AANBESTEDING. DE KERSEN Het beste adres voor MANUFACTUREN Is dat van L. E. RIVIERE, Groote Markt, Hoek Gravenstraat MIDDELBURG Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. SIGAREN^ f 7200." ONOVERTROFFEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT Bij inschrijving te koop HET WOONHUIS Exportveiling van 's morgens 10 uur: Aardappels 4.604.90, Drielingen 3.60— 3.90, Poters 2.90, Aardbeien 1420. MIDDELBURG. Kleine veiling van Maandag 25 Juni, 's morgens half acht: Aardbeien 2025, Frankenthaler 74 77, Ananasmeloen 1417, Netmeloen 14, Perziken 8, alles per stuk. Exportveiling van 10 uur 's morgens. Aardbeien 1518, Kersen 17, Roode Bes een 22, alles per Kg. GOES, 23 Juni 1934. Kruisbessen f2, per 100 K.G. Aardbeien, v.m. 11 uur: Jucunda A f22.30, idem B (20.90, Madame Moutot A (17.10 alles per 100 K.G. Aardbeien, n.m. 4 uur: Jucunda A (22.10 idem B 20.30, Madame Moutot B 13.60, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 9—24, Fram bozen 837, Roode bessen Prolific 1425, Tomaten 15—17 gulden, alles per 100 K.G. Kersen: Hollanders 4052, Meikersen 34, Bonte Blance 22, Porselein kersen 16 18, Luikenaars 22, Meikersen 34, Roode kersen 21 gulden, alles per 100 K.G. Me loenen 3235, Ganseieren 8.10 gulden, bei den per 100 stuks. Korenbloemen f2 per 100 bos. KAPELLE. Veilingen van 23 Juni. Blocveiling van 9.80 u. vm.: Madame Lafèbre 14.10, Madame Moutot 17.30, bei den der 100 Kg. Blocveiling van 1 u. nm.: Madame La fèbre 15.30, Madame Moutot 16.50, bei den per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien 1422, Vroe ge kersen 1820. Meikersen 1628, Pos- teleinkersen 15—21, Hollanders 8645, Hangblad 1822, Luikenaars 19, Fram bozen 2236, Roode Bessen 17—411, Peultjes 58, Postelein 60, alles per Kg.; Aardappels 5.80—6.20 per 100 Kg. Blocveiling van 4.30 u. nm.: Jucunda's 20.60—21.30. Madame Moutot zonder muts 17.60, beiden per 100 Kg. KRABBENBIJKE. Veiling van 23 Juni. Aardbeien (exportveiling) A 22.20, B 20.70 per 100 Kg. THOLEN. Veilingsvereeniging „Een dracht" Veiling van Vrijdag 22 Juni. Eerstelingen maat boven 35 m.M. 6.09— 6.53 per 100 Kg. idem maat 28—35 m.M. f 4.01 per 100 Kg. Aanvoer 300 kisten van 25 Kg. MIDDELBURG. Gehuwd: M. W. Bou- terse, 23 j. en A. J. Daniëlse, 23 j. Bevallen: G. FiliusGoedhart, z.; M. Jansede Nooijer, z.; S. P. van Sorgen van den Bosse, z.; C. M. van de Broeke Krom, d. GOES. Geboren: Jan Josephus, z. v. Pieter van Eikeren en Elisabeth van Klompenburg. Overleden: Maatje Roelands, 60 j., echt- genoote van Pieter van Zweeden, te Krui- ningen. Ernstig auto-ongeluk. Men meldt uit Anna-Pauwlowna: Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur reed een 5-tal jongelui in een open auto op den weg langs het Badzandkanaal op weg naar de races te Assen. De bestuurder, de 19-jarige Perk, uit Zaandam, die met zeer groote snelheid reed, raakte de macht over zijn stuur kwijt en reed van den dijk. De inzittenden, mej. Perk. zuster van den bestuurder, J. Louman, uit Zaandam, mej. M. en H. van Wijk, beiden uit Was senaar, werden uit den wagen geslingerd. De heer Louman bekwam ernstige in wendige kneuzingen en een bekkenfrac tuur. Hij moest in het Ziekenhuis te Den Helder worden opgenomen. Mej. van Wijk kreeg een been- en armbreuk, en moest naar huis worden vervoerd. De bestuurder werd licht gewond, ter wijl de dames M. Perk en H. v. Wijk on gedeerd bleven. De auto werd ernstig beschadigd. Smokkelen langs de Belgi sche grens. Aan het douane-kantoor Stramproij bij Weert, passeerde Donder dagnacht circa 12 uur met flinke vaart een luxe auto, die trots de sommatie van de commiezen doorreed, waarop de com miezen nog kans zagen om een spijker plank over den weg te werpen. Ook deze hindernis wist de bestuurder van de auto te nemen en reed door in de richting van Weert, trots de nagegeven karabijnscho- ten van de commiezen. Intusschen zaten de commiezen Ham ming en van der Eist niet stil en achter volgend den wagen, dien zij met drie geheel vernielde banden aantroffen op de grens van Weert en Stramproij. De be stuurder was bereids bezig met het los sen van den wagen, maar op het zien van de commiezen koos hij het hazen pad. De