Kerknieuws FRIESCHE BAA110,13 en 15 et Onderwijs. Gemengd Nieuws. telijke Zwemschool te Middelburg de Prov. Zwemwedstrijden en daarna de on derlinge zwemwedstrijden van de Middel- burgsche Reddingsbrigade en Zwemver- eeniging „Luctor et Emergo" plaats- De prijzen van den Prov. zwemwed strijd kwamen toe: estafette 4 maal 50 M., voor de dames: eerste prijs J. van Sprang, J. de Haas, A. van Pienbroek en R. Bal, Zwemver- een. Neuzen in 2 min. 17.8 sec., tweede M. Lauwereins, M. v. d. Heuvel, T. de Jong en A. de Ridder van de Vlissingsche Zwemclub in 2 min. 58.8 sec., derde L. Vermont, C. de Graaf, A. Hommes en G. Scheffers van de Goesche Zwemvereen. in 3 min. 22.2 sec. Estafette 4 maal 50 M. voor de heeren: eerste F. van Anraad, A. Verburg, W. Ardewijn en J. Roosa van de Vlissingsche Zwemclub in 2 min. 13 sec.; tweede J. Westerhof, W. van Pienbroek, G. B. Vis ser en P. van Sprang, Zwemvereen. Neu zen in 2 min. 19.4 sec. 100 M. rugslag dames: eenige deel- neomster: mej. G. de Graaf, Goesche Zwemvereen. in 1 min. 45.6 sec.; idem Leeren eenige deelnemer Joh. Molema, Zwemver. Neuzen in 1 min. 30.8 sec. 100 M. vrije slag heeren. eerste F. van Anraad, Vliss. Zwemver. in 1 min. 15.6 sec. en tweede J. de Pagter van Luctor et Emergo te Middelburg in 1 min. 25.8 cec. Ouderlingen wedstrijd van LuCtor et Emergo. 25 M. vrijen slag jongens van 10 tot 12 Jaar: 1. J. Bovenhausen 20.4 sec.; 2. W. Vos 25 sec.; 3. W. de Jong 25.8 sec. 25 M.vrijen slag meisjes: 1 M. Kamp man 26.2 sec.; 2. en 3. M. van Niel en G. Nieuwenhuize, beide 28 sec; 4. M. Ju lianus 28.8 sec., 5 enö. S. Blokpoel en H. Pel, beiden 30 sec. bordjes happen voor jongens en meisjes tot en met 11 jaar: 1. Kik 13 sec.; 2. B. Oldeman 13.4 sec.; 3. K. van Loo 16 sec.; 4. E. Zandstra 20.4 sec.; 5. N. Geers 23.2 sec.; 6. A. Sukkel 24 sec.; 7. N. v. d. Ende 32 sec.; Oldeman is een jongen, de overige zijn meisjes. tobbetje varen voor jongens en meisjes tot 11 jaar: 1. K. Sinke, 2 m. 4.4 sec.; 2. H. Minderhoud 2 m. 54.4 sec.; Dit zijn beide jongens. 50 M. vrije slag voor jongens van 13 tot 15 j.: 1. J. de Buisomjé 46 sec.; 2. B. Bassie 42.2 sec., 3. J. Wondergem 43 sec., 4. A. Kik 44 sec., 5. G. Eikelenboom 44.6 sec. 50 M. vrije slag voor meisjes van 13 tot 15 jaar: 1. J. de Buisonjé 46 sec.; B. v. d. Boudt 48 sec., 3. M. Kampman 49.5 sec., 4. S. Wolf 50.8 sec.; 5. L Geers 51 re3.; 6. J. Oldeman 54.4 sec.; 7. C. La- bruyère 55.4 sec. Estafette 3 maal 50 M. vrije slag voor heeren: 1. J. Wagenvoorde, B. J. Troll en J. Risseeuw 1 min. 42 sec.; 2. P. Ouwer- kerk, B. Bakker en D. J. de Vos in 1 min. 51.8 sec. Estafette 3 maal 50 M. vrije slag da mes: le A. Rouffaer, S. Kampman en W. Vader-Sinke 2 min. 32.8 sec. 50 M. vrije slag dames: 1. A. Rouffaer 49.4 sec., en 2. H. de Koning 52.6 sec. 100 M. schoolslag voor heeren-leden van Luctor: 1. G. van Loo 1 min. 40 sec.; 2. A. J. Barto 1 min. 44.6 sec., 3. L. Wisse 2 min. 35 sec. 50 M. schoolslag voor jongens van 14 en 15 jaar: 1. R. Jansen 46 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes van 14 en 15 j.: 1. A. Rouffaer 47.2 sec.; 2. J. de Buisonjé 48.4 sec.; 3 en 4 W. Tichel man en M. Kampman ieder 48.8 sec.; 5. T. Pel 50.8 sec., 6. B. v. d. Boudt 51.6 sec., 7. B. Hoogstra 52.6 sec. Popduiken voor dames en heeren. Prijs- winners de heeren: 1. J. Wagenvoorde 17.4 sec.; 2. B. J. Troll 21.6 sec., 3. G. van Loo 24.8 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. B. J. Troll 1 min. 18.8 sec.; 2. J. de