Zij DROSTE Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Het beste adres voor MANUFACTUREN is dat van L. E. RIVIERE, Grcote Markt. Hoek Gravenstraat MIPQELBURG Tfcjg De Consul van België te Hansweert maakt bekend, dat geheel Zuid-Beveland thans onder zijn consulaat ressorteert. Zomer-Afbraakveiling Adverteert in dit Blad. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen DE NIEUWSTE ONTDEKKING DER WETENSCHAP ZENUWHOOFDPIJNPOEDERS VAN Dr. J. B. MEENK. Te koop bij inschrijving, DE KERSEN, Gratis Gratis die zich thans op „DE ZEEUW" abonneeren ontvangen de nog in Juni verschijnende nummers gratis. Proefnummers worden gaarne verstrekt Gratis Gratis KAPITALE JAARLIJKSCHE LOSKADE MIDDELBURG, heeft deze week Vrijdag 10 uur plaats. NET MEISJE, echter nergens. De beleggingsmarkt blijft vaat. Wisselkoersen. Amsterdam 20 Juni, 2.30 u. Londen 7.4154—7.44. Berlijn 56.0656.09. Parijs 9.719.75 K. Brussel 34.4234.46. New-York 1.471.47 54. Eieren naar Engeland. De vorige week zijn 4,416,000 eieren naar Engeland uitgevoerd. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 19 Juni 1934. J. A. D., 31 jaar, landbouwersknecht te Wolphaartsdijk, werd beklaagd dat hij op 14 Mei 1934 te Wolphaartsdijk bij A. A. van Vliet, Rijksveldwachter en Th. van Gemert, gemeente-veldwachter, aangifte heeft gedaan, dat er in den nacht bij hem was ingebroken en f 15 was gestolen, terwijl hij wist, dat die aangifte valsch was. Uitspraak 1 maand gev. straf voorw. proeftijd 2 j. en f10 of 10 d. h. De eisch was 1 maand gev. straf. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 20 Juni 1934. Verduistering in dienstbetrekking; W. M. N. E. S., 24 jaar, reiziger, te 's-Hage, thans in voorarrest, 3 maanden gevange nisstraf met aftrek voorarrest. Uitlokken van brandstichting: L. v. R., zonder beroep, wonende te Terneuzen. Vrijspraak. Dierenmishandeling: D. W., 25 j., voer mansknecht te Middelburg. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 25 b. of 10 d. h. Overtreding Motor en Rijwielwet: A. N. K., 24 j., vrachtrijder te 's-Heer Arends- kerke. Bevestiging van het vonnis, waar van hooger beroep, f40 b. of 20 d. h.; C. L., 28 j., garagehouder te Vlissingen. Bevestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep, f 15 b. of 10 d. h. Overtreding Winkelsluitingswet: J. J. A., 34 j., koopman te Middelburg. Beves tiging vonnis waarvan hooger beroep, f 5 b. of 5 d. h. Venten zonder vergunning: F. G. L., 23 j., koopman te Veere. Bevestiging vonnis, waarvan hooger beroep, f 5 b. of 5 d. h. Overtr. Jachtwet: A. M. B., 20 j., werk man te Vrouwenpolder. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 10 to. of 10 d. h. met verb, verkl. strikken. Overtr. Crisis-Zuivelwet: P. T. V., 36 j., melkhandelaar te Schore. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep f 25 of 10 d. h. 'Dierenmishandeling: P. L., 25 j., te Zou- telande. Bevestiging vonnis appel, f25 b. of 10 d. h. Beëediging. Ter burgerlijke zitting van de 'Rechtbank te Middelburg is beëedigd als Kantonrechter plaatsver vanger bij het Kantongerecht Terneuzen, dhr Mr. G. Tichelman, advocaat en procu reur te Terneuzen. Installatie. Ter openbare te rechtzitting der ArrondissementsjRecht- bank te Middelburg, Kamer van Burger lijke Zaken van 20 Juni 1934 is geïnstal leerd als Rechter in die Rechtbank de heer Mr C. E. Muller, voorheen Substituut- Griffier der Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam. Het woord werd achtereenvolgens ge voerd door den President, door den heer Mr. G. N. Sikkel, waarnemend Officier van Justitie, namens het Parket, door den Griffier en door den heer Mr F. B. Evers, advocaat en procureur alhier, namens de Balie. Door P. P., 40 jaar, brievenbesteller te Vlissingen is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens het voort gezet misdrijf van verduistering, is ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Door den Officier van Justitie is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middel burg, waarbij J. M., 31 jaar, landbouwer te Nisse, is veroordeeld tot 14 dagen ge