Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Huishoudgeld verdwenen. gaat nu weer andera te werk en past een geheel andere methode toe. Er is op de ingediende begrootingen plm. 25 pet. ge kort. De gemeenten, waar men een royaler begrooting inzond, zijn ook zooveel gekort, maar staan er nu beter voor. Het Depar tement heeft nu gezegd, dat als men met f 2400 niet toe kan komen, een suppletoixe begrooting kan worden ingediend. Maar spr. maakt zich hierover geen illusies. Dhr Paul merkt op, dat de beschei denheid maar slecht is beloond. Dhr Mes blijkt nu geen prijs meer te stellen op een geheime zitting, omdat hij inlichtingen van den voorzitter heeft ge kregen. In behandeling komt het voorstel van B. en W. tot het nemen van vier obli gaties voor „de Gouden Zon". Dit voorstel wordt aangenomen, nadat dhr M o n d e e 1 aan B. en W. en aan de vereeniging Hendrik de Keyzer heeft dank gezegd voor hun medewerking. Nadere vaststelling veror dening openstelling van win kels op Zondagen. Dhr v. d. F e '11 z wil alleen de vraag beantwoorden of wat nu voorgesteld is, mogelijk is. De oplossing, door het Depar tement van Economische Zaken aange geven, acht spr. volkomen onjuist. De be paling, dat geen personeel 's Zondags in de winkels aanwezig mag zijn, mag niet in de verordening staan. Nu krijgen we het wonderlijke feit, dat die voorwaarde toch door B. en W. gesteld zal worden. Spr. herinnert aan den ouden rechtsregel, dat niemand meer rechten aan anderen mag overdragen, dan hij zelf heeft. Het is uit gemaakt, dat als een winkel op Zondag open is, daarin ook personeel aanwezig mag zijn. Dit is ook logisch, gezien de ver houding tusschen klein- en grootbedrijf. Wanneer B. en W. de bewuste voorwaar de stellen, is de verordening niet verbin dend. Wanneer men al zou aannemen, dat de verordening wel verbindend is, gaat de winkelier, die personeel op Zondag aan neemt, toch vrij uit. Spr. wil de bewuste voorwaarde uit de verordening schrappen (lid 2 van art. 1). Dhr den Hollander is van stand punt niét veranderd. Als B. en W. derge lijke dingen gaan doen, gaan ze langs en buiten de wet om werken. Spr. zal tegen stemmen. Dhr Paul zegt, dat de kwestie voor spr. staat of valt met de door B. en W. to stellen voorwaarde van het personeel op Zondag. Komen er moeilijkheden, dan heeft de Raad altijd nog de bevoegdheid, de verordening in te trekken. Dhr P o r t h e i n e verdedigt ook in trekking van lid 2 van art. 1. De winke liers weten heel goed, dat de meerderheid van den Raad wil, dat geen personeel op Zondag zal worden te werk gesteld. Ze zullen dat dus niet doen. Het is ook niet noodig. Mocht een enkele winkelier het toch doen, dan kan de geheele verordening worden ingetrokken. Handhaven we de voorwaarde, dan komen we in het moeras, ras. De voorzitter is ook van oordeel, dat B. en W. een element gaan hanteeren, dat de Raad niet mag hanteeren. Maar formeel genomen, legt de Raad die voor waarde niet op aan B. en W. Er is dus geen verboden delegatie van macht. Spr. gelooft niet, dat er winkeliers zullen zijn vooral na de aangebrachte beperking van te verkoopen artikelen door den Minister die personeel op Zondag zul len aannemen. Dhr Paul waarschuwt sommige Raadsleden, dat hij tegen de geheele ver ordening zal stemmen, als het voorstel- v. d. Feltz wordt aangenomen. Dhr Onderdijk merkt op, dat de niet-rechtsgeldigheid van de verordening pas zal blijken als er een overtreding is. En daartoe zal geen winkelier zich leenen. Dhr v. d. Feltz antwoordt, dat als de verordening onverbindend is, elke win kelier, die op Zondag zijn winkel open stelt, in overtreding is. Dan wordt er proces-verbaal opgemaakt. Dhr Portheine: wie doet dat? Dhr v. d. Feltz: de politie. Ik zal zorgen, dat de zaak bij den Hoogen Raad komt. Het voorstel-v.d. Feltz wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen (vóór de A.