Telegrammen. vdete 23 met, of 'het verspreiden van, gedrukte of geschreven stukken, benevens het rond gaan met afbeeldingen op den openbaren weg. De regeering heeft blijkbaar besloten te Amsterdam tolt eiken prijs het gezag te handhaven en als het niet anders wil, korte metten te makken met alle onrust stokers. 'Ook schenkt de justitie bijzondere aan dacht aan de handelingen van partijen als de C.P.H. en de O.S.P. Zoodra van eenig verband van b.v. de C.P.H. of de O.S.P., met de relletjes blijkt, zijn de dagen van die partijen geteld en dan is het tevens uit met haar vertegen woordiging in openbare lichamen als Ka mer, Prov. Staten en Gemeenteraden. Vrij rustige Zaterdagavond. Intusschen, al heeft men thans den haard van het verzet voorloopig onschade lijk gemaakt, het verzet zelf is nog niet geheel de 'kop ingedrukt. Dit blijkt ten duidelijkste uit de gebeur tenissen, die zic'h Zaterdagmiddag weer in de Jordaan hebben afgespeeld en die tot resultaat hadden, da)t weer drie menschen ernstig door revolverkogels zijn getroffen. Vastgesteld kon worden, dat uit eenige perseelen in de Tuinstraat op de politie geschoten werd. Vermoedelijk zijn diit de perceelen 230 en 228. Militairen hebben deze huizen onder vuur genomen. Conform de order van den burgemees ter hebben de militairen, de marechaussee en de politie last gekregen, ingeval er aanleiding is te veronderstellen, dat daad werkelijk verzet zal worden gepleegd of dat inderdaad verzet gepleegd wordlt, van geen andere wapenen gebruik te maken dan van de vuurwapenen, zulks zon der sommatie. Dat geldt voor per sonen die de straat openbreken, trachten open te breken, voorts voor hen, die met steenen of mdt wapenen in de hand wor den aangetroffen en ook voor hen, die zich op de daken bevinden. Zulke lieden kun nen zonder vorm van proces neergescho ten worden. Een zelfde straffe maatregel zal geno men worden bij het ontruimen van stra ten. 'Op personen die, ondanks een af zetting en ondanks de waarschuwing, toch in die staat loopen of staan, zal gevuurd worden. Deze maatregelen hadden wel een goede uitwerking, maar toch is het oproer nog niet geheel gedempt. In de Palmstraat heeft men een aantal straatlantaarns uitgegooid, politie en ma rechaussee moesten hier eenige scholen lossen. In de omgeving van de Kinkerstraat hebbpn Zaterdagmiddag ook wanordelijk heden plaats gehad. Er werd met steenen uit opgebroken straten naar de politie ge gooid. Met de vuurwapenen werd aan dit opkomend verzet een einde gemaakt. In de Tollensstraat, 'hoek Jac. v. Lennep- straat werd op de politie geschoten. De poliltie werd ook gewaarschuwd, dat de verzetplegers daar in het bezit waren van allerlei projectielen en zelfs van bijtende vloeistoffen. In de Indische buurt en later ook het Spaarndammerkwartier, moesten agenten en militairen verschillende malen tegen onruststokers optreden. In de Polanenstraat, de Houtrijkstraat, de Assendelftstraat en omgeving werd helt plaveisel weer op dezelfde punten als vo rige avonden opgebroken. Wat de Indische buurt betreft, moesten vooral de straatlantaarns het ontgelden. De waakzaamheid van politie en mili tairen verslapt geen oogenblik. De herriemakers hadden het vooral op de winkels begrepen. Op het Van Hogen- dorppledn werden in een winkel van de Unie ruiten ingegooid. De marechaussee schoot en een man kreeg een kogel in het hoofd. Hij is zeer ernstig gewond naar hel Binnengasthuis vervoerd. De politie heeft op tal van plaatsen huiszoekingen gedaan, om te pogen ver miste