Crisis-Publicatiën Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. onder en e, en chtgeld jdelijke te Am- verd in i momen M achine- er ver- elsel I. in zich 1 door indida- uitgen slaag- C. v. d. Knuist Irts, P. iolhoek, tenTer- dbr C. sn aan- 'an een Pitman, e Goes, dhr P. f (130 isser te jn leer- yes, on- :ucq en v i am. i Palm- van on- jejaagd. et stern- tegen l'OTdaai) lat ver- steeren- groepen vermin- in bet •d naar mpotten t lossen e lucht, euren te ie Indi- al c om en Zee- oid, wat n actief en Cele met al- gegooid, 1de. lenschen *7 kleinere ngesteld j achter enen en •ie lang de Lin- ïeld, dat ran ver- ïunisten werden schaal. de Tel., l Neder- partijen welke n een te .rgarine- de gros- Het re- ofddader V., wo- n aange- slaagde loren. m zij tot dat in ht en ik .rdigbeid nu voel :ht niet sao naar ijven we bet eind ziel nog zW lang [ij wacht Als een Zijn voe- trouwen. 1 gelooft, 'en." ingeval- as, alsof ipje van dat bij e in Mij g scheen igen tijd jelaat en geboord, den, als- Wen. or altijd, te zien. jn vader volgd.) *o den loop van enkel© jaren niet minder dan 170.000 valsche papieren op bestel ling van V. de drukkerij verlieten, hetgeen zeer waarschijnlijk beteekent, dat 'ook 170.000 pakjes margarine van één pond onder valsche verpakking zijn verkocht. Men meende nu eindelijk den dader te hebben gevonden totdat korten tijd later wederom klachten binnenkwamen over hetzelfde merk. Men stelde zich met de politie van het bureau Kattenburg in verbinding, waar men te hooren kreeg, dat men juist kort te voren in een tuinhuis aan de Witten- burgerstraat een geheim fabriekje had ontdekt, waar een vroegere boterbezor- gervoor zichzelf was begonnen. Behalve een partij margarine van min derwaardige kwaliteit, ontdekte de politie hier eenige duizenden valsche wikkels. De „fabrikant", een zekere V., werd ge arresteerd, doch hij' weigerde mede te deelen, waar de in beslag genomen wik kels vervaardigd waren. Weldra kreeg de politie verschillende draden in handen. Te Overschie vond de politie bij een handelaar een pak van 60 K.G., hetwelk niet anders dan valsche wikkels bevatte, dat afkomstig bleek te zijn uit Rotterdam. Ten slotte leidde het onderzoek naar het huis van bewaring, te Utrecht, waar zich iemand, een grossier uit Leiden, in arrest bevond, die kostbare inlichtingen kon geven. De justitieele dienst wist ten slotte, door de papiersoorten te laten onderzoe ken, de hand te leggen op den drukker, bij wien V. voortdurend de wikkels be stelde. Tekort bijl schoolver- eeniging. Naar de „Avondpost" ver neemt, is bij de administratie van de R. K. Schoolvereeniging van den H. Jozef te 's Gravenhage een zeer belangrijk tekort geconstateerd, dat tusschen de 70 en 80 duizend gulden zou beloopen. Naar in het blad medegedeeld werd, zou het hier geen kwestie van fraude be treffen, terwijl een rechtsgeleerde mede deelde, dat de administrateur die een belangrijke functie bekleedt bij1 de ge meente niet aansprakelijk is voor het ontstane tekort. Naar het blad voorts verneemt, wordt binnenkort een vergadering belegd van schuldeischers, waarop het accountants rapport overgelegd zal worden en verder besproken zal werden of en zoo ja, welke maatregelen in deze genomen zullen wor den. De Justitie is van een en ander op de hoogte gesteld. Een gruwel ij'k bericht. Te Liverpool is een schip aangekomen uit Buenos Aires. Bij' de lossing vond men onder de balen katoen twee lijken van ver stekelingen. Uit hun papieren bleek, dat het Polen waren. Het staat niet vast of de ongelukkige kerels gestikt zijn of van honger omgekomen. Overreden door een