DOBBELMANN Ntem 'n "AKKERTJE" Violet Vaughan FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct TROMP&RUEB'S FEUILLETON. Uit de Provincie uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. 26 en géén andere Honderd vijftig duizend winkel* In Nederland. De vaorloopige uitkomsten van de be- drijfstelling, die op 31 December 1930 vanwege het Centraal Bureau voor de Statistiek gehouden is, wijzen uit, dat er in Nederland ruim 150.000 winkels zijn, waaronder 37.500 kruidenierswinkels, 12.3CO manufacturenwinkels, 11.800 siga renwinkels, 11.300 slagerijen en 11.000 oroodwinkels. In deze winkels werken in het geheel 102.225 personeelleden, waaronder 95.791 vrouwen. In 73.08C winkels waren uitsluitend de bedrijfshoofden werkzaam. In 57.176 win kels was bovendien een persoon werk zaam; in 49.067 gevallen was dat een vrouw. Het aantal winkels met een per- sioneel van 2 tot 5 personen bedroeg 20.6J7, met een totaal personeel van 51.315, waaronder 30.673 vrouwen. Er waren 1132 winkels met 610 man personeel (in totaal 8.137 personen, waaronder 4.677 vrouwen). Verder waren er 414 winkels met 1150 personeelle den (in totaal 7.951, waaronder 5.217 vrouwen), 56 winkels met 51200 perso neelleden (5.240 personen, waaronder 4.188 vrouwen), en slechts 6 winkels met meer dan 200 man personeel (2.406 per sonen, waaronder 1967 vrouwen). DE „BLOEMFONTEIN" TE WATER. Onderscheiding voor Ir H. Goedkoop. In aansluiting op het verslag van Za terdag unitreM de te water lating *an de „Bloemfontein" te Amsterdam, van uit Pretoria kan nog het volgende worden ge meld. Na de te water lating vereenigde men zich in een van de werkplaatsen, die ver sierd was met internationale seinvlaggen. Als eerste spreker voerde het woord Mr J. B. v. d. Houven van Oordt, president commissaris van de Ver. Ned. Scheep- vaart-Miui ie Den Haag, die zijn erkeute- li.aneid betuigde jegens clan eersten mi nister te Pretoria. „Dit nieuwe schip", alsdus spr., „zal ertoe bydwagen, de thans 15 jaren be staande scheepvaartverbinding met Zuid- Afrika op hooger peil te brengen". Spr. verzocht den Zuid-Afrikaanschen gezant Dr van Broekhuyzen, den dank der Scheepvaart-Mij aan generaal Hertzog over te brengen. Ook aan Dr Golijn bracht Spr. dank voor zijn betoonde belangstelling. Spr. hoopte, dat de regeering den nood van de scheepvaart inziet en de middelen weet te vinden om dit moeilijke vraagstuk tot een oplossing te brengen. Dr W. de Vlugt, sprekende als presi dent-commissaris der Ned. Scheepsbouw- Mij., releveerde de bijzondere beteekenis van deze te water lating, die draadloos ge schiedde door generaal Hertzog uit zijn kabinet te Pretoria en waarbij de minster president en de Zuid-Afrikaansche gezant wel aanwezig hebben willen zijn. Van de plechtigheid zijn twee oorkon den opgesteld, welke Spr. thans aanbood: een aan Dr Van Broekhuysen, met ver zoek, deze ter hand te stellen aan gene raal Hertzog, en de andere aan Dr Colijn. De Zuid-Afrikaansche gezant, Dr H. D. van Broekhuysen dankte den minister president namens volk en regeering van Zuid-Afrika voor de belangstelling en brac'ht een saluut aan de techniek van Nederland. Spr. huldigde verder Dr Co- lijn, die „zijn man kan staan" onder alle omstandigheden, en besloot met een toost op de Holland-Afrika Lijn, die door het publiek met een: „Lang leve Zuid-Afrika!" werd beantwoord. De minister-president, Dr