Pagter 1 min. 28 sec.; 3. G. H. Merk 1 min. 31.2 sec. Schoonspringen dames: 1. W. Vader- Sinke 30.83Vs punt; 2. S. van der Weel 28.83 punt, en een troostprijs voor de jongste deelneemster C. Kandel 24.831/s punt. Heeren: 1. B. J. Troll 34.83V3; 2. J. G. Julianus 33.83Va; 3. J. de Pagter 31.66a/s. Hinderniszwemmen. Dames: 1. S. Kampman, 2. G. Labruijère, 3. W. Vader- Sinke. Heeren: 1. H. J. Weezepoel, 2. A. J. Barto en 3. G. H. Merk. Goes. In verband met de begrafenis van Z. K. H. Prins Hendrik zal de R. H. B. S. alhier a.s. Woensdag gesloten zijn. Betreffende de kampioenwedstrijden van 't district Zeeland der Kon. Ned. Athletiek-Unie kan nog meegedeeld wor den, dat daaraan wordt deelgenomen door 36 heeren en 14 dames van de ver- eenigingen Rust Roest en Olympia, beide te Zierikzee, Zeelandia te Hansweert, Odidas te Groede, O.K.K. te Kortgene, Wilhelmina en E.M.M. te Middelburg en Marathon te Vlissingen. Als scheidsrech ter fungeert dhr K. de Vries. Wedstrijd leider is dhr R. van Roo, beiden van Mid delburg. Wemeldinge. Bij het invaren van de sluis bleef het anker van het eleepschip „Comptoir" achter een voor de sluis lig gende telefoonkabel zitten. Met vereende krachten werd de kabel van het anker losgemaakt waarna hij in eenigszins be schadigden toestand op dezelfde plaats kon worden neergelaten. Ovezand. Donderdagnamiddag had al hier een ernstig ongeluk plaats. Op de hofstede van den landbouwer J. B. kwamen veekooplui met, een auto, terwijl de auto stilstond, was een kind van ongeveer 14 maanden, hetwelk met een ander kind bij de schuur speelde, ach ter de auto gekropen. Toien de chauffeur m:<est vertrekken reed hij eerst achteruit om te kunnen keeren; daarbij werd het kindje over het hoofd gereden. Het was onmiddellijk dood. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag was afwezig de heer Louisse zonder kennisgeving. Na- opening der vergadering dankt de voor zitter de wethouders en den secretaris voor hunne gedane werkzaamheden gedu rende zijn ongesteldheid en zegt dat het hem aangenaam is, hier weer aanwezig te kunnen zijn. Hij herdenkt verder Prins Hendrik. Namens de ingezetenen is een telegram van rouwbeklag gezonden aan H. M. de Koningin en H. K. H. prinses Julianaa. Mededeeling geschiedt dat de Kon. goedkeuring is verkregen op de wijziging der verordening op de begrafenisrechten (verlaging van het tarief bij het luiden der klok bij begraven) welke 1 Juli j.l. is in werking getreden en dat de gemeente rekening 1932 is goedgekeurd met enkele opmerkingen van administratieven aard. De bouwverordening is van Ged. Sta ten terugontvangen met de mededeeling, dat zij niet kunnen goedkeuren het raads besluit om daarin niet op te nemen de verplichting om bij nieuwbouw aan de waterleiding aan te sluiten, wanneer de te bouwen woning minder dan 40 M. van de hoofdleiding der waterleiding ligt. Ged. Staten wijzen er op, dat de Raad binnen 30 dagen in hooger beroep kan gaan. B. en W. stellen voor niet in hooger beroep te gaan. De vaststelling der bouw verordening geschiedt dan door Ged. Sta ten en deze hebben de verantwoordelijk heid. Na eenige discussie, waarbij er op wordt gewezen dat het wenschelijk ware de waterleiding uit te breiden ook naar die gedeelten der gemeente, waar deze nog niet ligt, wordt met alg. st. beslo ten niet in hooger beroep te gaan, zoo dat het woord nu verder aan Ged. Sta ten is. De begrooting 1934 is eveneens van Ged. Staten terugontvangen met eenige bezwaren. Besloten