Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Zoeklichtjes. Burgerlijke Stand. Crisis-Publicatiën of onderdeelen daarvan op Woensdag 11 Juli. geheel of ten deele geen arbeid wordt verricht, te vergunnen het aantal daar door verzuimde uren tot een maximum van 8V1 uur, te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, vallende in het tijdvak van 9 Juli tot en met 21 Juli. De ledentallen der vakcentrales. Van de vakbonden, aangesloten bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen (N. V.V.) bedroeg het ledental (met inbegrip van de adspiranten) op 1 April 1.1. 318.145 tegen 324.852 op 1 Jan. 1934 of een te ruggang van 6707 leden en adspiranten Of 2.06 pet. Van het R.K. Werkliedenver bond (R.K.W.) bedroeg de teruggang in het le kwartaal 1934 van 194.155 op 191.224 leden of 1.51 pet., het Ghr. Nat. Vakverbond (G.N.V.) van 117.193 op 116.688 leden of 0.43 pet. en de Ned. Vakcentrale van 47.820 op 46.790 leden of 2,21 pet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuwe Tonge, D. Th. Keek te Staphorst; te Tjerkgaast, D. Sie- melink te Emmer-Compascuum. Bedankt voor Otterlo, E. V. J. Japchen te Waarder. Geref. Kerken. Tweetal te Wanswerd (Fr.) G. Boon te Duurswoude en R. Schippers te Dracht- »ter-Compagnie. Aangenomen naar Den Haag-West, A. de Bondt te Leiden. Geref. Gemeenten. Beroepen te Oudemirdumde Lemmer, te Middelharnis, te Opheusden, te Dintel- oord, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Beroepbaar. De classis Utrecht der Geref. Kerken heeft met alg. stemmen beroepbaar verklaard den heer W. v. d. Laan, Verheullaan 3, DriebergenRijteen- burg. Jaarvergadering Ned. Zend. Genootschap. Daar de Jaarvergade ring van het Ned. Zendeling-Genootschap die bepaald was op Woensdag 11 Juli a.s., niet kan doorgaan wegens de begrafenis van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik op dien dag, zal deze jaarvergadering wor den gehouden op Donderdag 12 Juli in het gebouw der Deutsche Verein te Rot terdam. De avondsamenkomst in de Groote Kerk te Rotterdam, waar Prof. Dr W. J. Aal- ders van Groningen de zendingsrede zal houden, blijft echter bepaald op Woens dag 11 Juli. Eindexamen Rijks Hoogere Burger school te Goes. Afd. B. Geëxamineerd 19 candidaten. Geslaagd: M. C. van Damme, L. Fran ken, Wa. M. den Herder, J. F. Jansen, Ma. Ca. Koning, Ha. Ka. Kranenborg, G. van Riet, J. H. Roose, B. Zuidema, allen te Goes; J. J. Bak te Wissenkerke; A. v. d. Boomgaard, J. E. de Bourgraaf, Ga. Ma. Lindenbergh, allen te Wemeldinge; J. Hannewijk te Driewegen; J. Holle- stelle te Kruiningen; J. M. le Clercq te Kapelle; G. P. van Belzen te Krabben- dijlke. Examens nuttige hand werken. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagden voor het examen nuttige handwerken de dames: F. G. v. Oorschot, S. M. de Reij, J. Ridder, M. E. Seymoer, M. S. H. Tazelaar, te Middel burg, A. M. A. Bakker, E. Dekker, M. R. Quasters, G. S. Sturm, G. H. Smit, N. E. v. Splunder, allen te Vlissingen; M. van Be- lois, G. T. Swart, T. G. Swart, allen te Goes, S. J. van Baal, Wemeldinge; A. G. Buijn, Koudekerke, en L. S. Sturm, 's H. Arendskerke. Afgewezen één candidate. Enghartige dames. Zon derling is de houding, die het Vrouwen comité der Vrije Universiteit „Plan 1937" gevormd tot versterking van de Wis- en Natuurk. Faculteit der V.U., dat deze week vergaderde, aannam. De presidente wilde alleen maar de verslaggever van „De Standaard" ter vergadering toelaten en weigerde andere journalisten den toe gang. Daarmee sprak ze zeker uit, dat op den steun en de medewerking der andere bladen voortaan geen prijte meer wordt gesteld. De heer J. M. Willemsen te Schoon- dijke slaagde aan de Universiteit te Lei den voor het candidaatsexamen theolo gie. Minder gewe nschte toestanden aan de R. H. B. S. te Utrecht. In zijn nader antwoord ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Faber betreffende het instellen van een onderzoek van Regee- ringswege naar minder gewenschte ver houdingen, welke aan de R. H. B. S. te Utrecht zouden bestaan, zegt Minister Marohant, dat naar aanleiding van de publicaties in „Het Volk" over de Rijks- hoogereburgerschool te Utrecht een onder zoek is ingesteld. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de klachten en beschuldigingen, tegen den directeur dier school ingebracht, voor een deel niet op feiten berusten en voor het andere deel onjuiste gevolgtrekkingen zijn. Aan deze school met 370 leerlingen en 14 klassen, heerscht een streng regime, dat, zooals begrijpelijk is, niet steeds bij allen gelijke waardeering vindt. Een van de klagers, die ernstige beschuldigingen va- Celük heeft geuit, is in gebreke gebleven te antwoorden op een schriftelijk verzoek om althans eenige nadere aanduiding te ge ven, teneinde een onderzoek mogelijk te maken. Deze klager schreef den minister, dat schorsing van den directeur de eenige weg was om de school voor een ernstig verloop van leerlingen te behoeden. On danks de publicaties van „Het Volk" heb ben zich dit jaar een 100-tal nieuwe leer lingen aangemeld. Verleden jaar waren het er 80. De directeur is een uitstekend leider van de school. De aanlegger van de actie tegen de school heeft den Minister persoonlijk met wraakneming bedreigd. Voor den Minister is derhalve het ge beurde alleszins verklaarbaar. 54ste Jaarvergadering VrijeUniversiteit Na een bidstond die Woensdagavond onder leiding van Ds de Wit in de Geref. Kerk te Den Bosch was gehouden, is gisteren de jaar vergadering der Vrije Universiteit, onder presidium van Mr S. de Vries Czn, ge houden. Deze zeide in zijn openingsrede, dat de Vrije Universiteit haar beteekenis niet ontleent aan haar omvang. Al groei de het aantal* hoogleeraren in ruim een halve eeuw van 2 tot 23, al steeg het aantal studenten tot ongeveer 500, zij blijft in vergelijking met de meeste uni versiteiten in ons land en daar buiten klein. Toch beweren wij, aldus spr., dat ze van groote, van internationale beteeke nis is, omdat zij geheel eenig is op de geheele wereld. Zij onderscheidt zich van alle andere, omdat zij een Calvinistische, een Geref. universiteit is. De V.U. is geheel afhankelijk van de liefde en de toewijding van het Geref. volk. Dat is haar zwakheid en haar kracht. Haar zwakheid, omdat ze niet kan blijven bestaan, als de liefde en offer vaardigheid van haar geestverwanten zouden eindigen. Van den Staat is geen hulp te wachten. En toch hebben wij geen angst. Tot hiertoe heeft God ons geholpen en wij zijn gegroeid. Als de V.U. maar getrouw blijft aan het Gereformeerde be ginsel en het vertrouwen blijft behouden van ons Gereformeerd volk, zal de liefde en de offervaardigheid niet minder wor den. In zijn openingsrede heeft de voorzitter ook Prins Hendrik herdacht. Na deze rede werd voorlezing gedaan van een telegram van verhindering van Dr H. Colijn. De vergadering zond een antwoordtelegram, waarin zij Dr Colijn dankte voor zijn ar beid ten bate der Vrije Universiteit. Ook van Mr A. W. F. Idenburg, oud-gouv.- generaal van Ned.-Indië, was een tele gram van verhindering binnengekomen. Ter vergadering was voorts voor het eerst na zijn ziekte aanwezig Prof. Dr H. H. Kuyper. Prof. Dr F. W. Grosheide sprak dezen hartelijk toe. Prof. Kuyper dankte daarvoor. Na afdoening van nog een aantal huis houdelijke zaken volgde een officiëele ontvangst ten stadhuize. Na de pauze was het woord aan Dr K. Sietsma, Geref. predikant te Amster- dam-Z., die sprak over „De samenbinden de kracht der Vrije Universiteit". De laatste spr. was Prof. Mr Anema over „De vrijheid der wetenschap". Na de vergadering werd een bezoek ge bracht aan de Sint Janskerk. De rede van Prof. van der Horst kon om des tijds wil niet worden uitge sproken. Een veel belovende knaap. Door de gemeentepolitie te Dongen is aangehouden een 