auto- b u s. Gistermorgen is onder Vught de landbouwer M. uit Udenhout, toen hij on verwachts met zijn rijwiel den weg over stak, door een autobus gegrepen. De man werd met een ernstige hersenschudding en inwendige kneuzingen opgenomen. La ter is hij overleden. Groote boerderij1 in brand. Gistermiddag is te Buren door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij de „Prins Hendrik Hoeve", bewoond door J. van Leeuwen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon wegens gebrek aan water weinig uit richten. Gisteravond brandde een en ander nog lustig. Het woonhuis had door de gun stige windrichting nog geen vlam gevat. De inboedel, eenig materiaal en vee kon gered worden. Wielrijder door een auto gegrepen. Woensdagmiddag heeft op den Rijksweg AmsterdamBaarn een ernstig ongeluk plaats gehad. De 66-ja- rige wielrijder B. uit Hilversum stak plot seling den straatweg over. Hij werd door een auto gegrepen en zwaar gewond. Men heeft weinig hoop hem nog in het leven te behouden. He't geheim van Zaro's lange leven. Het geheim van de „le venskracht" van wijlen den Turkschen Methusalem, Zaro Agha, is tlhams ontdekt. Men heeft namelijk sectie op het lijk verricht en de voornaamste inwendige or ganen aan een onderzoek onderworpen. Daarbij deed zich voor de heeren medici een buitengewone verrassing voor. He't bleek namelijk, dat de Turk niet, als ieder gewoon sterveling twee, maar liefst drie nieren had. CRISISBESCHIKKING PEUL VRUCHTEN. De Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland te Goes, maakt bekend, dat ieder die peulvruchten oogst 1933 in totale hoeveelheden van 500 Kg of meer onder zich heeft, verplicht is hiervan vóór 7 Juli a.s. aan haar mededeelingen te doen. Telers van peulvruchten dienen zich U r bekoming van een erkenning te wen.ien tot de Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland, Landbouwhuis te Goes, andere belanghebbenden tot de Nederlandsche Graancentrale, Korte Voorhout 10, 's Gra venhage. Onder peulvruchten zijn te verstaan alle soorten met daaruit verkregen pro ducten, als spliterwten, uitschoonsel, maalsel en piksel, erwten- en boonenmeel, uitgenomen versche en ingemaakte peul vruchten, aojaboonen en lupine. Zijn lange levensduur zou aan deze ab normaliteit zijln toe te schrijven. Men kan nu, na deze nieuwe „ondek- king" allerlei proefnemingen verwachten met inplantaties van allerlei slag nieren. Onverkoopbare kersen. Te Geldermalsen zijn honderden kilo's kersen, die op de veiling onverkoopbaar bleken, op de mestvaalt geworpen. Kortgene. Dinsdag werd op de weide van den heer Johs. Vogelaar alhier een fokdag gehouden, uitgaande van den Bond van Noord-Bevelandsche Paarden fokkers. Uitslag: Hengstveulens: 1 vosschimmel, vader Hercule d'Ahea, eig. Gebr. Leen dertse, Kamperland; 2. Ramon, vosschim mei, v. Artist, eig. Johs. Vogelaar, Kort gene; 3. Vos, v. Hercule d'Abea, eig. G J. de Kam, Wissenkerke; 4. vosschimmel v. Castor, eig. Gebr. Leendertse, Kamper land. Merrieveulens: 1. Lupine, vader Orange, eig. Johs. Vogelaar, Kortgene; 2. Jozien van Klaverwijk, v. Immo, eig. A. Hartog, Colijnsplaat; 3. Colista, v. Orange, eig. J. C. J. van de Velde, Kamperland; 4. Ina, v. Orange, eig. L. M. Oele, Colijns plaat; 5. Hella, v. Orange, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 6. Willy, v. Immo, eig. M. H. Noordhoek, Kats; 7. Bruin, v. Castor, eigen. Gebr. Leendertse, Kamperland; 8. Julia, v. Orange, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 9. Mariene, v. Certain van Lamswaarde, eig. Johs. Vogelaar, Kort gene; 10. vos, v. Orange, eig. C. J. de Kam, Wissekerke; 11. Willy, v. Hercule d'Ahea eig. A. C. Steendijk, Kamperland; 12. Ju liana, v. Immo, eig. D. Priester, Kats. Éénjarige hengsten: 1. vos, v. Orange, eig. Gebr. Leendertse, Kamper land; 2. Donald, v. Orange, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland; 3. Carlo, v. Orange, eig. Iz. v. Maldegem, Kortgene. Éénjarige merries: 1. Elza van Orange, eig. J. Vogelaar, Kortgene; 2. Gerda van Orange, eig. Johs Vogelaar, Kortgene. 