-R. en C.-H. leden en dhr Portheine). Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 5 st. (tegen de A.-R. en C.-H. leden). Vervaardiging van druk werk (cyclostiseerwerk). Mevr. W e ij 1 zegt, dat wel niemand met genoe gen vóór dit voorstel zal stemmen. Spr. meent, dat de berekening in het adres der werkgevers wel wat overdreven is. Ook de geraamde bezuiniging door B. en W. is wel wat geflatteerd. Maar een bezuiniging van f2000 is toch wel te ver wachten. (Dhr Onderdijk: geen sprake van). Spr. zou in ieder geval de werkkracht ter secretarie voor cyclostile-werk tijdelijk willen aanstellen, zoodat men altijd nog tot drukken terug kan keeren. Wellicht is het ook mogelijk een goedkoopere ma chine aan te schaffen. Spr. vraagt nog nadere inlichtingen van B. en W. Dhr Cornelisse was eerst voor het voorstel, gezien de te verwachten bezui niging. Maar de adressen van de druk kerspatroons en -gezellen hebben spr. van meening doen veranderen en hem tegen stander van het voorstel gemaakt. De schade, vooral aan één bedrijf, zou bij aanneming van het voorstel wel heel groot zijn. En daarvoor is het nu niet de tijd. Spr. stelt voor nog niet over te gaan tot cyclostiseeren. Dhr de Bruin noemt het voorstel van B. en W. erg symplistisch. De aanbieding der drukkers geeft al een besparing van plm. f2000. Spr. heeft in het voorstel van B. en W. een juiste berekening gemist. Spr. komt tot een jaarlijks benoodigd bedrag van f 600 aan stensels en f 400 aan papier. (De voorzitter merkt op, dat het niet de bedoeling is hier de begrooting te cyclostiseeren, alleen de handelingen en het gemeenteverslag.) Dhr de Bruin meent, dat men op den duur niet zal kunnen volstaan met een machine voor handkracht. Men zal een electrische machine moeten hebben en die is duurder dan een voor hand kracht. Spr. gelooft niet aan een bezuini ging van f3000, ook niet van f2500. Spr. wijst op de offers, die de drukkerspa troons hebben getoond te willen brengen. Dhr Harthoorn betreurt dit voorstel van B. en W. Het is een verplaatsing van werk. Op de secretarie gaat men een drukkerij oprichten en men stuurt een paar drukkers de straat op. Laten we de medewerking van de drukkerspatroons waardeeren en niet een drukkersbedrijf in moeilijkheden brengen. Op den duur zullen we niet genoeg hebben aan één ambtenaar. Die kan niet tikken, cyclosti seeren en collationeeren. Voor de Raads leden en het archief is cyclostile-werk minder prettig. Dhr Paul wijst op drie argumenten: het zooveel mogelijk in bedrijf houden van de menschen, de financiën en de kwaliteit van het werk. Spr. vindt ook de cijfers van B. en W. te optimistisch. Het salaris van den ambtenaar is op den duur te laag. Die man moét op sommige dagen hulp hebben. Dat hebben B. en W. niet berekend. Onderhoud en reparatie van de machine is ook niet berekend. Papier en stensels kosten zeker 200 meer dan B. en W. ramen. Cyclostile- papier is ongeschikt voor duurzame in binding. Moet de ambtenaar ook kunnen inbinden? Correcties op stensels zijn moeilijk aan te brengen. De genomen proeven