Telegrammen. Financiëele Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Marktberichten. De vuilnisauto. B. en W. die nen wederom hun voorstel in om over te gaan tot aanschaffing van een automo biel-vuilniswagen. De directeur van Ge meentewerken heeft nogmaals rijn stand punt te dezer zake uiteengezet en aange toond, dat door aanschaffing van een voertuig als hier bedoeld, werkelijk be zuiniging te bereiken is. Mocht onverhoopt de Raad het voor stel niet aannemen, dan verzoeken B. en W. hun het benoodigde crediet toe te staan voor de aanschaffing van een nieu we paarden vuilniswagen en twee paarden. De directeur van Gemeentewerken zet uiteen, dat er geen sprake van is, dat dit het welopgezette begin zou zijn van vol ledige autotractie. Als zulks voordeeliger was. zou daar niets op tegen zijn. Tri het centrum van de stad is echter voor den reinigingsdienst vervoer met paarden eenvoudiger, gemakkelijker en goedkooper. Tenminste tot dusver. De vuilnisauto (slechts één dus) is noo- dig voor de uitgestrekte buitenwijken. Voor het goed kunnen bewerken van deze buitenwijken wordt één auto ge vraagd; alleen omdat hierdoor beter en voordeeliger gewerkt kan worden en niet om welke andere redenen dan ook. En ook niet om straks een aantal vuil nis-, tonnen- of andere reinigingsauto's te krijgen. Er is geen sprake van, dat boven het thans bestaande personeel een chauffeur in dienst genomen moet worden. Er is op het oogenblik één vacature onder het vaste personeel; deze vacature is nog niet vervuld. Komt er een vuilnisauto, dan moet die vacature vervuld worden door de benoe ming van een flinke jongeman, die niet alleen goed kan chauffeuren, doch ook ge heel op de hoogte is, hoe hij kleine gebre ken aan de auto kan verhelpen enz. en die bovendien als reinigingswerkman wil fungeeren. Moch de auto worden afgestemd, dan zullen moeten worden aangeschaft: een nieuwe wagen (f 1400) en twee paarden (f 700). De Commissaris van Po litie. Naar aanleiding van het door den Raad genomen besluit om aan de Kroon te verzoeken, eervol ontslag te ver- leenen aan den tegenwoordigen Commis saris van Politie, E. C. Wierts van Coe- hoorn, daar deze den 65-jarigen leeftijd reeds heeft overschreden en het Gommis- missariaat van Politie te Goes op te hef fen, is de burgemeester door den Commis saris der Koningin, namens den .Minister van Justitie opdracht gegeven het navol gende mede te deelen. De Minister van Justitie heeft onder dagteekening van 26 Mei j.l. een schrij ven gericht aan den Commissaris der Ko ningin in Zeeland, van den navolgenden inhoud: „Het schijnt mij van belang toe, dat U den Raad van Goes, door tusschenkomst van den burgemeester, mede namens mij doet weten, dat er bezwaar zal rijzen de opheffing van het commissariaat te be vorderen, zoolang niet de zekerheid be staat, dat de feitelijke leiding van de po litie in de gemeente Goes in handen zal worden gelegd van een bevoegden Inspec teur van Politie en dat alvorens de noo- dige stappen bij de Kroon zullen worden gedaan, een beslissing van den Raad daar omtrent wordt ingewacht". De burgemeester vraagt nu te dien op zichte de meening van den Raad. Bestrating Groote Markt en Parkeerterrein aan de Koepoort. Op de gemeente-begroo ting voor het jaar 1934 werden gelden uitgetrokken voor de uitbreiding van het sportterrein, bestaande in den aanleg van een aan de eisohen des tijds voldoende bad- en zweminrichting