Burgerlijke Stand Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. DUKOL Sla-olie DUKOL Azijn DUKOL Peper Alles met spaarzegel Vlissingen en Breskens, gaf in de afdee- lingen aanleiding voor voorstanders van de uitbreiding van den dienst op Zondag, om te wijzen op het belang van het vreemdelingenverkeer. Andere leden meenden dat men met het behoud van het aantal vaarten, de laatste boot beter la ter uit Vlissingen kan doen vertrekken. Namens Ged. Staten werd toegezegd, dat ze een verbetering met behoud van het aantal vaarten nader zullen overwe gen. Een lid in een andere afdeeling heeft het reeds meermalen betreurd, dat ten opzichte van deze zaak de politiek en het beginsel den doorslag geven en niet in de eerste plaats het belang van den provin cialen dienst. Dhr E r a s m u s neemt het op vóór het adres. De gevraagde uitbreiding is werkelijk noodig en zal in een dringende behoefte voorzien. Het is hier een natio naal, ja een internationaal veer. De Zon dagsdienst is te zeer beperkt. Tusschen 10.15 en 15.45 kan men niet van Bres kens naar Vlissingen over. Op Pinkster- Zondag zijn 4050 auto's teruggekeerd. Dit zal ook in Juli en Aug. wel voorko men. Het spijt Spr., dat hierop zoo dik wijls moet worden terug gekomen. Spr. stelt voor: 1. om den Zondagsdienst tusschen Vlis singen en Breskens met een vaart heen en weer uit te breiden; 2. de laatste boot van Vlissingen naar Breskens niet voor 19.15 te laten vertrek ken. Dhr v. d. W a r t komt er tegen op, dat op deze kwestie telkens wordt terugge komen. Dhr Dominicus wil het verkeer op Zondag tot het strikt noodzakelijke be perken. Vier malen per Zondag heen en weer is voldoende, al kan misschien de laatste boot op een meer geschikt uur vertrek ken. Dan kan het personeel ook 's Zon dags meer thuis in Vlissingen vertoeven. Dhr Staverman acht ook vier diensten per Zondag heen en terug vol doende. Maar de grootste moeilijkheid leveren de menschen op. die 's Zondags avonds met den trein van 7 uur uit Vlis singen willen vertrekken. Spr. zou voor hen het mistbootje willen laten varen. Dit vraagt een minimum aan personeel. Dhr de Pauw acht dit onvoldoende. Spr. steunt het voorstel-Erasmus. Spr. wijst op den tunnel te Antwerpen, die aan onze Prov. bootdiensten veel schade doet. We moeten ons niet door de politiek, maar door de eischen van het verkeer la ten leiden. Dhr V i e n i n g s wijst ook op de tun nel te Antwerpen. Velen uit 0. Zeeuwsch- Vlaanderen reizen daardoor. Het veer Hansweert-Walsoorden ondervindt er de gevolgen van. Dhr v. Dusseldorp wijst op de vaak tegenstrijdige belangen, die gediend moeten worden. Het is onmogelijk met vier booten 's Zondags aan alle verlan gens te voldoen. Maar een vijfde boot achten Ged. Staten niet noodig. Het ver keer op Zondag moet zoo beperkt moge lijk worden gehouden. Het varen van het mistlbootje willen Ged. Staten wel over wegen. De gevolgen van den tunnel te Antwerpen voor 't veer Hansweert-Wals oorden hebben de volle aandacht van Ged. Staten. Op de verkeersconferentie is ge vraagd tusschentijds geen Veranderingen in de dienstregeling te willen aanbrengen. Hieraan willen Ged. Staten zich houden. Over het eerste deel van de motie-Eras mus staken de stemmen (18 tegen 18). De zaak wordt dus aangehouden tot de volgende zitting. Ook op verzoek de stemming over het tweede deel der motie. Rekening over 1932. Het voorstel tot vaststelling van de provinciale rekening over 1932 op f 