met cyclostile-werk vielen niet in den smaak. Laten we niet verder dien weg opgaan. Dhr d en H o 1 la n de r herinnert aan de vele klachten over het dure drukwerk. Daarom verdient het voorstel van B. en W. zeker waardeering. Spr. heeft echter ook critiek. Volgens spr. is het door B. en W. in uitzicht gestelde salaris van den ambtenaar zeer laag. B. en W. willen hier laten cyclostiseeren, .wat hun ge schikt voorkomt. De begrooting zal weer buiten de stad worden gebracht. Spr. heeft ook een post verlichting en ver warming gemist. Met waardeering heeft spr. gezien, dat drukkerspatroons en -gezellen samen op kwamen voor het bedrijf. Was cyclostile-werk even goed of beter dan drukwerk, dan zou spr. nog anders spreken. Maar het tegendeel is waar. De gemeente moet niet meewerken om bedrijven te benadeelen, moet veeleer helpen ze in stand te houden. Ten slotte zegt spr., dat de leden het in hun hand hebben, het drukken der handelingen goedkooper te maken, door een rem op de welsprekendheid aan te leggen. Dhr v. d. Feltz meent, dat de bezui niging dient toegepast, als het moét, ook al zijn daaraan nadeelen verbonden. Spr. heeft veel kleine bezwaartjes gehoord. Inderdaad, is drukwerk mooier, maar met de bestrating moeten we ook met het minder mooie genoegen nemen. We mo gen een bezuiniging van f2500 niet achter wege laten. De voorzitter heeft met eenige te leurstelling de debatten gehoord. Waar deering heeft spr. niet vernomen. Spr. heeft eer het gevoel een standje te heb ben gekregen. Spr. laat zien, welke resultaten met cyclostiseeren zijn te bereiken. Het is de bedoeling de begrooting elders te blijven cyclostiseeren. Spr. houdt vol, dat één ambtenaar voor dit doel voldoende is. Hem is een gemeente bekend, waar zelfs ook alles voor de bedrijven wordt ge- cyclostiseerd en waar aan stensels, enz. maar f600f800 per jaar noodig is. Daar om meent spr. dat de geraamde post vrij juist zal zijn. Het salaris is te hoog, is gezegd. B. en W. zouden juist willen voorstellen dit nog lager te stellen (f900f1200), gezien wat het Rijk betaalt. Dhr Paul: voor verantwoordelijk werk? De vo o r z i 11 e r Ja. Spr. erkent, dat drukwerk mooier en beter is. We gaan dus een stapje achteruit. B. en W. doen het voorstel ongaarne, maar het moet. Dat het voorstel voor de drukkers on aangenaam en schadelijk is, neemt spr. aan, maar toch niet in die mate, als is voorgesteld. In het schrijven der drukkers staan onjuistheden. Bezwaren worden ge noemd, die volgens spr. niet bestaan, op grond van ervaring in een andere ge meente (tweede ambtenaar, tweede ma chine, enz.). De cijfers van B. en W. wor den ten onrechte gediskwalificeerd. Het standpunt van de minderheid van B. en W. als van principiëelen aard, kan spr. respecteeren. Maar spr. is gehinderd door de onjuiste beweringen in den brief van de werkgevers. We moeten komen tot lagere uitgaven, tot een standje lager leven. We zullen moeite genoeg hebben om bezuinigingen te bereiken en we zul len dat nooit kunnen doen zonder onaan genaamheden te brengen. Als we arm zijn of worden de plicht gebiedt om dat te zeggen moeten we een bezuini ging van f2500 f3000 accepteeren. Het gaat om een systeem, dat in vele andere gemeente^ reeds wordt toegepast. B. en W. hebben een uitvoerig schrijven van Ged. Staten ontvangen over de be grooting voor 1934. Daarin wordt ook het drukken der notulen ter sprake gebracht. Spr. ontkent, dat een bedrijf wordt in gericht Verlichting en brandstof