annex theeschen- kerij. De bedoeling die hierbij in hoofd zaak voorzat was het scheppen van een werkobject om aan de werkloozen in deze gemeente loonenden arbeid te verschaffen. De bezwaren welke te dezen opzichte worden opgeworpen, zoowel door het be trokken polderbestuur als door de bad- en zwemclub ,,'t Sas", hebben B. en W. even wel sterk doen twijfelen aan de mogelijk heid om genoemd plan thans tot uitvoe ring te brengen, reden waarom zij hebben besloten het voorloopig terug te nemen. Zij meenen echter een ander object zij het dan van veel kleineren omvang gevonden Ie hebben, waardoor tevens tege moet wordt gekomen aan de wenschen van velen, met name van de bewoners van de Groote Markt en de Vlasmarkt. In de eerste plaats zouden B. en W. de Groo te Markt willen doen bestraten, waardoor wordt voorkomen, dat de omwonenden des zomers last ondervinden van stof en dat des winters de marktbezoekers speci aal de marktkooplieden in de modder moeten staan. In de tweede plaats kan het voor parkeergelegenheid bestemde terrein aan de Koepoort geheel in orde worden gemaakt, waardoor het parkeeren met mo torrijtuigen op de Vlasmarkt, hetgeen spe ciaal des Dinsdags nog al eens aanleiding geeft tot klachten, geheel kan worden ver boden. De kosten bedragen naar raming voor de Groote Markt f 6000 en voor de Koe poort f 3000. Onderwijzersbenoeming. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de Openbare U. L. O.-school zijn geplaatst de dames: 1. A. Haan te Kaalte; 2. H. B. Rensman te Amsterdam; en 3. P. J. [W. Brand te Rotterdam. Nieuwe regeling jaar wedden burgemeester, se cretarissen enz. Gedep. Staten Wenschen de meening van den Raad te vernemen met betrekking tot een door hun College ontworpen nieuwe regeling der salarissen van de burgemeesters, wethou ders, secretarissen, ontvangers en ambte naren van den burgerlijken stand. Voor wat deze gemeente betreft, leveren de nieuwe salarissen weinig verschil op met de bestaande, sinds daarop, ingaan de 1 Januari 1934, een crisiskorting is toegepast van 12.5 pet. "Wèl brengt de nieuwe regeling een vermindering der pensioensgrondslagen. B. en W. meenen te moeten voorstellen, aan Gedep. Staten mede te deelen, dat het ontwerp geen bedenkingen ontmoet. Onderhoudswerken. B. en W. leggen aan den Raad over het door de daarvoor benoemde commissie uitgebrach te rapport met betrekking tot de wijze van uitvoering der onderhoudswerken der gemeente. Deze commissie heeft in tal van ge meenten inlichtingen ingewonnen en ook organisaties van belanghebbende Goesche patroons gehoord. Zij komt tot het volgend advies: le. de tot dusver gevolgde manier van den dienst van gemeentewerken, om elk najaar hot tarief vast te stellen, waarnaar voor het daaropvolgend jaar kleine on derhoudswerken, die moeilijk aanbesteed kunnen worden, voor de gemeente worden berekend, blijft bestaan. 2e. volgens dit vastgestelde tarief wor den aanbesteed (of eventueel naar toer beurt uitgevoerd) alle smidswerken, lood- gieterswerken, j aiouzi emakersw erken, electriciteitswerken en vrachtrijderswer- ken. Bij aanbesteding zullen door B. en W. ter zijde gelegd kunnen worden alle in schrijvingen, waarvan aangenomen kan worden, dat zij te laag zijn en daardoor verkeerde practijken in de band gewerkt zouden worden. Voorzoover hierboven genoemde werk zaamheden naar het oordeel van B. en W. voor aanbesteding in aanmerking kun nen komen, worden die werken onder de plaatselijke aannemers aanbesteed. 