8.370.735.58 in ontvang en f 8.214.920.52 in uitgaaf, alzoo een goed slot van f 155.815.06, maakte, dat in een afdeeling de vraag werd gesteld of het Ged. Staten bekend is hoe groot het bedrag is, het welk de Provincie toekomt van het z.g. „gewetensgeld". Van de zijde van Ged. Staten luidde het antwoord, dat dit be drag niet bij hen bekend is. Hetzelfde lid vroeg of er ook iets van het 60-millioen- plan aan de Provincie ten goede zal ko men. Van de zijde van Ged. Staten werd daarop medegedeeld, dat er aan gewerkt wordt, om dit te bereiken, o.a. voor het verbeteren van wegen, waterloozingen en bruggenbouw (Noord-Bevelandsche brug en verbinding Zijpe). Z. h. st. aangenomen. Opnemen kasgeld. Z. h. st. aangenomen. Hierna sloot de v o o r z i t t e r in naam der Koningin de vergadering. Stand van hedenmorgen 10 uur: Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 41 min. Maandag 9 u. 40 min. Van 5—12 Juli 1934. KRUININGEN. Geboren: Cornelis, z. v. Dignis Meijer en Laurina Pekaar; Adri- ana, d. v. Jam Oostdijk en Maatje van Burg; Joost, z. v. Joost Nelis en Pieter- nella Paauwe. Van 613 Juli. IERSEKE. Geboren: Cornelis Pieter, z. v. Karei Jan van IJsseldijk en Maatje van Li ere. Overleden: Jan, 4 weken. z. v. Engel v. d. Boomgaard en Janna de Keijzer. Over de maand Juni. ST. LAURENS. Bevallen: J. Pouwer Baljeu, z. P. C. BaasWillemsen, d. Overleden: J. Wisse. 72 j., echtgenoot van J. de Klerk; M. Verhage, 64 j., echt genoot van M. Bostelaar. BORSSELE. Geboren: 6, Geertruida Jo- bina, d. v. Johannes Ars en Magdalena v. Westeinde; 11, Johanna Cornelia, d. v. Adriaan Hoondert en Elisabeth Timmer man; 15, Sara Johanna, d. v. Cornelis de Jonge en Cornelia v. Gessele. Overleden: 10, Adriana de Tuijter, 54 j., eehtgenoote van Pieter Dekker; 19, Jacob Walhout, weduwnaar van Johanna Mol. 's H. ARENDSKERKE. Gehuwd: 14, Cornelis IJzerman, 23 j. jm. en Neeltje Htijnsdijk, 21 j. jd. Geboren: 2, Adriaan, z. v. Cornelis Rijk en Cornelia de Jonge; 3, Petrus, z.v. Cor nelis Machiel Raas en Apolonia Vette; 7, Johannis, z. v. Adriaan Witte en Jannetje Welleman; 11, Adriaan Cornelis, z. v. Jan de Hamer en Berbera Wisse; 19, Adriaan Jan, z. v. Adriaan Jan de Jager en Francina de Jager; 23, Cornelis Ge- rardus, z. v. Pieter Moison en Jozina Cornelia Magnus; 26, Marinus, z. v. Ma- rinus Finson en Louwiesa Martina Tui ten; 26, Cornelis, z. v. Jan Koole en Ma ria de Jonge. Overleden: 18, Suzanna Murre, 68 j., eehtgenoote van Nicolaas van Antwerpen. ARNFMUIDEN. Gehuwd: 6, Adriaan Willem de Klerk, 21 j. jm. en Elizabeth Meertse, 21 j. jd.; 16, Cornelis de Nooijer, 22 j. jm. en Glasina Johanna de Nooijer, 21 j. jd.; 16, Cornelis Jacob van Dalen, 24 j. jm. en Neeltje Meerman, 23 j. jd. Geboren: 3, Adriaan Willem, z. v. Da niël Nijsse en Pieternella Krijger; 8, Ma ria Pieternella, d. v. Cornelis Pouwer en Jacoba Krijger; 13, Jannetje, d. v. Jo hannes van Belzen en Maria de Ridder; 30, Willem, z. v. Lieven Meulmeester en Geertruida Schuit. Overleden: 28, Cornelis de Kam, 60 j., echtgenoot van Adriana Cornelia Kraa- mer; 30, Maatje Pieternella, 1 j., d. v. Abraham Klaasse en Adriana Maria Buijs, AAGTEKERKE. Getrouwd: Abraham Wattel, 22 j. jm. en Jacoba Wisse, 27 j.jd. Geboren: Maria, d. v. Jan de Visser en Maria de Visser. Overleden: Jacomina Zwemer, 88 j., ongehuwd. OOSTKAPELLE. Geboren: Henderika, d. v. J. Poppe en J. L. Maljers Jacoba, d. v. A. L. Louws en J. J. Geschiere; Dina, d v. L. Francke en M. Marinusse. N.