3. Hermine, v. Hercule d'Ahea, eig. A. C. Steendijk, Kamperland. 5. Erna van Orange, eig. Iz. v. Maldegem, Kort gene. 6. Martha van Klaverwijk, v. Im mo, eig. A. Hartog, Kolijinsplaat. Tweejarige merries: 1. Marie, v. Orange, eig. Gebr. van de Linde, Kort gene; 2. Nelly, v. Orange, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 3. Leentje, v. Hercule d' Athea, eig. Gebr. Leendertse, Kamper land; 4. Doya, v. Orange, eig. C. J. de Kam, Wissenkerke; 5. Laura, v. Hercule d'Athea, eig. Gebr. Leendertse, Kamper land; 6. Rix, v. Franco, eig. C. Vogelaar, Kortgene; 7. Olga van de Duboishoeve, v. Victorieux, eig. J. C. J. van de Velde, Kamperland; 8. Bibi, v. Hercule d' Athea, eig. C. J. de Kam, Wissenkerke; 9. Dora, v Adriaan, eig. J. M. Bom, Colijnsplaat. 10. Mirza, v. Orange, eig. L. M. de Vos, Kats. Dekhengsten: 1. Orange van de Hengstenvereeniging „Noord-Beveland"; 2. Hercule d' Athea van de Hengstenver eeniging „Kamperland". Hengsten met 5 afstammelin gen: 1. Orange van de Hengstenvereen. „Noord-Beveland". 2. Hercufe d'Ahea v. de Hengstenvereeniging „Kamperland". Merries met minstens 2 af stammelingen: 1. Mella, eig. Johs. Vogelaar, Kortgene; 2. Cato, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 3. Naive, eig. Johs. Vogelaar, Kortgene; 4. Seitje, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 5. Julia, eig. Iz. v. Maldegem, Kortgene. Tweespan merries: 1. Bertha en Madam, eig. A. M. van Nieuwenhuijzen, Kamperland; 2. Hella en Diana, eig. Johs. Vogelaar, Kortgene; 3. Meta en Emma, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 4. Pal- myre en Hetty, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland; 5. Marie en Ida, eig. A. M- van Nieuwenhuijzen, Kamperland; 6. Rika Hopper en Lena, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland; 7. Seitje en Charmante, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 8. Elza en Nora, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 9. Cato en Dora, eig. Gebr. v. d. Linde; 10. Betsy en Fanette, eig. Johs. Vogelaar, Kortgene. 11. Cula en Roza de Waarde, eig. C. J. de Kam, Wissenkerke; 12. Cula en Espoiria, eig. C. J. de Kam, Wissen kerke. Vierspan merries: 1. Rika Hop per, Lena, Palmyre en Hetty, eig. Gebr. Leendertse, Kamperland; 2. Seitje, Char mante, Cato en Dora, eig. Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 3. Cula, Espoiria, Cuba en Roza de Waarde, eig. C. J. de Kam, Wissenkerke. Er waren 71 inschrijvingen- STATEN-GENERAAL Prins Hendrik herdacht. De Eerste Kamer heeft hedenmid dag een vergadering gehouden, waarin de voorzitter Mr W. L. Baron de Vos vem Steenwijk het overlijden van Z. K. H. den Prins heeft herdacht. Spr. zeide o,m.Uit den vreemde tot ons overgekomen, heeft de Hooge over ledene van stonde af zijn nieuwe nationa liteit van ganscher harte omhelsd, zich een oprecht Nederlander betoonend en de kiesche, veelal zoo moeilijke stelling van Prins Gemaal met groote tact en toewij ding ingenomen. De Natie treurt over het heengaan van den Prins. De Eerste Ka mer der 'Staten-Generaal ziet met innig medegevoel op naar Koningin en Kroon prinses, Haar in deze nieuwe beproeving de alleen