Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws kade in. De lamoen van den wagen brak af en zoo kwam bet paard vrij. Het kon al zwemmende naar de werf van Mak worden geleid en daar op het droge ko men. Het dier had geen letsel bekomen en de schade bepaalt zich tot wagen en lading. Vlissingen. Het bestuur der stichting Vlissingsch Ziekenfonds had gisteravond zijn leden ten stadhuize opgeroepen tot het bespreken van een belangrijk voorstel, hetwelk de voorzitter, dhr G. A. van Woelderen breedvoerig uiteenzette. Het voorstel van het bestuur was, een bestemming te geven aan de gelden van het Vlissingsch Ziekenfonds, welke stich ting in Jan. 1920 is opgericht. Nu het doel waarvoor het fonds is opgericht het stichten van een nieuw gemeentelijk ziekenhuis niet meer bestaat, meende het bestuur de gelden niet op te potten, aldus zeide de burgemeester, maar deze ten nutte te maken aan het thans levende geslacht. Het bestuur stelt derhalve voor over te gaan tot het doen bouwen van een nieu wen ontsmettingsoven, daar Vlissingen deze als zeehaven dringend noodig heeft. D$ kosten daarvan worden geraamd op plm. f 9000. Het kapitaal der stichting bedraagt ongeveer f20.000, plm. 2083 M2 ,1/5 H.A.) grond. De rest van dit kapitaal zal dan ter beschikking gesteld worden tot het aanschaffen van radium voor onze beide Vlissingsche ziekenhuizen, waarvan in voorkomende gevallen al onze ingezete nen kosteloos gebruik kunnen maken en enkel de medische behandeling moet wor den vergoed. Dit komt dus onzen zieken zeer ten goede, en kan heel de bevolking dienen. Het is al lang een wensch van dr Sta- verman radium in onze ziekenhuizen te hebben en nu was het een gelukkige om standigheid dat dr Staverman zijn 25- jarig jubileum vierde en de stichting dr Staverman dit kapitaal voor dit doel kon aanbieden. Hierna gaf de voorziter het woord aan dr Staverman, die een belangwekkende uiteenzetting gaf van het groote nut van radium bij, de behandeling van kwaad aardige gezwellen. Sedert 1925 is o.a. de sterfte aan kanker met 22 pet. toegeno men. Naast chirurgische behandeling is het echter gelukkig, bij vroegtijdig ingrij pen, mogelijk door behandeling met ra- diumstralen genezing aan te brengen. Spreker stelt het daarom bijzonder op prijs, evenals de andere doktoren, dat het kapitaal der stichting voor dit doel wordt aangeboden. De voorzitter deelde nog mede, dat de nieuwe ontsmettingsoven welke zal ge bouwd worden op het terrein van ,,Be- thesda" evenals het radium, eigendom is van het Vliss. Ziekenhuisfonds. Alle aanwezigen verklaarden zich vóór het bestuursvoorstel, waarna de voorzit ter de wensch uitsprak, dat dit besluit tot in lenge van dagen tot zegen mag zijtn. Goes. De collecte voor het crisis-comité bedraagt deze week f 79.68 Schore. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: 18, Fr. Meijer, grondwerker, uit Haarlemmermeer; 19, Marinus Verhage, landarbeider, uit Ka- pelle; 20, Jan Tilro, timmerman, uit Krabbendijke. lerseke. De Zeeuwsche vereeniging van gemeenteveldwachters is voornemens een excursie te houden naar lerseke op 13 Juli a.s. Ze willen een bezoek brengen aan de oesterputten en kreeftenbewaar plaatsen, daarna per YE 19 (een motor vaartuig) een rondvaart doen op de Schelde, de „Ramses", H. M. politievaar- tuig bezichtigen en eenige oesterperceelen bezien. De vereen. Zaterdagvliegers hield een wedvlucht van Chateraux (548 K.M.) Nr 1, 3, 4 en 7 J. v. Oeveren, 2 C. J. de Waal, 5 G. Pekaar, 6 Joh. Bom, 8 en 9 J. van Es. Hoedekenskerke. Loop der bevolking over Juni. Ingekomen: Willemina Suurland, dienst bode uit Wolphaartsdijk; Johanna Jacoba Knopjes, dienstbode uit 's Heerenhoek; Dingenis Johannes Geijs, veldarbeider uit Heinkenszand; Helena Cornelia Fierloos, zonder beroep uit 'sGravenpolder. Vertrokken: Gideon Quinten, boeren knecht naar Medemblik (Wieringermeer- polder); Petrus Bal, tuinman, naar Ne- derhorst den Berg (N.