moeten niet berekend, want de betrokken ambte naar komt te zitten in een vertrek, waar ook anderen zitten. Het bezwaar van niet Ae kunnen corrigeeren, zal worden onder vangen. Weth. Onderdijk verdedigt het standpunt van de minderheid in B. en W. Spr. vreest, dat het nadeel in de practijk grooter zal zijn dan de meerderheid van B. en W. meent De drukkerspatroons zijn bereid de drukkosten van f6548 op f4444 te brengen, mits ook de begrooting weer wordt gedrukt. Dit is zeker een be langrijke concessie. De patroons doen die noodgedwongen, omdat ze het gemeente lijk drukwerk niet kunnen missen. Spr. waarschuwt ernstig tegen vernietiging van een bedrijf. Het bedrag, dat spr. ge noemd heeft (f600) aan steun, kan spr. niet handhaven nu B. en W. het salaris van den aan te stellen ambtenaar op f 900 willen brengen, en dit dus onmoge lijk een gezinshoofd kan zijn. Er zullen dus twee werklooze gezellen gesteund moeten worden. Eenige jaren geleden is een drukmachi- ne aangeschaft, die nu weinig of niet gebruikt wordt. Spr. is er tegen werk op de secretarie te laten uitvoeren, dat nu in particuliere bedrijven wordt gedaan. Bij drukwerk heeft de gemeente ook geen risico of tegenvallers. Spr. komt in het gunstigste geval tot een bezuiniging van f 1494 per jaar. Werd nog een technische verbetering bereikt, dan zou er nog over te praten zijn, maar we krijgen minder goed werk Spr. wil daarom ingaan op het aanbod van de drukkerspatroons. Daartegen zul len Ged. Staten ook wel geen bezwaar maken. Spr. meent, dat de voorzitter, als hij wat langer zou zijn ingeburgerd, Sprekers standpunt zou deelen. Dhr v. d. Felt z: da's geen argument. Dhr Onderdijk: Als er iemand in den Raad is, die met gevoelsargumenten werkt, dan is U het. Weth. B o a s s o n kant zich tegen de afbrekende critiek van sommige Raads leden, die grootendeels op vermoedens berustte. Dhr Paul: zeg u eens wat over de cijfers. Dhr Boas son: de cijfers van B. en W. zijn in hoofdzaak juist. Ook al zitten er enkele foutjes in, en al daalt de be zuiniging met een paar honderd gulden, uan weegt het bedrag van f 2000 nog voldoende zwaar. Dhr Onderdijk: dat bedrag is niet juist. Dhr B o a s s o n gelooft niet, dat door het niet meer drukken van handelingen en gemeenteverslag twee gezellen zullen moeten worden ontslagen. Indien dit zoo is, dan gaat het ten slotte toch niet aan, dat de gemeente op die wijze een bedrijf steunt en op de been houdt. De Raad moet streven naar een zoo zuinig moge lijke huishouding. Wanneer de Raad het voorstel accepteert, heeft hij zich nog niet vastgelegd. De betrokken ambtenaar Krijgt een tijdelijke aanstelling. Mevr. W e y 1 gelooft, dat het voorstel van B. en W. in gevaar verkeert. Spr. adviseert tot aanhouding. D'e zaak heeft niet zoo'n haast. Laten B. en W. hun voorstel terugnemen en nieuwe gegevens bij 'den Raad indienen. Weth. Onderdijk zegt, dat dhr Boas- son het heeft voorgesteld, alsof alleen de meerderheid van B. en W. bezuiniging wil. Spr. heeft becijferd, dat de bezuini ging zeer klein zal zijn. Spr. ziet geen nut in aanhouding. Ook de meerderheid van B. en W. geeft cijfers, die op on derstellingen berusten. D'e voorzitter gelooft niet, dat B. en W. nog veel nieuw licht zullen kunnen verschaffen. Het voorstel van mevr. Weijl wordt in stemming gebracht. De stemmen staken (77). Vóór dhrn Harthoorn, Mes, v. d. Feltz, mevr. Weijl. dhrn de Roo, Portheine en Boasson.) (Dit is het resultaat van meer dan twee uren praten.) De