Kerknieuws Onderwijs. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Enkele aanwezigen lieten zich nog sterker uit en spraken uit, dat men in de kringen der Chr. landarbeiders het ver trouwen in de regeering en de Chr. Ka merleden, die de landarbeiders maar in den nood laten zitten, kwijt is. Men moet ons aldus deze sprekers niet wijs ma ken, dat het onuitvoerbaar is, om in den regeering8&teun alle bedrijfsgenooten te laten deelen. Vele Chr. landarbeiders zijn teleurgesteld in hun politieke voorman nen. Aan zoete woordjes hebben wij wei nig, er moet wat gedaan worden. De heer Vingerling wees er in zijn slot woord op, dat de regeering inderdaad staat voor groote moeilijkheden. Dit mo gen we niet vergeten en zeker mogen we geen wind blazen in de zeilen van zekere groepen. Maar anderzijds blijkt toch wel, dat regeering en volksvertegenwoordiging er weinig van weten, wat er op het platte land omgaat, hoe daar het vertrouwen wordt geschonden, hoe het daar kraakt en wat daar kapot is en wordt gemaakt. Er wordt hoog spel gespeeld, als men deze dingen niet ziet en begrijpt. Reeds een en andermaal is geconfereerd met Ministers en Kamerfracties, maar het heeft nog weinig gebaat. De steun aan de landbouw bedrijven had toch de werkloosheid moe ten verminderen, maar naar gelang de miljoenen aan steun werden verhoogd, werden de verloonde bedragen in land- en tuinbouw de laatste jaren steeds kleiner. We moeten nu actie voeren met alle ons ten dienste staande middelen. Besloten werd. dat de verschillende af- deelingen zich tot diverse Kamerleden zullen wenden om hun den toestand der landarbeiders bloot te leggen, terwijl alle ofdeelingen werden opgewekt zoo spoedig mogelijk ledenvergaderingen uit te schrij ven. Een dergelijke districtsvergadering van den Ned. Chr. Landaxbeidersbond is Vrij dag ook te Zierikzee gehouden. Ook de moderne landarbeidersboind heeft vergaderd. Zaterdagmiddag hield de Federatie Z.- Beveland van dezen Bond een vergade ring van de Afdeelings-besturen, welke zeer goed was bezocht. Slechts één klei ne afdeeling ontbrak. Door de bestuurder Bax en de hoofd bestuurder Portegies werd uitvoerig me- dedeeling gedaan van al hetgeen in de af- geloopen maanden was gedaan om te ko men tot eenig overleg omtrent de loonen. De vreedzame actie daarvoor bad niet tot resultaat kunnen leiden. Alle drie de Hoofdbesturen zijn van meening dat in de afwijzing van bet overleg niet kan worden berust en dat men aan de afdee- lingen de vraag moest voorleggen om des noods door staking verandering in dien toestand te brengen. Uit de korte discussie bleek, dat men zich terdege bewust was van de verant woordelijkheid, doch dat ook de afdee lings-besturen van meening waren dat alle middelen moesten worden aangewend om dit jaar eenige regeling van het loon te verkrijgen. Met alg. stemmen werd besloten het hoofdbestuur onvoorwaardelijk allen steun te verleenen die noodig zou zijln, om de actie tot een goed einde te brengen. De Federatie van Landarbeiders Bon den in Schouwen-Duiveland hield Vrij dag ook een alg. vergadering. De op komst was uitstekend. Door den Bestuurder Bax werd uitvoe rig verslag uitgebracht van de werkzaam heden van den Bond ten opzichte van de actie voor de regeling van de loonen, uit welk verslag bleek, dat deze actie niet het gewenschte resultaat had gehad. Door den Hoofdbestuurder Portegies werd daarna uiteengezet, dat krachtiger maatregelen moesten worden getroffen, want dat de Landarbeiders Bonden niet in dezen toestand konden blijven berus ten. Met de Chr. en R.-Kath. Landarbeiders Bonden is een afspraak voor krachtige samenwerking getroffen. Alle drie de hoofdbesturen stellen zich op het stand punt dat vooral in dezen tijd een staking het allérlaatste middel moet zijn, doch dat er dit jaar toch eens een begin van over leg en loonregeling moet komen. Met alg. stemmen werd na een korte discussie het beleid van het hoofdbestuur goedgekeurd en besloten alle medewer king te verleenen die het hoofdbestuur van de afd.