OPEKTA GELEERT IN 10 MINUTEN! Maak gezonde jams Tan uitgezocht ooft! Rechtszaken OPEKTA-RECEPT VOOR 7 POND AARDBEIENJAM Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Financieële Berichten. 37 21434 213% 70 70% 97s 97i6-7s 21 20"/is 247/e 24"/ is 16034 159% 534 534 Aj ïsterdam Rubber 104 103% 32 31% 13634 138 17034 168 4 pet. Indië 1934 997e 99"/is 4 pet. Ned.-Indië 1926 1007s 100% 4 pet. Nederland 1934 1017s 101 Vis 3834 Marktberichten. Burgerlijke Stand. Het NATUURgeleermiddel Nederlandsche Opekta Mij. - N.Z. Voorburgwal 120 - Amsterdam G sdhe Zaken. De Belgische gezant heeft de heeren aan den Minister voorgesteld. Voorbereidende vlootbespreking. WASHINGTON. Uit Londen wordt ge meld, dat hij de voorbereidende vlootbe spreking tusschen de Amerikaansche en de Engelsche gedelegeerden door Enge land aanspraak is gemaakt op een uitge breide vloot ter bescherming van 'het over de geheele wereld uitgestrekte Britsche rijk. De desbetreffende Engelsche voor stellen bleken van zoo verstrekkenden aard te zijn, dat zij naar Washington zijn opgezonden ter nadere bestudeering. Er verluidt, dat Engeland het standpunt in neemt, dat zijn plannen niet in strijd zijn met de gedachte aan de nieuwe beper- kingsovereen'komst. Het zilver in Amerika. WASHINGTON. De minister van financiën heeft gister een verklaring af gelegd, waarin hij meedeelde, dat de schat kist een aanvang heeft gemaakt met het aanikoopen yan zilver en enthousiast den geest van de zilverwet ten uitvoer legt. Hij weigerde een raming van den om vang der zilveraankoopen mee te deelen en zeide, dat er geen vast program voor de aankoopen was opgesteld, aangezien een stevige stijging in het zilver noodig was, en niet alleen een sensatie. Het ergste wat kan gebeuren is een in eenstorting. De Parijsche taxi-chauffeurs. PARIJS. De Parijsche taxi-chauffeurs hebben in een vergadering besloten op den dag van den grande prix, 24 Juni, een proteststaking van 24 uur aan te gaan, aangezien de betreffende overheid naar hun opvatting zich niet heeft gehouden aan de beloften, welke gegeven zijn na de algemeene staking van April ji. De strijd in den Chako. LA PAGHE. In verband met de thans in de Chako woedenden veldslag kan het volgende worden gemeld. De Bolivianen hebben de Paragauy sche troepen uiteen geslagen en deze zijn met achterlating van zware verliezen teruggetrokken. De gewonden en een groot aantal oorlogsmateriaal hebben zij ach tergelaten. De thans geleverde veldslag is een van de belangrijkste die tot nu toe zijn voor gekomen. Vier Paragauysche regimenten zijn in de pan gehakt. 4000 Paragauynen vonden den dood. In wanorde is het over gebleven gedeelte der regimenten op de vlucht geslagen, zoodat het groote offen sief een volslagen mislukking is geworden. Het Boliviaansche oppercommando is van meening, dat het Paraguaansche of- van meening, dat het Paragauysche of- KEU'LEN. Tusschen Keulen en Frank fort a. M. is hedenmorgen een verkeers vliegtuig met 5 pasagiers verongelukt. Er zijn twee dooden, n.l. de piloot en de me canicien. De passagiers werden licht ge wond. MILAAN. De onder leiding van den Oostenrijkschen minister van Handel staande Oostenrijksche handelsdelegatie heeft zich Donderdagavond van Triest naar Weenen begeven. Omtrent de resul taten der besprekingen zijn tot dusver nog geen nadere bijzonderheden bekend. WARSCHAU. Naar eenige regeerings- bladen melden wordt het onderzoek tot opheldering van den aanslag op Minister Pierac'ki met alle kracht voortgezet. Het tot dusver bereikte resultaat wordt om zuiver tactische redenen nog geheim ge houden. Reeds zou vaststaan, dat de dader niet op