Violet Vaughan Kerknieuws. Onderwijs Op «eieren avond «e was wat vroeger Goes. De heer J. Vreeke, onderwijzer aan de Ghr. School Westwal 34 a te Goes, vierde heden zijn vijftigsten verjaardag. Tevens werd herdacht, dat hij eenigen tijd geleden 25 jaar aan deze school verbon den was. (Wordt vervolgd.) den Gommissaria der Koningin en echt genoote o.m. op Prof. Carnoy, senator van België, de heer Ramhonnet namens de Ned. Spoorwegen, B. en W. van Ber gen op Zoom, het bestuur van V.V.V., diverse burgemeesters, zoomede de direc ties der exposeerende firma's. De heer Neutelings, de algemeene or ganisator, heette allen van harte welkom. Spreker memoreerde dan in korte trekken de organisatie van den eersten Oranje- trein, waarvoor velen pro, maar ook velen contra waren. De Oranjetrein tracht die contra's evenwel te overtuigen, aldus ver volgde spreker. Door het inschakelen van het particulier initiatief wordt vanzelf de individueele verantwoordelijkheid bevor derd. De merken en fabrikaten van onze eigen handel en industrie moeten onder Let publiek gebracht. Dat is het doel van den Oranjetrein. In verband met de moeilijke reis door België naar Zeeuwsch-Vlaanderen richtte spreker een bijzonder dankwoord tot de twee Belgische spoorwegmaatschappijen en tot de Nederlandsche en Belgische de partementen van financiën. De burgemeester van Bergen op Zoom, de heer Blom, verwelkomde vervolgens den Commissaris der Koningin en ver dere autoriteiten, om daarna hulde te brengen aan den heer Neutelings. en zijn medewerkers. De Commissaris der Koningin hierna het woord nemend, had, naar hij verze kerde, volgaarne gevolg gegeven aan de uitnoodiging om den Oranjetrein te ope nen, nu de ervaring heeft geleerd, dat deze trein, de industrie nader brengt tot het Nederlandsche volk. Spreker achtte het organiseeren van den Oranjetrein een gelukkig idee. Met den wensch, dat de Oranjetrein de verwachtingen verre zou mogen over treffen, verklaarde de Commissaris der Koningin den trein voor geopend door het doorknippen van een rood-wit-blauw lint. Tot besluit werd een dronk aangeheven op H. M. de Koningin en het Belgische Koningshuis. Na de bezichtiging van de diverse ex posities, waarover de autoriteiten vol lof waren, vertrok de trein om 1.23 uur naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De ingezetenen van Hulst zullen heden, Dinsdag, de pri meur hebben, het eerst den trein te kun nen bezichtigen. Federatie van comité's inzake kolenprijzen. Zaterdag vergaderde in de Prins van Oranje te Goes, onder voorzitterschap van den heer J. Jobse uit Aagtekerke de fede ratie van Comité's inzake kolenprijzen in Zeeland. De voorzitter wees op den grooten om vang, die de beweging in Zeeland heeft gemaakt, wat te danken is aan de plan nen om den kolenhandel aan bepaalde prijzen vast te leggen en te beperken. We hebben nu de zege behaald, maar we moeten paraat zijn, want men zal opnieuw trachten ons te treffen. Hierna bracht dhr L. P. van Oorschot zijn jaarverslag uit. Ook de secertaris herinnerde aan de plannen van de kolen- commissie om de prijzen vast te stellen en aan het totstandkomen der federatie. Spr. hoopt, dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen zal toetreden. Ook aan de actie der fede ratie is het te danken, dat de kolen- conventie haar doel niet heeft bereikt. De ontvangsten hebben bedragen f 145.44, de uitgaven f 126.31. Vervolgens sprak de heer K. de Boer van 'sGravenhage over „De kolenconven- tie als economisch verschijnsel". Spr. heeft met genoegen gezien, dat de belanghebbenden in Zeeland elkaar