wordt door een be- grootingswijziging aan de geopperde be zwaren tegemoet te komen, meer speciaal betreffen deze het te hoog uitgetrokken rijkssubsidie in de kosten der werkver schaffing, zulks naar aanleiding van se dertdien ingekomen circulaires, die toen nog niet bekend waren. Vervolgens komt nogmaals in behande ling de kwestie omtrent het niet-teekenen van het contract met de spoorweg-mij. Zuid-Beveland, wegens de stopzetting van het personenvervoer op de lijnen in Zuid- Beveland. Gedenuteerden dringen op tee kenen aan onder mededeeling, dat ook hunnerzijds het belang van het blijven be staan van de lijn GoesHoedekenskerke wordt erkend en als een provinciaal be lang wordt ingezien. B. en W. stellen voor zich te houden aan het raadsbesluit van 30 April, dat alleen zal worden geteekend, wanneer de lijd GoesHoedekenskerke buiten de bepalingen van dit contract valt. Door opneming van een dusdanige clau sule in dat contract kan aan de bezwaren worden tegemoet gekomen. Immers het oorspronkelijke besluit, dat door den ge meenteraad was goedgekeurd betrof al leen de andere lijnen en schakelde deze lijn uit. De raad verbond zich door het nemen daarvan dan ook niet verder dan tot de andere lijnen op Zuid-Beveland en het deed nu wel vreemd aan, dat het door de spoorweg-mijl aangeboden contract ter teekening, al de lijnen op Zuid-Beveland daaronder begreep. Van de gemeente werd dus meer gevergd dat het genomen raadsbesluit. De Raad gaat algemeen accoord met het voorstel van B. en W. Deze mee ning zal omstandig aan Ged. Staten wor den meegedeeld, onder het uitspreken van groote voldoening, dat Ged. Staten ook van meening zijn, als bovenomschreven. Bij; de rondvraag vraagt dhr Boone het vieren van de Heinkenszandsche kermis op Zaterdag alhier niet te laten door gaan, zulks wegens het overlijden van Prins Hendrik. De voorz. zegt, daaraan niet te kunnen voldoen. Het van den Commissaris der Koningin ontvangen telegram spreekt al leen van niet laten doorgaan van verma kelijkheden op 4 en 5 dezer en op den dag der begrafeis. Hij1 is er niet voor te vin den daaraan eigenmachtig uitbreiding te geven. In de groote steden gaan op de an dere dagen ook alle vermakelijkheden ge woon door. Dhr Hoek van Dijke zou het vieren van deze kermis wel willen afschaffen, vooral in de tegenwoordige omstandigheden. De voorz. meent, dat ook de ingezete nen in de kleinere gemeenten wel een gepaste vermakelijkheid mogen hebben. Zij zijn in vergelijking met de steden in dit opzicht toch al zoo misdeeld. Zooals deze feestelijkheden hier plaats hebben, bestaande in wat volksspelen, acht hij' deze een gepast vermaak. Weth. Lous is het met den voorzitter volkomen eens en wijst er op, dat men an ders toch vermakelijkheden in de nabu rige gemeenten gaat bezoeken. Dhr Hoek van Dijke wijst nog op het hinderlijke voetballen op allerlei plaat sen in de gemeente. De voorbijgangers hebben daar veel last van. De voorzitter zal zien wat daaraan te doen is. Daarna sluiting. Wolphaarfsdijk. Zaterdag hield de Gymnastiekvereen. „Uitspanning door In spanning" bij gelegenheid van haar 25- jarig bestaan een wedstrijd waaraan werd deelgenomen door een 4-tal vereenigingen n.l. van Kortgene, Kloetinge, Kattendijke en door de feestvierende vereeniging. In het gebouw Tavenui werden de van elders komende vereenigingen welkom geheeten door den voorzitter van de regelingscom missie, dhr J. G. Koert. Verder werd ge marcheerd naar het gemeentehuis, waar de vereenigingen namens het gemeente bestuur werden ontvangen door den loco burgemeester dhr N. Valkier en thee werd aangeboden. Daarna werd afgemarcheerd naar een weiland van den heer Joh. Driedijk, waar verschillende wedstrijden plaats vonden. De uitslagen zijn: "Wedloop heeren 100 M. le pr. J. de Loof van O.K.K. 12.2 sec., 800 M. heeren le pr. J. G. de Jager van Udi 2 min. 22 sec,. 