H. Colijn, hierop het woord nemende, dankte den ge zant van Zuid-Afrika voor zijn warme toespraak. Het is, aldus Spr., niet de eer ste maal, dat ik met generaal Hertzog in aanraking ben geweest. Ik heb hem van nabij ontmoet en langdurige gesprekken met hem gevoerd. Ik meen namens het geheele Nederlandsche volk te spreken, als ik verklaar, dat ons hart voor het stam- en taalverwante volk in Zuid-Afri ka warm klopt en wij wenschen de ban den, economische en cultureele, steeds vas ter aan te snoeren! Spr. richtte zich vervolgens tot de jong ste der beide directeuren, Ir H. Goedkoop. De scheepvaart en het scheepsbouwbedrijf hebben in dezen tijd met bijzondere tegen spoeden te kampen. Het doet het Neder- door E. J. WORBOISE. 89.) —on juist had ze een smoezelig kleedje te voorschijn gehaald, waar ze al min stens twaalf maanden op aan 't borduren was, toen ze schrok door een plotselinge uitroep van verbazing. Toen Esther om keek, zag ze haar gouvernante in een houding van de uiterste verbazing naar een bericht op een der bladzijden staren. Zij gunde zich den tijd niet tot redenee ren; een groote beklemming maakte zich van haar meester; ze wist niet van welken datum de krant was, die miss Maberly in haar hand hield, noch gaf ze zich reken schap van den naam van het blad. Doch ze dacht op dat oogenblik niets anders, dan dat het een aankondiging kon zijn van Williams plotselingen duodl Zonder te denken aan het weinig waarschijnlijke van een dergelijke jobstijding na den brief, zoo pas van Daisy ontvangen, vloog ze naar de gouvernante en zich over haar schouder buigend bestudeerde ze in ang stige spanning de kolommen, waarop haar blik zoo strak gevestigd was. Spoe- landsche hart goed, dat onze scheepsbouw er tot nog toe in is geslaagd, de zaken aan den gang te houden. Het heeft de Koningin behaagd, aldus vervolgde Spr., tot Ir H. Goedkoop, u te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, als waardeering voor de enorme inspanning van den Nederland- schen Scheepsbouw om het bedrijf, trots allen tegenslag gaande te houden. (Toe juichingen). Den president-commissaris van de Ver. Ned. Scheepvaart-Mij antwoordde Spr., dat hij geen belofte kan geven ten aanzien van wat de regeering voor de Nederland sche scheepvaart zal doen. Doch d i t kan ik wel zeggen, besloot Spr.: „Eeuwen lang heeft de Nederland sche vlag op alle zeeën der aarde gewap perd en voor zoover de regeering er iets aan kan doen, zal die vlag niet van de zeeën verdwijnen!" (Applaus.) Vereen, tot Chr. Ver zorging van krankzinni gen in Zeeland. De jaarvergade ring van bovengenoemde vereen, zal dit jaar gehouden worden op Maandag 2 Juli a.s. op de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. In de morgenvergadering zullen de huishoudelijke aangelegenheden worden afgehandeld (verslagen secr. en penning meester, bestuursverkiezing). In afwij king van vorige jaanergaderingen zal nu geen bidstond worden gehouden. Ook zal er geen rede worden gehouden over een onderwerp, dat in verband staat met den arbeid der stichting. Dit komt, omdat in de middagvergadering herdacht zal war den het 25-jarig bestaan der stichting. Bond van Bedrijfsauto- houders in Nederland. De deelnemers aan het Congres van den B.B. N. hebben Zaterdag van uit Vlissingen een autotocht gemaakt door Middelburg naar Veere, waar in de Campveerschen Toren werd