Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, f Rechtszaken - Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Nagekomen Advertentie Fiiancièe e Berichten. tember 1895 legde hij met succes het offi ciersexamen af en werd benoemd tot lui tenant bij het Garde Jagerbataillon te Potsdam. Voor regeeringsaangelegenheden in Mecklenburg-Schwerin, verkreeg hij in 1899 voor den tijd van een jaar verlof en kort daarna verloofde hij zich met Koningin Wilhelmina, met wie hij op 7 Februari 1901 in het huwelijk trad. Blijkbaar hadden de hooggeplaatste jongelieden elkaar in het najaar van 1900 tijdens het bezoek onzer beide Koningin nen aan den Erfgraaf en de Erfgravin van ErbachSchönberg te König of te Darmstadt bij den Groothertog en de Groothertogin van Hessen ontmoet, of zoo dit al eerder het geval is geweest, zoo werd bij die gelegenheid de weg naar de vervulling van beider liefste wenschen gevonden. Spoedig na de afkondiging van de ver loving der Koningin werden de wetsvoor stellen nopens het Koninklijk huwelijk aangenomen. Als een uitvloeisel daarvan kon de toekomstige Gemaal onzer Konin gin, toen hij op 31 Januari 1901 in de Residentie arriveerde en met vorstelijke eerbewijzen was ontvangen, door Minister Pierson uit naam van den Raad van Mi nisters worden begroet als Nederlander. De Nederlandsche bevolking heeft den Prins-Gemaal bij zijn komst hier te lande op de meest hartelijke wijze begroet en reeds spoedig bleek hij zich bij het Ne derlandsche volk populariteit te hebben verworven. In het huiselijk leven van het Ko ninklijk echtpaar zijn droeve en beangsti gende tijdingen gekomen, toen de vurige hoop op een nieuwe loot aan den Oranje stam werd verijdeld en daarbij de ge zondheidstoestand van de Koningin ern stige reden wekte tot bezorgdheid. Heel het volk heeft in de zorgen van het vor stelijk huisgezin gedeeld. Hoe groot en ontroerend daarentegen is de vreugde ge weest, toen op 30 April 1909 de tijding werd vernomen van de geboorte van Prin ses Juliana. In het bijzonder voelde de Prins zich aangetrokken tot het reddingswezen en dat is wel op zeer treffende wijze tot uiting gekomen bij de ramp van het groote stoomschip Berlin in Februari 1907 toen dit majestueuze zeekasteel bij Hoek van Holland te pletter was geloopen. In den hevigsten storm stond de Prins op de reddingsboot vooraan om hulp te bie den waar mogelijk was en om te helpen redding te brengen aan de vele slacht offers van die ramp. Op 16 December 1908 werd de Prins voorzitter van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en ook in die kwaliteit heeft hij herhaalde meden zich aan het hoofd gesteld van groote hulpacties, bij spoorwegrampen, overstroo mingen, enz. En bij zijn 25-jarig jubileum in die kwaliteit werd hem, in December van het vorige jaar, van allerlei zijden opnieuw blijk gegeven hoezeer die activi teit van den Prins vVerd gewaardeerd. Als beschermheer van vele vereenigin- gen op militair en sportief gebied heeft de Prins zijn hoogen steun steeds gaarne verleend en bij tal van gelegenheden zijn hem uitingen van sympathie gebracht. Prins Hendrik stond bekend als een uitnemend schutter en hartstochtelijk jager. In de padvindersbeweging, waarvan hij een groot bewonderaar was, nam hij een hooge plaats in. Z. K. H. was luitenant-generaal en vice-admiraal b. la suite, lid van den Raad van State, eere-Baljuw-Grootkruis in de Souvereine Orde van Malta, Balije van Nederland en Commandator van de Com- menderij Nederland der Johanniter Orde. en Tweede Kamer der Staten-Generaal doen toekomen Het heeft God behaagd mijn beminden Gemaal plotseling tot Zich te roepen. Met diepe droefheid geven Wij daar van kennis. Wij zijn overtuigd dat geheel ons volk deelneemt in de smart, die Ons en Onze Dochter vervult. En hiermede bevelen Wij U in Godes heilige bescher ming. 