PUROL Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. Berichten over onze Adverteerders. dat Hildreth en Casey in de Tourn. of Am. med. Assoc, 1934 blz. 604 beschrijven, niet zonder belang. Bij een melancholia van 46 jaar met klachten over braken en verstopping werden volgens de „Ge- neesk. Gids", bij de laparotomie 48 thee lepels, 1 handvat van een lepel, 3 gren dels, 1 noot, 1 pruimenpit, 1 knoop, een stuk glas, twee stukken horlogeveer, een naald, een penseel en een potlood uit de maag verwijderd. Dat is zelfs voor een struisvogel om jaloersch te worden. Sensationeele ontvoering. Zondag werd te Havana van uit een auto waarin communisten machinegeweren hadden opgesteld, het vuur geopend op een fascistische optocht, waarbij ettelijke dooden en gewonden vielen. De fascisten achtervolgden de auto en doodden drie van de vier inzittenden. De vierde werd zwaar gewond. Als gevangene der politie werd hij naar de universiteitskliniek ver voerd. Maandag hebben vijf zwaargewapende communisten getracht den patiënt te ont voeren. Inderdaad slaagden zij erin het ziekenhuis binnen te dringen en den gevangene in een auto te brengen en te ontkomen. De politie, die hen terstond achtervolgde, moest na een sensationeele race de achtervolging opgeven. Een varensgast. Een 24-jarige zeeman, genaamd John Smith, is gisteren uit de haven van Peterborough in Ontario vertrokken in een 5 M. lange kano, waar mee hij den Atlantischen Oceaan hoopt over te steken. Hij is voornemens de St. Laurens af te varen en vervolgens door de Golf van St. Laurens naar Newfoundland te ped delen. Vandaar wil hij koers zetten naar Ierland. Smith heeft geen mast en geen zeil aan boord. Hij denkt den geheelen afstand peddelend af te leggen, waarover hij twee tot drie maanden wil doen. Zijn einddoel is Peterborough in Enge land. Bij zijn vertrek stond een groote menigte menschen aan de haven om Smith een goede reis en gunstigen af loop toe te wenschen. Oud-gas directeur contra de gemeenteEindihoven. De oud- gasdirecteur van Eindhoven, de heer Wil- lekens, thans woonachtig te Amsterdam, die vijf jaar geleden wegens 'het aannemen van steekpenningen ontslagen was met welk ontslag destijds het scheidsgerecht zich niet kon vereenigen heeft de ge meente Eindhoven tegen Vrijdag a.s. ter terechtzitting in den Bosch gedagvaard om een schadevergoeding te betalen van f 85.000, wegens derving van 5 jaar sala ris, tantièmes en emolumenten, alles ver meerderd met 5 pet. rente. De gemeenteraad van Eindhoven besloot gisteravond in geheime zitting zich tegen dezen eisch te verzetten en een contract vordering in te dienen van f 10.000 voor elke overtreding van zijn instructie door den ontslagen directeur tot een maximum van f 150.000 een en ander overeenkom stig de bepalingen uit de overeenkomst, welke de heer W. destijds met de gemeente Eindhoven getroffen had. Smokkelaars ontwapenen de douane. Dezer dagen of beter een dezer nachten deed zich onder Rucphen een sensationeele smokkelaffaire voor, welke in een Wild-Wes'tfilm geen kwaad figuur zou maken. Een belasting ambtenaar trof in het holle van den nacht een troep smokkelaars aan, die, zich ontdekt ziende hun vrachtje achter lieten en zich uit de voeten maakten. Al heel spoedig echter kwamen zij terug spijt van hun „verloren" vrachtje? en molesteerden zij den fiscusman, die zich genoodzaakt zag zijn revolver te trekken. Maar, eilacie, de revolver bevatte wel ■leege hulzen van de afgeschoten patronen, doch geen nieuwe patronen. Terwijl de ambtenaar nu bezig was het wapen op nieuw te laden, sloeg een der smokkelaars hem de revolver uit de hand, waarmede tevens het sein gegeven werd tot het om- keeren van de rollen. Onder bedreiging van den ambtenaar met zijn eigen wapen, namen de smokkelaars de kans waar hun eerst achtergelaten smokkelwaar weer op te vatten om den eigen weg te vervolgen. De belastingman kon dit zaakje natuur lijk niet laten zitten, integendeel had hij er, in verband met het feit, dat zijn revol