vertoefd en de gemeente be wonderd. Weder door Middelburg ging het over den Niciordweg naar Domburg, waar in het Badhotel de lunch werd gebruikt, tij dens welke de Bondsvoorzitter, dhr A. J. ten Hope, dank bracht aan de Zeeuwen voor de ontvangst en aan allen, die aan het welslagen van het congres hebben medegewerkt. Nadat men in Domburg nog een uur tje van zee en bosch had genoten, ging het over Westkapelle naar Vlissingen te rug, waar verschillende B.B.N.'ers mag gebruik maakten van de gelegenheid het vliegveld te bezoeken en een kijkje boven Walcheren te nemen. 'Kentering?.... Op de koopdag van den kapitalen landbouwers-inspan van dhr J. den Hamer, bestond een leven dige belangstelling, zooals nog zelden in het land van Axel werd aanschouwd, zoo schrijft de „Tern. Crt". Ongeveer 4000 personen uit alle deelen der provincie wezen door hun belangstel ling op de kwaliteit van de stallen van den heer Den Hamer. Sohier iedere provincie was vertegenwoordigd, en zelfs Groningen en Friesland ontbraken niet op het appèl. 2700 fietsen werden geborgen, een ge weldig parkeerterrein van een 150 auto's en bussen teekenden de enorme belang stelling. De tenthouders maakten beste zaken, maar, wat het voornaamste is. de prijzen, die gemaakt werden van de verkochte paarden en het vee waren, de tijdsomstandigheden in aanmerking ne mende, zeer hoog. Paarden brachten tot boven de f 1000 op. Een zeer willige handel over het alge meen deed de vraag rijzen, of we nog wel op het laagtepunt van de crisis leven. De nieuwe burgemees ter van Nieuwerkerk (Z.). Bij Kon. besluit van 13 Juni j.l. werd de heer A. A. van Eeten met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot burgemeester van Nieuwerkerk (Zeeland). De nieuwe burgemeester werd 9 Juli 1904 te Andel (N.-Br.) geboren, genoot een drietal jaren gymnasiaal onderwijs te Leiden en aan het Marnix-gymnasium te Rotterdam, ging daarna in de gemeente administratie, waar hij achtereenvolgens eerst ruim een jaar werkzaam was als volontair te Eethen, daarna bijna vier dig viel haar oog op een bericht waarbo ven haar eigen familienaam stond afge drukt en daarin las ze de aankondiging van het bekende proces Wameford. Al was hierdoor haar onberedeneerde angst even spoedig geweken als ze was gewekt, toch was ze even verrast als haar gouvernante. Met een haastig excuus nam ze de onderwijzeres de krant uit de han den en snelde er mede naar Anne's ka mer waar ze ademloos het nieuwsblad op het bed wierp. Alice toonde zich even ver baasd als haar jongere zuster, zonder er verder bij' te denken, doch Anne, die al heel spoedig de beteekenis van de zaak overzag, nam het niet zoo eenvoudig op. „Wel", zeide Alice ten laatste, „toen haar oudste zuster haar had ingelicht, „ik zal er nooit weer naar verlangen, dat er iets gebeuren moet." „Wat bedoel je?" „O, dat kun je niet weten. Een heele tijd geleden mopperde ik er tegen Daisy over, dat het hier zoo'n uitgestorven boel was; dat alles hier altijd in dezelfde sleur ging en dat iederen dag was als de an dere; en ik vroeg me toen af, of dat ons heele leven maar zoo voort moest gaan en ik wenschte van ganscher harte, dat er eens iets gebeuren zou!" „Nu? En wat toen?" „Wel, kort daarop kwam Violet hier, jaar als adjunct-commies in tijdelijken dienst te Haarlemmermeer, vervolgens een jaar als volontair te Linschoten en den laatsten