winkelwaren terug te vinden. Resultaat hebben deze huiszoekingen niet opgeleverd. De Zondag. Gisteren was het vrij rustig. Alleen in Wittenburg waagden de oproermakers nog een kans. Bij de Eerste Wittenburgerdwarsstraat was een 'hoop steenen over den rijweg ge legd. Een scheldende menigte bevond zich in de nabijheid, doch men koos het hazen pad, toen de poliltie van haar vuurwape nen gebruik maakte. Waar de ramen niet onmiddellijk werden gesloten, schoten de agenten met scherp. Omstreeks halfnegen raakten twee agen ten in de verdrukking. Weer was een lage „barricade" opgericht. Opgeschoten jon gens vernielden straatlantaarns en de houding der bevolking beloofde weinig goeds. Nu requireerde de politie onmid dellijk de mariniers. Bij de 2e Wittenburgerdwarsstraat trof fen de manschappen1 een rij steenen van een halve meter hoogte aan. De groote rioolput was ontdekseld en een lantaarn paal kromgebogen. Al schietende trokken de troepen ver der, passeerden bij de Kleine Witten'bur- gerstraat nogmaals een opgebroken straatdeel en stuitten ten slotte 'bij de Wit tenburgerdwarsstraat op een formeels barricade van een meer hoog, die gefls n- keerd was door een lantaarnpaal en een afgebroken urinoir. Midden op het staketsel was een Rus sische vlag geplant. Allen namen de vlucht, toen de gewa pende macht verscheen. Uit de verte werd gescholden. Het achterste gedeelte van Wittenburg is totaal geblokkeerd. Overal zijn posten uitgezet. Niemand mag er in of uit. Zoo dra zich iemand op straat of voor een raam vertoont, stelt hij zich bloot aan een kogel. Da gewonden. Dr Heijermans, directeur van den G. G. D., schatte gisteravond hot totaal aantal gewonden op honderdtwintig. Onder hen bevinden zich velen, die door den G. G. D. zijn behandeld. Omtrent gewonden, die zich buiten den G. G. D. om laten behan delen zijn geen gegevens bekend. Het aantal dooden bedraagt zes. Helaas zijn vele gewonden onschuldig aan de rel letjes. Gisteren is b.v. een vrouw, die met de herrie niets te maken had, ernstig ge wond. Een andere vrouw stond voor 'haar deur en wilde een kind naar binnen halen. Zij werd, waarschijnlijk door een opsprin genden kogel, in de buik getroffen en moest naar bet Binnen Gasthuis worden vervoerd. In de Slootstraat bevond een 65-jarige vrouw zich in baar woning, toen mili taire patrouilles een charge hadden uit gevoerd en last hadden gegeven, dat ra men en deuren gesloten moesten blijven en dat, wie zich op straat zou begeven, beschoten zou worden. De vrouw, die doof is, had van die sommatie niets gehoord en wilde zich op straat begeven. Een mili tair zag een straatdeur opengaan en vuurde. De oude vrouw stortte door den kogel in het lichaam getroffen op straat. In de Bataviastraait trof een kogel uit een karabijn den achttienjarigen zoon uit bet. gezin Van Wijngaarden in den hals, met het noodlottig gevolg, dat de dood vrij wel onmiddellijk inltrad. Deze jongeman zat te werken op een kleermakerstafel. In andere plaatsen. Ook in andere plaatsen heeft het „ge rommeld". Zaterdagavond is het te Rotterdam tot relletjes van ernstigen omvang geko men, vooral in de omgeving van den Goudschen singel. Enkele revolutionaire vergaderingen werden verboden. Het eerste treffen was vrij hevig. Er werd direct met de lange leeren latten en den gummistok geslagen en het gevolg was, dat men de menigte chargeerde en hierdoor de groote straten indreef, van waar zij zich in groote groepen verdeelde. "In de zijstraatjes wa® spoedig het pla veisel opgebroken en een regen van stee nen vloog uit de openingen van de slopjes. De politie achtte bet oogenblik voor scher per optreden nu gekomen en toen al de ramen opengingen en de van de straat gevluchten zich er voor verdrongen, kwa men de vuurwapens voor den dag en werd het bevel gegeven de ramen te sluiten. Waar niet spoedig aan dit bevel werd voldaan, werd onmiddellijk geschoten. 