Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Financieële Berichten. Marktberichten. Telegrammen. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen waarin voorging Ds C. P. Boorsma te Eibergen, doch op uitdrukkelijk verzoek van de familie werd noch hier, noch aan de groeve verder het woord gevoerd. Terwijl het orgel zachte muziek deed hooren en de kerkklokken luidden, werd het stoffelijk overschot van den overle dene door de leden van den kerkeraad, van de nabijgelegen pastorie naar het kerkgebouw gedragen. Nadat de baar voor den kansel was geplaatst, beklom Ds Boorsma den preekstoel. Hij sprak naar aanleiding van Hebreën 13 7 en 8 en wees op de groote kwaliteiten van Ds Ne telenbos, zijn geestkracht, zin voor hu mor, studiezin, trouw en vriendelijkheid. Hij zal door de collega's en de gemeente worden gemist, Goddank, dat de inhoud van zijh prediking Jezus Christus blijft! Vervolgens richtte spr. woorden van troost tot de weduwe en haar beide zoons. Na den dienst werd het stoffelijk over schot naar de groeve gedragen, gevolgd door de geheele menigte, die zich in 't kerkgebouw verzameld had. Emeritaat. Bij: het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland is een verzoek om eervol emeritaat ingekomen van Ds J. Koerts Sikkema te Wormerveer en Ds W. Klaassen te Hoorn. met een bankbiljet van f 100 betaalden. Pas nadat de bladen de ontdekking van het valsche munterscomplot berichtten, kregen de menschen argwaan en gingen ook het door hen ontvangen biljet bekijk- ken. Er is toen onmiddellijk aangifte bij de politie gedaan. Schade aan de kersen. Gis ternacht heeft de storm in de omgeving van Culem'borg groote schade aangericht aan de kersenboomgaarden. Overal liggen afgewaaide kersen over den grond ver spreid. De schade voor de pachters is zeer groot. 7000 kippen en 10.000 eieren verbrand. Nabij Aldershot ontstond Vrijdagmiddag over ongeveer 45 vierkante kilometer een heide- en boschbrand. Terwijl men nog met de blussching be zig was brak op IV2 km. afstand een nieuwe brand uit, die door 300 soldaten werd bestreden. Zevenduizend kippen en 10.000 eieren vjelen aan het vuur ten offer. Door een auto gegrepen. Vrijdagavond had te Venraay een doode- lijk ongeluk plaats. De 15-jarige v. A. kwam per rijwiel plotseling achter een kar vandaan den weg oprijden, toen een juist passeerende auto den jongen greep en meesleurde. Het slachtoffer was onmid dellijk dood. jaar kan alleeen bacteriologisch onder zoek aan een laboratorium de oplossing brengen, einders niet. Ik begin daarmede omdat in de Be- drijfspluimveehouder vein 25 Mei j.l. een allerdwaast artikel over deze ziekte stond van een of ander onbekend genie, die zijn naam niet dorst te noemen, en die de ziekte kon ruiken aan de lucht die in den stal hing, vooral des morgens. Verder heet het, dat de dieren ster ven, niet direct van de ziekte, maar door het op elkaar dringen des nachts, waar door ze stikken. Ik schreef onlangs al, dat het tijd wordt, dat de pluimveehouder zichzelf gaat redden door te bedanken voor pluim veebladen, die kwakzalversadvertenties opnemen, en ik zou dat willen aanvullen door er op te wijzen, dat men eveneens pluimveebladen af moet wijzen, waarin anoniem of onder pseudoniem over ziek ten geschreven wordt. Het is