tijd weder als zoodanig te Eethen. Hij werd voor eenige weken be noemd tot ontvanger der gemeenten Benthuijzen en Moerkapelle en zou op den 14en dezer in die betrekking beëedigd worden. De heer van Eeten behoort tot de anti revolutionaire partij en is Ned. Her vormd. Afdeeling Walcheren Z. P. B. Zaterdagmiddag vergaderde in de bovenzaal van de sociëteit „De Verge noeging" te Middelburg de afdeeling Wal cheren van den Zeeuwschen Brandweer- bond. Aanwezig waren 19 vertegenwoordigers van 15 gemeenten, n.l.Souburg, Domburg Vlissingen, St Laurens, Serooskerke, Mid delburg, Arnemuiden, Grijpskerke, Melis- kerke, Biggekerke, Koudekerks, Zoutelan- de, Westkapelle, Veere en Vrouwepolder. De waarnemende voorzitter, jhr H. A. van Doorn, heette de aanwezigen welkom en sprak woorden van waardeering over hetgeen de vertrokken voorzitter, dhr H. D'ronkers, voor de afdeeling in haar eerste levensjaren heeft gedaan. De vergadering besprak de agenda der jaarvergadering van den Z. P. B. op Vrij dag 22 Juni. Het jaarverslag van den secretaris, dat werd goedgekeurd, bevatte een opsomming van den toestand in de gemeenten op brandweergebied. Het bestuur is nog niet voldaan, al is er wel vooruitgang merk baar. O.a. is uitdieping der slooten ook voor bestrijding van het brandgevaar noodzakelijk. De vergadering koos met al. st. tot be stuurslid dhr M. Fern hout, burgemeester van Middelburg, die in de later gehouden bestuursvergadering tot voorzitter der af deeling is gekozen. De overige bestuurs functies bleven onveranderd. Tot slot hield dhr H. Bierman, comman dant der Middelburgsche Brandweer, een causerie over: „De taak van kleinere ge meenten bij den luchtbeschermingsdienst en hetgeen den inwoners moet worden medegedeeld". Smokkelaars. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. toen een 3- tal kommiezen van de Rijksbelasting in bijlzijn van politie onder de gemeente Cad- zand surveilleerden, ontdekten zij een tweetal auto's die hun in de richting Cad- zand tegemoet kwamen rijden. Blijkbaar kregen ook de bestuurders der auto's, die blijkbaar met minder goede bedoelingen op pad waren, de politiemannen in het visier, althans zij gooiden het stuur om teneinde terug te rijden, daarop zij' door de politie werden gesommeerd stil te hou den. Toen zij' aan die sommatie niet vol deden, heeft de politie eenige schoten ge lost, evenwel zonder resultaat. De auto's verdwenen in de richting van Breskens. Aan de Scheldekust ontdekte men een uit zee komende roeiboot, waarin één per soon was gezeten, die aan wal kwam doch zoodra hij de politie ontdekte, zich te wa ter begaf, gevolgd door een kommies, om dat men veronderstelde met een verken ner van smokkelaars te doen te hebben, waaraan de auto's ook niet vreemd zou den zijn. De kommies wist den man te grijpen, die een Belg bleek te zijn. Hij is aangehouden om ter beschikking van de Justitie te Middelburg te worden gesteld. Auto busconcessie. Ged. Staten hebben besloten aan de N.V. „Stoomtram Walcheren", gevestigd te Vlissingen, vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een autobus dienst van Westkapelle naar Domburg, en omgekeerd, van 15 Mei tot en met 15 October 1934 (dagelijks, met uitzondering van den Zondag); behoudens wijziging onder goedkeuring van Gedep. Staten wordt langs de volgende wegen gereden: Schelpweg naar Domburg, nr 3 