „De Luchtpost", alhier. Wedvlucht van Lier, afstand 52 K.M. Prijzen: 1, 5, 10, 12, 24, 28 A. Rijnberg; 2, 3, 7, 8, 23 Fr. Nijs; 4. 13 B. W. Schot; 6, 9, 11, 17 19 C. Praat; 14. 15, 10, 26, 27 M. van Noort; 23, 35 H. Donio; 21 M. Nijs; 18 H. Verkerke; 20 en le orerduif P. Blaas. Aankomst le duif 9.52.24; laat ste 10.4.47 uur. Gelost 9 uur. Vrijdag a.s. inkorven voor Vilvoorde. Tarnsuien. Inbraak. Zondagnamid dag ia hier ingebroken bij den slager Y. De vermoedelijke dader is door verbre king van een grendel van een poortje aan den achterkant van de woning binnenge komen op de achterplaats, alwaar hij ver volgens door 't opschuiven van een raam de kamer is binnengegaan en daar een kast heeft geopend waaruit echter niets is ontvreemd. Uit een in den winkel staande winkellade welke eveneens is opengebroken, werd een belangrijk bedrag aan geld ontvreemd. Verder werd in de bovenwoning nog een bezoek gebracht aan een kast, doch daar werd niets ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Poortvliet. Zaterdagavond hield de mu- ziekbond Tholen-St Philipsland, begun stigd door schoon zomerweder een mu ziekavond op het terrein van dhr Mossel man, in verband met het tienjarig bestaan van de muziekver. „Kunst naar Kracht", alhier. Om 6 uur had de ontvangst van de besturen van de verschillende vereenigin- gen plaats. De voorzitter van „Kunst naar Kracht", dhr Blaas, verwelkomde de hee ren, en in het bijzonder weth. v. d Slikke. De voorzitter wees er op, dat thans de vereeniging 10 jaar bestaat. Voor een fes tival is het nu niet de tijd, maar toch wil men het 10-jarig bestaan feestelijk her denken. Daar de voorzitter van den Bond niet aanwezig was, sprak de secretaris, dhr de Graaf van Oud-Vossemeer een fe licitatiewoord tot de jubileerende vereeni ging. Vervolgens werd de eere-wijn rond gediend. Hierop volgde de gezamelijke rondgang door de gemeente, welke alles in een ware feeststemming bracht. Na de rondgang werd op 't terrein gezamenlijk een marseh gespeeld en daarna werden op de tent door de vereenigingen om de beurt enkele nummers ten beste gegeven. Het mag een goed geslaagden avond heeten. Het publiek, ook uit andere ge meenten, 'bleek niet teleurgesteld. Ned .Herv. Kerk. Beroepen te Bozum, J. T. Huisman te Noordwolde. Bij de Indische Kerk, A. A. Wildschut te IJmuiden-Oost. Bedankt voor Dinteloord, P. A. A. Klü- sener te Vinkeveen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Middelburg, A. H. Oussoren te Ambt-Vollen hove. Naar Be- dum, H. Kakes te Makkum. Naar Drach ten, H. Zandbergen te Dwingelooo. Bedankt voor- Dokkum, H. Kakes te Makkum. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Den Haag-West, W. Bijle- veld te Haarlem en W. de Jong te Rijns- burg. Te IJmuiden, G. Salomons te Am sterdam en J. Tamminga te Harderwijk. Bedankt voor Eindhoven. J. Tamminga te Harderwijk. Geref. Gemeenten. Beroepen te Tholen, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Goes. Voor het eindexamen aan het Geref. Gymnasium te Kampen is geslaagd de heer P. G. Meeuwse, alhier. Schore. De heer Andr. Bruijnzeel al hier slaagde te Dordrecht aan de Middel bare Technische School voor chemisch technicus. i Benoemd tot vakwerkman bij den technischen dienst der Telegrafie en Tele fonie G. A. v. d. Velde, voorheen als zoo danig werkzaam op arbeidscontract te Vlissingen. Vereen, voor Voortge zet Nijverheidsonderwijs te Middelburg. Zaterdag l.L werd in de Ambachtsschool alhier, na gehouden examens, vergaderd ter bepa ling van den overgang der cursisten en de uitreiking van rapporten, voor de Afdee- ling Waterbouwkunde. Daar de voorzitter van den Raad van toezicht, Ir J. J. van Leeuwen, wegens uitstedigheid verhinderd was, de uitrei king van de rapporten en de mededeeling van eventueelen overgang aan de cursis ten te doen, geschiedde dit door den voor zitter der vereeniging, dhr G. Wagen voorde. Hierbij bleek, dat werden bevorderd van de le naar de 2e klasse der afd. Water bouwkunde de heeren: G. v. d. Busse, J. A. de Nooyer, G. J. Kwaak en G. J. van Wezel, allen te Vlissingen; terwijl voor waardelijk werd bevorderd dhr P. A. Lig- teringer- te Vlissingen; verder dhrn L. v. de Brarke te Veere. J. A. Kant te Bieze- linge, A. P. Schrier te Colijnsplaat; één candidaat werd afgewezen. Verder werden bevorderd van de 2e naar de 3e klasse, dhrn G. J. Knijper te Middelburg, W. G. Sturm te Middelburg en L. v. Eenennaam te Arnemuiden; één candidaat werd ook hier afgewezen. Benoeming hoogleeraar. Bij Kon. besluit is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Lei den, om onderwijs te geven in de ziekte kundige ontleedkunde, de algemeene ziek tekunde en de gerechtelijke ontleedkunde, dr G. O. E. Lignac, conservator aan deze universiteit. De ongeregeldheden. Gis teren hebben te Rotterdam zij, die deelne men aan de huurstakingen, welke