v o o r z. beantwoordt nu de vragen van den heer Paul over de gewijzigde steunregeling. Vanmorgen om 10 uur is de bedoelde circulaire pas ontvangen. B. en W. hebben zich hierover nog niet kun nen beraden. Zij zullen het denkbeeld van den heer Paul overwegen, maar een toezegging kunnen zij nog niet doen. Het zal echter moeilijk gaan voor Middelburg een uitzonderingspositie te erlangen en gronden aan te voeren, waarop men dit kan verlangen. B. en W. zullen den grootst mogelijken spoed betrachten. Van onderhandelingen vóór 1 Juli zal wel geen sprake kunnen zijn. Dhr Paul had gedacht, dat B. en W. zich wel een meening hadden gevormd over de vraag of de steunnormen kunnen worden verlaagd. Spr. meent, dat die be dragen hier al zeer laag zijn. De nieuwe regeling schijnt tal van verslechteringen te bevatten. Spr. wil bij den Minister aandringen om niet tot verlaging over te gaan. Anders zullen sommige gezinnen tot pauperisme vervallen. Dhr Mes meent, dat de zaak al beslist is en dat de gemeentebesturen er niets meer aan kunnen veranderen. Dhr Paul ontkent dit. Weth. Onderdijk heeft gezien, dat Middelburg in de vierde klasse is inge deeld (verlaging met f 1.50). Spr. had ge hoopt, dat Middelburg zeker in de derde klas zou zijn ingedeeld (verlaging met f 1, wat toch al belangrijk is). Dé voorzitter merkt op, dat alleen de Raad een verzoek kan doen om in een andere klasse ingedeeld te worden, en niet B. en W., tenzij de Raad B. en W. machtigt. Na eenige discussie worden B. en W. gemachtigd naar bevind van zaken te handelen. Rondvraag. Dhr Wondergem vraagt, of B. en W. al een onderzoek hebben ingesteld naar de mogelijkheid van wijziging der muntgasregeling. Dhr M o n d e e 1 herinnert aan de toe zegging van B. en W., dat zij met het Bestuur der Godshuizen zouden spreken over reorganisatie van den geneeskundi gen dienst en over conversie van leenin gen van de Godshuizen. Dhr Portheine wil bij avond de verhooging op den Blauwendijk verlich ten en zag gaarne een paal op den hoek Korte DelftSt. Pieterstraat verdwijnen. Weth. Onderdijk zegt, dat op den Blauwendijk een paal met reflector komt. Aan de paal zal aandacht worden ge schonken. De voorzitter zegt toe de punten, door den heer Mondeel genoemd, in B. en W. ter sprake te zullen brengen. Dhr Boasson deelt mede, dat de wijziging in de muntgasregeling komt. Maar een verder gaande wijziging in het gastarief is in studie. Een en'ander zal pas in behandeling kunnen komen bij de behandeling der begrooting 1935. Hierna te kwart over zes sluiting. 'Classikalevergaderingen. der Ned. Herv. Kerk. Door de op 27 Juni gehouden classicale vergade ringen moesten worden geadviseerd zeven door de Synode voorloopig aangenomen reglementwsijzigingen en een nieuw in te voeren reglement. I. Wijziging van het Synodaal Regl. voor de Kerkeraden, waarbij' wordt voor geschreven, dat de kennisgeving dat iemand naar een andere gemeente is ver huisd, wordt voorzien „van alle beschik bare gegevens". II. Aanvulling art. 14, om in gemeenten met meer dan één predikantsplaats de in deeling der gemeente in wijken en de aan wijzing van predikanten en ouderlingen voor elke wijk verplichtend te stellen. III. Idem waarbij1 aan den kerkeraad wordt opgedragen: „het ontwerpen van regelingen voor het herderlijk werk, het godsdienstonderwijs en de vacantia der predikanten, welke regelingen de goed keuring behoeven van het Classicaal Be stuur." IV. Toevoeging aan art. 16, dat de ker keraad