- EN ST. JOOSLAND. Geboren: 1, Jacoba Neeltje, d. v. M. Pleijte en A. W. Karelse. HOEK. Huw.-aangiften: 21, Cornelis Verbbrkmoes, 28 j. jm. te Terneuzen en Gatharina Johanna 'tGilde, 25 j. jd.; 28, Benjamin de Putter, 25 j. jm. en Adriana van der Hoofd, 25 j. jd. Gehuwd: 14, Jan Cornelis van Over- dulve, 26 j. jm. te Zaamslag en Tannetje Francina Stoffels, 22 j. jd.; 14, Levinus van Tatenhove, 24 j, jm. en Maatje Jan sen, 21 j. jd.; 21, Marinus de Ritter, 24 j. jm. en Susanna Geertruida Zegers, 26 j. jd.; 21, Pieter Dieleman, 19 j. jm. en Ja comina Cornelia de Jonge, 18 j. jd.; 28, Isaac Adriaan de Lijser, 22 j. jm. te Ter- neuzen en Sara Licia de Bokx, 17 j. jd.; 28, Pieter de Feijter, 30 j. jm. te Axel en Janna de Kraker, 27 j. jd. Geboren: 10, Jan Dirk Pieter Cornelis, z. v. Francois Mattheus Dieleman en Jan na Catharina Klaassen; 18, Jan Isaak, z.v. Geerard Krijn Tollenaar en Martha Maria van Cadsand; 21, Joost, z. v. Wil lem de Blaeij en Rachel Riekwel; 28, Pie ter Adriaan, z. v. Willem Hoogstraate en Cornelia de Koeijer. Overleden: 2, Eggebert de Bruijne, 77, wendr v. Pieternella Verbrugge; 16, Ma rinus Jansen, 57 j., ongeh. BRUINISSE. Geboren 13, Abraham, zoon van H. Vane, en van G. de Jonge. 24, Maria, d. v. C. Koelmans en van M. Riemens; 26, Janna Adriana d. v. F, v. d. Berg en van M. Hage. Overleden: Adriana Hoogerheide, 53 jaar, echtgen. van F. D. van Vessem; 18, Hendrina Hoek, 82 jr, wed. van J. de Ruiter; 30, Christina van den Berg, 83 jr ongeh. 2 levenloos aangegeven kinderen van G. Kik en van W. IJzelenberg. Gezond speelgoed. Bij het koopen van speelgoed moet men niet alleen rekening houden met het ver langlijstje van zijn kind, maar men moet er ook eens over nadenken, of door 't spel geen lichamelijke gebreken of ziekten ge nezen kunnen worden. Daar is bijvoorbeeld de autoped! Een be geerd stuk speelgoed. Je kunt er zoo heer lijk mee spelenl Als we er bij1 het koopen maar een beetje op letten, kunnen we van het speelgoed een gymnastiektoestel ma ken, waar ook het gezonde kind nut van heeft. Het stuur mag n.l. niet te hoog en niet te laag zijn. Bij een te hoog stuur worden de schouders te veel opgetrokken; een te laag stuur heeft den gevreesden krommen rug ten gevolge. Het stuur moet ter hoogte van de heup zitten; dan, zon der er iets van te vermoeden, doet het kind goede gymnastiekoefeningen. Bij het rijden moet men wel eens ver manen: „Nu eens met het andere been afzetten". Het is namelijk van veel belang dat de spieren van beide boenen krach tig gemaakt worden. Ook moet men er op letten, dat het kind dicht bij de autoped afzet. Anders wordt de heup scheef gehouden en went het kind zich eveneens aan een slechte hou ding. Een heel gezond stuk speelgoed is de vliegende Hollander. Alle ledematen en spieren worden in beweging gezet. Bij het koopen moet men op de juiste hoogte letten. Het kind moet gemakkelijk en rechtop kunnen zitten. Is de dokter van meening, dat voet- en beenspieren van een kind ontwikkeld moeten worden geef het kind dan een driewieler. Men moet het kind echter ten strengste verbieden wedstrijden te willen houden met gewone fietsen. Afgezien van het feit, dat de driewieler niet gebouwd is voor een hoog tempo, is de krachtsin spanning voor het kinderlichaam veel te groot, dus gevaarlijk. (Rott.) Eet jonge, rauwe groenten. De tijd van groenten uit het zout en uit de bus is gelukkig weer lang voorbij1. Groenten en ook versch