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Westkapelle; Schelpweg tusschen Westkapelle en Domburg, nr 4 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Domburg. en daarop volgde de ontmoeting tusschen haar en William in het park. Kortom, er is sindsdien zooveel gebeurd, dat ik heel tevreden zal zijn, als het nu maar eens af- geloopen is. Me dunkt, dit laatste nu weer ze wees op de krant doet de deur dicht." Intusschen het was een regenachti- gen morgen was Edgar Collier goed en wel op weg naar Hadleigh. Met do omnibus, die hobbelde en kraakte over de hobbelkeien van het stadje liet hij zich naar een hotel brengen, om bij 'n groot vuur eenigermate op zijn verhaal te ko men, terwijl onderwijl werd ingespannen om hem naar Allingham te brengen. De waard vroeg zijn gast, of hij voornemens was naar Warneford Grange te gaan, Het was een weinig aangename rit in deze, voor een vreemdeling zoo trooste- looze landstreek. Het had zoo sterk gere gend, dat op verschillende punten de vel den en weiden, laag gelegen, geheel blank stonden. De smalle dijken stonden hier en daar tot den rand in het water en het Allingham-moeras, anders een drassige poel met stilstaand water, was uitge groeid tot een flink meer, dat zelfs den hoofdweg overspoelde. „Zijn we al nabij de Grange?" vroeg Edgar aan den koetsier. „Ginds, daar ligt ze", antwoordde de Gistermiddag omstreeks vijf uur is op de Oosterschelde nabij het Thoolsche Gat, de 21-jarige A. Landa, wonende te Bergen op Zoom bij het kanovaren ver dronken. De kano is omgeslagen, waar door de heer L. te water is geraakt en in de diepte verdwenen. Toegeschotenen trachtten door duiken den drenkeling nog te redden, doch tevergeefs. Middelburg. Athletiekwed- s t r ij d e n. Zaterdagmiddag hadden als vervolg op de feestelijkheden ter eere van het 15-jarig bestaan der Middelburgsche Turnvereeniging „Wilhelmina" op het ge meentelijk sportterrein wedstrijden plaats in athletiek voor dames en heeren, onder de auspiciën van het K. N. G. V. De uitslag was als volgt: Dames: 100 M. hardloopen. Ie prijs Mej. A. Petiet, Wilhelmina. 14 sec.; 2e Mej. J. Simonse, Medioburgum, 15 sec.; 3e Mej. A. Acda, Wilhelmina, 15 sec. Vier maal 100 M. estafette: le pr. Wil helmina, 1 min. 1 sec.; tweede aankomen de, Achilles, 1 min. 5 sec. Hinkstapsprong: le pr. Mej. H. Petter- son, Achilles, 9.35 M.; 2e Mej. M. van Driel, Achilles, 9.10 M.; 3e Mej. A. Petiet, 9 M. Verspringen: le pr. Mej. A. Petiet, 4.85 M.. 2e Mej. M. van Driel, 4.65 M.; 3e Mej. J. Simonse, 4.59 M. Hoogspringen: le pr. Mej. H. Petterson, 1.35 M.; 2e Mej. D. Rijke, Wilhelmina, 1.30 M.; 3e Mej. A. Petiet. 1.25 M. Kogtlstooten: le pr. Mej. M. van Driel, 9.04 M.; 2e Mej. J. Simonse, 7.72 M.; 3e Mej. A. Acda, 7.54 M. Discuswerpen: le pr Mej. M. van Driel, 24.08 M.; 2e Mej. J. van Hoeve, Achilles, 20 M.; 3e Mej. A. Acda, 18.37 M. Heeren: 100 M. snelloop: le pr. P. Sturm, Wilhelmina, 12.6 sec.; 2e A. de Baare, Wilhelmina, 13 scc.; 3e G. Antheu- nisse, Wilhelmina, 13.2 sec. 400 M. snelloop: le pr. A. Heijliger, Achilles 1 min. 0.8 sec.; 2e A. de Baare, 3e B. Schaalje, Volharding, Goes. Discuswerpen: le C. Hulstaert, Achil les, 26.54 M.; 2eG. Antheunisse, 25.81 M.; 3e A. Mesu, Medioburgum, 22.21 M. Speerwerpen: G. de Pagter, Wilhelmina, 35 M.; 2e G. Antheunisse, 33.65 M.; 3e C. W. Sturm, 33 M. Kogelstooten: le pr. C. Zandee, Volhar ding, 9.42 