Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Ingezonden Mededeellng. ven voor kinderen beneden de 18 jaar, te beginnen met het derde kind, bedragende 3 pet. van de bruto wedde met een mini mum van f 60 en een maximum van f 168 per kind. Ala overgangsbepaling ia bepaald dat zij, wier wedden op 1 Januari 1935 meer dan 10 pet lager zouden zijn dan het be drag, dat zij op 81 December 1934 genie ten een persoonlijke toelage ontvangen, waardoor hun wedde niet daalt na aftrek van eventueele kindertoeslagen beneden 90 pet. van het bedrag van 31 December 1934. Over het jaar 1030 wordt dit percentage 80, waarna de jaarwedde niet verder daalt. Zevende Zeeuwsche Zendingsdag der Chr. Geref. Kerk. Gisteren werd te Vlissingen de Zevende Zeeuwsche Zendingsdag der Chr. Geref. kerk gehouden. Hoewel het nu direct geen irachtig zomerweer was, kon er toch bui en, in den tuin der Willem IQ kazerne ,'ergaderd worden. Om half elf opende Ds Eleisen van Vlissingen de bijeenkomst met het laten zingen van Psalm 98 vers 2 en lezen van Luoas 13 vers 1830. Hartelijk heette hij allen welkom, in het bijzonder Ds Bikker met Mevr. Bikker en den Toradja Sirna Bastian. Aan de hand van het voorgelezene, waarin Jezus de uitbreiding van Gods Koninkrijk vergeleek bij een mosterdzaad je, dat uitgroeide tot een boom, waarin de vogelen nestelen, wees Spr. er op, dat God met vele dingen klein begon. Door de zonde is een scheiding tusschen God en den mensch gekomen en nu heeft God in den Kerstnacht gezegd: „Zie, ik verkondig u groote blijdschap, namelijk dat u heden geboren is de Zaligmaker", en de engelen zongen: „Eere zij God". Nu moeten wij alle volken dat Evangelie verkondigen. Ds Fransen als tweede spreker ha 1 tot onderwerp: Wat moeten wij doen wij?" Spr. bepaalde zijn gehoor bij het Zendingsblad „Uw Koninkrijk kome". Het kind van God mag het verkregen heilsgoed niet opsluiten. De Chr. Geref. Kerk verstaat gelukkig haar roeping en heeft twee zendelingen te Mamasa om dat heilsgoed door te geven aan de heidenen. Maar w ij moeten óók wat doen; wij moe ten bidden de bede van ons hart: „Uw Koninkrijk kome". Ds Hoogendoorn als derde spre ker sprak over Ef. 3 10 en bepaalde de hoorders bij: le. Zending en gemeente; 2e. Zending en heelal; 3e. Zending en de En gelen, en 4e Zending en wij. De gemeente is de kroon van den Mid delaar en heeft geen andere taak dan de verkondiging van het Evangelie. Die ge meente is het midden van het heelal en moet het licht wat zij ontvangen heeft doen uitschijnen over het rond der aarde, terwijl de engelen daarin geen bloote toe schouwers zijn, maar medeleven. W ij moeten, als de liefde van Christus in ons hart is uitgestort, ook daarin persoonlijk medewerken en kunnen en moeten niets anders doen dan bidden en offeren. In de middagsamenkomst trad als eer ste spreker op Prof. v. d. Schuyt met het onderwerp: „Overwinning". De Zending is schoon, omdat zij in het teeken staat der overwinning. Het hoogste doel bij God is, dat de Christus Gods geëerd wordt. Want het Evangelie zegt, dat Christus in de wereld gepredikt zal worden tot een getuigenis alle volken en dan zal het einde zijn. In dat geloof moeten wij Zen ding drijven. D© Toradja Goeroe Sima Bastian zeide in het Hollandsch, dat hij zou spreken in het Maleisch, omdat hij nog niet zoo goed Hollandsch kon spreken. Hij bracht een „groet van het Toradjavolk". In gedach te werd hij terug geleid naar de Zendings- dagen in Indië, waarop de Toradja's 50 60 K.M. over de bergen als een hongerige schare bij elkander kwamen. Dit alles was vrucht der Zending. Hij zelf stond daar ook als vrucht der Zending en kon met de gemeente van daar óók zeggen: Eben Ha- ezer, tot hiertoe