en mooi gebruind mct7ij cremz tegen felle zon iddag 3 u.t DONDERDAG 5 JULI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 231 HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK. Buitenland. Binnenland Uit de Provincie Belangrijkste Nieuws. V. is van mee- eer eigenaardig zal verd. nooit orden veroor- noeten volgen, alve de weder- daar gaat het [es aan Justitie en er is vol- ake van bewijs huldig gemaakt n man doch de •geschoten door velgesteld land- ïtbank verd. V. e stellen, wat, ladkamer was K. is van mee- cliënt een heel ntkent alles. PI. naar één verd. vrij! uit? Wan- :hte K. mocht de Rechtbank .len nemen, dat traver een waas ngl. aak. In den aerkte de kiosk- lat men in dien ebracbt aan de den sluisterrein rad uitgesneden reien, tijdschrif- had ontvreemd, e gedaan werd, aan boord van td zeeschip, al- •n groot gedeelte •werpen terug- belgat eveneens verpen te voor lacht van dief- erecht H. H. R., en J. B. H., 20 Ostrauderfehn ie eischte tegen ibten voor ieder h. B., 23 jaar, ;e, was in Aug. (keren Maas ge- iglijk en bedrie- j in brillen han- don, Ravenscbe iaaraan toevoe- :te brillenhande- door wien 130 ild om die bril- ms mat verdach- een instrument zenuwen waren, m moest nemen ntie had en zijn ijn, wanneer hij >or vorenstaande tewo'gen aan ver van f 5.50 af te en in de omge- de dupe te zijn s handelingen, eischte 3 maan- m een geldboete ak. Tijdens de •s werd op 30 woning van ze- delburg en werd de achterkamer eveer f 450 ont- n dezen diefstal ad zich thans 30 jaar, koop- President onder- te hebben ge- .n den President en, zegt hij; moei- eischte 3 maan- d. Mr Dieleman, ren niet bet plan Hiji is langzaam komen. Wanneer oet zon dit voor hebben. Het geld an staat voor bet ekt de rechtbank lelijke straf op te n 10 Juli a.s. ERBERCHT. vond van 5 Juli: later toenemende htingen, half tot of geen regen, andering in tem- ner. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiön 30 cent per regel. Ingezonden medcdeclingcn 60 cent per regel. Kleine Advcrtcnticn Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f0.85. Bij contract belangrijke korting. dag 3 u.: 774. Bijzetting op Woensdag a.s. Gisteravond om kwart over tien werd officieel meegedeeld, dat de begrafenis van bet stoffelijk overschot van Z. K. H. Prins Hendrik op Woensdag 11 Juli a.s. in de Nieuwe Kerk te Delft zal plaats heb ben. Het stoffelijk overschot van den Prins is opgebaard in het vertrek, waar hij den geest heeft gegeven. Het is gekleed in ad- miraalsuniform, waarvan de bijbehooren- de steek op de borst ligt. De uitdrukking van het gelaat is rustig, alsof de Prins sliep. In de sterfkamer is een eenvoudige rouwversiering aangebracht. In den namiddag was de drukte in de omgeving van het Paleis Noordeinde weer bijzonder groot. Voor het Paleis hadden zich wederoqi honderden verzameld en langs het paleis ging een geregelde trek van belangstellenden. In den middag zijn er op het Paleis langdurige besprekingen gevoerd over de uitvaartplechtigheid. Evenals bij de ter aardebestelling van de Koningin-Moeder is de begrafenis-onderneming Innemée Zoon te 's Gravenhage weder met de teraardebestelling belast. Het personeel van den Prins, dat op het Loo was, is gistermiddag in Den Haag gekomen en tot de sterfkamer toegelaten. De Koningin beeft gisteravond om zes uur, in gezelschap van de Prinses, nog een bezoek gebracht aan 't Paleis Noord einde. Gisteren heeft jhr H. J. Repelaer van Driel, thesaurier van de Koningin, een bezoek gebracht aan Delft. Op het stad huis werd hij door den burgemeester, mr. G. van Baren, ontvangen, die hem begeleidde naar de Nieuwe Kerk, waar reeds aanwezig waren architect H. van der Kloot Meijburg, de heer Innemee, be grafenisondernemer in Den Haag, en de heer Houtzager, opzichter van den Ko ninklijken grafkelder. 