-H.); Maria van der Linde, dienstbode, naar Kruiningen. Meulmeester, van wijk B no. 818a naar Den Helder; Mej. J. F. Roelse, van wijk A no. 45 naar Middelburg; A. Koch met gezin, van wijk E no. 209 naar Middel burg; C. P. Klaassen, van wijk E no. 117 naar Middelburg. Westkapelle. Vrijdag vergaderde de Raad. Voorgelegd werd een schrijven van den minister van Sociale Zaken, waarin werd medegedeeld, dat het eindbedrag der begrooting voor kosten van den cur sus ontspanning en ontwikkeling van werkloozen voor het geheele jaar 1934 dient te worden vastgesteld op f 800 en dat in genoemd bedrag een nader vast te stellen subsidie zal worden verleend In het schrijven werd verder mede gedeeld, dat het aantal leerlingen van een bepaalden cursus ten minste 15 moet bedragen en dat wanneer het gemiddelde aantal bezoekers, gedurende 't tijdvak van één maand onder de 15 daalt, er onver wijld aan den desbetreffenden cursus een eind moet worden gemaakt. Voorts werd mededeeling gedaan van een schrijven van den minister van Bin- nenlandsche Zaken, dat in het vervolg voor de distributie van rundvleesch in blik ook in aanmerking kunnen komen personen, die een inkomen genieten, het welk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat, hetwelk ter plaatse door de steuntrekkenden wordt genoten. Een verzoek van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slij ters om een zoodanig besluit te willen nemen, dat met ingang van 1 Januari 1934 een meer dragelijke personeele be lasting voor de koffiehuis- en restau rantbedrijven in de gemeente Westka pelle zal bestaan werd afgewezen. Vervolgens werd benoemd tot lid der commissie van toezicht op het L. O., de heer S. Lievense. Ingevolge een schrijven van Ged. Sta ten tot verlaging der jaarwedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, werd besloten met het con cept-regeling accoord te gaan. Daarna werd voorgelezen een schrij ven van den minister van Binnenland- sche Zaken, waarin wordt medegedeeld, dat hij tot zijn leedwezen het verzoek tot intrekken van het raadsbesluit van 17 Augustus 1933 tot rangschikking van Westkapelle in de 7de klasse van de per soneele belasting moet handhaven. De voorzitter zeide, dat het hem spijt dat bedoeld raadsbesluit ingetrokken moet worden, aangezien de druk der per soneele belasting voor velen nu ondrage lijk hoog wordt. Spr. meende echter te moeten adviseeren aan het verzoek van den minister te voldoen, daar hij vreest, dat bij niet-inwilliging de gemeentebe- grooting niet zal worden goedgekeurd, hetgeen tot gevolg zou kunnen hebben, dat geen subsidie werd verleend in de kosten van werkloozenzorg, zonder welke subsidie alle werkloozenzorg zou moeten worden stopgezet. De heer W. Huibregtse zegde zijn stem aan het voorstel niet te kunnen geven. De heer Korns. Cijsouw was dezelfde meening toegedaan. Het voorstel tot intrekking werd daar na in stemming gebracht en aangenomen met vier tegen drie stemmen. Voor stem den de heeTen K. Minderhoud, B. Lou- werse, Hendr. Cijsouw en L. Minderhoud; onder protest. Tegen W. Huibregtse, K. Gijsouw en J. Lous. Serooskerke (W.). Op uitnoodiging van de contactcommissie der Geref. Jeugdver- eenigingen zal op Zondagavond 8 Juli in de Geref. Kerk optreden Ds L. Oranje van Groningen met het onderwerp. „Tijd en Roeping". Ongetwijfeld zullen velen uit Seroos kerke en omgeving de gelegenheid gaarne aangrijpen om dezen begaafden spreker te haoren. Inzonderheid de jongeren zijn hartelijk welkom. Voor verdere bijlzon- derheden verwijzen wij naar de adver tentierubriek. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Johanna Maria Davidse uit Grijpskerke; Jannetje Meu- lenberg uit Ellewoutsdijk. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: Jacomina Jacobse uit N. en St. Joosland; Aren Vol- werk, Marinus Everaars uit Sommelsdijk. Vertrokken: Johanna Maria Davidse naar Meliskerke; Bartel Ton naar Me demblik; Jannetje Geschiere naar St. Laurens. De jaarvergadering stond onder leiding van den Voorzitter der Vereeniging, dhr J. J. G. van Dijk; vertegenwoordigd waren 49 afdeelingen en 32 corporatiën. Uit de door secretaris en penningmees ter uitgebrachte jaarverslagen vermelden wij, dat aan het einde van het verslagjaar de Vereeniging 71 afdeelingen en 44 cor poratiën telde, benevens een aantal afzon derlijke leden, in totaal 3969 leden. De „buitendienst" in de provincie Zee land, ten doel hebbende nazorg en voor zorg, ontwikkelde zich geleidelijk en gaf reden tot tevredenheid. Getracht werd aan de gezinsverpleging eenige uitbreiding te geven en een aantal rustige patiënten, voor wie met een een voudiger verpleging, dan een krankzin nigengesticht kan worden volstaan, plaats te geven in de Oudelieden- en Liefdehui zen in Zeeland. De verbouwing van vier paviljoens werd bij aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver voor de som van f 211.790. Daardoor wordt de beschikking verkregen over ruim 100 plaatsen meer. Ter vervulling van de vacatures, ont staan door de periodieke aftreding van de heeren M. M. Schippers, H. R. J. v. d. Veen, J. Hommes en J. W. van 't Hoff, werden gekozen de heeren J. Geuze, H. van Mazijk, Ds A. Scheele en Ds A. F. W. de Kluis. De openbare middagsamenkomst stond wederom onder leiding van dhr J. J. G. van Dijk. Door den 2den voorzitter, Ds J. de Vries, werd een wijdingswoord gesproken naar aanleiding van den tekst: „Bidt en u zal worden gegeven", waarbij in het bijzonder aandacht werd geschonken aan de geestelijke factoren, die voor de oprich ting van de stichting „Vrederust" van be- teekenis zijn geweest. Opgewekt werd tot voortdurend gebed voor Vereeniging en Stichting. Da J. de Vries ging daarop in gebed voor. Hierna hield de voorzitter een korte herdenkingsrede, waarin plaats werd ge ruimd aan verschillende historische her inneringen en aandacht werd geschonken aan de medewerking van zoovelen, wier arbeid tot zegen is geweest voor „Vrede rust". Herdacht werden de leidingen des Heeren. Door den 2den voorzitter werd daarop een woord van dank gericht namens de vergadering tot den voorzitter voor al het werk in het belang der vereeniging vol bracht, waarop dhr van Dijk zijn stempel gezet heeft. Hem werd toegezongen de zegenbede uit Psalm 134 3. Daarop was het woord aan Zijne Excel lentie Minister J. A. de Wilde, die de Vereeniging geluk wenschte met haar 25- jarig jubileum en verklaarde van zeer na bij bekend te zijn met den zegenrijken ar beid der vereeniging, die in het belang van zoovele nooddruftigen werkzaam is. Onder de vele stichtingen voor dit doel aldus de Minister neemt Vrederust met eere een plaats in. Lat Vrederust zou nauw verbonden is aan de provincie Zeeland is een voordeel. Het is mij