Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. ten deelnemen, o.a. die uit Middelburg en Vlissingen. Het totaal aantal deelnemers van de thans reeds bekende burgerwachten be draagt 2000, welk aantal door nog te ver wachten deelname van andere burger wachten vermoedelijk nog grooter zal wor den. De Nederlandsch-Engelsche handels besprekingen. De Nederlandsch-Engelsche onderhan delingen over een handelsverdrag, die Donderdag zijn begonnen en door een weekend zijn afgebroken, zijn, dank zij de uitgestrektheid van het terrein, het sta dium van de inleidende besprekingen nog niet voorbij. Wanneer zij eenmaal aan de details toe zijn, zullen het waarschijnlijk moeilijke onderhandelingen blijken, van welke voorshands slechts weinig of niets te berichten zal zijn. Naar de Londensche correspondent van de „N. R. Ct." vernam, zal de delegatie waarschijnlijk wel eens voor enkele dagen naar Nederland vertrekken, maar zal men daar toch niet uit moeten afleiden, dat de besprekingen slecht staan. Telegram van predikanten over de steunuitkeeringen. liet Ministerie van Hervormde Predi kanten te Amsterdam heeft gisteren het tuigende telegram gezonden aan den voorzitter van den ministerraad, dr H. Colijn: „Het Ministerie van Hervormde Predi kanten te Amsterdam, voorzoover tegen woordig op zijn vergadering van heden, diep getroffen door de droeve gebeurte nissen der laatste dagen, gezien den nood, die in breede kringen wordt geleden, voh.c nood zoovelen tot verbittering heeft gebracht en waarvan zij uit ervaring dagelijks kennis nemen, wendt zich hierbij tot Uwe Hooge Over heid met het dringend verzoek de steun uitkeeringen, die dreigen beneden het be staansminimum te komen op hun vorig peil terug te brengen, ook al moet dit tot scherpere bezuinigingen en verzwaring der belastingen van de hoogere inkomens aanleiding geven. Het ministerie van predikanten doet dit in het besef, dat overheid en volk te zamen naar het Woord Gods hebben te hooren, erkent in den huidigen toestand mede schuld der Kerk, ook betreurende, dat het zich niet eerder in dezen tot uwe overheid heeft gewend, doch acht het nochtans heden zijn plicht u zijne stem in dezen alsnog te doen hooren en met allen ernst bij u op voor noemden maatregel aan te dringen." Opheffing van spoorlijnen. De Nederlandsche Spoorwegen over wegen de spoorlijnen in den Haarlem mermeer op te heffen. Herziening van den wettelijken tijd. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot herziening van den wettelijken tijd. Vond op zichzelf het denkbeeld, Neder land zich bij een der groote tijdzones te doen aansluiten, vrij1 algemeen instem ming, vele leden betoogden, dat het in het ontwerp gekozen stelsel geen geluk kige oplossing van het vraagstuk brengt. Aan de invoering van den Greenwichtijd toch werden, voor zoover het winterhalf jaar betreft, groote bezwaren verbonden geacht. In de eerste plaats werd daarin het tegenovergestelde gezien van de bezui niging op kunstlicht, welke tot dusver de zomertijd heeft gebracht. Voorts werd het feit, dat het in den winter des avonds reeds vroeg donker zal zijn, als een ern stig bezwaar beschouwd voor de school kinderen. Deze leden drongen er op aan, dat, met afschaffing van den zomertijd, voor het geheele jaar de Midden-Euro- peesche tijd wordt ingevoerd. Van andere zijde werden deze bezwaren gedeeld. Men vreesde, dat bij het tot stand komen van deze regeling de strijd over den zomertijd geenszins zou zijn geëin digd. Ook deze leden wilden den Midden- Europeeschen tijd voor het geheele jaar. Sommige leden gaven de voorkeur aan de thans voorgestelde regeling. Eén der leden wilde terugkeeren tot vóór 1908. Denatureeren van tarwe en rogge. In antwoord op de schriftelijke vragen van den heer Duymaer van Twist, betreffende de onlangs te Oud-Beierland plaats gehad hebbende onbruikbaarma- h.ng van honderd ton tarwe voor men- uohelijk voedsel, deelt de minister van Economische Zaken mede, dat niet alleen in Oud-Beierland, doch