DE ZEEÜW ^NIVEA NATIONALE TWEEDE BLAD Uit de Provincie Violet Vaughan betaalt f 10.000 1. 7-pers. ruime A. Groote ritten ook lage ta- en Touringcar. 1. 483, M'burg. üx lukt. (nikten zon'. LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM aan Uw erven- indien gij van Uw 30sl# Jaar af jaarlijks 167,6tort Uit de Statenzaal. DP: WILHELMINA- E. n 15, Souburg. nieuwe wonder- voor 17ct. celier eens een d staan. Alleen- iand J. J. LA- 5, Vlissingen. ER, Oostsingel en Augustus een ISJE. ;OOPSTE, 5 ct. DP GEVRAAGD veelheid, op ge- voorwaarden. Tel. 13, Hoede- DP: 1RIEVEULEN. VAN LIERE Jz„ venpolder. OP: |EEN EN EEN EULEN, Onrustpolder te OP: N, FOKZEUGEN 3NGSTVEULEN, „Molenzicht" te VAN VRIJDAG 6 JULI 1934, No. 232. Provinciale Staten. Naar wij vernemen, zal de vergadering van de Provinciale Staten van Zeeland die Dinsdag j.L is geschorst wegens het overlijden van Prins Hendrik, op Vrij dag 13 Juli worden voortgezet. Middelburg. Gisterenavond kwam het bestuur van de afdeeling Middelburg van het Nederlandsche Roode Kruis, met dam mes-helpsters en leden van de transport- collonne samen, in verband met het over lijden van Prins Hendrik, voorzitter van de vereeniging. De voorzitter van de afdeeling, mr R. M. van Dusseldorp, deed voorlezing van het schrijven van het dag. bestuur der vereeniging, waarin kennis wordt gege ven van hot overlijden van den voorzitter en herdacht daarna wat de overledene voor geheel Nederland, maar vooral voor het Roode Kruis heeft gedaan. Spr. uitte ten slotte de bede, dat God de Koningin en ook de Prinses kracht moge geven om het droevig verlies te dragen. Spreker stelde voor een telegram aan de Koningin te verzenden waarin H. M. en H. K. H. Prinses Juliana een eeihiedig bewijs van deelneming in het geleden verlies wordt gegeven. D'e aanwezigen, die de woorden van mr van Dusseldorp staande hadden aan gehoord, vereenigden zich geheel met dit voorstel. Hierna heeft men de plannen bespro ken om samen a.s. Woensdag naar de begrafenisplechtigheid te gaan om een laatsten groet aan den overledon alge- meenen voorzitter te brengen. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: L. Kole en gezin, rijksveld wachter, Achterweg A 174b, van Hein- kenszand; J. Siereveld en gezin, handels reiziger, Vogelzangscheweg B 73 van Goes; M. E. Vertriest, geb. Toebalt, zonder ber., 's-Gravenpolderscheweg C 54; Ca. Nijsse, dienstbode, Buys Ballotstraat B 95; van Yerseke; Aa. Nijsse, dienstbode, Buys Bal lotstraat B 95, van Yerseke. Vertrokken: J. Landman en gezin, ma gazijnknecht, naar Kapelle, Dijkwelsche straat A 328; Ma. de Bart, zonder beroep, naar Vlissingen, Breewaterstraat 14; A. Jansen, landarbeider, naar Kattendijke A 116a; Aa. J. Tramper, dienstbode, naar Wissenkerke, Geersdijk C 47; J. Schouten en gezin, brugknecht, naar Schore. Kapelle. In algemeene ledenvergade ring kwam de vereeniging Handelsbelan gen", onder voorzitterschap van den heer H. Blok Sr bijeen. Na verschillende besprekingen werd besloten om de tentoonstelling te bezoe ken te Tilburg en de vrouwen van de leden thuis te laten. Een voorstel van den heer J. van Oosten om de vrouwen wel in de gelegenheid te stellen om mee te gaan werd met meerderheid van stem men verworpen. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. In de vacature-F. van Zonneveld (secretaris) werd gekozen de heer H. Duivewaarde. Als bode werd benoemd de heer A. Blok in de vacature- J. van Boven. Lop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Fr. Wisse en gezin van Schore naar Biezelinge E 14; G. J. Kosten van Kattendijke naar Ka pelle A 287; Jac. Landman en echtg. van Kloetinge naar Kapelle A 328; D. W. Hoekendijk van Kortgene naar Biezelinge D 40; Jac. Fierloos van 's H. Arendskerke naar Kapelle B 59. Vertrokken: M. Verhage, van Bieze linge naar Schore D 25; G. K. de Kunder v. Biezelinge naar Wolf aartsdijk C 28; M. Poortvliet van Biezelinge naar Nisse, F EU1L L E T O N door E. J. WORBOISE. 