3000 M. heeren le pr. J. G. de Jager Udi 11 min. 8.4 sec., verspringen heeren le pr. J. de Looff vanO.K.K. 5.89 M., los hoogspringen le pr. J. de Loof van O.K. K. 1.50 M.; polsstok hoogspringen heeren le pr. J. G. de Jager, Udi 2.90 M.; speer werpen heeren le pr. J. G. de Jager, Udi 35.89 M.; kogelstooten heeren le pr. J. G. de Jager, Udi 9.93 M.; Olympisch esta fette heeren le pr. Udi 4 min. 24.8 sec.; 80 M. wedloop dames le pr. M. Schuil- werve, O.K.K. 12 sec.; verspringen dames le pr. M. Schuilwerve, O.K.K. 4.44 M.; loshoogspringen dames le pr. M. Schuil werve, O.K.K. 1.15 M.; estafette dames le pr. O.K.K. 53 sec., 80 meter meisjes: le pr, J. Schippers, O.K.K. 12.6 sec., 80 M balwedstrijd meisjes, le pr. J. Schip pers, O.K.K., 5 strafpunten. Verspringen meisjes J. Schippers O.K.K. 3.59 M.; 80 M. wedloop jongens. Groep A. le pr. J. Lindenbergh, Udi 12,2 sec., 80 M. jongens groep B, le pr. H. van Iwaarde, Udi 13.4 sec., 80 M. hindernis jongens, groep A, le pr. P. Karelse 17,2 sec., 80 M. hindernis jongens groep B, le pr. D. de Blay, Udi 20,4 sec.; verspringen jongens groep A, le pr. A. Primus 4.16 M., verspringen jongens groep B, le pr. P. v. d. Linde 3.16 M. Uitslag puntentelling voor den beker van Zeelandia, Udi 65,5, Zeelandia 57, 0. K. K. 56,5 punt. Puntentelling beker van den burge meester van Wolf aartsdijk: Udi 101,5, 0. K.K., 85,5, Zeelandia 82,5, S.S.S. 38,5. Beste houding in den optocht Udi 81,5, O.K.K. 72,5, S.S.S. 38,5. Een en ander had plaats met medewer king van de Muziekvereen. Advendo al hier, directeur dhr M. Haartsen. Van den burgemeester werd door de vereeniging Udi een telegram van geluk- wensch 'Ontvangen. Zoutolande. Loop der bevolking. Vertrokken: Adriaan de Witte naar Big- gekerke; Martina Stroo naar Vlissingen; Pieter Koppejan naar Biggekerke; Caro line Louise Anna Schlechte naar Rotter dam. Arnemuiden. Vrijdagavond werd in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente al hier het electrisch licht officieel in gebruik genomen. De president-kerkvoogd, dhr C. den Hollander, verrichtte de plechtigheid, door den schakelaar om te draaien en het kerk gebouw te verlichten, waarvoor de belang stelling bijzonder groot was. De geheele electrische installatie werd geleverd en aangelegd door dhr H. Ver meer en bestaat uit 20 lichtpunten. Door de afdeeling van den Ghr. Land- arbeidersbond werd dezer dagen een ver gadering gehouden, waarop de landbou wers voor de tweede maal waren uitge- noodigd ter conferentie, om zoo mogelijk een overeenkomst tusschen werkgevers en werknemers aan te gaan. Op deze verga dering, waar ook een hoofdbestuurder aanwezig was, verscheen echter één land bouwer. Bespreking kon niet plaats heb ben, zoodat de conferentie weer mislukt is. Vrouwepolder. Zaterdagmiddag hield de afdeeling Vrouwepolder van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarlijksche huis houdelijke schietwedstrijd, waaraan door 25 leden werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Personeele baan, 100 M. Scherp: le pr. N. Mesu, 93 p.; 2e pr. H. Polderman 91 p. (1. sch. 9); 