onverant woordelijk in deze tijden, dat een redac tie dergelijken nonsens onder de oogen der lezers brengt en daardoor de pluim veehouders groote schade kan berokke nen. Laat nu dus voorloopig dit gedaas over den reuk in het hok (die steeds on aangenaam is als er niet behoorlijk ge ventileerd wordt) en het sterven door het stikken maar ter zijde liggen en laten we eens hooren wat de praktijk zegt 1. Mijn Red kuikens, die 7 tot 8 weken oud zijn, kwijnen en gaan dan plotseling dood. Soms zie ik gele dunne mest. 2. Ik vond hedenmorgen 5 doode kui kens. Wat kan dat zijn, het ochtendvoer is toch niet de schuld? 3. Ik heb veel doode kuikens. Ik be merk er vooraf niets aan, ze liggen zoo dood in het hok. 4. Mijn kuikens zijn nu 30 dagen oud en worden loom, moe en lusteloos. Ze la ten de vleugels hangen, eten nog tamelijk goed, maar niet zooals normale kuikens. Ze loopen ongeveer 7 tot 10 dagen ziek rond voor ze sterven. Ze hebben echter absoluut geen diarrhee. Zou dit een be smettelijke ziekte zijn? 5. Bij mij stierven 2 uur na de voedsel- opname 60 kuikens. Ik denk, dat het voer vergiftigd was. Ze waren eerst goed ge zond. 6. Mijn kuikens zijn thans 5 weken oud. Ze groeiden eerst best to'dat ik aan een tweede soort voeder begonnen ben, toen ging het niet meer goed, ze lieten de vleu gels hangen en zijn niet meer zoo vlug. Zou het een ziekte zijn of zou het aan het voer liggen? Ik heb er ook een partij bij kloeken, die krijgen niet van het voer, zij zijn ook 5 weken oud en sterven ook. 7. Van mijn kuikens is reeds 10 pet. dood en velen zijn er slecht aan toe. In de meesten zit geen groei meer. De ver schijnselen zijn: flauw, hangende vleu gels, vuil van achteren, zonder diarrhee te hebben. Sommigen sterven zonder ziek geweest te zijn, b.v. 's morgens gezond en 's avonds dood. Zou karnemelk goed zijn of brandnetels? 8. Mijn kuikens zijn van Paschen. Gis- teren nog gezond en nu vallen er lijken bij de vleet. Heden vielen er 32 dood in een hok van 400. Daar ik nog 6000 kui kens heb, ben ik zeer bevreesd voor ziekte. 9. De kuikens gaan bij elkaar staan treuren en sterven bij 5 en 6 tegelijk. De ziekte duurt 3 tot 4 dagen. 10. Ik heb de hennen en de hanen pas van elkaar gescheiden. Nu worden de hanen ziek en de hennen zijn nog ge zond. Ze loopen op hetzelfde terrein en krijgen hetzelfde voer. Ziedaar nu een tiental jammerklach ten van menschen, die geen vermoeden hebben van de ziekte waar het om gaat en die geen van allen, hoewel ze toch hun diertjes goed observeerden, de z.g. bloed- diarrhee vermelden. Ik heb deze brieven het eerst genomen, omdat in allerlei arti kelen en verschillende kippenkranten en boeken nog altijd over coccidiosis of bloeddiarrhee gesproken wordt en omdat ik er uitdrukkelijk op wil wijzen, dat deze naam onjuist is. Bloeddiarrhee „kan" veroorzaakt wor den door coccidiosis, maar omgekeerd, coccidiosis doet zich lang niet altijd voor als bloeddiarrhee. Integendeel, het begint vaak met de in de brieven vermelde, betrekkelijk on schuldige verschijnselen zooals minder eetlust, sufheid, loomheid. Meestal krij gen de achterblijvers het het eerst te pak ken, en men denkt dan: nu ja, zoo'n ach terblijver! dat geeft niets, dat die het af legt. Maar pas daarvoor op, die achter blijvers zijn juist het