ver nu gestolen was, alle belang bij, dat zoo spoedig mogelijk zou worden ingegre pen. Aangifte volgde 'bij de marechaussee te Sprundel, die reeds in de vroegte van den morgen zekeren v. G., als verdacht van deze handelingen te St. Willebrord arresteerde en in de kazerne opsloot. Na een vollen dag opsluiten had de man behoefte aan een opfrissching, waarom hij gelegenheid kreeg zich eens flink te was- schen, doch hij maakte van die gelegen heid tevens gebruik om de plaat te poet sen. Toen zijn afwezigheid werd opge merkt was het te laat, pogingen om hem nog te achterhalen of te vinden bleven zonder resultaat, totdat het Maandag avond een rijksveldwachter te St. Wille brord mocht gelukken v. G. weer te pak ken te krijgen, waar hij nu weer werd in gesloten. Het graf van J. P. Coen ge vonden? Men is van meening, aldus ma.dt een Aneta-bericht, dat in een van de goedangs (schuren) van de firma Geo Wehry het langgezochte graf van Pietersz. Coen is blootgelegd. In dit graf werd een groot gedeelte van een geraam te aangetroffen. Uit de spitse kin en de lange beenen heeft men geconcludeerd, dat het geraamte het overschot is van den stichter van Batavia. Dit zou een succes zijn voor don oud- adj. archivaris mr Rlois van Treslong Prins, die meende te beschikken over juiste gegevens betreffende de plaats, ■waar Coen eenmaal sou zftn begraven en die herhaaldelijk had verzocht, nieuwe nasporingen ter plaatse te mogen doen. Een twaalftal jaren geleden hadden ook onderzoekingen plaats gehad, welke ech ter tot niets leidden. Gouverneur-generaal Coen overleed ge durende het tweede beleg van Batavia op 21 September 1629 en werd met' krijgsmanseer begraven In het toenma lige stadhuis, daar de kerk gedurende den strijd tegen Mataram was verbrand. De Heeren XVII vonden het later onge past, dat hij op Compagnieskosten was ter aarde besteld. In 1634 werd het stoffelijk overschot overgebracht naar de weer opgebouwde kerk. Die nieuwe kerk werd omstreeks 1732 door weer een nieuwe vervangen, b\j welke verbouwing de graven in het midden der oude kerk, w.o. dat van Coen, onaangetast werden gelaten. On der Daendels' bestuur werd de kerk voor afbraak verkocht. Ze lag op een terrein tusschen de huidige Kerk- en Lloydstra- ten, aan de Westzijde van het Stadhuis plein, waar nadien de kantoren en goe dangs der firma Geo Wehry Co wer den gevestigd. Consternatie op de Venlo- sche kermis. Woensdagavond had op de kermis te Venlo een vrij ernstig on geluk plaats, dat op het drukke ker misterrein heel wat opschudding teweeg bracht. De 36-jarige V., kermisreiziger bedien de de machine van den kinderdraaimolen. Op een moment, dat de caroussel ge heel met kinderen was bezet, is V. met een voet tusschen de rails van de car roussel en de draaischijf van de machine gekomen. De linkervoet werd hem bo ven den enkel afgekneld, terwijl hij bo vendien nog een ernstige beenbreuk op liep. Van de 'kinderen, die in den draaimo len zaten, begon het meerendeel luid keels te schreeuwen, anderen namen ge heel ontdaan de vlucht, hetgeen een groote consternatie veroorzaakte. De toestand van den man baart zorg. Jongetje in benarde posi- t i e. Gisterenmiddag wilde het zes-jarig zoontje van den heer K te Voorburg de spoorlijn van de Staatsspoor ter hoogte van de Broeksloot oversteken, toen hij met den ha'k van zijn schoen, in de rails bekneld raakte. Het gelukte hem aanvankelijk niet, zich Los te rukken en het knaapje zou dan ook door een aan komenden Diesel trein verbrijzeld zijn, in dien hij niet juist toen de trein zich in de onmiddellijke nabijheid bevond, zich door een kraebtigen ruk uit zijn benarde positie had weten te bevrijden. Toen de trein dan ook even verder stopte omdat de bestuurder op het laatste moment het gevaar bad ingezien, was alle gevaar geweken. Valsche munters benden. Te Venlo is men op het spoor gekomen van een internationale valsche munters bende. Het spoor leidde naar Antwerpen, waar men in de Langstraat een modern ingerichte, drukkerij