in meerdere plaatsen tarwe voor menschelijk voedsel ongeschikt wordt gemaakt en wel door denatureeren krachtens het z.g. Dtena- turatie-reglement. Deze tarwe, gelijk ook rogge, wordt gedenatureerd om het graan te bestemmen voor dierlijk voedsel, zulks overeenkomstig den wensch van de be zitters, die het graan ter denaturatie aan bieden. Vrees, dat niet voldoende broodgraan aanwezig zal zijn. behoeft niet te bestaan. De inheemsche graanoogst is nog belang rijk grooter dan noodig is om te voorzien in de behoefte van het voorgeschreven percentage inheemsche tarwe, dat in het brood moet worden verwerkt. Benoeming. Met ingang van 10 Juli 1934 is aangesteld tot Rijksveldwach- ter-brig.-majoor de Rijksveldwachter brig. G. de Jonge te Goes. Hij is verplaatst van Goes naar Haamstede. Tot assistent van den Secretaris der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij te Goes is benoemd de heer G. den Engelse te Zevenbergen. In vrijheid gesteld. Door de Rechtbank te Middelburg is in vrijheid gesteld zekere A. S. A, H., wo nende te St. EIcis, die eenige dagen ge leden in verband met een vermoedelijk gepleegde smokkelarij onder Cadzand werd aangehouden en ter beschikking van de Justitie werd gesteld. Op last van de Justitie werd in vrij heid gesteld zekere G. J. B., te Biervliet, die eenige dagen geleden werd aangehou den als verdacht van diefstal van tarwe onder de gemeente IJzendijke. Een waarschuwing. Nu de vacanties weer naderen, zullen wellicht velen weer een bezoek brengen aan de Belgische badplaatsen. Het is ons geble ken, dat er nog altijd personen zijn, die denken, dat men daar heen kan gaan zonder pas of bewijs van Nederlander schap, omdat het dikwijls voorkomt, dat niemand er naar vraagt. Dezer dagen wa ren wij- er getuigen van, dat dit wel de gelijk gebeurt. Daarom raden wij. nog eens aan, voorziet u van pas of nationaliteits- bewijs, alvorens de grens te passeeren. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Belastingmerk, Inkman, L. Delft B 123; Port, met inh., J. Jilleba, N. Vliss.weg E 164; Nappa Dames handschoen, Koets, Schoolplein, Veere 29; Bamestaschje, La Lau, Veerschesingel S 71; Huissleutel, Bureau van Pol.; Rijwiel, Den Boer, St. Pieterstraat; IJzeren gewicht, H. Scheij- beler, Oude Kerkstraat B 81; Slalepel en vork, R. Kampman, Damp.singel F 197; Padvindersriem en stropdas, Zwemmees ter, Zwemschool, Havendijk; Zilv. Vulpot lood, G. Vogel, Segeersingel V 45; Zwem pak, Mej. Vader, Gem. Zwemschool; Be lastingmerk, A. v. d. Welle, Veerschesin gel S 75; Vulpen, A. Klap, Vlasmarkt L 9; Kettingtje met medaljon, J. Meerman, Wagenplein P 9; Dekkleed, Louwerse, Emmastraat W 103; Kinderport. met inh., J. Taal, Markt G 2; Vulpotlood, de Koning, Kapoenstraat A 15; Straalbre- ker, Bureau van Pol.; paar Gymnastiek- schoentjes, v. d. Hofstede, Noordweg B 26; Broche, Bureau van Pol.; Bril in étui, J. den Exter, Gravenstr. I 191; 20 Aard beienmandjes, Nijpjes, Veerscheweg F 262a; 50 Postzegels, Mej. de Witte, L. Delft, p.a. Vriesman, B 144; Ondermuts, G. Aarnoutse, Gapinge B 20; Badhand doek en pak, Jellema, Eigenhaardstr.; Jongensjasje, Bureau van Pol.; Badlaken v d. Toorn, Dampoortsingel F 175; Twee Schorten, G. Buis, Eigenhaardstr. P 212; Damesrijwiel, Buijse, Teerpakh.straat P 28; Koperen Passer, J. Tollenaar, Lelie straat S 149; Gouden armband, Fastenau, L. D'elft H 20. Wolphaartsdijk. Zaterdag gaf de hand boogsociëteit Doel naar Hooger alhier een concours, waaraan werd deelgenomen door 56 schutters van de omliggende zus terverenigingen. De uitslag is: Hoofdvogel, J. de Baar van Willem Teil, Ovezande; le klep, G. Verheijke, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e klep, A. J. Mol, Edele handboog; 3e klep P. de Baar, Willem Teil, Ovezande; le zij vogel, A. de Jonge, Willem Teil, Ove zande; 2e zijvogel, Iz. Slahbekoorn, Wil lem Tell, Kloosterzande; le hoofdkal E. Rogiers, Jacoba van Beijeren, Goes; 2e hoofdkal H. de Jonge, Willem Teil, Ove zande; le kleine