's-Gravenhage, den 3 Juli 1934. get. WILHELMINA. DEN HAAG. In de hedenmorgen gehou den spoedvergadering van het Dag. Be stuur van het Ned. Roode Kruis werd het overlijden van Z. K. H. den voorzitter her dacht door den eersten onder-voorzitter, luit.-gen. b. d. Jhr J. H. Roëll. DEN HAAG. Hedenmorgen tegen 12 u. arriveerde Minister Dr Golijn ten Paleize Noordeinde. Eenige minuten later kwa men daar ook de Koningin en de Prinses aan. De Koningin onderhield zich met Minister Golijn, die na ongeveer een kwar tier weer vertrok. De Prinses legde een tak roode rozen bij het stoffelijk overschot van haar vader. De Koningin en de Prinses bleven tot ruim half één in het Paleis Noordeinde, waarna ze naar het Huis ten Bosch ver trokken. DEN HAAG. Ook de Groothertogin van Oldenburg, zuster van wijlen Prins Hen drik heeft laten weten, dat zij naar Den Haag zal komen. Waarschijnlijk zal de Groothertogin hedenavond om 11 uur ar- riveeren. DEN HAAG. Het personeel van de hof houding zal hedenavond in de gelegenheid worden gesteld een laatsten groet te 'bren gen bij het lijk van Z. K. H. den Prins. AMSTERDAM. Op verzoek van de re geering heeft de burgemeester bepaald, dat alle openbare vermakelijkheden voor heden, morgen en den dag van de begrafe nis worden geschorst. Deelneming uit Indië. DEN HAAG. De Gouv.-Generaal van Ned.-Indië heeft aan H. M. de Koningin het volgende telegram gezonden: Naar aanleiding van het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, be tuig ik Uwe Majesteit en de Prinses na mens allen hier te lande eerbiedige en oprechte deelneming. Met groote droefe nis'in het hart rouwen we over hem, die zoo langen tijd aan Uwe zijde stond en lief en leed met het volk van Nederland en Overzee deelde. Opnieuw smeeken wij den Allerhoogste Uwe Majesteit en de Prinses deze dagen van nieuwe en zware beproeving te helpen dragen. DEN HAAG. Den geheelen ochtend was het in de omgeving van het Konink- lijik Paleis aan het Noordeinde zeer druk. Ter rechter zijde van de vestibule zijn eenige vertrekken ingericht waar rouw registers van de Koningin en de Prinses ter teekening liggen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Onder de j talloozen waren verschillende ministers, oud-ministers, leden van de Staten-Ge- neraal, en hoofdambtenaren van verschil lende departementen. Het dagelijksch bestuur van het Roode Kruis kwam ook zijn deelneming betui gen met het verlies van zijn voorzitter. Deze deputatie werd in de sterfkamer waar het stoffelijk overschot is opgebaard en welke zich op de eerste etage van de linkervleugel bevindt, toegelaten. Voorts werden tallooze telegrammen, kaartjes en bloemstukken aan het paleis afgegeven. HET AANTAL TERECHTGESTELDEN. -—Geheime tender. Gister avond even 8 uur ia weer een geheime zender aan het werk geweest. De omroe per deelde mede, dat de zender van Ril land naar Kruiningen verplaatst was. Hij verklaarde zijn naam niet te kunnen noe men, daar hij dan in de bajes terecht zou komen. Terwijl Vaz Diaz mededeelingen deed omtrent het overlijden van Prins Hendrik, begon deze omroeper daartus- schen allerlei opmerkingen te plaatsen, wat meer hinderlijk was, dan toen hij la ter enkele verzen declameerde. 1 Vliegveld te Philippine? Naar het „Dagbl. v. N.