wagen bleek te bevatten 800 K.G. Belgische suiker. Wagen en suiker werden in beslag ge nomen. Vrijdagnacht werden aldaar weder 90 kilogram suiker benaderd. In de laatste drie weken werd aan dezen douanenpost beslag gelegd op 1110 K.G. suiker, 60 K.G. margarine, 10 K.G. siroop en 105 boekjes sigarettenpapier. Inderdaad zijn uit ons land duizend biggen frauduleus België ingevoerd. Dit heeft natuurlijk een mindere behoefte aan varkens uit Nederland gehad en verder een zeer groote daling in de prijzen, zoo dat op het oogenblik op groote schaal een frauduleuze invoer plaats heeft van spek, ham, enz. van de indertijd uitgevoerde biggen naar Nederland. We krijgen dus onze „vetgemeste" big gen weer terug en wel tegen een prijs van 5 franc 35 cent per kilo, een prijs, dien men hier in Nederland per pond betaalt. Bij het zwemmen ver dronken. Gistermiddag is de 18-jarige v. d. H. te Eindhoven bij het zwemmen in het Eindhovensch Kanaal verdronken. Uit de auto-cabine ge slingerd. Zaterdagavond werd de 24- jarige H. uit Enschede, die met nog twee andere personen in de cabine van een vrachtauto was gezeten, waarvan men de portieren had weggenomen, onder het rijlden tusschen Renkum en Ootmarsum, op straat geslingerd. Met een zware her senschudding werd hij opgenomen. Later is de man overleden. Het onweer. Een hevig onweer heeft Zondagmiddag boven een groot deel van Midden Limburg gewoed. Bij Echt, is de bliksem ingeslagen in de woning van den arbeider V. De man, die 48 jaar oud is, en vader van negen kinderen is, werd op slag gedood. Tragisch ongeval. Zondag middag heeft zich bij Wassenaar een tra gische gebeurtenis afgespeeld. De 16-ja- rige mej. S. uit Rotterdam kwam van de Wassenaarsche Slag. Zij reed per fiets de vriji steile helling van de Hooge Klip op, en boven gekomen stortte zij ineen. De te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Als doods oorzaak moet worden aangenomen, te groote krachtsinspanning bijl het fietsen den heuvel op. Zonnesteek. Op 't Stille Strand te Scheveningen werd Zondagmiddag de 60-jarige Duitscher P.door een zonne steek getroffen. De man werd naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij in hoogsts ernstigen toestand werd opgenomen. Bollenschuur afge brand. Zondagavond is brand uitgebro ken in de groote bloembollenschuur 4er N. V. de Giroot Go. te Hillegom. De schuur is een groot steenen gebouw, dat op het oogenblik van het uitbreken van den brand leeg stond. Het gebouw is zoo goed als geheel uitgebrand. De schade wordt op 50.000 gulden geschat. De oor zaak van den brand moet vermoedelijk gezocht worden bij een fout in de centrale verwarming. De eigenaren waren verze kerd. De oude tijd slachtoffer van den nieuwen. De 73-jarige koet sier F., die dezer dagen te Delft bij een botsing tusschen de tram en een rouw- rijtuig van den dijk werd geslingerd en ernstig verwond is, is vanmorgen over leden. Met hem is een van de laatste oude koetsiers van Delft heengegaan. Gebrek aan bluschwater. Vrijdagavond ontstond door onbekende oorzaak brand in de kapitale boerderij van den heer Veenhuis te Steenderen. Aangewakkerd door den feilen wind sloeg het vuur over naar de schuur van de naastbijgelegen boerderij van den land bouwer Huishof, terwijl voorts nog vlam vatte de 200 M. verder gelegen boerderij van den heer Giesen. Deze boerderij kon echter behouden blijven evenals het woon huis van den heer Hulshof. De boerderij van den heer Veenhuis alsmede de schuur van den landbouwer Hulshof brandden tot den grond toe af. De brandweer, die aanwezig was, kon wegens gebrek aan bluschwater niets uitrichten. Een aantal varkens kwam in de vlammen om. De schade, die ongeveer f 15.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Meubelpakhuis uitge brand. Vrijdagavond werd brand ont dekt in de meubelopslagplaats van de fa Houtgraaf en Borsenbroek te Bloemen- daal. Er waren ongeveer twintig inboedels opgeslagen; ook was een groote verhuis- auto in het pakhuis gestald. De brandweer greep het vuur, dat zich snel uitbreidde met veel water aan, maar de geheele bergplaats brandde uit. Meu belen, auto en materiaal gingen verloren. De oorzaak is onbekend, alles was ver zekerd. Wèl rozen zonder door nen. In een kweekerij te Blatna in Bo- hemen heeft men rozen gekweekt zonder doornen, hetgeen het resultaat is van vele jaren experimenteeren. De onbewaakte overweg. Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg tusschen Amersfoort en Soest een doodelijk ongeluk gebeurd. Een onge veer vijftigjarige man, die daar op het rij wielpad reed, is n.l. toen hij den overweg passeerde, gegrepen door een trein naar Amsterdam. De ongelukkige kreeg een ernstige hoofdwonde, terwijl bovendien zijn beide beenen werden verbrijzeld. Met denzelf den trein is hij naar Baarn vervoerd, waar hij; naar het ziekenhuis werd over gebracht. Spoedig nadat hijl daar was aangekomen is het slachtoffer overleden. Brand op de Mooker- h e i. Zaterdagmiddag is op de Mooker- heide ter hoogte van het station Mook een felle brand uitgebroken, welke voor namelijk woedde in een jong dennen bosch, toebehoorende aan de gemeente Mook. Met vereende krachten slaagde men er in den brand te beperken tot een opper vlakte van eenige hectaren. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door onvoorzichtigheid van wandelaars. Ech ter is het ook mogelijk, dat vonken uit een passeerenden trein de schuldigen zijn. Een der mooiste stukjes van de Moo- kerheide ligt thans door het vuur gebla kerd. Van de torenspits ge vallen. Zaterdag is een arbeider, toen hij bezig was in de spits van een in aan bouw zijinden toren te Deventer gevallen en op een der gaanderijen terecht geko men. Hij is in bewusteloozen toestand en met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd. Terwijl de autoriteiten confereerden, brandde het huis af. Omwonenden bemerkten Za terdagmorgen, dat er vlammen uit het rieten dak sloegen van het landhuis dat eigendom is van den letterkundige Kees van Bruggen en dat thans bewoond wordt door den heer H. Buijs, op de grens tus schen Blaricum en Laren. Men telefoneerde de Larensche brand weer, die spoedig met de motorspuit kwam; de spuitgasten waren juist gereed om te gaan spuiten, toen de directeur van gemeentewerken, die tevens hoofd van de brandweer is, in allerijl met nieuwe in structies uit het raadhuis kwam en ver bood om water te geven. Het Koloniepad ligt op de grens van Laren en Blaricum en men had uitgerekend, dat de vlammen zich boven Blaricums gebied bewogen. Buren, die vreesden, dat hun woningen er ook aan zouden gaan, belden toen de Blaricumsche brandweer op. De burge meester van Blaricum, de heer Klaaren- beek, verscheen spoedig en opende on derhandelingen met de Larensche autori teiten. Burgemeester Van Nispen was in middels gearriveerd. Het ging om de af rekening voor Larens hulpverleening bij een vorigen brand op Blaricums gebied. De vlammen hadden inmiddels niet ge wacht op den uitslag van de Larensche bespiegelingen en hun werk voortgezet. Het huis brandde geheel af op een zijr muur en een kamer na. Buren hadden wat van den inboedel weten te redden. De bewoner was afwezig. (Telegr.) Communistische over val op N. S. B.-'e r s. Te Amsterdam zijln Vrijdagnacht twee leden van de N. S. B. onverhoeds aangevallen door onge veer twintig communisten. De twee aan gevallenen zijn ernstig mishandeld. Zoo werd van een der N. S. B.'ers het neus been stukgeslagen, terwijl hij; verwondin gen onder en boven de oogen kreeg ten gevolge van toegebrachte slagen. Boerderijen in vlam men. Door onbekende oorzaak brak Za terdagmiddag brand uit in de groote boerderij van de wed. A. v. Asten te So meren bewoond door pachter A. v. d. Hurk. De boerderij, welker dak uit stroo en riet bestond, was spoedig een groote vuurzee, zoodat aan blusschen niet meer viel te denken. Het hoog oplaaiende vuur ontwikkelde een geweldigen vonkenregen, welke op de aangrenzende boerderij van den land bouwer "W. v. d. Larenberg neerkwam- Ook dit pand stond eveneens spoedig in lichte laaie. Zaterdagmiddag is brand uitgebro ken in de kapitale boerderij van de wed. van Horne te Heythuizen. De brand die in de stallen uitbrak, sloeg spoedig over naar de schuren, waar de landbouwma chines en het juist binnengehaalde hooi een prooi der vlammen werden. Ook een aantal varkens kwam in de vlammen om. Motor rijdt op trottoir. Zaterdagavond moest de motorrijder S. uit Utrecht, die met een duorijdster van Assen kwam, te Amersfoort plotseling uitwijken voor een persoon, die onver wacht den weg overstak. Door de vaart kon de bestuurder niet meer inhouden en reed de motor op het trottoir, waar hij twee kinderen aanreed. Een dezer werd zeer ernstig gewand naar het mil. hos pitaal overgebracht. Zij bleek het linkerbovenbeen te hebben gebroken en had bovendien een zware hersenschudding en een schedelfractuur opgeloopen. Het andere kind werd eveneens levens gevaarlijk gewond. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 26 Juni: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, betrokken tot zwaar of half bewolkt, kans op regen of onweer, waar schijnlijk koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Verloofd MARINUS JANNIS CONTANT en FRANCINA SUURMOND. Souburg, 28 Juni 1934. Zuidbeekscheweg 1. Kanaalstraat 76. Thuis 28 Juni a. s. van 4—5,30 uur. Op Donderdag 28 Juni a. s. hopen onze geliefde Ouders ADRIAAN VLIEGER JAK0MINA JAK0BSEN hun 45-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Grijpskerke, Juni 1934. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Tante JAC0MINA ZWEMER, in den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam. D. ZWEMER. Aagtekerke, 23 Juni 1934. De gemeente KOUDEKERKE verzoekt aanbieding voor een geld- leening van Inlichtingen worden ter Secretarie verstrekt. Dinsdag op de Markt t.o. de Twentsohe Bank: Aster-, Zenla-, Leeuwenbek-, Selderie-, Prei-, Koolraap-, Spruit- en andere planten. Aanbevelend, H. S. DRIJFHOUT, Wijngaardstr. Goes. ffoBPlKA/rr: Fh Dprp n= noatsp 7fr*r Verschenen No. 1. AALDERS, Zwoegers No. 2. S. WILLIAMS, Een zware strijd Ter perse No. 3. A. P. SIVITER, Binnen de paleispoorten, le deel. No. 4. A. P. SIVITER, Binnen de paleispoorten, 2e deel. Verkrijgbaar bij de plaatselijke colporteurs, in den boekhandel, of bij Drukkerij „Edecea" te Hoorn. Toezending door de uit geefster, alleen nè. ontvangst der gelden per postwissel of giro 32404. Ook verkrijgbaar in den spoor wegboekhandel. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 767. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 57 min. wassende in den boomgaard aan den 's-Gravenpolderschen weg bij Kloe- tinge (naast café van de Wed. Bal). Briefjes in te leveren vóór 26 Juni a. s. bij de Administratie „Lo- verendale" Serooskerke (W.) De DIRECTIE der N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK, gevestigd te MIDDELBURG, maakt bekend, dat haar is kennis gegeven, dat in het ongereede zijn geraakt: De mantel van den 4 9/o Pand brief f 100.—serie C no. 84VI, De mantels van de 47a °/o Pandbrieven f 100serie BB no's. 954» De houders daarvan worden opge roepen, overeenkomstig het bepaalde bij art. 41 der statuten, zich aan te melden ten kantore der Bank, Rou- aansche Kade G 151. De Directie: Mr. M. C, VAN DER MINNE. Mr. G. W. A. DE VEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente RILLAND-BATH zullen OP 16 JULI 1934, des namiddags 2.30 uur (N. T.) in het openbaar trachten AAN TE BESTEDEN: De bestrating van den Adr. Butljnweg te Rilland vanaf de Vlnkenlssestraat tot aan den Derdeweg, benevens het aanbrengen aan weers zijden van den weg van Tegeltrottoirs. Het bestek met teekening is tegen betaling van f 2.— ter gemeente secretarie verkrijghaar. De aanwijs zal plaats hebben op 7 Juli a. s. des namiddags 2.30 uur (N.T.). Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. DOMINICUS, Burgemeester. J. A. DE GOFFAU, Secretaris. De Notaris H. JONKERS te Goes zal op Dinsdag 3 Juli 1934, des avonds 8 uur, in de „Prins van Oranje" namens Mejuffrouw S. BEDET publiek verkoopen: met het Erfpachtsrecht tot den 28 Febr. 1963 van den grond te Goes aan de Laurus Pieter van de Spiegelstraat nr. 5, groot 1 A. 70 cA. Aanvaarding na de betaling. Bezichtiging Woensdag 27 Juni en Zaterdag 30 Juni des nam. 24 uur. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Notaris. Geen beter middel om de aan dacht te vragen dan een kleine ad vertentie in dit blad.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 4