16-jarige jongen, die voorzien van een vuurwapen, eenige dames op het stille gedeelte van het fiets pad in den Duiventoren aldaar tot af gifte van geld had bewogen. Door roovers in den slaap overvallen. Naar nu eerst is bekend geworden, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag de alleenwonende 75-jarige G. onder Deurne door twee mannen in den slaap overvallen. De indringers be dreigden hun slachtoffer met een mes en bonden den man aan handen en voeten. Uit een vest werd een briefje van f25 en een van f10 gestolen. Met dezen buit kozen zij het hazenpad. Des morgens werd G. door buren uit zijn toestand verlost, waarna onmiddellijk aangifte bij de poli tie werd gedaan. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Inval in geheime marga rine-fabriek. In samenwerking met de gemeentepolitie van Dongen is door de Kon. marechaussee uit Tilburg een inval gedaan in een tamelijk afgelegen boerderij van C. V. te Dongen. Men had bij geruchte vernomen, dat in die boerderij op clandestiene wijze marga rine gefabriceerd werd. In verband met de mentaliteit van de bewoners was een flinke politiemacht aanwezig. Aan de boerderij gekomen hoorde men niets. Later bleek alles, zelfs het riet van de schuur, zoowel van binnen als van bui ten, voor geluid en licht absoluut ondoor dringbaar gemaakt te zijn. Toen een tweetal leden van de gewa pende macht een vergeefsche poging had gedaan om de deur te forceeren, werden vijf schouders tegen dit obstakel gezet en in een minimum van tijd bevond de politie zich temidden van de overtreders. Het bedrijf was in vollen gang. Daar de lichten waren uitgedraaid, zweefden de lichtschichten van de zaklantaarns door het lokaal, waar een groot aantal personen de van vet druipende handen voor de dreigend opgerichte revolvers om hoog staken. Het bleek, dat eenige ge routineerde, bekwame margarinebereiders van een oude margarinefabriek in Ooster hout de leiding op zich hadden genomen. Alles werd in beslag genomen. Politierechter te Middelburg- Zitting van 6 Juli 1934. De volgende personen waren gedag vaard: Ga. D., 30 j., zonder beroep te Baar land, wegens mishandeling van Louisa Harthoorn. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Ka. v. B., zonder beroep, 20 j., te Ar- nemuiden, wegens beleediging van Ja cobs. van Belzen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. A. W., 22 j., freeser te Koudekerke, wegens mishandeling van K. W. Meul- meester te Vlissingen. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. L. v. d. H., 21 j., arbeider te Ooster- land, wegens diefstal van een bedrag van f 10.451/». Eisch: een maand gevangenisstraf, uit spraak 14 d. gev.straf. D. P. v. V., 20 j., werkman, te Zierik- zee, wegens diefstal van een hoeveelheid aardappelen. Eisch: 1 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd. gev.straf voorw. pr.t. 2 jaar. K. v. d. L., huisvr. van K. S., 33 j., zon der beroep, te Brouwershaven, wegens mishandeling van Neeltje van Beveren. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. P. W., 21 j., werkman te Zierikzee, we gens 't uittrekken en vernielen van aard appelplanten. Eisch f 20 of 10 d. h., uitspraak f 15 of 10 d. h. L. D., 21 j., landbouwersknecht te Zou- telande, wegens beleediging van den ge meente-veldwachter Munter, toen deze surveilleerde te Meliskerke. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. Sectieonderzoek. Donderdag j.l. vertoefde de Justitie uit Middelburg in bijzijn van Dr Hulst uit Leiden, te West- dorpe, teneinde een onderzoek in te stel len en de gerechtelijke schouwing te doen verrichten op het lijk van den dezer da gen aldaar bij een brand omgekomen man. Oplichting Varkens centrale. De Rechtbank te Rotterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den 34-jarigen koopman A. Peuschgens, vertegenwoordiger der Ned. Varkenscentrale te Brussel, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens het opzettelijk voordeel trekken uit de op brengst van door oplichting verkregen bacon. De rechtbank heeft P. wegens heling veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. Eisch van het O.M. was één jaar ge vangenisstraf. Het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik. AMSTERDAM. De omroepvereenigin- gen hebben van den Minister van Binnenl. Zaken mededeeling ontvangen, dat op Woens dag 11 Juli a.s. alleen de plech tigheid bij de begrafenis van Prins Hen drik mag worden uitgezonden en dat de omroepvereenigingen het verdere ge deelte van den dag moeten zwijgen. DEN HAAG. De chapelle ardente welke in de achtervestibule van het pa leis wordt ingericht zal morgenochtend gereed komen. De groote schilderijen welke de wan den sieren zijn weggenomen. Alles zal in een witte tint gehouden worden. De door gangen worden door witte draperiën be dekt en de groote lusters met wit om hangen. De kist met het stoffelijk hul sel van den Prins zal in het midden on der de groote luster worden geplaatst. In de chapelle worden voorts alle kransen en bloemstukken gerangschikt. Een eenvoudige versiering van groen wordt aangebracht. Met dit alles is zooveel mogelijk reke ning gehouden met de wenschen van den Prins welke hij reeds jaren geleden geuit had. DEN HAAG. Ook ditmaal zal langs den weg welke de begrafenisstoet op Woensdag a.s. zal nemen een groot aan tal burgemeesters zich opstellen om den overledene de laatste eer te bewijzen. DEN HAAG. Thans wordt officieel medegedeeld, dat er op Maandag en Dinsdag a.s. een défilé voor de kist met het stoffelijk overschot van Prins Hen drik zal plaats hebben. DEN HAAG. Hedenochtend is om 11 uur aan het S.S.-station aangekomen de Hertogin van Mecklenburg, echtgenoote van Hertog Adolf. De Prinses die om streeks half elf in het Paleis Noordeinde kwam begaf zich met den Hertog per auto naar het station om Haar tante te begroeten. Inmiddels was ook H. M. de Koningin ten paleize Noordeinde aange komen en ontving de Hertogin. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft hedenmorgen den tekst vastgesteld van het adres van antwoord aan H. M. de Koningin. Het luidt als volgt: Met groote ontroering heeft de Eerste Kamer der Staten-Generaal kennis ge nomen van het zoo plotseling verschei den van Z. K. H. den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklenburg. Van heeler harte deelt de Kamer in de smart, welke Uwe Majesteit en H. K. H. de Kroonprinses vervult. De Kamer bidt r Uwe Majesteit in deze diepe droefheid Godes onmisbaren bijstand toe. DEN HAAG. Naar wij vernemen heb ben de heeren de Visser en Wijnkoop in hun kwaliteit van Kamerlid den Minister van Sociale Zaken gevraagd hem te mo gen spreken over de ingegane steunver laging. De Minister heeft hun monde ling geantwoord, dat een onderhoud met de heeren onmogelijk is, zoolang zij niet de thans in Amsterdam plaats hebbende ongeregeldheden desavoueeren. Het ge sprek was daarmede beëindigd. DEN HAAG De prijs van het crisis- botermerk en die van de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is vast gesteld op f 1. De relletjes te Amsterdam. AMSTERDAM. De z.g. eilanden Katten burg, Wittenburg en Oostenburg hebben in den afgeloopen nacht hun deel gege ven. Ofschoon het in den avond tamelijk rustig was gebleven, barstte het rumoer omstreeks middernacht op Wittenburg in volle hevigheid uit. Toen politie-assisten- tie arriveerde, kwam zij ook hier te staan voor opgebroken straten, die in het duister lagen. Een winkel in kruideniers waren werd geplunderd. Met revolverscho ten werd de bevolking in huis gejaagd. Tegen half drie sloegen plotseling vlam men op vein de brug aan het Wittenburg- sche hoofd, welke met petroleum was overgoten en daarna in brand gestoken. De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Alleen de balustrades hadden van de vlammen te lijden. Dit