heb ben gevonden. Het is nu noodig voor de toekomst bepaalde lijnen te trekken. Er zijn bij de brandstoffenkwestie drie partijen: de mijnen, de handelaars en de verbruikers. De positie der eerste is moei lijk door den koleninvoer uit het buiten land. De regeering moest maatregelen nemen en o.a. den invoer beperken. Voor de industrie moeten kolen worden in gevoerd. De mijnen hebben getracht den handel uit te schakelen en de industrie- kolen te leveren. Mijn-agentschappen werden in vele plaatsen gevestigd. De be doeling was blijkbaar een beteren prijs te maken. Dit hebben de buitenlandsche FEUILLETON door E. J. WORBOISE-. 94) o— Na een poos was echter ook die periode achter den rug. Mevrouw Warneford kon nauwelijks haar eigen geluk overzien; het was zóó'n heerlijke taak, nu het levensge vaar geweken was, om haar eenigen lieven zoon te verplegen, zooals alleen een toe gewijde moeder in haar dienende liefde vermag. Doch toen de zieke meer en meer in beterschap ging toenemen, en eigenlijk haar taak in de ziekenkamer wel door anderen kon worden overgenomen, ging de gedachte ihaar kwellen, dat ze ook nog andere plichten had. Ze had een langen brief aan haar echtgenoot geschreven, doch deze vond het blijkbaar niet noodig, te antwoorden. De heer Collier had reeds ettelijke malen den squire een boodschap gestuurd, docth ook hierop liet deze niets van zich hooren. Wat stond haar te doen, nu haar zoon haar diensten niet meer verlangde? Ze was niet alleen moeder, doch wilde ook gaarne een goede echtgenoote zijn. En ook Daisy begon te gevoelen, dat ze van de gastvrijheid der Colliers reeds lang ge noeg had gebruik gemaakt. Zij diende toch mijnen niet stil aangezien. Ze namen tegenmaatregelen en stelden hun ver tegenwoordigers in staat de concurrentie vol te houden. Er kwamen te veel détail handelaren met het gevolg, dat de prij zen, teneinde aan een bepaalde winst te komen, hooger moesten worden. Dit had beperking van den omzet ten gevolge. De mijnen stelden zich te weer. De afname verminderde, ook omdat de industrie minder vroeg. Spr. wees er verder op, dat de prijzen van de kolen des zomers door bepaalde oorzaken altijd lager zijn dan des win ters. Hiervan profiteerden de verbruikers organisaties. Ze sloegen kolen in den zomer op en distribueerden die ook des winters. De mijnen zagen dit met vreug de. Maar de beweging groeide. Ook kreeg men de inkoopcombinatie van de boeren (Inkoopbureau Landbouwcomité), Han delskamer en Landbouwcomité betrekken een aardig kwantum. De handelaren zeg gen, dat dit nog weinig beteekent, maar toch zijn ze er voortdurend op uit maat regelen daartegen te nemen en de coöpe raties te vermoorden. Begrijpelijk is, dat de handel zijn prijzen niet teveel boven die van de coöperatie kan stellen. De coöperaties hebben voor een ernstig gevaar gestaan (bindende prijzen). Men trachtte ook het grondwettelijk recht van vereenigingen illusoir te maken. Men wilde verderen groei der coöpera ties onmogelijk maken. Dit alles is mis lukt door het optreden der coöperaties en door bet gebrek aan eenheid onder de handelaren. Men wil echter opnieuw een poging wagen. De verbruikers hebben het in hun hand of dit al of niet gelukken zal. Spr. wekte daarom op tot krachtige or ganisatie. Na bespreking werd een voorstel van .Draagt Elkanders Lasten" te Vlissingen tot reglementswijziging ingetrokken. De voorzitter deelde tenslotte nog mede, dat men van handelaarszijde te Tholen bij Ged. Staten stappen gedaan had, op dat deze het aan bet bestuurslid C. P. Bil, onderwijzer, zouden verbieden voor de kolenvereenigingen werkzaam te zijn. Spr. kon echter tot zijn voldoening mede- deelen, dat Ged. Staten niet op dit ver zoek ingegaan waren. Zevenjarig meisje verdronken. Zaterdagmiddag is op de Bouchaut- scbe haven (Z.