om de 10 jaar vóór den len Maart een afschrift van den ligger van de dia coniegoederen en -fondsen, naar den stand van 31 December van het afgeloo- pen jaar, aan het Classicaal Bestuur zendt. V. Toevoeging aan art. 66 van het Regl. op de Vacaturen: bij de vereischte be scheiden voor de goedkeuring van een beroep van een predikant wordt gevoegd het bewijs, dat de verschenen termijn van de premie voor het Pensioenfonds en die van de bijdrage voor de kas tot aanvul ling van het Rijiksemeritaatspensioen zijn betaald. VI. Toevoeging aan art. 27 van 't Regl. voor de Diaconieën, waarbij aan het Clas sicaal Bestuur het recht wordt verleend, zoo het dit noodig acht, een deskundig onderzoek te doen instellen naar de diaco nie-administratie oip kosten van de des betreffende diaconie. VII. Wijziging van art. 17 van het Regl. op het Fonds voor noodlijdende kerken en personen, regelende het percentage waar mede een toegekend subsidie wordt ver minderd, wanneer de aannemingssom be neden de begrooting is gebleven. VIII. Reglement op de samenwerking der gemeenten, bedoelende de samenwer king te bevorderen van kerkelijke ge meenten, die deel uitmaken van een bur gerlijke gemeente met meer dan 100.000 inwoners en een basis te leggen, waarop in breeder kerkelijk verband de beharti ging van de geestelijke en stoffelijke belangen der groote gemeenten beter tot haar recht kan komen. In de vergadering van de classis M i d- d e 1 b u r g waren aanwezig 20 predikan ten en 25 ouderlingen. Na opening door den praeses, Ds M. van Empel, met schriftlezing en gebed, deed ds Reus, scriba, verslag van de voornaamste werk zaamheden van het Class. Bestuur in het afgeloopen jaar. Benoemd werden tot lid van het Prov. Kerkbestuur van Zeeland Dr Weyland, sec. Ds v. Empel. Tot leden van het Class. Bestuur van Middelburg de predikanten Ds v. Empel, sec. Ds v. Voorst Vader; de ouderlingen br. Petermeijer, sec. br. Cap- pon. Tot praeses van het Class. Bestuur Ds v. Empel, tot quaestor Ds Reus, tot sec.-quaestor Ds de Kluis. Ds Hartjes, assessor, praeadvieerde over de door de Synode voorloopig vast gestelde Reglementswijzigingen. De stem ming daarover verliep als volgt: I. 36 vóór, aangenomen; II. niet aange nomen; III. gedeeltelijk aangenomen; IV. aangenomen met alg. stemmen; V. aange nomen met alg. stemmen; VI. aangeno men met 1 st. tegen; VII. aan gen omen met alg. stemmen; VIII. aangenomen. De classis Goes vergaderde onder pre sidium van Dr J. D. Schmidt. De voorzitter liet zingen Ps 25 6, las enkele verzen voor uit Joh. 15 en ging voor in gebed. De scriba gaf een kort verslag van de handelingen van het Class. Bestuur over het afgeloopen jaar. Herkozen werden als primuslid van het Class. Bestuur Ds A. E. V. Hoogenraad en Ds J. C. Elenbaas, sec. Dr Woldendorp. Als secunduslid werd herkozen Ds S. J. M. Hulsbergen en gekozen Ds A. de Willi gen. Verder als primuslid C. K. Maar- tense, ouderling te Kloetinge en als se cundus J. Wabeke v. Wemeldinge. Tot aec.-scriba van het Class. Bestuw werd herkozen Ds J. G. Elenbaas; tot quaestor Ds J. de Vrlee en als zijn sec. Ds J. G. Elenbaas. Da C. y. d. Waa bracht verslag uit van de Commissie tot nazien der Glassikale rekening. Daarna kwamen aan de orde de Syno dale voorstellen. Voorstel 1. Aangenomen met cons.; 2. Verworpen; 3. Verworpen; 4, 5, 6, 7 en 8 aangenomen. Na rondvraag werd de vergadering door Ds Raams gesloten. De vergadering van de Classis IJ z e n- d ij k e werd geopend met gebed door den voorzitter Ds G. van Dis te Zaamslag. Voorgelezen werd Filipp. 