-besturen zou vragen. De werkgevers zijln nogmaals tot be spreking uitgenoodigd waarbij uiterlijk 2 Juli antwoord is verzocht. Moordaanslag te Tholen. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is de ongeveer 37-jarige E. de Letter door zijn buurman C. Joppe met een revolver op korten afstand ernstig getroffen. Na een burenruzie, waarbij de vrouw van de L. van J. een klap moet hebben opgeloopen, is de L. met een hakbijl in hevige woede geloopen naar zijn buurman J. Deze, die vreesde, dat de L. hem met de bijl zou raken, trok een revolver en loste bout portant vier schoten op de L., die hem troffen in gelaat, rechterarm en buik. Hevig bloedend zeeg de L. ineen. Hij werd direct naar het Ziekenhuis te Ber gen op Zoom vervoerd. De dader heeft zich bij de politie aangemeld, en is in gesloten. Hij beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Morgenochtend zal hij voor den Off. van Justitie te Breda worden geleid. De revolver, waarop nog 5 scherpe patronen zaten, is in beslag genomen. De L. staat bekend als een zeer driftig man, die reeds eerder wegens mis handeling gevangenisstraf heeft onder gaan. Beide mannen zijn gehuwd en heb ben een groot gezin. Rijksveldwacht. Met ingang van 1 Juli a.a. wordt de rijksveldwachter C. M. van de Zande verplaatst van Heer len naar Heinkenszand. Met ingang van 1 September a.s. is aan den rijksveldwachter brig.-tit H. Schipper te Serooskerke (W.) op diens verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Ontwikkelingswerk en ont spanning voor werkloozen. Ver schenen is het verslag van het Christelijk Nationaal Vakverbond (C.N.V.) over de moreele werkloozenzorg van Zee land wordt genoemd het werk te Axel, ontsupanning, matig bezoek; Biggekerke, ontspanning goed, scholing niet doorge gaan; Breskens, niets gedaan; Bruinisse, matig, zeer matig; Colijnsplaat, geen be langstelling; Domburg, goede belangstel ling, ook voor vakkundige scholing; Goes, ontspanning alleen, goede belangstelling; Hoek, idem; Krabbendijke, aanvankelijk goed, later afbrokkelend; Kapelle, alleen voor ontspanning belangstelling; Koude- kerke, niets gedaan; Kloetinge, niets ge daan, wachten op een beslissing van den Minister! Middelburg, ontspanning en scholing; belangstelling voor beide vrij goed, bij volwassenen matig; Nieuwdorp, ontspanning goed; Souburg, scholing goede belangstelling; Terneuzen, ontspan ning goed, scholing slecht; Vlissingen, cursuswerk goede belangstelling; West- kapelle, beide takken goed voor jeugdi gen, ouderen matige belangstelling; Wol- phaartsdijk, matig; Zaamslag, niets ge daan; Zierikzee, matig; Zoutelande, ont wikkeling opkomst goed bij slecht weer. Aangehouden. In den nacht van 11 op 12 November van het vorig jaar, werden ten nadeele van den land bouwer L. te IJzendijke eenige zakken tarwe benevens een tweetal jassen uit een op het erf staande schuur ontvreemd. Een destijds ingesteld onderzoek had geen resultaat. Dezer dagen werd in verband met een vermoedelijk gepleegde suiker fraude bij verschillende inwoners op het gehucht Driewegen onder de gemeente IJzendijke een huisvisitatie gedaan. Bij een onderzoek ten huize van zekeren C. vond men in een schuurtje een manches ter jas, welke volkomen beantwoordde aan het signalement van de gestolene. Thans werd dienaangaande een nader onderzoek ingesteld, waarbij een tweetal personen bekenden destijds de tarwe en de jassen bij L. te hebben weggenomen. Tevens bleek, dat nog een derde persoon, zekere B., aan den gepleegden diefstal debet was, doch deze ontkende iets met den diefstal te hebben uit te staan. B. is door de marechaussee Zondag j.l. aan gehouden en zal ter beschikking van de Justitie te Middelburg worden gesteld. Prov. Staten. De heer J. W. Vienings te Clinge heeft zijn benoeming tot lid van de Prov. Staten van Zeeland aangenomen. Faillissementen. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet ver klaard: L. v. d. Berge Jz., klein-landbou- wer te Bruinisse. Rechtercommissaris Mr Bloemers, Rechter. Curator Mr C. J. B. du Croo, advocaat te Zierikzee. Door de Rechtbank te Middelburg is vernietigd het faillissement- uitgespro ken inzake N.V. Cinema „Slot Ostende", gevestigd te Goes. Middelburg. De Gouden Zon. Eh- kele weken geleden deelde het bestuur van de Vereeniging „Hendrick de Keijser" mede, dat het zich zeer gaarne den eigen dom zou verzekeren van het beroemde, voor openbaren verkoop aangewezen huis „de Gouden Zon" c.a. in de Langedelft, doch daartoe alleen zou kunnen overgaan wanneer van de gemeente uit financiëele medewerking zou worden toegekend in dien zin, dat een aantal obligaties van f1000 ten laste van de Vereeniging zou worden genomen. De kasmiddelen der vereeniging zelve veroorloofden namelijk den koop niet B. en W. stellen voor 4 obligaties van f1000 te nemen. Ontwikkelingswerk voor werkloozen. Na vertraging door een briefwisseling met het betrokken depar tement is eerst onlangs komen vast te staan, dat het Rijk alleen dan bereid is in de kosten der cursussen voor werk loozen bij te dragen tot een nog nader vast te stellen percentage, wanneer het totaal der uitgaven tot f2400 beperkt blijft Over 1933 werd op 70 Rijksbijdrage in een totaal van f2968 gerekend. De Rijksbijdrage over 1934 zal procen- tisch vermoedelijk dezelfde zijn als die in de kosten van steunverleening. B. en W. stellen voor een crediet van f2400 voor het ontwikkelingswerk te hunner beschikking te stellen. De werken aan de Oranje zon. Bij de op 5 Juni gehouden aanbe steding van een pompgebouw, transfor matorruimte, alsmede rioleeringswerken ten behoeve van de uitbreiding van het pompstation, waarvoor in totaal f27.000 crediet is toegestaan, was de laagste in schrijving groot f14.190 van de firma C. E. de Rijk en A. Minderhout te Middel burg, zulks bij een raming van ongeveer f 12.500. B. en W. hebben toen prijsopgave gevraagd van de N.V. Bredasche Beton- Maatschappij v.h. H. Vriens te Breda, die f 14.250 voor den geheelen bouw en f 3100 alleen voor den betonnen, onderbouw opgaf. De firma de Rijk en Minderhout is bereid het werk, zonder den betonnen onderbouw uit te voeren voor f 10.400. B. en W. stel'en voor haar dat op te dragen en aan de genoemde Betonmaatschappij den onderbouw, samen dus voor f13.500 of f680 minder dan de Rijk en Minder hout aanvankelijk hadden ingeschreven. Het werk der verkeerscom- missie stopgezet Na de op 23 Maart j.l. ten stadhuize gehouden gedach- tenwisseling omtrent een verkeersregeling voor deze gemeente is een exemplaar van het verslag toegezonden aan de verkeers- commissie met verzoek over de daarin vermelde beschouwingen en opmerkingen nader rapport te willen uitbrengen. Bij de bespreking in de op 27 April gehou den vergadering der commissie zijn zoo danige meeningsverschillen naar voren gekomen, en is gebleken van zoo weinig overeenstemming tusschen den voorzitter en een aantal leden der commissie, dat een vruchtbare samenwerking naar het oordeel van een 4-tal leden, uitgesloten is te achten. Waar bovendien een ver dere oplossing van het verkeersvraagstuk in verband met de reeds getroffen maat regelen van verkeer in Lange Burg, Lange-delft en Kortedelft niet meer van zoo'n groote urgentie is, komt het ge- wenscht voor, dat de werkzaamheden der commmissie voorioopig worden opge schort. Namens een 20-tal ouders van leer lingen van school G Is een afschrift toe gezonden van een door hen aan Ged. Staten gezonden request met verzoek goedkeuring te onthouden aan het raads besluit tot opheffing van de vijfde klasse van school G. De inspecteur der registratie en do meinen te Middelburg bericht, dat de opbrengst voor de gemeente uit de na vordering van inkomstenbelasting f3864 zal bedragen. B. en W. stellen voor tot den Minis ter van O., K. en W. en tot Ged. Staten van Zeeland een verzoek te richten met teekenning en begrooting tot een eindbe drag van f37.000, om de verleening van een bijdrage van het