's Middags hebben baron van Harden- broek en graaf Dumonceau, prof. dr J. Kalf en prof. v. d. Steur een bezoek ge bracht aan de Nieuwe Kerk. Men is op het oogenblik reeds bezig den planken vloer uit het koor, waar de graf kelder ligt, op te breken teneinde den kei-- der bl'oiot te leggen. Tegelijkertijd heeft men reeds maatre gelen genomen om het dak van de kerk, dat gesloopt en gedeeltelijk vernieuwd is, voor zoover het ontbreekt door een tijde lijke overspanning van zeildoel te ver vangen. De tijdelijke inrichting van de kerk, die de restauratiewerkzaamheden moet mas- keeren, zal weer op dezelfde wijze ge schieden als bij de begrafenis van de Ko ningin-Moeder. Vrijdag begint de firma I ander met de bekleeding van de tun nel, die dan dus reeds grootendeels vol tooid moet zijn. De bekleeding van de kerk zal anders zijn dan bij de begra fenis van de Koningin-Moeder. Dinsdag zal de Koningin zich persoon lijk van de vorderingen van de werkzaam heden overtuigen. Gisteravond met den trein van 22.59 u. is Hertog Adolf van Mecklenburg, broe der van wijlen Prins Hendrik, aan het Staatsspoorstation te 's Gravenhage aan gekomen. Zoowel op het perron als voor het sta tion was groote belangstelling van de zij de van het publiek, wien de treffende ge lijkenis van Hertog Adolf met zijn over leden broeder terstond opviel. Hertog Adolf vertrok per auto naar het Taleis Noordeinde, waar hij' legeert. Eerewacht. Bij de baar van Z. K. H. de Prins doet thans een eerewacht dienst, bestaande uit twee adjudanten in gewonen of buitenge wonen dienst en twee ho-fjagers, kamer dienaars of ander personeel van de hof houding, dat bij den Prins heeft gediend Nieuwe bezoekers. Hedenavond zal met den D-trein van II uur de Erfgroothertog van Mecklen burg Friedrich Frans in Den Haag aan komen. De Groothertog, die een neef van Prins Hendrik was, zal ten paleize Noord einde logeeren. Gisteren is nog in Den Haag aangeko men de hofmaarschalk van Prins Hen drik op diens bezittingen in D'uitschland, de heer von Bülow. Aangifte overlijden. Hedenmiddag te 3 uur heeft op het stadhuis te 's-Gravenhage de officieele aangifte van het overlijden van Z. K. H. den Prins plaats gehad. Daartoe hebben zich de opperkamerheer, Mr J. baron van Lijnden en de adjudant particulier secre taris van den Prins, Luit.-Kol. Jhr La- man Trip, naar het stadhuis begeven, al waar in de kamer van den burgemeester de aangifte plaats had. Défilé langs de kist. Naar verluidt ligt het in de bedoeling, dat er gelegenheid gegeven zal worden voor het stoffelijk overschot van Z. K. H. den Prins te defileeren. Dit défilé zou op ongeveer dezelfde wijze plaats hebben als na het overlijden van Koningin Emma. D'e kist met het stoffelijk hulsel zeil daar toe voor de geopende deur van het paleis geplaatst worden. Omtrent het» tijdstip waarop het défilé zal aanvangen staat nog niets vast. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Von Papen blijft aan. Uit Berlijn wordt gemeld: Von Papen behoudt het vice-kanselierschap. Deze beslissing heeft, naar United Press meldt, in Duitschland alom groote verras sing verwekt, want men meende met ze kerheid te kunnen aannemen, dat de ge beurtenissen van Zaterdag, in welker ver loop de geheele staf van von Papen werd gearresteerd en een zijner medewerkers zelfs werd doodgeschoten, het aftreden van von Papen onvermijdelijk ten ge volge zouden hebben. Verondersteld wordt thans, dat presi dent von Hindenburg zich zeer waar schijnlijk in den loop van zijn jongste on derhoud met rijkskanselier Hitier tegen een aftreden van von Papen heeft verzet en dat men ook in de