kal, J. Koopmans, Sora- nus, Heinkenszand, 2e kleine kal, J. Meeuwse, Ons Genoegen, Oudelande. Bruinisse. In de vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegen woordig. Alvorens tot de gewone werk zaamheden over te gaan, herdenkt de voorzitter het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. Ingekomen is een brief van den Com missaris der Koningin houdende toezen ding van een missive van den Min. van Binnenlandsche Zaken en inhoudende, dat het besluit van den Raad tot korting der jaarwedden van de veldwachters met 10 pet. niet voor Koninklijke goedkeuring vatbaar is. Een brief van den Minister van Sociale Zaken, houdende goedkeuring der steun regeling tot en met 1 Dec. 1934. Een brief van den Minister van Bin nenlandsche Zaken, inhoudende dat nu een verhaal van 10 pet. premie ingevolge de Pensioenwet met 1 Juli 1934 impera tief is voorgeschreven, het in enkele ge vallen wellicht gewenscht is, de jaarwed den te verhoogen. Het voorstel van B. en W. om de jaarwedden nader te herzien als de begrooting voor 1934 van Ged. Sta ten is teruggekomen, wordt z. h. st. aan genomen. De circulaire van Ged. Staten betref fende de herziening van de jaarwedden van den burgemeester, secr., enz. wordt op voorstel van dhr Padmos voor kennis geving aangenomen. Burgem. en weth. hadden voorgesteld accoord te gaan met de nieuwe regeling. Naar aanleiding van een ingekomen klacht over de aanwezigheid van een inkuilput voor veevoeder nabij een woon huis buiten de kom der gemeente, wordt, mede op advies van den Insp. der Volks gezondheid, besloten de Politieverorde ning aan te vullen met het volgende: „Het is verboden, bloed of andere slachtaf- vallen, al of niet vermengd met andere stoffen, groentenafvallen, vischresten, in gekuild veevoeder, aanwezig te hebben op plaatsen vanwaar een en ander vclgens het oordeel van B. en W. een hinderlijke stank kan verspreiden of waarop de aan wezigheid om andere reden niet ge wenscht wordt geacht." Aangenomen wordt een voorstel van 5. en W. om de bestrating in de Korte Ring i uit te breken en een nieuwe betonbestra- ting aan te brengen. Ten slotte wordt op voorstel van dhr Boone besloten de Landbouwvereen. te verzoeken haar leden aan te sporen om tijdens den aanstaanden oogst de werk zaamheden zoo veel mogelijk door han denarbeid te doen verrichten, inplaats van met de machine; op deze wijze kan de werkloosheid geruimen tijd beperkt wor den. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ermelo (2e pr.pl.), J. G. VV. Kruishoop te Bodegraven. Aangenomen naar Biezelinge, J. P.van Steenbergen, cand. te 'sGravenhage. Bedankt voor Uitwijk, W. J. Holzsche- rer, cand. te Arnhem. Voor Nieuwe Pe- kela en Zaandam (Evang.), G. van Veld huizen te Hantum. Geref. Kerken, Beroepen te Wanswerd, R. Schippers te Drachtster-Compagnie. Geref. Gemeenten. Tweetal te Gouda, M. Hofman te Krab- bendijke en H. Ligtenberg, cand. te Rot terdam. Beroepen te Gouda en te Ierseke, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Vacatures in de Ned. Herv. Kerk. In het Doetinchemsche Weekorgaan der Ghr. Phil. Inrichtingen te Doetinchem verscheen de stand der va catures in de Ned. Herv. Kerk op 1 Juli j.l. Daaruit blijkt dat het aantal vacante plaatsen 325 bedraagt, dat is 4 meer dan op 1 Jan. 1.1. In de onderscheiden provincies is het aantal vacatures resp.: Gelderland 44, Z.- Holland 53, N.-Holland 46, Zeeland 21, Utrecht 13, Friesland 70, Overijsel 12, Groningen 40, N.-Brahant 16, Limburg 2, Drente 8. Van de in Mei toegelaten candidaten tot den Heiligen Dienst hebben 14 nog geen beroep aangenomen. Hulpprediker. Bij1 de Ned. Herv. Kerk te Terneuzen is benoemd tot hulpprediker, de heer H. M. J. van Duy- ne, theol. cand. te Amsterdam. De heer van Duyne hoopt half September zijn arbeid aan te vangen. Eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Geëxamineerd 3 candidaten. Geslaagd: J. Brand en L. M. G. Heukeshoven te Goes; B. Meeuwsen te Krabbendijke. Goes. Uitslag M. U. L. O.