rijk resp. de pro vincie in de kosten van herstel en restau ratie van den Abdij toren of Lange Jan volgens het opgemaakte plan te willen bevorderen. Betreffende het voorstel om in plaats van verschillend werk voor de gemeente te doen drukken, het vermenigvuldigen op te dragen aan een daartoe aan te stellen ambtenaar op een daarvoor aan te schaffen schrijfmachine en cyclostyle, zij nog gemeld, dat volgens aan den raad overgelegde cijfers de kosten van bedoeld drukwerk thans bedragen f6548.63, vol gens thans ingekomen aanbod van de drukkerspatroons f 4406.26 en op de cyclo style f2013, alzoo volgens het laatste systeem f 2393.26 minder dan bij drukken, terwijl ook nog f800 op ander drukwerk ware te bezuinigen, alzoo totaal f3193.26. De drukkerspatroons zonden naar aan leiding van een en ander een adres aan de raadsleden, waarin zij er op wijzen, dat het bij het voorstel van B. en W. om een oogenschijnlijken bezuinigingsmaat regel gaat, die, werd hij door den raad aanvaard, op noodlottige wijze ingrijpt in het reeds met ernstige moeilijkheden kampende drukkersbedrijf. Dac adressanten begrepen hebben, dat de gemeente moet bezuinigen, getuigt h.i. het schrijven aan B. en W. naar aan leiding van het onderhoud op 20 Februari j.l. De totale kosten van de daarin ge noemde werken, zouden alsdan bedragen f 4264. Nu lijkt het voorstel van B. en W. een bezuiniging. Afgezien van het min derwaardige karakter van cyclostyle-werk (slecht leesbaar en vele fouten) tegen over boekdruk, zal het optimistische plan van B. en W. bij de uitvoering ongetwij feld op tal van moeilijkheden stuiten. Eén ambtenaar zal onmogelijk op be paalde tijdstippen de snel toestroomende kopij tijdig en accuraat kunnen verwer ken. Een 2e cyclostylemachine zal spoe dig noodzakelijk blijken. Papier dient toch ook gerekend te worden. Ten slotte zal ook blijken, dat de ge noemde cijfers van aanschaf van deugde lijke cyclostyle- en schrijfmachine te laag zijn berekend. Is echter eenmaal tot aan schaffing besloten, dan zal de raad steeds nieuwe en hoogere uitgaven moeten vo- teeren. Deze maatregel zal, werd hij aangeno men, het ontslag van 2 typografen mede brengen. Adressanten vragen zich daarom af of deze werkvernietiging, vermeerde ring van werkloosheid en ondermijning van bedrijven door voorgestelde bezuini ging sociaal-economisch wordt gerecht vaardigd. Zij gelooven van niet In him voorstel van 20 Februari, waar bij zij prijzen opgaven beneden hunne kosten, zijn adressanten de gemeente in haar streven naar bezuiniging tot het uiterste tegemoet gekomen. Zij hopen, dat de raadsleden deze over wegingen zullen willen overdenken en hun stem aan het voorstel zullen ont houden. De fontein op de Balans. Naar aanleiding van de opmerkingen in de vorige raadsvergadering over de wijze, waarop men gekomen is tot de f140 per jaar als kosten van de fontein op de Balans, heeft de directeur der gemeente bedrijven nader bericht, dat het water berekend is tegen f0.20 per kub. M. en dat gebruikt is in 1930 626 kub. M., in 1931 591 kub. M., in 1932 846 kub. M. (feestdagen), in 1933 550 kub. M. Er is z.i. geen bezwaar f 90 vast te stellen, noch voor de gemeente, noch voor het bedrijf. De speldjesverkoop voor „Zonne straal" heeft Zaterdag f 327.58 opgebracht. Vlissingen. Dé Kon. Scherpschutters- vereeniging te Vlissingen herdacht Zater dag haar 50-jarig bestaan en mocht daar bij vele blijken van belangstelling ontvan gen, o.a. gelukwenischen van den Com missaris der Koningin, den burgemeester, den ondercommandant der Marine en an dere autoriteiten. Bijz. Vrijw. Landstorm. De Minister van Defensie, mr dr L. N. Deckers, hoopt Zaterdag a.s. den landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm te VliB- singen bij te wonen. De verkoop van speldjes voor Zon nestraal bracht Zaterdag f 581 op. Goes. Zaterdag vierde onder veel blij ken van belangstelling onze oudste in gezetene, Opa Borgs, zijn 101-sten verjaar dag in het R.-K. Ziekenhuis „St.