2 511. De voorzitter gedacht in eerbied en dank onze overleden Koningin-Moeder, aan wie de Kerk ook zooveel heeft verloren. Voor het Class. Bestuur werden her benoemd: Dö H. Akkersloot van H. Roos te Sas van Gent, Ds E. Raams te Hoek, dhr A. de Feijter te Zaamslag. Tot hun sec. Ds E. A. A. Snijdelaar te Schoondijke, Ds D. Faber te Oostburg en dhr G. Koo- ter te Biervliet. Als scriba en seo.-scriba werden herbenoemd: Ds H. Akersloot v. H. Roos en Ds E. Raams. Inplaats van Ds van Kooten, die de classis verliet, werd gekozen Ds van Oe- veren te Axel, als sec. Ds van Dis. Daarna kwamen aan de orde de door de Synode voorloopig aangenomen Regle mentswijzigingen. Voorstel 1: allen voor; 2. voor; tegen enkele onderdeelen hadden sommige leden bezwaren; 3. verworpen; 4 en 5 allen tegen; 6. aangenomen met deze wijzinging de uitdrukking: „wan neer het dit wenschelijk oordeelt", in „waarin het dit dringend nood zakelijk acht". Een toevoeging aan de laatste zin: „wanneer het blijkt, dat de diaconie-administratie niet in orde is", en verder: „de deskundige moet lidmaat zijn der Herv. Kerk"; 7 en 8 allen voor. Het voorstel van de „alle-dag-Kerk" werd ernstig besproken. Een voorstel van Ds Snijdelaar om bij' de belijdenisvraag achter: en in den „H. Geest" toe te voe gen: „die in al de waarheid leidt", ver kreeg een meerderheid van stemmen. Met dankgebed werd de vergadering gesloten. Geen volwassenen in jeugdherberg. Volgens een be- .sluit van regenten en regentessen van het Weeshuis te Amersfoort, waarin de plaatselijke jeugdherberg is onderge bracht, zal met ingang van 1 Juli niet meer toegestaan worden, dat personen ouder dan 23 jaar, gebruik maken van deze jeugdherberg, tenzij zij' optreden als geleiders. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van de actie van de Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer. Smokkelauto aangehou den. De Utrechtsche politie heeft een mooien slag geslagen. Eenige recher cheurs en inspecteurs hielden een auto aan, afkomstig uit Noord-Holland, die bij onderzoek bleek te bevatten vijftig brow nings en 1250 scherpe patronen, die ons land waren binnengesmokkeld. De inzit tenden van de auto waren twee Duit- schers, waarvan één in het bezit was van een valschen pas. De ander bleek een in woner van Hilversum te zijn. Bij' nadere inspectie van den wagen werden on der de kussens en in de dickey seat ver stopt tienduizend boekjes sigaretten papier gevonden. Alles werd in beslag ge nomen, terwijl de verdachten werden aan gehouden. Ingezonden Mededeeling Muizen zijn de schrik van de hulsvrouw, een voortdurende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen en besmetten het voedsel, waarmee ze in aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met één doosje „Rodent" van 90 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heeft inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Waarom zoudt U dus nog langer last van muizen hebben? Een doos Rodent van 50 ct of een dubbele doos 90 ct. zal U tientallen guldens besparen. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B50 TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matige, Westel. tot N.-W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk weinig of geen regen, later iets war mer. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Vrijdag 9 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6