naar aanleiding van het invoeren van de nieu we steunnormen hier en daar zijn uitge broken, bij hun eenmaal ingenomen hou ding volhard, hetgeen dut beteekent, dat een aantal mensohon vandaag opnieuw f 1 minder huur hebben betaald, dan waartoe zij verplicht zijn en dat een an dere categorie in het geheel geen huur hebben willen betalen. Sommige huiseige naren hebben geweigerd de te lage huren te ontvangen, anderen hebben onder pro test de eigenmachtig gekorte huurpennin gen aanvaard. Ongeregeldheden zijn niet voorgevallen. Door auto aangereden. Zondagmiddag is te Hengelo een ernstig ongeluk gebeurd. De motorrijder Vis, die geheel links van den weg reed, is op den Langelermaatweg door een auto gegrepen en ernstig gewond. Ook zijn eohtgenoote, die op de duo zat, werd zwaar gewond. In den afgeloopen nacht is Vis overleden. In zeepsop verdronken. Te Zelhem is het een-jarig kind van de familie Letting in een bak zeepsop geval len en verdronken. Belemmerende bepalin gen voor het autoverkeer naar België. Men meldt uit Maas tricht aan de N. R. Crt.: De automobilisten, die gisterochtend op de gewone wijze de Belgische grens wil den overschrijden, werden verrast met de mededeeling, dat er met ingang van dien dag voor vreemde auto's de volgende nieuwe bepalingen gelden. Er wordt slechts toegang verleend op vertoon van een boekje (carnet), dat tegen betaling van tien francs aan de grensstations te verkrijgen is, en dat voor een aantal jaren gebruikt kan worden. Bij het overschrij den van de grens wordt een aanteekening van den datum gemaakt; bij het verlaten van het land moet voor eiken dag van ver blijf in België 12V» franc voor particu liere auto's en 16 francs voor huurauto'B betaald worden. Daar deze maatregel vooraf niet bekend gemaakt was, vormde zich gistermorgen aan de Nederlandsch- Belgische grens een lange file van auto's die hun beurt moesten afwachten bij de afwerking van de zeer tijdroovende for maliteiten. Uit ds papierindustrie. Wederom heeft de directie der N.V. Ver- eenigde Papierfabrieken te Eerbeek zich verplicht gezien, met ingang van 14 dezer ■den werktijd in een harer fabrieken met één derde te bekorten. Het laat zich niet aanzien, dat spoedige verbetering op banden is en mochten de bestellingen niet spoedig binnenkomen, dan zal zij genoodzaakt zijn haar geheele bedrijf stop te zetten; waardoor een twee honderd arbeiders werkloos zullen wor den. Verdronken. De 17-jarige W. B., te Sluis, is bij het baden in het kanaal SluisBrugge verdronken. Zijn lijk is op gehaald. Gestorven op de tennis baan. Zaterdagmiddag werd, zooals ge bruikelijk, getennist op de banen der Kon. Marine op de Rijkswerf in Den Helder. De kapitein der artillerie ir A. Noorduyn bad juist een partij gespeeld, en ging even zitten, omdat hij zich niet goed voelde. Na eenigen tijd speelde hij weer verder, doch zakte toen plotseling ineen. De ge neeskundige kon slechts den dood con- stateeren. De overledene was 49 jaar oud. Op 16 Maart van dit jaar trad hij op als commandant van de eerste schoolooompag- nie van het regiment kustartillerie. 'Moordaanslag te Tiel. Zaterdagavond heeft een 35-jarige man op den eigenaar van 't logement „Zwaan tje" J. en diens echtgenoote te Tiel, toen zij bij het spaarbankgebouw aldaar liepen te wandelen, een moordaanslag gepleegd. De vrouw bekwam steekwonden in de zijde en den buik. De man kreeg messte ken in een zijner beenen. Een verdachte is gearresteerd en in bewaring gesteld. De toestand van de slachtoffers is zorgwekkend; ze konden niet verhoord worden. Kurken inplaats van stalen helm. De stalen helm zal vervallen uit de Engelsche legeruitrusting. Het Nat. Physical Laboratorium is er na melijk in geslaagd, een nieuwe tegen kar tets- en geweerkogels bestaanden helm te maken, welke opmerkelijk licht van ge wicht is. Ze is op uitgezochte dragers be proefd met slagen met een hamer van zeven Eng. pond (5.6 K.G.). Het effect was een minimum deukje. De helm wordt gemaakt van een geheime compositie, waarvan knrk het hoofdbestanddeel is. Ze weegt nog niet een derde van de stalen helm, maar iets meer dan de tropenhelm. Het heele leger zal met deze nieuwe helm worden uitgerust. Inbraak. Gisteren hebben onbe kenden zich door het verbreken van een ruit toegang verschaft tot de woning van den bejaarden heer K. W. te Heeswijk. De man, die met een huishoudster samen woont, heeft van het bezoek niets be merkt. Kasten zijn opengebroken en een portefeuille met ongeveer f300 is gesto len, alsmede eenige gouden sieraden en wat klein geld. De inbraak werd eerst des morgens ontdekt. De politie stelt een on derzoek in, waarbij wordt gebruik ge maakt van speurhonden. Van de dieven is nog geen spoor ontdekt. Autobus verongslukt. Een omnibus, bezet met 84 personen, die

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2