ontdekte, waar ma teriaal in beslag werd genomen voor 't vervaardigen van binnen- en buitenland- sche bankbiljetten; een viertal litho-cli- ché's voor het vervaardigen van f 100 bankbiljetten en vele andere materi alen. De valsche muntersbende is, naar men mag aannemen, thans zoo goed als ze ker onschadelijk gemaakt. De hoofdpersonen zijn gearresteerd, n.l. acht personen in België, o.w. de Ant- werpsche makelaar, die de zaak finan cierde, de teekenaar van da biljetten, de drukker en enkele andere personen, die deel uitmaakten van het complot. Onder deze acht personen bevinden zich twee Nederlan ders, die in België opgesloten blijven. Voorts zijn te Venlo nog twee Neder landers gearresteerd, die de biljetten al daar hadden uitgegeven. GEMEENTE- EN WATERSCHAPS ARCHIEVEN IN ZEELAND. De inspecteur der gemeente- en water schapsarchieven in Zeeland, de Rijksar chivaris, Mr A. Meerkamp van Embden, herinnert in zijn verslag aan Ged. Staten van Zeeland over 1933 aan de circulaire van dat college aan de besturen der ge meenten, polders en waterschappen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen inzake het te Sluis te stichten streekarchief. Het gebouw „De Roode Leeuw" aldaar, staan de achter het raadhuis, zou brandvrij kun nen worden gemaakt en worden gesteld onder een bevoegd beheerder, waarna de besturen ruimte voor hun oude archie ven in die bewaarplaats zouden kunnen huren tegen f6 per strekkenden meter en per jaar. De archivaris-beheerder zou dan de archieven ordenen en beschrijven alsmede alle gewenschte inlichtingen uit de stukken verstrekken aan de besturen. Onder leiding van Mr P. Dieleman, lid van Ged. Staten had ter zake een bijeen komst plaats met de in aanmerking ko mende besturen, waarna nog een tweede circulaire van Ged. Staten uitging. Deze pogingen hebben tot dusverre nog niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Talrijke archieven van gemeenten en waterschappen in de omgeving van Hulst verkeeren nog steeds in een onbevredi- genden toestand. De gemeente Hulst, die over een ruim, brandvrij en deskundig beheerd archiefdepot beschikt, verklaarde zich nu bereid de min of meer in nood verkeerende archieven der omlig gende gemeenten en polders, desge- wenscht geheel kosteloos, in bewaring te nemen. De hoop, dat het prijzenswaardige Hul ster aanbod op ruime schaal zou worden aanvaard, kwam bedrogen uit. Slechts een enkel bestuur ging tot heden op het denkbeeld der overbrenging in. Meer succes had een poging tot archief concentratie op Noord-Beveland. In 1923 had de inspecteur de aandacht van den ontvanger-griffier van den Geersdijks-pol- der te Wissekerke gevestigd, op de wen- schelijkheid van gemeenschappelijke ar chiefbewaring. De heer van der Maas gevoelde voor het denkbeeld en maakte een plan, om in een schuur naast zijn woning een kluis van beton te bouwen, waarin de polder besturen kastjes voor hunne oude archie ven zouden kunnen huren. Alvorens met het bouwen te beginnen, sloot hij over eenkomsten met 13 polders of waterschap pen en twee waterkeeringen. De verhuurder treedt op als particulier persoon en de oorspronkelijke beheerders blijven als zoodanig optreden; zij ontvin gen bij het overbrengen van het archief een sleutel van het gehuurde loket en de tweede sleutel werd overhandigd aan den dijkgraaf van het betrokken bestuur. Naar de meening van den inspecteur is te Wissekerke een navolgingswaardig voorbeeld gegeven van een streekarchief op bescheiden schaal. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Belasting Doodehandsgoederen. De behandeling van het wetsontwerp tot belastingheffing van het vermogen van instellingen van de doode hand, zal worden voortgezet na afdoening van het wetsontwerp tot instelling van een Ver- keersfonds. Het spellingsvraagstuk. Aan de orde is de interpellatie-Tilanus over het standpunt der regeering ten op zichte van de schrijfwijze der Nederland- sche taal. De heer Ti 1 a n u s constateert, dat de geleerden het niet eens zijn. De Minister heeft ten onrechte zijn naam aan het rapport der commissie verbonden. Spr. constateert groote verwarring op taal- en schrijfgebied. Onze jonge menschen mo gen niet de dupe worden van een troepje kibbelende geleerden. De deskundigen staan in dezen scherp tegenover elkaar en de Minister is herhaaldelijk met zich zelf in tegenspraak gekomen. Men is in strijd gekomen met wat historisch ge groeid is. Ook om financiëele redenen is de nieuwe maatregel niet te aanvaarden. De Minister bekijke deze zaak nogeens rustig. Min. Marchant heeft in bestuurs functies de overtuiging opgedaan alles te moeten beproeven om meer eenheid in zake de schrijfwijze te brengen. Spr. schetst zijn moeilijkheden bij het samenstellen en de werkwijze der com missie. DEN HAAG. Prins Hendrik is heden met den trein van 13.29 uur van het staatsspoorstation Den Haag naar het Loo vertrokken. Aanschrijving Minister van Justitie. DEN HAAG. In een rondschrijven aan de procureursgeneraal bij de Gerechts hoven brengt de Minister van Justitie on der de aandacht, dat zich den laatsten tijd moeilijkheden hebben voorgedaan met Hakenkruisvlaggen o.m. in verband met het nieuwe Artikel 435a, van het Wetboek van Strafrecht. De Minister wijst er op, dat, haken kruisvlaggen die hier te lande door Duit- sche staatsburgers worden gevoerd, bin nen het raam der internationale rechter lijke usance b.v. het meest voorkomende geval als nationale vlag op handelssche pen, door Art. 435a van het W. v. S. niet worden getroffen. Voor de gevallen van ge bruik buiten de grenzen van de interna tionale rechterlijke usance, stelt de Mi nister o.m. de volgende instructie vast: De politie trede ook in deze gevallen, in het algemeen niet op, tenzij er aanleiding j bestaat aan te nemen, dat de vlag gevoerd of gedragen wordt: a. door niet-Duit- schers, of b. met de subjectieve bedoeling te getuigen van of blijk te geven van aan hankelijkheid aan een bepaald staatkun dig streven. In de gevallen omschreven onder a. en b. richte men naar omstan digheden een waarschuwing tot de be trokkenen, of make proces-verbaal op, tot het uitlokken van een rechterlijke uit spraak. Roeiboot overvaren. Chauffeur verdronken. TERNEUZEN. Toen de politie-agent A. J. Hage uit Terneuzen en de 21-jarige chauffeur Bakker afkomstig uit Z i e- r i k z e e bezig waren een roeiboot vast te maken aan de sleepboot Remonde wel ke het motorschip Ierland voorttrok zijn zij nabij de Hoeksche brug door het mo torschip overvaren met het noodlottig ge volg, dat Bakker verdronk, terwijl Hage met groote moeite door een toesnellenden arbeider kon worden gered. Het lijk van Bakker is tot nu toe niet opgehaald. Tent omgewaaid. ENSCHEDE. Gisteravond is te Boekelo tengevolge van een hevige windstoot een in aanbouw zijnde groote feesttent inge- stord. In de tent waren tal van kinderen aan het spelen, die door de neerstortende stukken hout en ijzer werden getroffen. Twee jongens van 10 jaar konden slechts met moeite worden bevrijd. Zij bleken be halve (beduidende hoofdwonden, inwendige kneuzingen te hebben 'bekomen. De ove rige kinderen waren slechts licht gewond. Minister Dr H. Colljn. Dr H. Colijn, Minister van Koloniën, hoopt morgen 22 Juni zijn 65sten verjaar dag te vieren. Boottrein „Marnix van St. Aldegonde". AMSTERDAM.De N.V. Stoomvaart Mij. Nederland meldt: de speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het Maandagmorgen 25 Juni a.s. arriveeren- de motorschip „Marnix van St. Aldegon de", welk schip weer naar Indië zal te- rugkeeren zal tengevolge van de sterke 'bezetting vanaf Basel in drie deelen wor den gesplitst. Aankomst te Nederland op Dinsdagmorgen >26 Juni te Zevenaar, 'trein I om 7.18, trein II om 8.02, Rotter dam Maas, trein I 10.31 u., trein III 11.50 uur. Postvlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 5 uur is het K. L. M. vliegtuig de Ijsvogel van Schiphol naar Indië vertrokken. Vier passagiers zullen 'de reis meemaken. Vermindering van werkloosheid. EINDHOVEN. Sinds begin 