heeft de Heere geholpen. Hartelijk dankte hij de Chr. Geref. Kerk voor alles wat zij gedaan heeft en vroeg haar om er mee door te gaan. De vertaling geschiedde door Ds Bik ker, die daarna zelf sprak over: „De To radja als heiden de Toradja als Chris ten". De Toradja wordt veelal verkeerd beoordeeld. Hij is een ernstig mensch met in zich een geweldig diep ontzag voor het Opperwezen en altijd bezig met een samen stel van geesten, in een voortdurend schuldbesef. Aangenaam doet het aan de groote belangstelling van hen, wanneer er gepreekt wordt want ook de Toradja loopt rond met do gedachte: „Waar vind ik rust?" Spr. schetst den arbeid der Goeroes. Want dezen doen toch in hoofdzaak het werk, terwijl de zendelingen meer de lei ding hebben. Na de pauze trad als laatste spreker op Ds H. Janssen, Leger- en Vlootpredikant, die zei beschaamd te zijn geworden over de toepassing in de practijk van het Chris tenzin van de Toradja's, waarbij wij ach teraan komen. Ook was hij beschaamd geworden vanwege de geweldige toewij ding, die deze jeugdige menschen bezielt voor hun gemeente. Ten derde was hij beschaamd geworden over het feit, dat het bloed voor een Toradja van zoo groote waarde was. De Christen Toradja, wan neer hij in twist is, gaat daarover niet praten, maar spreekt dan over het bloed van Jezus Christus, waarin ook zij zelve vrede met God gevonden hebben. Hierna sprak Ds Janssen Ds Bikker met Mevr. Bikker nog hartelijk toe met het oog op faun aanstaand vertrek naar Indië en liet hen toezingen Psalm 121: „De Heer zal u steeds gadeslaan" enz. Daarna werd door hem nog toegespro ken Sima Bastian, welke hij liet toezingen P&alm 1343. Hierna eindigde Ds Janssen met het „Onze Vader". De belangstelling op dezen Zendings dag was buitengewoon groot en er kon weer een flinke bate afgedragen worden aan de Generale Zendingskas. Het orgel, dat bespeeld werd door den organist der Chr. Geref. Kerk, was uit het magazijn van de firma Gebrs. van Damme te Vlissingen. Verbetering. Gisteren meldden wij, dat 't sleepschip „Josephine" te Hansweert door een deurwaarder te Goes is vastgelegd. Dit is niet door dezen ge daan, doch door deurwaarder Heijhoer te Kortgene. Middelburg. Zangklassen T. "Winter. In de Concertzaal gaf dhr Winter gisteren de jaarlijksche liederen- avond met zijn zangklassen. Een groot aantal belangstellenden was gekomen, om te luisteren naar den frisschen kinder zang. Zoo'n uitvoering is voor de jeugdige zangeressen, zoowel als voor de ouders een gebeurtenis. Allen vinden het alleen maar jammer, dat de wijzers van de klok op zoo'n avond even vlug gaan als an ders. Wat een werk moet er besteed wor den aan uitspraak, ademhaling, zuiver treffen e.d. eer dat van een goede uit voering sprake kan zijn. In twee groepen werd gezongen. Eerst de jongere, daarne de oudere leerlingen. Ver schillende nummers gaven blijk van flinke studie, denk b.v. aan „(Het bijtje" van J. Worp. ,,'t Speldewerksterslied" van Hul- lebroek. „Touwtje springen" van Annie Frank viel natuurlijk ook in de smaak. Uit de gezongen solo's 'bleek, dat er goede stemmen aanwezig waren. Toch verdient het aanbeveling dit aantal te be perken. Vooral bij de jongeren viel het soms moeilijk de woorden te verstaan. Aan den heer Winter werd door de leerlingen een prachtige bloemenmand aangeboden. i V e u 1 e n k e u r i n g. Op het Mo lenwater heerschte hedenmorgen een ge zellige drukte en bestond een groote be langstelling voor de veulenkeuring. Voor de keuring van Hippos waren een 60-tal dieren aangevoerd. Voor die van afstam melingen van Karei van Hengstdijk K 157 kwamen een 27-tal veulens aan de lijn. Goes. Het marktgeld. Waar te Middelburg het tarief bedraagta. voor