troostende bijstand van den Allerhoogste toebiddend. Hij zij Haar eene verberging. Zijn oog zij op Haar." Alle aanwezigen hoorden deze rede staande aan, de vergadering werd vervol gens gesloten. De Tweede Kamer heeft heden middag een vergadering gehouden, waar in de voorzitter Mr C. J. M. Ruys de Beerenbrouck de volgende rede heeft ge houden De rouw nog 'diep in Ihet hart, werd het Vorstenhuis opnieuw met smart bedeeld. De Prins, beminde Gemaal der Koningin en Vader, die zoozeer den weg te vinden wist naar 'het hart ook van de Dochter, die de Koninklijke ech't ons schonk, ging uit 'dit leven heen. Het Nederlandsche volk voelt deze slag in al zijn zwaarte. Het deelt innig in het leed, dat door Oranje wordt gedragen en het gedenkt met eerbied walt de Prins volbracht aan arbeid voor wat goed en edel is. Arbeid, die getuigt van Zijn liefde voor den naaste. God smeeken wij: „Leidt het al ten goede". Die zekerheid is troost. DEN HAAG. Hedenochtend heeft de Duitsche gezant zijn opwachting gemaakt •bij hertog Adolf. DEN HAAG. In den loop van den och tend werden vele kransen en bloemstuk ken ten paleize afgegeven. Ook werd er zeer druk door autoriteiten, deputaties en particulieren in de rouwregisters getee- k'end. De begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik DEN HAAG. Wij vernemen, dat de be grafenisstoet op Woensdag a.s. omstreeks 11 uur van het Paleis Noordeinde naar Delft zal vertrekken. De weg, welke de rouwstoet zal vol gen, is: Noordeinde, Heulstraat, Kneuterdijk, Plaats, Buitenhof, Hofweg, Spui, Pletterij- kade, Rijswijksche weg, Haagweg in de gemeente Rijswijk, Hoornbrug, en Nieuwe Rijksweg naar Delft. Het ceremoniëel zal niet veel verschil len van dat bij de plechtige teraardebe stelling van H. M. de Koningin-Moeder. Ook ligt het in de bedoeling, dat H. M. de Koningin, H. K. H. de Prinses en de dames van het gevolg zich na het vertrek van den stoet van het Paleis Noordeinde eveneens bij deze gelegenheid per auto langs den ouden Delftschen weg naar de Nieuwe Kerk zullen begeven, teneinde aldaar aanwezig te zijn vóór de aankomst van den stoet. Morgenavond te 8 uur zal in de Groote Kerk te 's-Gravenhage een rouwdienst plaats hebben in verband met het over lijden van Prins Hendrik. Aan den vooravond van den dag der begrafenis, Dinsdagavond 8 uur, zal in dezelfde kerk een niet-officiëele dienst worden gehouden. De dienst van morgen zal per radio worden uitgezonden door de N.C.R.V. In overeenstemming met de wenschen door Z.K.H. den Prins der Nederlanden te kennen gegeven, zal in afwijking van vroeger in acht genomen regelen omtrent den hofrouw, deze aanmerkelijk beperkt worden. Van oordeel, dat met het verlan gen van den overledene rekening dient te worden gehouden, heeft H. M. de Ko ningin bepaald, dat met ingang van 2 Juli a.s. door het Hof gedurende een maand halve rouw zal worden gedragen. DEN HAAG. Hedenochtend heeft de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, Jhr Mr Dr Van Karnebeek ten pa leize een conferentie gehad, teneinde de verkeersregeling en de verdere bijzonder heden op den rouwstoet betrekking heb bende, met de betrokken autoriteiten te bespreken. Wij vernemen, dat het verkeer meer vrijheid zal worden toegestaan dan bij de begrafenis van de Koningin-Moeder. Voorts zullen er meer wegen worden opengehouden voor het aanbrengen van bezoekers. Wat de inrichting van de Nieuwe Kerk te Delft betreft, komt ons nog ter oore, dat het aantal zitplaatsen voor deze ge legenheid aanzienlijk vergroot is, mede in verband met een grooter aantal per sonen, dat tot bijwoning van de plechtige bijzetting