-Br." uit betrouw bare bron verneemt, bestaan er plannen om te Philippine een vliegveld te krijgen. Men heeft reeds naar een terrein uitge zien. Ook zijn er opmetingen voor dit doel gedaan. Een geschikt terrein zou hier 40 H.A. groot moeten zijn. Middelburg. Evenals na het overlijden van Koningin Emma is thans in de hal van de woning van den Commissaris der Koningin een register van rouwbeklag ter teekening neergelegd. Het tegen Vrijdagavond aangekondigde concert op het Molenwater is tot nadere aankondiging uitgesteld. De tegen Zaterdag bepaalde collecte voor het vredeswerk van het Nederland sche Roode Kruis is voorloopig afgelast. De commandant van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, luitenant-kolonel H. Bierman, heeft namens alle landslor- mers in Zeeland een telegram van rouw beklag aan H M. de Koningin toegezon den. De Nederlandsche Vereeniging van hoofden van land- en tuinbouwscholen in Nederland hield hedenmiddag een verga dering alhier. Deze werd gevolgd door een bezoek aan verschillende bezienswaardig heden van Middelburg. Morgenochtend staat een rijtoer rond Walcheren op het programma, dan een bezoek aan de Markt, waarna het gezelschap naar Zuid-Beve land vertrekt, o.a. ter 'bezichtiging van den aanplant in het Sloe, den proeftuin en het bedrijf der firma v. d. Have. In Goes wordt overnacht. Voor Vrijdag staat een bezoek aan West Zeeuwsch- Vlaanderen met als eindpunt Knocke op het programma. G. A. S c h u 1 t e. Op 64-jarigen leeftijd is te Arnhem gisteravond plotse ling overleden dhr G. A. Schulte. De over ledene heeft het grootste deel van zijn leven alhier gewoond en hier op het ge bied van handel een voorname plaats in genomen. lerseke. Tot en met gisteren bedroeg de melkprijs hier nog altijd 10 cent per Li ter. Enkele dagen geleden echter kwam hier een melkslijter, afkomstig van het be drijf van den heer J. Wisse te Kapelle, melk uitventte voor 7 cent per Liter. Dit was niet naar den zin van de Ierseksche melkslijters, die zich hierover bij den bur gemeester beklaagden. Deze trad in over leg met den rijkszuivelconsulent, den heer Zwagerman, met het gevolg, dat heden de ventvergunning voor bedoelden slijter is ingetrokken en de melkprijs is bepaald op 9 cent per Liter. Het is echter wel zeer de vraag, of een dergelijke daad van den burgemeester strookt met de bedoeling van den Raad bij het vaststellen van een ventverordening en of deze verordening voor een dergelijk doel wel mag worden aangewend. 's-Heer Abtskerke. De Raad kwam Dinsdagavond spoedeischend in voltallige zitting bijeen. De voorzitter deelt mede, dat over 1933 ingekomen nota's voor bijdragen in de kos ten der werkverschaffing is bepaald op 25, zijnde het minimum. Gewijzigd wordt daarna de begrooting 1933 in verband met in de laatste dagen ingekomen nota's voor bijdrage in de kos ten der R. H. B. S. te Goes en in de bij dragen, normale en buitengewone, voor de v c.kloozenkassen, tot een totaal bedrag van f 216,51. Nogmaals heeft de regeering aanmerkingen gemaakt op de veldwach tersverordening, niettegenstaande daar voor de laatst uitgegeven modellen zijn ge bezigd. Besioten wordt aan het verlangen der regeering te voldoen en mitsdien nog maals de verordening te wijzigen. De Raad gaat accoord met de door den voorzitter ontvouwde plannen tot voorzie ning in de behoefte van een nieuwe stort plaats van het huisvuil. Bij de rondvraag wordt nog gewezen op de wenschelijkheid tot verbetering van een keibestrating in den weg naar Sinouts- kerke, hetgeen evenwel tot 1935 zal moe ten worden uitgesteld. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Voorburg (vac.-Dr N. G. Veldhoen): J. F. Berkel te Apeldoorn, A. Hijmans te Nijvefdal en Dr W. Lodder te Bussum. Bedankt voor Lage Vuursche, J. van Rootselaar te Hagestein. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse, te Bruinisse, te Me- liskerke, te Scheveningen, Lisse, Ridder kerk en Dordrecht, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Beroepbaar. Door de classis Sneek der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer L. Praamsma, Emma- straat 7, Sneek. De Hoogeerwaarde heer P. van der Aa, pastoor van Vlissingen en deken van het Dekenaat Middelburg heeft tegen 1 September wegens gezondheidsredenen entslag aangevraagd. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het doctoraal examen theologie Ds D. J. de Vries te Schoondijke. Examencommissie land en tuinbouwkunde L. 0. De mi nister van onderwijs heeft benoemd in de commissie, belast met het afnemen van 't examen ter verkrijging van de akten van bekwaamheid tot het geven van lager on derwijs in de beginselen der landbouw kunde en in de beginselen der tuinbouw kunde a. tot lid en voorzitter ir D. S. Hui- zinga, inspecteur van het landbouwonder- wijls te 's Gravenhage; tot lid o.a. ir A. W. van de Plassche, rijkstuinbouwconsulent te Goes. Biji de op 29 Juni en 2 Juli j.l. ge houden examens aan de Technische Mid delbare school „Technicum" te Rotter dam zijn geslaagd: voor assistent bouw kundig opzichter de extraneï K. Houter man (met lof) te Serooskerke, J. Post te Vlissingen en K. J. de Pree te Arnemui- den; voor bouwkundig opzichter :de ex traneï J. L. Tieleman, L. Tieleman, bei den te Nieuwerkerk en J. Versluys te Vlissingen. Een opstandige kerkvoog- d ij. Sedert menschenheugenis had de ge meente Wijhe het kerkplein van de kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk in huur en geregeld werden daar de markten en ker missen gehouden. Geruimen tijd geleden eischte de kerk huurverhooging, doch B. en W. wenschten daarop niet in te gaan en de raad besloot de huurovereenkomst op te zeggen. Een nieuw marktplein werd aangelegd. Zoodra de huurtijd verstreken was, liet het kerkbestuur het plein afrasteren. Voor den ingang van het kantoor van den ge meente-ontvanger werd zelfs een hooge schutting geplaatst, zoodat niemand meer op het kantoor kon komen. Gistermiddag heeft de gemeente-opzich ter met eenige arbeiders de afrastering gesloopt. De rechtbank krijgt nu de zaak te beslissen. Weer een ongeluk op de Larensche kermis. Na de valpartij van den motorrijder Walker, die Maan dagmiddag met zijn motorfiets in een z.g. stijiwand, een kermisinrichting op de kermis te Laren (N.-H.) is neergestort, is Dinsdagmiddag een berijder van een race-auto naar beneden getuimeld. De toestand van Walker is naar omstandig heden vrij! gunstig. De motorrijder, die Dinsdagmiddag met de race-auto tijdens een proefrit omlaag viel, kwam onder de auto terecht. Hij: kreeg een ernstige her senschudding, brak een pols en enkele ribben en is ook naar het ziekenhuis te Laren vervoerd. Tarwe-fraude in Brabant. Inzake de tarwe-fraude in Brabant ver neemt de „Telegraaf", dat het meeste meeste opzien de inlevering van het „uit- schoonsel", in de plaats van volwaardige tarwe verwekt. Dit vindt voornamelijk zijn oorzaak in 't feit, dat bij deze knoeierijen een groote onderneming betrokken zou zijn, die bij de gewestelijke tarwe-organisatie een groot vertrouwen genoten heeft, zoo ver neemt het blad. Diefstal van geld en effec ten. Een bewoner van de Mesdagstraat te Den Haag heeft bij' de politie aangifte gedaan van diefstal van plm. f 43.000 aan effecten en van f 2600 aan baar geld, uit zijn woning gepleegd. De effecten en het geld zijn volgens aangever gestolen tijdens diens afwezig heid en wel uit een schrijfbureau. Sporen van inbraak zijn tot nu toe niet gevonden. Vermoedelijk is gebruik ge maakt van valsche sleutels. De hittegolf in Amerika. E'en dertigtal personen, van wie acht te New-York, en een twintigtal te Louis, zijn gedood tengevolge van de hittegolf, waar door Amerika sedert veertien dagen ge teisterd wordt. Door een trein gegrepen. Gistermiddag is de arbeider Z., werk zaam biji de gemeentelijke werkverschaf fing te Rijssen, toen hij: van zijd werk kwam, op den onbewaakten overweg te Rijssen door een trein aangereden. Zijn linkerbeen en linkerarm werden hem af gereden, terwijl hij voorts aan het hoofd werd gewond. Voor de tweede maal in dit jaar is het Koninklijk Huis in rouw gedompeld. Op 20 Maart j.l. is H. M. Koningin Emma overleden en gisteren 3 Juli, is Z. K. H. Prins Hendrik op 58-jarigen leeftijd weggenomen. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, Hendrik Vladimir, Albrecht, Ernst, Her tog van Mecklenburg, werd 19 April 1876 te Schwerin geboren als vierde kind uit het derde huwelijk van Friedrich, Franz. Hertog van Mecklenburg-Schwerin en Marie van Schwarzburg-Rudolffstadt. Uit het eerste huwelijk van zijn vader waren zes, uit het tweede was er slechts één en uit het derde waren vier kinderen geboren. Prins Hendrik was de jongste van deze elf. Hij genoot zijn opleiding aan het gymnasium te Vitzthum en daarna aan de Krijgsschool te Metz. Op 12 Sep- Rechtbank te Middelburg. DiefstalJ. K., 38 jaar, schipper te St. Philipsland. Vrijspraak. F. van B., 40 jaar, wanende te Glinge, f20 of 10 d.h. Overtr. JachtwetJ. de W., 20 jaar, werkman te Borsselen. Bevestiging von nis hooger beroep f 25 of 10 d.h. met ver beurdverklaring geweer of f 20 of 10 d.h. Overtr. Motor en Rijwielwet: F. J. P. L. E., 32 jaar, accountant te Middelburg. Bevestiging vonnis hooger beroep f 15 b. of 10 d.h. met veroordeeling tot een scha devergoeding van f 1.10. Overtr. BoschwetP. van W., 63 jaar, boomkweeker te 's Heer Abtskerke. Ver nietiging vonnis en vrijspraak. Overtr. LandbouwcrisiswetJ. G., 41 jaar, landbouwer te Meliskerke. Bevesti ging vonnis hooger beroep met uitzonde ring straf f 15 of 5 d.h. met verbeurdver klaring in beslaggenomen aardappelen. DE TERAARDEBESTELLING VAN PRINS HENDRIK. Geen zwart bij de rouwplechtigheden. DEN HAAG. Men deelt ons van offi- cieele zijde mede Overeenkomstig den herhaaldelijk door Z. K. H. geuiten wensch, zal bij de ter aardebestelling worden afgeweken van het gebruik van zwart en zullen de lijkwagen en de paarden met wi't overkleed zijn. Het was eveneens de wensch van den overledene, dat aan de gevoelens over het verscheiden van Z. K. H. geen uiting zou worden gegeven door uiterlijke teekenen van rouw. Een officieels mededeellng van H. M. de Koningin. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft de volgende bekendmaking aan de. Eerste De namen worden niet gepubliceerd. BERLIJN. Terwijl tot dusver officieel is toegegeven, dat totaal 46 personen zijn doodgeschoten, verluidt uit welingelichte partij kringen, dat meer dan 100 personen het leven hebben gelaten, doch dat kan worden verwacht, dat het daarbij zal blijven. Verder verluidt, dat men zou hebben besloten de namen der terechtgestelden in het geheel niet te publiceeren, welk besluit zou zijn genomen in verband met den mogelijken indruk, die door publi catie in het buitenland zou kunnen wor den gewekt. Hitler en Von Papen. BERLIJN. Naar verluidt heeft de Rijks kanselier Hitier gisteravond onmiddellijk na zijn terugkeer te Berlijn uit Neudeck een onderhoud gehad met den vice-kanse- lier Von Papen. Omtrent den inhoud van het besprokene is niets bekend. De positie van Von Papen. BERLIJN. Omtrent de ontslagaanvrage van den vice-kanselier Von Papen ver luidt nog, dat deze niet onmiddellijk is aanvaard, aangezien Hitier daarover eerst overleg heeft willen plegen met Rijks president Von Hindenburg, tijdens zijn bezoek aan Neudeck van gister. De terechtstellingen. BERLIJN. Met zekerheid is thans be kend, dat onder de terechtgestelden zich nog de volgende 3 bekende persoonlijk heden bevinden: Gustaaf von Kahn, de Katholieke leider uit München, Von Bre- dow, een medewerker van Von Schlei cher, en de secretaris van Von Papen, Edgar Jung. Oud-kanselier BrOning. LONDEN. Met betrekking tot de door het departement van Buitenlandsche Za ken afgelegde verklaring, dat het de En- gelsche regeering niet bekend is, of de voormalige Rijkskanselier Brüning nog in Engeland verblijft, meldt de „Evening Standard" dat dr Brüning reeds de vo rige week met eenige vrienden naar Ln- gano is vertrokken. Hij zal daar zijn va cantia verder