'Ook zijn alle straatlantaarns uitgegooid, zoodat het deel van de binnenstad, waar gevochten werd, totaal donker was. Ook op de Linker Maasoever hebben de Rev. Socialisten en Syndicalisten ge tracht om meetings en demonstraties te formeeren. Herhaaldelijk is een auto ge signaleerd, waarin het Kamerlid L. de Visser was gezeten. Te IJmuiden kwamen zoo ernstige botsingen voor, dat de vrijwillige burger wacht werd opgeroepen. Ook te Schie dam, Hilversum en Groningen was het Zaterdag onrustig. In Utrecht zijn een aantal pamfletten in beslag genomen. De poliltie bleef overal de baas. Troepen geconsigneerd. In verband met de relletjes in verschil lende deelen van ons land, zijn fin ver schillende plaatsen in garnizoen liggende militairen geconsigneerd om op het eerste bevel naar de bedreigde streken uit te ruk ken. De verloven zijn alle ingetrokken. De O. S. P. heefib een oproep aan de ar beiders verspreid. Daarin wordt het parool uitgegeven: uitbreiding van de actie over heel Amsterdam en het geheele land. Voorts wordt tolt tweemaal toe aangeraden zich te begeven naar de woonwijken der kapitalisten. Ook in Rotterdam heeft men papiertjes verspreid, waarop O.S.P. en P.A.S. en R.S.P. opwekken tot massale huuTstaking. Het N.A.S. wil in samen werking met het N.V.V. komen tot een al- gemeene staking. 'Tragisch einde vaneen vacantie-tochtje. Tusschen Reu ver en Belfeld heeft Zaterdagavond een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto afkomstig uit Bloemendaal, waarin gezeten was de familie Gottmer, vloog met groote vaart tegen een boom. Van de vier inzittenden, vader, moeder en twee zoons, die gezamenlijk een vacantie- uitstapje maakten, werd de moeder, de 55-jarige mevr. Gottmer-Hertmann op slag gedood, terwijl een der zoons, die chauffeurde vrij ernstig werd gewond. De vader en de andere zoon kwamen er met lichte verwondingen af. Fietsend meisje door auto aangereden. Zaterdagavond is te Apeldoorn het 16-jarige dochtertje van den heer H., dat per fiets reed, aan gereden door een auto. Het meisje had een broertje achter op de fiets. Zij is blijkbaar zonder teekenen te geven den weg overgestoken en is door een auto, die haar achterop kwam, gegrepen. Het meisje werd in zorgwekkenden toestand opgenomen en per ziekenauto naar bet alg. ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn over leden. Het broertje werd licht gewond. Bij het zwemmen ver dronken. De 27-jarige A. Winter kamp uit Oegstgeest is bij het zwemmen in den Rijd onder Valkenburg (Z.-H.) verdronken. Zijn vrouw, die met hem was gaan kano-varen, zag het ongeluk gebeu ren, maar zij was niet in staat baar echt genoot hulp te bieden. Ruiten van Raadhuis ingegooid. Te Giesen zijn in den afge- loopen nacht alle ruiten van het Raadhuis ingeworpen. Vermoedelijk heeft men hier te doen met het werk van ontevreden werkloozen. Dooreen paard getrapt. Toen de landbouwer A. van de B. te Hedel Zaterdagavond het paard van de maai- machine wilde uitspannen, trapte het dier achteruit. Van de B. werd aan het on derlichaam getroffen, en zakte ernstig ge wond ineen. Op advies van den behande- lenden geneesheer is de landbouwer