zal worden uitgenoodigd. Waren er bij de vorige gelegenheid 847 plaatsen voor genoodigden beschikbaar, thans zijn er 907. Men heeft ook profijt getrokken van de ervaringen bij de plechtigheid in Maart j.l. opgedaan en in verband daarmee be sloten, dat de zitplaatsen in de kerk am- phiteatersgewijze zullen worden opge bouwd. De kleur van de draperieën in de kerk zal wit zijn. Enkele contrasteerende kleu ren zullen worden aangebracht. In Maart was de regeling zoo getroffen, dat de genoodigden 2 3 uren vóór de aankomst van den stoet in de kerk aan wezig moesten zijn. Thans heeft men ge tracht hierin verbetering te brengen en worden er pogingen aangewend om in het St.-Annagesticht, dat ter zijde van de kerk is gelegen een gelegenheid te maken, waar de autoriteiten, diplomaten en an dere genoodigden zich kunnen ophouden. Het is niet onmogelijk, dat in dit ge sticht buffetten zullen worden ingericht. BATAVIA. De Gouverneur-Generaal van Indië heeft het volgende telegram, van H. M. de Koningin ontvangen: Onzen oprechten dank voor bewijs mede leven Indië smartelijk verlies. Zeer ge voelig voor telegram. w.g. WILHELMINA. HEERLEN. Op den spoorweg tusschen Sittard en Geleen is de 50-jarige mijn werker F. v. K. door den trein gegrepen en op slag gedood. Op de werken van het Juliana-kanaal is de 18-jarige W. hedenmorgen onder de locomotief van den zandtrein geraakt en op slag gedood. Posfvluchl. AMSTERDAM. Hedenmorgen om 4.55 uur is het K.L.M.-vliegtuig de „Kwartel" naar Indië vertrokken. Aan boord bevon den zich 4 passagiers. Brand in station. NIJMEGEN. In den afgeloopen nacht werd de brandweer alhier gealarmeerd voor een brand in het stationsgebouw. De goederenloods stond in lichter laaie, toen de brandweer met groot materiaal arri veerde. Men slaagde er in den brand te beperken tot de loods en de daarboven gelegen opslagplaatsen van het seinwezen. Het spoorwegpersoneel kon de goederen bijtijds uit de loods halen, zoodat van de bestelgoederen niets verbrandde. De oorzaak van den brand is onbekend. LEEUWARDEN. Een arbeider uit Vlagt- wedde is door de rechtbank te Gronin gen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar wegens het vervaardigen van valsche rijksdaalders en guldens. De procureur-generaal bij het Gerechtshof te Leeuwarden eischte 4 jaar gev. straf. Heden werd verdachte veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. 's-HERTOGENBOSCH. Gistermiddag is de 20-jarige dienstbode Timmerman, af komstig uit Tilburg, in de gemeentelijke zweminrichting te Vught bij een duik- sprong, op een ondiepe plaats in het bas sin, met het hoofd op den bodem terecht gekomen. Het meisje bekwam een ern stige wond aan den halswervel. Ze is naar het ziekenhuis overgebracht; haar toestand is hoogst ernstig. Nadere bijzonderheden omtrent de „samenzweringen" in Duitsehland. LONDEN. De Berlijnsche correspondent van de „Times" heeft van gezaghebbende zijde een aantal inlichtingen gekregen over de samenzweringen, die tot het dras tisch optreden van Zaterdag aanleiding hebben gegeven. De correspondent geeft op grond van deze inlichtingen de volgende uiteenzet ting. Er bestonden drie onderscheidene groe pen, waarvan twee met elkaar in ver band stonden. Deze groepen waren de lei ders van de S.A., die samengingen met Roehm, generaal Von Schleicher en zijn vrienden en een groep, die contact had met R.K. kerkelijke kringen en in ver band stond met, doch onafhankelijk werk te, van Von Papen. De groep Roehm zou zich hebben wil len ontdoen van een aantal leidende fi guren van het regime en aldus zijn in vloed op Hitier hebben willen herwinnen. De