gevaarlijkst. Ze zijn het gevoeligst, krijgen het eerst de ziekte te pakken en besmetten dan de anderen. Ruim dus de achterblijvers op, houdt ze niet tusschen de goede kuikens. Weeg de kuikens, zooals ik heb aangeraden, dan krijgt gij de achterblijvers ook te pak ken voor zoover ge die al niet op een af stand ziet. Let b.v. eens op de cijfers van eenige koppels proefkuikens die ik bestudeer. Normaal gewicht op 8 weken der W. L. hamen is 700 gram gemiddeld, van de hennen 600 gram. Van minder snel groeiende W. L. kuikens waren de cijfers op 8 weken der hennetjes 500 gram. Van een derde koppel wegen de hennetjes ge middeld 520 gram, doch hieT zijn er bij van 250 en van 660 gram. Die van 250 gram moeten er in een normaal bedrijf uit, die deugen niet. Bij de haantjes zien we hetzelfde, Ze wegen gemiddeld 570 gram, doch hier zijn er bij van 350 gram en van 800 gram. Bij mijn proeven mag dat, maar bij een normaal bedrijf niet, daar moeten de ach terblijvers er uit en de snelle groeiers krijgen een witte kleurring om ze later te kunnen herkennen. We hebben nu dus opgemerkt als ver schijnselen kwijnen, sufheid, loomheid, weinig eetlust, groote sterfte opeens zon der verschijnselen. Soms begint de ziekte na voederverandering en denkt men als onder no, 6 aan voedervergiftiging. Hoewel de coccidiosis een zeer be smettelijke ziekte is, waarvan de smetstof door de kuikens met het voer of van een besmette bodem opgenomen wordt, kan zij toch in de hand gewerkt worden door het voer of voerverandering. Vandaar dat dit dan ook een reden voor mij is om liever één soort kuikenop- fokvoer te gebruiken tot de kuikens 12 weken oud zijn en niet verschillende soor ten. De eiwitbehoefte laat zich, zooals ik al uitgelegd heb, gemakkelijk door het graan regelen. Dat het voer grooten in vloed heeft laat ik u nog even uit de vol gende cijfers zien. In één koppel van 300 stuks, gevoerd met opfokvoer a f 9.60 per 100 K.G. stierven aan ziekte waaronder coccidiosis 19 kuikens, in een ander kop pel met opfokvoer van f 17 per 100 K.G. stierven er in denzelfden tijd 75. Duur voer is dus lang niet altijd beter voer. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. (Nadruk verboden.) HEERLEN. Nadat het bestuur van de Ned. R.K. Mijnwerkersbond het Ned. R. K. Werkliedenverbond te Utrecht is gaan inlichten over de dreigende moeilijkhe den, zijn Vrijdag j.l. vertegenwoordigers van het Werkliedenverbond te Heerlen geweest om zich ter plaatse van den toe stand op de hoogte te stellen. In een langdurige bespreking hebben deze ver tegenwoordigers met het dagel. bestuur van den Ned. R. K. mijnwerkersbond de geheele situatie onder de oogen gezien. Er heerschte eensgezindheid over het ingeno- meü standpunt.. De vergiftalging ie Nieuwkoop. ALPHEN A. D. RIJN. Naar bij infor matie is gebleken zijn thans alle personen welke Zondag nadeelige gevolgen 'onder- vonden na het gebruik van ijsco's afkom stig van den ijsco-venter d. W. te Nieuw koop, thans weer zoo goed als hersteld. De oorzaak is nog steeds niet vastgesteld. Tien jaar Gereformeerde radio kerkdienst. GOES. Veilingen van 22 Juni. Kruis bessen 2, aardbeien v.m. 11 u.; Jucunda A 21.20, B 20, Mad. Moutot A 15, n.m. 4 u.: Jucunda A 21.8022.20, B 20.20, Mad. Moutot A 15.3017 gld. alles per 100 