eigen gelegenheid heeft ge handeld, maar dat hij helpers moet heb ben gehad, die hem reeds tijdens zijn vlucht behulpzaam zijn geweest. Het is niet uitgesloten aldus verschillende be richten dat de dader of een zijner hel pers zich onder de gearresteerden bevindt. LONDEN. Naar uit Rusland wordt ge meld heeft de Gepeoe in verband met de explosie in het chemische bedrijf „Frunse" elf personen gearresteerd. Verdere arres taties kunnen worden verwacht. De schade bedraagt ruim 2 millioen roebel. LONDEN. Mac Donald zal binnenkort om gezondheidsredenen 3 maanden met vacantie gaan. Het Duitsche moratorium. PARIJS. De Fransche regeering heeft de Duitsche regeering uitgenoodigd ver tegenwoordigers naar Parijs te zenden met het doel te onderhandelen over een overeenkomst betreffende de Dawes en Young-leeningen. Naar verluid is de Duitsche regeering niet afkeerig van on derhandelingen over dit onderwerp en stelt de Fransche regeering geen speciale maatregelen zooals claering voor, alvo rens besprekingen zullen hebben plaats gehad. Het staat nog niet vast of deze besprekingen geopend zullen worden door Duitsche vertegenwoordigers in Parijs of dat de Fransche delegatie die heden in Berlijn aankomt de onderhandelingen zal openen. WASHINGTON. Uit kringen van het Witte Huis wordt medegedeeld, dat de a.s. reis van President Roosevelt naar Hawaï uitsluitend is bedoeld, als een va- cantietocht en geen enkele politieke betee- kenis heeft. In 't bijzonder worden de ge ruchten gedementeerd dat Roosevelt op Hawaï een bijeenkomst zou hebben met. Japansche diplomaten. Hooger beroep. Door C. G., 23 jaar, werkman, wonende te Oudelande, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg van 12 Juni 1934, waarbij hij wegens diefstal is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. (Niets verkookt I) 3Vs Pond aardbeien wasschen, ontstelen, goed laten afdruipen, stuksnijden, fijndrukken. 31/s Pond Suiker. 10 Minuten brui send doorkoken, dan een flesch Opekta en sap van 1 citroen inroeren. Nog even kort op koken en direct heet in de potjes; potjes sluiten - klaarI Eenvoudig, nietwaar? Uitvoe rige recepten voor alle jams, marmelades en geleiën bij iedere verpakking Opekta; of gratis bij Opekta Inlichtingendienst, N.Z. Voorburgwal 120, A'dam-C. are i Zeeuwsche Prov. Brandweerbond. Hedenmiddag werd in het Schuttershof te Goes de algemeene vergadering van den Zeeuwschen Prov. Brandweerbond gehouden. De voorzitter, de heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes, deelde mede, dat verschillende personen bericht van ver hindering hebben gezonden, o.a. de Com missaris der Koningin en de leden van Ged. Staten. De Prov. Brandweerbond, aldus de voor zitter, heeft al nuttig werk gedaan. De groote lijnen beginnen zichtbaar te wor den. De technische commissie is buiten gewoon actief. Hoogst nuttige cursussen zijn gehouden, die wel belangstelling hadden. In overweging is in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Tholen een cursus te houden. Het bezwaar is alleen maar, dat dit alles geld kost en dat het zoo moeilijk gaat, dit bij elkaar te krijgen. Ook de Provincie geeft nog geen subsidie. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer Mr J. M. Pilaar te Middelburg, ontleenen wij, dat het aantal leden eenigszins terugliep tot 78. Toch is Zee land op één na de hoogste provincie met procentsgewijs het grootste aantal aan gesloten gemeenten. Cursussen voor brandmeesters zijn ge houden voor Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland. Het nut van de onderlinge hulpverleening wordt nog niet voldoende ingezien. Walcheren kan hier ten voor beeld strekken. Vele adviezen zijn uitge bracht. De afd. Walcheren zal een wed strijd organiseeren. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen werd een gezamenlijke oefe ning van verschillende brandweren ge houden. Te Zierikzee had een demon stratie plaats. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De heer H. H. Bierman bracht nu het verslag der technische commissie uit. Daaruit bleek, dat tal van gemeentebe sturen op aanvraag waardevolle adviezen omtrent brandweeraangelegenheden ont vingen. Het resultaat van sommige ad viezen is niet bekend geworden. Enkele gemeenten hebben er een brandweer door gekregen, die aan redelijke eischen vol doet. De commissie staat steeds met hare adviezen ten dienste. In 19341935 zal een cursus in Zeeuwsch-Vlaanderen wor den gehouden. De commissie is uitgebreid met den heer Matthijsse te Middelburg. De voorzitter brengt de commissie dank voor haar belangrijken arbeid. Spr. weet uit ervaring, dat op den cursus te Goes een prettigen geest heerschte. De heer Bierman vindt het niet juist dat de gemeente Goes voor verandering harer brandweer advies vroeg van den Kon. Ned. Brandweerbond en niet van de technische commissie Zeeland. De voorzitter zal deze opmerking bij B. en W. van Goes overbrengen. De rekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd met een eindcijfer van f904.36 (batig saldo f323.39). (De vergadering duurt voort.) Wemeldinge. Donderdagavond werd ten overstaan van notaris J. G. Kram al hier voor de eigenaren van diverse boom gaarden de kersen aan het hout verkocht voor de som van f 2484 plus de gewone onkosten. Over het algemeen is, met uit zondering van een enkelen boomgaard, het beschot minder dan het vorige jaar. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Ned. Scheepvaart Unie D'eli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam A.K., 38 y* Na de langdurige daling in aandeelen Ned. Handel Mij. kwam in die afdeeling eenig herstel en werden deze waarden in vrij belangrijke bedragen uit de markt gekocht. De Youngleening was zeer flauw op verschillende oncontroleerbare geruch ten. Overigens was de aandeelenmarkt lusteloos. Wisselkoersen. Amsterdam 22 Juni, 2.30 u. Londen 7.417.441/2 Berlijn 56.1566.20. Parijs 9.729.74. Brussel 34.4434.56. New-Yoric 1.47—1.481/s- MIDDELBURG, 21 Juni. Aardappel veiling. Aardappels 6—6,5, Drielingen 55,5, Poters 46 ct., alles per Kg. MIDDELBURG. Kleine veiling van 22 Juni, half acht. Aardbeien 918, toma ten 217, kersen 15 ct. alles per k.g.; frambozen per doos 3135 ct. MIDDELBURG, 22 Juni. Exportveiling van 10 uur: Aardbeien 815 ct. per K.G. Kleine veiling van half elf: Aardbeien 918, Tomaten 217, Kersen 15 ct. per K.G. Frambozen 3135 ct per doos. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veilingen van 21 Juni. Kruisbessen 2 per 100 Kg. Aardbeienveiling v.m. 11 u.: Jucunda A 22.10, id. B 20.90, Madame Moutot A 11.7011.80, aller per 10O Kg. Aardbeienveiling nm. 4 u.: Jucunda A 23.10, id. B 21.10 Madame Moutot A 15.10, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Aardbeien 920, Fram bozen 2541, Roode bessen 19, Tomaten 1317, Kersen: Luikenaars 1216, Por seleinkersen 10, Meikersen 28, Early Ri- vis 14, Hollanders 3440, alles per 100 Kg.; Bloemen: Asterplanten 0.08 per 100 stuks. KAPELLE, 21 Juni. Blocveiling van 9.30 u. vm.: Mad. La- fèbre 11.30, Mad. Moutot 1414.20. Blocveiling van 1 u. n.m.: Mad. Lafèbre 12,50, Mad. Moutot 12.50—13.10. Kleine veiling. Aardbeien 12'21, Vroe ge Kersen 1520, Hollanders 40, Fram bozen 5268, Roode Bessen 20, Peultjes 15, Doperwten 12>14, Bloemkool 48. Blocveiling van 4.30 u. nm.: Jucunda 21.8022.10, Mad. Moutot zonder dop 17. KRABBENDIJKE, 21 Juni. Aard- beienexportveiling 22.3022.90 per 100 Kg.; Kruisbessen onverkocht. THOLEN. Veilingsvereeniging „De Eendracht". Veiling van Donderdag 21 i Juni. Eerstelingen maat boven 35 m.M. 5.75—6.01, id. maat 28—35 m.M. 3.55— 3.57, alles per 100 Kg. Aanvoer 400 kis ten van 25 Kg. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. M. v. Doorn, 25 j. en H. A. Chevalier, 24 j. Bevallen: C. Huijsman, geb. Varik, z. Overleden: L. R. Arense, 20 j., ongeh. d. Van 1421 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Sturm, 26 j. en M. M. Verhage, 22 j.; M. J. Herlé, 23 j. en M. Goedhart, 20 j.; Smit, 23 j. en C. E. A. Groosman, 24 j.; J. F. Stoof, 25 j. en M. Smit, 24 j.; P. G. J. C. de Graaff, 24 j. en L. J. Vermeulen, 19 j.; R. van Hoeijdonck, 38 j. en E. Walraven, 27 jaar. Getrouwd: M. van Reems, 25 j. en M. J. Vlegels, 23 j.; H. H. F. Gattow, 30 j. en G. H. H. van der Sant, 39 j.; P. Lems, 31 j. en C. Asard, 27 j. Bevallen: C. A. Trimpe, geb. Butijn, z.; C. I. Frenks, geb. Strater, z.; S. M. van Gijzen, geb. van de Sande, d.; K. M. Porte- gies, geb. van Dierendonk, z.; C. M. S. Meijer, geb. Behage, d.; I. M. L. Vande- kerckhove, geb. van der Linden, z.; C. Bosselaar, geb. Zuidema, d.; G. Meulmees- ter, geb. van Eenennaam (levenl.); A. M. Adriaansens, geb. Vogels (levenl.) Overleden: G. C. Gillissen, 62 j., man v. J. Feij; W. de Ruijter, 39 j., man van M. I D. van Meer; C. C. C. J. Kues, 63 j., ongeh.; P. Kuijpers, 60 j., man van M. Geelhoed; P. Klaassen, 73 j., vrouw van C. C. Ver heul. Van 1421 Juni. KRUININGEN. Getrouwd: Pieter Adriaan Kakebeeke, 21 j. en Adriana van Nieuwenhuijzen, 19 j.; Hubrecht Willem I Smallegange, 22 j. te Ierseke en Adriana 1 Cornelia Kole, 24 j. Wat is toch Opekta? Een rein natuurmiddelSnel-geleerende vruchtenpektine uit de pektinerijkste vruchten gewonnen! Een bindstof die de Natuur zelve toepast in al haar heerlijk sappig, geurig fruit. Houd een volle flesch Opekta tegen het licht en zie die kristalklare helderheid: hier is een zuiver natuurlijk middel om jams en marmelades te geleeren I Om gezonde, lekkere jams te maken, mooi van dikte, in 10 MinutenI Neem volrijp ooft: niets verkookt 1 U houdt het volle gewicht. Niets van de geur vervliegt. Kleur en smaak, vitaminen en voedingswaarde - alles blijft behouden met Opekta. En rekent U eens de gespaarde brandstof in de beroemde 10 Opekta MinutenI Gebruik Opekta! Het heerlijke inmaak-geschenk van Moeder Natuur aan de practische Huisvrouw 1 In flesschen 70 ct. (Vloei baar). Aangebroken flesschen blijven langen tijd goed. In pakjes 15 ct. (Droog). Bij elke moderne Kruidenier, Drogist, Comestiblesleverancier. U kant na oade jampotjes gebruiken als inmaakglas I Sluit ze af met het practi' sche, hygiënische Opekta- vlies. Opekta verstrekt gratis leuke gekleurde etiketten waarop U zelf de gemaakte jam en den datum kunt invullen!Maak jam met Opekta: het 10 Minuten Feest l HOED u VOOR NAMAAK I IERSEKE. Geboren: Pieter Jan, z. v. P. Huijsse en G. v. d. Vliet. Overleden: Johannes Prins, 63 j., echt genoot van Jannetje Sonke; Maatje Heijnsdijk, 66 j., echtgenoote van Jan de Jonge. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 23 Juni: Krachtige tot matige, later afnemende W. tot N.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, aanvankelijk nog regenbuien met kans op onweer, iets kouder. Storm waarschuw ingsd i enst. Geseind van de Bilt 'hedenmorgen te 8.55 uur aan alle postenWeest op uw hoede. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u 57 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3