102.) o— HOOFDSTUK XLI. De lezer herinnert zich, dat we den heer Lippett van Scotland Yard, verlie ten op zijn weg naar den winkel van den heer Figg, den eerzamen kruidenier, die destijds de bankbiljetten had gewisseld, afkomstig van de firma Metcalfe. Nie mand zou in hem thans een Methodis tisch prediker gezien hebben, want de detectieve was uitgedost in een keurig pak, een gebloemd vest en hij droeg aan zijn pink een ring met diamant, die het beeld mioesten vervolmaken, van den bui tenman in zaken, die over zijn commis sies niet te klagen heeft. Vol zelfvertrouwen trad hij den winkel binnen, waar hij spoedig geheel in beslag genomen werd door thee en suiker, en io het bijzonder gele zeep, waarvan hij zoo veel bestelde, dat de verheugde kruide nier zich misschien afvroeg, of zijn klant van plan was een wasscherij op te gaan richten! De kwestie was, dat de detectieve Zuidweg; L. A. Eckhardt van Kapelle naar Goes, Nieuwstraat; H. Ferdinan- dusse van Biezelinge naar Kruiningen, Dorpsstr. A 66. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Janna van Baren van Hilligersberg naar Oostweg A 357; A. C. F. Melsen van Ossendrecht naar Dorpsstraat A 171; Hendrika Hof man van Apeldoorn, Lierderstr. 17 naar Zuidweg A 188 c. Vertrokken: Nicolaas Thomas van Doorn van Wilhelminastraat A 354 naar Zwolle, Fr. Halsstr. 17; Maatje Oornelia Abrahamse van Doel A 369 naar Voor burg, Rusthoflaan 6; Jan Tilro van B 77 naar Schore B 27. lerseke. Met de vangst van kreeften gaat het beter dan het wel geweest is. De prijs is ook nogal op peil gebleven. Er wordt gemiddeld f 1.40 per K.G. be steed. Gelijk men weet is de eigenlijke termijn van ophouden 15 Juli, maar de gezamenlijke kreeftenvisschers hebben bij het Bestuur der Visscherijen te Middel burg een verlenging van vischtijd aange vraagd. Ze hebben goede hoop, dat dit zal worden toegestaan. Nu is de vangst juist goed, terwijl in het voorjaar de eer ste weken in 't geheel niets opleverden. In de kraamvrouwenkliniek „Fran- kenslag" te Den Haag is geslaagd voor het diploma kraamverpleging Zr L. P. J. Sinke Cd. van Iereske. Kruiningen. Alhier is een comité van oud-leerlingen der Chr. school gevormd, om bij het vertrek van het hoofd der school de heer G. Hollestelle hem, in een daartoe te beleggen vergadering, een blij vend aandenken aan te bieden. Hierin namen zitting de heer M. de Borst, voorz., mej. M. Wiskerke en mej. G, Verschuure, de heeren Aug. Lokerse, J. Harthoorn, O. Koster, D. Waverijn, secr.-penningm. Aafitekerks. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen; uit Weatkapelle, Jacobus Simonse en gezin. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Juni 1934. Ingekomen: A. de Kam. landb., A 34 uit Oostkapelle; J. Geschiere, z. b., A 34 uit Oostkapelle; S. van Waarde, landbkn. B 92 nit N. en S. Joosland; W. de Jong en gezin, boekhandelaar, B 13 uit Mid delburg. Vertrokken: B. Louwerse, landbkn. van B 92 naar Koudekerke; J. G. Wattel, dienstbode, van A 103 naar Heemstede; G. Zee en gezin, controleur, van B 53k naar N.- en St. Joosland. Domburg. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Wa. J. van Nieuwkerk uit Rotterdam; Ja. G. van der Heijden uit Rotterdam; J. M. Wisse uit 's Heer Arendskerke; E. Sabarth uit Halle a. S. (D.); M. Verhage uit Zoutelande; Aa. M. de Voogd uit Wassenaar. Vertrokken: Ma. M. Allaart naar Vlis singen; Ja. W. H. Vergers naar Rotter dam. Arnemulden. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen uit Middelburg: Suz. Kerk- hove C 43b, J. P. de Jonge A 68 j. en Echtgen. en Ne. Kodde A 8. Vertrokken naar 's-Heer Arendskerke H. 235 F. Lanser; Vlissingen Breewaterstr. 6 M. van Belzen en gezin. Westkapelle. De kermis gaat toch door. Bij openbare kennisgeving heeft de burgemeester Donderdagmiddag bekend gemaakt, dat de kennis, welke eerst is afgelast, toch Vrijdag en Zater dag a.s. zal gehouden kunnen worden. De burgerij wordt evenwel verzocht zich deze dagen zoo min mogelijk luidruchtig te gedragen. Een stille kermis dusl! Ingezonden Mededeeling. Ingezonden Mededeeling. N- en eigenlijk mocht men hieruit beslui ten, dat hij' althans dien kant van zijn veelzijdig beroep verwaarloosd bad van kruidenierswaren zeer slecht op de hoogte was en in 't geheel geen denk beeld bad van de waarde van het artikel, dat bij bestelde. Ten laatste nam hij1 uit zijn portefeuille een vijf pond noot welke hij op de toonbank legde, een splinter nieuw papiertje, dat wel zoo rechtstreeks van de bank van Engeland scheen geko men. Meneer Figg nam het op, hield het tegen het licht, betastte het kortom hij liet niets ongemoeid om er zeker van te zijn, dat hij' een waardepapier van zes tig gulden en niet maar een bedrukt vodje, waar niemand hem iets voor geven zou, in handen kreeg. Tenslotte scheen hij be vredigd, doch niet nadat hij zijn klant had uitgenoodigd, op de achterzijde zijn naam en adres te schrijven. „Het is een echte!" antwoordde de heer Lippett kortaf. „O ja, mijnheer, daar ben ik van over tuigd, dat zie ik met een half oog, zoo als men dat wel eens uitdrukt; maar ziet u, nog niet lang geleden ben ik in moei lijkheden gerankt; ik had een bankbiljet aangenomen dat „Gestolen wan", vulde de heer Pippett vragend aan; want de kruidenier had plots gezwegen. Hij was zich bewust ge worden, wat zijn woorden eigenlijk indi- Wissenkerke. Woensdagmiddag reed de reizende koopman A. de P., verblijf hou dende te Middelburg, per rijwiel van Kamperland naar het Kamperlandsche Veer. Bij het begin van den Onrustpolder kwam P. te vallen en bleef bewusteloos liggen. Op advies van Dr Bruijnzeel werd P. naar Wissenkerke vervoerd. Tot gistermiddag was bij P. het bewust zijn nog niet teruggekeerd en achtte Dr Bruijnzeel overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk, waarop hij naar het ziekenhuis te Goes is overgebracht. Drank gebruik schijnt de oorzaak van den val te zijn geweest. Bruinlsse. Loop der bevolking over de maand Juni, Ingekomen: J. J. Roth van Brouwers haven; C. M. Faasse en gezin van St.- Philipsland; L. van den Berge en echtgen. van Rotterdam (Pernis); Wed. J. Hooger- heide van Putten; J. de Waal van Mid- delharnis. Vertrokken: G. Zondervan en gezin naar Yerseke; C. G. Vreugdenhil naar Meers- sen; H. Stollenwerk naar Kleef (Duitschl.) Tholen. De Postduivenvereniging „De trouwe duif", alhier, hield Zaterdag J.l. een wedstrijd van Chateauroux, afstand 556 K.M. WegenB het slechte weer was Zaterdag geen duif binnen gekomen. Maandagavond waren er van de 37 slechts 5 thuis. Van de wedvlucht naar Tours, afstand 526 K.M., kwam maar één duif thuis bij dhr J. Berrevoets. Voor de ver eeniging is dit een groote schade, daar waardevolle duiven nog worden vermist. Uitslag kampioenschappen der wed vluchten tot en met Orleans: le kampioen per duif met 1298 punten L. Meerman; 2e kampioen per duif met 1217 p. J. v. d. Zande; 3e kampioen per duif met 44 p. L. Laban; 4e kampioen per duif met 41.7 p. Gebr. De Korte. Terneuzen. In de Donderdagmiddag ge houden vergadering van den gemeente raad waren alle leden tegenwoordig. Al vorens de werkzaamheden te beginnen, herdacht de voorzitter het sterven van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, welke rede door den raad staande werd aangehoord. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van het bestuur van den Zeven-Tri- niteitspolder, houdende mededeeling dat de gevraagde bijdrage in de vernieu- wingskosten van den Baandijk zal worden verleend. Naar aanleiding van de voor gestelde nieuwe jaarwedde-regeling voor burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders door Ged. Staten, wijst weth. D. Scheele op de noodzakelijkheid van groote versobering. Daarmede wordt in het voorstel van Gedep Staten niet vol doende rekening gehouden; een grOotere teruggang is ten eenenmale noodzakelijk. Met het voorstel van Ged. Staten kan hij zich dan ook niet vereenigen, evenmin dhr de Bakker (R.K.), die opmerkingen maakt van gelijke strekking. Het bericht van Ged. Staten, dat de wijt- ziging van art. 26 der bouwverorde ning niet wordt goedgekeurd, ontlokt opmerkingen van verschillende zijde, met het motief, dat voorzieningen inderdaad noodzakelijk zijn, b.v. voor Sluiskil en Driewegen. Waarom is zulks in aangren zende gemeenten wel toegestaan? Dhr de Jager komt tot de berekening dat een werkmanswoning een bedrag van f 200 minstens méér zal kosten, en dat daar door de animo tot bouwen zal tegenge houden warden. De voorzitter wijst op de mogelijkheid reet inhielden; het was niet erg verstan dig een klant, die nog al los van zijn geld scheen, en er waarschijnlijk eerlijk aan kwam, te laten merken, dat men toch lie ver het zekere voor het onzekere nam. „Wel mijnheer," zei hij verontschuldi gend, „het is waar, dat er nog niet zoo lang geleden een gestolen bankbiljet bij mij gevonden is, maar de man, van wie ik het had ontvangen en wiens naam en adres ik toch ook gevraagd had, net als de uwe, is nooit gevonden. U zult moeten toegeven, mijnheer, dat het niet prettig was!" „Zeer zeker niet. Maar wat verhindert me u ook een valschen naam en verkeerd adres op te geven? Veronderstel eens, dat ik zeg Samuel Jones te heeten, wat niet het geval is en dat ik aan de Mile- end-road-999 woon wat evenmin het geval is, wie of wat zal me daarin verhin deren? en wat heeft u dan aan een paar pennekrabbeltjes?" „Niets mijnheer, heelemaal niets", ant woordde mijnheer Figg onderdanig. „Het is verschrikkelijk, als men bedenkt, hoe wij, handelslui, het slachtoffer van 't pu bliek kunnen worden." „En hoe jullie het publiek tot slacht offer maakt sommigen van jullie, hé? Kom, mijnheer Figg, zijn er geen bramen blaadjes binnen die groene bussen met het Chineescbe alfabet er op, of wat bet van enkele oplossingen voor de bouwers, binnen de voorschriften van de bouwver ordening, waardoor iets kan bereikt wor den. Dat de gemeente de leiding neemt bij de bouwgrond-exploitatie, acht de voorzitter voor de toekomst de aangewe zen weg. Dhr Golsen wijst er op, dat het bouwen van eigen huizen te Sluiskil momenteel vrijwel stop staat; hij ziet daarin goen goeden toestand voor werkmans- en mid denstandsgezinnen. Dhr Hamelink wijst op de bezwarende bepalingen welke inzonderheid voor het bouwen door de plattelandsbewoners na- deelig zijii; hij zou daarin oplossing willen brengen, b.v. door beroep op de kroon. Dhr Scheele zegt, dat Den Haag te wei nig rekening houdt met de belangen van het platteland; op die wijze wordt aan de bevolking een zware last opgelegd. Ook dhr de Jonge komt tegen zulk een decre- teeren van hoogerhand ten sterkste op, omdat het voor velen uiterst nadeelig wordt. Dhr v. Driel zegt, dat de s.d. fractie be reid is, met een voorstel tot beroep bij de Kroon mee te gaan. Bij stemming blijkt, dat alle leden van den raad zich vóór beroep uitspreken, ook al noemt de voorzitter dit „een eerste stap op den weg van het lijden". Op voorstel van B. en W. wordt mej. P. J. Stins verplaatst als onderwijzeres van school G naar school A, en mevrouw E. J. P. Eijike van school A naar school G, zulks met ingang van 1 Sept. a.s. Ook voor de nieuwe N.V. Z.