gelederen der rijks- weer tegen een heengaan van den vice- kanselier was gekant. Er zijn er ook, die vermoeden, dat hij een „gezondheidsverlof" zal krijgen, wijl zijn gezondheid door de jongste gebeurte nissen zeer geschokt is en dat de vice- kanselier van dit verlof niet meer in zijn ambt zal terugkeeren. De Fransche gezant te Berlijn heeft vriendschappelijk bij „buitenlandsche za ken" te Berlijn gevraagd, zoo mogelijk openlijk tot klaarheid te willen brengen, wie de vreemde mogenheid is, in verband met de revolutie genoemd. Volgens één der geruchten, die omtrent den plotselingen dood van den leider der Katholieke actie in het bisdom Berlijn, den Ministerialdirektor in het rijksver- keersministerie, dr Erich Klausener, in omloop zijn, zou hij Zaterdag op zijn bu reau in het rijksministerie voor verkeers wezen zijn doodgeschoten. Alle Zwitsersche bladen zijn te Berlijn voor den tijd van 14 dagen verboden. Gisteren heeft op het kerkhof van Lankwitz de begrafenis plaats gehad van generaal von Schleicher. De vrienden van den generaal, die de begrafenis wilden bijwonen, werden echter door de politie geweerd. Ook de geestelijke, die de plechtigheid wilde leiden, kon geen toegang tot het kerkhof bekomen. Vijf minuten voor den aanvang van de plechtigheid deelde de politie die in groo- ten getale in de omgeving was opgesteld, mede, dat de plechtigheid was verboden. D'e deur van de kapel waarin de kisten waren opgebaard werd gesloten en kran sen en bloemen werden bij' den achteruit gang neergelegd. Onder de personen die naar de kapel waren gekomen om de laatste eer te bewijzen aan de beide doo- den bevond zich o.m. generaal von Ham- merstein, de vroegere commandant van het leger die den vorigen winter door ge neraal von Fritsch is opgevolgd. Er wa ren ook tal van andere officieren aan wezig. Volgens de „Daily Express" kwamen de eerste refugé's uit Berlijn te Londen aan. Zij waren zoo gelukkig zoowel het geld als de paspoorten te bezitten, die hen in staat stelden hun land onmiddellijk te verlaten. Een der aangekomenen zeide tot een vertegenwoordiger der „Daily Express": „Hitier is een bloedveete begonnen die, zwaarder dan hij denkt, op zijn eigen hoofd kan neerkomen. „Het land is in zulk een staat van gis ting, dat men niet weet wat morgen ge beuren kan. „Er zijn vele duizenden die, evenals wij, wenschten te vluchten, maar geen geld of geen paspoorten hadden, en in vrees en beven leven voor de komende ge beurtenissen. „Honderden anderen zijn erin geslaagd naar Italië, Frankrijk, België en zelfs Scandinavië te ontsnappen." Het pelitie-schandaal te Brussel. Het hof van appel te Brussel heeft thans uitspraak gedaan in de kwestie der Brusselsche politiecommissarissen. De gewezen commissaris Pauwels kreeg drie maanden gevangenisstraf, de com missarissen van der Meulen, Hasenbroek en Deleu een maand, de hoofdcommissa ris Angerhausen en de overige beschul digden elk acht dagen. Voor allen is de straf voorwaardelijk. Zij moeten ook enkele geldboeten en de kosten van het proces betalen. Het Brus selsche publiek is van meening, dat deze vonnissen overdreven gematigd zijn in verhouding tot het vergrijp waaraan deze personen zich hebben schuldig gemaakt. De Belgische volmachtenwet. Gisteren heeft de Belgische regeering haar wetsvoorstel ingediend voor het haar verleenen van een beperkte vol macht. De regeering wenscht hiermede, zegt zij, de openbare lasten en de lasten op de voortbrengst te verminderen. In de memorie van toelichting wordt nog eens herhaald, dat aan het huidige niveau van den franc niet zal worden geraakt. De volmacht wordt gevraagd voor den duur van zeven maanden. Het bezoek van Barthou aan Londen. De Fransche minister van