fruit behooren een zeer belangrijk deel van ons dagrant soen uit te maken. Toch wordt groente in het algemeen veel te weinig gegeten. Een belangrijk ding is, dat groenten niet lang gekookt worden, waardoor hun voedingswaarde sterk achteruit gaat. Een van de groenten, die, mits goed toebereid, nooit tegenstaat, is de sla. Voor het goed klaarmaken van sla zouden fei telijk vier menschen noodig zijn: een ma tige om er het zout over te strooien, een gierigaard om er den azijn op te gieten, een verkwister, die er de slaolie bijvoegt en een dwaas, die zoolang roert tot alles goed gemengd is. Een verstandige huisvrouw zal bij' het sla mengen met de eigenschappen van deze vier personen rekening houden. Kropsla (4 personen). 2 kroppen sla, 12 eieren, 23 eetlepels slaolie, l1/* eetlepel azijn, een beetje zout en pe per, één a twee theelepels Maggi's Aroma. Maak de sla schoon, door het harde groene gedeelte van het blad te, verwij deren, wasch ze flink, knijp ze dan goed uit tusschen de handen. Kook de eieren hard, pel ze, wrijf ze fijn met een vork, voeg de peper, het zout, olie, azijn en Maggi's Aroma toe. Giet dit sausje over de sla en meng met een slalepel en vork het sausje lang door de sla. Men kan er ook een fijngehakt rauw uitje door men gen. Ingezonden Mededeeling Gemengde Sla (4 personen). 1 krop sla, 12 eieren, 2—3 .eetlepels sla olie, 1,5 eetlepel azijn, zout en peper, 12 theelepels Maggi's Aroma, allerlei andere groenten, als tomaten, komkom mer, peterselie, geraspte ui enz. Snijd komkommer en tomaten in dunne plakjes, hak peterselie fijn, rasp de ui, maak de kropsla schoon. Maak een sla- sausje, zooals hierboven 'opgegeven en meng alles goed dooreen. De tomaten zijn het smakelijkst, wan neer we ze, alvorens ze te snijden, even in kokend water dompelen en het schille tje er af halen. Aardappelsla (4 personen). 1,5 pond koude aardappelen, 4 eetlepels sla- iQilie, 2.3 eetlepels azijn, 0,5 kopje ko kend water, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 geraspte ui, wat zout en peper. Snijd de koude aardappelen in dunne plakjes, giet er een half kopje kokend wa ter op. Meng de peper aan met de sla olie, voeg den azijn toe, de Maggi's Aroma, wat zout, de geraspte ui en meng dit sausje goed door de aardappelen, zonder deze stuk te maken. Men kan door deze sla ook weer plakjes komkommer, stuk jes hardgekookt ei, tomaten, peterselie enz. roeren. Jambereiding. Aardbeienjam. Twee pond aardbeien wasschen tot ze vrij1 van zand zijn, kelkjes en steeltjes er af halen, en met weinig water opzetten. De massa tot 2/3 laten inkoken, 6,5 tos suiker toevoegen en het sap van twee ci troenen en de jam onder voordurend roe ren tot de vereischte dikte laten inkoken op een zacht vuur. Te dunne jam be schimmelt of gaat gisten! De jam is goed van dikte, als een druppel van de heete vloeistof, op een koud schoteltje gegoten, taai of dik wordt. Pruimenjam. Op een kilo pruimen neemt men 6 ons suiker. De bereiding is als die van aard beienjam. Fr ambozen en bessenjam. Hier is de verhouding: 'op twee pond vruchten 6,5 ons suiker. Verder als boven. Er wordt tegenwoordig een natuurlijke vruchtengeleistof in den handel gebracht (uit appelen gewonnen), die bij het berei den van jams en geleien het „stijf wor den" veroorzaakt. Door gebruik te maken van dit „bindmiddel" behoeven de vruch ten slechts acht minuten te koken, waar door het verlies van de meest waardevolle bestanddeelen, door urenlang koken ver oorzaakt, thans vermeden wordt. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mtos, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 362. Auteur: G. Zwart, Zaandam. 1 2 S 4 5 47 48 49 50 Zwart 10 sch. op: 7, 9, 11/13, 15, 18, 27, 31 en 36. Wit 10 sch. op: 22, 23, 25, 29, 34, 35, 38, 41, 44 en 47. Wit speelt en wint. Oplossingen. Juli-problemen voor 7 Aug. in te zen den aan bovenstaand adres. Stedenwedstrijd. (Vervolg rubr. 7 Juli.) Stand na 30. 1217 van zwart: Zwart: G. Havaert. 1 2 3 4 5 47 48 49 50 Wit: G. Pors. 31. 43—38 8—12 32. 27—21 3833 kon niet. Zwart zou spelen: 41—36 36X27 33X22 27X16. 17—22 22X31 23—28 16—21 18X47. 32. 16X27 33. 32X21 4—9 34. 4943 9—14 35. 41—36 15—20 Oogenschijnlijk staat zwart prachtig door zijn sterke centrumstelling. Wit heeft echter nog voldoende zetten, zoodat zwart straks, om nadeel te ontgaan, zijn stel ling weer zal moeten afbreken. 36. 45—40 20—24 37. 21—16 14—19 38. 43—39 23—28 Een gewaagde zet, waarmede zwart suc ces heeft. Nadat wit in het valletje is ge- loopen, is de partij: voor hem niet meer te redden. Wij zullen nu echter eens onder zoeken, wat het resultaat is, als wit niet 3833 maar 3832 speelt. Wit 38—32, zwart 19—23, 32—27. Er dreigt nu wit 2722, zw. 18X27 3731 en 42X11. Op zwart 1721 speelt wit 1611 en 36X47 met gewonnen spel. Een andere variant: 38—32 32—27 16—11 36X27 37—31 42X31. 19—23 17—22 22X31 13—19 26X37 en wit staat gewonnen. Sluiten met 1923 brengt zwart dus verlies. Op zwart 2833 (in antwoord op wit 38—32) wit 39X28 18—22 behoudt wit het gewonnen stuk. Een andere variant: 38—32 42—38 40—35 35—44 18—23 2429 29 X 40 12—18 Zwart speelde 2429, omdat wit met 3833 dreigde. Als deze zet volgt is het verloop ongeveer eender als in de hoofd variant. Tevens is er weinig verschil of zwart 1218 dan wel 1318 speelt. Wij; spelen nu verder: 38—33 48—43 43—38 36—31 31—27 33X11 39X28. 18—23 19—24 13—19 24—30 22X42 42 X 33 verl. Hieruit blijkt wel, dat de lokzet van zwart zwak was en wit verliest, doordat hij de winst verzuimde. Het beste voor zwart was 39 inplaats van 2328 geweest. Van het resultaat viel dan nog niets te zeggen. 39. 38—33 28—32 40. 37X28 24—29 41. 34X14 13—19 42. 14X23 18X47 43. 4843 12—18 44. 39—34 3—9 45. 43—39 9—13 46. 34-30 13—19 47. 40—35 47—42 Wit geeft op. Beste neefjes en nichtjes, 't Is nu zoo langzamerhand vacantie- tijd; verschillende scholen hebben reeds vacantie en daarom geef ik vandaag geen nieuwe raadsels, maar alleen de uitsla gen. Tot mijn vreugde ontving ik een flink getal briefjes. De volgende week hoop ik ze te beantwoorden en dan wordt meteen meegedeeld, wie voor een prijsje in aan merking komen. Oplossingen van de prijsraadsels: 26 Mei: Gij opent Uwe hand en verza^- digt al wat leeft naar Uw welbehagen. Onderd.: Daniël, farizer, wonderen, Ta bor, tenten, Hagar, Dagon, Paulus, Lea, wig, het, vijver. 2. Zooals het klokje thuis tikt tikt het nergens. 9 Juni: Zonnestraal. Onderd.: zang, olie, neus, nauw, eeuw, sein, tjok, reis, adel, auto, leuk. De naam is Sneeuwwitje. 2. Een en twintig Juni begint de zomer. 23 Juni: 1. Deze week werd in Kruinin- gen een landbouwtentoonstelling gehou den. Onderd.: landbouw, tuinbouw, stands, tenten, koeien, dieren, zwingel, riek, gelegenheid, dorst. 