-Vl.) een droevig ongeluk gebeurd, dat het leven kostte aan een 7-jarig meisje, Janneke de Clercq gehee- ten. Janneke was met een jongetje in een wei aan het bloempjes plukken. Aan een put, welke in die wei gelegen was, wa ren de kinderen aan het plukken gegaan. Op een gegeven moment raakten beide kinderen te water. Een ander kind zag het ongeluk gebeuren en liep naar huis om het te vertellen. Spoedig was er hulp. Men haalde de kinderen uit den put. Het jongetje dat boven lag, leefde nog, doch Janneke gaf geen teeken van leven meer. Men heeft nog getracht, door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wek ken, doch het mocht niet meer baten. Smokkelauto aangehou den. Te Absdale in Z.-Vlaanderen is gis teren in beslag genomen een vrachtauto uit Axel, die geladen was met 900 K.G. Belgische suiker, 300 K.G. bloem en 300 K.G. margarine. De bestuurder, zekere J. G., weid van de Belgische grens af bij Capelle-brug tot Absdale achtervolgd. De chauffeur reed met een snelheid van 70 K.M. door de ge meente St. Jansteen en stopte voor geen enkel waarschuwingsteeken der Neder landsche douane. De commiezen hadden elkaar echter seinen gegeven, daar zij den smokkelaar niet wilden laten ontkomen. Ten slotte gelukte het de banden van de auto met revolverschoten geheel uiteen te schieten, zoodat de bestuurder niet door kon rijden. De goederen zijn naar Hulst overgebracht. (Tel.) Waterschappen. Benoemd met 31 Juli tot dijkgraaf van den Kats- polder, H. van der Maas, te Kats; met 5 Aug. tot dijkgraaf van den Koudepolder J. v. Wij'ck, te Hoek, uiterlijk tot 't einde van het zittingsjaar waarin hij1 70 jaar zal zijm geworden; met 31 Juli tot pl.v. van den dijkgraaf van den Katspolder L. M. de Vos te Kats; met 1 Aug. tot gezwo- zeker naar huis te gaan. Over een paar dagen zou William het bed kunnen ver laten. Anderzijds had Daisy vernomen, dat Anne erg naar haar verlangde, en dat ze weder een ernstigen aanval had gehad. En toch, als ze er weer aan dacht, om naar Warneford Grange te moeten terug- keeren, dan zonk haar het hart in de schoenen; ze zou het niet kunnen dragen om thans opnieuw van William geschei den te worden hield ze zich voor. Was dat de eeuige reden, die haar deed op zien naar terugkeer tot de sombere stille buitenplaats en het gelijkmatige buiten leven, dat haar eens ten volle bevrediging schonk? En o, hoe zou haar vader haar ontvangen? Ze was altijd zoo'n model dochter geweest zou haar vaders toorn thans over haar arme hoofd losbarsten? Arme Daisy I haar hart kromp ineen, als ze zich de toekomst voorstelde, die haar waarschijnlijk wachtte. Toch was ze niet zóó hopeloos als ze stellig geweest zou zijn, wanneer al het gebeurde op een ander tijdstip had plaats gehad. In die dagen toen zij, noch iemand uit haar om geving, aan God gedacht zou hebben in de zorgen en moeite. Zeker, ze stond nog niet in het volle licht, maar toch begon het in haar ziel te dagen 1 een belofte voor den heerlijken dag, die straks voor haar zou aanbreken. rene van het waterschap Waarde, M. van Fraassen te Waarde; met 1 Augustus tot gezworene van het waterschap Oud-Vos- semeer, B. J. van Westen te Oud-Vosse- meer; met 1 Aug. tot gezworene van den polder Vierbannen-van-Duiveland, J. N. Bouman te Nieuwerkerk, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; met 1 Aug. tot gezworene van den polder