on middellijk naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Zijn toestand is zorg wekkend. Brutaie straatroof te Antwerpen. Zaterdag is op de Meir van een kantoorbediende een koffer, in houdende ruim 400.000 fracs aan bank biljetten gestolen. De dader, van wien een nauwkeurig signalement bekend is, bad klaarblijkelijk op den bediende gewacht en maakte zich met een Ford oud-model uit de voeten. Hartelooze scheepska piteins. Tien scheepskapiteins van Grieksche nationaliteit zijn door de recht bank te Antwerpen tot booge boeten ver oordeeld, wegens het explodteeren van de ellende der emigranten. De aangeklaagde kapiteins hadden van emigranten meerendeels afkomstig uit Po len en Tsjecho-Slowakije, het gewone pas sagiers-tarief ontvangen en daarvoor ac- comodatie gegeven, welke voor een dier nog te slecht zou zijn. De emigranten moesten in de voorste vens der schepen verblijf houden, hadden als bed een zak met stroo en als voedsel beschimmelde koeken. Getuigen verklaarden, dat deze onge- lukkigen zeer geleden hebben door gebrek aan drinkwater. Om 'Ontdekking van het bedrog te voor komen, waren de meeste emigranten op de rol ingeschreven als stokers en sjou wers en de vrouwen als stewardesen. De rechtbank overwoog, dat de Belgi- che emigrantenschepen, die modern toe gerust zijn, hierdoor ernstige schade heb ben geleden. Geen der beschuldigde kapi teins was ter terechtzitting verschenen om het vonnis te hooren. Een der hoogste boeten was 8000 gulden. Voedselvergiftiging te Z u t f e n. Te Zutfen heeft zich in het ge zin van Z. een geval van voedselvergifti ging voorgedaan, meldt de „Tel.". De man en vrouw zijn gisteren naar het zie kenhuis vervoerd, alwaar de man heden nacht is overleden. In den toestand van de vrouw is een lichte verbetering te be speuren. Naar den aard van de vergifti ging wordt een onderzoek ingesteld. Op slag gedood. Vrijdag avond fietste een 15-jarig meisje de Pre- angerstjaat te Haarlem uit, waar zij woonachtig was en wilde den Rijksstraat weg oversteken. Uit de richting Haar lem kwam een vrachtauto aan beladen met visch. Het meisje werd door de auto overreden en viel met het hoofd tegen de voorwielen van de auto. Zij' was onmid dellijk dood. Per ziekenauto is het slacht offer naar het gasthuis overgebracht. Verdronken. Gisteravond is te Oegstgeest de 27-jarige A. Winterkamp, die met zijn vrouw in den Rijn aan het kano-varen was en tijdens dit water tochtje was gaan zwemmen, verdronken. Tragisch verdrinkings- geval. Gisteravond heeft een tra gisch verdrinksgeval plaats gehad aan den Zeedijk bij de Weerdsluis te Utrecht. Het 6-jarig zoontje van den heer H. was daar met een schepnet aan het visschen en geraakte te water. Het ventje zonk on middellijk weg en kwam niet meer loven. Moordaanslag te Ois- t e r w ij k. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oisterwijik tijdens de kermis een moordaanslag plaats gehad. De 20-jarige metselaar Schonk kreeg een messteek. De medicus achtte den toe stand van den getroffene hoogst zorgwek kend en liet hem onmiddellijk per zieken auto naar het ziekenhuis te Tilburg ver voeren, waar een spoedoperatie noodza kelijk bleek. De lever van S. bleek door een messteek ernstig geraakt te zijd. De vermoedelijke daders van dit mis drijf, de gebroeders P. werden in arrest gesteld. Het slachtoffer staat als zeer oppas send bekend. Nekkramp. Op Ettensch St. Willibrord is tengevolge van nekkramp een jongetje overleden. De ziekte van Weil weer opgetreden. Een Rotterdammer is