M.: 2e G. de Pagter, 9.28 M.; 3e G. Antheunisse, 8.77 M. Verspringende pr. A. Heijliger, 6.10 M.; 2e C. Hulstaert, 5.93 M.; 3e P. Sturm, 5.36 M. Hoogspringen: le pr. A. Heijliger; 2e J. Snoek, Volharding; 3e A. de Baare. Polsstokhoogspringen: le pr. K. Kooij, Volharding, 2.80 M.; 2e W. Louwerse, Wilhelmina, 2.60 M.; 3e C. W. Sturm, 2.50 M. Na afloop der wedstrijden heeft nog een handbalwedstrij'd plaats gehad tusschen H. B. S. uit Vlissingen en Volharding uit Goes, welken wedstrijd H. B. S. won met 5—1. Goes. Ditmaal begunstigd door mooi weer heeft de Harmonie „Hosanna" Za terdagavond weer een rondgang door Goes gehouden: en wel door het gedeelte, dat op 2 Juni niet kon worden bezocht. Op 27 plaatsen is halt gehouden en werd een nummer, op enkele plaatsen een tweetal nummertjes gegeven. Onderwijl presenteer den ijverige collectrices de bussen. De col lecte heeft f 141,55 opgebracht. De Bata-schoenfabrieken zullen de zer dagen over geheel Nederland zestig nieuwe filialen openen. Ook Goes krijgt en wel in de Korte Kerkstraat een Bata-winkel. Dezer dagen had ten aanschouwe van B. en W. en andere belangstellenden op de Markt een demonstratie plaats met een vuilnis-auto, op Goes afgestuurd door een Rotterdamsche firma. Of de Raad ver murwd is, zouden we niet durven zeggen. Oudelande. De heer M. Mulder, gem.- veldwachter alhier, is tegen 1 Juli a.s. als zoodanig benoemd te Stad aan 't Haring vliet. Ellewoutsdijk. Door het Van Hattum van Ellewouts-Prümersfonds alhier, des tijds gesticht door wijlen den Ambachts heer J. C. van Hattum, alhier, werd de bijdrage aan de gemeente in de kosten van werkverschaffing met f 200 verhoogd. Wegens gebrek aan de noodige gel den, is de werkverschaffing in deze ge meente dezer dagen stopgezet. man, met zijn zweep de richting aandui dend, „maar ik vrees, dat de houten brug geheel ondergestroomd zal zijn." „Gebeurt dat vaker?" „Niet dikwijls; maar we hebben een buitengewoon nat seizoen achter den rug, en gindschen poel het meer noemen we het waarvan nu het peil zoo hoog is, watert af op al die beekjes en stroompjes, die om de Grange loopen. Ze zeggen, dat het hier net zoo drassig is als in Hol land!" De voorspelling van den koetsier werd al spoedig bewaarheid. Het terrein, dat om de Grange heenliep, stond tot bijna het park geheel blank en van de brug was alleen nog de leuning zichtbaar. Het was werkelijk water en nog eens water, tot waar het oog reikte en Edgar was blij, toen eindelijk zonder ongelukken het oude patriciërshuis nabij was. Alice kwam op het bordes om den be zoeker welkom te heeten, en al spoedig daarop bevond de heer Collier zich op Anne's kamer, waar de zieke en Esther hem in spanning wachtten. Edgar had al zijn zelfbeheersching noodig, ooi niet te toonen, hoezeer hij begaan was met de on gelukkige invalide, die zich ten koste van veel pijn en inspanning in een zittende positie had weten te werken om haar be zoeker zoo behoorlijk mogelijk te ontv&n- Ingezonden Mededeellng. Getracht wordt, om in samenwerking met de instellingen van weldadigheid en andere lidhamen de noodige gelden bijeen te brengen, om de werkverschaffing voort gang te doen vinden. Kapelle. Vrijdagavond deed het fan farekorps „Ons Genoegen" een rondgang door een deel van het dorp, waarvoor veel belangstelling was. Het plan is ge vormd om binnen 14 dagen het andere gedeelte van het dorp