Schleicher-groep van zijn kant, had intriges op touw gezet om wijzigingen in de regeering tot stand te brengen, waar bij men echter toegaf, dat ook deze groep Hitler had willen handhaven als leider van de Regeering. Generaal von Schlei cher zou dan weer rijksweerminister zijn geworden. Deze groep stond verder in contact met de ontevredenen door tus- schenkomst van Gregor Strasser en Ernst van wie hij bij de uitvoering van zijn plannen gebruik had willen maken. Het schijnt verder, dat de leiders van de derde groep niet allen bekend waren met de samenzwering van Von Schleicher en Roehm. De leiders van de derde groep waren doodelijke vijanden van het regime en voortdurend bezig met het smeden van plannen om het ten val te brengen. Verklaard Wordt, dat Von Papen zich niet bewust was van wat er om hem heen gebeurde en van het feit, dat hij gebruikt werd ter bevordering van die plannen, gelijk het geval was bij zijn redevoering van Marburg. WARSCHAU. Volgens hier ontvangen berichten zijn in den loop van Zondag een groot aantal personen uit Duitsehland naar Polen gevlucht. In totaal zouden 2000 vluchtelingen de grens hebben over schreden. MÜNCHEN. In de houding van het publiek, dat tot dusver vrijwel algemeen het doortastend optreden van Hitier heeft goedgekeurd, is gisteren blijkbaar een kentering ingetreden, daar men thans een groeiende ongerustheid en een om zich heengrijpend septicisme duidelijk kan waarnemen. Dit staat vooral in verband met het bekend worden van een aantal executies dat nog steeds officiéél wordt verzwegen. Zoo is, naar het schijnt, Dr Beek, direc teur van het Duitsche bureau voor aca demische uitwisseling, Maandag in zijn bureau door S.S. lieden doodgeschoten. Ook is bekend geworden, dat de lijken van Von Kahr, Lust, Scheringer en Sertner in moerassen in de nabijheid van Dachau zijn gevonden. Von Kahr was Beiersch premier tijdens de mislukte Hitler-putch van 1923. WASHINGTON. Naar verluidt zullen de Vereen. Staten eischen, dat door de Duitsche Rijksbank, de Amerikaansche schuldeischers op dezelfde wijze zullen worden behandeld als de Engelsche. De positie van Von Papen. BERLIJN. In verband met de verkla ring van officiëele zijde, dat er geen sprake is van een aftreden van vice-kan- selier Von Papen heeft men hier in wel ingelichte kringen de overtuiging, dat dit feit een der ernstigste nederlagen moet worden geacht, welke het Hitlerregiem in de 18 maanden van zijn bestaan heeft ondervonden. Men is van meening, dat Von Hindenburg ondanks zijn geluk- wensch-telegram aan Hitler met betrek king tot de onderdrukking van de re volte van Roehm, hiermee duidelijk te kennen heeft gegeven geenszins volledig achter Hitier te staan en de door Hitier gebruikte methode streng af te keuren. Tevens wordt de meening uitgesproken, dat uit het aanblijven van Von Papen duidelijk blijkt, dat men ook in officiëele regeeringskringen wel degelijk rekening houdt met de populariteit, die Von Papen zich heeft verworven met het uitspreken van zijn rede te Marburg. De terechtstellingen. MÜNCHEN. Onder de namen van de slachtoffers van het bloedbad van Zater dag worden nog genoemd Sempner, Dr Beek en de namen van een groot aantal oud-officieren en leden van vroegere mo narchistische troepen. Tweede overwintering op Nova Zembla. ARCHANGEL. 