k.g. Kleine veiling: aardbeien 722, fram bozen 1434, tomaten 9—17, Kersen: lui- ken&ara 1720, porseleinkersen 1819, Hollanders 41—44, blauwe druiven 71, doperwten 312, peulen 315, stoksnij- boonen 3443, stamsnijboonen 36, dubb. princesseboonen 3544, roem van Holl. 40, Wagenaars 2938, gele slaboontjes 2729, tuinboonen 2, postelein 611, aardappelen groote 5—6.60, id. poters 3.104.90 gld. alles per 100 k.g.; worte len 25, rammenas 3, rabarber 24, ra dijs 0.50, selderie 1.402.50, bloemen: Anjelieren 12, lathyrus 1, korenbloem 12, duizendschoonen 3 gld. alles per 100 bos; cactussen 9, geraneums 8 gld. p. 100 pot; perziken 4—5, meloenen 2640, witte komkommers 1—3, groene id. 1 4, kropsla 0.500.80, bloemkool 411, id. 2e soort 1.504, groene savoye 4, spruitkoolplanten 0.070.09, kipeieren 2 gld. per 100 stuks. KAPELLE. Veilingen van 22 Juni Blocveiling van 9.30 uur v.m.: Madame Lefêbre f 12.10; Madame Moutot f 14.30, beide per 100 kg. Blocveiling van 1 uur. n.m.: Madame Lefêbre f 13.40; Madame Moutot f 14.60, beide per 100 kg. Groote veiling Kruisbessen f 2.per 100 kg. Kleine veilingAardbeien 1323; vroege Kersen 1822; Hollanders 4552; Meikersen 3438; Posteleinkersen 1719; Early River 26; Hangblad 2225; Luike naars 20; vroege van Werden 29; Fram bozen 4083; Roode Bessen 1428, alles per kg. Groenten: Postelein 811; Doperwten 810; Peultjes 612; Tuin boonen 58; Tomaten 25; Gele boontjes 2428, alles per kg. Aardappels f 5.tot f 6.40 per 100 kg. Wortelen f 3.10f 3.50 Kroten f3f3.10, beide per 100 bos; Koolplanten 1015 per 100 planten; Komkommers 34; Bloemkool 48, beide per stuk. Blocveiling van 4.30 u. n.m.: Jucunda's f 19f 22.50; Madame Moutöt zonder muts f 17.10, beide per 100 kg. KRABBENDIJKE. Veiling van 22 Juni 1934: Aardbeien exportveiling A f22.40, B f 20.20, per 100 kg. Wissenkerke. Vrijdag werd door het bestuur van de Waterkeering der Cala- miteuse polders Onrust, Jacoba en Anna Friso aanbesteed: herstel, vernieuwing en onderhoudswerken aan genoemde polders dienstjaar 1934/'35. Ingeschreven werd door Adr. Airth. de Mol, Kamperland, f 7236; Pieter Dekker, Veere f 7083; Al- phons Warrens en J. Kint. Ossenisse, f 7000; Josephus de Maagd, Hontenisse f 6975. Stand van gistermiddag 3 u.: 757. Licht op voor fietsen: Zondag 9 u. 58 min. Maandag 9 u. 58 min. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Bons van Colijnsplaat, av. ds de Beus van Rilland. 'Hansweert, 9.30 en 2.30 u. ds v. Selms. 1 Te Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde dhr A. I. Vos te Nieuwdoip. De F 36 voor het eerst de lucht in. Geheel onverwacht, zonder dat een aankondiging had plaats gehad, heeft het nieuwe 4-mo'torige Fokker vlieg tuig F 36, het grootste vliegtuig van ons land, dat binnenkort aan de vloot van de K. L. M. zal worden toegevoegd, een proefvlucht gehouden. Vrijdagmiddag was de laatste hand ge legd aan het vliegtuig en de motoren had den reeds proefgedraaid. Vrijdagavond te 9 uur 12 ging de F 36 voor het eerst de lucht in. Het toestel werd bestuurd door den vlieger Meinecke van de Fokker-fa- brieken, terwijl verder meevlogen de werk meester Jansse, eveneens van de Fokker fabrieken en de werktuigkundige Fran sen van de K. L. M. De start geschiedde zeer vlot. Binnen 10 seconden was het 11 ton wegende vliegtuig