ingezetenen per M3. f 0.15; b. voor niet- ingezetenen per M3. f 0.20; zijn B. en W. van meening, dat er geen voldoende ter men aanwezig zijn om hier een lager ta rief toe te passen dan te Middelburg, zulks te minder, nu de markt, indien het daar toe strekkend voorstel wordt aangenomen, zal worden bestraat en dus voor het ver volg beter bruikbaar zal zijn. B. en W. stellen daarom voor het merktgeld met f 0.05 per M3. voor beide categorieën te verhoogen, m.a.w. dat voor ingezetenen te brengen van f0.10 op f0.15 en voor niet- ingezetenen van f 0.15 op f 0.20 per M3, Borssele. Woensdagmiddag werd ver gadering gehouden van den Calamiteuzen polder Borssele. Werd voorheen betaald aan de Zuid-Bevel. Spoorweg f 4272.25, nu het personenvervoer is stopgezet, moet worden betaald f 2830,20. Bij rekening en verantwoording bleken de inkomsten te zijn f 37978.83, de uitgaven f 37308.43, goed slot f 670.40. De begrooting 1934/'35 werd geraamd op f 49134.64. De vier vertegenwoordigers in den Dijkraad, de heeren J. de Winter, B. A. Quist, A. v. Overbeeke en Jac. v. Liere, werden herkozen. De aftredende Dijkgraaf M. de 'Regt Josz., werd met algem. stem men herkozen. Door den dijkraad werd be sloten in overleg met de gemeente Borssele de visscherij in werkverschaffing te doen uitmodderen. Kruiningen. De bloempjesverkoop tijdens de landbouwtentoonstelling voor het te huis voor ouden van dagen heeft f 248 op gebracht. (Belangeloos bericht.) 's-Gravenpolder. Woensdagmiddag kwam de gemeenteraad in openbare zitting bij een. Afwezig dhr B. Mol. Medegedeeld werd dat over 1933 voor de werkverschaf fing en steun is ontvangen f26.41 en f 316.04, zijnde 25 pet. van de uitgaven. Dhr Th. de Klerk verzoekt om zijn sloot bij zijn woning te dempen. B. en W. zul len dit nader onderzoeken. Van den minis ter van Sociale Zaken is bericht inge komen, dat de steunverleening verlengd is tot 15 December Op verzoek van hët Nat. Crisis Comité zal ook hier een plaatselijk comité gevormd worden. De burgemeester zal voorzitter zijn. Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten over de jaarwedden wordt goedgevonden de jaar wedden te brengen voor burgemeester secretaris van f 1750 op f 1650 en van den gemeenteontvanger van f 840 op f 680. Van den gemeenteveldwachter zal met ingang van 1 Juli 4 pet. gekort wor den. Daarna wordt nog lang gesproken over de schutting aan het erf van Ver hulst. Dhr Oele stelt voor om dit afdoende in orde te maken, zoo dat de gemeente er af is. B. en W. vermoedende, dat dit er door zou gaan, stellen voor opnieuw met een voorstel te komen. Dit wordt goed gevonden. Dhr Verhulst bespreekt de wen- schelijkheid, dat de kinderen, die naar school komen behoorlijk gekleed zijn, want het wordt steeds erger. Er zijn er die zoo goed als naakt zijn. Men zal beginnen te verzoeken, dat het onderwijzend personeel hierover met de ouders zal spreken. Dan kan de verbete ring misschien zonder verordening be reikt worden. Poortvliet Een kort onweder, hetwelk zich gisteren boven deze gemeente ont lastte, ging gepaard met een windhoos; tal van pannen werden van de daken ge rukt, de vruchten werden tegen den grond geslagen, het hooi vloog door de lucht en werd honderden meters weggevoerd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Souburg. Blijkens een schrijven van Ged. Staten dient de ontwerp-bouwver- ordening alsnog gewijzigd te worden. Uit het persoonlijk onderhoud met den inspecteur der volksgezondheid is geble ken, dat deze principieel gekant is tegen den bouw van meergezinswoningen. Uit bedoeld schrijven blijkt evenwel, dat voor de Kanaalstraat een uitzondering op het algemeen verbod zal worden toegestaan, waarom B. en