was ongeveer het laatste incident in die buurt. Na de nachtelijke veldslag. AMSTERDAM. In het gansche straten- en straatjes-complex van de Jordaan wordt het oog getrokken door opgebroken plaveisel, barricades, vernielde vensters en winkelruiten, neergehaalde en volledig vernielde booglampen, scheefstaande straatlantaarns en geblindeerde winkels, de vreeselijke kenmerken van een volks oproer. Te midden van deze ravage hangen uit de vervelooze vensters de Jordaanbewo- ners, van wie velen hun bed niet hebben gezien en die het gebeurde van den nacht bespreken. De politie komt er niet goed af. Felle verbitterde woorden worden geuit aan het adres van hen, wier plicht het was de orde te handhaven. Opvallend is de totale afwezigheid van den sterken arm in deze omgeving. Ook van militair vertoon is geen sprake. Op vele plaatsen worden de gapende wonden in het wegdek reeds weer gedicht. Vanmorgen zijn aan den overkant van het IJ de relletjes voortgezet. Op den Klaprozenweg en in de omgeving daar van zijn de straten opgebroken om het verkeer, vooral het busverkeer, te belem meren. Een wagen met vleesch is leegge plunderd. De politie verspreidde de rel letjesmakers. Het N. A. S. zond vanmorgen een tele gram aan den voorzitter van den Minis terraad, waarin intrekking van de steun- verslechtering, welke oorzaak van de on rust is, wordt gevraagd. Vanmorgen is een staking uitgebroken in de Houthaven. Ook wordt getracht de arbeiders bij de bouwwerken tot staking te bewegen. De burgemeester heeft vanmorgen tele fonische besprekingen gevoerd met de Ministers van Justitie en Defensie, over de van rijkswege te treffen maatregelen, naar aanleiding van de ernstige onge regeldheden in de hoofstad. Nog hedenmiddag zal een groot detachement bereden mi litaire politie in de hoofdstad aankomen. Deze ruiters zullen in samenwerking met de bereden politie pa trouillediensten door de oproerige wijken verrichten. In de Jordaan bleef de opstandige bevolking zich vanmorgen nog roeren, ofschoon tusschen 12 en 2 uur eenige in zinking van de ongeregeldheden merk baar was. Men voelt echter, dat het ver zet allerminst bedwongen is en dat het elk oogenblik weer in volle hevigte kan op laaien. AMSTERDAM. Tegen drie uur hebben de ongeregeldheden in de Jordaan en om geving zich voornamelijk verplaatst van de Rozengracht naar de Lauriersgracht. De belhamels trachtten hier de straat op te breken en versperringen te maken, hetgeen door de politie, die daarbij ge bruik maakte van de revolvers, werd ver hinderd. Ook de militaire politie patrouilleerde door de Jordaan. Op den hoek van de Lauriersstraat en de Tweede Laurierdwarsstraat zijn door het gepeupel versperringen van hout op gericht. De politie heeft hier eenige char ges uitgevoerd. De onlusten te San Fransisco. SAN FRANCISCO. De onlusten welke Donderdag in San Francisco hebben plaats gehad, waren de bloedigste sinds 75 jaren. Voorzoover bekend werden 3 personen gedood en minstens 150 gewand. Op verschillende plaatsen werd brand ge sticht, winkelruiten vernield en het ver keer ontwricht. Bij de gevechten werd o.a. gebruik ge maakt van een nieuw soort gas, dat mis selijkheid veroorzaakt. De toestand te Berlijn. BERLIJN. Berlijn is thans bijna een week na de onderdrukking van den drei genden opstand nog altijd rustig. Toch heerscht voor hen, die goed opletten een nerveuze stemming. De SA.