los. Het lag zeer vadt in de lucht en de motoren liepen uit stekend. Na 10 minuten landde de machine zeer vlot. De bestuurder Meinecke was over het verloop van deze eerste vlucht zeer tevre den. Het toestel had in alle opzichten vol daan en hoewel het niet volledig was be last bij volle belasting weegt het 16 ton was het zeer eenvoudig te besturen. Er stond een vrij sterke wind, van ongeveer 30 K.M. per uur, doch het toestel lag zeer vast in de lucht. Deze eerste proefvlucht kwam geheel onverwacht en op Schiphol waren dan ook zeer weinig toeschouwers. Na deze luchtdoop de z.g. fabrieks- vluoht zullen in den loop van de vol gende weken tal van proefvluchten worden gehouden. Na de zeer goed geslaagde fa- brieksvlucht van gisterenavond mag ech ter reeds geconstateerd worden, dat Fok ker weer een schitterend resultaat met dit nieuwe toestel heeft bereikt en dat de K. L. M. een nieuw vliegtuig rijker zal wor den, waarop onze nationale luchtvaart maatschappij' met recht trotsch mag zijn. Vaneen grap, die ernst werd. Gisteravond hebben een paar bedienden van een kantoor, dat in het Witte Huis te Rotterdam is gevestigd, voor den sluitingstijd van dat kantoor onder elkaar gekheid gemaakt, waarbij één hun ner in de kluis is gaan staan. De deur ging achter hem dicht en toen men hem weer bevrijden wilde, bleek het slot defect te zijn. Eerst 2Vs uur later, nadat er mon teurs, brandweer en politie aan te pas ge komen waren, en nadat er in de kluis nog brand was uitgebroken, is het geluk', den jongeman uit zijn benarde positie te be vrijden. Db ('geneeskundige diens 1 heeft hem per auto thuis gebracht. Hoewel hij uiteraard op van de zenuwen was, bleek hij verder ongedeerd te zijn. Deviezensmokkelaar aangehouden. Duitsche commie zen hebben aan 't grenskantoor Pannes- heide aangehouden een zekeren S. uit Kerkrade, terwijl hij 1250 mark het land trachtte uit te voeren. Het geld is in be slag genomen, terwijl de deviezensmokke- laar naar Aken is overgebracht. 'Veenbrand in Drente. In Emmererfscheiderveen is wederom een veenbrand uitgebroken. Door den krachti- gen westenwind, die in de richting van de veenkolonie staat, laat het vuur zich ern stig aanzien. Valsche biljetten van honderd gulden. Gemeld wordt, dat de valsche munters ook in Z.O. N. Brabant hun slag hebben weten te slaan, n.l. te Mierlo-Hout bij den caféhouder M„ te Mierlo bij den caféhouder L. en te Ge- mert bij den heer P., eigenaar van een drogisterij en sigarenwinkel. Een paar heeren gebruikten daar eenige consump ties en kochten enkele sigaren, waarna ze Drie woningen afgebrand. ■Gisterenmiddag is brand ontstaan in een blok van vier arbeiderswoningen te Assen, bewoond door de gezinnen Bos, Muskee, Pakens en Dik. De vrouw van Pakens was in den tuin, toen de brand uitbrak, doch ze werd door den schrik bewusteloos, zoodat ze de buren niet kon waarschuwen. De brandweer was spoedig ter plaatse. Van het blok huizen is slechts één woning blijven staan. Kind door auto gedood. Vrijdagavond werd te Hengelo een vier jarig kind aangereden door een auto. Het kind was onmiddellijk dood. De politie heeft de auto in beslag genomen. Faillissementen. Gisteren is door de Rechtbank failliet verklaard: A. G. Verest, schoenhandelaar te Goe's, Pape gaaistraat 17. Rechter-Commissaris Mr A. van der Hoop. Curator Mr Ph. R. Hu- genholtz te Goes. Hooger beroepen. Door den Ambtenaar van het openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter, waarbij Fr. G., 41 j., koopman te Serooskerke, ter zake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 25 b. of 10 d. h. en overtreding van de bevoegdheid om motorrijtuigen te 'besturen, voor den tijd van 3 maanden. De verdachte kwam eveneens in hooger beroep. Door P. 