vangenisstraf terzake van wederspannig- heid en mishandeling van een ambtenaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rijnsaterwoude, J. T. Door nenbal, cand. te Doorn. Te Oudelande, J. D. Michon, hulppr. te Eindhoven. Geref. Kerken. Tweetal te Dokkum, J. A. Gravestein te Oosterend en H. Kakes te Makkum. Te Drachten, D. van Enk te Smilde en H. Zandbergen te Dwingeloo. Aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg slaagden voor het onderwij zersexamen de dames: L. van der Moer, Middelburg; J. Naerebout, Vlissingen; A. M. van Nieuwkerk, Lewedorp ('s Heer Arendskerke); N. H. Smit, Koudekerke; W. van der Waa, 's Heer Arendskerke en R. van der Zee, Goes. - Aan de Rijkskweekschool te Zierik- zee slaagden voor de akte handenarbeid de dames M. S. H. van Bergen en W. A. Wuyster, te Zierikzee, L. J. de Roo, te Ouwerkerk en de heeren C. J. v. d. Bout, Bruinisse, J. H. Hage te Ouwerkerk, A. Rentier en G. J. Smallegange, Zierikzee en J. P. Zonruiter, Noordwelle. Afgewe zen 2 candidaten. Bij1 Kon. Besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Z i e r i k- z e e E. J. Hoppe te Amsterdam. Geslaagd te Utrecht voor het exa men tuinbouwvakcmderwijzer dhr J. de Jager te Kapelle voor fruitteelt en M. Wattel te Middelburg voor fruit- en groenteteelt. Geslaagd te Amsterdam voor het doctoraal examen geneeskunde Mej. A. G. Klooster te Ellewoutsdijk. Aagtekerke. Met ingang van 1 Sept. a.s. is mej. M. J. Kloppenburg, thans tijdelijk onderwijzeres aan de school der Geref. Gem. alhier, benoemd tot onderwijzeres aan de Ghr. school te Drachten. In een gashouder gevallen. Gisterenmiddag is bij den bouw van een nieuwen gashouder te Steenwijk een ern stig ongeval gebeurd. De 26-jarige klinker H. de Haas, woonachtig te Rotterdam, it in den gashouder van een hoogte van 10 M. gevallen. De ongelukkige was vrij wel op slag dood. Kinderverlamming te Gen- dringen. Te Gendringen doet zich op het oogenblik een aantal gevallen van kinderverlamming voor. In het laatst van Mei werd een kind ziek en een behan delend medicus constateerde, dat het aan kinderverlamming leed. Onmiddellijk zijn de noodige maatregelen genomen. Kort daarna werd een zestal andere kinderen ziek. Van vier dezer staat het vast, dat men met kinderverlamming te doen moet hebben, waarmede dus in het geheel vijf gevallen geconstateerd zijn. De patiënten worden op het oogenblik in het ziekenhuis te Zevenaar verpleegd en maken het allen redelijk wel. Kans op volledig herstel wordt niet onwaar schijnlijk geacht. Ter voorkoming van uitbreiding der ziekte zijn alle scholen gesloten. Door deze uitgebreide voorzorgsmaat regelen is de rust in het dorp weerge keerd. Men hoopt de ziekte meester te zijn, hoewel het natuurlijk niet uitgeslo ten kan worden geacht, dat zich in den loop van deze maand nog een of meer gevallen zullen voordoen. De roofoverval bij Voor schoten. Op last van de Justitie is gisteravond te Veur gearresteerd zekere G., verdacht te zijn betrokken bij den roofoverval ten huize van de fam. v. d. V„ aldaar, waarbij ongeveer f6000 werd buitgemaakt. Het was de politie te Veur de laatste dagen opgevallen, dat de slager G., waar van bekend was, dat hij voor zijn inkoo- pen aan het abattoir geen crediet genoot en alles contant moest koopen, bijzondere dingen deed. Hij kocht o.a. eenige var kens en Zaterdag een nieuwe auto, waar mede hij Zondag met eenige andere in woners een tochtje naar Rotterdam heeft gemaakt. In verband hiermede viel op hem een ernstige verdenking, dat hij wel eens medeplichtig kon zijn aan den over val op den veekoopman Van der V. te Voorschoten. De verdachte was tien jaar in dienst geweest bij een broer van den genoemden veekoopman en was zoodoen de geheel met de situatie van de woning op de hoogte. Gistermiddag heeft de politie een in val gedaan in de woning van G., die echter niet thuis was. Daarop heeft de politie van Veur de woning bewaakt, tot dat 's avonds circa 11 uur G. thuis kwam. Hij werd direct gearresteerd en naar het gemeentehuis te Leidschendam overge bracht. Bij fouilleering werd op