3e. Alle daarvoor geschikte onderhouds werken, timmer-, metsel-, schilder- en straatmakerswerk betreffende, worden volgens vooraf opgemaakte onderhouds- hestekken onder plaatselijke aannemers aanbesteed. Bij alle voornoemde, aanbestedingen, hebben B. en W. het recht, inschrijvingen, die dit College niet reëel voorkomen of van aannemers, die niet als „bona-fide" vak lieden kunnen aangemerkt worden, ter zijde te leggen. 4e. De kleine onderhoudswerken, het timmer-, metsel- en schilderswerk betref fende, die niet vooraf kunnen worden voorzien en derhalve ook niet voor aanbe steding volgens vooraf opgemaakte onder- boudsbestekken in aanmerking kunnen komen, worden uitgevoerd als onder 2e. hierboven vermeld is. Een lid stelt zich op het standpunt om trent sub 4, om het onderhoudswerk als volgt uit te voeren: Voor het timmer-, metselaars-, schidens- en straatmakers werk, van elk dezer genoemde vakken één man aan te stellen. Deze kan de dagelijks voorkomende kleine onderhoudswerken uitvoeren. Het overblijvende, dus het werk, dat zich gemakkelijk leent voor aanbesteding, kan dan onder de Goesche patroons wor den besteed. Door de beide andere leden der Com missie wordt hiertegenover aangevoerd, dat bij eigen beheer, gezorgd zal moeten worden voor werkplaatsen, gereedschap pon enz. en dat, wanneer alle daarvoor in aanmerking komende grootere onderhouda werken worden aanbesteed, er veel te wei nig overblijft voor aanstelling van vast personeel. 5e. Wat tenslotte de uitvoering van de kleinere onderhoudswerken in het straat- makersbedrijf betreft, hieromtrent blijkt de commissie op dezelfde wijze verdeeld te zijn, als hierboven omtrent sub 4 is opgemerkt. De slotsom der besprekingen is. dat de meerderheid der Commissie van meening is, dat de bestaande tarieven voor straat makerswerk belangrijk zullen moeten dalen; dat hieromtrent met de tegenwoordige etraatm akers-aanne mers moet worden onderhandeld en dat, wanneer te dezen opzichte succes kan worden verkregen, met de uitvoering van de gewone onderhoudswerken op dezelfde wijze kan worden doorgegaan als tot dus ver, met dien verstande, dat meer belang rijke en nieuwe straatwerken afzonderlijk zullen aanbesteed worden. De minderheid der Commissie hand haaft echter hare meening en wenscht voor de 'kleinere, gewone onderhoudswer ken een eigen straatmaker in dienst der gemeente (voorloopig op arbeidscontract) en voor de grootere en nieuwe straatwer ken, aanbesteding naar vooraf opgemaakt bestek. De commissie bestond uit de heeren: H. Jonkers, P. Crucq en A. M. Simons, ter wijl dhr Rothuizen optrad als secretaris- rapporteur. B. en W. stellen voor de prijzen van de bouwgronden in Bouwplan II en Hl tot 1 Juli 1935 ongewijzigd te laten. De Koningin naar Zwitserland. DEN HAAG. H. M. de Koningin is gis- tijd) in haar verblijf te Brig aangekomen, muller, 23 dezer te Aarhnus aangekomen. DEN HAAG. Blijkens bij het departe ment-van Defensie ontvangen bericht zijn H. M. Z VI en Z VIII onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse Honts- muller, 23 dezer te Aarhuus aangekomen. DEN HAAG. Naar wij vernemen heb ben de mijndirecties besloten de loons verlaging voor de mijnwerkers voor een maand op te schorten. DEN HAAG. Naar wij vernemen zal een dezer dagen een uitvoer-regeling af gekondigd worden voor kreeft en gepelde en ongepelde garnalen naar Frankrijk. DEN