meermalen overkomen, dat een Zeeuw, die noch bestuurslid was, noch onder zijn familieleden een patient telde, toch sprak van „onze stichting". Daaruit spreekt een zekere mentaliteit, waardoor er in heel de provincie een innig samen leven is met den arbeid, welke hier wordt verricht. En dat is het juist wat bij dit werk zoo zeer gewenscht is. Het is en blijft toch altijd in den diep- sten grond: „een werk der barmhartig heid". Juist hier komt Hij tot ons. Die eenmaal het Joodsche land doortrok goed doende en kranken genezende, en Hij zegt ons: Zie daar uw lijdende broeders en zusters, die Ik u ter verzorging heb nage laten. Ik herinner mij nog levendig met hoe veel kracht en energie nu reeds meer dan 25 jaar geleden de eerste grondslagen voor deze stichting door mannen als Dunner en De Ligt zijn gelegd. Hun stem heeft weerklank gevonden. Hun Zeeuwsche geestverwanten hebben zich hier van hun besten kant leeren ken nen. Zij hebben broederlijk de handen in een geslagen en onder voortreffelijke lei ding zijn zij in deze verheven doelstelling vereenigd gebleven. En zoo is dan in de 25 jaar, die sedert de opening van Vrederust zijn verloopen, hier heel wat geschied. Er is veel geleden. De tragiek van het menschelijk leven is hier wel zeer klaar aanschouwd. Maar er is ook veel gegeven, door het bestuur, door de doktoren, door het verplegend perso neel. Zoo zijn er heldere stralen gevallen in de donkerheid van het geestelijk lijden. Dat deze arbeid van den voorzitter van het Bestuur en den Geneesheer-Direc teur af tot den eenvoudigsten medehelper toe i door de Regeering wordt gewaar deerd, behoef ik wel niet uitdrukkelijk te zeggen. Het is mij daarom een voorrrecht het bestuur, de geneesheeren en allen die aan deze stichting verbonden zijn, persoonlijk van harte geluk te wenschen met de her denking van het 25-jarig bestaan. Ik eindig met den wensch dat God U allen zegenen moge in uwen arbeid, dat Hij uw stichting voor velen moge doen zijn als een oase in de levenswoestijn en dat Hij u bekwamen moge om dezen heer lijken arbeid tot troost en steun uwer pa- tienten ook in de toekomst te blijven ver richten. Ten slotte heb ik nog een mededeeling te doen. Het heeft Hare Majesteit de Ko ningin behaagd den voorzitter van het bestuur, den man die zoo lange jaren een der meest bezielende krachten in deze ver eeniging is geweest, voor wiens besef „le ven" een synoniem is van „werken", den heer J. J. G. van Dijk te benoemen tot Commandeur In de Orde van Oranje- Nassau. Hooggeachte heer Van Dijk, zulk een Koninklijk Besluit te mogen contrasignee- ren is voor een Minister, die U kent en jaren lang heeft gadegeslagen, werkelijk een weelde. Mannen, die zich met zóóveel ijver, toewijding, nauwgezetheid, kennis van zaken, doorzicht en vasthoudendheid geven aan den arbeid, waartoe zij geroe pen worden, als gij dat doet, zijn dun ge zaaid. Ik weet het: gij zijt niet de man, die dient om loon, gij zijt geen oogendie naar of menschenbehager. Wat u in Uw leven voor oogen staat is het woord van den Apostel: Al wat gij doet, doet dat van harte als den Heere en niet den menschen". Maar dit mag de Regeering niet beletten openlijk uw verdiensten voor 't publieke leven te erkennen en tevens in u deze stichting en die haar dienen te eeren. Het zij U gegeven nog jaren lang uw gewaardeerde krachten ook aan dezen ar beid der barmhartigheid te mogen wijden. (Applaus.) De Commissaris der Koningin in Zee land, legde den nadruk op de beteekenis van de Vereeniging voor de Provincie Zee land en wees