-Joanna". Vele bloemstukken en felicitaties werden hem toegezonden. Op verzoek van den jarige werd van het brengen van een serenade afgezien. Het was geen kroon jaar I Wemeldinge. Zondagmorgen toen de sleepboot „Comnunes" met twee geladen schepen op sleeptouw de buitenhaven uit voer, kwam de sleepboot „Madoera" met twee schepen binnen, met het gevolg, dat een aanvaring ontstond en het schip „Jo sephine", geladen met grind en behooren- de bij laatstgenoemden sleep, ernstige averij ter hoogte van het voorschip en het roer bekwam en de hulp van de pomp- boot „Dorus Rijkers" moest worden inge roepen, daar het schip water maakte. Het sleepschip „Libo", geladen met graan, kreeg een scheur van een boeganker in het voorschip, doch dit bleek boven water te zijn ontstaan. Beide schepen zijn met een noodreparatie gedicht en zullen morgen de reis voortzetten. lerseke. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de zeekrabbenbewaarplaats aan den Molenpolder door den hevigen wind uit elkander geslagen, waardoor de krabben ontvlucht zijn. De materialen dreven gedeeltelijk aan den zeedijk. N.- en St. Joosland. De nieuwe burge meester, de heer G. A. Harff, behoort tot de Chr.-Hist. Partij. Arnemuiden. Zaterdagavond vergader de de afdeeling Arnemuiden van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder leiding van den heer C. Schroevers. Na eenige bespreking werd besloten deel te nemen aan den te houden Land dag van den B.V.L. (Zeeuwsch Verband) op 30 Juni a.s. te Vlissingen. Daar de secretaris-penningmeester, dhr P. Boone, wegens toekomstigen drukkeren werkkring moest bedanken, werd in zijn plaats gekozen dhr P. Janse. Besloten werd om bij de wekelijksche schietoefe ningen door particulieren, die willen schieten, 10 cent te laten betalen en door leden der afdeeling, na de gewone oefe ningen 5 cent. Aan leden, die de oefenin gen verzuimen, zal in het vervolg geen gelegenheid meer worden gegeven, dit verzuim in te halen. Domburg. Vrijdagavond werd alhier in een daartoe belegde vergadering van ouders een kinderkoor opgericht. Als be stuursleden werden gekozen Jhr Mr R. Humalda van Eijsinga, voorzitter; de heer M. Reijnhoudt, secretaris; de heer A. A. Jellema, penningmeester; de heer J. P. Rosendaal en de heer H. Bimmel, com missaris. Tot dirigent werd de heer J. C. Derksen benoemd, wonende alhier. Tholen. Op initiatief van den heer W. de Korte, voorz. van de Zangvereeniging „Sursum Corda" alhier, is een uitnoodi- ging gericht tot de besturen van alle Zangvereenigingen op het Eiland, om op a.s. Zaterdagavond bijeen te komen om besprekingen te voeren voor het oprich ten van een Landelijken Bond van Zang vereenigingen, teneinde de onderlinge band te versterken en tot meer samen werking te komen. Geersdijk. Zaterdagavond was het op het anders zoo stille dorpje Geersdijk een heele drukte. Het muziekgezelschap „Apollo" van Wissenkerke, gaf onder lei ding van den directeur, den heer C. Flipse, een concert op de Voorstraat. Ook het „Wissenkerksch Mannenkoor" gaf zijn medewerking. Zaamslagi. De burgerwacht hield Zater dag haar jaarlijksche algemeene vergade ring. De voorz., dhr H. J. Wijn, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van H. M. Koningin-Moeder. In verband met het 15-jarig bestaan memoreerde hij de lotgevallen der afdeeling. Een telegram van aanhankelijkheid en trouw werd ge zonden aan H. M. de Koningin. De pen ningmeester kon een batig saldo boeken. De regeling der schietwedstrijden werd gewijzigd. Herkozen als bestuurslid werd dhr A. P. Wisse, terwijl inplaats van L. F. Kaijser, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen Abr. Dekker Wz. Axel. De heer W. J. van Everdingen, Kantonnier met standplaats Axel is als zoodanig benoemd voor den rijksweg te 'sH. Arendskerke. Voetbal. lerseke. Zaterdagmiddag speelde de Voetbal vereeniging „Ajax II" tegen Krab bendijke „D.V.G. I". Rust 11. Eindstand 32 in 't voordeel van „D.V.G." Krabben dijke. „Zwart-Wit I" speelde tegen „Hans- weertsche Boys I". Rust- en eindstand 2-2. Kapelle. Uitslag voetbalwedstrijd Ka pelle I—Goes IV 1—3. Arnemuiden. Zaterdag werd alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen A.S.C. I en K.V.V. uit Kamperland, welke ein digde met een 7—2 overwinning voor A.S.C. I. Ruststand 4—0. A.S.C. II speelde een wedstrijd tegen H.O.V. I uit Driewegen(Z.