HAAG. In de afgeloopen week heeft te 'sGravenhage vergaderd de in tern. commissie ingesteld door den Vol kenbond om rapport uit te brengen in zake de unificatie van bet kooprecht. DEN HAAG. Hedenmiddag omstreeks 2 uur heeft de Minister van Econ. Zaken a.i. dr Galijn de portefeuille overgedragen aan den nieuwen Minister van Econ. Za ken Mr Steenberghe. Minister Colijn heeft vervolgens in een der zalen van het departement afscheid genomen van de re- geeringscommissarissen en de hoofdamb tenaren van het departement. BERGEN OP ZOOM. Op de Ooster- Schelde is hedenmorgen het lijk opge- vischt van den 21-jarigen J. Landra uit Bergen op Zoom, die de vorige week Zon dag ter hoogte van Tholen is verdronken. ROTTERDAM. Hedenmorgen is de 49- jarige schilder C. v. Dnyl, toen hij- wilde oversteken voor een vrachtauto langs op den hoek van de Wijnstraat door den wa gen gegrepen. Een wiel ging hem over de borstkas. Met zware inwendige kneuzin gen en in bewusteloozen toestand is hij in zeer aotrgwekkenden toestand in het zie kenhuis opgenomen. Directeur slachthuis gearresteerd. AMSTERDAM. Vanochtend is door de politie alhier gearresteerd de directeur van het slachthuis te Uithoorn, zekere v. D., onder vermoeden dat hij door onjuiste keuringsverslagen de veeverzekerings maatschappij1 heeft opgelicht. Ernstig ongeval. SOESTERBERG. Hedenmiddag kwart voor één heeft op den Rijksstraatweg al hier een ernstig auto-ongeval plaats ge had. Dr de Boer uit Soesterberg keerde per auto huiswaarts, juist toen hij met zijn wagen in de richting van zijn woning wilde zwenken, werd hij van achter aan gereden door een autobus. Tengevolge van de botsing reden beide voertuigen tegen een boom. De auto van Dr de Boer werd nagenoeg geheel vernield. De autobus werd van voren ingedrukt. Dr de Boer werd lichtgewond. Eenige inzittenden van de bus vlogen door de voorruit. In totaal moesten 5 passagiers, waarbij 2 vrouwen, naar het ziekenhuis te Amersfoort worden over gebracht. BETHLEHEM. De archeoloog William Harvey uit Londen heeft onder een graf zerk v<yi Koningin Helena te Bethlehem de grondslagen gevonden van een oude kerk; een prachtige mozaikvloer, een hoofdaltaar en een voormalige geboorte grot zijn aan den dag gekomen. De voorgenomen staking. NEW-YORK. Gemeld wordt dat de voor genomen staking in de staalindustrie in verband met de resultaten van de stem ming over de reorganisatie-kwestie bij de groote staalfabrieken, uiterst onwaar schijnlijk is geworden. Van de 214.000 ar beiders hebben 90 pet. gestemd voor fa- brieksvakvereenigingen en dus tegen de algemeene metaalbewerkers-organisatie. MADRID. Zondag zijn een aantal fas cisten, die voor hun partijhuis stonden, vanuit een auto beschoten. Twee van hen werden zwaar gewond. De daders zijn ontkomen. In Barcelona hebben syndicalisten uit eeu auto flesschen met een licht ont- brandbare vloeistof naar een tram ge worpen, welke in brand vloog en geheel werd vernield. KOPENHAGEN. Gister zijn de Koning en de Koningin van Siam te dezer stede gearriveerd. Het Koninklijk echtpaar zal de gast zijtn van den Deenschen Koning en in Denemarken blijven tot Vrijdag a.s. waarna het naar Hamburg zal vertrek ken. LONDEN. Gisteren is te Plymouth het Nederlandsche stoomschip Crynsen uit W.