W. den Raad voorstellen aan art. 18 een tweede lid toe te voegen. Verder acht de inspecteur een woning met 1 hoofdvertrek en 3 bijvertrekken te groot en wenscht deze te stellen op 1 hoofdvertrek en 2 bijvertrekken, om aan de wenschen van den raad zooveel moge lijk tegemoet te komen. Uit een overgelegd afschrift van het be sluit van Ged. Staten blijkt, dat aan de begrooting voor 1934 de goedkeuring is onthouden, omdat niet voldaan is aan eischen, gesteld bij hun brief van 23 Maart 1934. Daar voor noodlijdende gemeenten door Ged. Staten steeds overleg wordt gepleegd met de regeering, zal een beroep op de Kroon niet baten. In verband hiermede doen B. en W. de volgende voorstellen: a. Verhooging van het pensioenverhaal tot het wettelijk maximum. Nu met ingang van 1 Juli a.s. volledig pensioenverhaal wettelijk verplicht zal zijn, meenen zij', dat daardoor aan het verlangen van Ged. Staten is tegemoet ge komen. Het kan immers niet de bedoeling zijn om tot volledig pensioenverhaal te beslui ten met terugwerkende kracht tot 1 Janu ari 1934. Van oordeel zijnde, dat de loonen der gemeente-werklieden reeds zeer aan den lagen kant zijn, mede tengevolge van de voorgestelde daarop toe te passen tijde lijke korting van 3 pet., lijkt het B. en W. noodzakelijk deze salarissen met IV2 pet. te verhoogen, B. en W. stellen verder voor over te gaan tot eenige verhooging van het ta rief van het schoolgeld voor gewoon la ger onderwijs. Ook een tijdelijke korting van 3 pet. op alle ambtenaren toe te passen met in gang van 1 Juli 1934. Noodgedwongen stellen zij1 voor de gra tificatie van W. Antheunisse ad f 500 met ingang van 1 Juli 1934 met 5 pet. te verminderen. Schrapping van het uitgetrokken be drag voor vernieuwing van het wegdek van den Kasteelweg. Het bestuur van het Chr. fanfarekorps „Vlijt en Volharding" verzoekt aan den raad de mogelijkheid te willen overwe gen of het de beschikking zou kunnen krijgen over een der leegstaande lokalen der openbare school, om daar de weke- lijksche repetitie's enz. te kunnen houden, tegen vergoeding van vuur en licht. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde de raad der gemeente. Van het festival comité was een dankbetuiging ingekomen voor het gebruik der raadzaal enz. bij het gehouden festival. Op het verzoek van de caféhouders om wijziging te brengen in de personeele belasting werd afwijzend beschikt. Dit zou voor de gemeente een in komstvermindering beteekenen van rond f 300. Dhr de Pree vindt de lasten te hoog en vraagt of hier van geen bemiddeling sprake zou kunnen zijn. Hierop wordt ge antwoord dat dit niet kan. De raad gaat over in besloten vergadering. Na heropening worden vastgesteld de normen voor steunregeling. Voor gehuwde en ongehuwde kostwinners f 7 per week met 50 cent per week toeslag voor gezin nen boven twee gezinsleden tot een maxi mum van 5 kinderen. Kostgangers f 5 per week. Dubbel uitgetrokkenen en ongeorga niseerden f 6.50 per week. Verder kwam in bespreking watervoor ziening voor de 'brandspuit. Reeds in vo rige raadsvergaderingen was ter sprake gekomen, het aanleggen van een brand put in de West-Kruisstraat. Thans kwam wefh. Haringman met een plan een put te graven onder den zeedijk bij de vuilnisbelt. Raming hiervoor f 300. Dhr Contant meent, dat met een droge zomer hier niet voldoende water aanwezig zal zijn. Tevens is 't voorstel in 't belang van de eigenaars van dezen grond, de Gelbrs. v. d. Weele, in verband met de plaatsing van de uit gegraven grond. Dit terrein wordt volgens dhr Contant voor de eigenaars op kosten van de gemeente ingericht voor een mooi •bouwterrein, en zoodoende een particulier belang gediend. Deze meening wordt door weth. van