aangetast door de ziekte van Weil, nadat bij te Oude Wetering in de Oude Wete ring had gezwommen. Inbrekers bemachtigen f 7000. Gisternacht is ingebroken in het belastingkantoor van den Rijksontvanger te Apeldoorn. Uit de brandkast werd on geveer f7000 aan bankbiljetten en specie ontvreemd. De politie is de daders op het spoor. Verkeersongeluk. Zondag middag heeft te Huizen een ernstig ver keersongeval plaats gehad. De 37-jarige wielrijder K. uit Hilversum reed op den weg, met zijd zoontje op den bagagedra ger. Achter hem reed zijn tienjarig doch tertje, dat in haar mandje achter op de fiets haar tweejarig broertje had. Plot seling ging het meisje vlak achter haar vader rijden, met het gevolg dat haar voorwiel het achterwiel van de fiets van haar vader raakte, ten gevolge waarvan het meisje dwars over den weg viel. Op hetzelfde oogenblik naderde een touringcar. Het meisje werd overreden en ernstig gewond, terwijl het tweejarig broertje ernstige vleeschwonden bekwam. Het meisje is den avonds overleden. Ongelukken bij het zwem men. Zaterdagmiddag is onder de ge meente Haren (Gr.) de vijftienjarige v. d. L. in een kolk bij bet zwemmen verdron ken. Zondagmiddag is tijdens het zwem men in de haven te Zwijhdrecht de 21- jarige G. plotseling in de diepte verdwe nen. Na eenigen tijd is bet gelukt, het lijk boven water te brengen. Sinds Zaterdag zijn te Maastricht drie personen bij zwemmen of kanovaren verdronken. HET OVERLIJDEN VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. 's-GRAVENHAGE. Hedenochtend is bet défilé langs de baar van Z. K. H. den Prins aangevangen. De politie had uitge breide ordemaatregelen getroffen. Gerui- men tijd voor het vastgestelde uur stond er reeds een lange file van wachtenden. De menschen werden een voor een toege laten en trokken vlak langs de kist. Het Haagsche gemeentebestuur beeft het de- filé geopend. Hedenmiddag waren reeds duizenden langs de baar getrokken. Met den trein van 10.44 zijn te 's-Gra- venhage aangekomen de Groothertog en de Groothertogin van Mecklenburg en her tog Gbristiaan Lodewijk. Aan het station werden de hooge gasten ontvangen door Prinses Juliana. DELFT. De Nieuwe Kerk zal op Woens dag 11 Juli te drie uur, dus omstreeks een uur na afloop der begrafenisplechtigheid voor vreemdelingen ter bezichtiging wor den opengesteld, echter niet voor Delfte- naren. DE RELLETJES TE AMSTERDAM. De toestand heden algemeen rustig. AMSTERDAM. De avond die eenige verkoeling brachi na een warmen dag heeft de gemoederen van de bevolking op Wittenburg weer zoodanig verhit, dat de politie met de vuurwapenen heelt moe ten optreden. In de overige stadsdeelen was het Zon- dagaond te half 10 naar omstandigheden rustig. Alleen in de KinkeTstraat moest de politie eenige charges uitvoeren tegen groepen onruststokers die trachtten het plaveisel op te breken. De ongeregeldheden op de eilanden hebben Zondagavond tot ongeveer 12 uur geduurd, toen kwamen Kattenburg en Oostenburg vanzelf tot rust. Op Witten burg bleef het verzet echter in vrij ern stigen vorm voortduren. Op wie zich op straat vertoonde werd gjschoten. Er zijn echter zoo goed als geen schoten gevallen, aangezien de be volking het wijzer oordeelde in de huizen te blijven. In de geheele overige stad was het rustig. Op sommige politiebureaux ligt nog een kleine militaire bezetting, doch in de meeste stadswijken zijn de militairen van de straat teruggetrokken, met uitzonde ring van Amsterdam-Noord waar de po litie nog gezamenlijk met de militaire