op den financieelen band die er in velerlei opzicht bestaat tusschen het Provinciaal Bestuur. Hierna voerden nog het woord namens Gedep. Staten van Zuid-Holland Mr Bol- sius; de burgemeester van Bergen op Zoom, Dis Mr P. A. F. Blom; de Inspec teur van het Staatstoezicht op Krankzin nigen en Krankzinnigengestichten, Dr J. H. Pameijer; namens het parket van Bre da de subst. Officier van Justitie Graaf van Limburg Stirum; namens de Vereeni ging ,tot Christel. Verzorging van Krank zinnigen in Nederland, Mr G. van Baren; namens den Geref. Bond van Vereen, en Stichtingen van Barmhartigheid in Ne derland, Prof. Dr H. Visscher. De voorzitter sprak een woord van dank tot Minister de Wilde, dat 't H. M. de Koningin behaagd heeft hem deze hoo- ge onderscheiding te willen verleenen. Hij wil daarin zien een wijze van concentratie van de waardeering der Overheid, voor den arbeid van allen, in en voor de ver eeniging. Het zal voor hem een spoorslag zijn om verder te arbeiden voor Vereeni ging en Stichting. Voorts zegt hij de ver schillende sprekers dank voor de vele goe de wenschen tot Bestuur en Vereeniging gericht, daarbij de hoop uitsprekend, dat God die wenschen genadig moge vervul len. Nadat nog gezongen is Psalm 150 1, ging Ds Heij te Koudekerke in dankgebed voor. Landarbeiders-actie. Door de drie landarbeidersbonden, die een gezamenlijke actie voeren, is aan alle landbouwers en landarbeiders in Zeeland en West-Noord-Brabant een manifest toe gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat wanneer de landbouwers voortgaan met overleg en medezeggenschap der arbei dersorganisaties in het loonvraagstuk te weigeren bedacht moet worden, dat wie wind zaait, storm zal oogsten! Aan allen wordt een oproep gericht den strijd aan te binden tegen onrecht en loondruk, voor recht en redelijkheid. Belastingen. De inspecteur der directe belastingen enz. K. Bosch, toege voegd aan het hoofd der inspectie der di recte belastingen enz. te Amsterdam, is verplaatst naar G o e s en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belas tingen aldaar. Diefstal met braak. Zondag morgen j.l. terwijl de bewoners naar de kerk waren, is ingebroken in de woning van zekeren P. D. te Biervliet Door het uitsnijden van een raam is men naar binnengedrongen en is uit een in de kamer staande kast een geldsbedrag van ongeveer f98 ontvreemd. Door omwonen den waren een tweetal personen waarge nomen. De politie stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat het tweetal afkom stig was uit Watervliet en inmiddels wa ren gevlucht. Beiden zijn reeds door gen darmerie aangehouden en overgebracht naar Gent i Met ingang van den datum van in functietreding is benoemd tot Rijksveld wachter in vasten dienst ter standplaats Wissenkerke, de gemeente-veldwachter C. Verhage te Koudekerk e. In vrijheid geste ld. Op last van de Justitie is in vrijheid gesteld zekere S., verblijvende te Br e s k e n s, die onlangs werd aangehouden als ver dacht van te zijn betrokken geweest bij een smokkelaffaire onder de gemeente Cadzand. Middelburg. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag pl.m. 1 uur is ingebroken in de woning van G. aan den Segeerssingel. De bewoners werden wak ker, waarschijnlijk van het geluid, ont staan door het opschuiven van een raam. Ook 'buren meenden dit gehoord te heb ben. Dhr. G. ging op onderzoek uit en ont dekte, dat uit een lade in zijn winkeltje aan den achterkant der woning een be drag van f 80f 90 was gestolen. Het on- gewenschte bezoek bleek inderdaad door het opschuiven van een raam te zijn bin nengekomen. De politie is bezig zoo mogelijk klaarheid in de zaak te bren gen. (Midd. Crt.) De j.l. Vrijdag alhier gehouden col lecte voor het Nederl. Bijbelgenootschap heeft opgebracht f 94. Paard te water. Gisterenmor gen schrok een voor een wagen gespan nen paard, in de Nieuwe Poortstraat, waar het voor het pakhuis de Hoop stond van een passeerenden auto. Het dier sloeg op hol, liep in de richting van den Kin derdijk en recht uit met wagen en al de Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: G. Jobse, landb.knecht, Ga- pinge B no. 79, uit Westkapelle; G. J. Geldof, landb.knecht, Gapinge B 95 A, uit Serooskerke (W.); M. Besuijen, dienst bode, Gapinge B no. 106, uit Middelburg. Vertrokken: A. H. Geertse, tuinders knecht A no. 73, naar Oostkapelle, Duin beek, B no. 87; S. Melse, landb.knecht, A no. 21, naar Serooskerke (W.), Lepel straat B no. 79; J. Besuijen, dienstbode, Gapinge, B 106, naar Veere, Schoolplein A 37. Koudekerke. Loop der bevolking van 16 tot 30 Juni 1934. Ingekomen: J. P. Meijboom met gezin, wijk E no. 150, uit Middelburg; Mej. P. Bosschaart, wijk A no. 177 uit O.- en W.- Souburg; Mej. M. J. Morel, wijk B no. 78 uit Amsterdam; Mej. S. J. S. Bruinooge, wijk B no. 120 uit Groede; M. de Priest ter, wijk G no. 44 uit Vlissingen met ge zin; Mej. P. Hetterscheid, wijk D no. 212 uit Arnhem; Mej. G. J. Kesteloo, wijk G no. 51 uit Biervliet; P. I. Jansen, wijk B no. 271 uit Middelburg. Vertrokken: W. de Witte, van wijk A no. 40 naar Leiden; J. Meulmeester, van wijk B no. 318a naar Vlissingen; Mej. A. Tholen. Zaterdagavond j.l. werd alhier onder leiding van den heer W. de Korte een vergadering gehouden der besturen van de verschillende zangvereenigingen in het Eiland. Staande de vergadering werd een Eilandenband van zangvereeni gingen opgericht en tot voorz. en secr. ge kozen de heeren W. de Korte te Tholen en J. Hage, te Scherpenisse. Kortgene. B. en W. hadden tegen gis teravond een vergadering in het gymna stieklokaal bijeen geroepen om te komen tot de oprichting van een vrijwillige brandweervereeniging. De burgem., Mr J. D. Koster, opende den avond. Het deed hem plezier, dat zoo vele ingezetenen te genwoordig waren. Spr. vertelt, dat de heer J. M. de Kater sinds Mei j.l. brand meester is. Deze heeft in Goes een cursus gevolgd, en de noodzakelijkheid ingezien, om in deze gemeente een nieuw systeem van werken in te voeren en wel door het oprichten van een vrijwillige brandweer. Daarna kreeg de heer Bierman uit Middelburg het woord. Spr. schetste den toestand in vroeger tijden op brandweer- gebied. Maar ook nu is nog lang niet alles in orde. Dat men de motorspuit op Kortgene niet zoo gebruikt, als dat zou kunnen, komt, omdat men nooit deskundige leiding heeft gehad. Men kan op Kortgene zelfs geen slang oprollen zooals het behoort. Spr. raadt aan, om hier het z.g. „sneeuwbaT-systeem in te voeren. Om lid van de Vrijwillige brandweer te zijn, moet men aan zekere eischen kunnen voldoen. Spr. acht het onverantwoordelijk, dat men te Kortgene geen rookmaskers be zit; ook de hoofdbedekking met zuidwes ters acht Spr. uit den booze. Dit moeten helmen zijn voor het vallen van pannen en steenen. Spr. uit den wensch, zich eerst te bedenken, eer men lid van de op te richten vereeniging wordt. De voorzitter sluit zich hierbij aan. La ter zullen er oefeningen gehouden wor den. Een der eerste zal ouder leiding van den heer Bierman plaats vinden. Voor deze oefeningen zal de gemeente een ze kere som gelds beschikbaar