-B.), welke ein digde met een 41 overwinning door H.O.V. I. Ruststand 3—1. Ingexonden Mededeellng, Oostkapelle. Zaterdag speelde Oostka- pelle II tegen Middelburg V. Ruststand 0-5. Eindstand 011, in het voordeel van Mid delburg. Wemeldinga. Voetbaluitslag Wemel dinge I—Waarde I 3—2 in 't voordeel van Waarde. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Biezelinge, J. P. van Steenbergen, cand. te 'a Gravenhage. Te Garderen, A. F. P. Pop te Monster. Aangenomen naar Hoogland, JW. G. Posthumus Meyjes te Rotterdam. Naar Zutfen, N. Padt te Zandvoort. Bedankt voor Dinteloord, J. Bus te Bergschenhoek. Geref. Kerken. Tweetal te Asperen, G. Hagens, cand. te Rotterdam D. Vreugdenhi], cand. te Rotterdam. Bedankt voor Monster, G. v. -Duinen, O.-I. pred. met verlof. -DsLNieuwpoort, pred. bij de Geref. Kerk (H. V.) te Middelburg, heeft het beroep naar de Indische Kerk aangenomen. Beroepbaar. De heer G. Leen- dertse, te Wemeldinge, student aan de Theol. School der Vrij Evang. Gemeen ten te Apeldoorn, slaagde voor zijn can- didaatsexamen. Middelburg. Ghr. Kweekschool. Geslaagd voor het eindexamen de heeren: M. C. Harinck, Vlissingen, L. Hartoog, lerseke, A. v. d. Heijde, Kamperland; A. J, Heijliger, J. A. Izeboud en P. G. Jan sen, alle te Middelburg. -Rijks Hoogere Burger school te Middelburg. Zaterdag slaagden voor het eindexamen van afd. B van de R. H. B. S. te Middelburg de dames G. Ghijsen. en J. Warnau en de heeren J. I. de Bruijlie, A. Cappon, H. v. Empel, C. J. M. Eppings, P. G. de Graaf, L. P. Tazelaar, D. S. Tuijnman, J. H. Volkers, allen te Middelburg; F. H. v. d. Bijl te Vlissingen en J. A. van Heel te Goes. Afgewezen zijn 5 mannelijke candi dates Geslaagd te Delft voor het examen werktuigkundig ingenieur L. v. d. Eyck te Middelburg. Geslaagd voor het candidaatsexa- men werktuigkundig ingeneur P. G. J. Asselbergs te Bergen op Zoom. -Wis- en natuurkundige faculteit Vrije Universi teit. Het is uit binnenkomende vragen gebleken, dat nog veelal misverstand heerscht omtrent de studiemogelijkheden, die door de oprichting der wis- en na tuurkundige faculteit aan de Vrije Uni versiteit zijn ontstaan. Daarom moge de aandacht van belangstellenden er op ge vestigd worden, dat thans aan de Vrije Universiteit, voor wat betreft de vakken wiskunde, natuurkunde en scheikunde de studie volledig kan worden volbracht. Van de onderscheiden staatsexamens in de faculteit der wis- en natuurkunde, die in het Academisch Statuut worden ge noemd, kunnen er vier aan de Vrije Uni versiteit worden gedaan. Eveneens kun nen van de aldaar vermelde doctorale examens die, waarbij een der vakken wis kunde, natuurkunde, scheikunde of wijs begeerte hoofdvak is, er worden afge legd. Op de doctorale examens kan pro motie volgen. lerseke. Benoemd tot hoofd der be waarschool Kakeldans mej. J. van Wuyk- huise van Wolfaartsdijk. A.s. Donderdagmiddag twee uur verga dert de Gemeenteraad. Aan de orde komen o.a.: wijziging van het ambtenaren-reglement (de bekende ar tikelen betreffende het dragen van insig nes, uitsteken van vlaggen, ontslag op grond van revolutionaire gezindheid) en vaststelling eener nieuwe verordening, re gelende den rechtstoestand van het per soneel van den Keuringsdienst van Wa ren. Het Schoolmuseum te Middelburg vraagt opnieuw een subsidie. B. en W. zien geen voldoende termen om terug te komen op het besluit van lVs jaar gele den, waarbij om redenen van bezuiniging dit subsidie is gesohrapt. B. en W. bevelen alphabetisch aan voor lid van bet Gasthuisbestuur: G. M. den Herder en J. Steketee.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2