2. Na gedane ar beid is het zoet rusten. Onderd.: Naere- bout, doorn, traag, hagedis, riet, zee, bons. 7 Juli 1.: Een ezel stoot zich in 't ge meen, geen tweemaal aan denzelfden steen. Onderd.: Edelen, Naarden, Jan Steen, tienden, Delft, Willem, Egmond, Ehgeland, zeeslagen, zeetocht, Z. 2. In Godes wegen is altijd zegen. Onderd.: zege, Zondag, weide, Nijl, gist, westen. De plaatsnamen uit het verhaaltje „Een wandeling" zijn: Leiden, Koegras, Os, Zeist, Driewegen, Hoek, Hoorn, Sluis, Gieten, Hindeloopen, Helder. WIE WAS DE DADER? XXVII. „Wij, welnee; maar ga jij ze even halen Tom, dan wachten w e hier. Ik vind het anders echt dom zooiets te vergeten." Mieke ging er maar vast bij zitten. Ze vond dat ze vandaag al lang genoeg had gestaan. „Dan moet Arend ze halen," zei Tom nog boos, „want hij zou ze meenemen." „Nu herinner ik me toch zooiets, maar dan moet ik ze toch bij me hebben." Arend voelde eens in zijn zak en ja, daar hoorden de anderen de lucifers al ram melen. „Hé, wat leuk," riepen de meisjes. „Een flauwe mop", bromde Tom. „Stil maar broertje, we zullen die van jou het eerst aansteken; is dan de bui weer over?" Nu duurde het niet lang meer, of alle lampionnetjes brandden. Mieke en Nel zaten stil naast elkaar, de jongens stonden er met z'n drieën ach ter. „Zouden ze het al zien?" fluisterde Jan. „Ik weet het niet," antwoordde Mieke. „Zullen we eens roepen," vroeg Tom, „we zijn er toch eigenlijk dicht bij, dat kunnen ze best hooren." Dan vond Nel zingen mooier. Ze moes ten wel iets doen, anders waren de kaars jes misschien opgebrand voor ze er bene den erg in hadden. Nog even bleven ze wachten. Doodstil was het overal. De duintoppen staken donker tegen den avondhemel af, in de verte zag je hier en daar een lichtje en duidelijk kon je het ruischen van de zee hooren. Niets verbrak de stilte, tot onverwachts een stemmetje „Moe, Moeder!" riep. „Stil, sst, dat was Ineke". Mieke ging nog wat dichter bij Nel zitten. „Zou ze het gezien hebben?" En weer klonk het: „Moe, Moeder!" Nu leek het wel of er ant woord gegeven werd en even later hoor den ze Ineke's stemmetje weer, maar nu zachter; ze vertelde iets, maar wat, dat konden ze boven niet verstaan. Vol spanning tuurden de kinderen naar beneden. „Ze staan op," fluisterde Arend, „en o, nu kijken ze vast naar boven, heel stil blij ven hoor." Duidelijk hoorden ze nu vaders stem, die zeker iets naar Ineke riep; er kwam weer antwoord en dat leek Roeli wel. „Als we eens langzaam met de lam pions heen en weer gingen zwaaien?" „Ja, vooruit maar, niet te wild," waar schuwde Mieke." „Ze zien het hoor," riep Tom, kijk maar er zwaait iemand met een witte doek." „Nu zingen jongens?" probeerde Nel nog eens. „O schitt'rende kleuren?" vroeg Jan. „Nee, dat niet, we hebben heelemaal geen vlag." „Dan het „Wilhelmus" maar," vond Arend, „dat kun je altijd zingen. Met drie beginnen hoor. Een, twee, drie," en daar klonken hun heldere stemmen door den stillen avond. „Hoera!" riepen de jongens toen het uit was, en duidelijk hoorden ze beneden ook roepen: „Hoera!" „Nu achter elkaar hier rond loopen, dat zal ook een leuk gezicht wezen", en Jan liep al, spoedig gevolgd door de an deren. Het was maar goed ook, want nu zag Mieke meteen dat Jans kaarsje bijna op gebrand was. Gauw uitblazen, anders gaat het papier misschien branden, en we hebben hier geen water, zooals straks. Tom vond het jammer, nu waren er nog maar vier. „Dan gaan de onze ook uit. Fuut." Arend voegde de daad bij het woord; uit was zijn kaarsje. Fuut, kwam Mieke nu, fuut Nel en het laatst Tom fuut! (Slot volgt.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6