1933 kan alhier een vrijwel geregelde daling van het aantal ingeschreven werkloozen worden geconstateerd. Bedroeg het aantal werk loozen in Maart 1933 ruim 5400, dit getal is thans gedaald tot circa 3100. In dit tijdsverloop daalde het cijfer der werk loosheid in de bouwbedrijven met circa 700, bij de Philipsfabrieken werden bijna 1100 ingeschreven werkloozen geplaatst. Aardbeving in West-Turkije. ISTAMBOEL. Een tot dusver nog on bekend aantal personen is gedood door een aardbeving, welke gister in het Wes ten van Turkije is voorgekomen. De schok ken waren het felst in de omgeving van Smyrna. De aardbeving werd gevolgd door buitengewoon zware regens. Alle verbin dingen werden onderbroken. Tengevolge van de wolkbreuken zijn verscheidene ri vieren buiten hun oevers getreden en wer den een aantal dorpen overstroomd. Door de aardbeving zijn tal van huizen ineen gestort. Staat van beleg in Argentinië verlengd. BUENOS AIRES. Bij decreet is gister de staat van 'beleg tot 15 Juli verlengd Hitier naar Von Hindenburg. BERLIJN. Hitier heeft zich voor een kort bezoek aan Rijkspresident Von Hin denburg naar Oost-Pruisen begeven. Nadat eerst was verboden berichten te publiceeren omtrent het bezoek van Hitier aan Von Hindenburg, werd later toestem ming gegeven tot het publiceeren van een bericht in den volgenden v'orm Rijkskanselier Adolf Hitler 'heeft zich naar Neudec'k begeven, teneinde den Rij'kspresident rapport uit te brengen van de 'bijeenkomst in Venetië. Brutale kerkroof. UBEDA. In de kerk San Pedro zijn een aantal onbekenden binnengedrongen, die een beeld hebben 'beroofd van verschil lende juweelen van groote waarde, w.o. een kostbare kroon eenige diamanten hangers en een paarlen-collier. Een on derzoek wordt ingesteld. Ernstig spoorwegongeluk. PARIJS. Hedenmorgen is een trein tegen een stootblok gereden in het station te Mulhausen. De eerste vier personen wagens schoven in elkaar en werden ver nield. Voorzoo ver thans reeds is vastge steld zijn vier personen gedood en vier zwaar gewond. Talrijke anderen bekwa men lichte kwetsuren. Na de redevoering van Von Papen. LONDEN. De correspondent van de „Times" verneemt van bevoegde zijde: Het onderhoud dat Dinsdag tusschen Hitier en Von Papen heeft plaats ge vonden had een zeer levendig karakter en heeft omstreeks 3 uur geduurd. Intus- schen heeft het geenszins den eenigszins gespannen toestand welke geschapen is door de redevoering van Von Papen op gehelderd, Er bestaan goede redenen, aan te nemen dat men tot de conclusie is ge komen dat het conflict te ernstig was om onmiddellijk te worden geregeld en dat Hitier en Von Papen beide een bezoek zullen brengen aan Von Hindenburg. Wat het onderhoud betreft: Hitier heeft groote moeite gehad eenige van zijn ra dicale luitenants in te toornen. Zijn ern stige ontstemdheid over een optreden dat groote oneenigheid in zijn partij en de beweging kan veroorzaken, kan niet wor den verheeld. Hij heeft gewezen op de on mogelijkheid om toestemming te geven tot publicatie van een zoodanige redevoering. Het schijnt echter dat Von Papen niet erg onder den indruk is gekomen. Wel heeft de vice-kanselier aangeboden af te treden, doch dit aanbod is afgewezen. Aan het einde van het onderhoud heeft Hitier toegegeven dat hij het eens was met de dingen die Von Papen heeft gezegd, ofschoon hij het oneens was met de formuleering daarvan en de omstan digheid waaronder zij gezegd zijn. Inderdaad zijn er aanwijzingen dat Hit- Ier de noodzakelijkheid heeft ingezien van het herstellen van meer normale omstan digheden in eenige gebieden van het na tionale leven. Tenslotte moet Hitier aan Von Papen de verzekering hebben gegeven dat ze kere verbeteringen zouden worden aange bracht in economische zaken en in de be handeling der kerken. Na het onderhoud heeft Hitier bespre kingen gehouden met een kleine groep van oudere nationale leiders. Uit den aard der zaak is het niet pre cies bekend wat hij hun heeft meege deeld. Vermoedelijk heeft hij hun te ver