Vierbannen- van- Duiveland, G. J. van Westen te Nieuwerkerk; met ingang van 1 Aug. tot lid van het bestuur van het watersohap voor de uitwatering door de sluis in de Piet, J. Lindenbergh te Wolphaartsdijk; met 1 Aug. tot gezworene van den Drei- schorpolder N. A. Deïst Jzn. te Dreischor; met 1 Aug. tot gezworene van het water schap Rumoirt, A. van Strien te Anna- Jacobapiolder; met 1 Aug. tot lid van het dag. best. van 't watersch. der Sluis aan de Wielingen, H. M. v. d. Vijtver te Biervliet en A. J. Dhont te St. Kruis; met 1 Aug. tot gezworene van het waterschap De vrijs Polders onder Tholen, K. Giljam te Tho len, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden; met 1 Aug. tot gezworene van den Oud-Noord-Bevelandpolder M. de Regt Marczn. te Colijnsplaat; met 1 Aug. tot gezworene van den Willem Leopold- polder (Ned. gedeelte) J. Risseeuw te Retranchement; met 1 Aug. tot gezworene van het waterschap St. Maartensdijk, A. P. Geluk te St. Maartensdijk en P. J. Ne- lisse te St. Maartensdijk; met 1 Aug. tot gezworene van het waterschap De Breede Watering Bewesten Ierseke, M. in 't An ker te Schore, M. Nieuwenhuyse te Nisse en A. Lindenbergh te Wemeldinge. Middelburg. In verband met de morgen alhier te houden jaarlijksche algemeene vergadering van de Broederschap der Notarissen in Nederland zal hedenavond na de officieele ontvangst en die van den recipieerenden kring te kwart over tien de belichting van het Stadhuis worden ontstoken en wel tot kwart over elf toe. De heeren J. Verhage, Lange Noord straat G 26; W. Vermeulen Jr., Dwars- kade G 111 en P. de Vos,, Seissingel R. 237, die reeds een paar jaar achtereen voor de ouden van dagen een autotocht hebben georganiseerd, hebben besloten wederom een beroep te doen op de stad- genooten, om hen te helpen aan de oudjes op Vrijdag 13 Juli een aangenamen mid dag te bereiden. Dit is echter alleen mo gelijk, als voldoende autobezitters zich ook nu weer bereid verklaren hun auto's met bestuurder beschikbaar te stellen en voor de i overige kosten voldoende finan- cieele bijdragen worden ontvangen. Het Comité van Onderzoek gevormd uit de vier samenwerkende werknemers organisaties in het Typografisch Bedrijf, n.l. de af deelingen van den Alg. Ned. Ty pografenbond, den Ned. Grafisch en Bond; den Ned. Cbr. Grafischen Bond en den Ned. R.K. Grafischen Bond, heeft thans ook een adres tot den raad gericht, naar aanleiding van het voorstel van B. en W. inzake het gemeente-drukwerk. Hoewel het comité in het algemeen er van over tuigd is, dat ook op de gemeentefinanciën zooveel mogelijk moet warden bezuinigd, verzoekt het met den meesten aandrang dit voorstel van B. en W. niet te aan vaarden iop gromden, die nader worden ontwikkeld. De heer P. Ph. Paul, lid van den ge meenteraad, heeft aan den voorzitter ge meld, dat hij gaarne in de op morgen te houden Raadsvergadering in de gelegen heid zou worden gesteld den raad vergun ning te vragen tot B. en W. de volgende vragen te mogen stellen en deze toe te lichten: le Hebben B. en W. van den Minister van Sociale Zaken een circulaire ontvan gen inzake door te voeren wijzigingen (verlaging der normen) in de bestaande steunregeling voor werkloozen? 2e Zoo de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn B. en W. dan niet van oordeel dat verlagingen van de thans hier bestaande steunnormen, rekening houdende o .a. met de thans reeds lage uitkeeringen, ongewenscht is en is het College dan bereid onderhandelingen met den Minister van Sociale Zaken te voeren teneinde thans verlagingen der steunuit- keeringen hier te voorkomen? 