Buitenland sche Zaken, Barthou, zal a.s. Zondagmid dag in gezelschap van den Franschen mi nister voor de oorlogsmarine, Piétri, te Londen aankomen voor zijn aangekondigd bezoek. De besprekingen met de Britsche mi— nisters zullen vooral betrekking hebben op Engelsch-Fransche vlootkwesties. In officieele kringen wordt verklaard, dat het gerucht volgens hetwelk Barthou naar Londen zou komen om te onderhan delen over een Engelsch-Fransch bondge nootschap van allen grond ontbloot is. Snowden tegen Mac Donald. In het Engelsche Hoogerhuis heeft Lord Snowden, de vroegere minister van de schatkist, een heftigen aanval gedaan op ministerpresident Mac Donald. Het En gelsche volk, aldus Snowden, is bedrogen en millioenen kiezers hebben hun vertrou wen in de eerlijkheid hunner leiders ver loren. Er bestaat, aldus zeide Snowden, geen belofte, die Mac Donald niet bereid is te breken, en geen vernedering, waar aan hij zich niet zal onderwerpen, als men hem slechts toestaat zich minister-presi dent te noemen. Mac Donald is slechts een werktuig der conservatieven en hij wordt thans als een tentoonstellingsstuk op de redenaarstribune der conservatie ven getoond, nu hij zijn vroegere socia listische overtuiging heeft afgelegd. De lord-kanselier van het Hoogerhuis laakte scherp den aanval van Snowden en verklaarde, dat deze niet in het Hoo gerhuis paste. D'e minister-president, al dus de lord-kanselier, machtigt mij tot het afleggen van de verklaring, dat hij in een tijd van crisis geen andere keuze had dan levenslange vrienden en altijd nage streefde doeleinden voor het welzijn van het vaderland op te offeren. Misschien heeft 'hij ongelijk gehad, aldus de lord- kanselier, doch ik geloof het niet. Korte Berichten. In Zuid-Polen zijn na langdurige droogte onweders losgebarsten waarbij zooveel regen is gevallen, dat daardoor talrijke overstroomingen zijn ontstaan. De autoriteiten van Portugal heb ben een samenzwering ontdekt en den leider daarvan, kolonel Lentu Fonseca, commandant van de vlieghaven Ama- dora, gearresteerd en uit zijn ambt ont zet. Fonseca is in een vesting bij Lissabon geïnterneerd. Zoebkof, de gewezen echtgenoot van de zuster van den Duitschen ex-keizer be vindt zich op het oogenblik te Brussel. Na geruimen tijd kellner te zijn geweest in een der groote koffiehuizen te Luxem burg-Stad, is hij later in een circus als atrractienummer opgetreden. Zoebkof zou het voornemen hebben zoo mogelijk te Antwerpen of te Gent als matroos scheep te gaan aan boord van een of andere vreemde boot. In den nacht op Woensdag zijn bij Rijssel drie fabrieken in de asch gelegd. D'e schade bedraagt eenige millioenen francs. Door een ontploffing van een hel- sche machine in het Paleis van Justitie te Weenen is gisteren de zitting van het hooggerechtshof gestoord. De wanden van de gang leidende naar de rechtszaal wer den ernstig beschadigd. HET SPELLINGVRAAGSTUK. Van welingelichte zijde verneemt „De Maasbode", dat Minister Marchant zijn bijzondere aandacht wil wijden aan de uitvoering van de motie-Dr Moller, welke de Tweede Kamer na het spellingdebat met schier algemeene stemmen heeft aan genomen. D'eze motie vroeg verbetering van het onderwijs in de Nederlandsche taal. In een dezer dagen, bij de opening van een Katholieke school te 's Gravenhage ge houden rede, heeft Minister Marchant al op de uitvoering van deze motie-Moller gezinspeeld. Het is duidelijk, zoo werd aan genoemd blad meegedeeld, dat deze motie niet kan worden uitgevoerd door verlenging van den schooltijd of door uitbreiding van de inzonderheid op de kweekscholen reeds overladen leerplans. De door de Kamer gewenschte verbetering van het moeder taal-onderwijs kan alleen plaats hebben, indien meer tijd aan goed leeren spreken en schrijven besteed wordt en minder tijd aan de grammatica. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot Notaris binnen het arrondissement Groningen, ter standplaats de gemeente Hoogezand, J. L. L. C. Hoogenboom, candidaat-notaris te Groningen. Naar een nieuwe Pachtwet. Het orgaan van de veröeniging „Friesch Grondbezit" verneemt, dat de indiening van een nieuwe pachtwet niet lang meer op zich zal laten wachten. Het blad meent verder te weten, dat de minister van Justitie niet het pach trap- port van den R.-K. Boeren- en Tuinders- bond zal volgen, maar de hulp heeft in geroepen van mr dr G. A. van den Bergh, sociaal-democratisch lid van de Tweede Kamer. Het blad vreest, dat de nieuwe pachtwet daardoor in het vaarwater der sooialisten zal verzeilen. Bescherming van de openbare orde. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer, op het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde zet de minister van Justi tie uiteen, dat hij van deze wet vooral pre ventieve werking verwacht. De voorstellen der commissie-Kooien in zake revolution- naire volksvertegenwoordigers zullen met den meesten spoed worden overwogen. De minister licht verschillende in het ontwerp genoemde termen toe en zegt o.a., dat ook het zich uiten in beleedigen- den vorm over communisten, sociaal-de mocraten, vrijmetselaren en neo-malthu- sianisten in de toekomst strafbaar zal kunnen zijn. De mogelijkheid van preventieve hech tenis bij het misdrijf van formeels belee- diging van het openbaar gezag, openbare lichamen of openbare instellingen acht de minister noodzakelijk. Het misdrijf kan onder omstandigheden een zeer ernstig karakter bezitten. Bovendien kan het ge vaar voor herhaling juist bij dit delict groot zijn. P. Th. H. M. Dobbelman. Naar „D'e Gelderlander" verneemt, heeft de heer P. Th. H. M. Dobbelman, oud-lid van de Eerste Kamer, een ern stige operatie ondergaan, die goed is af- geloopen. Niettemin blijft de toestand van den patiënt zorgelijk. De Gemeenteraadsverkiezingen van Enschedé. Het resultaat van de gisteren te En schedé naar aanleiding van de samenvoe ging van de gemeenten Enschedé en Lon- neker gehouden gemeenteraadsverkiezin gen was als volgt. Het aantal zetels in den ouden Raad is tusschen haakjes geplaatst. Neutrale Kiesvereeniging Oud Lonne- ker 1597 stemmen, 1 (0). Vrijz.-D'em. Bond 2 (2). S. D. A. P. 11 (10). Anti-revolutionairen 3 (3). Katholiek Detn. Partij 1 (0). R. K. Staatspartij 7 (6). Vrijheidsbond 3 (4). Ghr. Hist. Unie 2 (3). O. S. P. 1565 stemmen 1 (0). Communisten 3029 stemmen 3 (2). Rev.-Soc. Partij 1 (1). Chr Dem. Unie 2013 stemmen 2 (0). Wetkloosheid op Noord-Beveland. In de laatste weken neemt de werkloos heid op Noord-Beveland weer toe. De landerijen zijn alle gewied. De losse ar beiders worden nu weer alle bij de boeren ontslagen, en het gevolg is, dat de ar beidsbeurzen weer meer werkloozen heb ben te boeken. Vooral Colijnsplaat heeft veel van de crisis te lijden. De arbeiders bevolking verarmt daar langzaam maar zeker. In de afgeloopen maand stonden er te Colijnsplaat 54 werkloozen op de ar beidsbeurs ingeschreven, waarvan 30 bij de werkverschaffing geplaatst zijn. Er zijn er evenwel veel en veel meer, d'och de werkloozen doen niet eens meer de moeite om zich op het bureau van de arbeidsbe middeling aan te melden. Ze zijn moede loos geworden. Wissenkerke bezat op het laatst van Juni 55 werkloozen, waarvan 40 bij de wei kverschaffing geplaatst zijn. Ook hier zij'n méér werkloozen dan ingeschreven staan. Te Kortgene stonden op het laatst van Juni maar 15 werkloozen ter arbeids beurs ingeschreven. Kats zag haar aantal Binnenland. De begrafenis van Z. K. H. Prins Hen drik is op a.s. Woensdag bepaald. Het spellingvraagstuk. Ds J. E. Vonkenberg overleden. Relletjes te Amsterdam. Buitenland. Bijzonderheden 'omtrent de samenzwering in Duitschland. Von Papen blijft vice-kanselier. De Belgische volmachtenwet. Het Brusselsche politie-schandaal. Barthou naar Londen. 