Dis gedeeld. Dhr de Regt acht het niet de juiste plaats, omdat z.i. door dat de put langs de vuilnis zou komen, het water zou worden vervuild. Weth. van Dis blijft pleiten voor een brandput in de Westkruisstraat. Dhr Dees zou gaarne aan de zijde van dhr Van Dis staan, maar ge looft dat het nu voor dit plan niet de juiste gelegenheid is, omdat het niet ach ter elkaar zal klaargemaakt kunnen wor den. Spr. wijst op de komende Vlasoogst, erwten pikken, gerst snijden enz. Weth. van Dis bestrijdt dit. De werkloosheid zal zeker tot Augustus duren. Dhr Hartog, acht het voorloopig wel beter, maar zal gezien de financiën, zijn stem geven aan bet voorstel van weth. Haringman. Weth. Haringman bestrijdt het plan-v. Dis en wijst op het gevaar van verzakking der huizen, ais er een diepe leiding werd gegraven. Hierop antwoordt dhr van Dis, dat deskundigen hem hebben gezegd, dat er geen gevaar is. Na veel discussie werd het plan van weth. Haringman om een put te graven onder den zeedijk bij de vuilnisbelt, aan genomen met 4 tegen 3 stemmen (tegen van Dis, Contant en De Regt). Tevens wer den met 4 tegen 3 stemmen B. en W. ge machtigd, mochten de kosten hooger ko men, tot f 400 te gaan. Dhr de Pree vraagt hoe het staat met de besprekingen met de P. Z. E. M. over de aansluiting met de 'buitenbewoners. Nadat hierop was geantwoord en nog over enkele werkobjecten was gesproken, werd de vergadering gesloten. Tholen. „De trouwe duif" alhier hield een wedvlucht van Orleans, Nat. concours van den Bond van Zaterdagvliegers. Deel name 892 duiven. Gelost 7 uur. Prijzen J. v. d. Zande 2 en 103; C. de Baay Pzn. 11, 43, 57 en 170; A. Wagemaker 44; J. Vermey 33; G. Havermans 66; L. Meer man 90; Chr. de Jonge 123. Met ingang van 2 Juli is de heer A. v. Elsacker alhier eervol ontslagen als wateropnemer bij den Rijkswaterstaat. De kantonnier J. M. Swagemaker zal in den vervolge dezen dienst moeten waarnemen. Voetbal. Kloetinge. Gisteravond speelde de Voetbalvereeniging Unitas alhier een competitiewedstrijd voor den Chr. Ned. Voetbalbond tegen D.V.O.I. van Nieuw- dorp. Ruststand 44. Eindstand 77. Nod. Herv. Kerk. Bedankt voor Ouddorp, I. Kievit te Baarn. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwer Amstel, J. C. Har gen te Sprang. Emeritaat. De classis Groote- gast der Geref. Kerken heeft aan ds N. Y. v. Goor te Zuidhorn op zijn verzoek eervol emeritaat verleend. Ds v. Goor diede de Kerken te Dirksharn, Boxum, Halfweg, en Groningen. Hier arbeidde hij tot 1925, toen hij' een beroep naar Zuid horn, dat hem een kleiner arbeidsveld bood, aanvaardde. Wolphaartsdijk. Geslaagd voor de hoofdakte (practisch gedeelte) van het fröbelonderwijs mej. I. van Wijk, alhier. Ketelin deluchtgevlogen. Gisterenmiddag is in de Kockstraat te Utrecht een carbidketel, welke geplaatst was in de smederij van A. de Wit door tot nu toe onbekende oorzaak ontploft. Door de kracht der explosie vloog de ke tel, door het plafond, om vervolgens aan de achterzijde der werkplaats door het dak een uitweg te zoeken. Ook de voor zijde van het dak der naast gelegen wo ning werd door het gevaarte ernstig be schadigd. De ketel is in de Kockstraat terecht gekomen en het mag een geluk heeten, dat niemand is geraakt, daar vooral met den vrijen Woensdagmiddag vele kinderen in dit nauwe straatje ple gen te iixelen. De broer van den eigenaar, die alleen in de smederij aanwezig was, kwam met den schrik vrij. Onder de omwonenden heerschte de eerste momenten een panische schrik, doch toen bleek dat niemand was ge wond, kwamen de zenuwen langzaam tot bedaren. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Brutale inbrekers. Woens- dagmorgen hebben twee beruchte inbre kers ingebroken bij den winkelier Dron- kers te Hilversum, welke 's morgens om 7 uur naar de markt was gegaan. Toen hij om ongeveer half 10 even naar zijn woning terug ging, zag hij tot gesloten is berijden: L. de V. te Heinkens- zijn ontsteltenis dat twee mannen aan zijn brandkast bezig waren. Snel vloog hij naar buiten en wist op zijn geroep van „dieven" de omwonenden bijeen te krij gen, die de politie waarschuwden. Beide inbrekers die vermoedelijk door den schrik niet gevlucht waren werden gear resteerd en naar het bureau overgebracht, waar zij onmiddellijk bekenden. Het zijn twee beroepsinbrekers. Reeds verschillende malen zijn zij met de politie in aanraking geweest. Uit een nader in gesteld onderzoek kan veilig worden af geleid, dat het tweetal ook schuldig is aan nog eenige andere inbraken in die gemeente gepleegd. Vijf personen levend ver brand. In de nabijheid van Luxeuil heeft gistermorgen een ernstig auto ongeval plaats gehad, dat aan vijf per sonen het leven kostte. Een auto, waarin zeven personen wa ren gezeten, raakte op den straatweg van Luxeuil aan het slingeren en sloeg om. Hierbij vloog de wagen in brand. Vijf der inzittenden wisten zich niet meer in veiligheid te brengen en verbrandden levend. De beide andere passagiers werden met ernstige brandwonden en beenbreuken naar het ziekenhuis van Vesoul overge bracht. Een Reuter-bericht meldt nog nader, dat de inzittenden van de auto Belgen waren. Eén heer, twee dames en drie meisjes zijn verbrand. Geboeid ontkomen. Woens dagmiddag omstreeks half een bevond zich op het station te Arnhem een chef van de rijksveldwacht in burger, als bege leider van een arrestant, die geboeid naast hem stond. Het „transport" was afkom stig uit Rotterdam en was met den trein van 11.53 te Arnhem aangekomen om vandaar met den trein van 12.36 naar Zutfen te worden overgebracht, waar de arrestant door de justitie gehoord moest worden. Toen de veldwachter zich voor een hoogst noodzakelijke boodschap even ver wijderen moest, vroeg hij den man een oogenblik te wachten, doch deze achtte de opheffing van zijn bewaking een zoo wel kome gelegenheid om zich aan den langen arm der gerechtigheid te onttrekken, dat hij de terugkomst van zijn begeleider niet afwachtte. Geboeid en wel koos hij het hazenpad, zoodat de politieman bij zijn terugkomst tot de onaangename ontdekking kwam, dat de vogel gevlogen was. Hoe de geboeide er in geslaagd is het station te verlaten is voorloopig een raad sel. Een nauwkeurig onderzoek op het emplacement leverde geen succes op. Daar men hem ook bij de controle aan den uit gang niet opgemerkt heeft, mag men aan nemen, dat de vluchteling het station langs een minder gebruikelijken weg ver laten heeft. De onfortuinlijke politieman moest de reis naar Zutfen alleen voortzetten om daar over het mislukte transport verslag uit te brengen. Faillissement E. B. Du- mol eyn. Het weekblad „Handelsbelan gen" publiceert de crediteurenlijst in het faillissement E. B. Dumoleyn, oud-nota ris te Hontenisse. Deze lijst telt 274 cre diteuren met een totaal passief van f 866.845, waarvan preferent f 1.102. De baten zijn nog niet volledig bekend. Er werd geen accoord neergelegd. Het faillissement van G. D. Kosters, winkelier te Zierikzee, Curator Mr C. J. B. du Croo te Zierikzee is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdee- lingslijst met een uitkeering aan de con currente schuldeischers van 2.495 pet. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden J. L. te Ellewoutsdijk, f5 b. of 5 d. h.; L. H. te Vlissingen, fl b. of 1 d. h.; H. L. H. te Vlissingen f 1 b. of 1 d. h. Met een rijwiel een weg, welke voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2