3e. Heeft bedoelde circulaire B. en W. dan gewoonlijk beneden gekomen voor het avondmaal, was ze in den studeerkamer bij den haard gaan zitten, in afwachting van de andere huisgenooten. Als gewoon lijk waren haar gedachten bezig met de kwestie, wanneer ze vertrekken moest. Gaan of niet gaan, was de worsteling in haar ziel. Zou ze nog niet dienzelfden avond haar moeder zeggen, dat haar taak op Brixtonhil was afgeloopen, dat haar plicht haar thuis riep en dat Anne haar diensten thans meer behoefde dan Wil liam? Juist omdat haar hart haar zeide, hoe gaarne ze hier nog toeven bleef, wist ze, dat het hoog tijd was, om heen te gaan. Ze besloot haar moeder, voor ze naar bed ging, mede te deelen, dat ze in het begin van de volgende week vertrekken zou, het was nu Zaterdag, Dinsdag zou ze gaan. Ze trachtte zichzelf moed in te spreken, om haar voornemen ten uitvoer te brengen, toen ze iemand hoorde nade ren in het gangportaal, dat naar de stu deerkamer leidde. Was het de heer des huizes? Zijn vrouw verwachtte hem binnen het uur thuis, dat wist ze; doch hij zou niet boos zijn, als hij haar hier trof. Hij had er nimmer bezwaar tegen, dat iemand zijn heiligdom betrad, vooropgesteld, dat zijn papieren onaangeroerd bleven en nie mand zijn boekenkast in verwarring bracht. nog niet bereikt, is het college dan gene gen na ontvangst der circulaire te hande len al3 in vraag 2 bedoeld? Vlissingen. Het aantal werkloozen daalde van 764 tot 761, van wie 120 bij de werkverschaffing te werk zijn gesteld. Dhr Vreeke begon zijn loopbaan den len Juni 1905 als onderwijzer aan de Ghr. school te Wemeldinge. Vandaar ver trok hij naar Dedemsvaart, om vervolgens weer naar Wemeldinge terug te koeren. Sedert 1909 is hij onderwijzer aan boven genoemde school alhier. Vanmorgen is hij in de school gehul digd. Hem werden een geschenk en bloe men aangeboden. Verschillende toespra ken en gezongen jubileumversjes getuig den van waardeering voor den persoon en het werk van den jubilaris. De hoop werd uitgesproken, dat hij nog langen tijd als Ghr. onderwijzer moge werkzaam zijn. De collecte voor het Crisis-Qoinité bracht deze week f 61.40 op. i B. en W. stellen voor een aantal vergunninghouders in hun reclames niet ontvankelijk te verklaren, óf omdat zij collectief hebben gereclameerd, óf omdat zij den termijn, binnen welken zij hadden kunnen reclameeren, ongebruikt hebben laten voorbijgaan en verder op een twee tal adressen afwijzend te beschikken. Verhuring Schuttershof. De vijfjarige huur van het Schuttershof aan dhr J. Brandenburg eindigt 31 Juli 1934. De huursom bedroeg gedurende de eerste drie jaren f 1000 per jaar en gedu rende het vierde en het vijfde jaar f 1500 per jaar (verhoogd met f 430 per jaar voor de gasverwarming.) Dhr Brandenburg wil het gebouw op nieuw huren, maar verzocht tevens om eenige verlaging van de huursom, omdat tengevolge van de crisisomstandigheden, do resultaten van het bedrijf minder gun stig zijn geworden, waarvan hij de bewij zen heeft overgelegd. B. en W. stellen voor om aan dhr J. Brandenburg voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Augustus 1934, het Schutters hof te verhuren onder de gewone voor waarden tegen een huursom van f 1430 (f 1000 en f 430). Demping sloot. De firma W. J. van de Weert Zonen verzoekt om van gemeentewege te dempen en te rioleeren een gedeelte sloot langs den Ouden Singel, waartegenover zij ongeveer 103 c.A. grond gratis aan de gemeente wil afstaan. Daar B. en W. het voorstel in het be lang der gemeente achten en hiermede te vens een object voor werkverschaffing