-Indië aangekomen. Bij aankomst werd melding gemaakt van het feit, dat drie dagen tevoren de 32-jarige bankier G. Schuit uit Den Haag aan boord was overleden. OBBIGHT. Zondagmiddag is bij het zwemmen in de Maas de 22-jarige mej. A. Vecke uit Obbicht verdronken. Eenige jongens hebben nog gepoogd haar te red den, doch dit mocht niet baten. Het onweer. THORN. Gistermiddag sloeg de blik sem in de woning van den heer van T. alhier. De woning brandde af. Niets kon worden gered. De heer van T. kon zich door uit het raam te springen in veilig heid stellen. Te Stamprooy brandde de boerderij van de Wed. K. tot den grond af. Ook hier kon niets worden gered. Zal Rijksbisschop MQIIer aftreden? LONDEN. De Berlijnsche correspondent van de „Times" schrijft: Het is thans geen geheim meer in protestantsche krin gen, dat Rijksbisschop Müller en zijn wet tige medewerker Dr JSger waarschijnlijk binnen zeer korten tijd zullen verdwijnen uit het centrale kerkbestuur. Iets van dien aard werd onvermijdelijk geacht vanaf het moment, dat generaal Goering in zijn rede in den Pruisischen staats raad waar Dr Müller aanwezig was, de woorden van Frederik de Groote aan haalde, volkens welke een ieder moet zalig worden op zijn eigen wijze en daar aan toevoegde een aantal scherpe opmer kingen aangaande het kerkconflict welke echter niet in de pers werden gepubli ceerd. Een iornado. ANKARA. Een nieuwe tornado, gevolgd door een regenstorm, heeft Zondag boven de Tarsus-streek gewoed. Tal van huizen werden vernield, rivieren traden buiten hun oevers. Drie boeren werden door het inslaan van den bliksem gedood. De toestand op Cuba. HAVANNA. In politieke kringen ver luidde Zondag, dat thans de mogelijkheid is ontstaan van terugkeer tot een parle mentaire regeeringsvorm onder leiding van een eersten minister. Deze mogelijk heid is verkregen door de instelling van een verzoeningscommissie, welke ten doel heeft een Kabinetscrisis te voorkomen. Verder verluidt, dat de leiders van de A.B.C. accoord zullen gaan met het par lementaire plan wanneer aan de orga nisatie A.B.C. voldoende invloed wordt toegekend. De oorlog in den Chako. BUENOS AIRES. Volgens alhier ont vangen bericht heeft de President van Peru Zondag te Lima besprekingen ge houden met den Argentijnschen ambas sadeur over de beste wijze om een einde te maken aan de vijandelijkheden tus- schen Paraguay en Bolivia. LA PACHE. Een telegram van Generaal Penarandas deelt mee, dat in Bolivia den vijand belangrijke verliezen zijn toege bracht Onder de gesneuvelden bevinden zich tal van officieren, Aardbeving geregistreerd. BUENOS AIRES. In het observatorium van Villa Ortuzar is Zondagmorgen een krachtige aardbeving gerigstreerd, waar van het epicentrum moet liggen op 1700 K.M. ten N.-O. van het observatorium. Twee vliegtuigen met elkaar in botsing. LONDEN. Volgens alhier ontvangen be richten zijn Zaterdag boven het Parafield- vliegveld 2 vliegtuigen met elkaar in bot sing gekomen. De 2 piloten resp. 27 en 19 jaar oud, werden gedood. Noodweer. CHICAGO. Verschillende staten van het Midden-Westen zijn geteisterd door zware onweders en stormen, waarbij zes personen om het leven zijn gekomen. De materiëele schade wordt geschat op een half millioen dollar. In verschillende ste den is de bliksem ingeslagen, waardoor brand onstond. Telefoon-, telegraaf- en electriciteitsleidingen zijn over een af stand van mijlen verstoord. De deken van Augsburg gearresteerd. BERLIJN. De Deken van Augsburg Dr Bierner is Zaterdag gearresteerd en over gebracht naar de gevangenis te Augsburg. Naar verluidt is zijn