-e x a m e n. Geslaagd voor het B-diploma: J. Geers, G. D. Boutens, R. M. Ornée. Voor het A-diploma: J. P. Verburg, P. A. Trimpe, C. Sliggers, J. de Rijk, M. v. Riet, A. Quakkelaar, E. J. v. Maris, M. v. Galen, M. G. Meulmeester, E. de Munck, N. Snauw. W. C. Stenhuis, J. B. Koole, G. Franke, F. J. Keim, T. A. Koole, P. v. Arenthals. Afgewezen 8. Groote boschbrand in N. Limburg. Maandagmiddag is een he vige brand uitgebroken in de bosschen langs den weg Helden-Kessel. Ofschoon terstond alle mogelijke blusschingspogin- gen aangewend werden, kon niet voor komen worden, dat een boschoppervlakte van ongeveer 100 ha door het vuur ver nield werd. Tengevolge van den noor denwind en de groote droogte van het bosch had het vuur zich spoedig over zoo'n oppervlakte uitgebreid, dat het blusschingsweik uitermate moeilijk was. Burgemeester Van Can, van Helden, die persoonlijk den strijd tegen de vlammen leidde, requireerde rijks- en gemeente politie en lieden uit de streek om te po gen het vuur in zijn voortgang te stui ten. Uren en uren gingen echter heen zonder dat men daarmede eenig succes bereikte. Terwijl men op de eene plaats de vlammen poogde te dooven, brandde het vuur elders in alle hevigheid ver der. Ten slotte probeerde men het aan leggen van tegenbranden en hierdoor mocht men er na geruimen tijd in slagen, het vuur te stuiten. De bosschen van de familie Haffmans en Esser uit Helden in totaal ongeveer 100 ha groot zijn geheel vernield. Oorzaak van den brand is onbekend. Vreemde keelaandoening in Engeland. In Engeland is het sinds eenige weken vreeselijk warm, men spreekt er van een hittegolf. Bovendien is er in het geheele land een dreigend gebrek aan water, zoo zelfs, dat men in enkele plaatsen tot rantsoeneering van het drinkwater is overgegaan. Deze droogteperiode heeft echter nog andere gevolgen met zich medegebracht. Er heerscht thans in geheel Engeland een epidemie, een keel-aandoening. Deze ziekte verbreidt zich thans meer en meer. Mensohen op hun werk, vrou wen thuis aan den arbeid, kinderen op straat of op school worden door deze kwaadaardige keelaandoening aangetast. Men veronderstelt nu, dat deze ziekte' veroorzaakt wordt door het overmatige stof tijdens deze droogteperiode, dat de teere fceel-organen bij het inademen aan tast. De symptomen zijn die van een lichte keelontsteking, die eenige dagen duurt en dan weer verdwijnt. Zoolang deze buitengewone droogte nog aanhoudt zal het gevaar voor keelontsteking bljj- ven bestaan. De ziekte is niet van ern- stigen aard en het beste middel ertegen is er zich zoo min mogeljjk van aan te trekken, daar gorgelen toch geen uitwer king heeft. Een regenbuitje zal deze ontstaken kelen spoedig doen verdwijnen, deelt de Sunday Dispatch op grond van in lichtingen van medische zijde genomen, mee. Kinderen drinken zwavel zuur. In een onbewaakt oogenblik heb ben twee kinderen van twee en vier jaar van den landbouwer L. te Borculo bij het eten van bessen verdunde zwa velzuur, dat gebruikt wordt bij melkon- derzoek, over de bessen gegoten en deze daarna gegeten. De mondjes der kinderen en ook de lichamen van binnen werden deerlijk verbrand. Zij zijn onmiddellijk naar het ziekenhuis te Deventer overge bracht. De toestand van de kinderen, vooral van het jongste, is zeer ernstig. DE BESTRIJDING DER JEUGDWERKLOOSHEID. In de algemeene vergadering van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de voorzitter, Mb G. H. Guépin, de leden dezer maatschappij ernstig gewezen op de noodzakelijkheid van het nemen van maatregelen tot bestrijding van de werk loosheid onder de jeugd. Aan zijn rede ontleenen wij: „De drang om jongeren te werk te stel len, moet in elke onderneming levend wor den en elke werkgever moet van de nood zakelijkheid om tot de oplossing hiervan mede te werken, doordrongen zijn. Spr. constateerde, dat er in werkgeverskringen meer toelangstelling voor dit vraagstuk gaat bestaan. Ook van de medewerking van den Minister van Sociale Zaken is men .verzekerd. D'eze hulp aan jongeren zal voorloopig niet om groote sommen vragen. Voorts, zal het te werk stellen van jongeren de uitgaven tot bestrijding van de werkloosheid verminderen en zijn er aldus vroeg Spr. zich ai veel objec ten aan te wijzen, waarvoor door de regee ring op meer doelmatige wijze gelden kunnen worden besteed dan voor het gees telijk behoud van de jongere generatie? In de eerste plaats moet getracht wor den in eigen kring gelegenheid te vinden om jongeren werk te geven en in de twee de plaats moet de Maatschappij propa ganda maken opdat algemeen erkend wordt, dat te werk stellen der jongeren een eisch is van de eerste orde en dat het is in het welbegrepen belang van onze Nederlandsche gemeenschap, indien re geering en werkgevers hierin door samen werking een oplossing bereiken. Het is verheugend, voegt de „Neder lander" hieraan toe, dat de ernst van de hier rijzende problemen in den kring der werkgevers wordt ingezien en dat daar blijkbaar bereidheid wordt gevonden om mede den strijd tegen dit ,guvel aan te binden. Kantongerecht te Middelburg De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet tijdig verandering van richting aan geven: P. D. B. te Hilversum f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruising van wegen niet den door gang vrij' laten aan het verkeer van rechts M. de K. te Goes f 10 of 5 d. h.; A. v. d. B. te Goes f20 of 10 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: P. J. A. V. te Middelburg f 3 of 3 d. h. met een motorrijtuig of rijwiel een weg in verboden richting berijden: J. P. te Goes f 2 of 2 d. h.; J. B. te 0. en W. Souburg f 1 of 1 w. t.sch. Met een rijwiel een weg die voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen gesloten is berijden: P. v. d. V. te Kapelle f 3 of 3 d. h. Rijiden met een motorrijtuig zonder voldoende remmen: P. J. G. te Koude- kerke f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl het is voorzien van een verlichting die ver warring zou kunnen stichten: A. P. K. te Hoedekenskerke: f 15 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rood achterlicht en zonder dat nummer met letter was verlicht: J. G. te Ovezande: f3 of 3 d. h.; J. B. te Kruiningen f3 of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig met aan hangwagen zonder rood achterlicht en zander dat nummer met letter was ver licht, alsmede op zoodanige wijize rijden dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: P. R. te Hansweert f 5 of 5 d. h. en f 15 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat de maximumsnelheden en rijverboden op het rijtuig zijn vermeld: G. W. te Wemel- dinge, P. V. te Tilburg ieder f 5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl de lading meer dan 2 Meter buiten de ach terzijde reikt: P. K. te Heinkenszand f 5 of 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: A. M. te Aagtekerke f 3 of 1 w. t.sch.; C. L. J. v. V. te Vlissingen, berisping; A. J. D. te Vlis singen f 3 of 3 d. h.; J. v. A. te Wemel- dinge, f 5 of 5 d. h.; L. A. v. d. V., te Middelburg f 1 of 1 d h.; G. G. te Ierseke f 31 of 3 d. h.; P. L. te Goes f 5 of 5 d. h.; J. P. te N. en St. Joosland f 5 of 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren nummer en/of rijbe wijs vertoonen: A v. d. S. te Poortvliet 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h.j E. G. P. te El lewoutsdijk f 1 of 1 d. h. Een motorrijtuig doen besturen door een persoon die den leeftijd voor het ver krijgen van een rijbewijs nog niet heeft bereikt: P. de V. te 's Heerenhoek f 25 of 10 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: F. J. H. v. A. te Bergen op Zoom f 10 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer met letter op voorgeschreven wijze zijn verlicht: P. A. R. te Goes f 1 of 1 d. h.; H. G. A. D. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd of/en in gevaar gebracht: B. T. te Wis- senkerke f 10 of 5 d. h.; L. J. v. d. M. te Vlissingen f 15 of 3 w. t.sch., J. v. d V. te Kruiningen f 10 of 2 w. t.sch., J. v. B. te Arnemuiden f 25 of 10 d h. Rijden met een motorrijtuig terwijl men onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank verkeert dal men niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen: W. F. te Middelburg f 50 of 25 d. h., met 1 jaar ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. Nachtrumoer verwekken na gedaan verzet: P. de K. te Middelburg: Bekrach tiging van het bij verstek gewezen vonnis (f 15 of 30 d. h.). Dronkenschap op den openbaren weg: M. de R. te Vlissingen: f 10 of 5 d. h.; L. de N. te Vlissingen f 15 of 10 d. h. Idem na gedaan verzet: A. J. G. te Rotterdam gedomicilieerd: Vervallenver klaring van het gedaan verzet. Idem bijl derde herhaling: J. P. J. te Vlissingen: 3 w. hechtenis. Politierechter te Middelburg. Zitting van 10 Juli 1934. De volgende personen werden gedag vaard: F. E. van G., 48 jaar, venter, Clinge, wegens mishandeling van Rumondus Bracke. Eisch f20 of 10 d. h. Uitspraak f 15 of 10 d. h. G. M. S., huisvr. van P. S., zonder be roep, Sas van Gent, wegens mishandeling van Sara Kaan. Eisch f 10 of 10 d. h. Uit spraak f 10 of 5 d. h. I. J. J., 32 jaar, commissionnair, Oost burg, wegens beleediging van Augustinus de Witte. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. I. J. v. d. V., 25 jaar, chauffeur, Bres- kens, wegens mishandeling van Izaak Louws. Eisch 14 d. gev. voorw. proeftijd 2 jaar. Uitspraak f 15 of 10 d. h. P. J. B., 35 jaar, garagehouder, Breskens, wegens beleediging van Pieter Johannes Korthals. Eisch f 40 of 20 d. h. Uitspraak f25 of 10 d. h. C. C., 48 jaar, metselaar, Sluis, wegens beleediging van den kommies der belas tingen Van Hal. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. A. A. F., 21 jaar, schipper, C. de V., 21 jaar, schipper en J. A. M., 23 jaar, schipper, Breskens, wegens diefstal van een hoeveelheid vleesch te Sluis. Eisch ieder f25 of 10 d. h. Uitspraak f20 of 10 d. h. A. v. d. B., 52 jaar, zonder beroep, Axel, wegens bedelen in het openbaar. Eisch en uitspraak 3 d. h. plus 1 j. R.W.I. L. W. B., 23 jaar, metselaar, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens landlooperij te Middelburg in Juni 1934 en wegens het stukgooien van een glas ruit in de woning van H. W. Naëzer te Middelburg in Juni 1934. Eisch en uit spraak 1 w. h. plus 14 d. gev. voorw. proef tijd 1 jaar. Amerika's tarwe-situatie. De correspondent van het H d b 1 d te Spokane schreef: „Sedert i'k 2 Juni schreef over de tarwe-situatie hebben de cijfers zich eenigszins gewijzigd. Wij hadden een vrij algemeenen regen in de droogte-gebieden in de winter- zoowel als in de voorjaars- tarwe-secties. Deze regen 'kwam de voexr- jaarstarwe ten goede. Het is onmogelijk te zeggen, hoeveel er aan den oogst is toegevoegd door de regens tusschen 8 en 18 Juni. Men re kent echter, dat men van geluk kan spreken, indien er een 150 millioen bus hel voorjaarstarwe-oogst binnengehaald kan worden. Voeg hierbij een wintertar- we-oogst van 400 millioen bushels (de schattingen zijn van het gouvernement) dan zal er in het jaar 1934 nog 100 millioen bushels tekort zijn voor eigen consumptie. Het surplus (visible supply) per 1 Aug. wordt thans door het gouvernement ge schat op, 250 millioen bushels. Wanneer men het tekort van 100 millioen bushels uit dit surplus neemt, dan blqft de voor raad ophanden en beschikbaar voor ex port nog 150 millioen bushels, een cij fer, dat voor een groot land als dit niet buitensporig is. Het is bekend, dat men aan het Minis terie van Landbouw met de handen in het haar zit wat betreft het „Oogsibe- perkingsplan". Gevaar voor een tekort bestaat er wél is waar niet, maar nóg een jaar als ditEn men maakt zjjn berekeningen liefst niet kl te krap." AMSTERDAM. Vannacht is in de Sar- phatistraat uit een auto op een mare chaussee geschoten. Hij' werd echter niet getroffen. Het nummer werd opgenomen. De auto, welke het opgenomen nummer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2