al is het klein is aangegeven, stellen zij voor, op de aanbieding in te gaan. i B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op de beroepsschriften van vijf eigenaren van panden, waarin be zwaar wordt gemaakt tegen plaatsing hunner eigendommen op de monumenten lijst. Ierseke. Maandagavond vergaderde de afdeeling Ierseke van de Vereen, tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zee land. Voorz. Ds Engelsma. De secr. en, de penningm. brachten hun jaarverslag uit. Ontvangen was f 127.75, uitgegeven f 126.06, goed slot f 1.69. De aftredende bestuursleden dhrn Jan van Putten en C. van Iwaarden werden herkozen. Naar de bijeenkomst in verband met de 25-jarige herdenking van de stichting zal per autobus worden gereden. Afgevaardigden zijd de heeren J. G. Cornelisse, G. van Iwaarden en H. Vende- ville, secundi de heeren Ds Engelsma, Sterk en Ph. Bom. Besloten werd een krachtige propagan da te voeren voor meer leden. Op een speciaal daarvoor te beleggen vergade ring zullen als sprekers optreden de hee ren Ds Engelsma en Ds Torenbeek. Wedvlucht Noordster Postduiven- vereeniging van Tours. Afstand 517 K.M. le en 2e pr. G. Pekaar, 3e pr. Frits Nieu- wenhuizen, 4e pr. G. J. v. Es. Wedvlucht Postduivenvereeniging Violet placht hier gaarne te toeven, om eens rustig haar gedachten den vrijen loop te laten. Jal Het was de heer Cellier zelf, zoo juist uit de City gekomen. En in de sche mering kon hij moeilijk onderscheiden, wie van de vier dames in de rustige stu deerkamer haar toevlucht had gezocht. „Ben jij het, Violet?" vroeg hij, zich in spannend om de gestalte in den donde ren hoek thuis te brengen. „Neen ik ben het, D'aisyl Men verwis selt mij vaak met Violet, als men de ge zichten niet goed onderscheiden kan." „Jullie hebt ook hetzelfde figuur, en allebei krullen", lachte de rechtsgeleerde. „Maa- waarom zit je hier zoo eenzaam, bJle Marguerite? Was je erg in gedach ten verdiept, toen ik je stoorde? Scheelt er soms iets aan?" Zijn toon was plotse ling ernstig geworden. „Dat nu niet direct. Eigenlijk hapert er niets aan. Ik doe alleen maar mijn best, mijn plicht onder de oogen te zien, en ik vrees, dat het me weinig genoegen schenkt. U zult me wel erg 'slecht vinden". „Dat staat te bezien. Mag ik vragen, wat dan je plicht is?" „Mijn plicht is, om van hier te gaan. Ik krijg meer en meer het gevoel, dat mijn plaats nu op Warneford Grange is, maar het is altijd het beste, voor de waarheid uit te komen, al zult u me er misschien hard om vallen ik deint ervoor terug, Stormvogels van Chataroux, 548 K.M. Los 6.40 u. Z.W. wind. le en 10e pr. W. van Haver, 2e, 3e, 6e en 8e pr. E. Everae, 4e pr. M. Bom, 5e pr. P. Minnaart, 7e pr. L. Schipper, fie pr. D. v. Boven, le duif 1.29.13 u., laatste 2.53.09 u. Souburg. Woensdag 27 Juni geeft het Chr. Fanfarecorps „Vlijt en Volharding" alhier, directeur dhr J. J. van Soelen, 's avonds te 8.15 u. een concert op de tent op het Oranjeplein. Programma: 1. Uncle Sammy, Marsch, Abe Holzmann; 2. Dans la Prairie, ouver ture, Jules Breisson; 3. Eola, Valse ro- maine, Jos. Kessels; 4. Une Soiree chez Chubert, Fantaisie, Jos. Bauwens; 5. Wien bleibt Wien, marsch, Sohrammel; 6. Aux bords de l'Yser, Fantaisie, Pr. Fran cois; 7. Gavotte Lina, Theo Banken; 8. La Garavanet, Marsch Oriental, Georg Asoh; 9. Finale. (Belangeloos bericht.) Arnemuiden. Door de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk gemaakte plannen, om het kerkgebouw electrisch te verlichten, zullen, gezien de offervaardigheid voor dit doel getoond, eerlang verwezenlijkt warden. De aanleg