-Vlaamsche Waterleiding-Mij. wordt als vertegen woordiger namens de gemeente benoemd dhr L, J. Geelhoedt, en als diens plaats- vérvanger dhr L. J. van Driel. De Minister van Onderwijs gaf eenigen tijd geleden in overweging om eenige voorzieningen te treffen aan de bestaan de 'openbare school te Sluiskil, nu van nieuwbouw geen sprake kan zijn. Thans is een raming van kosten gemaakt, met als eindbedrag f 2060. Daarmede zal het bestaande schoolgebouw enkele jaren misschien vijf jaren, zegt dhr Golsen mee kunnen. De wethouder van financiën, dhr D. Scheele, merkt op, dat nu in geen geval vast staat, dat dit bedrag van ruim f 2000 alleen toereikend is voor een voorziening van 45 jaar; wanneer ruim f 2000 be schikbaar gesteld wordt voor verbouw, moet men niet na enkele jaren r e e ds karnen met een plan voor een ge heel nieuwe school! Wanneer alleen bet hoog-noodige aan dit gebouw wordt ver richt, kan met een bedrag van b.v. f 600 veel gedaan worden. Dhr de Jager stelt in het licht, dat een uitgaaf van f 2000 voor deze school, komt op een totaal bedrag voor de ge meente van circa f 6000. Dhr Scheele merkt op, dat z.i. een be drag van circa f 600 toereikend za.l zijn voor de meest noodzakelijke voorzienin gen. De voorz. wijst op de kans, dit ge bouw in de toekomst practiseh te blijven benutten (b.v. bij berging van de brand spuit e.d.). Dan is hetgeen nu aan ver nieuwing ten koste gelegd wordt, niet ver loren. Nadat da begroeting der kosten herzien is, deelt weth. Geelhoedt mede dat de meest noodzakelijke voorzieningen een be drag van circa f 600 zullen vorderen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Na onderzoek van den geloofsbrief van het gekozen verklaard raadslid J. Dees wordt tot toelating besloten. dan ook mag zijn. Kunt u me op uw eer en woord verzekeren, dat u nooit gips door uw suiker mengt, of uw koffie met cichorei vermengt?" Mijnheer Lippett werd bepaald vroo- lijk; maar mijnheer Figg kon het goede humeur van zijn klant niet zoo heel erg waardeeren, en hij" hakkelde, rood in het gezicht van opwinding: „Ik meng nooit cichorei door mijn koffie, mijnheer, zan der er een kaartje „Melange" op te han gen en mijn suiker houd ik zoo droog mo gelijk, terwijl er nooit een korreltje gips in komt; wat de bramenblaren betreft, daar kan ik niets van zeggen; zelf doe ik ze er nooit in, want ik weet niet eens, hoe ik er aan zou moeten komen; ik zon een bramenblad nog niet eens kennen, als ik bet voor mijn neus zag groeien." „Zoo, zoo! nu, bier is mijn handteeke- ning". En mijnheer Lippett schreef zijn naam op en gaf als adres „Scotland Yard", waarop mijnheer Figg hem met groote oogen aanstaarde en allesbehalve op zijn gemak leek, blijkbaar was hij' zeer verlangend eenige vragen te stellen, maar kon er niet den noodigen moed voor ver zamelen. Maar plotseling! veranderde de heer Lippett van toon en werd zakelijk. „Ja, mijnheer Figg, nu weet u waar ik van daan kotai, en waarschijnlijk ook wel, waarvoor. Ik wilde eens voor mezelf zien, De Statenzitting van Dinsdag kreeg wel een zeer ontijdig einde. In eerste instantie hadden verscheidene leden hun meening gezegd over het voorstel van Ged. Staten tot wijziging der salarissen van het Prov. personeel, had dé woordvoerder van Ged. Staten, dhr Van Dusseldorp, het voorstel verdedigd en waren de replieken juist be gonnen, toon het schokkend© bericht van het plotseling overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik de zaal binnen kwam. Direct werd ten teeken van rouw de zit ting tot nadere bijeenroeping opgeheven. Ver zijn de heeren dus met de afhan deling der agenda niet gekomen. Ze telde 