-uniformen zijn bijna geheel verdwenen, doch daar tegenover worden de regeeringsgebonwen 'tValt me meermalen op, dat we bij Groen van Prinsterer telkens weer uit spraken vinden, die als voor dezen tijd geschreven zijn. Ik denk daarbij o.a. aan dit woord nu een 80 jaar geleden geschreven: „Men ver- gete niet, dat waar leiding ophoude ver leiding begint". De waarheid van deze uitspraak zien we eiken dag voor oogen, in binnen- en buitenland. Op de vraag hoe 'ttoch komt, dat zoo- velen aan misleiding en verleiding ten prooi vallen, is maar één antwoord: om dat leiding ontbreekt Omdat men en dit geldt in de eerste plaats van hen, die geroepen zijn leiding te geven niet begeert zich door de goede beginselen te laten leiden. Omdat men het Woord Gods en de wet Gods verwerpt Als de leiding van het Woord ontbreekt, dan komt in het persoonlijke leven de verleiding. Als in de gezinnen leiding gemist wordt, dan krijgt de verleiding een kans. Als in maatschappij en staat leiding naar een vast beginsel, naar het vast beginsel, ophoudt, dan komen misleiding en verleiding. Zoo was het in Groen's dagen. En zoo is het ook nu! OPMERKER. sterker dan ooit te voren bewaakt. Ook de S.A.-centrale te Berlijn is nog steeds door politie bezet. Algemeen verwacht men, dat de S.A. nagenoeg geheel zal verdwijnen. Op het ministerie voor propaganda wordt gewerkt aan het samenstellen van artikelen, die ten doel hebben het vertrou wen van het volk in de regeering te her stellen. Hoewel de regeering heeft bewe zen met veel kracht en zonder aanzien des persoons te kunnen optreden ont veinst men zich in regeeringskringen niet dat een groot deel van de vroegere aanhangers der regeering thans op zijn minst genomen weifelend tegenover Hit- Ier staan. De politie te Munchen heeft verklaard, dat telefoongesprekken tusschen vertegen woordigers van buitenlandsche bladen in geen vreemde taal mogen worden gehou den. Vulkaanuitbarsting te Mexico. MARAVATIO. De oude vulcaan San Andres is Donderdag begonnen te wer ken. Een groote hoeveelheid lava, steenen en asch werd uitgeworpen. Onder de be woners van de omliggende dorpen is een paniek uitgebroken. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. J. de Graaf, 23 j. en L. Davidse, 24 j.; J. Reijn- hout, 38 j. en W. de Munck, 25 j.; M. de Rijke, 28 j. en J. S. Poortvliet, 26 j. Gehuwd J. Goedhart, 25 j. en J. Griep, 21 j. Bevallen: L. A. R. de GrootMaes, d. Overleden: A. Opperman, 68 j., geh. met A. H. Groin. GOES. Geboren: Cornelia Pieternella, d. v. Gornelis van Houdt en Gatharina de Viet, te St.-Maartensdijk. Huw.-aang.: Janus Schipper, 33 j. jm. te 's Heer Arendskerke en Catharina Geer- truida Elizabeth van Noorden, 29 j. jd. Van 28 Juni5 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. H. Jonker, 26 j. en J. P. van der Meulen, 25 j.; W. A. Schuit, 27 j. en G. Tien pond, 23 j. Getrouwd: M. Boellen, 24 j. en J. van Eenennaam, 21 j.; J. Sturm, 26 j. en M M. Verhage, 22 j.; P. Smit, 23 j. en G. E. A. Groosman, 24 j.; G. Verheul, 38 j. en J. L. Roelse, 28 j.; G. J. G. de Graaf f, 24 j. en L. J. Vermeulen ,19 j.; P. Rab, 26 j. en A. E. Dekker, 23 j. Bevallen: G. F. Bakker, geb. van Steenes, z.; N. A. R. de Poorter, geb. Verstraete, d.; P. G. M. Reijerse, geb. de Jager, z.; M. J. Geluk, geb. Mesu, z.; A. S. G. Herkemij, geb. Joosse, z.; L. van Rijswijk, geb. de Rijk, z.; J. van Hese, geb. van Belzen, z. (levenl.). Overleden: G. Tellier, 64 j., man van P. Koppejan. (Tern. Grt.) AARDAPPELHANDEL. Bekend wordt gemaakt, dat het zoo genaamd administratief veilen verboden is, en slechts in bepaalde uitzonderings gevallen nog kan worden toegestaan. Het veilen van aardappelen zal der halve op Zuid-Beveland vanaf Maandag 9 Juli 1934 geschieden aangevoerd of op monster (5 Kg.). Eiken dag zal worden geveild te Krabbendijke om 834 uur, te Kapelle om 10 uur en te Goes om 11 uur v.m. Het veilingspercentage is uniform vastgesteld, voor aangevoerde partijen 4 pet. en voor monsterveilingen op 2 pet. Noodwendig wordt er op gewezen, dat door de drie Zuid-Bevelandsche veilin gen de aardappelhandel wordt beschouwd los te staan van de fruitveilingen, zoodat iedere teler vrij is een aardappelveiling te kiezen. Het verladen op verschillende laad plaatsen is toegestaan. Het veilen van kleine partijen aardappelen op de zooge naamde „kleine veiling" blijft doorgaan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2