arrestatie het gevolg van een verklaring van een plaatselijke leider der Hitlerjeugd, dat Dr Bierner hem verweten had de godsdienstoefening der school niet bij te wonen en zich op buitengewoon fanatieke wijze bezig te houden met de Nat. Soc. geest. WASHINGTON. Zondag verluidde dat thans binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met het ten uitvoer leggen van de nieuwe bevoegdheden van president Roosevelt met betrekking tot het voeren van onderhandelingen inzake het afslui ten van handelsverdragen. Er verluidde dat president Roosevelt nog deze week een order zou uitvaardigen waarbij een organisatie in het leven zou worden .ge roepen ten behoeve van desbetreffende kwesties. Het departement van Buiten- landsche Zaken zal de onderhandelingen voeren met de buitenlandsche mogendhe den. Verder zal een handelscommissie worden benoemd bestaande uit vertegen woordigers van het Departement van Buitenlandsche Zaken, dat van Handel, Financiën en Landbouw. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 40* 42 Philips Gloeilampen G.B. 213* 216* Unilever 70* 70* Anaconda Copper 9s/s 9Vs Bethlehem Steel 20"/i, 207/e U.S. Steel Corp. 241"/« 24* Koninkl. Petroleum 159* 150 Shell Union 5* 5* Amsterdam Rubber 103* 103 Ned. Scheepvaart Unie 31* 31* Doli Maatschappij 138 136 Handelsverg. Amsterdam 168 170 4 pet. Indië 1934 9918/« 90Vs 4* pet. Ned.-Indië 1926 100* lOOVi. 4 pet. Nederland 1934 1018/i. 101 s/s A.K.U. 38* 37* De tendenz der markt mocht zeketr) niet ongunstig heeten en de koersen kon den zich voor alle afdeelingten goed hand haven. De omzetten blijven echter tot het minimale beperkt. De beleggingsmarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam 25 Juni, 2.30 u. Londen 7.41—7.43*. Berlijn 56.30—56.33. Parijs 9.729.74*. Brussel 34.4334.45. New-York 1.47—1.48. De Nutsspaarbank te Middelburg. Gedurende 1933 is bij de Nutsspaar bank te Middelburg ingelegd f 833.670.60, tegen f 620.768.48 in 1932. Terugbetaald is f678.225.49 tegen f787.298.44 in 1932. Het saldo tegoed aan inleggers was resp. f 1.873.316.18 en f 1.6.45.585.39 of gemiddeld per inlegger f 398.58 en f359.75. De reserve was eind 1933 f 251.178.71 en eind 1932 f 314.026.79 of in percenten resp. 13.41 en 18.86. De bank had nog aan rente tegoed op loopende coupons en andere beleggingen f 22064.73 en f 20.041.99; zaj had aan rente gekweekt resp. ff91.976.01 en f88.955.47; de ad ministratiekosten waren resp. f 9368.98 en f 8905.19; of per inlegger f 1.97 en f 1.92; aan inleggers is aan rente ver goed f 53.285.68 en f 48.490.66 beide tegen 3 pet. van f 1 tot f 10.000. Op de scholen in resp. f 5211.35 en f 6068.07 gespaard en met spaarbusjes f356.22 en f335.15. Het aantal inleggers was in 1933 4700 tegen 4627 in 1932, resp. zijn in die jaren 289 en 249 nieuwe rekeningen geopend en 216 en 207 rekeningen afgesloten. Het aantal inlagen bedroeg resp. 4381 en 3781 en het aantal terugbetalingen 3077 en 3110. Herbouw Schufiershof te Middelburg. Het architectenbureau F.G. C. Ir A. Rothuizen te Middelburg heeft Zaterdag aanbesteed: A. Het bouwen van een nieuwe zaal aan het Schuttershof te Middelburg. B. Het aanleggen van eenige straten met rioleeringen op een gedeelte tuin van het Schuttershof. Inschrijvers waren: Perceel A: J. Wisse, Axel f24850; C. H. H. Wisse, Zaamslag f24700; de Bruijne en van Riet, Goes f23320; firma J. M. J. Schrijver, Goes f22.000; G. Hollema, Middelburg