28 mannen zijn met het schip „Onrga" vertrokken naar Sjelan- jakap het Noordelijkste punt van Nova- Zembla vertrokken. Zij zullen daar 18 maanden blijven en veelzijdigen weten- schappelijken arbeid verrichten, o.a. zul len zij meteorologische en aerologische waarnemingen doen. De onafhankelijkheidsdag in Amerika. NEW-YORK. De groote verkeersdrukte, die het gevolg was van den onafhanke lijkheidsdag heeft in Amerika tal van slachtoffers geëischt. Voor zoover men kan nagaan zijn minstens eenige duizen den personen min of meer ernstig ge wond naar de verschillende ziekenhuizen overgebracht. Minstens 42 personen heb ben het leven gelaten. 1900 personen, meerendeels kinderen, zijn door vuurwerkexplosies gewond. BOEKAREST. De Ministerraad heeft besloten tot ontbinding van alle Duitsche Nat. Soc. Organisaties in Roemenië en tot een verbod van alle politieke uni formen. GOES. Huw.-aang.: Marinus Johannes Mansbergen, 23 j. jm. en Tannetje Gelok, 20 j. jd. Gehuwd: Pieter Izaak Rosier, 26 j. jm. en Johanna Scheffers, 20 j. jd.; Corne lia Rijn, 28 j. jm. en Maria Johanna Adriana Does, 22 j. jd. Geboren: Neeltje Johanna, d. v. Cor nelia Oele en Johanna Klazina van de Schraaf. Van 1630 Juli. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: J. P. Klaassen, 47 j. wednr en H. Kremer, 34 j. jd.; A. Jobse, 31 j. jm. en A. Alewijnse, 23 j. jd. Bevallen: E. Stroo geb. Dorleijn, z.; M. Brouwer geb. Murk, d.; M. Kesteloo geb. Flipse, z. Overleden: C. Verheule, 98 j., wed. van F. van der Peijl. Middelburg, 5 Juli 1934. Aangevoerd door boerinnen: boter 80 ct., kipeieren f 2, poelje-eieren f 1.50, eendeieren f 2.25, ganseieren f 8, kalkoen eieren f 4.50. Aangevoerd door handelaren: boter 79 ct., kipeieren f 1.90, eendeieren f2, kal koeneieren f 4. Particuliere prijs: Boter 87,5 ct., kip eieren f 3, eendeieren f 3.25. Veilingsvereen. Walcheren: Aanvoer 31.000 eieren. Prijzen witte kipeieren: 50 —52 k.g. f 1.49, 52—54 k.g. 1.60, 54^56 1.77, 56—58 k.g. 1.80—1.83, 58—60 k.g. 1.93—1.96, 60—62 k.g. 2.11—2.16, 62— 64 k.g. 2.14217, 64—66 k.g. 2.39 gld.; Bruine eieren 5860 k.g. 2.07, 6062 k.g. 2.202.24, eendeieren 1.90, ganseie ren 3, kalkoeneieren 3.44, poelepetaateie- ren 2.50 gld. MIDDELBURG. Veilingen van 5 Juli. Exportveiling: zwarte bessen f 8.80 f 10.20, groote aardappelen f 4.10, beide p. 100 k.g.; roode bessen 26, witte bes sen 5, aardbeien 812, frambozen 14 ct., alles per k.g. Kleine veiling: aardbeien 515, witte bessen 611, roode bessen 615, fram- boozen 10.30, zwarte bessen 12, kruisbes sen 25, tomaten 618, black alicant 4649, frankenthaler 3954, gele kruis bessen 12, zwarte bessen 17, kersen 21 24 ct. alles per k.g., netmeloenen 1427, perziken 34 ct. beide per stuk. MIDDELBURG, 4 Juli. Op de veiling deden: Spinazie 6, Postelein 28, Wage- naarsboonen 27—31, Suikerboonen 29, Stoksnijboonen 35—42, Stamsnijboonen 2034, Dubbele Princessenboonen 35 42, Roem van Holland 3340, Doppers 3 13, Peulen 811, Zuring 3, Tuinboo- nen 12, Gapucijners 619, Zwartjes 31 34 ct., alles per Kg.; Peën 12, Kroten 12,5, Uien 2,53, Selderie 0.52, Ra barber 2.5, Radijs' 1, Kunne 2 ct., alles per bos; Savoyekool 3, Spitskool 2, Bloem kool 1.513, Andijvie 0.54, Kropsla 0.51, Komkommers 13 ct., alles per stuk. Anjers 35, Lathyrus 45, Halardia 2, Gladiolen 13, Margriet 3 ct., alles per bos; Begonia's 10, Gladiolen 23, Primula- nus 15 ct., alles per 10 stuks; Fradescan- tia 45, Saxifragen 4, Lobelia 2, Bego nia's 5 ct., alles per pot. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 4 Juli 1934. Zwarte Bessen 10.2010.80 p. 100 Kg. Aardbeien vm. 11 uur: Jucunda 18.10, Madame Moutot 11 per 100 Kg. Aardbeien n.m. 4 u.: Jucunda A 18.80, idem B 18.30, Madame Moutot 10.60 per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien 10'15, Frambozen 1023, Roode Bessen 311, Kruisbessen 4—8, Blauwe Druiven 48,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3