24 punten en daarvan was bet salaris- voorstel het eerste. En zelfs daarover wer den in ruim drie uur de algemeene be schouwingen nog niet eens beëindigd. Vooraf was de heer J. W. Vienings als Statenlid beëedigd. waarmede de vaca ture van den heer Dumoleyn was vervuld. Nu was bet te begrijpen, dat punt één bet langste zou ophouden. Daarvoor had den Ged. Staten ock een te eigenaardig voorstel ingediend. Over één onderdeel daarvan, &en salarisverhooging voor de hoogste en verlaging voor verschillende der laagste salarissen, hebben we buiten de Statenzaal nog geen woord goeds ge hoord. Men begrijpt eenvoudig niet, dat Ged. Staten in dezen tijd met een dergelijk voorstel durven komen. Verschillende Statenleden hebben dan ook deze vox populi (stem des volks) in de Statenzaal laten hooren. Dhr Vienings deed dat wel op bijzonder duidelijke wijze. Hij noemde dit voorstel een daad, die niet van vroed beleid ge tuigt. Ook andere leden waren van oor deel, dat, al moge er in abstracte reden geweest zijn, om enkele hooge salarissen wat te verhoogen, men dat in dezen tijd zeker niet moest doen. Wij aarzelen niet, om ook op dit punt de publieke opinie te vertolken en zijn van meening, dat aanneming van een derge lijk voorstel een funeste uitwerking zou hebben. Het gaat werkelijk niet om die enkele honderden guldens. Daardoor zal de provincie niet in het moeras komen te zitten. Maar weten Ged. Staten wel, welk een indruk het op de massa maakt, waar bij er velen zijn, die moeten tobben om van een karig loon of steunuitkeering rond te komen, als ze leest, dat salarissen van verschillende duizenden guldens worden verhoogd en van loonen van bootpersoneel, wegwerkers enz. een paar honderd gulden wordt afgeknepen? Weten Gedep. Staten wel, hoe ook dergelijke besluiten weer gretig zouden worden gebruikt door ze kere groepen om den volksgeest nog meer te vergiftigen? Maar ook, begrijpen ze niet, wat er in de ziel van een bootwerker of wegwerker omgaat, als ze lezen, dat de traktementen van „de hooge oomes" be duidend worden verhoogd, terwijl ze zelf een gevoelige aderlating moeten onder gaan? Ia dat nu een gemeenschappelijk dra gen van de lasten van dezen tijd? Van Overheidszijde wordt, volkomen terecht, herhaaldelijk gezegd, dat we allen een offer moeten brengen. Maar laat men dan toch den indruk van dit goede woord niet bederven I Want, zoo zei de heer Onder- dijk, men kan gemakelijk een offer bren gen, als men er beter van wordt. Dat dit voor sommigen het geval is, had de heer Onderdijk in een wel wat lang, maar toch knap betoog uitgerekend. Hij had de moei te gedaan om te becijferen, hoe de sala- wat voor soort man u eigenlijk is; hoe kon ik weten of u niet onder één hoedje speelde met dien zoogenaamden Henry Dunham van de Hackneyroad? Als ik in uniform hier verschenen was, zou u in dat geval natuurlijk op uw hoede zijn ge weest, daarom kwam ik als klant, om uw karakter op mijn gemak te kunnen bestu- deeren." „En ik hoop mijnheer aarzelde mijnheer Figg zenuwachtig. Hij wist wer kelijk niet, hoe hij het had; want dat was hem nog nooit overkomen, zich in een „politiezaak" gemengd te zien. Meneer Figg was maar een eenvoudig mensch, of schoon een goed zakenman en zijn vrouw zei vaak van hem „dat hij nog geen muis kwaad kon doen, geen kat kon bedrie gen". Mijnheer Lippett had mensch enkennis genoeg om dit in te zien. „Neen, neen," riep hij uit, „maak u maar niet ongerust; ik ben er van overtuigd, dat het op eer lijke wijfee in uw bezit is geraakt; alleen had ik graag, dat u me eens zoo nauw keurig mogelijk vertelde, hoe alles zich heeft toegedragen. Vertel nu de kleinste bijzonderheidjes, die n zich herinneren kunt." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5