hem een be drag van circa f 600 gevonden, waaronder een bankbiljet, dat voorzien was van een kenmerk, en dat door den beroofde als het zijne is herkend, 's Nachts is G. door de politie naar Voorschoten overgebracht en aldaar in verzekerde bewaring gesteld, terwijl de auto in beslag is genomen. Bij het baden gekwetst. De vice-president van de rechtbank te Arn hem, Jhr Mr A. D. H. Quintus, is bij het baden in den Rijn, toen hij wilde duiken, door den lagen waterstand met het hoofd op den bodem gestooten en heeft ten gevolge daarvan den halswervel gekwetst. Hij is naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebracht, en daar ter ver pleging opgenomen. Zijn toestand baart geen ernstige zorg, doch het zal geruimen tijd duren, voordat volkomen herstel zal zijn ingetreden. Vijf kwartier rondgedre- vsn. Gisteravond was de 38-jarige werk man T. Sprint te Scheveningen bezig met het opruimen van baddings, nadat het werk aan den steiger gereed was ge komen. Door een dezer zware balken werd do man meegesleurd en in zee geworpen, waarbij hij echter het geluk had, dat de balk met hem mee viel, zoodat hij dezen kon grijpen om zich daarop drijvende te houden. Balk en passagier werden door den stroom zeewaarts gesleurd, zoodat er van den steiger af niet aan redden te den ken viel. Direct werd dan ook de Sche- veningsche reddingsboot gewaarschuwd, welke onmiddellijk zee koos en het genoe gen mocht smaken den man, nadat hij circa vijf kwartier had rondgedreven, uit het water op te visschen. Doorde tramoverreden. Gis termiddag om zes uur, toen de tram van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij van de richting Purmerend te Watergang aankwam, sprong een zekere Meeuwissen die zijn meisje wilde bezoeken, te vroeg er af, tenminste voordat de tram stil stond. Hij kwam te vallen juist voor de wielen, welke gedeeltelijk over hem heen gingen. Zwaar verminkt werd het jong- mensch onder de tram vandaan gehaald. Hij is aan de gevolgen overleden. Zedenmisdrijf te Wervers- hoof. Te Wervershoof is de politie op het spoor gekomen van een ernstig zeden misdrijf, waarbij volwassenen niet nader te noemen handelingen pleegden met min derjarigen. Reeds zijn een 4-tal personen, waarvan er drie gehuwd zijn, naar Alk maar overgebracht. Het is niet onwaar schijnlijk, dat in de eerstvolgende dagen nog meer arrestaties zullen worden ver richt. Bij het zwemmen verdron ken. Te Zwolle is de brandstoffenhande- laar W. L. de Roos, oud 54 jaar, nabij zijn woning bij het zwemmen in de Vecht verdronken. Naar zijn lijk wordt gedregd. De heer Roos stond bekend als een goed zwemmer. Zwaar onweer boven Twen- the. Boven Twenthe heeft een buiten gewoon hevig onweer gewoed. Te Olden- zaal sloeg de bliksem den afleider van den St. Plechelmustoren stuk, waardoor de torenhaan scheef kwam te staan. Ver der werd de goederenloods bij het sta tion getroffen, benevens eenige boven- grondsche electrische licht- en krachtge leidingen. Brand werd nergens veroorzaakt. Bij den spoorwegarbeider K. nabij Oldenzaal werd een koe in den stal door den blik sem gedood. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Goed hart, 25 j. en J. Griep, 21 j. Bevallen: A. J. Helbersvan der Laak, z. Overleden: J. J. Buijze, 34 j., geh. met T. M. Toussaint; A. Hofman, 71 j., geh. met W. J. Eiff; A. de Lange, 76 j., geh. met A. van Maldegem. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve- land. Veilingen van 19 Juni 1934. Voorkoopveiling Jucunda Aardbeien 19.4-0'19.50, Kruisbessen 2 per 100 Kg. Exportveiling vm. 11 u.: Aardbeien Ju cunda A 20.90, idem idem B 19.70, idem Madame Moutot A 1818.60. Exportveiling nm. 4 u.: Aardbeien Ju cunda A 21.8023.30, idem idem B 19, idem Madame Moutot A 15.70. Kleine veiling. Aardbeien 924, Fram bozen 4048, Roode Bessen 22, Blauwe Druiven 79, Kersen: Luikenaars 1017, id. Vroege Zwarte 3038, id. Vroege Bra- bantsche Roode 18, Tomaten 1415, alles per 100 Kg.; Perziken 1114, Netmeloe- nen 3639, Kipeieren 1.902.10, Kal- koeueieren 3, Ganseieren 3.50, alles per 100 stuks. Bloemen: Lobeliaplanten 2.10 