'S., 33 j., bode te Biggekerke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij1 wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f25 b. of 20 d. h. Idem door H. 'H. S., huisvr. W. F. de R., 38 j., zonder beroep te Vlissingen, te gen een vonnis van den Kantonrechter 'te Middelburg, waarbij zij wegens overtre ding van de Politieverordening te Vlis singen is veroordeeld tot f 15 b. of 10 d. h. Overzicht veilingen. Ir v. d. Plassche schrijft in het „Z. Lb. blad": Van de kruisbessen valt niets nieuws mede te deelen. De hoop op prijsverhoo- ging is weg en de prijs blijft zich bewegen rond den minimumprijs. Groote hoeveel heden zijn vernietigd moeten worden, omdat niemand ze wenschte af te nemen. Hoe het met de roode bessen zal gaan is nog een vraag, want een kunstmatig prijspeil heeft men niet kunnen vaststel len bij het overleg, dat er tusschen de verschillende producenten heeft plaats gevonden. Toch zal voor een dergelijk fabrieksproduct, dat in het binnenland blijft, getracht moeten worden te komen tot vaststelling van een hoogeren prijs, maar eenvoudig is het niet. De aardbeien vallen tegen in opbrengst. De stand was reeds niet gunstig en de droogte beïnvloedt de grootte van den oogst zeer sterk, doch de prijs gaat er door omhoog. Al zijn de prijzen niet zooals enkele jaren geleden, toch stemmen ze de telers tevreden. Men zal echter hebben te be denken, dat alleen tegen dergelijke prij zen geproduceerd kan worden, wanneer het bedrijf in orde is, waaraan echter dikwijls veel mankeert. De oogst van appelen en peren biedt nog goede vooruitzichten, hoewel de over vloedige vruchtzetting gevolgd is door een sterke dunning. Ook de pruimen zijn sterk gedund. Coccidiosis, sterfte onder de aankomende kuikens. Teneinde de lezers een goed inzicht te geven in de manier waarop deze ziekte zich uit, zal ik beginnen met aanhalingen uit een aantal brieven van menschen die allen met de ziekte te kampen hebben en waaruit we zullen opmerken, dat de ver schijnselen zeer verschillend zijn. Daar moeten we goed op letten, er is geen en kel verschijnsel, dat steeds bij alle geval len van coccidiosis voorkomt, soms zien we het eene en soms het andere. Bij sterf te onder de kuikens in dezen tijd van het Zondag 24 Juni zal het juist 10 jaar ge leden zijn dat de eerste Gereformeerde kerkdienst in Nederland per radio werd uitgezonden over den amateurszender der Geref. Kerk van Bloemendaal. Mijnbrand. KEULEN. In de bruinkoolmijn Fiseh- bach, toebehoorend aan de Horramer bri kettenfabriek, welke mijn in dagbouw ge ëxploiteerd wordt, is gisteren door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken. Men verneemt, dat ongeveer 50000 M3. bruinkool door het vuur zullen worden vernield. Menschenlevens zijn niet te be treuren. N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz. Co. In