f21845; L. F. Groosman, Middelburg f21.100; M. F. Goedemondt, Goes f20950; Voet en de Waal, Hontenisse f20900; M. Walraven, Middelburg f20867. Perceel B: J. Wisse f4900; C. H. H. Wisse f4833; Firma Schrijver f4800; L. F. Groosman f4700; M. F. Goedemondt f4700; P. Dekker, Veere f4620; Voet en de Waal f4300. In massa: J. Wisse f29120; C. H. H. Wisse f28088; firma Schrijver f26800; L. F. Groosman f25800; M. F. Goedemondt f25650; Voet en de Waal f24800. Eilewoutsdijk. Uitslag aanbesteding van het bouwen van een landbouwschuur met varkenshok op de hofstede Zwemers- dam van den heer G. Minderhoud. Inschrijvers: J. de Mol te Baarland Belg. steen f11125, Brab. steen f11555; J. van Strien te Oudelande Belg. steen f 11111, Brab. steen f 11436, watervoorz. f125; Jac. de Jonge te Biezelinge Belg. steen f10888, Brab. steen f11188; Joh. Verheyke te Eilewoutsdijk Belg. steen f 10650, Brab. steen f 11070, watervoorz. f120; Gebrs Jansen te Nisse Belg. steen f 10642, Brab. steen f 10967, watervoorz. f130; L. Peeters te 's-Heerenhoek Belg. steen f 10482, Brab. steen f 10.807, water voorz. f 130; J. Priem te Ovezande Belg. steen f 10375, Brab. steen f 10780, water voorz. f118; P. van Loo te Driewegen Belg. steen f10350, Brab. steen f10762, watervoorz. f118; D. Lindhout te Hoede- kenskerke Belg. steen f 10280, Brab. steen f10780, watervoorz. f130; J. La Grand te Hoedekenskerke Belg. steen f 10104, Brab. steen f10484, watervoorz. f99; D. v. d. Poel te Oudelande Belg. steen f 10040, Brab. steen f 10430; Jan Verheyke te Eile woutsdijk Belg. steen f9888, Brab. steen f 10925, watervoorz. f 112. Gegund aan den laagsten inschrijver. Het werk staat onder directie van Bouwk. Bureau v/h A. le Clercq M.Jz., Kruiningen. Rotterdam, 25 Juni 1934. Veemarkt. Aanvoer: vette runderen 496, vette kalveren 383, schapen en lam meren 264, varkens 634, nuchtere kalve ren 2. Prijzen per k.g.: vette koeien 6062, 5256, 4044, vette ossen 5256, 46 50, 40—43, vette kalveren 6070, 50— 55, 3040, varkens (levend gew.) 31—33, 2729, 23—25, schapen 40, 35, 30, lam meren 42, 37, 30, schapen per stuk f20, f 14, f 9, lammeren p. st. f 17, f 12, f 9. Koeien en 'ossen aanvoer iets ruimer handel kalm, prijzen iets hooger. Een best beest 2 ct. boven noteering. Vette kalveren aanvoer ruim, handel stug, prijzen onver anderd. Een best beest 5 ct. boven notee ring. Schapen en lammeren aanvoer kor ter, handel kalm, prijizen onveranderd. Varkens aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijizen iets hooger. Enkele partijen lammeren werden voor export verkocht. Door de C.R.C. werden 40 vette kalve ren uit de markt genomen. Graanmarkt. Gerst chevallier 5 6, haver 6.206.60, kleine groene erw ten 68.25, schokkers 1012, bruine boonen 9.50—12 gld. alles per 100 k.g. La plata mais f94 p. last. Tot nieuwe oogst geen noteering van granen meer. Vlas. 1000 k.g. blauw, 10.000 k.g. Hall. geel, 3000 k.g. Graningsch f0.40— f 0.50. Weinig kooplust. Prijzen zwak. Een ge deelte bleef onverkocht. Aardappelen. Malta springs 13 14, Westl. eerstelingen 78,5, Westl. rotnde 89, kleine 68 ct. p. k.g. Aanvoer redelijk, vraag kalm. MIDDELBURG. Kleine veiling van Zar terdag 23 Juni, 'e morgens half acht. Frankenthaler 4472, Black Alicans 65, Aardbeien 823, Tomaten 220, Vroege Kersen 13, Roode Bes 29. Framboos 88— 72 ct. per Kg.; Ananasmeloen 20, Meloen 28,540 ct. per stuk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3