staan gegeven dat naar zijn meening er iets waars was in de critiek van den vice- kanselier, ofschoon de wijze waarop hij die openbaar heeft gemaakt onmogelijk kon vyorden goedgekeurd. Voor het overige kan nauwelijks wor den 'opgetreden met het oog op het feit dat de Rijkspresident den tekst van de redevoering te voren heeft ingezien en dat na de redevoering Von Papen een gelukwensch-telegram heeft ontvangen uit Neudeck. Men heeft in partijkringen den indruk dat Hitier het incident beschouwt als iets in den geest van verbreking van trouw, aangezien hem niet te voren den tekst is voorgelegd, daar de redevoering eenige weken geleden reeds is geschreven. Over de gevolgen kan nog niet veel wor den gezegd. Er bestaat geen twijfel aan dat de re de ten doel had een beweging te inspi- reeren welke Hitier zou kunnen helpen overdrijving van zijn beweging tegen te gaan en zekere fanatieke elementen te loozen. Intusschen wordt de volledige redevoe ring van de tekst gedrukt en verspreid in den vorm van een pamflet. De ramp van de „Dresden." BREMEN. Door de Nord Deutsche Lloyd wordt inzake het ongeval met de Dresden meegedeeld, dat daarbij twee vrouwen zijn 'overleden. Zij zijn niet ver dronken, maar op het Noorsche stoom schip tengevolge van hartzwakte overle den. De overige passagiers bevinden zich in goede handen; ook alle leden der be manning zijn gered. De Dresden zelf is gezonken. Nader wordt uit Oslo gemeld: Bij het in de booten gaan van de passa giers kenterden twee reddingsbooten van de Dresden; het gelukte de inzittenden te redden, behalve twee vrouwen, die ver dronken. Het aantal in het ziekenhuis opgeno men personen bedraagt in totaal 15. Patroonsbond voor de bouwbedrij'ven. Na het diner, dat een gezellig verloop had, werd Woensdag de dag besloten met een Zeeuwschen avond, waaraan me dewerkten het Westkapelsche Dameskoor, onder leiding van dhr P. de Rooy, en de damesgymnastiekvereen. Lichaamsontwik keling te Vlissingen, onder leiding van dhr L. v. d. Steen. Naar we vernemen waren een 25-tal le den van den Bond per vliegtuig naar Vlis singen gekomen en zullen velen heden middag ook de reis terug maken door de lucht. Donderdagmorgen werd de vergadering voortgezet. Na de lunch is een autotocht gemaakt voor een bezoek aan Middelburg en aan de mooie plekjes van Walcheren. MIDDELBURG. Heden zijn bij' enkele candidaatstelling gekozen tot commis sarissen van den Polder Walcheren voor het ongebouwd de heer G. Wisse Pz. te Souburg inplaats van den heer P- Wisse aldaar en de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande te Serooskerke in plaats van den heer Mr P. J. v. d. Feen te Dom burg. Beide genoemde aftredenden hadden hun ontslag genomeu. Herkozen werden de heeren G. Franse, Jhr. W. Z. van Teijlingen, G. A. v Woel- deren, F. J. Castel, G. Volkers en G. Wisse Pz. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 38 37 Philips Gloeilampen G.B. 214 M 214 Unilever 70 H 70 Anaconda Copper 9"/is 9®/8 Bethlehem Steel 217/n 21 U.S. Corp. 25 247/s Koninkl. Petroleum 161 160H Shell Union 5H 5X Amsterdam Rubber 105 104 Ned. Scheepvaart Unie 32 H 32 Deli Maatschappij 136 136 H Handelsverg. Amsterdam 170 170H 4 pet. Indië 1934 997/s 997/s 4 pet. Ned.-Indië 1926 lOOVs lOOVs 4 pet. Nederland 1934 lOl'/s lOl'/s A.K.U. 39 38 K Na de zeer vaste stemming der Hol- landsche beleggingsmarkt gedurende de laatste weken, trad vandaag hier en daar een aarzelende houding aan den dag, zon der dat dit echter noemenswaard in de koersen tot uitdrukking kwam. De aan- deelenmarkt wels zeer lusteloos, en voor de meeste soorten kwamen lagere koer sen tot stand. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juni. 2.30 u. Londen 7.417.44H. Berlijn 56.1356.18. Parijs 97.2 H—9.73. Brussel 34.4034.45. New-York 1.47V81.47 X. King-pepermunt en toerisme. Wij ontvingen een prachtig uitgevoer de Toeristenkaart van Nederland, be schikbaar gesteld door de fabrikanten van King-pepermunt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3