politie optreedt. In den loop van den avond bereikte de politie de mededeeling, dat in een drietal huizen in den Jordaan wapens en munitie opgeslagen zouden zijn. Een politiemacht versterkt met ma rechaussees begaf zich naar de genoemde adressen en bezette de huizen waarna huiszoeking in alle drie perceelen werd verricht, echter zonder resultaat. De vrouw die vroeg in den avond op Wit tenburg door een schot in de buik was getroffen, was het eenige slachtoffer waarover de Geneesk. dienst zich moest ontfermen. Hedenmorgen was het in de stad al gemeen rustig, behalve in Noord, waar even voor 9 uur op het Mosplein een win kel van Simon de Wit is geplunderd. De plunderaars zijn door de politie verdre ven. In het overige deel van de stad doet de politie weer gewoon dienst. Militairen vertoonden zich hedenmorgen niet op straat. De staking in de Houthaven die Vrij dag is uitgebroken is geëindigd. Alle bootwerkers zijn hedenmorgen aan het werk gegaan. De rust schijnt in de hoofdstad over 't algemeen te zijd teruggekeerd. De mili taire macht is van de straat teruggetrok ken. Het politiebureau' aan de Raampoort, dat de laatste dagen geleek op een mi litair hoofdkwartier, is nu weer zonder militairen en de gewone rust van een po litiebureau is er weergekeerd. In de Jor daan is het volkomen rustig. Ook de Indische buurt heeft haar ge wone aanzien weer gekregen. De politie doet daar den gewonen straatdienst. Even zoo is het gesteld in de Spaarndainmer buurt. De Eilanden zijn nog niet zonder militairen. Sedert hedenmorgen 10 uur wordt op Wittenburg gepatrouilleerd door marechaussee en militaire politie. De roe rige elementen vertoonen zich daar weer. Ook in Noord zijn de militairen nog niet teruggetrokken. De miltaire macht blijft voorloopig nog in de stad. De groote wagens staan gereed om dadelijk te kunnen vertrekken naar elk punt waar hulp wordt gevraagd. Behalve in de Bloemenbuurt aan de overzijde van het LT, waar het gepeupel weer kans heeft gezien aan den Hage- doornweg een groentewagen leeg te plun deren en waar ook in de andere straten van deze buurt politie en militairen voortdurend op hun hoede zijn, is het in de stad in den voormiddag rustig ge weest. Na half 4 hebben de bootwerkers in de Oude Houthaven en in de Minervahaven het werk weer neergelegd. In het Ooste lijk gedeelte van de haven werd doorge werkt, behalve aan de Zeeburgerkade waar de losse arbeiders eveneens weer bet werk hebben gestaakt. „De Tribune" nóg vsrschsnen. AMSTERDAM „De Tribune", waar Zaterdagmiddag huiszoeking is gedaan en waarvan de 'bureaux zijn gesloten, is Za terdagavond nog verschenen, in klein for maat gemaakt op een cyclostile. Ook in dit blaadje staat opruiende taal. Onder zocht is, waar dit blaadje is vervaardigd. Als gevolg daarvan is een inval gedaan door de politie in de Jacob van Lennep- straat 70. Op de tweede verdieping vond men daar het materiaal, waarmede dit verkleind formaat Tribune is vervaar digd. Cyclostile en papieren zijn in beslag genomen. Onrust te Rotterdam. ROTTERDAM. Vanmorgen is in de ha ven alhier een staking uitgebroken, welke bedoeld is als protest tegen de steunver laging en het optreden van de politie bij relletjes. Deze staking omvat 200 losse arbeiders. Het werk in de haven onder vindt geen noemenswaardige hinder van deze staking. Incidenten kwamen nog voor in verschil lende straten aan den linker Maasoever, waar pogingen in het werk gesteld werden om tot een huurstaking te komen. In sommige straten werd geweigerd te beta