de gisteren gehouden jaarlijksche al- gemeene vergadering van Aandeelhouders der N.V. Houthandel voorheen G. Alberts Lz. Co. te Middelburg waren vertegen woordigd 195 aandeelen, uitbrengende 42 stemmen. In deze vergadering bracht de directie het jaarverslag -over 1933 uit en werden de balans en winst- en verliesrekening met toelichting overgelegd en goedge keurd. De heeren E. M. Alberts en W. L. Ghy- sen werden als directeuren en de heer D'r F. M. Wibaut als gedelegeerd commissa ris herbenoemd, terwijl de heeren A. A. Brevet en G. Alberts tot adjunct-directeu ren werden benoemd. Voorts werd dhr P. Bs. van Berlekom te Wiborg procuratie verleend. MIDDELBURG, 22 Juni. Op de veiling deden: Spinazie 5, Postelein 21, Mos- krul 2, Wagenaarsboonen 2940, Roem van Holland. 3847, Stoksnijboonen 32 42, Stamsnijboonen 2640, Stokprinces- senboonen 48, Stamprincessenboonen 3641, Doperwten 48, Peulen 311, Tuinboonen 17, Zwartjes 33, Zuring 12 ct., alles per Kg.; Peën 35, Rapen 1, Kroten 24, Uien 1,52,5, Selderie 14,5, Peterselie 1, Rabarber 13, Ra dijs 0,5, Rammenas 0,52 ct., alles per bos; Savoyekool 3,5, Bloemkool 16, An dijvie 0,52, Kropsla 0,5, Witte Kom kommers 25, Groene 2 ct., alles per stuk. Saxifragen 5, Colea's 4 ct., beide per pot; Begonia's 27, Pioenen 10, Rozen 6 7, Lelies 1, Netmeloenplanten 22 ct., alles per 10 stuks; Duizendschoon 4, Anjers 7, Rozen 56, Lathyrus 6, Aspergegroen 2 ct., alles per bos. Wolphaartsdiijk. Gister werd alhier door notaris Jonkers publiek verkocht een woonhuis met schuur en erf te 'Oud-Sab- binge, groot 9 aren 5 centiaren, aan Din- genis Schipper Lz. aldaar voor f 2015. Het pand, 'bewoond door den beer M. Tazelaar, bleef onverkocht. Lewedorp. Uitslag aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor den heer P. Boonman te Lewedorp. Directie: Bouwk. Bureau v.h. A. Ie Glercq M.Jz. te Kruiningen. Inschrijvers: A. Otte te Nieuwdorp f 4985; W. H. Modderkreeke te Nieuw dorp f 4888; J. van Gorp te Goes f 4877; G. Engelse, te Heinkenszand f 4649; D. Linthout te Hoedekenskerke f 4680; H. Steenblok te Nieuwdorp f4590; L. Bal- jeu te Lewedorp f4590; L. Peeters te 's Heerenhoek f 4586; G. Schijf te Drie wegen f 4580; C. Priem te Ovezande f 4574; G. Minderhoud te Nieuwdorp f4570; J. la Grand te Hoedekenskerke f 4559; C. Mollet te Hansweert f 4386; J. en C. Pieters te Heinkenszand f 4344 (ge gund). Kats. Vrijdagmorgen werd alhier aan besteed het zinkwerk voor de Leendert Abrahampolder alhier. Raming f 13.600. Ingeschreven door: Jac. Haringman te Colijnsplaat f 12.419, J. Roskam te Slie- drecht f 12.084, A. Paans te Werkendam f 11.980, M. v. d. Velde te Bruinisse f 11.899; L. J. Dekker te Veere f 11.800, P. de Regt te Schoorl f 11.749, N. v. d. Linde te Scharendijke f 11.746, Th. Wes terhout te Werkendam f 11.650, J. M. Dekker te Papendrecht f 11.588, J. de Maagd te Hontenisse f 11.425, J. Linden- berg te Wemeldinge f 11.250, P. Andries- sen, Walsoorden f 11.200, J. F. de Waard te Sliedrecht f 11.180, J. Visser te Wer kendam f 11.111, K. J. Lukasse te Wals oorden f 10.899; A. v. d. Straten te Mijne- heerenland f 10.825, P. Dekkerte Veere f 10.693, J. W. Roelofs te Papendrecht f 9.546. Stand van hedenmorgen 10 uur:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3