3e pr. S. de Roo 91 p. (1. sch. 8); 4e pr. M. v. d. Broeke 89 p. (1. sch. 8); 5e pr. A. Vendevielle 89 p. (1. sch. 7); 6e pr. J. Geerse 85 p. (1. sch. 1 maal 7); 7e pr. Jac. Loudens© 85 p. (2 na. 7); 8e pr. Johs Louwerse 80 p.; 9e pr. P. v. Hekken 79 p. (1. sch. 4); 10e pr. J. in 't Anker 79 p. (1. sch. 3); lie pr. G. de Visser 77 p. (1. sch. 6); 12 pr. Jac. Ver meulen 77 p. (1. sch. 5); 13e pr. J. Maas 72 p. (1. sch. 4-6); 14e pr. A. Jobse 72 p. (1. sch. 4-5); 15e pr. J. Koster 71 p.; 16e pr. Jacs. Langebeeke 70 p.; 17e pr. P. Du- vekot 65 p.; 18e pr. M. de Vlieger 64 p.; 19e pr. A. Willemse 57 p. (1. sch. 2); 20e pr. A. Osté 57 p. (1. sch. X); 21e pr. A. Wattel 53 p.; 22e pr. J. Duvekot 42 p. (1. sch. X); 23e pr. P. Louwerse 42 p. (1. sch. XX); 24e pr. G. Goedbloed 31 p.; 25e pr. H. Louwerse 21 p. Eerebaan: le pr. N. Mesu 48 p.; 2e pr. A. Vendevielle 47 p. Hoogste serie: 1. A. Vendevielle, 47 p.; 2. A. Mesu 47 p. Rozenprijs: A. Mesu, 5 rozen. Zaterdag had op een daartoe door dhr D. Koets alhier welwillend beschik baar gestelde weide de jaarlijksche ring- rijderij plaats1, waaraan door elf ruiters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Ochtendwedstrijd om geldprijzen, 30 ronden: le pr. P. Duvekot "Wzn 22 ringen; 2e pr. F. de Bree 21 r.; 3e pr. A. Maljaars 16 r.; 4e pr. Jac. Louwerse 15 r.; 5e pr. P. Polderman 14 r.; 6e pr. C. Geldof 12 r.; 7e pr P. Kodde 10 r.; 8e pr. G. van Keu len 6 r.; 9e pr. Jan Louwerse en 10e pr. P. Polderman Czn 5 r. (na kampen;) 11e pr. J. Sinke 4 ringen. Middagwedstrijd om kunstvoorwerpen, 16 ronden: le pr. F. de Bree llringen; 2e pr. A. Maljaars 10 r.; 8e pr. P. Folder man Jr en 4e pr. P. Duvekot 7 r. (na kampen); 5e, 6e en 7e pr (na kampen) G. van Keulen, P. Polderman Czn, Jac. Louwerse met 6 ringen; 8e, 9e en 10e pr. (na kampen) Jan Louwerse, G. Geldof en F. Kodde met 3 ringen; lie pr. J. Sinke met 2 ringen. Om particuliere prijzen: le pr. F. de Bree 9 r.; 2e en 3e pr. (na kampen) A. Maljaars en G. Geldof 0 r.; 4e pr. P. Du vekot 5 r.; 5e en 0e pr. Jac. Louwerse en P. Polderman (na kampen) elk 3 ringen. De potlepel verkreeg F. de Bree na kam pen. Prijs tenteniers: A. Maljaars. Jeugdprijs: G. Geldof. Kortgene. Voor do Vrijwillige brand weervereniging hebben zich 19 personen aangemeld. Een dezer dagen wordt een vergadering gehouden, waar men de ver eeniging nader zal bevestigen. Colijnsplaat. Loop der bevolking. Ingekomen: Laurens J. Lagendijk uit Goes. Sara Scheele uit Rotterdam. Dig- nus de Wilde uit Stavenisse. Gornelie van Breda uit Stoutenburg. Vertrokken: Marcus de Vos naar Kort gene. Mattheus Kunst en gezin naar Kats. Dina Magdalena de Loof, wed. C. Verhulst naar Kortgene. Hendrika Moerman naar Kortgene; Johannes de Wilde naar Kort gene; Hendrik F. Pasveer en gezin naar Veere; Jacoba Pa Kieviet naar Borsselen; Maria Hoogerheide. wed. I. van der Maas naar Oosterl&nd. Tholen. Dank zij het warmere weer, is deze week de botvangst voor de Thoolsche visschers, op eenige uitzonderingen na, goed geweest. Een visscher wist zelfs een besomming te maken van ruim 800 pond i Eind vorige week vergaderde alhier de afdeeling Tholen van den Bond van Ned. Ghr. Landarbeiders met als verte genwoordiger van het hoofdbestuur dhr Vingerling. Een uitvoerige bespreking had plaats over de weigering der landbouwers om tot een contractueele loonregeling te ko men. Besloten werd langs legalen weg, nogmaals te trachten tot een 'bevredigen de oplossing te geraken. Het is te hopen, dat een oplossing in dit conflict wordt ge vonden, opdat wij bewaard mogen blijven voor een staking. Voetbal. Arnemuiden. Zaterdag speelde H. S. V. 1 te Heinkenszand tegen A. S. G. 1 alhier. Ruststand 23; eindstand 43 voor H. S. V. 1. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zoelen, J. H. Gh. Israël te Gendt. Aangenomen naar Poortvliet, J. Bus te Bergschenhoek. Bedankt voor de Indische kerk, J. H. Drost te Aalten. Voor Rijnsaterwoude, J. F. oornenbal, cand. te Doorn. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Leerdam, W. Heerma te Aalsmeer en N. de Jong te Rijnsburg. Geref. Gemeenten. Tweetal te Leiden, J. D. Barth te Bors- sele en H. Ligtenberg, cand. te Rotter dam. Te Ierseke, M. Heikoop te Utrecht en H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Te Benthuizen, H. Ligtenberg, cand. te Rot terdam en R. Kok te Veenendaal. Te Tho len, M. Hofman te Krabbendijke en H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. D s H. R. N i e b o r g f. Op 72-ja rigen leeftijd is te Barendrecht overleden ds H. R. Nieborg, em.-predikant der Geref. Kerk van Heerjansdam. Ds Nie borg heeft achtereenvolgens de kerken van Exmorra, Reeuwijk, Witmarsum, Bleiswijk, Geldermalsen en Heerjansdam gediend. Beroepbaar. Door de classis Arnhem der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard, de heer B. D. Smeenk, Nassau- kade 123, Amsterdam-West. De heer J. v. Dijken te Apeldoorn, cand. aan de Theol. School der Ghr. Ge ref. Kerk is beroepbaar verklaard in deze kerk. Oostkapelle. Zondag 8 Juli was voor de Geref. Kerk alhier een blijde dag. Na een vacature van ruim 7 maanden ont ving zij in cand. M. J. van Dijken van Groningen weder een eigen dienaar des Woords. In de morgengodsdienstoefening waar bij het kerkgebouw goed gevuld was, werd cand. v. Dijken bevestigd door Ds. L. Oranje van Groningen. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Ex. 301 en 68 en ont wikkelde de gedachte: Het reukoffer, de verzinnebeelding van den dienst der ge beden in het ambtelijk leven en sprak over le het wezen des gebeds, 2e de plaats des gebeds, 3e de tijd des gebeds. Ver volgens ging Z.Eerw. tot de bevestiging over, waarbij aan de handoplegging ook Ds Visser van Domburg deelnam. De ge meente zong staande Ps. 119 9 gewij zigd. 's Middags deed Ds van Dijken zijn in trede met de woorden van Jesaja 6 58 en sprak over le de heiligheid die klein maakt; 2e de heiligheid die rein maakt, 3e de heiligheid die heilgezanten maakt. Na afloop van de predikatie wendde de nieuwe leeraar zich met een persoonlijk woord tot zijn ouders, den kerkeraad, den oonsulent Ds Lindeboom, de afgevaardig den der zusterkerken, het dagelijksch be stuur der burgerlijke gemeente, zijn be vestiger, en ten slotte tot zijin nieuwe ge meente. Namens kerkeraad en gemeente Ingezonden Mededeeling. werd Z.Eerw. toegesproken door ouder ling B. Wattel, en namens de classis door Ds Lindeboom. De gemeente zong haar nieuwen leeraar staande toe Ps. 134 3. Des middags was de kerk stampvol. Rijks Hoogere Burgerschool te Vlissingen Voor het eindexamen van de R.H.B.S. te Vlissingen, afdeeling A, slaagden Za terdag: E. Visser, G. A. Stouthart, G. A. Rijkeboer, F. H. L. Puijt, L. L. Zietse, L. G. Hesselius, G. W. Rühl en A. M. de Kat. Afgewezen één candidaat. i Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor het examen Handen arbeid: de dames: F. G. van Oorschot, S. M. de Reij, J. Ridder. M. E. Seijmoer, M. S. H. Tazelaar, allen