te nemen. lerseke. Met den uitzaai van schelpen voor de oestercultuur is weder een aan vang genomen al zal dit niet de propor ties aannemen van andere jaren. Anders worden volop schepen met schelpen van de Zuiderzee betrokken en uitgezaaid en geeft dit in den slappen tijd vele handen werk. Alleen schelpen gezogen door zui gers op de Zeeuwsche stroomen worden nu met kleine booten gehaald en uitge zaaid. Dit komt vooral door de minder gunstige toestand in de oestercultuur. Zoutelande. Ten bate der jeugdvereni gingen zal, om gelden voor een orgel bij een te brengen, alhier een bazar gehou den worden, D.V. 23 Juli 's avonds en 24 en 25 Juli. Van verschillende kanten werd reeds medewerking voor dit doel verkre gen. Koudekerke. Loop der bevolking over de eerste helft der maand Juni. Ingekomen: mej. A. Nieuwenhuijze, A 178, uit Middelburg; mej. P. Schout, A 2 uit Biggekerke; B. Louwerse E 231 uit St. Laurens; C. P. Olijslager, E 239 b uit Middelburg met gezin; J. P. Franse, B 235, uit Biggekerke; mej. F. Meijers, D 182, uit Middelburg. Vertrokken J. Joziasse van C 5 naar Zaamslag; mej. P. Cornelisse van D 147 naar Rilland-Bath; mej. A. Wijkhuijs, van B 200 naar Vlissingen. mej. S. de Blaeij, geh. met N. Holthuijzen van E 222 naar Den Helder D. Davidse, van B 271 naar Vlissingen, met gezin. mej. L. Dre- ver, van B 242 w naar Vlissingen; J. A. van Bruggen, vanB 282 naar Vlissingen met gezin. Tholen. Onder leiding van Mej. E. Jan sen kwam Vrijdagavond j.l. de kring Tho len en omstreken van Meisjesvereenigin- gen op Geref. grondslag alhier bijeen. Tegenwoordig waren de vereenigingen uit Tholen,Poortvliet, Oud-Vosseneer en Anna-Jacobapolder. Het lokaal was fees telijk versierd met bloemen. Door Mej. M. van Strien van Anna-Jacobapolder werd een inleiding gehouden over: „Maria en Martha". In de pauze werden versnaperingen en thee geserveerd. Na het zingen van het „Bondslied" kreeg Mej. J. M. Krijger Bd. het woord over: „Propaganda". Mej. M. Vader van Oud-Vossemeer en Mej. J. Uyl van Poortvliet, gaven een voordracht ten beste. Tot penningmeesteresse van den kring werd gekozen Mej. D. Bolier van Poort vliet. Ingezonden Mededeeling. iMiiillmul. Jt iti - VOOR DE FIJNPROEVERS GEPASTEURISEERDE^ |J |y| gen. Hij nam de arme, misvormde hand voorzichtig en met eerbied in de zijne, doch zijn eigen hand beefde. Kon dit Daisy's zuster zijn? En de zuster van dat flinke, kerngezonde meisje, dat naast hem stond en dat hem zoozeer aan een zeker iemand herinnerde, van wie hij' den vo- rigen avond nog op Brixtonhill had af scheid genomen? Doch met haar pratend vergat hij al spoedig de verschrompelde gestalte, de scherpe trekken van dat vermagerde ge laat; hij zag slechts de verstandige, helder glanzende oogen terwijl hij luisterde naar haar woorden, die eer schenen te komen uit den mond van een ervaren vrouw die haar wereld kent, dan van een invalide, die in haar leven niet veel anders aan schouwd heeft dan de muren van haar ziekenkamer. Hij kwam zeer spoedig tot de wetenschap, dat Alice nog maar zeer weinig levenservaring bezat, nog minder dan Daisy, doch dat Esther blijken gaf van een vlug begrip en zeer bijzondere ka raktereigenschappen. Ongetwijfeld moest Daisy het bij het rechte eind hebben ge had, toen ze zeide, dat er uit Esther iets buitengewoons zou groeien. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2