per 100 stuks, Anjelieren 2, Irissen 6, Diversen 5, alles per 100 bos; Bolbegonia's 19 per 100 pot. KAPELLE, 19 Juni 1934. Blocveiling 9.30 u. vm.: Mad. Lafèbre 14.20, Mad. Matot 21.60, Jucunda 20. Blocveiling 1 u. n.m.: Mad. Lafèbre 12.50-44.40, Mad. Matot 16.10—16.20. Kleine veiling. Aardbeien 1323, Vroe ge Kersen 1217, Frambozen 5072, Zwarte Kersen 25. Blocveiling 4.30 u. nm.: Jucunda 21.60 —22.10. KRABBENDIJKE. Veiling van 19 Juni. Aardbeien f 22 per 100 Kg. THOLEN. Veilingsvereeniging „De Een dracht". Veiling van Dinsdag 19 Juni. Eerstelingen boven 3'5 m.M. 4.405, idem van 2835 m.M. 3.113.42. Aanvoer 500 kisten van 25 Kg. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoeziersstraat 37 39, gehouden veiling, werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 1.652.95, Eendeieren 2.252.75. Aanvoer 270.000 stuks. Waarde. Door het waterschap Waarde werd gisteren 18 Juni aanbesteed het zee waardig maken van het voormalige Veer huis, door er aan drie zijden een beton- muur om heen te maken. Raming was f 1600. Ingeschreven werd door A. Klap voor f 1413, Gebr. Allewijn f 1213, J. Koip- mels f 1202. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver. TELEGRAFISCH WEERBERCHT. Verwachting tot den avond van 21 Juni: Matige Z. tot N.-W. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen buien, weinig of geen regen overdag, aan vankelijk nog koeler. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsen: Donderdag 9 u. 57 min. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden overleed in haar ge liefd „Zonnehuis" na een lang durig, geduldig gedragen lijden, in haar Heer en Heiland, onze lieve Moeder, Mejuffrouw JAC0MINA AARN0UTSE, in den ouderdom van bijna 37 jaar. Haar diepbedroefde Dochter en Verloofde J. AARNOUTSE. Baarn, 16 Juni 1934. Hiermede betuigen wij U onzen hartelijken dank voor de deelneming ons door U betoond bij' het over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIAAN MEERMAN. llit aller naam, WED. R. M. MEERMAN - SCHENKEL. Goes, 20 Juni 1934. De Notaris H. R. STRUVE te Mid delburg is voornemens op DINSDAG 3 JULI 1934, des avonds 7 uur, in het Café „Bloe- mendaal" te Brigdamme, publiek te verkoopen: In de gemeente Sint-Laurens: EEN HUIS MET ERF EN TUIN, aan den Noordstraatweg, wijk B no. 33, groot 2 A. 54 c.A. Bewoond geweest door wijlen den heer JACs. DINGEMANSE. Dadelijk te aanvaarden. Bezichtiging daags vóór en op den verkoopdag van 1012 en van 24 uur. heeft nog niet de eigenschappen kunnen verbeteren van de Deze zijn en blijven No. 1. Etui van 6 stuks 28 cents; 5 ets. per poeder. Let op portret en driehoek- zegel E. M. B. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. Dr, J. B. Meenk's Bloedzuiverings- en Ontlastingpillen 40 ets. per doos. contant, van dhr. JAN B00NE te Kruiningen (Kaasgat) wassende in den boomgaard a. d. Capelleweg b. d. hofstede, groot 4 Gem. (reserve 10 K G Inschrijvingen in te leveren tot 23 Juni 1934, 12 uur. ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes. Afkomstig van villa Magalona te Scheveningen, w. o. lOOO stuks Balkhout, tot 13 M. lengte, 1500 stuks Plank hout. Deuren en Ramen, lOOO Te gels, w o. wit marmer. Marme ren Schoorsteenmantels, 5000 ijzeren Gaspijpen. Dakramen. 1 wagon Sanitaire Artikelen, w. o. plm. 500 diverse Closetpot ten, Waschbakjes, 500 Gresbuizen, Ij00 koopen schitterend Brand hout, ook als nieuw. Verder nog van alles. HOORNICK ZONEN Gevraagd voor dag en nacht, zelfstandig kun nende werken en koken. Brieven MOOIJMAN, Eikenlaan 175, Schiebroek bij Rotterdam. Overal waar Droste's „tractatie-mannetjes" ko men, zijn ze welkom! Iedereen ziet ze even graag! Probeert U maar eens: verrast U ze thuis maar eens met zoo'n groote doos vol heerlijk heden - met Droste Pastil les! Ze zijn belangrijk in prijs verlaagd en de kwaliteit bleef even superieur 1 In doozen van 250 gram voortaan 90 ct. in plaats van 100 ct De prijs per ons werd van 35 ct. op 30 ct gebracht ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album „Bali"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 4