20-35~60ci werkloozen in deze week van 2 tot 10 vermeerderen. Allen wachten nu totdat het graan ge sneden zal worden. B. en W. van ver schillende gemeenten hebben de werkge vers verzocht om toch in den oogst zoo veel mogelijk gebruik te maken van men- schelijke arbeidskrachten. Het is te ho pen, dat de landbouwers aan dit verzoek gehoor zullen geven. Een 88-jarigie ontvanger-griffier. In de Dinsdag gehouden vergadering van ingelanden van den Eugeniapolder (Z.-Vl.) werd aan den heer Nolson, ont- vanger-griffier, op verzoek eervol ontslag verleend. D'e heer Nolson is thans 88 jaar oud en heeft 57 jaar zijn functie vervuld. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer H. de Caluwé te Westdorpe. Kerkrestauratie te Hulst stopgezet. Het kerkbestuur van de St Willebrorduskerk te Hulst heeft, naar de „Telegr." meldt, besloten de restaura tiewerken stop te zetten wegens gebrek aan de benoodigde middelen, zulks met ingang van 1 October a.s. De oorzaak is gelegen in het feit, dat de bisschop van Breda geen toestemming wenscht te ver leenen voor bet sluiten van verdere geld- leeningen om de restauratie uit te voeren. Aan de circa 40 arbeiders is gisteren door den uitvoerder dezer werken ontslag aangezegd. Het zuidelijk (vroeger Protestantsche) gedeelte is thans geheel gerestaureerd, terwijl het Westelijk deel in volle bewer king was. Goedkoope treinen. Blij kens een mededeeling in dit nummer zal a.s. Woensdag de goedkoope trein van de Zeeuwsche stations naar Rotterdam, Den Haag en Amsterdam niet loopen. Autobus concessie. Ged. Staten hebben aan de N. V. Stoomtram- Mij. Breskens-Maldeghem te Breskens ver gunning verleend tot het in werking bren gen van een dagelijkschen autobusdienst van Oostburg over Zuidzande, Gadzand- dorp en Cadzand-strand naar Cadzand- haven en omgekeerd. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Port. met inh., Koning, KI. Vlaanderen M 149; Rood taschje, Bliek, Noordplein; Kinderringetje, Acda, Wal B 40; Gouden knoop, Westerbeek, N. Vliss. weg C 205; Sleuteltje, Diesch, Kinderdijk P 103; Be- lastingmerk, v. d. Ouden, Julianastraat W 30; Stukje draad, Tollenaar, Leliestr. S 149; Zakje met inh., Suurmond, Noord- weg R lh; Port, met inh., Gem. veldwach ter, N.- en St.-Joosland; Een hemd, P. Bassie, Noordweg R 3; Pet, Jacobse, Arn, pad F 172; Huissleutel, P. Looise, Seisweg R 151; Balletje, de Munck, Emmastraat; Dop van auto, E. L. Riekwel, Bureau Mei boombieren, Vlissingen; Centuur, N. de Wolf, Brakstraat O 256; Belastingmerk, Bureau van Politie; Gouden Broche (foto), De Paauw, K. Weele K 110; Vulpen, Won- dergem, Jodengang R 227; Damesport. met inh., Van Iwaarden, N. Oosterschestr. N 98; Gymnastiekschoen, Gillisse, N. Oos terschestr. N 58; Damesport. met inh., Bordoux, Stationstr. P 44; Heerenrijwiel, Melse, Rouaanschekaai G 159; Belasting- merk en Kinderportemonnaie, Reinders, Londenschekaai H 49; Belastingmerk, v. Luijk, Veerschesingel S 135; Centuur, B. v. P. Vlissingen. De eerstvolgende zitting van den gemeenteraad is vastgesteld op Vrijdag 13 Juli. Met de Provinciale boot Breskens- Vlissingen zijn heden 1050 passagiers en 65 auto's overgezet. i Hedenmorgen is een der kranen van de Kon. Mij: „D'e Sohelde" afgebroken en op het voor de fabriek liggende stoomschip „Nieuwkerk" neergekomen. Ernstige persoonlijke ongelukken rijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1