len. Zaterdag en Zondag zijn hier de exemplaren van „De Tribune", die de po litie nog kon achterhalen in beslag geno men. In verband met het colporteeren met „De Tribune" werden eenige mannen aan gehouden, die later weer in vrijheid zijn gesteld. Het geheele bestuur van de Federatie Rotterdam van de O. S. P., in totaal tien personen, is gearresteerd. Dit geschiedde in verband met het verspreiden van pam fletten van opruienden aard. Vier van de aangehoudenen zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Snel reeht. Opruier tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. HAARLEM. Dat de justitie in deze woelige dagen snel en krachtig optreedt tegen oproerige elementen, bleek heden voor de Haarlemsche politierechter. Er stond n.l. een 32-jarige communist uit Krommenie terecht die zich j.l. Zaterdag avond aldaar had schuldig gemaakt aan opruiing. Hij had pamfletten verspreid waarin op de bekende communistische wijze te keer werd gegaan tegen de steun verlaging en tegen het optreden van de politie. Hij wekte de arbeiders op zich hiertegen te verzetten. In het pamflet kwam o.a. deze zinsnede voor: „Weigert uw kinderen naar school te sturen, organiseert schoolstakingen. De Officier van Justitie eischte wegens op ruiing 6 maanden gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde den man tot 3 maanden gevangenisstraf en gaf last tot zijn onmiddellijke gevangenneming en tot verietiging van de in beslag genomen pamfletten. AMSTERDAM. De 26-jarige metaalbe werker Gerritsen die Donderdag bij de onlusten door een revolverschot getroffen werd en aan zijn verwondingen is overle den, werd heden te Arnhem ter aarde 'be steld. In de omgeving van het Wilhel- mina-gasthuis was een groote menigte bij een om van de uitvaart getuige te zijn. Toen de lijkwagen zonder volgauto's vertrok, liepen zeker 2000 menschen mee. Agenten te voet begeleidden den wagen, terwijl in de nabijheid eenige politiemoto ren en een overvalwagen met een detache ment soldaten volgden. Bij de Berlagebrug werd de vaart van den wagen vergroot, waarop de menigte rustig uiteenging. Drie Jongens bij het zwemmen verdronken MAASTRICHT. Zondag zijn bij het zwemmen in de Maas bij Maashees de 7- jarige D., de 15-jarige W. en de 20-jarige H. verdronken. EISDEN. Naar wij vernemen zullen de zinkwitfabrieken met ingang van 15 Juli worden stopgezet in verband met den achteruitgang van den afzet. 450 arbeiders komen hierdoor zonder werk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bij de uit- keering aan het secretarielokaal is het Zaterdag eenigszins rumoerig geweest. Een groep steuntrekkenden scheen voor nemens relletjes te verwekken en een hun ner, zekere V., vervoegde zich tot dat doel aan het loket, waar hij een der ambtena ren het hem uitgereikte steungeld iu het gelaat wierp. Hij werd door de politie uit het lokaal verwijderd, doch op straat wil de hij een der politiemannen te lijf, waar op deze zijn sabel trok en V. een klap toe diende, met het gevolg, dat diens oor ge deeltelijk werd afgeslagen. Het verzet was daarmee tevens ten einde. Rentebetaling Duitsche schulden. DEN HAAG. In verband met le. de berichten, dat Zwitserland voorloopig vol ledige rentebetaling van Duitsche schul den heeft bereikt; 2e. dat Duitschland aan Nederland 4 aanbiedt, terwijl Ne derland 4y2 eischt, en 3e. dat Engeland volle rentebetaling van de Young- en de Dawesleeningen heeft bereikt, heeft de Nederlandsche vereeniging van obligatie-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3