doorbrengen, en dan naar Duitschland terugkeeren. NEW-YORK. In het werkloozenkamp te Pittsburg zijn 0 personen overleden na het gebruik van door dranksmokkelaars vervaardigde sterke drank, ter gelegen heid van den onafhankelijkheidsdag. Het verkoopen van dezen schadelijken sterke drank wordt nog steeds voortgezet, on danks het opheffen van het drankverbod. BERLIJN. Een vlugschrift, getiteld „Het recht van de Katholieke jeugd" en geschreven door den voorzitter van de or ganisatie der R.K. jeugd in het aartsbis dom van Frei'berg, is op bevel van den Badenschen minister van buitenlandsche zaken in beslag genomen. Er waren echter reeds 100.000 exemplaren verspreid. Druk ker en schrijver zullen worden vervolgd. NEW-YORK. Tijdens de abnormale hitte van de laatste 14 dagen zijn in totaal 32 personen aan de gevolgen daarvan overleden. Dinsdag heeft zich boven de stad een hevig onweer ontlast, dat gepaard ging met een regenval. Het onweer werd voor afgegaan door een zandstorm. PARIJS. Naar eerst thans bekend wordt is de speciale luchtpolitie Zondag opgetreden toen een Duitsch vliegtuig 'bo ven de verboden streek nabij Tionville vloog. De luchtpolitie alarmeerde een es kader militaire vliegtuigen, waarop on middellijk verscheidene machines opste gen. Bij het naderen der vliegtuigen keer de het Duitsche toestel boven Duitsch grondgebied terug. In verband met het overlijden van den Voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, Z. K. H. den Prins der Neder landen, worden de leden der Transportcolonne, de aspirant helpsters en de leden der Afdeeling uitgenoodigd samen te komen op a.s. DONDERDAG AVOND B'U uur in de zaal Den Boer, Glststraat. Het Bestuur der Afdeeling Middelburg van het Neder landsche Roode Kruis. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 37 37% Philips Gloeilampen G.B. 21234 212 Unilever 6934 69% Anaconda Copper 87/s 8% Bethlehem Steel 19% 197/e U.S. Steel Corp. 237/s 23Vi. Koninkl. Petroleum 157% 158 Shell Union 5 5 Amsterdam Rubber 10134 102% Ned. Scheepvaart Unie 34 34 Deli Maatschappij 135% 131 Handelsverg. Amsterdam 164 159% 4 pet. Indië 1934 100% lOO'/s 434 pet. Ned.-Indië 1926 100% 100% 4 pet. Nederland 1934 101% 101% A.K.U. 37 36% Terwijl de aandeelenmarkt voortdurend lusteloos en dalend is, blijft voor de beleg- gingsmarkt groote vraag bestaan; alle 4 pet. rentetypen beneden pari vonden groote aftrek. Ook voor de 3% pet. obli gaties komt nu goede vraag. Men neemt algemeen aan, dat het rendement op den duur nog lager gaat. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Juli, 2.30 u. Londen 7.457.4634. Berlijn 56.28—56.32. Parijs 9.709.72. Brussel 34.42—34.46. New-York 1.47—1.47%. MIDDELBURG. BevallenA. J. van Dalen, geb. van der Maas, z.; G. C. Leon- hart, geb. Tanghe, z.; G. M. den Hollan der, geb. Dierx, z.; A. Gillissen, geb. Neuf- égliese, z.; M. Zuijdweg, de Valk, z. Overleden E. de Baare, 59 jr, geh. m. J. Meijer; M. P. Klaasse, 1 jr, d. Ondertrouwd P. L. J. Rood, 27 jaar, en A. J. Geldof, 26 jaar. GOES, veilingsvereen. Zuid-Beveland, 3 Juli 1934. Frambozen (vatlevering), Voorkoop f 10; Kruisbessen 2; Zwarte bessen 10.70-11, alles per 100 K.G. V.m. 11 uur: Aardbeien: Jucunda 17.80; Madame Moutot 9.10-10.20, per 100 K.G. N.m. 4 uur: Jucunda A 18.30; idem B 17.70; Madame Moutot 13.50 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 8-16, Fram bozen 9-28, Loganbessen 26, Rijpe Kruis bessen 5-9, Zwarte bessen 13, Witte bes sen 7, Zoete roode bessen 5-7, id. Prolifi 7-15, alles per 100 K.G. Kersen: Hollanders 24-28, Zoete morel len 16-22, Suikerkrieken 22, Bruine Blan che 13-14, Zwarte krieken 16-20, Lim burger 'krieken 15, Meikersen 18-27, Roode suikerkersen 15-17, Porseleinkersen 12- 13, Wiite vleeschkersen 12-16, Vroege van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2