stellen. Voorloopig gaven zich 11 personen als lid op. De inteekening is tot Zaterdag a.s. opengesteld. Wissenkerke. Op het groot Nationaal Solistenconcours te Rotterdam behaalde in de Eere-afdeeling de heer A. Verburg „bariton" een eerste prijs „met hoogste onderscheiding" met 133 punten en de heer E. de Looff „kleine fluit" een eerste prijs met 118 punten. Ze werden op de piano begeleid door den heer P. A. van Damme. Het maximum te behalen punten was 140. De drie muzikanten zijn leden van het Harmoniegezelschap „Apollo" al hier. Zaamslag. Zondagmiddag werd alhier bij den aanvang der Godsdienstoefening in de Ned. Herv. kerk een hevige conster natie verwekt doordat een vrouw zich zoo zonderling gedroeg, dat zij door den kos ter met geweld moest worden verwijderd. Buiten de kerk werd die taak overgeno men door den gemeenteveldwachter, die haar onder hevig tumult uit de buurt van het kerkgebouw verwijderde, waar na zij in een particuliere woning werd ondergebracht. (Tern. Crt.) Voetbal. 's Gravenpolder. Zaterdag heeft „Roh- da" een wedstrijd tegen D.V.O. van Nieuwdorp gespeeld. Ruststand 21 voor „Rohda". Eindstand 102 voor D.V.O. HEERENKLEEDING IS NIET DUUR, ten minsteals U het juiste adres vindt HOOFTMAN Jr, Vlasmarkt, Middelburg brengt Costumes 11.75. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Bruinisse, M. Bons te Co- lijnsplaat. Geref. Kerken. Beroepen te Middelburg, A. H. Ousso- ren te Ambt-Vollenhove. Aangenomen naar Huizen. J. Snoey te 's-Gravemoer. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Kornhorn, N. Brandsma te Bunschoten en J. van Doorn te Ede. Beroepen te Amersfoort, N. de Jong te Rijnsburg. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ridderkerk, W. G. Lamain te Rotterdam (Z.) en H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam; te Lisse, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam en A. Verhagen te Middelburg; te Terneuzen. J. D'. Barth te Borsselen en H. Ligtenberg, cand. te Rot terdam. Beroepen te Aagtekerke, H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. Nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden voor het examen nuttige hand werken de dames: J. Naerebout, Vlissin gen; A.. M. van Nieuwkerk. Lewedorp; N. M. Smit, Koudekerke; H. v. d. Waa, 's H. Arendskerke; R. v. d. Zee, Goes en H. Zeijger, Vlissingen. Geslaagd voor het practijkdiploma boekhouden, afgenomen door de Vereeni ging van Leeraren in het Boekhouden dhr Jan Rijn te Goes. i Do provinciale vergadering van Christelijke onderwijzers en onderwij zeressen in Zeeland zal gehouden worden op a.s. Zaterdag 7 Juli te Goes. In de morgenvergadering zal de heer W. A. van Wijk, hoofd der Christelijke school te Wolphaartsdijk spreken over „Paedagogiek en Schoolpraktijk". In de middagvergadering houdt Ds A. T. W. de Kluis, Ned. Herv. predikant te Vlissingen een referaat over „Erfgena^ men van Körmendy. .Aan het Gymnasium Augustinus te Eindhoven slaagde voor het eindexamen de heer H. Witkam te Goes. Deviezen-smokkelarij. Einde der vorige week zijn verschillende personen uit Kerkrade gearresteerd te Godesberg, wegens deviezen-smokkelarij. Een aantal reis-ohécpies werd in beslag genomen. Ook op den gehuurden auto; eigendom van den heer Ph. H. te Kerkra de, is beslag gelegd. De chauffeur is in vrijheid gesteld. Ernstige aanrijding. Op den weg Roermond-Maastricht onder de gemeente Echt, is Zondag het 8-jarige zoontje van den veldwachter F. door een auto, die uit de richting Maastricht kwam

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2