van het licht is opge dragen aan dhr H. Vermeer alhier. Nieuwerkerk. De installatie van den nieuwbenoemden burgemeester den heer A. A. van Eeten zal op Vrijdag 6 Juli a.s. plaats hebben. Tholen. Inzake het revolverdrama al hier vernemen wij nader, dat de verhou ding tusschen de buren de Letter en Joppe reeds lang niet best was. De L. werd in de Voorstad en verder in de ge meente gevreesd, door zijn onbesuisd en driftig karakter; De verdachte Joppe is nog nooit met de Justitie in aanraking geweest. De operatie van het slachtoffer is vrij goed gelukt. Echter konden de kogels niet worden verwijderd. Maandagavond kon het slachtoffer nog niet door de politie worden gehoord. Verdachte is zeer kalm en schijnt uit noodweer te hebben gehandeld. Maandag vierde de gemeente-vroed vrouw A. Krijger-de Korte onder groote belangstelling haar 25-jarig jubileum als zoodanig. Een stroom van gelukwenschen zoowel van uit de gemeente als daarbui ten bereikte haar. Naast verschillende waardevolle cadeaux, ontving zij een bloemenschat zoo groot, dat haar woning wel een bloementuin leek. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Indische Kerk, J. H. Stelma te Nieuw-Dordrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Zeist, W. H. van der Vegt te Goes. Te Bedum, H. Kakes te Makkum. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Amersfoort, N. de Jong te Rijnsburg en S. v. d. Molen te Rotter dam. Aangenomen naar 's Gravenzande, H. Velema te Drachten. Ghr. Evang. Gemeente. Beroepen te Nieuwvliet (toez.), P. Mie ter, pred. bij de Meth. Kerk te Antwer pen. Ds G. t. Duinen. Naar we verne men zal Ds G. van Duinen, legerpredikant in Ned. Oost-Indië, die tijdens zijn verlof hier te lande beroepen ontving van de Geref. Kerk te Loppersum en te Monster, dioch voor heide bedankte, a.s. Donderdag Groningen weer verlaten om via Marseille te vertrekken naar zijn nieuwe stand plaats Malang. Ds H. Guittart f. Na een korte ongesteldheid is -op 56-jarigen leeftijd overleden, Ds H. Guittart, Ned. Herv. predikant te Raamsdonksveer. Oostburg. Handenarbeid. Rijkskweek school. Geëxamineerd 7 candidaten. Ge slaagd: P. de Hullu, D. de Ridder, bei den te Oostburg; A. Kaan, A. Rijnberg, beiden te Terneuzen; A. Jury te Hoek, H. om tot het oude leven terug te gaan; men heeft zoo het gevoel, dat men zich zelf begraven gaat." De heer Collier kreeg op dat oogenblik een levendige voorstelling van de be schrijving, die zijn broer van het land goed gegeven had, toen hij op dien drui- lerigen, regenachtigen dag Anne een be zoek had gebracht. Edgar had er nog aan toegevoegd, dat op den een of ande ren dag het landgoed stellig nog eens overstroomd zou worden. Hij meende, dat het geheele stelsel van afwatering in den omtrek van de Grange verouderd was en onvolkomen. En toen had hij nog verteld van de naargeestige en duffe sfeer van Allingham, kortom, de geheele landstreek zou eerst bewoonbaar worden, zoo meen de hij, wanneer er een flinke spoorweg doorheen getrokken werd en men er in slaagde, om al dat water weg te malen. In zijn gedachten voegde de heer Collier hier nog bij den minder prettigen indruk, dien hij van den squire had gekregen, die in zijn koppigheid zeker met gestreng heid zijn dochter zou tegemoet treden en haar, wie weet, even hard en liefdeloos zou behandelen als hij het destijds zijn zoon gedaan had. Was het wonder, dat het meisje er tegen op zag, naar Warne ford Grange terug te keeren? Hij zeide echter alleen: „Meen je, dat het noodig is, om naar huis te gaan?"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2