te Middelburg; M. R. Quasters, G. S. Sturm, G. H. Smit, A. N. A. Bakker, A. G. Butijn, E. Dekker, M. A. van Oorschot, allen te Vlissingen; G. T. Swart, M. van Belois, T. G. Swart, allen te Goes; S. J. van Baal te Wemel dinge; L. S. Sturm te 'sH. Arendskerke. De heeren: R. van Aken, J. Kruidenier, A. F. van der Pluijm, allen te Middel burg; W. A. Ardewijn, J. Gunst, J. W. G. Leeflang, J G. Smits, H. G. J. Weber, allen te Vlissingen; G. A. J. Spijkers te Koudekerke en J. L. Heerebout te Veere. HET OPROER TE AMSTERDAM. „De Tribune" verboden. Zooals wij Zaterdag nog in een deel van onze oplaag konden melden, hebben Za terdagmorgen de Ministers Golijn en Dec kers een bezoek gebracht aan Amsterdam en ten iStadhuize een onderhoud gehad met den burgemeester, den heer de Vlugt, en de po'litie-autorilteiten. Reeds des middags was merkbaar, dat krachtiger werd opge treden. Het zal in breeden kring voldoening wekken, dat de overheid er toe is overge gaan het kwaad in den wortel aan te tas ten, en „De Tribune" verboden heeft. Het voornemen om „De Tribune" te ver bieden was geheim gehouden teneinde te voorkomen, dat de communisten er de lucht van zouden krijgen en maatregelen zouden nemen om hun avondblad toch nog te verspreiden. Dit is echter mei ge beurd. „De Tribune", althans de stads editie, is Zaterdagavond niet meer ver schenen en zal voorloopig wel niet meer het licht zien. Omstreeks half drie Zaterdagmiddag begaf zich een omvangrijke politiemacht met den officier van justitie, mr. Van Thiel, aan hét hoofd naar het gebouw Amstel 85. De geheele omgeving werd door de politie afgezet, zoodat niemand meer in staat was zich naar het gebouw van „De Tribune" te begeven, of van daar uit de stad weer kon bereiken. Nadat deze voorzorgsmaatregelen wa ren genomen, zijn de politiebeambten het gebouw binnengedrongen. Onmiddellijk begon een uitgebreide huiszoeking, waar bij alle gedrukte stukken, die zich in het gebouw bevonden, in beslag werden geno men. In groote pakketten werden deze door de politiemannen naar buiten ge bracht, daar op een politie-auto geladen en vervoerd naar helt Paleiis van Justitie. Tevens zijn de politiebeambten dadelijk op bevel van den Officier van Justitie be gonnen met het demonteeren van de druk persen. De voornaamste onderdeelen wer den van de machines afgeschroefd en mee genomen. De verschijning van „De Tribu ne" is daardoor ook technisch onmoge lijk gemaakt, terwijl tevens op deze wijze voorkomen wordt, dat de persen gebruikt zullen worden voor het drukken van pam fletten, die onofficieel het werk van „De Tribune" zouden kunnen overnemen. Voorts is een wacht van de militaire politie voor het gebouw geplaatst. Het ge bouw is onltruimd en niemand krijgt verlof het te betreden. Het gebeurde verwekte uiteraard groote consternatie in de buurt. Buiten de afzet ting stond men in groote massa te kijken naar hetgeen hier geschiedde. Met dezen maatregel heeft men de on geregeldheden eindelijk in het hart getrof fen. Naar wij vernemen heeft de justitie in verband met de ongeregeldheden, ook een huiszoeking, verricht in het bureau der O. S. P., aan de Reguliersgracht. Ver schillende bescheiden zijn in beslag geno men. Colporiage-verbod. De burgemeester van Amsterdam, gelet op art. 219 der Gemeentewet, overwegende dat het ter handhaving van de openbare orde noodig is onderstaande handelingen tegen 'te gaan, verbiedt bierbij het venten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2